Prezidento rinkimai 2019, Propagandos ir ideologijos analizė

Rasa Baločkaitė. Apie ydas, arba Nerija Putinaitė susipainiojo

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 9 d. 9:20

23     

    

Rasa Baločkaitė. Apie ydas, arba Nerija Putinaitė susipainiojo

Jei kunigai kaip Šimonytės ydą nurodo, kad ši yra netekėjusi, ar tai reiškia, kad kunigai patys yra ydingi, susipainiojusi klausia Nerija.

–  –  –

Pirma, nė vienas kunigas nekandidatuoja rinkimuose.

Antra, yda, trūkumas nėra universalu – tai, kas gali būti yda vienoje veikloje, gali būti privalumu kitoje, pvz., ganant parapijiečių sielas.

Trečia, įdomiausia, Nerija deda lygybės ženklą tarp kunigo ir netekėjusios moters. Neneigsiu, panašumų yra: tiek vienas, tiek kitas neturi vaikų bei reguliaraus ilgalaikio seksualinio partnerio.

Bet… kaip sakoma, nebūtina į viską žiūrėti per b**** prizmę – esminis dalykas yra visai ne tai. Esminis dalykas yra emocinis, psichologinis, tai – įsipareigojimas, kuris gali būti sulaužomas, bet kuris savo esme yra neatšaukiamas. Toks kaip santuokos sakramentas, tėvystė ar motinystė arba įšventinimas į kunigus. Visais atvejais tai reiškia, jog asmuo visuomenės akyse įgyja bei prisiima kitokį vaidmenį, neatšaukiamai susieja savo gyvenimą su kitu, įsipareigoja kažkam kitam.

Ir šis sandėris savo esme (psichologine ir kognityvine prasme) yra sakralus, nes neatšaukiamas. Jis yra viršijantis hobio, pomėgio ar formalaus kontrakto ribas. Tai yra asmenybės struktūrą transformuojanti patirtis. Vaikai ir partneriai gali būti apleisti ir išduoti, įžadai sulaužyti, bet neatšaukti.

Ir šia, savanoriškai pasirinkto, neatšaukiamo įsipareigojimo arba pasišventimo prasme kunigas atsiduria greta susituokusio, vaikų turinčio žmogaus.

 

–  –  –

Sakau, nebūtina į viską žiūrėti per b**** prizmę. Atrodo, taip paprasta ir savaime suprantama, bet čia gal tik man?

 

–  –  –

Vienas žmogus, neprisimenu kas ir kam, ir kokiomis aplinkybėmis, yra uždavęs tokį klausimą: ar jūs kartais jaučiate pojūčių aukščiau juosmens?

 

–  –  –

Tai štai – ar jūs jaučiate?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šizofrenija       2019-05-11 7:41

Julesas rašo Julesui 10:47 smile

Negi       2019-05-10 13:20

nematot, kad kunigai, kaip ir bankininkai seniausiai tapę komersantais. Jei nematot, tai ką čia ir bepridursi.

Jules       2019-05-10 12:12

Čia kas tokie skleidžia tą lietuviškąjį patriotizmą? Former Bolsheviks’ai, buvę Blogio imperijos ir jos sąjungininkių kolaborantai? Dezinfosklaidos magnatai? Negi manote, kad Centro Komiteto gimdytoja yra Lietuvių tauta? Kad okupacinio režimo archontų gimdytoja yra Lietuva? Apie kokią nepriklausomą Lietuvą kalbate, kai valdžioje Tarybų Lietuvos kūrėjai, aktyvūs LTSR kūrėjai su savo anūkais, žentais, marčiomis ir VIP meilužėmis? Nuo kada eks-Komjaunimo aktyvistai tokiais tampa, ką? Tikrai sunku suvokti, kaip patriotinių-tautinių jėgų smaigaliu tapo ambalistas - pačio pačiausio gelbėtojas? Jei taip, vadinasi, jie apsišaukėliai, ką manai?

Julesui       2019-05-10 10:47

„Jokių kandidatų į LR prezidentų smaigalių nuo tautinių-patriotinių jėgų nereik, ypač, kai jie renkasi AMB patikėtinius. Su tuo nesutikti negalima. Kam mums tie politikos archontai ir jų smaigaliai, kai nežinai, kur slepiasi jų motinėlė-gimdytoja.“
Va čia ir išryškėjo „kas yra kas“. Pačio komentaras apie tautinį patriotizmą visiškai atitinka vieno žymaus politiko paskleistą politinę blevyzgą, kad šiandieninė lietuvių tauta pasaulyje yra išimtinai ypatinga tauta, pasižyminti tuo, jog jai tautinis patriotizmas yra visiškai svetimas ir yra nesuderinamas su pačia Lietuva; o jeigu atsiranda tokių, kurie politinėje erdvėje bando skleisti lietuviškąjį patriotizmą, tai jie yra Maskvos agentai. Taigi, pagal tokį kliedesį, gana nesunkiai gaunasi išvada, kad šiandieninio lietuviškojo patriotizmo „motinėlė-gimdytoja“ yra ne nepriklausoma Lietuva, bet Rusija. Argi gali būti dar didesnis absurdas?!

Altarena       2019-05-10 7:30

Labai gerai pasakyta apie sakramentinių įsipareigojimų neatšaukiamumą ir dvasinės veiklos apimtis. Ir visai be reikalo kai kurie komentatoriai prikaišioja, kad kažkas mėgsta ar nemėgsta N.Putinaitės, kuri visuose pasisakymuose bei rašymuose, švelniai tariant (dar labai švelniai), vien tik ,,painiojasi” ir ,,painiojasi”. Jau beveik nelieka vilčių, kad kada nors ,,atsipainios” ir suvoks tikrąją tiesą. Betgi tikėkime ir tokiais stebuklais - ką gali žinoti?

???       2019-05-10 7:23

Kas čia toks taip atkakliai po kanalus voliojasi? smile

Net juokas neima       2019-05-10 7:20

Atrodo, dauguma lietuvaičių mano, kad alkoholikė, gimdanti 5-6 vaikus nuo skirtingų vyrų, ne tik neydinga, bet ir šventoji, kaip ir jos klientai. Ar tikrai? Gal palikite ir Dievui erdvės bent šiek tiek lemti žmonių likimus. Kodėl tiek daug porų negali susilaukti vaikų? Gal dabar taip reikia? Bent kol iki dangaus išaugusi ego sąmonė sugrįš į vėžes ir pradės skaitytis bent jau su gamtos dėsniais. Skruzdės, bitės irgi ne visos poruojasi ir dauginasi, bet savo ,,visuomenėse” tvarkosi puikiai. Ir žmonių pasaulyje reikia visokių ir visko. Neteisk, ir nebūsi teisiamas, nes Visatos dėsnių juk nežinai, tik manai, kad viską žinai.

to Sorry       2019-05-10 7:15

O pačio koks kanalas, gal painformuotum - pažiūrėsime?

> 22:15       2019-05-9 23:10

Troliai, bet ne Mumiai smile

Sorry        2019-05-9 22:15

Kas cia reklamuoja kairiausi liberaliausia kanala?

ah1       2019-05-9 19:33

na taip ... susieja su kažkuo kitu… ir netęsia savo giminės palikuonimis. O tas kas netėsia giminės savo palikuonimis niekada nebuvo nėra ir nebus patikimas;jis neturi
vieno iš dviejų pagrindinių instinktų - dauginimosi ir aprūpinimo palikuonių, dominuojančiu tampa savisaugos instinktas su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis - tokias asbas galima nupirkti karjiera ir pinigais… Žvilgtelikit į ES - kas vado?  BŽvilgtelkit į Lietuvą kas valdo? ... Kas valdo tokie ir rezultatai, tokia ir ateitis. Gamtos dėsniai, nieko daugiau.

> 12:36       2019-05-9 19:22

Kas sakė, kad žiūrime? Tos dėžės tik tokiems primityvams kaip tu.

Jules       2019-05-9 18:11

Visas ydas geriausiai gydo kultūros, istorijos ir meno tv kanalas arte.tv.fr/de : „Viva la vulva“ ir pan. Galite laisvai pasižiūrėti ir mums glaustai išvadą pateikti. Visai neseniai rodė šiuo adresu: https://www.arte.tv/fr/videos/079452-000-A/viva-la-vulva/

Raigerdas        2019-05-9 16:53

Nesu Neringos Putinaitės idėjų šalininkas, bet šiuo klausimu ji pastebėjo prieštaravimus, todėl jos kritika yra teisinga. Deja, Rasa Baločkaitė nusikritikavo visai į lankas. Pirmiausia, ji yra 100 procentų nekompetetinga kalbėti šiuo klausimu. Tai, kad jai nepatinka Neringa Putinaitė, tai dar nereiškia, kad ją galima piešti įvairiomis spalvomis ir juodinti. Pati Neringa Putinaitė pasižymi šitokiomis savybėmis, tai dabar gavo “kritikos” panašiais epitetais. Blogai, kad Rasa Baločkaitė nesusigaudo ne tik seksualiniuose klausimuse, bet ydų pasaulyje klaidžioja tarp trijų pušų. Pirmiausia, seksualiniai nukrypimai viršija savo įvairove ir kiekybe visas kitas žmogaus ydas. Sekso sferoje daugiausia yra įvairios krypties nukrypimų. Jeigu kalbėti apie katalikų kunigų seksualinius nukrypimus, tai čia statistika kalba pati už save. Gyvenimas be moters nėra sveiko seksualinio gyvenimo pavyzdys, nes tai yra dauguma atvejų seksualinio sutrikimo įvairios pasekmės. Taip, gyvenant ir patiriant aukštas dvasines būsenas seksualinė energija gali savotiškai sublimuotis į kūrybinę energiją. Bet žmogus yra sukurtas, kad veistis ir palikti palikuonis. Todėl keista, kad einama prieš Dievo valią, teigiant, kad jie ir yra tie tikintieji į Dievą. Man tai atrodo, kaip veidmainystė. Dabar dėl ydų. Ydos gali būti susijusios su seksualine energija, bet ydas galima ištaisyti, o seksualinius nukrypimus sutvarkyti yra nepaprastai sunku. Geriau būtų, jeigu Rasa Baločkaitė būtų nors pasidomėjusi daugiau šiais klausimais. Jeigu Neringa Putinaitė priklauso liuteronams, tai ten kitoks požiūris į kunigų gyvenimą. Jis, tarp kitko, daug sveikesnis, taip pat, kaip ir provoslavų.

to > 12: 36       2019-05-9 15:30

Dovanokit, o ką manote, kai žiūrite arte TV kanalą?

> 12: 36       2019-05-9 14:56

Ne, nemanom smile .

O kodėl Madame Rasa,       2019-05-9 12:36

nekalba, kaip ir visa Lietuvos dezinfosklaida, kokius kandidatus į LR prezidento pareigas remia Maskva, negi visus? Juk jaunimui irgi būtų neprošal susižinoti be MTV, nemanot?

Pušis, kuriai nejuokinga       2019-05-9 12:34

Jei Nerija Putinaitė yra evangelikė liuteronė, vadinasi, krikščionė,
tai kodėl kalbėdama apie katalikybę sakosi, kad ji yra “kito tikėjimo”?
Gal atkrito į judaizmą, islamą ar hinduizmą?
Stebina idėjinis jovalas ‘konservatorių’ ir jų elektorato galvose.

???       2019-05-9 12:23

Ar nevedę vyrai ir netekėjusios moterys yra ydingi? Jei pripažįstam tiktai kūną, tada gal ir taip. O jei žinome turintys nemirtingą sielą? O ką apie tai mano tikintys reinkarnacija? Žodžiu, kiekvienas mauna ant savo kurpalio. Ar ne kvaila?

Ar dera protestantei,       2019-05-9 12:09

Vilniaus evangelikų liuteronų parapijos pirmininkei Nerijai Putinaitei,
pasakotis, kaip jai “baisiai juokinga” dėl skaistumo įžadą davusių katalikų kunigų požiūrio į santuokos sakramento dovaną, sutuoktinių nelygstamos ištikimybės pareigą? Ypač kai kalbama apie visiems pavyzdį turėsiantį rodyti Lietuvos prezidentą.

Maivymasis kalbant rimtomis temomis -       2019-05-9 11:36

- ‘Neringa Putinaite is (emocijų ikonėlė) feeling confused’ -
yra „Šauniojo naujojo pasaulio“ (Aldouso Huxley „Brave new world“) atstovų
skiriamasis jų tariamo šaunumo (‘progresyvumo’, ‘šiuolaikiškumo’) bruožas.
Pagal tai jie atpažįsta savuosius
ir tokiu MTV stiliaus jauku Šimonytė žvejoja mass media ‘sušiuolaikintą’ jaunimą.
********************************************************************
Ačiū Rasai už sakralinio dėmens, priesaikos neatšaukiamumo apologiją. NK

Naiviai...       2019-05-9 11:30

Naiviai tikėjau,kad rašantys žmonės ir FB mintis dėlioja literatūriškai,pasirodo,Putinaitės lėkštas ne tik turinys,bet ir forma.Ačiū,Rasa,taikliai ir šmaikščiai!

Jules       2019-05-9 9:58

Teisingai sakot, kad “nebūtina į viską žiūrėti per b**** prizmę”, o reikia pasiremti, sakykime, Ovidijos darbais(Les oeuvres d’Ovidie) ir Arte TV kanalu, ir bus taip paprasta, ir savaime suprantama ne tik jums, bet ir mums, vyrams. Perskaičius jos “Porno Manifesto” drąsiai lįsti po jos oda - “dans la peau d’Ovidie” ir sužinoti visą tiesą apie vyriškas niekšybes. Jokių kandidatų į LR prezidentų smaigalių nuo tautinių-patriotinių jėgų nereik, ypač, kai jie renkasi AMB patikėtinius. Su tuo nesutikti negalima. Kam mums tie politikos archontai ir jų smaigaliai, kai nežinai, kur slepiasi jų motinėlė-gimdytoja.

Rekomenduojame

Garsaus medicinos žurnalo redaktoriai: vakcinų ir vaistų tyrimų duomenys turi būti nedelsiant atverti visuomenei

Kanadoje mokytoja nušalinta nuo darbo dėl „transfobinės“ kalbos naudojimo

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Anot politologo, Putinas nebūtų teikęs Vakarams praktiškai neįgyvendinamų reikalavimų, jei realiai nesvarstytų karinės atakos

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

Ispanų europarlamentaras: Briuselis turi padėti lenkams pakeisti vyriausybę

Lidija Veličkaitė. Mes mokėsim numirt, jei Tėvynė aukos reikalauja

Vengrijos URM P. Szijjarto: mūsų nekenčia, nes vykdome patriotinę, krikščionišką politiką

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Lietuvos padėtis šiuo metu yra tragiška

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Neišmoktos politikos pamokos: tikrovė – ne kompiuterinis žaidimas, suklydęs iš naujo neperžaisi

Valdžia rengia apynasrį socialiniams tinklams

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.