Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Ramutė Bingelienė. Vakarykštės dienos citatos, arba Kaip Tapinas susitapatino su valstybe ir ... pritrūko idėjų

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugpjūčio 26 d. 9:02

30     

    

Ramutė Bingelienė. Vakarykštės dienos citatos, arba Kaip Tapinas susitapatino su valstybe ir ... pritrūko idėjų

Andrius Tapinas – žurnalistas, laidų vedėjas, publicistas, buvęs LRT televizijos laidos „Pinigų karta“ vedėjas, dar neseniai, atrodė, suaugęs su šia 12 metų kurta laida, per vienerius metus labai kryptingais veiksmais susiejo savo pavardę su žodžiu laisvė: pernai įsteigtą  interneto televiziją pavadino Laisvės TV, sumanė ir įgyvendimo Laisvės pikniką.

Kažin būčiau atkreipusi dėmesį į Laisvės piknikui reklamuoti skirtą žinutę, jei kurį laiką jos nebūtų platinę su grotažyme #ValstybėTaiAš.

Štai tokia gal ir ne paties surašyta, bet labai tikėtina, bent kartą skaityta žinutė apie šių metų LAISVĖS PIKNIKĄ, kokį mėnesį platinta įvairiose platformose.

laisvespiknikas.lt

Visiškai sutinku: mėginti suprasti, kas tuo nuo savigyros apsunkusiu tekstuku norėta pasakyti apie tai, kas neva vyksta ir kokia viso to vyksmo vertė, prasmės tikrai nedaug – juk tokie tekstai rašomi ne žiniomis ar įžvalgomis apie dalykų padėtį dalytis. Jie skrieja ir praskrieja dažnai net nepastebimi. Tačiau apie tą, kuris taip apie aprašomą pasaulį kalba, tokie tekstukai kai ką vis dėlto pasako – visų pirma, kaip tas žmogus suvokia ir mąsto pasaulį, kaip jame mato patį save ir kitus.

Štai kad ir pirmoji pastraipa – sakyčiau, tuštybės pilnoji, bet sykiu – išties paradoksaliai – ir iškalbinga.

Tik įsiskaitykite: vieni įsivertinimai ir pasiglostymai, saiką pametę epitetai ir jų „vėriniai“: „Pernai lygioje vietoje atsiradęs ir milžiniško palaikymo sulaukęs Andriaus Tapino „Laisvės piknikas“ tapo vienu netikėčiausių ir didžiausių renginių, kuriame apsilankė 10 000 žmonių iš visos Lietuvos kartu su Respublikos Prezidente, politiniu ir visuomeniniu elitu, žymiausiais muzikos atlikėjais“.

Pagrindinis rūpestis net nepridengiamas: kad ir šiemet prisirinktų kuo / dar daugiau dalyvių. Kodėl? Negi daugiau yra geriau? Suprasčiau, jei festivalis būtų komercinis, bet dabar juk sakoma, jog pilietinis, idėjų... Pusdienį pasistumdęs minioje niekas nepasidarys geresnis pilietis? Greičiau, atvirkščiai. Nusivylusius, bendro tarimosi, veikimo vengiančius, nusišalinusius susigrąžinti į bendruomenę gali tik per asmeninį santykį. Tai kam tada tas tuščias masiškumas? Norima padaryti įspūdį? Pasirungti? Kad šis vaizdelis žiūrint iš aukštybių būtų įspūdingesnis nei… Naisių per jų vasaros festivalį? smile 

Kita vertus… lyg ir nuoseklu: tekstukas apie renginį, kaip ir pats renginys, skirtas – priimkim pagrindinį šūkį užu gryną pinigą – valstybei, kuriai trūksta idėjų, kitoks nei tuščias ir būti negali… Juk jei tvirtinama, kad, / sakykim, [Tapinas] ar kitas [tarkim, Linas ar Lina ir t.t.] yra valstybė, o valstybei trūksta idėjų, vadinasi, tų idėjų turėtų trūkti ir man [Tapinui] / kitam [Linui ar Linai ir t.t.], nebent atskirų individų, kurie patys paparastai idėjų trūkumo nejaučia,  turimos idėjos, vos tik imama jomis dalytis, kažkaip [kažkur pakeliui?] ima ir tiesiog pranyksta?Gal ir taipi: padėtis bloga – idėjų stygius, gal net badas… Bet jei padėtis tikrai tokia bloga, reikia liautis apsigaudinėti, tarkim: kuo pagrįsta viltis, kad jei vienas beidėjinis [sakykim, Tapinas], piknike susitikęs kitą beidėjinį [tarkim, Liną ar Liną ir t.t.], įsitaisys kur nors ant pievutės ar palapinėje ir nei iš šio, nei iš to ims ir sugeneruos kokią valstybei taip reikalingą idėją? Dar daugiau – šįkart jis jau sugebės tą idėją perduoti valstybei (sau?), t.y. padarys tai, kas iki šiol be galo sunkiai pavykdavo… Nes juk „valstybė tai – aš!“

Ar ne todėl ir grotažymė #ValstybėTaiAš iš įvairių „pikniko“ puslapių nepastebimai nunyko arba liko tik antrame plane, ant suvenyrinių daiktų, pavyzdžiui, apyrankių, spėju, užsakytų kur kas anksčiau, nei susivokta, jog viskas kur kas painiau nei iš pirmo žvilgsnio susirodo. 

Tačiau galima tik spėlioti, koks buvo tikslas piršti savo sekėjams perdėm individualistinį santykį su valstybe – pretenzingą, užaštrintą iki krašutinumo? Juk šūkis #ValstybėTaiAš  šiomis dienomis trenkia save suabsoliutinusio individo pretenzija užimti jei ne Saulės, tai bent saulutės vietą, atmeta, ir tai ne mažiau svarbu, kitokio santykio su savimi, kitu, bendruoju reikalu įsivardijimo galimybes. O jų yra, ir ne viena. Jei reikia šūkio, dovanai: ir Valstybė – tai mes, ir Valstybė – tai tu, galų gale net Ir aš esu valstybė  deda iš esmės visiškai kitus akcentus – pernelyg didelės atskirties ir neteisingumo suskaldytoje mūsų visuomenėje pabrėžia Kito vertę, bendruomeniškumo svarbą.

Vertybės nesikeičia – piknikas nemokamas“. Lyg tarp kitko mestelėta frazė – dar viena A. Tapino atvertis. Ką dar čia bepridursi… Nebent tik tiek, kad nemokamos, dykai dalijamos laisvės išvis nebūna – už ją jau sumokėta pačia aukščiausia, gyvybės, kaina, ir jei prireiks, ir vėl mokėsime.

Galų gale, ir ne apie laisvę šis piknikas – tikroji laisvė ne pramoga ir ne žaidimas. Tikroji laisvė – auka ir pareiga kasdienė, ir ištverminga, atkakli. Džordžas Orvelas pridurtų: ir „galimybė pasakyti tai, ko nė nenorima klausyti“. Nors rizikuoji likti vienas, net atstumtas, bet vis tiek kalbi. Ne piknikuose ir ne šou TV.

Šis piknikas apie galią, įgyjamą ir per žodį. Per žodį ir išsivaduojama.

* * *

Daugiau apie tapinokratiją, arba „Valstybė – tai Tapinas“, skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

#tapinizmas ir sveika visuomenė: Raimondo Navicko replika Eglei Samoškaitei

Lidžita Kolosauskaitė. Kodėl nemėgstantys Tapino yra marginalai, arba Kolektyvinės sąmonės koncepcija

Veidaknygės ataudai: Andrius Tapinas ir Vytautas Sinica apie tapinokratijos girnų trupinamas laisves

Vytautas Sinica. Tapinokratija

Linas V. Medelis. Tapino sindromas

Trumpa Lietuvos istorija ukrainiečiams pagal Andrių Tapiną

Martynas Baldauskas ir kiti. Apie „Tapino sindromą“ ir kai ką daugiau

Lidžita Kolosauskaitė. Tapinai, paskųsk ir mane!

Nuo bačkos. Andriaus Tapino utopija „kaip prezidentūros piramidė išspręstų visas valstybės problemas“

Iš propagandos frontų. Andrius Tapinas apie „mūsų“ pergalę referendume „Tautos valia“ ir „vakarykščius“, išnyksiančius kaip paaugliški spuogai

Andrius Tapinas: štai ką reikia daryti su kvietimu į referendumą dėl žemės

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Algimantas       2017-08-29 15:23

#ValstybėTaiAš net didesnio pliumpt nevertas.

Palikit       2017-08-29 8:47

ramybėje tą Tapuką - jis praeitis, nomenklatūrinė praeitis, neverta dėmesio. Tokio dėmesio, koks dabar jam nepagrįstai skiriamas.

Tapino tėvas tarnavo komunistams       2017-08-28 21:02

Sūnus valgė iš jo algos.
Toks ir užaugo 1:1 atsigimęs į tėvą.

BPA'kui       2017-08-28 16:32

Be pagrindimo teiginys „Šis straipsnis žodeliavimo ir sąvokų kaitaliojimo pavyzdys” yra „žodeliavimo ir sąvokų kaitaliojimo pavyzdys”.

BPA       2017-08-28 15:16

Šis straipsnis žodeliavimo ir sąvokų kaitaliojimo pavyzdys

Gal kas žino       2017-08-28 11:34

už kokius pinigus,ar ne mokesčių mokėtojų,jis galimai reklamuojasi,ar reklamuojamas”?

Kad       2017-08-28 10:39

Tapinas nelabai kam įdomus,tiek reklamos ir mažai dėmesio?
Bet nežinoti apie bado akciją,tai jau lyg ir gėdinbga?

Jules       2017-08-28 6:44

Valstybė - tai mes, Former Bolsheviks’ai, kaip Former KKK, anot CNN. Ar taip, neosovietiniai manęs demaskuotojai? Valstybė - tai mes, kolaborantų vaikaičiai, o Jūs niekas - tuščia vieta, tiesa? Dezistai visai įsisiautėjo oficialiojoje dominantų ir uzurpatorių valdomoje erdvėje.

"Mįslingas" atsakymas: "Pats ir atsakyk"       2017-08-28 2:35

Citata iš alfa.lt:
„Laisvės pikniko“ organizatorius Andrius Tapinas
baigiamojoje diskusijoje dalyvavusiems Vytautui Landsbergiui ir Gediminui Kirkilui uždavė klausimą: „Ar realus yra posakis: valstybė esu aš“?“.
Abu pašnekovai patarė kiekvienam pačiam atsakyti į šį klausimą.

O va gabrelius rašo        2017-08-27 21:33

kas bus jei kiekvienas butkevičius, kiekvienas gražulis reikš savo nuomonę apie pvz. landsbergį. Atsieit kiekvienas esate runkelis ir jūsų nuomonė nereikalinga, kad kažko nebūtų. Taip kalba prieš rinkimus buvęs nereitinguojamas lyderis…

ne Laisves, o Valstybinis piknikas       2017-08-27 20:02

visi vadziagyviai su savo propagandine ziniasklaida ir patarnaujanciais “atlikejais” dalyvavo.

Lietus       2017-08-27 16:04

Tas vyriokas yra tik tarpininkas tarp užsakovu ir apgaudinejamuju.Toks lele is marioneciu teatro.
Plius-labai riboto intelekto. Jam moka, jis gieda.Pats ideju neturi.Per bukas. Moka valdyt zodi, todel ir nusamdytas. Užsakovas maždaug aiškus. Cia vyksta didelis žaidimas pasauliniu mastu.Neitiketinai dideliu mastu.Viskas spresis gana greitai.Jei naujieji marksistai laimes- nepavydziu isliksiantiems.
Gaila,sveikatos bukle nebeleis to suzinoti, bet linkiu visiems padoriems žmonems, vis dar gyvenantiems Lietuvoje,nepasiduoti ir toliau seti tiesos zodi.Mes ta dareme per visa okupacijos laikotarpi,nestojome i komjaunima,nekolaboravome, o kazkaip isgyvenome.Nebijojimas sneketi tiesa islaisvina, suteikia sparnus ir išsaugo zmogiskaja savigarba. O tai ir yra didziausios vertybes.
Su meile ir pagarba visiems sio portalo publikuotojams ir Ramutei asmeniskai
R.Nutautas

Jules       2017-08-27 15:01

Ir kuo tik mus visokios baltosios pirštinės, Putino stabdytojai, dezistai , buvę Komjaunimo aktyvistai ir garsių kolaborantų vaikai ir anūkai nevadina. Ir „niemcais“, ir fašistais, ir „pribaltijskais“ banditais, kurių tėvus „niemcai“ šokoladu maitino, kurie dar nespėjo pasiaiškinti, kodėl jiems sovietų valdžia nepatinka, kai buvome dar salagos sovietinėje kariuomenėje. Va taip mus dabar vadina jau prakutę lietuvaičiai kaip sovietinėje kariuomenėje kadais. Iki ko nusirito mūsų šalis? Vadina mus ir nacistais, ir antisovietikais (heitistais), ir marginalais, populistais, rasistais, neigėjais, nihilistais, suprantančiais Putiną(der Putinversteher) ir dar bala žino ką ten pagal juos mes ten suprantame ar turėtume suprasti, reiktų dar ir pasitikslinti? Klijuoja etiketes mums aktyvistai nuo neatmenamų laikų. Visos šitos ir panašios etiketes klijuojamos nekilmingiems žmonėms(nebuvusiems Bolševikų partijos nariais ar Komjaunimo aktyvistais), bandantiems ginti savo prigimtines teises. Šitas etiketes savo adresu aš jau girdžiu beveik nuo gimimo, kai tik pradėjau mąstyti, lyginti ir skirti tiesą nuo melo, informaciją nuo dezinformacijos, kad mes šiokie ir anokie – neverti gyvenimo.

to Juliui Milaičiui       2017-08-27 14:01

O Jūs vis dar pasislėpęs? Kada pamesi kaukę, deziuk?

Ignas       2017-08-27 12:52

Mano nuomone, tikrąjai Lietuvai, tiksliau patriotiškąjai jos daliai, niekuomet netrūko ir netruks idėjų, iš kurių pagrindinė idėja visuomet buvo ir bus Lietuvos valstybingumo ir lietuviškumo išsaugojimas. Antroji idėja išplaukia iš suvokimo, kad Lietuva - tai ne tik geografinės jos žemės, bet ir šiose žemėse gyvenantys žmonės, kurie turi pasilikti laimingais žmonėmis. Tikri patriotai yra tvirtai įsitikinę, kad laiminga visuomenė gali būti tik dora visuomenė, prisilaikanti tik krikščioniškosios dorovės normų: jeigu prarasime krikščioniškąją dorovę, tai prarasime ne tik gyvenimo laimę, bet ir pačią valstybę. Todėl Lietuvos idėja buvo, yra ir pasiliks visiems laikams Lietuvos valstybingumo, lietuviškumo ir krikščioniškos dorovės išsaugojimas bei, esant reikalui, gynimas.

Juliui Milaičiui       2017-08-27 9:30

Dar nenusibodo malti š... per kelis portalus, prie kiekvieno straipsnio su keliais nikais ar be jų?!

Tarabildai, Juozapui, L. Palmaičiui gal ir esate autoritetas, man - tik eilinis vatnikas-provokatorius, pasirašinėjantis “Jules”, “Dzeikas”, “GroundCtrl2MjrTom”, “Taigi” ir kitokiom nesąmonėm “apsišvietęs” prieš daug metų “Ekspertai.eu”.

Bet kažkas juk sumokėjo už tą nemokamą pikniką?       2017-08-27 9:21

Smalsu, kas tai galėjo būti?

Taigiui        2017-08-27 9:09

Apaštalas Paulius buvo aršus krikščionių persekiotojas: „Tiesa tai ar kaip?”

Taigi       2017-08-27 8:17

šiandien Lietuvos valstybė - tai eksiukai, Former Bolsheviks’ai kaip ir Former KKK, pavyzdžiui, prezidentas Trumenas. Tiesa tai ar kaip?

to $+$ (papildymas)       2017-08-27 7:58

Ir dar: ašen už krikščionišką tautų Europą, todėl prieš „europistus” („Baltosios knygos” federalistus). Multi-kulti „Europa” globaliame pasaulyje tiesiog negalima. ESSR, kaip tautų kalėjimas, tebūtų orvelinė distopija.

to $+$        2017-08-27 7:33

Tarsi būtumėte pagiringas - nemąstote, kalbate klišėmis, ir dar - tarsi būtumėte visažinis.
Kas ir iš kur randasi „tapinai”, jiems neduota ir neduodama žinoti. Bet laikas parodo.
Ir ne kgbistas, o europistas greičiausiai bus prastumtas į prezidentus (jums, turbūt, vienas ir tas pats). Bet nė vienas mūsų netenkina. Tad ne inkšti, o kautis reikia. Dar nieks nežino, kaip viskas baigsis - ištikrųjų tik tai težinome. O spėlioti nieks nedraudžia.
Galiausiai, liaudis yra patikimesnė tautos atrama, nei daugelis bet kam, kaip visi matome, parsidavinėjančių vadinamųjų „intelektualų”, „akademinio elito”.

$+$       2017-08-27 4:06

Koks skirtumas: piknikas, iškyla ar majovka (gegužinė)?! Esmė ta pati - rinkiminės kampanijos renginys. A. Tapinas tik muliažas, atliks darbą, gaus savo kaulą. Tikrasis, t. y. kagebistų stumiamas kandidatas, kuris ir taps prezidentu, pasirodys tik finišo tiesiojoje.

Duonos turite? Štai jums ir reginių!

„Pinigų kartos” vedėjas (Tapinas)       2017-08-26 23:22

visiškai atviras - Lietuvai turi „idėją” jau daugiau, nei dešimtmetį, ir, nors vis ta pati, sėkmingai ją parduoda (aišku, irgi vis tiems patiems):
„LAISVAS prekių, paslaugų, darbo jėgos ir kapitalo “ (vadinamosios „keturios laisvės“) Aukso veršį garbinsiančių, niekad nesibaigsiančiame „LAISVĖS piknike”.
Kam laisvė turėti, o kam - būti. Laisvės būti „Laisvės piknikų” palapinėse tikrai nebus. Nes laisvė būti nėra „nemokama”.

Žodis „piknikas”       2017-08-26 22:19

vertinamas kaip šalutinis normos variantas. Pagrindinis variantas – iškyla (žr. Kalbos patarimai. Kn. 4: Leksika: 1. Skolinių vartojimas, Vilnius, 2013, p. 49).
„Piknikas” - (angl. picnic) neteiktina svetimybė - pobūvis gamtoje (http://www.lietuviuzodynas.lt).
Likimo ironija: vadinasi, Tapinas, pats to nesuvokdamas, žodžiais savaip pasako, kad laisvė jam ir jo šeimininkams, tėra „šalutinis normos variantas” ir „neteiktina svetimybė”. Juk esame kviečiami net ne į laisvės „iškylą”, bet į laisvės „pikniką.
Taigi komentatoriaus „rename” įžvalgą dar ir dėl orvelinio Pikniko žymėjimo grotažyme patvirtina (atrodytų, atsitiktinai) ir kalbininkai.

AS5       2017-08-26 20:14

NEKREIPKIT JOKIO DĖMESIO Į TĄ IDIOTĄ. PASIKEITUS VALDŽIAI AŠ PATS TĄ TAPINA DEPORTUOSIU SU VISA JO ŠUŠARA.

Cha,       2017-08-26 20:04

neosovietinio funkcionieriaus masalas lengvatikiams - ne daugiau.

nu jo... bus laisvė       2017-08-26 19:07

- pasidulkinti,
- pasigerti,
- apsvaigti narkotikais
——
bus uždrausta: pasimelsti

Frekenbok       2017-08-26 18:33

“-Per televizorių rodo sukčius. Kuo aš bogesnė?”
O jeigu rimtai- kodėl gi normaliems piliečiams nesusibūrus į alternatyvų pikniką? Ar tam reikia kažkokių ypatingų investicijų?
Va, ponai propatrijonai iš Vilniaus Forumo ateitų, su piliečiais padiskutuotų.
O mes jų paprašytume liautis rašinėti diagnozes ir pradėti kurti Lietuvos atstatymo planą.
Nereikia inkšti jog atidarius šaldytuvą ar pakėlus unitazo dangtį, ten randame smegenis plaunančius, apsišaukėliškus “visuomenės veikėjus”  tiapkinus.
Niekšai baliavoja tik todėl, kad sąžiningi ir protingi tyli.

ar petekės ir vėl saulutė?       2017-08-26 16:03

Lietuva turi naujaį prancūziškajį Liudoviką 14-jį. Gal Tapinui kažkas paaiškino kas tai per deklaracijair kas jos autorius, tad ir pasiskubino panaikinti iš meniušią antraštę.Bet kas jau pasakyta - nebesugrąžinsi- nė kirviu neiškaposi.

rename       2017-08-26 15:41

Grotažymė ( # ) reiškia jog vyks orwelinės policinės “valstybės” veikėjų Piknikas. Tskant, Balius.
Aptvertoje teritorijoje, t.y. gyvulių garde susirinks Tvarto gyvulėliai t.y. asilai ir avinai, kuriems už juos lygesnės kiaulės išaiškins kaip gera “#laisvai# gyventi   skerdyklos ir kailių lupyklos Aptvare.
Asilai ir avinai galės teikti pasiūlymus kaip didinti skerdyklos/kailialupyklos našumą bei viršyti šašlikų ir dublionkių ponams lygesniesiems gaminimo planus.
Įėjimas į Pikniką Nr 5 laisvas#.
#Išėjimas- pro galines duris kepsnių ir išdirbtų kailių pavidalu. smile


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Rasa Čepaitienė. Suklastota meilė

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus vardo pliažo naujienos

Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Tomas Baranauskas. Apie magišką smėlio galią

Prisiminkime ir atminkime. Goda Krukauskienė: Budavonės kankiniai

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

Vygantas Malinauskas. „Kaip ant tyčių...“

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Nuo bačkos. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė: Šimašius būtų puikus prezidentas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.