Visuomenės pokyčių analizė, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Tiesos.lt siūlo   2019 m. gegužės 17 d. 6:06

36     

    

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Pro Patria

Apie Europos Sąjungoje vyraujančią istorijos politiką, skirtingo nacistinių ir komunistinių nusikaltimų traktavimo priežastis bei dabartinių Lietuvos politikų nesugebėjimą atstovauti valstybės interesams kalbamės su istorijos profesore Rasa Čepaitiene ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu profesoriumi Romu Pakalniu.

Europos Sąjungoje vis dar dažnai teigiama: negalime komunistų ir nacių nusikaltimų traktuoti vienodai. Štai Europos Komisijos atstovų nuomone, komunistų nusikaltimai „buvo žiaurūs, bet nebuvo nukreipti prieš tautines mažumas“. Kaip vertinate tokią poziciją?

Rasa Čepaitienė: Tokią poziciją galima sieti arba su visišku istoriniu neraštingumu, arba su gudriu manipuliavimu užuojauta. Juk toks pasakymas iš tiesų reiškia, kad vieno totalitarinio režimo aukos yra nepalyginamai vertingesnės už kito totalitarinio režimo aukas. Taigi vieni žmonės laikomi lygesniais už kitus.

Kita vertus, šiam teiginiui prieštarauja ir patys istoriniai faktai. Sovietų represijos buvo itin žiaurios ir tęsėsi ilgiau. Tam tikrais atžvilgiais žiaurumu komunistai pralenkė net ir nacių nusikaltėlius. Juk sovietų represijos apėmė gerokai daugiau taikinių. Nužudyta žymiai daugiau žmonių. Persekiotos ir konkrečios tautos, pavyzdžiui, Krymo totoriai, Pavolgio vokiečiai, čečėnai, kalmukai ar Baltijos šalių gyventojai, ir socialinės grupės (aristokratai ar vadinamieji buožės).

Dar daugiau, istorikams gerai žinomas faktas, kad naciai, kurdami savo prievartos sistemą, mokėsi būtent iš sovietų. Mat sovietai pirmieji išplėtojo koncentracijos stovyklų tinklą – gulagą, pirmieji pasitelkė badą kaip efektyvią masinio teroro priemonę. Tad nematyti šių dviejų totalitarinių sistemų ryšio ar jį aklai neigti gali tik istorinių žinių arba sąžinės stokojantys žmonės.

Atsisakymo komunistų ir nacių nusikaltimus vertinti vienodai šaknų reikėtų ieškoti dar pokaryje. Tuomet Niurnbergo procese teisiant hitlerininkus apdairiai apeitas masinių komunistinių nusikaltimų klausimas. Nugalėtojai neteisiami.

Romas Pakalnis: Kol Europos Sąjunga praeičiai vertinti pasitelks skirtingus kriterijus, tol ir nebus tikrojo praeities vertinimo. Tol nebus ir tikrojo susitaikymo. Šiuo atveju kalbu ne vien apie komunistų ir nacių nusikaltimus. Nusikaltimus darė ne vien nusikaltėlių lyderiai.

Šiame kontekste galėtume paklausti: o kas dėl savo ramybės ir saugumo atidavė Vidurio Europą ir Baltijos valstybes komunizmo ideologų globon? „Globon“ su visomis egzekucijomis, tremtimis bei kitokios prievartos formomis.

Kodėl neįvyko kitas Niurnbergo procesas komunizmo nusikaltimams teisti? Jei, kaip sako Rasa, vadovautasi principu „nugalėtojai neteisiami“, tuomet čia jokios brandos nėra. Visų pusių nusikaltimus pasmerkti gali tiktai labai brandi visuomenė. Europos politikai privalo kurti sąlygas tokioms visuomenėms rastis.

Geležinės uždangos laikais man įspūdį padarė istorinių konkurentų – Prancūzijos ir Vokietijos – susitaikymas. Aš svajoju apie tą laiką, kai Europos Sąjungai priklausančios valstybės ir jų visuomenės supras visuotinės atgailos svarbą. Ir šią atgailą atlikusios, visą dėmesį skirs ne kapstymuisi praeities skriaudose, bet ateities kūrimui. Atrodo, kad toks laikas dar tik artėja. Bet artėja per lėtai.

Kai kurios Rytų ir Vidurio Europos šalys (pavyzdžiui, Lenkija ar Čekija) priešinasi. Jų atstovai pabrėžia: negalime sakyti, kad vienos Antrojo pasaulinio karo aukos buvo vertingesnės už kitas! Kodėl tuomet Lietuvos atstovai Europos Parlamente tyli?

Rasa Čepaitienė: Spėčiau, kad jie tyli arba dėl istorinių žinių stokos, arba tiesiog prisitaikydami prie oficialiosios mūsų valstybės pozicijos, tiksliau, jos nebuvimo. Lietuvos „pozicija“ pasireiškia arba šių nemalonių temų ignoravimu, arba nuolankiu sutikimu su viskuo, ką jai primeta ir ko reikalauja kaltintojai ir šmeižikai. Kaip parodė vadinamasis R. Vanagaitės skandalas, valstybės pareigūnai net nesugeba apginti šmeižiamų laisvės kovotojų. Dar daugiau – jie nesupranta reikalo esmės ir yra linkę veikti ne Lietuvos, bet kitų šalių interesų naudai. To pasekmės akivaizdžios. Galiausiai, politikams visiškai sustingus, vandalai imasi atviro atminimo lentų daužymo, būdami įsitikinę, kad už tai pavyks išvengti bausmės.

Išvada paprasta: neturime jokios nuoseklios ir aiškios savo istorijos politikos esminiais XX a. vidurio istorijos klausimais. O jos neturėjimas pražūtingas: lietuviai nuolat melagingai žeminami ir apšaukiami nusikaltėliais tarptautinėje arenoje, o šalies viduje tai veda prie nusivylimo savo Tėvyne ir jos gynėjais, patriotizmo silpnėjimo.

Romas Pakalnis: Iki šiol Europos Parlamente mūsiškiai, matyt, tyli todėl, kad arba neturi, ką pasakyti, arba bijo pasakyti tai, ką galvoja.

Parlamentas tam ir skirtas, kad jo nariai kalbėtųsi tarpusavyje ir ieškotų bendražygių bei bendrų problemų sprendimų. Prisiminkime, kaip efektyviai itin sudėtingomis sąlygomis veikė į SSRS Aukščiausiąją Tarybą išrinkti Sąjūdžio žmonės. Net neturėdami daugumos sugebėjome pasiekti, kad Lietuvai palankūs sprendimai būtų priimami aukščiausiu lygiu.

Politikas turi sugebėti ginti Lietuvą ir jos piliečius, net kai tai itin nepatogu. Todėl ir Europos Parlamente mums reikia tokių politikų, kuriems Lietuva ir jos žmonės yra svarbiau už asmeninį komfortą ir interesus.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Oho!       2019-05-19 9:28

O kodėl ne penkiaguba? Vasaros 5 dar ne priėjo prie tokios išvados, kaip kandidatui į prezidentus?

Jei niekas nieko       2019-05-19 9:23

nenufyrintų - pats mažai ką žinotum, tik runkeliokus po dykumą vedžiotum ir man akis draskyt tesugebėtum. Ką jau sugebi, tą, panašu, tikrai kad sugebi su VU docentais, kaip Juozaitis su plyta. Viniukas ne tik sudarinėjo, bet ir tokį Władysław Sikorski nuleido ant žemės, kad draugystei-partnerystei su Stalino Rusija netrukdytų, o būtų lengvai ne tik Baltijos šalys, bet ir pati Lenkija Stalino Rusijai atiduota, nežinai?

Dzeikas       2019-05-19 8:38

Ak stai kas…“nufyrintus” archyvus cituoji.Todel ir Stalinas su tokiu Churchilliu is karo Laivyno sutartis pasirasinejo.
Nagi, nagi, paporink mums ka dar nufyrinai?

O pačio Čemberleno       2019-05-18 21:04

prisiminimus ir popierkas jau visas perskaitei? Ir jo nuomonę apie Čerčilį irgi spėjai apdoroti, ar dar ne? Dar ne tas lygis? Ką pats gali pasakyti apie lygius, kai ten archyvai nuo runkelių paslėpti dar 30 metų? Nebent pats turi ten seną šnipę archyvarę, atspėjau? Čemberlenas aiškiai pasakė, kas jį spaudžia suvairuoti Antrąjį pasaulinį karą, tam panaudojant Lenkijos užsienio reikalų ministerį ir mano čia paminėtą maršalą. Manai, kad Karo ministerio pareigos per mažos, ane? Nežinai, kad Anglijai laivynas yra viskas? Kam man pačiam knisti archyvus, kai yra tų, kurie juos nufyrina ir pasauliui paskelbia. Beje, Viniukas ir Pirmojo pasaulinio karo metu buvo super figūra, nežinai? Tad gal pirma perskaityk rimčiau “The English World” ir tik tada pradėk kažką rimčiau mums čia pateikinėti, o kol kas tik Doleriukas-stukačiukas patį buchtuoja čia ant seklumos.

Dzeikas       2019-05-18 20:12

Julesai,
sakai Stalinas, pilnutinis ir vienutinis TSRS vadovas, faktiskai diktatorius pasirasinejo susitarimus su Churchilliu ??? Po 1940m geguzes 13d , kai Churchillis tapo JK MP gal kazka ir pasirasinejo, iki tol Stalinas , salies vadovas , su Juru laivyno tegul ir pirmuoju lordu nieko pasirasyt negalejo - lygis ne tas. Pasirasyt galejo tik su Chamberlaine, kuris buvo MP tuo metu. Ir jeigu is JK puses pasirase tik tokio lygio valdininkas - tai popierius, o ne paktas.
Knysk giliau archyvus grin))

Kuo pačiam       2019-05-18 8:36

nepatinka Babilono kubas, a? Nebalsuosi už mus, ane?

Oho!       2019-05-18 8:34

Jau triguba šizofrenija! Iki šiol diskutuodavo tarpusavyje tik du Milaičiai, o dabar net trys: du Džeikai ir Julesas! Įdomu, ar psichiatrai turi pavadinimą tokiam daugybiniam asmenybės susiskaidymui? Palaikoma nuomonė, kad kiekvieno trečdalio ir gyvenamoji vieta skirtinga: Amerika (Čikagos KGB biuras), Pavilnys ir gal Žiegždriai?

Jules       2019-05-18 8:12

O ką pats mini? Mini ant durniaus, kodėl? Gal tyčia tai darai, ką? Moki Anglų kalbą, skaitai gimtąja Lenkų kalba ir negali nieko rimto perskaityti prieš lįsdamas čia į debatus? Juk nesi gudas, atsikraustęs po karo iš Mogiliovo ir dirbtinai tapęs lenku, kad mus, lietuvius, čia tyčia erzintum ir maustytum pagal KGB rezervistų ir jų meilužių pageidavimus? Pradžioje atrodė, kad esi garbingas pašnekovas, o dabar gadini savo reputaciją, kodėl? „You know that in 1939, both Britain and France had been eager to come to a similar agreement with Stalin. The Anglo-Polish Military Alliance of March 31, 1939, in which France held a secondary position, was designed to exert pressure on Germany. (General Gamelin of France, on his own initiative, had signed a secret military agreement with Poland, which pledged to mobilize French troops 3 days after any German action that “threatened Poland’s vital interests in Danzig,” and, within 15 days, to start a major offensive against Germany—Protocol Gamelin-Kasprzycki, May 19, 1939.). In fact, Churchill and Stalin had negotiated a secret pact of cooperation in a war of four fronts against Germany already on October 15, 1939, while Churchill was First Lord of the Admiralty and a member of the War Cabinet. In July it had been agreed that when Germany and the Soviet Union attacked Poland, the declaration of war of the western allies would be focused only against German actions. Stalin signed the pact on January 28, 1940 and Churchill on February 8, 1940” – tad ko pats čia nežinai ar tyčia apsimeti nežinąs kartu su VU ir VDU docentais bei tuo šikarnu konservatorių kandidatu į ES parlamentą Mažyliu? Gal pats, pone Džeikai, ruošiesi balsuoti už Ingridą ir Mažylį, ir nenori skaityti pono Kasprzycki’o popierkas – nori tik mus erzinti ir pikdyti, ką? Žinoma, tai buvo neišsilavinusio mažarščio nuomonė, kuri pačiam gali būti neįdomi, be jokios abejonės.

Dzeikas       2019-05-18 7:33

Tu reiskia paminejai(TIK paminejo) apie kazkokia “karo garantija” Lenkijai, o as turiu ieskoti ta sutarti ir irodyti kad jos nera.O jeigu nerasiu reiks kad ji yra?
As to nedarysiu. Nes neirodytas teiginys yra pliatkai.O pliatkai faktu nekuria.
O neigti to ko nera palieku kvailiams ir sukciams.

Dzeikas       2019-05-18 7:29

Tu reiskia paminejai(TIK paminejo) apie kazkokia “karo garantija” Lenkijai, o as turiu ieskoti ta sutarti ir irodyti kad jos nera.O jeigu nerasiu reiks kad ji yra?
As ne gydytojas ir padet tau negaliu. Geros dienos.

Tik debilui arba vagiui       2019-05-18 7:14

visada taip atrodo, kad aplink visi vagys arba debilai. Kodėl taip “zachidnai” pats sau prieštarauji? Na, o nuomonė turi būti grįsta faktais, sveika nuojauta, intuicija, logika, dedukcija, o ne blevizgomis ir patyčiomis arba prakeiksmais, nežinojai? Oponentas pačiam aiškiai pasakė, kad yra tokia Karo garantija, suteikta Lenkijai, jai neprašant, kad būtų išprovokuotas pasaulinis karas - tai pačiam reiktų įrodyti, kad tokių sutarčių nebūta, nežinojai? Tie sutarčių tekstai dabar yra vieši ir paskelbti internete, ne tik archyve guli - tad skaityk ir žvenk, o ne tyčiokis čia ir vadink mus, runkeliokus, debilais arba landsbergistais. Netaikyk mums KGB rezervistų triukus pagal jų garsiąją instrukciją. Aš, Jūsų žiniai, nebalsuoju už tą partiją ir esu nepartinis, ar aišku dabar pačiam? Ir nepalaikau jokios Ingridos, kaip ir jos rėmėjų, supratai? Aš skaitau ne Šapoką, o Kenedžių, pirmojo JAV Gynybos sekretoriaus James Vincent Forrestal, anglų premjero George Lloyd arba Maréchal Ferdinand Foch dokumentus, raštus, sutartis, analizuoju jų kalbas, memuarus lygiai taip pat, kaip ir Lenkijos ambasadoriaus ir to meto Lenkijos užsienio reikalų ministerio popierkas, išsišokimus bei jo maršalėko(Marszałek Śmigły-Rydz) pirmlaiko nusitapytą paveikslą, kaip jis ant balto žirgo įjoja į Berlyną pro kokius ten vartus, gal žinai? Taigi, informacijos šia tema daugiau nei reikia tokio lygio blevizgatoriui kaip pats, supratai? Pačiam nereikia jokių įrodymų, o tik galimybės pasityčioti iš lietuvaičių.

Dzeikas       2019-05-17 23:31

Dzeikajui:
Bet tamsta ir debilas, atsip., kito zodzio tamstos diskusijos metodui ivardinti nerandu. Kodel jusu diskusijos metodas debiliskas?
Atsakau: todel,kad tamsta ivardijai kazkokia nesamone ir mane, t.y. oponenta siunti pasieskoti medziagos ir paneigti tamstos nusikalbejima))))))))
Ne, jus turbut grynakraujis lietuvis landzberginio raugo. Nes tik Lietuvoj pasakoma nesamone, o oponentas turi irodineti,kad tai - nesamone.
Uzsirasykite sau ant kaktos ir delno: JEIGU ISREISKIU POZIURI AR NEZINOMA FAKTA TAI AS IR TIK AS PRIVALAU JI IRODYTI IR PAGRISTI. O ne oponentas irodineti,kad nesamone yra nesamone.
Turbut Sapokos “Lietuvos istorija” nakciai skaitydavai.Dabar seji uzkrata aplink.

Stukačiuk,        2019-05-17 18:16

manai, kad labai daug draugų pats čia turi?

$+$       2019-05-17 18:11

Dvigubą: ir Juliui, ir Dzekiui, ir P. Gaideliui ir kitiems… Milaičiamms…

Džeikai,       2019-05-17 17:51

taip šnekėdamas įvardiji save kaip eilinį dezistą. Kokių pačiam dar faktų reikia, kai sutartys, slaptos sutartys bei kiti itin svarbūs dokumentai ant stalo - tik norėk pasiimti. Sakai, esi amerikonas, tai dar lengviau gali visą tą medžiagą net bibliotekose ir archyvuose ten rasti, ir nereiks čia palaikyti “stukačiuką Doleriuką”, išrašinėjantį mums vaistukus. Teiki tik tai, kas pačiam naudinga, o kas nenaudinga - nusuki kalbą ir reikalauji kažkokių tai pseudo įrodymų. Pagal Lenkijos to meto ambasadoriaus dokumentus ir jo pačio parodymus akivaizdžiau jau ir būt negali. Esi pletkininkas ir kitus tuo pačiu kaltini. Kaip ten su to meto Lenkijos užsienio reikalų ministerio interviu, kad po dviejų savaičių jie bus Berlyne ir pan.? Neapsimesk, kad šito nepajėgus surasti Amerikos bibliotekose - to meto politikos žurnaluose, laikraščiuose ir panašiai. O gal pats esi vienas iš tų, kurie ten aktyviai darbuojasi, bekarpydami tuos laikraščius ir žurnalus? Galėtum eit su tuo kinkų drebintoju Kasčiūnu po šimtą gramų padaryt, nei čia runkeliokus už nosies vedžiot. Bepigu iš kito reikalauti faktų, kai pats jokių nepateiki. Kita vertus, gal žinai, kodėl anglai pratęsė dar 30 metų savo archyvų įslaptinimą 2017 metais, a? Vieniems, ypač ubagams, privalu laikytis įstatymų, o galingiesiems ne - viskas pofig.

Kodėl jie        2019-05-17 17:34

rašo iš dešinės į kairę ir ne raidėm, o krengeliais ?

$+$       2019-05-17 17:09

Ponai adminai, išrašykite vaistų Julijui Milaičiui.

Dzeikas       2019-05-17 17:04

Tai Rooseweltas “gal” ar visdelto priverte anglija suteikti kazkokia ten karo garantija?
Kai issiaiskinsi faktus - tada kalbesim. Pletku stumdyt prasmes nera.

Ką čia       2019-05-17 15:03

blūdijat su tuo Kasčiūnų, nerėju į krūmus, ir Ažubaliu, kai abu Konservatorių partijos nariai ir Ingridos rėmėjai?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-05-17 14:50

Tik bandymo keliu galima sustabdyti komunistės Dalios Grybauskaitės ir visų kitų ES komunistų kenkėjišką veiklą Lietuvoje ir Europoje. Kasčiūnas su Ažubaliu bando tai padaryti Lietuvoje. Sėkmės.

Džeikai,       2019-05-17 14:45

vadinasi, pačiam sutartys nieko nereiškia? Tik popeirgalis, nes presinguoja Ruzveltas? O Gal Ruzveltas privertė ir Angliją suteikti Lenkijai, jai neprašant, grynai antivokišką Karo garantiją 1939 metų kovo 31 dieną, kad kiltų karas ir lokalinį konfliktą galėtų paversti pasauliniu karu, ką manai? Ir pražudyti šitiek žmonių. O kodėl, kai Lenkija puolė Lietuvą ir okupavo trečdalį jos teritorijos, Anglija ir jos Čerčilis karo Lenkijai neskelbė, a? Patinka dvigubi standartai? Jei patinka, bet, o pats nebijai, kad ir dabar Lenkija bus įviliota į spąstus, kad kiltų Trečiasis pasaulinis, ką manai? Nebent pats tebeskaitai modifikuotą TSK(b)P istoriją? Tada suprantama, kad sunku suprasti, kokiu tikslu buvo Lenkijai suteikta Karo garantija.

Dzeikas       2019-05-17 13:30

Dazniausiai cia meluoja tie, kurie nikus keicia kaip pirstines arba anonimai.
Lenkija turejo savitarpio pagalbos sutarti su Didziaja Britanija ir Prancuzija isipareigojusiu ja ginti VOKIETIJOS uzpuolimo atveju.
Ir ka Churchillis turejo daryti, kai Rooseweltas atsisake presinguoti TSRS del Lenkijos? Skelbti jai kara? Kokiu pagrindu?
Esi teisus tik viename. Churchilis vadovavosi sentencija “Anglija neturi amzinu draugu.Anglija turi amzinus interesus”. Tie interesai reikalauja , kad Anglija laikytusi isipareigojimu ir kad zemyne neatsirastu dominuojanti jega, kas Anglijai yra labai pavojinga.
Todel Churchillis ir bande isvaduot Lenkija ir ikabinejo Roosewelta “issiaiskinti” su TSRS. Del ko susimokejo politine karjera pralaimejes rinkimus(britai nebenorejo kariauti daugiau ir Churchillis su savo karinga retorika jiems nusibodo) ir uzsitarnavo Stalino neapykanta. Nors tuom jis gali pelnytai didziuotis. Nekencia tu, kuriu bijo.Batus valosi tik i paslemekus a la Smetona.

Džeikai, nemeluok,       2019-05-17 13:18

ne visi čia runkeliai be smegenų - Čerčilis tik pasinaudojo Lenkija, ją apgaudamas, o vėliau numetė ją Stalino Rusijai, spjovęs į visas sutartis ir paktus su Lenkija, ir pažadus. Dabar Lenkija irgi viliojama į tuos pačius spąstus - norima pakartoti.

Dzeikas       2019-05-17 12:43

Aplamai pats kommunizmas yra totalitarizmo atmaina. Pasmerktas turi buti pats totalitarizmas, visos be isimties totalitarines sanklodos valstybes. Kokia jos ten forma pasirinkdavo yra dzyn.Numeris 16 pagal svarba.
Ir eidami smerkti komunizma uz genocida jus nieko nepesite. Naciai buvo pakankamai durni, apsisviete siuo klausimu ir juos pasmerkt ir nuteist nebuvo sunku.
Jus sovietams ukrainieciu genocida prikergsite? Parodykite nors viena oficialu popieriu, kur butu nurodyta persekioti tiksliskai ukrainiecius? Gerai, nera popieriu teiskim pagal fakta. O tai badu marino isimtinai ukrainiecius (kalbu apie 1933m Holodomora Ukr.TSR)? Vel ne. Marino VISUS atsidurusius tuo metu sovietu valdomos Ukrainos dalyje. Pagal tautybes neskirste: ukrainiecius, rusus, totorius,zydus, vokiecius, lenkus, moldavus ir likusius kas ten dar buvo tuo metu.
Kriterijus totalitariniu valstybiu pasmerkimo turi buti kitas, ne vien ju ivykdyti nusikaltimai ar genocidai.

Dzeikas       2019-05-17 12:25

Povilajui gaidelajui:
Uz Lietuvos okupacija kalta visu pirma pati Lietuva paslemeko ir isdaviko Smetonos asmenyje, ir rikosetu pati tauta TOLERAVUSI tojo valdzios uzgrobima 1926m.
Papunkciui: Smetona galejo nesti subine kur tik nori, niekas ne puses zo nebutu jam pasakes, BET PIRMA jis turejo IVARDINTI OKUPACIJA. Vietoj to jis perdave igaliojimus MP Merkiui, o rusai labai graziai juos pereme. kabinejimasis prie proceduru, esa Merkys neturejo teises perduoti igaliojimu J. Paleckiui yra post factum banderlogu smegenu rurinimas. Force majeure situacijoje , kuri susidare pabe…“isvykus prezidentui atostogu” LEP Merkys TUREJO TOKIA teise. Tad juridiskai valdzios peremimas sovietais buvo nepriekaistingas.
Antra: tai Didzioji Britanija ir USA turejo suremt ginklus su branduoline galia del paslkemeku, kurie patys uz savo laisve kautios nenori?
Rooseweltas ir Churchilis tai ne Smetona ir ne Gryb., jie labai konkreciai atsako savo tautai. Ir toji tauta nebutu supratusi kokio velnio kautis su buvusiu sajungininku pas kuri savanoriskai prisijunge trys nuokrusines, diktatoriskos valstybeles? Cia daugelis burba kai lietuviai Afganistane ir Irake kontingenta laiko,girdi ko mums kariaut uz jankiu interesus, nors ne vienas net suzeistas nebuvo(indu plovykloje nesaudo), o jau is JAV ir Anglijos - ohohoho - ISDAVE, padlos!- isvaduot neatejo.
Beje , Churchillis nuosekliai gyne Lenkija, nes sie jokiu dvirpasmybiu ir jokiu sunu valso nei su vokieciais, nei su sovietais nesoko. Bet viska ka jam pavyko pasiekt tik Stalino pazada , kad ten bus laisvi rinkimai. Na ir buvo “laisvi”. Bet seiminkaut kaip pas save namie rusai ten nedriso ir “priimt” i TSRS taip pat.
Cia daugiau Roosewelto kalte.Istorikai iki siol stebisi, kazkoks lyg uzkeiktas,nuolankus tapdovo akistatoje su Stalinu. Azijoje apskritai VISKA atkariavo amerikieciai, o su rusais pasidalino 50/50

Marija       2019-05-17 11:59

Kadangi mes čia komentuodami neturime veidų, tai turėkime vardus, ar bent slapyvardžius. Bijote oponavimo? Atsakau: neapsimetu. Viską matau. O Kad Buvusieji valdžioje ir vėl sėdi valdžioje - tai kalti ne valdžiauninkai, bet SISTEMA, kuri susikūrė. Apie tą sistemą ir pagalvokite.

Janina       2019-05-17 9:17

Straipsnis “BIČIULYSTĖ.COM “Kas atsako už istorinį išeivijos istorijos išlikimą...


http://biciulyste.com/lietuviai-pasaulyje/janina-survilaite-kas-atsako-uz-teisini-iseivijos-istorines-veiklos-islikima/

Ponia Marija,       2019-05-17 9:16

o kodėl Jūs apsimetate nematanti, kad dabartinėje valdžioje ir stambiajame versle Tarybų Lietuvos kūrėjai ir jų anūkai - AMB medžioklių varovai, sugerovai ir jų anūkėliai su meilužėmis?

Janina       2019-05-17 9:12

http://biciulyste.com/lietuviai-pasaulyje/janina-survilaite- kas-atsako-uz-teisini-iseivijos-istorines-veiklos-islikima/

Janina       2019-05-17 9:10

Neseniai mamo paskelbtas straipsnis labai detaliai ir objektyviai atspindi, kaip istorinis teisingumas buvusių koloborantų ypač sėkmingai manipuliuojamas užsienio lietuvių bendruomenėse.

http://biciulyste.com/lietuviai-pasaulyje/janina-survilaite- kas-atsako-uz-teisini-iseivijos-istorines-veiklos-islikima/

 

Marija       2019-05-17 9:03

Na taip, “Istorijos politika” - o ne žmonijos Istorija. Bet man tik įdomu, kodėl kasmet vis nuožmiau ir baisiau yra vaizduojama tarybinio socialistinio laikotarpio santvarka? Ar ne todėl, kad tarp anos santvarkos ir dabartinės, esamos Lietuvoje - akivaizdžiai didėja skirtumai. Ir tie skirtumai - ne dabartinės santvarkos naudai?

Povilai Gaideli,       2019-05-17 8:54

jei cituoji Viniuką - tai cituok pilnai, o ne tik tai, kas pačiam patinka. Čerčilis ir Atlis yra kalti už Baltijos šalių okupaciją ir jų atidavimą Stalino Rusijai. Tai yra baisus nusikaltimas, kurį reiktų padengti. Vokietija nėra laisva šalis, o okupuota ir jos okupacija baigsis pagal popierkas tik 2099 metais, jei niekas nesikeistų Europoje ir nepradėtų europiečiai pagaliau sakyti Tiesą ir gėdinti “Biesą”(Velnią arba Blogį), ar supratai dabar? Dabar Tiesa yra kriminalizuota ir paslėpta nuo runkelių BK straipsnių pagalba. Kol nebus Europos rimtos kariuomenės - su Tiesa reikalai bus tokie prasti, kaip iki šiol ir VU ar VDU mitomanijai ir dvigubų standartų maniakystei nebus galo. Tai buvo mažaraščio, neišsilavinusio žmogaus, nuomonė.

apgailėtina       2019-05-17 8:50

Jėzus - pirmas komunistas (tą teiginį dažnai galima sutikt) .Tai gal ir jam Niurnbergo procesą ,a?  Išvada: nepakenčiu,kai rimtais veidais “profesoriai” nesikuklindami neleistinai bando plaut smegenis normaliems žmonėms.

Na, pradėkim       2019-05-17 8:11

dzuoti, kd yra amžinoji tiesa, gražioji tiesa, eks-Komjaunimo(Lietuvos ryto) tiesa, dailioji tiesa, seksualioji tiesa ir pan. Tiesa yra arba jos nėra.

Klausimas       2019-05-17 7:53

Ar gali sužinoti amžiną tiesą, jei esi pats neamžinas?

Jules       2019-05-17 7:16

Jokio istorinio teisingumo nėr, o yra Jėgos teisė ir dezi propaganda, aptarnaujanti tą Jėgos teisės kultą - Trockio “banką”. Melo propaganda, dezi propaganda ar dezinformacijos propaganda, kurios dėka turime tokią istorijos versiją - kokią turime. Turime Didžiojo Trejeto suklastotą istorijos versiją - stipriojo mitologizuotą XX amžiaus istorijos versiją, kad dar šimtmečiui būtų nuslėpti karo ir XX amžiaus nusikaltimai. “Perestroikės” tikroji istorija irgi dar ne greit bus pavie6inta, parašyta - teks dar ilgai laukti, kol sužinosime Tiesą? Runkeliams nevalia žinoti nei Tiesos, nei istorijos - tik Hegemono(Dominanto) parengtą istorinę mitologiją. XX amžiaus stipriojo mitologiją. Dezinformacijos pagalba valdomas ir engiamas runkelynas - išnaudojama prastuomenė. Eiliniai žmonės negali sužinoti Tiesos, nes tada būtų sunku juos valdyti - būtų gal net nebeįmanoma. O kaip tada gausi viršpelnį? Niekaip!


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.