Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Ramutė Bingelienė. Vakarykštės dienos citatos, arba Kaip žodžiai apauga prasmėmis?

Ramutė Bingelienė   2017 m. rugpjūčio 20 d. 23:33

55     

    

Ramutė Bingelienė. Vakarykštės dienos citatos, arba Kaip žodžiai apauga prasmėmis?

Užrašai paraštėse

Dar ir dar vienas išpuolis – domino efektas?

Naujienų fabrikai nestoja. Nespėjus nė atsitokėti nuo Barselonos kruvinojo ketvirtadienio vaizdų ir skaičių, konvejeris jau pateikė naujų. Ir dar pateiks.

Ispanijoje įvykdytas antrasis išpuolis. Dar tą pačią naktį. Populiariame Ispanijos Kambrilso kurorte netoli Barselonos dar vienas automobilis rėžėsi į pėsčiuosius. Nužudyta viena moteris, dar šeši sužeisti. Tarp jų – ir policininkas. Kilus susišaudymui su policija, visi penki automobiliu važiavę vyrai nukauti. Kai kurie jų – su sprogmenų diržais, o tiksliau – jų imitacijomis.

Jau vėliau tapo aišku, kad tarp nukautųjų – ir pagrindinis Barselonos išpuolio įtariamasis Moussa Oukabira. Septyniolikmetis, sąmoningai nukreipęs į minią autobusiuką ir nesustojęs – traiškęs visus savo kely. Ispanijos pilietis, atrodytų, jau lyg ir savas. Kiti – iš Maroko, bet juk neatstumti. Paskelbiama ir nuotrauka. Kažkur sukrebžda mintis: visai dar vaikas. Gal todėl taip lengvai žudo – tarsi žaistų? O jei ir dėl to, negi būtų lengviau?

Kai Vokietijos vakaruose, Vupertalyje, įvyko dar vienas išpuolis, buvo penktadienis, popietė. Užpuolikas buvo ginkluotas peiliu. Nukentėjo du žmonės. Vienas subadytasis mirė. Užpuoliką pašovė, bet šis sugebėjo pabėgti. Jų galėjo būti ir du ar daugiau. Policija praneša: jie vis dar laisvėje – agentūros platina, socialiniai tinklai gaudžia.

Kiek tolėliau, Suomijoje, Turku miesto centre, taip pat penktadienį po pietų dar vienas išpuolis – didžiuliu peiliu švaistėsi vyras. Sužeidė kelis žmones: vieną mirtinai, aštuoni gydomi. Kitų šaltinių duomenimis, nukentėjusiųjų mažiau – šeši. Dauguma jų – moterys. Sukrečianti detalė – viena moteris stūmė vežimėlį. Įtariamasis buvo pašautas: pranešama, ir kur – į kojas. Ir suimtas. Policija perspėja: miesto centrą verčiau apeiti – laisvėje gali būti ir daugiau pasiryžusiųjų. Žinią platina socialiniai tinklai ir pasaulinės agentūros. Visi nuščiuvę laukia kito pranešimo. Patikslinamas nukentėjusiųjų skaičius: mirė du. Kokia sužeistųjų būklė, ir vėl nutylima. Nekalbama ir apie įtariamuosius ar suimtuosius.

Pastebėjote: visur kartojama išpuolis – pats žodis net labai talpus, bet juk tuščias ir netikslus. O kodėl neįvardijus tiesiai? Juk turime ir masines žudynes ar žudynes, ir pasikėsinimą pažeminti / sužaloti / nužudyti ir pan. O kur dar kalbos teikiamos galimybės sukonkretinti, kaip tai buvo padaryta?..

Kiek vėliau išplatinamas vaizdo įrašas iš Tviterio ir tampa aišku: Turku mieste užpuolikas savo aukas badė  šaukdamas „Allahu Akbar“ (Alachas yra didis). Ir jokios naujakalbės „išpuolio“ jiems neįpirši – visada nuskambės „Allahu Akbar“.

Beje, ar atsisakymas keistis, ypač pažangėti kaitos vertybę – naujoves, naujienas, nauja – išpažįstančiame pasaulyje irgi suvokiamas kaip išpuolis?

Kai kalba ekspertai

Bendroji tendencija dar nekvestionuojama: kiekvienas išpuolis, tiksliau – masinės žudynės tampa ir medijų diskurso faktu, todėl neilgai trukus prie mikrofonų palinksta ne tik įvykio dalyviai, liudininkai, bet ir ekspertai – dar viena sąvoka, nuolat ieškanti turinio.

Ir po Barselonos masinių žudynių buvo kalbinami įvairūs žinovai. Pagal užsienio spaudą BNS parengta publikacija „Ekspertai: „Taupus teroras“ – nauja europiečių realybė“dėmesį patraukė, prisipažinsiu, būtent savo pavadinimu.

Sutikite: sąvoka taupusis teroras daro įspūdį – juk pataikyta į pačią reiškinio esmę. Paprastai taupus žymi pozityvų vertinimą – juk ne šykštus; pabrėžiama ir šiuolaikiškumas – juk ne švaistūniškas, išteklių tuščiai neeikvoja, leidžia išgirsti ir tai, kas nepasakyta – stengiamasi, kad visiems užtektų, nes juk ištekliai riboti... Bet visa tai kitame – ne masinių žudynių – kontekste: pastarajame tos asociacijos ir implikacijos nuskamba drastiškai, gal net makabriškai.

Bet norint įvardyti tai, kas tapo europiečių tikrove, kito pasirinkimo lyg ir nėra. Tiksliau, yra – kalbos jausmas sako: pigus čia „tiktų“ daug labiau. Tik būtų nepalyginamai ... ciniškiau. Nors… atsivertų ir kita paradigma, ypač jei aplink susitelktų viskas turi savo kainą žodžių ir pasakymų šeimyna. Kokį prasmių lauką atveria vien nukainoti, nuvertinti, daryti nuolaidas, išpardavimas... O kur dar bendroji ar laisvoji rinka, prekiniai mainai, kaštai, darbo efektyvumas, našumas, pelnas... Ir t.t., ir pan.

Gal vis dėlto jau suvokta, kad terorizuoti daug nekainuoja, tačiau apsaugoti tai, kas neįkainojama, ir padaryti tai kuo pigiau, – viešieji resursai juk riboti – gali būti net labai brangu.

Pakalbinti ekspertai taupų terorizmą laiko naująja europiečių realybe, pateikia ir statistikos: „Šiuo metu Europoje kas 4–6 savaitės įvyksta po ataką“, – skaičiuoja buvęs Prancūzijos elitinių policijos pajėgų GIGN vadovas Fredericas Gallois ir savo skaičiavimais dalijasi su naujienų agentūra AFP. Kaip tikras „išpuolių“ žinovas, priduria: „Per kiekvieną pertrauką tarp jų žmonės jau laukia, kad kažkas vėl įvyks.“

Dar kelios tokio pat lėkšto informacinio turinio pastraipos, ir kitam žurnalisto pašnekovui priskiriamas teiginys jau virsta klausimu: Išmokti gyventi su terorizmu? Kam ir kokiu tikslu ši dramatizavimo strategija taikoma būtent dabar ir čia, kai teroristiniai aktai nusikalstamai tapę kone buitiniu nusikaltimu, sunku numanyti. Prancūzų senatorei Nathalie Goulet tokio klausimo jau seniai nebėra, ir atsakymas aiškus: kaip dukart du – kitaip nebus. „Kažkas sėda į mašiną ir rėžiasi į žmonių minią. Deja, mums reikia išmokti su tuo gyventi, ir kiekvienas pilietis turi būti budrus“.

Ir vėl suklūsti – ką šiais laikais reiškia būti budriems? Kad kasdienis turinys kažin ar tinka, iškart imi abejoti, mat senatorei priskiriami žodžiai „labai svarbu vengti prieš musulmonus nukreiptų pasisakymų, kuriais pasinaudoja ekstremistai“ sudeda visai kitus, nei įprasta būti budriam akcentus. Jei išties šių laikų šnekutienoje tai gali reikšti ir kai ko, kai kam, apie kai ką geriau nešnekėti, o svarbiausia – kažkas kitas prisikalbės, o tu patirsi pasekmes... ir pan., galim būti ramūs – jokios minčių policijos tikrai nebereikės: patys save ir kitus iškarpysim, nutildysim…

Ir nuojauta, kad sugrįžo laikai, kurie, maneisi, liko toli praeityje, tik stiprėja.

Beje, senatorė taip pat ekspertė – „dirba džihadistų grupuočių tyrimais užsiimančioje parlamento komisijoje“. Todėl daug kas, skaitydamas tokius samprotavimus – „Reikia įvertinti realybę. Sakyti, kad problemą išspręs draudimas musulmonams atvykti į šalį ... arba mečečių uždarymas, vadinasi, meluoti“ – nori nenori suklūsta: tuoj tuoj, ir išgirs tiesą... Veltui.

Tokie interviu jums kelia pasipiktinimą: koks tas žurnalistas, redaktorius ... , nesuprato, kad būtent tai ir yra svarbiausia, kodėl neperklausė jau po to…? Būkite tikri – dažniausiai supranta. O ir nutylėdami kartais daug pasako. Tačiau kodėl taip pasirenka kitas, galime tik spėlioti. Žinoma, mažiausiai tikėtinas atsakymas – iš rūpesčio skaitytoju, kad ir jis imtų mąstyti. Bet mes juk galime ir tai?

Prancūzų senatorės mintis apie Islamo valstybės tikslus – „nukreipti Vakarų šalių vyriausybes ir piliečius prieš tose šalyse gyvenančias musulmonų mažumas“ – jau ne kartą buvo pateikta kaip argumentas, kodėl vyriausybėms taip sunku tinkamai apsispręsti kai kuriais klausimais. Tačiau kai dar tą pačią dieną gretimoje publikacijoje – manote, sutapimas? – perskaitai, kaip Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, priešingai nei pataria ekspertai, tiesiai ir be jokių budrybių išvadina Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, valdančiosios koalicijos partijas bei žaliuosius savo šalies priešais ir ragina Vokietijoje gyvenančius turkus rugsėjo mėnesį vyksiančiuose parlamento rinkimuose nebalsuoti nė už vieną iš jų, norisi išgirsti kai ką daugiau nei „būkime budrūs“.

Sakote: galime, o gal net ir turime tyliai guostis, kad tai pasakė ne IS atstovas, o NATO valstybės narės vadovas?

Net bulvaras ieško atitinkamų temų

Ir bulvaras nesnaudžia. Dūzgia. Gal kiek rimčiau nei paprastai.

Štai kad ir laikraštis „The Independent“ užjaučia „nepavydėtinos lemties australę“, 26 metų moterį, tapusią išpuolių trijose šalyse liudininke.

Kaip rodo citatos, žurnalistinis tyrimas buvęs išsamus: „Po Europą keliaujanti turistė iš Melburno Julia Monaco, ketvirtadienį išgyvenusi teroro aktą Barselonoje, anksčiau šią vasarą buvo atsidūrusi netoli išpuolių vietų Londone ir Paryžiuje, praneša laikraštis „The Independent“.“

Tik įsiskaitykite: birželio 3 d. – teroristai rėžėsi į žmones ant tilto Londone, tuo metu ji buvusi metropolitene – kurį laiką saugumo pajėgos laikė ją ten uždarę; birželio 6 d. ji lankėsi Paryžiaus Dievo Motinos katedroje, kai visai šalia bažnyčios plaktuku ginkluotas vyras užpuolė pareigūną; rugpjūčio 17 d. teroro aktas Barselonoje ją užklupo apsipirkinėjančią vienoje iš „Ramblos gatvės rajono“ parduotuvių.

Ką čia bepridursi: tikra liudininkė ir tikra nelemtis. Įdomu, kiek tokių interviu reikia, kad ir šios sąvokos taptų beribės?

Būtinas akcentas: didvyriškoji teroristinių išpuolių liudininkė savo nepavydėtinos nelemties nekeikia, atvirkščiai. Ji tvirtai pareiškia: „Bet aš nejaučiu noro važiuoti namo. Aš noriu likti čia ir neleisti jiems, kad ir kas jie būtų, nugalėti“.

Ironiška. Bet pranešimo pabaigoje patikslinama ir juodoji rugpjūčio 17 d. Barselonos išpuolio statistika: 14 žmonių žuvo ir 130 sužeistų. Ir policijos darbo rezultatai: iki šiol sulaikė keturis žmones. Primena, jog atsakomybę už ataką prisiėmė teroristinė „Islamo valstybės“ grupuotė.

Pozityvo beieškant

Štai ir pozityvi žinia: Barselonos išpuolis Madrido valdžią kai ko pamokė – ji pagaliau supratusi, ką turinti daryti, kad tai, kas įvyko ketvirtadienį Barselonoje, nebepasikartotų Madride.

O pats sprendimas kone „saliamoniškas“: pėsčiųjų gatvėse bus pristatyta didžiulių gėlių vazonų ir jie „neleis vairuotojams tyčia įsirėžti į žmones“. Taigi tokiems išpuoliams, t.y. masinėms žudynėms, bus užkirstas kelias ir nuo to miestas tik taps gražesnis, o svarbiausia – be jokios užuominos į tai, kas iš tikrųjų vyksta: taip mes neparodysime, kad jaučiamės užpulti ir žudomi, nes juk nesiginsime, tik vazonais apsistatysime…

Juokas juokais, bet nenustebsiu, jei apsistatyti vazonais ilgainiui taps ašine sąvoka kalbant apie valdžios pastangas užtikrinti savo piliečių saugumą.

Tačiau pozityvo paieškos baruose nepralenkiama žinia kita. Tai – Lietuvos žmogaus teisių centro (LŽTC) veidaknygės paskyroje išplatintas pranešimas:

Mes šiandien su Barselona.
Jungiamės prie tų, kurie nusprendė nesidalinti baimę ir terorą skleidžiančiais vaizdais, o vietoj jų į socialinius tinklus kelia augintinių nuotraukas. Kaip vienas Twitter vartotojas parašė, tam, kad skleistume užuojautą ir solidarumą, bet ne teroristų neapykantą.

Akivaizdu – tokio akibrokšto niekas nelaukė. Poveikio, tiesa, visai ne tiems, irgi būta itin stipraus.

Kaip ir „atsako“. Raimondo Navicko nokdaunas jo veidaknygėje tiesiog meistriškas:

Raimondas Navickas. Ryžtingas atsakas į Barseloną!
Lietuvos Žmogaus teisių centras siūlo sugraudinti islamo teroristų širdis kačiukų nuotraukomis
Visokių kvailysčių ir silpnaprotystės apraiškų per savo netrumpą gyvenimą regėjau. Ir net patyriau.
Bet tai, ką matau savo akimis Lietuvos Žmogaus Teisių Centro FB puslapyje, yra tiek kvaila ir idiotiška, kad net sunku tuo patikėti!
Dar neseniai pažangi FB publika savo solidarumą su teroro akto aukomis reikšdavo nudažydama profilių avataras vėliavų spalvomis, melsdamiesi savo tolerantiškiems dievams, degindami žvakutes prie ambasadų bei apšviesdami pastatus ir monumentus analogiškų spalvų prožektoriais.
Tačiau, nepaisant visų šių ritualinių veiksmų, teroro aktai Europos šalyse tęsėsi. Taikūs europiečiai žūsta šimtais nuo islamistų iš pabėgėlių bei imigrantų tarpo rankų!
Išvydę savo ritualų neveiksnumą liberal-leftistai nusprendė išbandyti naują kovos su terorizmu būdą.
Kokį? Gal nutraukti paramą „pabėgėlių“ importui? O gal paraginti nedelsiant deportuoti iš Europos nelojalius ar nelegalius islamistus?
Ne, neatspėjote.
Ogi siūloma visiems tolerantiškiems žmonėms į islamistų terorą Barselonoje, kur žuvo bent 13 taikių europiečių ir sužeista dar 60, atsakyti ignoruojant informaciją apie aukas, o vietoje jos platinti ... katukų ir kitų naminių gyvūnėlių nuotraukas!
Tipo – negąsdinkime europiečių teroro aukų vaizdais, nes nuo jų publikai natūraliai kyla neapykanta teroristams ir jų užtarėjams bei importuotojams. Geriau nukreipkime jų dėmesį į katukus ir šuniukus.
Su emocingais silpnapročiais, kurie ir sudaro pažangaus jaunimo pagrindą, šis triukas tikrai turėtų pavykti.
—————————-
Nežinau, bent man atrodo, kad šis tolerastų cirkas yra tokia kvailumo viršūnė, kurios perspjauti artimiausiu metu niekam nepavyks.
Nors gal aš per menkai vertinu liberal-leftistinės publikos sugebėjimus?
#SugraudinkDžichadistąKatukoNuotrauka
#LeftizmasSilpnaprotystėsAtmaina
#LietuvosŽmogausTeisiųCentras
#NuoKvailumoVaistųNėra
#RyžtingasAtkirtisTerorui

LŽTC susvyravo, bet po kiek laiko, atrodo, atsigavo ir nusileido – net ėmėsi „aiškinti“ savo iniciatyvą:

Kadangi kilo nemenka diskusija po šiuo pasidalinimu, paaiškiname, kodėl mes manome, kad ši iniciatyva yra geras atsakas į terorą tiek Barselonoje, tiek kitose pasaulio vietose.
Po teroro išpuolių dažnai socialiniuose tinkluose sklindančios gedulo žinutės tiražuoja nusikaltimo vietos vaizdus, vaizduoja sužeistus ir išsigandusius žmones, sėja terorą ir nesaugumą bei sudaro įspūdį, kad teroristinės grupuotės ir jų nariai gali pakenkti kiekvienam iš mūsų.
Tokios informacijos sklaida didina teroristinių aktų efektyvumą, skatina ekstremistines idėjas palaikančius asmenis jungtis prie tokių organizacijų ar vykdyti nusikaltimus individualiai.
Tokių vaizdinių blokavimas ir sklaidos stabdymas yra viena iš efektyviausių priemonių mažinant teroristinių aktų patrauklumą juos vykdantiems asmenims, savo indoktrinaciją ir ideologijos sklaidą grindžiantiems komunikacija socialiniuose tinkluose bei tradicinėje žiniasklaidoje.
Todėl reiškiama užuojautą Barselonoje žuvusiųjų žmonių artimiesiems ir solidarumą sužeistiems, tačiau dalinamės vaizdinu, kuris niekaip nėra susijęs su baimės ir teroro sklaida.

Prisipažįstu: perskaičius šį rimtu veidu dėstomą „sprendimą“ ir tokį katukizmo „ekspertinį“ pagrindimą, ir vėl apėmė tas sunkiai nusakomas déjà vu jausmas…

Ir nuojauta, kad tuoj tuoj sugrįš laikai, kurie, maneisi, liko praeityje, tik stiprėja.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> Taip       2017-08-22 12:18

Koks tikslas priešintis Kinijai ar Lotynų Amerikai tiems, kuriems nereikia nei valstybės, nei religijos, nei kultūros?

Linui       2017-08-22 12:12

Nuo saves papildysiu, kaip išsigimė žmogaus teisių sąvoka: jeigu esant diktatūriniams komunistiniams režimams, žmogaus teisės buvo suprantamos, kaip tam tikros žmonių bendruomenės tautinės, religinės teisės, tai sugriuvus komunistinėms diktatūroms, žmogaus teisės tapo suprantamos - tiksliau, palaipsniui įteigtos - kaip atskirų individų teisės į jų individualizmą ir viešą ištvirkavimą, tiksliau į viešą homoseksualizmą.

Linas - autorei       2017-08-22 2:58

dar kartą perskaičiau - vietomis verta sustot, pamąstyt.
o tema labai reikalinga - reikėtų tęsti.
šiaip gyvenime labai daug inercijos. net nepagalvojame, kaip vis dėlto svarbu žodis.
kad jis, kaip ir viskas pasauly, gali būti panaudota ir geriems tikslams, ir net nelabai geriems: sukeičiant akcentus, pakeičiant turinius
Vakaruos vaikus jau mokykloje moko, kaip atpažinti manipuliacijas, demagogiją, o pas mus šitokių dalykų visai nėra, todėl taip ir lengva mūsų jaunimą perimti, sužavėti neva naujumu.
ir iš tikrųjų kartais taip būna: imi ir pamatai, kad nieko naujo po saule, tik tiek, kad ir tas nenaujumas būna visoks

Taip,       2017-08-21 17:19

internaciai nusprendė panaikinti tautas Europoje ir sukurti vieningą angliakalbę sąjungą, kad atsilaikytų prieš Kiniją ar Lotynų Ameriką. Su laiku ir Rusiją priims į tą sąjungą.

Ignas       2017-08-21 12:50

Mano nuomone, “pabėgėlių” priėmimo į ES šalis dabartinė Briuselio ir jo parankinių politika - tai liberalmarksistų plano, siekiančio sunaikinti kol kas dar esamas Europos tautines valstybes, dalis; politika, kuri vykdoma su aklu užsispyrimu, nežiūrint to, kad tokia politika tik didina islamiškojo terorizmo plitimą Europoje.

Apuokiukas       2017-08-21 12:10

Keista, kažkoks grafomanas rašo juokelius nei į tvorą nei į mietą, ir surenka apie 15 pliusiukų.

Mes       2017-08-21 11:25

esame patyrę bandymo ne savo valia okupuoti svetimą šalį - Afganistano ir AMBalo “Prichvatizacijos” traumą. O kaip reikėjo gąsdinti ir versti kaimuose pasiduoti afganistaniečius, už kojų mėtant iš “vertaliotų” jų nėščias afganes, kad taip įvarytume baimę, bet jie kažkodėl nepabūgo ir nieko nepabijojo - nepasidavė. Ginasi po šiai dienai. O kas kviečiasi ir varo Islamo, kitos civilizacijos žmones į Europą irgi nieks nieko nežino ar apsimeta nežiną? Kas sukėlė ten “Arabų pavasarį” ir pražudė daug žmonių, sugriovė jų miestus? Kas ką ir dėl ko apginklavo? Kas mėto bombas ten jiems ant galvų ir griauna jų miestus? Opozicija, diktatoriai ar dar kas nors tuo suinteresuotas? Runkeliai renka Europos vyriausybes, o šios ginkluoja ten opozicijas, o mūsų opozicijoms Europoje dar ginklų neduoda ar kaip? Tad kaip čia yra iš tikro ir ką veikia mūsų inteligentai? Kam dirba ir tarnauja?

to Irena Vasinauskaitė       2017-08-21 10:59

O ko moko neosovietinėje mokykloje?

Mergelė Merkelai       2017-08-21 9:13

atveš teroristų per prievartą ir Lietuvon,kad visi būtume lygūs ir džiaugsme ir liūdesy.

Gamta randa išeitį       2017-08-21 9:11

Neabejoju,kad musulmonai toleruodami baltųjų žudynes susilauks gedinčio tėvo ar motinos,kuris/i nebeturi ką prarasti,keršto.

dėkui rašiusiems       2017-08-21 8:37

Kas sako, kad lietuviai neturi jumoro, tie klysta. Perskaitykite visus komentarus - tai tarsi vieno žmogaus rašyta. Smagu bent tiek, kad mokame pasijuokti iš absurdo, kvailysčių ir patys iš savęs.

TSKP žymus funkcionierius,        2017-08-20 23:34

rubuilis Lenino anūkas, kurio “smerkimo”, “solidarumo” ir “gilios užuojautos” tekstas
turėtų būti paimtas iš TSKP CK plenumo nutarimų,
o dabar - sorosinių “atvirų visuomenių” propagandistas, - kas tai?
Tik spėdami nežiūrėkite į nuorodą komentaro gale:
„Smerkiame šį teroro aktą ir solidarizuojamės su Ispanijos Karalystės žmonėmis
ir vyriausybe. Tokių išpuolių kaltininkams niekada nepavyks sugniuždyti demokratijos vertybėmis grįstų ir ATVIRŲ VISUOMENIŲ. Reiškiame gilią užuojautą nukentėjusiųjų asmenų šeimoms ir artimiesiems“.
http://urm.lt/default/lt/naujienos/uzsienio-reikalu-ministras-pareiske-uzuojauta-del-ispuoliu-ispanijoje

Pikc       2017-08-20 22:36

Taip - iš esmės grįžta “seni-geri” laikai. Ir sutinku, kad tampame ideologijos įkaitais be jokios įtakos - vėlgi kaip tais laikais. Dėl tos priežasties sarkazmas yra sveikintinas dalykas, nes a) padeda išlaikyti atstumą ir objektyviai matyti daromas nesąmones, b) palaiko moralę (tai juk geriau, negu apatija, ne?) ir c) padeda burtis panašiai mąstantiems, nes mes psichiškai ir morališkai pranašesni ir tą suprantam - o tai traukiantis, o ne atstumiantis (kaip, pvz., ta pati apatija) veiksnys.

Linas - Pikcui       2017-08-20 18:08

sutinku - patyčių vertos, bet ar ne per didelė prabanga tik tyčiotis?
šiaip jau bent aš jaučiuosi paimtas įkaitu: poveikio politikams / politikai daryti negaliu jokio, už mane sprendžiami pagrindiniai klausimai, mano gyvenimą įvardija pagal kažkokią ideologiją - jaunystėje - viena, dabar - kita, tuoj ims reikalauti, kad ir aš įvardyčiau pasaulį ne tikraisiais vardais, o kažkokiais nesusipratimais. Autorės pastaba teisinga: kodėl apie Nicos, Barselonos žudynes turime sakyti išpuolis, o ne masinės žudynės?

Pikc       2017-08-20 17:39

Nieko liberalaus aš tame “vasinauskaitei.” komentare nematau. Komentatorius teisus: afganai turėjo teisę su okupantais kovoti visomis įmanomomis priemonėmis - kaip ir mūsų partizanai. Antra vertus, teisi ir I. Vasinauskaitė - tie vargšai vaikinai tikrai neturėjo pasirinkimo. Ir tai yra tragedija.
O dėl “niektauzų komentatorių” - na, tas jų tauzijimas turi pagrindo, nes Vakarų politikų (naivu tikėtis, kad “mūsiškiai” elgtųsi kitaip) ir “progresyvų” reakcija tikrai yra visiškai debiliška ir nieko, be patyčių, nenusipelno.

Nenusipaistykit       2017-08-20 17:33

Vasinauskaitė aiškina teisingai,kad ekstremalių situacijų momentais reikia užslopinti savyje pacifistą. Reikia mokytis būti pasiruošus toms situacijoms.Dabar karas prasidėjo Europoje, tai apie tai ir kalbėkime.

vasinauskaitei.       2017-08-20 16:59

ačių kad atsakėte. afganas neturėjo laiko klausinėt iš kur okupantas, kalmukas ,lietuvis,estas ar rusas. afganų partizanas irgi norėjo išlikti ar garbingai mirti už tėvynę kaip ir 45-tų lietuvis partizanas.judančius krūmus šaudė rekrūtai.tai norit parašyt,kad reikėtų badyt kiekvieną  sutiktą ar už krūmo stovintį tamsaus gymio žmogų?

NorKūnas       2017-08-20 16:40

Sąmoningai diegtos reliatyvistinės ir hedonistinės nuostatos, pramogų industrija, multikultūralizmas, niueidžiniai pseudoreliginiai mokymai ir pan. visuomenę atomarizavo - nuistorino, nutautino ir išvalstybino.
Žmogus be istorijos žinojimo bei sąmoningo joje dalyvavimo, be tautos ir savo valstybės nustoja būti tas, kam yra pašauktas ir tampa socialinio meistravimo žaliava (”žmogiškuoju išekliumi”). Pavirsta stabmeldišku Mamonos garbintoju (”žmogaus teisių” emancipuojamas “laisvai” judėti paskui kapitalą - Mamoną).
Kaip šitaip atomarizuotai tautai vėl grąžinti vienybę, galią, teisingumą, saugumą?
- Nėra jokio kito būdo ir kelio, kaip tik iš ideologiškai konstruojamos ir todėl lengvai manipuliuojamos virtualybės grįžti į Realybę, iš Matricos - į Tikrovę.
Vadinasi, vėl ir vėl pasitikrinti, ar nepamiršai, ar sau patikimai atsakei,
kas yra žmogus ir Tikrovė, ką šiame pasaulyje privalai.
Pasaulis - ne poilsiavietė ir ne miesto pramogos, bet k o v o s (gr. askesis, olimpinės g r u m t y n ė s) arena, kur jau - Christos anesti! - sprendžiasi tik tavo asmeninis ir tavo tautos amžinieji likimai. Nuodėmės blogis ir mirtis,
kaip pagrindiniai žmogaus priešai, metafiziškai jau nugalėti.
Bet tu ir aš kasdien dar renkamės arba-arba: gyvenimą ar mirtį.
Džichadistų dešimčių mašinos sutraiškytųjų fone kvietimas siuntinėti vaikiškas katinėlių nuotraukas ar piktybiškai šventvagiaujančio Charlie Hebdo raginimas islamistų kulkų suvarpytųjų vardan atsikirsti kliukinant prancūzišką šampaną,
yra sąmoningas melavimas apie Tikrovę, išnaudojant bendražmogišką nerūpestingos vaikystės ir jaunystės ilgesį. Tai tas pats, kaip nutraukti drugeliui sparnus, paaiškinant, kad dabar jam nekils grėsmės, kurios kildavo skraidant.
Tik nepasakoma, kad po to seka drugelio mirtis (drugelis, kaip kokoną - motinos įsčias - palikusios ir gimusios laisvei sielos metafora).

Nebediskutuokite       2017-08-20 13:34

ponia Irena, su liberaliuoju idiotų luomu. Jie neverti Jūsų laiko.

Tik nereikia, ponia Irena, mūsų graudinti       2017-08-20 13:23

ir vaikiškų lemenimų. Paklauskite kun. Roberto Grigo ir jums paaiškins vyriškai.

Irena Vasinauskaitė       2017-08-20 12:49

Mielas žmogau, atsakęs man ir lietuvį, paimtą į sovietų rekrūtus pavadinęs internacionalistu, ar bent suvoki, kokį pasirinkimą turėjo tas tuomet aštuoniolikmetis vaikinas, įmamas į sovietinę privalomąją karo tarnybą ?
Įdomu, kur pats rinktumeisi žūtį : a] Vidurinės Azijos dykvietėje įrengtoje karo stovykloje, atsisakęs tarnauti ar rinkdamasis bėgimą į nežinią ? b] įkalinimą ten pat už sovietinės kariuomenės tarnybos vengimą ? c] ne kiekvienas ir suvokė, kad čia dar ne galutinė tarnybos vieta, nes iš laikinojo lagerio juos permesdavo pas afganus…
Ne apie savanorius žydrųjų berečių junginius, už pinigus lendančius į karštuosius pasaulio taškus kalbame, ne apie legionierius, o apie mūsų sovietmečio aštuoniokinius, kurie visai nenorėjo svetimų karų kariauti, bet , kaip ir kiekvienas mūsų, norėjo išlikti.
Visai neseną istoriją kartotis reikia, o ne labai jau liberaliai nusipaistyti, anonime drąsuoli.

vasinauskaitei.       2017-08-20 11:32

o kaip turėjo elgtis afganistano partizanai su internacionalistais? apvertėt aukštyn kojom.nei šį nei tą parašėt.

Naša Kvaiša       2017-08-20 10:18

Nusifotografuosiu su atbėgėlių vaikučiais- busiu populiari tarp babachų ir jie Manęs nesprogdins.

Irena Vasinauskaitė       2017-08-20 9:34

sovietinėje mokykloje mus mokė, kad sovietų sąjunga - taiki, o amerikonai skriaudžia negrus. Augo tokie pacifizmo kastratai, kol Afganistane su realybe nesusidūrė. “Jie taikosi į mus, o mes sustabarėję iššauti negalim.Jie pyškina mus iš pasalų, minuoja stovyklas iš visų pusių, o mes, atseit, taiką nešam… Kai beveik visą būrį išskerdė, patys prisimenate, kiek į Lietuvą raudonų karstų parvežė, ilgai skiepytas pacifizmas išgaravo. Pats gyvas likau, nes mūsų stovyklą užpuolus, buvau tualete, tai niurktelėjau į fekalijas ir beveik parą ten lindėjau, kol viskas aprimo,”- pasakojo vienas Afganistane tarnavęs vyriškis. Jie nemėgsta tokių dalykų aptarinėti, tačiau, gerai įkalę, prabyla. Ką mano pašnekovas darė po to, kai į stovyklą atvežė naujokus?Ogi praktiniais veiksmais išmušinėjo iš jų pacifizmo teorijas: “Važiuojam būdavo mašina, krūmokšnis koks sujuda, tol pyškinu, kol nė šakelės stačios nelieka, kad matyčiau, kas už to krūmo buvo. Ar nebuvo. Jau nebesvarbu. Tą patį dariau, jei kokiame kaime kas sušmėžuodavo. Baisiomis sąlygomis mes tuomet mokėmės ginti savo gyvybes…”
Matyt, ir Europa dabar vazonėliais apsistatinėja, nes dar netiki, kad transporto priemonės gali tyčia juos kasdien traiškyti ar jų moteris, stumiančias vežimėlius, užpuldinės peiliais ginkluoti ateiviai iš kitokios kultūros, religijos, auklėjimo, pagaliau bendrystės suvokimo pasaulio…
Daug kuo galime maskuotis, tačiau jau, matyt, metas mokytis, kaip elgtis, pakliuvus į analogiškas situacijas, jei dar galėsi judėti ir mąstyti. O ką manote Jūs ?

abc.       2017-08-20 8:59

kaip tik teroro išpuolis,taip per lrtv gulbių ežeras arba spragtukas ,arba duokim garo. ir t.t.

Čia tik žiedeliai       2017-08-20 7:18

Lietuvoje bus vaisiukai. Palaukit, kol laukiamieji musulmoniukiai apsipras, išsiaiškins kas, kur ir kaip.

juliukas i Irena       2017-08-20 5:18

As nepravaziuosiu? As ir nevazinesiu- pesces pralisiu pro plisy. Sliauztia.
Idant manias nesuztapdis niekas. Jeigu ka- idant turiu visisko puro pazimejima.

Irena Vasinauskaitė       2017-08-20 1:03

Eureka. Išeitis yra !  Vietoje vazonikų statysime niektauzas komentatorius. Teroristai nepravažiuos !

Taikai       2017-08-20 0:42

Traktor v pole pir pir pir-
My za Trud, my za Mir!

Čiulbinaitė       2017-08-20 0:40

Kselencija, Jūsų Didenybe! Pagaliau.
Pagaliau baigsis tas prakeiktų menininkų Teroras kiekvieną 17-tą dieną!
Visą Jūsų Neklystamybės Rūmų placą totaliai apstatysim, padengsim vazonais- cha, nebebus kur peckioti kreidutėmis!

Tai ką ?       2017-08-20 0:36

Matyt, tik po kokio fūristo įsirėžimo į cinikus, rašančius idiotiškus komentarus po šia publikacija, liausis patyčios. Matyt, pasaulis vertas tokio išbandymo, kurį dabar patiria. Soti, vartotojiška, aptukusiomis smegenimis Europos civilizalija užpjaus save patyčiomis pati aršiau, nei koks muslimo kindžalas.

seimo pir pir pir       2017-08-20 0:34

Rudens sesijoje skubos tvarka pateiksime Įstatymo projektą draudžiantį myžti į vazonus. Pagalvokite tik- dabar, kuomet demonstruodama Pažangą Rezidentūra apsistatys vazonais, taigi eis visi girti anglai ir škotai myžti ant Iniciatyvos, t.y. apmyš mūsų antiteroristinę įrangą.
O to, esant tokiai įtemptai padėčiai, mes negalime leisti.
Myžimą uždrausim! Ir kakojmą. BVP auga, gyvenimas gerėja- žmonės perka kaip išprotėję ir kemša, ryja, valgo. Paskui myža ir kakoja visur.
Reikia patrigubinti PVM maistui.
Nes valgymas liaudžiai kenksmingas. Valgymas yra atgyvena.
Ponų išmislas.
Foto į feisbuką? Gyvūno?
Tai kad aš ne zootechnikas. Aš agronomas.
Bet galiu įdėti aktinidijų uogienės receptą. Sveikuolišką.
Be cukraus!

Raigrybas       2017-08-20 0:10

Negerbiama Tiesos redaktorė vėl rašinėja ŠMEIŽTUS. Ši akivaizdžiai šmeižikiška kampanija akivaizdžiai nukreipta prieš mūsų Mylimą Rezidentę ir KONSTITUCIJĄ!
Jeigu mes Tiesos redaktorės paklaustume KAS YRA TIESA, neabejotinai nesulauktume atsakymo. Tai tipiška krikščionių elgsena. Duodu pavyzdį:
Jėzus konkrečiai Petrui sakė: “Apie savo bičiulius jūs turite spręsti pagal jų darbus; Tėvas danguje sprendžia pagal ketinimą.” Faktiškai tai yra šimtaprocentiniai, auksiniai arba tiksliau, neturintys net vertės, žodžiai. Bet krikščionių šaltinis yra Biblija, o Biblija ne ta knyga pagal kurią niekšai krikščionys gyvena. Šitoje vietoje Scienotologija pateikia patobulintą Kristaus įvaizdžio variantą. Kaip įvyko su krikščionimis? Tai pati natūraliausia tragikomedija, kokią net sunku net įsivaizduoti, bet ji atsitiko tikrovėje. Štai mes turime Krikščionių bendruomenę. Bet per 27 metus niekas Lietuvoje nėra girdėjęs, kad Krikščionių-katalikų bendruomenėje nors vienas jos krikščionis būtų pasakęs:“Apie savo bičiulius jūs turite spręsti pagal jų darbus”. Taigi, tai parodo, kad vargu ar jie yra skaitę Bibliją. O jeigu ir skaitė, tai jie jos nesupranta. Todėl jie net nesugeba įvertinti Kristaus pasakytų žodžių. Ir todėl pas mus yra nenormalumai, kurie tapo normomis:KRIKŠČIONIŲ bažnyčia nėra ta Bažnyčiaa, kuria jie yra pasivadinę. Mūsų lietuviškieji katalikai neturi jokio ryšio su tomis krikščionybės idėjomis; krikščionys- neturi jokio ryšio su Kristaus mokymu ir t.t. Tas pats vyksta su šio portalo skaitytojais, iš kurių dauguma yra tiesiog užkietėję šmeižikai. Kodėl taip yra? Todėl, kad jų KETINIMAI YRA KITOKIE. Pacituosiu Kristaus žodžius, pasakytus Petrui, :“Tėvas danguje sprendžia pagal ketinimą”. Taigi, nuostabu, jūs pažįstat nors vieną krikščionį, kuris prisiekia, padėjęs ranką ant Konstitucijos, kad jo ketinimai yra švarūs? Nes visi prisiekia ant krikščionių Biblijos!
Tokio politiko nežinau, kaip ir nežinau nei vieno TIKRO kataliko. O jeigu paimti šią gėdos ją ar skaitytojus, tai jiems su ketinimais yra visai švakai. Ir jų vien dėl tos priežasties Petras į Rojų tikrai nepraleis.
O solidarizuodamasis su INICIATYVA, aš į vazoną pasodinau Klevą.
Nes KLEVAS YRA KLEVAS. Ir į FB įkėlau Klevo lapą. O kur gyvūnėlis?
Aš tupiu po lapu! Esu gyvas, reiškia esu GYVÚNAS. Taip dar gerbiamasis Darwinas išsiaiškino, nes jis nesilaikė melagingų krikščionybės dogmų ir įrodė jog tokie kaip aš, esame kilę iš bezdžionių. Ir tai yra TIKRA TIESA!

rak       2017-08-19 23:36

Vakar vazonai buvo po tris. Bet maži.
O šiandien- dideli, bet po penkis.

duokim gazo!       2017-08-19 23:33

Polkutė:
“- O po šitokios dainos, po vazoną ant galvos!”

V.P. Marketavyčius       2017-08-19 23:31

Vazonai brankZ!

pažangi ES ievutė       2017-08-19 23:30

Aš jau pasidalinau fb savo “bebriuko” selfiu.
Drebėk ackalūne euroskeptike Radžvilai!
No passaran!

Siūlymas        2017-08-19 23:02

Šią Ramutės studiją apie tai, “kaip žodžiai apauga prasmėmis”,
siūlau perkelti į Diskusijas - tai dabar pagrindinė mūsų dienų aktualija.

Anūkas       2017-08-19 22:54

Aš žinau ką reikia daryti, kad Lietuvoje aaaaam, nuo teroristų nenukentėtų nei vienas lietuvys. Mūsų partija ne tik žino, bet ir moka.
Mes ne tik mokam, bet ir Darom!
Kai Lietuvoje nebeliks nei vieno lietuvio- galėsim terosistams parodyti špygą.
Arba pasodinti ant nusiraminimo kėdučių, eeeee,
aaaaam…. ant nusiraminimo vazonų LOL#
OMG,aš, aišku ne sadistas, bet skaitau jog atiduoti teroristus Austėjos auklėjimui, bausmė nors ir žiauri, bet vis gi pelnyta.
Vienu žodžiu, kubyyyliau Viziją koreguosim. Vietoj 2030, paankstinsim dešimtmečiu. Šansų yra- Paluckio socikus iš Koalicijos Skviernelis išpošolvonins, na tai ateisim į valdžią, tuomet teroristams šakiec. # smile

 

teisingų naujienų monikutė       2017-08-19 22:29

O mums ką daryti? Juk mias- papų portalas!
Mmmmmmmmm….
Ogi išsitatuiruosiu.
Ant kairio katuką, o ant dešinio šuniuką.
O vazonas?
????????????????????
??????
????
Acistosiu “šuniuko” poza, o tarp abiejų celiulitų įmontuosiu gvazdikų puokštę.
Analyyyytiškai! Juk mias enteliaktualus portalaz. Publikuojame daug analyyytinių strajpsniū.
Turim išlaikyti deramą Lyderio markę.

siauras       2017-08-19 22:20

Mano Tė Vė irgi pavojuje! Ginsim!
Nu, ale gali būti kad dabar žmonės nesusirinks kaip 1991 sausį...
Publika išpindėjo…
Nu, tada ant konarskynės fasado , greta elertė  logotipo prisabačinsim perspėjantį užrašą:
“-Nejunk, užmuš!”
Prispausdinsim prevencinių lipdukų ir išdalinsim brangiemslietuvosžiūrovams:
“eL eR Tė- užmuša teisę žinoti negyvai!”

"Katukų" "atkirtis teroristams        2017-08-19 22:12

- tai 2015-ųjų Charlie Hebdo infantiliško ir “bebaimio”  kvietimo atsakyti į terorą šampano taure savotiškas atkartojimas:
“They have the weapons. F*** them, we have the champagne”!
Anuometinę Charlie Hebdo “katukišką” karikatūrą galite pasižiūrėti čia:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3322436/They-guns-Champagne-Charlie-Hebdo-responds-Paris-terror-attacks-cartoon-gunned-reveller-enjoying-one-drink.html
Žmogaus išmintis - baigtinė ir ribota, o kvailumas ribų neturi.

policinės valstybės premterjeras        2017-08-19 22:11

Bliamba, o ką įkelti man? Bliacha, reitingai tuoj bus palei plintusą- reikia pasipiarinti.
Kolchozininkų naisiukas tai jau- tas į feizbuką įkėlė gandralizdį su garniais.
Jooo, tam tai gerai…
Nebent,...
Sugalvojau!
Kai Garliavoje tempėm iš namų Mergiotę, ta kaip kariama klykė:
- “Žmonės jūs ar ne žmoooonės?!”
Tada pasakiau - nu o ką? Nežmonės. Mes - au au. Amsiai.
Tarnyba tokia. Tarnauti Šeimininkei.
Nu va, značit teip- įkelsiu į fb 240 tarnybinių robokopų veislės rotveilerių.
Plius wckauckienę su raudona kaldra, plius dvi vtato furijas su guminėm pirštinėm.
O vazonai?
Bliaaa, ką į vazonus pasodinti. Šiaip tai sodinam visus kuriuos pagaunam.
Bet ne į vazonus…
Sugalvojau- liepsiu į vazonus prismaigsyti bananų!

Peteliškinas       2017-08-19 21:59

Mum ir nuo Teroristinės valstybės reikia atsitverti vazonais.
Žinau kur gauti auksinių!
O gėlěs? Aj, fignia- rusams gėlių įteiks Kirkilas. Jis moka ir mėgsta.
Aš geriau rūpinsiuos vazonais.

Viskas su viskuo susiję        2017-08-19 21:32

Kur ekonomika - “tvari” (angl. sustainable), ten ir teroras - “taupus”.
Kur išvystyta “laisvoji rinka”, ten ir kraujas turi lietis laisvai.
Kur nėra Dievo, ten viešpatauja “šio pasaulio Kunigaikštis”,
kuris yra žmogžudys.

kubyyylius       2017-08-19 21:32

Vakar važiavau per Lietuvą su dviratuku. Ties Druskininkais pavyko nufotografuoti dyyyyydelį debesį kraujasiurbių mašalų.
Įkelsiu nuo mūsų Partijos.
Kokia partija, tokie ir augintiniai.

honekerio aktyvistė       2017-08-19 21:27

Zum donerwetter- asch ikelsiu safo foto. Puse fokietschiu ir zwei trecdaliai austru mane fadina Kale. Rinkimen ant nosies- reikia atrodyti kuo artschiau Folk.

raudonskruostis rubuilis Homjaunuolis       2017-08-19 21:20

- Rusus užmėtysim kepurėmis, o teroristus vazonais.

tiapkinas liapkinas Populiarusis       2017-08-19 21:16

Aš tai į vazonus pasodinsiu nezabudkių.
O į fb įkelsiu savo brangiausios apipešiotos kaulų simfonijos foto.
Barškuolė ant info tėvė taburetės. Argi ne dailu?

$+$       2017-08-19 21:13

Tas “saliamoniškas” sprendimas Lietuvoje pritaikytas prieš gerą dešimtmetį, kai Amerikos ambasada buvo apstatyta “gėlių” vazonais, sumūrytais iš lietuviškų akmenų. Tarpuose prikalant lentų, atseit, suoliukai.

Kai vengrai tvėrė tvorą, visi piktinosi: “ach Orbanas, ach Orbanas”. Dabar ir kiniečių siena nepadės. Už merkelinį idiotizmą mokėsime visi.

Našenka       2017-08-19 21:10

O gal…
Vo- įdėsiu į fb brangiųlietuvos#avinų vaikučių fotkių!
Turiu tūkstančius avinų vaikučių fotkių.
Su avukais iš kairės, su buriukais iš dėšinės, su ėriukais per velykas, su avinėliais per kalėdas. Liuks!
Bus zašibys.
Sublizgėsiu originalumu, reitingai augs.
Dūūūskyt pavidolej!

N.K.       2017-08-19 21:03

Cha, netyčia įpostinau du.
Nu ir liuks- savireklamos per daug nebüna.

Naša Kvaiša       2017-08-19 21:01

Iniciatyva-direktyva įvykdyta!
Turniškėse ant gatvės pastačiau du vazonus su pelergonijomis. Padaryta.
Taaaaip, dabar reikia įkelti į fb katuko ar a cuciko fotkę.
Bet… aš neturiu nei šuns nei katės!
Nekenčiu gyvūnělių.
Aš myliu tik save!

Naša Kvaiša       2017-08-19 21:01

Iniciatyva-direktyva įvykdyta!
Turniškėse ant gatvės pastačiau du vazonus su pelergonijomis. Padaryta.
Taaaaip, dabar reikia įkelti į fb katuko ar a cuciko fotkę.
Bet… aš neturiu nei šuns nei katės!
Nekenčiu gyvūnělių.
Aš myliu tik save!

Siūloma        2017-08-19 20:51

“kišti galvą į smėlį.“Kas gali paneigti,kad tie išpuoliai Briuselio patarėjams netgi naudingi.Mažiau žmonės mąsto apie vidines problemas.Junkeris tik marionetė.Ten patarinėjančių pilkųjų nematomų kardinolų daug.Tokių,kurie iškelia apykvailius neišmanėlius į valdžią kaip priedangą.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.