Prezidento rinkimai 2019, Propagandos ir ideologijos analizė

Rasa Baločkaitė. Apie ydas, arba Nerija Putinaitė susipainiojo

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 9 d. 9:20

23     

    

Rasa Baločkaitė. Apie ydas, arba Nerija Putinaitė susipainiojo

Jei kunigai kaip Šimonytės ydą nurodo, kad ši yra netekėjusi, ar tai reiškia, kad kunigai patys yra ydingi, susipainiojusi klausia Nerija.

–  –  –

Pirma, nė vienas kunigas nekandidatuoja rinkimuose.

Antra, yda, trūkumas nėra universalu – tai, kas gali būti yda vienoje veikloje, gali būti privalumu kitoje, pvz., ganant parapijiečių sielas.

Trečia, įdomiausia, Nerija deda lygybės ženklą tarp kunigo ir netekėjusios moters. Neneigsiu, panašumų yra: tiek vienas, tiek kitas neturi vaikų bei reguliaraus ilgalaikio seksualinio partnerio.

Bet… kaip sakoma, nebūtina į viską žiūrėti per b**** prizmę – esminis dalykas yra visai ne tai. Esminis dalykas yra emocinis, psichologinis, tai – įsipareigojimas, kuris gali būti sulaužomas, bet kuris savo esme yra neatšaukiamas. Toks kaip santuokos sakramentas, tėvystė ar motinystė arba įšventinimas į kunigus. Visais atvejais tai reiškia, jog asmuo visuomenės akyse įgyja bei prisiima kitokį vaidmenį, neatšaukiamai susieja savo gyvenimą su kitu, įsipareigoja kažkam kitam.

Ir šis sandėris savo esme (psichologine ir kognityvine prasme) yra sakralus, nes neatšaukiamas. Jis yra viršijantis hobio, pomėgio ar formalaus kontrakto ribas. Tai yra asmenybės struktūrą transformuojanti patirtis. Vaikai ir partneriai gali būti apleisti ir išduoti, įžadai sulaužyti, bet neatšaukti.

Ir šia, savanoriškai pasirinkto, neatšaukiamo įsipareigojimo arba pasišventimo prasme kunigas atsiduria greta susituokusio, vaikų turinčio žmogaus.

 

–  –  –

Sakau, nebūtina į viską žiūrėti per b**** prizmę. Atrodo, taip paprasta ir savaime suprantama, bet čia gal tik man?

 

–  –  –

Vienas žmogus, neprisimenu kas ir kam, ir kokiomis aplinkybėmis, yra uždavęs tokį klausimą: ar jūs kartais jaučiate pojūčių aukščiau juosmens?

 

–  –  –

Tai štai – ar jūs jaučiate?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šizofrenija       2019-05-11 7:41

Julesas rašo Julesui 10:47 smile

Negi       2019-05-10 13:20

nematot, kad kunigai, kaip ir bankininkai seniausiai tapę komersantais. Jei nematot, tai ką čia ir bepridursi.

Jules       2019-05-10 12:12

Čia kas tokie skleidžia tą lietuviškąjį patriotizmą? Former Bolsheviks’ai, buvę Blogio imperijos ir jos sąjungininkių kolaborantai? Dezinfosklaidos magnatai? Negi manote, kad Centro Komiteto gimdytoja yra Lietuvių tauta? Kad okupacinio režimo archontų gimdytoja yra Lietuva? Apie kokią nepriklausomą Lietuvą kalbate, kai valdžioje Tarybų Lietuvos kūrėjai, aktyvūs LTSR kūrėjai su savo anūkais, žentais, marčiomis ir VIP meilužėmis? Nuo kada eks-Komjaunimo aktyvistai tokiais tampa, ką? Tikrai sunku suvokti, kaip patriotinių-tautinių jėgų smaigaliu tapo ambalistas - pačio pačiausio gelbėtojas? Jei taip, vadinasi, jie apsišaukėliai, ką manai?

Julesui       2019-05-10 10:47

„Jokių kandidatų į LR prezidentų smaigalių nuo tautinių-patriotinių jėgų nereik, ypač, kai jie renkasi AMB patikėtinius. Su tuo nesutikti negalima. Kam mums tie politikos archontai ir jų smaigaliai, kai nežinai, kur slepiasi jų motinėlė-gimdytoja.“
Va čia ir išryškėjo „kas yra kas“. Pačio komentaras apie tautinį patriotizmą visiškai atitinka vieno žymaus politiko paskleistą politinę blevyzgą, kad šiandieninė lietuvių tauta pasaulyje yra išimtinai ypatinga tauta, pasižyminti tuo, jog jai tautinis patriotizmas yra visiškai svetimas ir yra nesuderinamas su pačia Lietuva; o jeigu atsiranda tokių, kurie politinėje erdvėje bando skleisti lietuviškąjį patriotizmą, tai jie yra Maskvos agentai. Taigi, pagal tokį kliedesį, gana nesunkiai gaunasi išvada, kad šiandieninio lietuviškojo patriotizmo „motinėlė-gimdytoja“ yra ne nepriklausoma Lietuva, bet Rusija. Argi gali būti dar didesnis absurdas?!

Altarena       2019-05-10 7:30

Labai gerai pasakyta apie sakramentinių įsipareigojimų neatšaukiamumą ir dvasinės veiklos apimtis. Ir visai be reikalo kai kurie komentatoriai prikaišioja, kad kažkas mėgsta ar nemėgsta N.Putinaitės, kuri visuose pasisakymuose bei rašymuose, švelniai tariant (dar labai švelniai), vien tik ,,painiojasi” ir ,,painiojasi”. Jau beveik nelieka vilčių, kad kada nors ,,atsipainios” ir suvoks tikrąją tiesą. Betgi tikėkime ir tokiais stebuklais - ką gali žinoti?

???       2019-05-10 7:23

Kas čia toks taip atkakliai po kanalus voliojasi? smile

Net juokas neima       2019-05-10 7:20

Atrodo, dauguma lietuvaičių mano, kad alkoholikė, gimdanti 5-6 vaikus nuo skirtingų vyrų, ne tik neydinga, bet ir šventoji, kaip ir jos klientai. Ar tikrai? Gal palikite ir Dievui erdvės bent šiek tiek lemti žmonių likimus. Kodėl tiek daug porų negali susilaukti vaikų? Gal dabar taip reikia? Bent kol iki dangaus išaugusi ego sąmonė sugrįš į vėžes ir pradės skaitytis bent jau su gamtos dėsniais. Skruzdės, bitės irgi ne visos poruojasi ir dauginasi, bet savo ,,visuomenėse” tvarkosi puikiai. Ir žmonių pasaulyje reikia visokių ir visko. Neteisk, ir nebūsi teisiamas, nes Visatos dėsnių juk nežinai, tik manai, kad viską žinai.

to Sorry       2019-05-10 7:15

O pačio koks kanalas, gal painformuotum - pažiūrėsime?

> 22:15       2019-05-9 23:10

Troliai, bet ne Mumiai smile

Sorry        2019-05-9 22:15

Kas cia reklamuoja kairiausi liberaliausia kanala?

ah1       2019-05-9 19:33

na taip ... susieja su kažkuo kitu… ir netęsia savo giminės palikuonimis. O tas kas netėsia giminės savo palikuonimis niekada nebuvo nėra ir nebus patikimas;jis neturi
vieno iš dviejų pagrindinių instinktų - dauginimosi ir aprūpinimo palikuonių, dominuojančiu tampa savisaugos instinktas su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis - tokias asbas galima nupirkti karjiera ir pinigais… Žvilgtelikit į ES - kas vado?  BŽvilgtelkit į Lietuvą kas valdo? ... Kas valdo tokie ir rezultatai, tokia ir ateitis. Gamtos dėsniai, nieko daugiau.

> 12:36       2019-05-9 19:22

Kas sakė, kad žiūrime? Tos dėžės tik tokiems primityvams kaip tu.

Jules       2019-05-9 18:11

Visas ydas geriausiai gydo kultūros, istorijos ir meno tv kanalas arte.tv.fr/de : „Viva la vulva“ ir pan. Galite laisvai pasižiūrėti ir mums glaustai išvadą pateikti. Visai neseniai rodė šiuo adresu: https://www.arte.tv/fr/videos/079452-000-A/viva-la-vulva/

Raigerdas        2019-05-9 16:53

Nesu Neringos Putinaitės idėjų šalininkas, bet šiuo klausimu ji pastebėjo prieštaravimus, todėl jos kritika yra teisinga. Deja, Rasa Baločkaitė nusikritikavo visai į lankas. Pirmiausia, ji yra 100 procentų nekompetetinga kalbėti šiuo klausimu. Tai, kad jai nepatinka Neringa Putinaitė, tai dar nereiškia, kad ją galima piešti įvairiomis spalvomis ir juodinti. Pati Neringa Putinaitė pasižymi šitokiomis savybėmis, tai dabar gavo “kritikos” panašiais epitetais. Blogai, kad Rasa Baločkaitė nesusigaudo ne tik seksualiniuose klausimuse, bet ydų pasaulyje klaidžioja tarp trijų pušų. Pirmiausia, seksualiniai nukrypimai viršija savo įvairove ir kiekybe visas kitas žmogaus ydas. Sekso sferoje daugiausia yra įvairios krypties nukrypimų. Jeigu kalbėti apie katalikų kunigų seksualinius nukrypimus, tai čia statistika kalba pati už save. Gyvenimas be moters nėra sveiko seksualinio gyvenimo pavyzdys, nes tai yra dauguma atvejų seksualinio sutrikimo įvairios pasekmės. Taip, gyvenant ir patiriant aukštas dvasines būsenas seksualinė energija gali savotiškai sublimuotis į kūrybinę energiją. Bet žmogus yra sukurtas, kad veistis ir palikti palikuonis. Todėl keista, kad einama prieš Dievo valią, teigiant, kad jie ir yra tie tikintieji į Dievą. Man tai atrodo, kaip veidmainystė. Dabar dėl ydų. Ydos gali būti susijusios su seksualine energija, bet ydas galima ištaisyti, o seksualinius nukrypimus sutvarkyti yra nepaprastai sunku. Geriau būtų, jeigu Rasa Baločkaitė būtų nors pasidomėjusi daugiau šiais klausimais. Jeigu Neringa Putinaitė priklauso liuteronams, tai ten kitoks požiūris į kunigų gyvenimą. Jis, tarp kitko, daug sveikesnis, taip pat, kaip ir provoslavų.

to > 12: 36       2019-05-9 15:30

Dovanokit, o ką manote, kai žiūrite arte TV kanalą?

> 12: 36       2019-05-9 14:56

Ne, nemanom smile .

O kodėl Madame Rasa,       2019-05-9 12:36

nekalba, kaip ir visa Lietuvos dezinfosklaida, kokius kandidatus į LR prezidento pareigas remia Maskva, negi visus? Juk jaunimui irgi būtų neprošal susižinoti be MTV, nemanot?

Pušis, kuriai nejuokinga       2019-05-9 12:34

Jei Nerija Putinaitė yra evangelikė liuteronė, vadinasi, krikščionė,
tai kodėl kalbėdama apie katalikybę sakosi, kad ji yra “kito tikėjimo”?
Gal atkrito į judaizmą, islamą ar hinduizmą?
Stebina idėjinis jovalas ‘konservatorių’ ir jų elektorato galvose.

???       2019-05-9 12:23

Ar nevedę vyrai ir netekėjusios moterys yra ydingi? Jei pripažįstam tiktai kūną, tada gal ir taip. O jei žinome turintys nemirtingą sielą? O ką apie tai mano tikintys reinkarnacija? Žodžiu, kiekvienas mauna ant savo kurpalio. Ar ne kvaila?

Ar dera protestantei,       2019-05-9 12:09

Vilniaus evangelikų liuteronų parapijos pirmininkei Nerijai Putinaitei,
pasakotis, kaip jai “baisiai juokinga” dėl skaistumo įžadą davusių katalikų kunigų požiūrio į santuokos sakramento dovaną, sutuoktinių nelygstamos ištikimybės pareigą? Ypač kai kalbama apie visiems pavyzdį turėsiantį rodyti Lietuvos prezidentą.

Maivymasis kalbant rimtomis temomis -       2019-05-9 11:36

- ‘Neringa Putinaite is (emocijų ikonėlė) feeling confused’ -
yra „Šauniojo naujojo pasaulio“ (Aldouso Huxley „Brave new world“) atstovų
skiriamasis jų tariamo šaunumo (‘progresyvumo’, ‘šiuolaikiškumo’) bruožas.
Pagal tai jie atpažįsta savuosius
ir tokiu MTV stiliaus jauku Šimonytė žvejoja mass media ‘sušiuolaikintą’ jaunimą.
********************************************************************
Ačiū Rasai už sakralinio dėmens, priesaikos neatšaukiamumo apologiją. NK

Naiviai...       2019-05-9 11:30

Naiviai tikėjau,kad rašantys žmonės ir FB mintis dėlioja literatūriškai,pasirodo,Putinaitės lėkštas ne tik turinys,bet ir forma.Ačiū,Rasa,taikliai ir šmaikščiai!

Jules       2019-05-9 9:58

Teisingai sakot, kad “nebūtina į viską žiūrėti per b**** prizmę”, o reikia pasiremti, sakykime, Ovidijos darbais(Les oeuvres d’Ovidie) ir Arte TV kanalu, ir bus taip paprasta, ir savaime suprantama ne tik jums, bet ir mums, vyrams. Perskaičius jos “Porno Manifesto” drąsiai lįsti po jos oda - “dans la peau d’Ovidie” ir sužinoti visą tiesą apie vyriškas niekšybes. Jokių kandidatų į LR prezidentų smaigalių nuo tautinių-patriotinių jėgų nereik, ypač, kai jie renkasi AMB patikėtinius. Su tuo nesutikti negalima. Kam mums tie politikos archontai ir jų smaigaliai, kai nežinai, kur slepiasi jų motinėlė-gimdytoja.


Rekomenduojame

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.