Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Europa

Rasa Baločkaitė. Apie komentatorius, didžiai nustebusius dėl JK konservatorių pergalės

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 13 d. 13:53

18     

    

Rasa Baločkaitė. Apie komentatorius, didžiai nustebusius dėl JK konservatorių pergalės

Šitą šūdą šįryt parašė mano pažįstama, akademikė, gyvenanti JK, ir tas šūdas skamba taip:

Man baisu ne dėl to, kad konservatoriai laimi tokia didžiule persvara, man baisu dėl to kad aš taip prastai pažįstu šituos žmones, kurie už juos balsuoja, aš nuoširdžiai negaliu suprasti šitų žmonių logikos – tų žmonių, kurie gyvena greta manęs, tų žmonių, kurie veda vaikus į tą patį darželį, perka pieną toje pačioje parduotuvėje ir kurie balsuoja už konservatorius.

* * *

Baisiausia yra ne tai, kad viena atsilupusi moterėlė tai parašė į fb. Baisiausia yra tai, kad girdėjau tai šimtus kartų iš šimtų kitais atvejais gana protingų žmonių – apie tą siaubingą, keistą, iracionalų, nesuprantamą individų porūšį, kuris gyvena čia pat už tvoros, apsipirkinėja toje pačioje parduotuvėje ir į tą patį darželį veda savo vaikus.

* * *

***
Socialiniai mokslai formavosi gamtos ir tiksliųjų mokslų principu, t.y. kaip būdas metodiškai tirti, pažinti ir suprasti visuomenę – kodėl žmonės nusikalsta arba nenusikasta, kodėl smurtauja arba nesmurtauja, kodėl sunkiai dirba arba nedirba iš viso, kodėl yra konformistai arba maištauja. Iš principo tokia buvo socialinių mokslų esmė ir jų tikslas – suprasti visuomenėje veikiančius mechanizmus, kurie generuoja tokius reiškinius kaip skurdas, nusikalstamumas, atskrtis, subkultūros, protestai, konformizmas ir kita, o mokslininko darbas buvo kalbėtis su žmonėmis, daryti apklausas, interviu, analizuoti dokumentus ir, iš principo, suprasti.

* * *

Kokį mokslą ir kokius mokslininkus mes turim šiandien? Fondų peršertas mergužėles (ir tam tikru laipsniu, bernužėlius), kurie užsidarę savo dramblio kaulo bokšte, ūkauja: „How dare you? Kodėl viskas vyksta ne taip, kaip man atrodo teisinga?“ – ir žinoma, argumentas, kaip savižudžio kulka į kaktą: „Aš nuoširdžiai nesuprantu“.

* * *

Aš jūs įsivaizduojat gydytoją, virėją ar santechniką, kuris savo patirtį, profesinį statusą ir išskirtinius gebėjimus pabrėžtų tokiais myžčiojimais: „Aš nuoširdžiai nesuprantu, kodėl tas vaikas miršta“, „Aš nuoširdžiai nesuprantu, kodėl karbonadas neiškepęs“, „Aš nuoširdžiai nesuprantu, kodėl tas unitazas užsikimšo, nes jis neturėjo užsikimšt“.

* * *

O štai socialinių mokslų atstovai tai daro, be to, daro tai su neslepiamu pasididžiavimu, nes jų egzistencijos esmė – ne suprasti realių žmonių realias gyvenimiškas problemas, jų egzistencijos esmė – teigti ir tvirtinti savo, kaip išskirtinės kastos arba rasės, kito luomo, kito kraujo, išrinktųjų statusą. Kaip sakė Christopheris Lashas, self proclaimed intelekto aristokratija.

* * *

Socialinių mokslų daktarė, profesorė, įsikūrusi viename Vakarų universitete, cypina į feisbuką: „Aš nuoširdžiai negaliu suprasti šitų žmonių logikos – tų žmonių, kurie gyvena greta manęs, tų žmonių, kurie veda vaikus į tą patį darželį, perka pieną toje pačioje parduotuvėje ir kurie balsuoja už konservatorius“.

* * *

Jeigu nesupranti, tai kokio velnio trini savo užpakalį universitete ir gauni atlyginimą, mokamą tau iš mokesčių mokėtojų pinigų? Gal eik plauti indų ir palučių į darželį, ten, kur tie žmonės veda savo vaikus, arba bent pardavinėti pieno ten, kur jie apsipirkinėja – gal pradėsi ką nors suprasti.

* * *

Pertrenkti intelekto aristokratai „nuoširdžiai nesupranta“, nesikeikiant, nu.

* * *

Šitu postu leidžiu dalintis ir publikuoti visiems portalams, kurie tik nori.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2019-12-15 15:48

Kodėl tiesos tinklalapis nuolat blogai veikia ?

Įvyko vėl referendumas       2019-12-15 9:54

Skaiciuojant,kad beveik visas multikultūrinis milžinas Londonas balsavo už pasilikima ES,matyt daugumas ne londonieciu,o tikru britu balsavo už išstojimq…Konservatoriai laimėjo tik dėl to pažado,nors šiaip jau irgi nieko gero-nelabai jau konservatyvus…O leiboristus užkariavo čia vienu metu socialistai-perėmė ta partiją savo vadovavimui.Tiesiog tūkstanciais i ją stojo. Ir Korbynas tapo vadu.Visu problemų jau nebeišspręsti-per vėlu ir per maža talentingų politikų,bet dar bandoma nepasiduoti globaliam valdymui,bandoma saugoti demokratija.

Na,        2019-12-15 0:56

aš kaip ta moteriškė, irgi nuoširdžiai nesuprantu, koks as..as gali balsuoti už konservatorius? (TS, turiu galvoje)

Laumėjantis       2019-12-14 12:35

O aš nelabai suprantu tokio dalyko: kaip gali ( tiksliau, galėjo ) valstybė vienu metu priklausyti dvejoms sąjungoms: Europos ir tai kitai, kur Kanada, Australija, Naujoji Zelandija…

britų pavyzdys       2019-12-14 10:18

visos vietinės komunistines išmatos norėjo komunizmo pergalės, bet britai laiku pajuto “komunizmo” kvapą ir pabėgo iš 3,14derastų geijžopos.

stasys        2019-12-14 8:53

Arvydas Ričkus > Jus aiškia demonizuojate tuos “išrinktųjų statusą” turinčius o ir pati autorė tik patvirtina kad jos pačios žinios apie tuos socialinius mokslus kremtančius gana skurdokos, jei jau stebisi pati. Taip nutinka kai visuomenėje vykstantis procesai tampa tik kabinetiniu diskusijų vieta.

Tvankstas       2019-12-14 1:39

Puikus straipsnis, man patinka Rasos straipsniai, šį kartą jau tik pora anglškų brudėsių.
Nesuprantu tik žavios moters nuotraukos - kam ji tokia reikalinga, lyg roko žvaigždės su nugaišusios žuvies akimis ?
Tokios malonios akys daugybėje nuotraukų, o čia tai cauchemare.

ausrina malvina (žirmunskaja bliadj)       2019-12-13 20:12

Seuuubū seubassss!

kant       2019-12-13 20:11

Ūkiškai parašyta, be vyniojimų į “korektiškumų” vatas.
Kategorinis imperatyvas- daiktų vadinimas tikrais vardais.
Visa kita tiesiog bull shit.

Ačiū       2019-12-13 19:22

Delfyje marksizmo dėstytojas jau pratrydo “shitais”. Rinkimai suveikė, kaip išlaisvinantys:)

Deivis       2019-12-13 19:17

Leftbolševikai neviltyje:)

ah1       2019-12-13 18:45

anglai dar kartą išsakė ir patvirtino tą pačią poziciją o karalienė galės ramiai numirti

mama iš kaimo       2019-12-13 16:47

Rasele, o ko gi čia stebėtis dėl socialinių mokslų profesorės ‘‘nuoširdaus nesupratimo’, Juk mūsų studijų programose tų socialinių mokslų specialybių, ko gero, virš 20 - verslo ekonomika, verslo administravimas, verslo pradėjimas, įviriausios komunikacijos ir pan., ir aš NUOŠIRDŽIAI NESUPRANTU,ar bent viena iš jų yra specialybė, nes didžioji dauguma šias specialybes baigusių panelių  dirba prekybos centruose konsultantėmis, t.y.pardavėjomis, o ponaičiai - logistikoje , t.y. sandėliuose. Tikrai neišglvoju - duomenys iš apklausų, atlikinėjamų statistikos departamento.

stasys        2019-12-13 16:23

JK dar karta pakartojo sprendimą dėl kurio jau kuris laikas nebuvo ginčo ... ginčijosi žmonės tik dėl vieno kokio kietumo kiaušinis brexit bus verdamas .smile) Taip kaip Boris Johnson .. negavo leidimo pašiaušus skiautere baigti aiškintis ..matyt teks ir panelei nuleisti garą kur nors “pabe” ..smile

Tai gilesnių        2019-12-13 16:18

pokyčių metas.Parazitavimo rojus baigiasi.Teks Europai surimtėti.Tvyros lengva ar nelengva įtampa.

Balamutas       2019-12-13 15:38

Žaviuosi primatais, save įsivaizduojančiais jau esą žmonėmis, tačiau žvelgiantiems viena kryptimi ir net nesuprantantiems, kad žmogus privalo žvelgt į šešias puses. Tokie vienkrypčiai ,,mąstytojai” arba kurie už atlygį ir vaidenasi komentaruose.

Ačiū       2019-12-13 15:26

Viskas dar labaiu apaiškėja, kai pamatai, kaip Delfyje sujudo elfai. Čia smūgis žemiau juostos. Kviečiamas skubus susirinkimas tatos namuose, kviečiama Monikutė, Jekylaitis ir kitas brudas:)

P.S. Graži moteris.

ha ha       2019-12-13 15:01

o as nenustebes. nei kiek. be to visos apklausos ta rode gana aiskiai. nustebe gali buti tik tie, kurie gyvena savo nedideliuose feisbukiniuose burbuluose ir bendrauja tik su tokiais pat kaip ir jie. bet tas galioja ir kitiems gyvenimo atvejams, ne tik brexitui


Rekomenduojame

In memoriam: Rogeris Scrutonas

Kviečiame į Šv. Mišias – padėką už mons. A. Svarinsko kunigystės šventimus, prieš 65 metus suteiktus vysk. Pr. Ramanausko

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos II. Užmirštuolė

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.