Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida, Geopolitika

Ramutė Bingelienė. Lietuva kryžkelėje, arba Apie kelis trupinius nuo sprendėjų stalo

Tiesos.lt redakcija   2017 m. liepos 6 d. 3:44

34     

    

Ramutė Bingelienė. Lietuva kryžkelėje, arba Apie kelis trupinius nuo sprendėjų stalo

Pasakyti, kad tuštumos ar tuštybės prisodrinta viešoji erdvė yra tuščia, būtų daugiau negu netikslu – net ir neturininga ar nususinta, ji vis tiek „kalba“. Be to, jau kuris laikas šis „vakuumas“ nuo tikrų ar dirbtinai kuriamų įtampų, atvirų ar nutylimų, kur kas greičiau „užverda“, nei „ataušta“.

Išoriniam stebėtojui toks iš atskirų „suburbuliavimų“ ar „sustingdytų pozų“, tarsi iš mozaikos šukių dėliojamas visumos vaizdas taip ir lieka „aptrupėjęs“, nors kai kada ir „glajaus“ ar „pabarstukų“ nepagailima. Kita vertus, per ilgesnį laiką ima „kalbėti“ net ir du punktyrine linija susieti taškai, kaip ir tarpai ar atstumai tarp jų. Kad ir per tai, ką ir kaip ar kiek laiko nutyli.

Štai kad ir šios savaitės pirmųjų trijų dienų komunikatai, į pasaulį paleisti prezidentės spaudos tarnybos. Kaip jau skelbėme, liepos 3 dieną, pirmadienį, į Lietuvą darbo vizito buvo atvykęs Europos Komisijos (EK) pirmininko pirmasis pavaduotojas Fransas Timermansas (Frans Timmermans). Dienotvarkė, atrodo, buvusi intensyvi: aukštas EK pareigūnas susitiko su visais trimis valstybės vadovais – Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu ir Vyriausybės vadovu Sauliumi Skverneliu, o Lietuvos ambasadorių metiniame susitikime perskaitė pranešimą „apie politinę situaciją ES ir aptarė ES ateities scenarijus“. Skambant varinėms kildišiados triūboms, atrodo, svarbus įvykis taip ir liko nereflektuotas – „šnekutizmas“ ir vėl paėmė viršų.

Tačiau antradienį paskelbta žinutė ima gausti kiek kita „melodija“ ir jos nešamos žinios ratilai nuraibuliuoja, atrodo, kur kas toliau – regis, visos galimybės mėginti susivokti, kur Lietuvos prezidentė vyksta, kokiai pozicijai ji atstovauja… Deja. Nei spaudos tarnybos žurnalistai, nei komercinės žiniasklaidos atstovai nematė reikalo tuo pasidomėti. Nors liepos 4 dienos prezidentės spaudos tarnybos pranešime spaudai ir ataidi tos pačios temos, „pabarstukai“ čia pernelyg spalvoti ir nuslystama paviršiumi: džiaugsmingai informuojama, jog liepos 6 dieną Dalia Grybauskaitė dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime Varšuvoje, į kurį pirmą kartą išskirtinio svečio teisėmis atvyks ir Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas.

Pranešimo autorių teigimu, šis aukščiausio rango JAV vizitas į Baltijos jūros regioną tarptautinės bendruomenės vertinamas kaip „siekis parodyti ypatingą dėmesį Baltijos ir Rytų Europos šalių saugumui bei dar kartą išsakyti JAV įsipareigojimą NATO kolektyvinei gynybai“.

Kaip ir galima tikėtis, perduodami ir prezidentės, per šį pusmetį jau trečią kartą susitiksiančios su aukščiausiais naujosios JAV administracijos pareigūnais, vertinimai: „Lietuva jaučia nuolatinę JAV paramą ir mato konkrečius šios valstybės veiksmus atremiant iš Rytų kylančią grėsmę“. Ko gero, tokius „jutiminius“ vertinimus turėtų sustiprinti ir informacija apie dar vieną svarbų susitikimą, planuojamą jau liepos pabaigoje Taline – čia Baltijos šalių prezidentai susitiks su JAV viceprezidentu Mike‘u Pence‘u.

Pranešimą informatyvų daro vos kelios eilutės, minimaliai pristatančios mažai girdėtą trijų jūrų – Adrijos, Baltijos ir Juodosios – iniciatyvą, Kroatijos ir Lenkijos pastangomis prieš metus Dubrovnike subūrusią dvylika Rytų ir Vidurio Europos valstybių: Lietuvą, Latviją, Estiją, Lenkiją, Slovakiją, Čekiją, Rumuniją, Bulgariją, Vengriją, Austriją, Kroatiją ir Slovėniją. Išvardyti ir iniciatyvos siekiai: „užtikrinti geresnius politinius, verslo, transporto ryšius tarp šių regionų, skatinti didesnius krovinių ir keleivių srautus, gerinti tarpusavio bendradarbiavimą inovacijų, mokslinių tyrimų, skaitmeninių technologijų srityse, naikinti energetines salas, įjungti regionines elektros ir dujų rinkas į bendrą ES energetikos rinką, įgyvendinti sėkmingą elektros tinklų sinchronizaciją, dalintis patirtimi užtikrinant energetinių šaltinių įvairovę“. Tik mažai tikėtina, kad šie siekiniai turi ką nors bendra su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo sprendimu „JAV įsipareigojimą NATO kolektyvinei gynybai“, taip iškalbingai nutylėtą iškilmingame NATO viršūnių susitikime, išsakyti būtent Varšuvoje.

Gal todėl prezidentės spaudos tarnyba ir mirkteli: šįkart viršūnių susitikime Varšuvoje bus aptarti ir „Europos vienybės ateities klausimai [būčiau linkusi manyti, jog žodžių junginys Europos vienybės ateitis tėra riktas, o ne koks „tikrovės užkalbėjimas“ – R.B. past.], strateginių energetikos, transporto ir infrastruktūrų projektų įgyvendinimas“. Dar užsimena, kad labai tikėtina, jog bus priimta ir bendra politinė deklaracija. Tiesa, koks jos galimas turinys, nutylima, kaip ir tai, ar bus tariamasi, kaip elgtis „Briuselio elito beprotybės“ akivaizdoje.

Ir štai dar kitą dieną sužinome – liepos 5 dieną, trečiadienį, istorinio Varšuvos susitikimo išvakarėse, į Lietuvą užsuko ir Vokietijos Bundestago pirmininkas Norbertas Lammertas bei Vokietijos parlamento įgaliotinis kariuomenės reikalams Hansas Peteris Bartelsas, o prezidentės spaudos tarnyba savo vardu paskelbia pranešimą, kuris kažkodėl kaip du vandens lašai panašus į ELTA agentūros išplatintą, tik jau savo vardu (plg., pvz., ČIA).

Ir vėl belieka konstatuoti – įvykio svarba ir jo pristatymas viešojoje erdvėje taip kontrastuoja, kad būtent tas kontrastas tampa kur kas svarbesne žinia, kas be ko, verčiančia spėlioti, kodėl ir kas sumanė laikyti Lietuvos visuomenę nežinioje ar stojusią nepadorią pauzę keisti „šnekutiena“.

Beje, Lietuvoje apsilankę Vokietijos politikai susitiko ne tik su šalies vadove – progą pasidžiaugti gavo ir premjeras – „Vokietijos ir Lietuvos santykiai kaip niekada geri“ (ČIA), ir Seimo pirmininkas, patikinęs: „Vokietija – strateginė Lietuvos partnerė“ (ČIA). Be to, Vokietijos politikai nuvyko ir į Ruklą – ten jie aplankė ir daugiašaliame NATO batalione tarnaujančius savo šalies karius.

Sprendžiant iš pranešimo, paskelbto prezidentės spaudos tarnybos, tai, kad Vokietija pagaliau ryžosi prisiimti daugiau atsakomybės šiame regione, yra ir svečio – Bundestago pirmininko – nuopelnas, mat „prie Vokietijos apsisprendimo vadovauti priešakinėms NATO pajėgoms Lietuvoje ženkliai prisidėjo ir Bundestagas, išreiškęs tvirtą politinę valią prisiimti daugiau atsakomybės už Europos gynybą“. Dar daugiau – „Vokietijos lyderystė svarbi ir toliau stiprinant rytinio NATO flango gynybos pajėgumus“.

Naudodamiesi proga pranešimo autoriai įvardija ir Lietuvos, nuosekliai didinančios finansavimą gynybai ir modernizuojančios karines pajėgas, lūkesčius: pasirodo, mes tikimės, jog artėjančiame Aljanso viršūnių susitikime Vokietija palaikys mūsų siekį sukurti regioninę oro gynybą, be to, numatys būdus, kaip išvengti galimos karinės Baltijos šalių izoliacijos ar sparčiau priimti sprendimus.

Tokia pat gaida pranešime aptariamos ir kitos potemės. Pavyzdžiui, pareiškę, kad tvirta ir principinga Vokietijos pozicija Rusijos atžvilgiu Europos saugumui itin svarbi, pranešimo autoriai tęsia „lengva ranka“ tvirtindami: „Vokietija niekuomet nedvejojo įvardinti Rusijos atsakomybės dėl agresijos Ukrainoje“, o „vertybėmis grįsta Vokietijos laikysena padeda tęsti ES Rusijai taikomas sankcijas ir yra svarbi siekiant išvengti naujų bandymų griauti Europos saugumo architektūrą“.

Neapeinama ir dar viena potemė – abiem šalims iškilusios „hibridinės grėsmės“. Pasirodo, „Lietuva ir Vokietija sėkmingai bendradarbiauja kovodamos su propaganda, užtikrindamos laisvos žiniasklaidos prieinamumą regione. Prezidentės teigimu, kartojantis didelio masto kibernetiniams išpuoliams, mėginimams kištis į demokratinius rinkimus ES valstybėse, tokio pajėgumų sutelkimo reikia ir užtikrinant Europos kibernetinį saugumą.“

Pasak pranešimo, Respublikos prezidentė ir šiame susitikime ryžtingai kvietusi svečius į „kovą“ – girdi, „kova su nesaugios Astravo AE statybomis – bendras ES rūpestis“, mat „tarptautinių branduolinio saugumo reikalavimų neatitinkanti Astravo AE kelia pavojų visai Europai“, o „nelaimės atveju branduolinė tarša galėtų paveikti net 16 Europos sostinių“...

Jau darosi įdomu, kokių „trupinių“ nubyrės iš šios dienos susitikimų. Aišku viena: Lietuvos piliečiai ir toliau burs iš „tirščių“ geopolitinės dėlionės likiminius sprendimus – į viešumą bus nutekinta tik trupiniai. Kol spręsti turintys gins ne principus, o galią turinčius ir, žinoma, save, ta galia neva besidalijančius, kol jie, užuot atsiklausę suvereno, kuriuo keliu visiems mums sukti, patys ims neva kelią rodyti, tol viltis sugrįžti namo, prie ištakų, ir susigrąžinti kitus tik blės – tuštybę šie komunikatai gal ir pamalonina, bet kelio jie neparodys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2017-07-8 2:38

Jei žmonės neklauso Dievo įstatymų, tai nereiškia, kad jie niekiniai ar kad juos reikia atnaujinti. Tas pats ir su valstybės įstatymais, tarp jų ir pagrindiniu. Tiesiog reikia panaudoti visus prieinamus galios šaltinius, kad Konstitucijoje skelbiamus reikalavimus apgintume, užuot niekinę pačius reikalavimus.

Konstitucijos ir gyvenimo santykio problema       2017-07-7 17:41

formaliuoju požiūriu sprendžiama paprastai (ginčas - tuščias):
Konstitucija yra b ū t i n a, bet n e p a k a n k a m a atžvilgio to,
kas yra nuodėmingas žmogus.
Vakarų teisė (Įstatymas) sumanyta ir tinkamai veikia tik tada,
kai ir kol ji neprieštarauja t e i s i n g u m u i (Dikės valdos),
kuris yra sąžinės ir Dekalogo (dorovinio gėrio) sritis.
Trumpai tariant, jei žmogus nepažįsta ir nebijo gyvojo Dievo
(savanaudžiai, pramogautojai, kvailiai - nebijo),
įstatymai tėra stipriųjų jungas silpniesiems (liaudžiai).
Vadinasi, turime suprotinti ar priversti (išties, kaip?) valstybę rūpintis antgamtine žmogaus prigimtimi ir paskirtimi.
O Bažnyčia privalo nubusti ir prisiminti rūstų Išganytojo perspėjimą dėl drungnųjų (prisitaikėlių, bailių).
Juk nepadės nei gauti šventimai, nei padėtys hierarchijoje ir pasaulio pagyros.

Marginalas Tarabildai       2017-07-7 16:22

O kaip, Mielasis, “pareikalausi” iš valdžios (t.y. turinčiųjų rankose gyvybės resursus ir ginklus) “vykdyti” tą KKKonstituciją, jeigu ji neatitinka jų interesų, o pats neturi ne tik tankų ar kalašnikovo, bet net ir nesi “teroristas”, kad bent ryžtumeis mėgėjišką bombą pagaminti? Gal manai “kada nors” laimėjęs vaigauskinius rinkimus, o tada priešais laimėjusįjį visi oligarchai tuoj pat ims ir atsiklaups išdalydami savo privilegijas ir turtus?
Ukrainoje būta Dešiniojo fronto, tai galinga jėga, kuri ir dabar dar ne visai globalistinių sodomodemokratų nuslopinta. O kas Lietuvoje?
Taigi KKKonstitucija turi atitikti realią padėtį, o kad taip būtų, seniai siūliau kurti naują Lietuvos demokratinės vergvaldinės provincijos KKKonstituciją.

Marginalas       2017-07-7 16:12

“Briuselio beprotystė” nėra jokia beprotystė, bet nuoseklus globalistinės formulės “Laisvas kapitalo, prekių ir darbo jėgos judėjimas” įgyvendinimas.

Tarabilda mielam       2017-07-7 14:45

Tamsta skeptiškai žiūri į Konstituciją plakdamas neskanų kokteilį dėl to, kad jos nuostatos gerokai prasilenkia su procesais, vykstančiais politinėje ir kasdieninėje mūsų tikrovėje. Pati konstitucija nėta ydinga vien dėl to, kad jos nuostatos iškraipomos ir nevykdomos. Va čia tikrai yra problema, ir kiekvienas Lietuvos pilietis turi ne tik teisę, bet ir pareigą iš valdžios pareikalauti, kad Konstitucinės nuostatos būtų vykdomos pilna apimtimi.
Rusijoje oi Prahos įvykių to 1968 m. pareikalavo Helsinkio žmogaus teisių grupė remdamasi būtent TSRS konstitucija. Disidentai gulaguose ragino visus mintinai mokytis Konstituciją, kad turėtų bent kokį teisinį instrumentą gintis.
Mūsų konstitucija mums suteikia teisę ir pareigą ginti valstybės jurisdikcijos pirmenybę prieš ES diktatą, ir tuo reikia naudotis, jei esame protingi, o ne isterikai.

Naktį ir iš pat ryto - reikšminga diskusija!       2017-07-7 12:05

Ir ašen stengiausi į temą pataikyti (nors mąstėsi tik apie bendriausius dalykus):
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kaip klasikams žinia, gerus (teisingus) įstatymus gali sukurti tik moraliai geri (teisingi) žmonės, o moralinis gėris žmoguje be ugdymo (mokslo politika)
ir nuolatinės asmens pastangos, be realios (ne vaizduojamosios paprotinės) kovos su metafiziniu blogiu nei randasi, nei yra veiksmingas.
Kas ir kokį žmogų, kuris vėliau galėtų kurti ir gerus (teisingus) įstatymus bei būti tiesiog ori būtybė, formuoja šiandien labiausiai? - Jo “veidas” prieš mano bei jūsų akis ir žvelgia nuo mano/jūsų stalo ar patogiai įsitaisęs ant kelių ir dailiai pasipuošęs hipnotizuojančiai vograuja. Jam “moralė nėra šio pasaulio dimensija”, jo “vertybė” - reliatyvistinė “atviros visuomenės” ideologema, o jo šeimininkai - neįtikėtinai turtingi ir galingi. Jie - visai ne “mūsiškiai”. Kol jų nesutvarkysime (net jų samdinių - ano iš skydinės, mi-liūčių ar tiap-tiapkinų kol kas neįveikiam), jie per samdinius tvarkys (“pažangins”) ir mūsų jaunimą, ir neišmokintą mąstyti liaudį. Beje, ir šiuolaikinį “akademinį elitą”, kuris yra lengvas grobis (dėl jo karjerizmo, susvetimėjimo tikrovės slėpiniui, transcendencijos praradimo, vadinasi, visų ydų motinos - puikybės).
Ištyrinėjus ir supratus, kas vyksta globalizacijos laikais ir kodėl
(toks konkretus, dalykinis pažinimas - būtinas!), išties reikia turėti aiškų planą, telktis bendrą idėjų, principų vardiklį turintiesiems ir veikti. NK

mielas Tarabilda,       2017-07-7 10:16

ar pats nepervertini Konstitucijos reikšmės. SSSR, jeigu ką, turėjo puikią konstituciją. Ir religijos, ir žodžio laisvė ten buvo kuo puikiausiai apginta; klausimas tik, kokia buvo iš jos nauda tikrovėje: ogi nulinė.
Vaduokimės iš iliuzijų, nors tai ir nemalonu.

VaidasVDS       2017-07-7 7:47

Juozapai,
padauginai vakar ar visai nieko nedauginai, reikšmės nelabai turi.
Tačiau reikėtų mažiau kalbėti apie Dievą, kuomet išmanymas ne koks.
Dievas yra meilė.
O štai valstybė gali būti ir gėris, ir tironas, kaip ir žmogus.
Net nepastebi, kaip neseniai visi keikė amerikonus ir jų valstybę, o štai dabar girti pradeda.
Šiandien valstybė yra tikrai reikalinga, be abejo, būtų labai gerai, kad ji rinktųsi gėrio takus, o ne blogio. Bet šiandien valstybė klaidžioja klystkeliais ir klaidžios tol, kol priklausys nuo savo “sąjungininkų”.
Kada iš tiesų įsivyraus dvasinė brolystė tarp valstybių, valstybės poreikio jau nebus, pakaks identifikuoti save kaip tautą, kaip vieną iš Dievo tautų.
Dvasinis pamatas, be abejo, yra pats svarbiausias.
Bet pačiam labai sunku keisti barbarišką principą “akis už akį” į dvasinį principą - “gėriu nugalėti blogį”.
Didelės išminties nereikia keikti visus iš eilės ir šaipyti iš nelaimingųjų, juk tą daro ir jie patys gana rafinuota forma.
O štai gėriu nugalėti blogį reikia turėti daug dvasinės išminties. Bet jei neieškai, tai ir rasti negali.
Nenustebk, kad dvasinis teisingumas gali būti kitoks, nei tikiesi…

apie KKK ir pamatus       2017-07-7 7:33

Grįžtant prie kalbų apie praktinius, žemmiškus dalykus rreikia pastebėti jog dabartinė Konstitucija buvo kurta orentuojantis į išorinius veiksnius. Visiškai nebuvo atsižvelgta į sovietinės okupacijos padarinius visuomenės sąmonei ir susiformavusius įpročius.
“Yra įstatymas, bus ir apstatymas”- šio faktoriaus KKK kūrėjai nenumatė, o būtent tai ir pražudė valstybę.
Todėl ir reikalingas naujas Pagrindinis Įstatymas kuris padėtų taisyti, gelbėti padėtį.
Dabartinė KKK yra statiškas dokumentas su baigtinėmis nuostatomis.
Apart poros deklaratyvių teiginių, dabartinė KKK nenumato valstybės kūrybos, neskatina tautą, visuomenę, piliečius kurti krašto ateitį, nesukuria mechanizmų tokiam veikimui.
Mums reikalinga naujas Dokumentas kuris būtų Tautos namų, valstybės statybos planu, tautos, piliečių apsaugos dokumentų sąvadu, garantiniu raštu tautos išlikimo užtikrinimui.
Tauta, valstybė neturinti Plano savo ateičiai neturi šansų išlikti.
Pagrindinį Valstybės Įstatymą piliečiai gerbs, jeigu jis bus veiksmingas ir veiks visiems lygiai teisingai ne tik popieriuje kaip dabar, bet ir gyvenime.
Jeigu popieriuje surašytos tezės skamba gražiai ir teisingai, o gyvenime nefunkcionuoja, reiškia, toks dokumentas yra niekinis.
Reiškia reikalingas realiai galintis veikti dokumentas. Toks kurio nepavyktų ” apstatyti” savanaudiškai iškreipiant esmę.
Ir be abejo, jokiais ” rinkimų” cirkais bei “naujao gerojo” prezidento rinkimu dabartinės apverktinos padėties nepakeisi.
Išvada- norint atsikratyti prasta KKK ir sukurti Naują, reikia pasiremti Dievo Îstatyme nurodytu Pamatu, nes tik tas Pamatas yra tikras bei stabilus tautos namų statybai.

kriaukšlys       2017-07-7 0:48

Nepadauginau. Visai negėriau.
Ką turėčiau švęsti?
Imitaciją? Parodiją?
Tai kad greta L. Mažylio kaip lygus valstybės vardu apdovanojamas bobikas tiapkinas?
Koks “saugiklis”? Ką jis apsaugojo per 27 metus?
Deimantę Kedytę gal apsaugojo tas ” saugiklis”?
O gal tas “garantas” apsaugojo milijoną lietuvių nuo gyvenimo tremtyje?
Niekšai baluavoja ant Lietuvos griuvėsių ir myža ant to “saugiklio” žvengdami mums į akis.
KKK pamojuoti galime nebent sau po nosimi tualete.
Pasauliui joks popierius nepadarys įspūdžio jeigu mes patys neparodysim pasauliui jog esam.
1991 01 13 mes parodėm pasauliui jog esam orús, ne gyvuliai. Pasiruošę geriau mirti nei gyventi negarbėje. Bet tai buvo ne popierius. Tai buvo mūsų kraujas už Laisvę.
Po to viską pavedėme popieriui ir popierių tvarkytojams. Galiausiai tapome popierių vergais. Darome tai kas parašyta popieriuose.
Nedarome to kas priklauso daryti žmonėms pagal Dievo Įstatymą.
Tai ir gyvename kaip gyvuliai.
Kaime galvijai sunumeruoti. Ausyse nešioja numerius. Žmonės irgi jau sunumeruoti. Prilyginti gyvuliams.
Viskas įforminta juridiškai. Pagal KKK:)
Mojuok savo numerėliu pasauliui. Manai gerbs?
Tik Teisus nesiteisina.
O būti teisiu popieriaus nereikia.
Pakanka būti oriu.
Orų gerbia visi ir dokumentų neprašo.
Dokumentų reikalauja tik iš valkatų ir pabėgėlių ir kt įtartinų tipų.

Nulinukui T.       2017-07-7 0:24

Tikrai padauginai. Ką besakyk, Konstitucija yra bene vienintelis likęs saugiklis tautai de jure išlikti. Net jei de facto lietuva būtų sunaikinta, paskutinis lietuvis tuo dokumentu galėtų pamojuoti už visą tautą kaip Lietuvos valstybės suverenas.

nuliukas       2017-07-7 0:09

Aš nesusipainiojau.
Santykiauju su Dievo duota žmona. Gyvenu pagal Dievo Įstatymą ir pripažįstu Jo taisykles. Man nerūpi KKK. Ji nieko nereiškia.
Kam man kažkoks ” juridinis” pagrindas?
Netikiu žemiškais teismais.
Yra Aukščiausiojo Teismas ir Jo Teisingumas.
Juridinis pamatas yra nulis be dvasinio pamato.
Tik dvasinis Pamatas sukuria teisingą jurisdikciją.
Jurisdikcija nesukuria nei teisingumo nei dvasingumo.
Kvaila ginčytis kas buvo pirmiau- višta ar kiaušinis.
Pirma buvo Žodis.

Tarabilda nuliniam.       2017-07-6 23:36

Padauginai švenčių proga, bro. Susipainiojai paradigmose - Dievo ir Ciesoriaus. Konstitucija apibrėžia mūsų žemiško gyvenimo taisykles, o ne santykį su Dievu. Tuo rakursu į tą dokumentą ir turėtume žiūrėti. Ji yra mūsų tautinės valstybės išlikimo juridinis garantas. Dvasinio išlikimo garantas yra žmogus, bendruomenė, tauta. Juridinio pamato išlikti tauta dar nėra praradusi, ko negalėčiau pasakyti apie dvasinį.

0,000001%       2017-07-6 23:18

Mūsų tautos bei valstybės apsigynimo, išlikimo ir Gyvenimo bastionas yra tikėjimas į Viešpatį Dievą, ištikimybė Jam ir Jo valios vykdymas pagal Vienatinio Dievo Įstatymą.
KKK yra nieko vertas popiergalis- gyvenimas tai daugiau nei įrodė.
Tititiutija negarantuoja nieko. Ji net pati savęs neįgali apginti nuo dvasių.
Ne KKK, o Tikėjimas ir pasitikėjimas Dievu daro žmogų oriu.
Tik orūs žmonės gali turėti savo valstybę, tik orūs žmonės gali būti Tauta.
Kad būti oriais, visų pirma turi búti bent poreikis tam.
Ar Lietuvos teritorijos gyventojai turi poreikį būti oriais?
Tik vienetai, likusieji tikrai ne.

Tarabilda       2017-07-6 22:56

Na, labai įdomi ta mūsų situacija. Gerą konstituciją žmonės sukūrė. taip tvirtai įcementavo pirmąjį skirsnį :Valstybė:, kad jis yra nepakrutinamas, kokie besėdėtų valdžioje niekšai. Visi KT vinguriavimai ir išaiškinimai yra niekiniai ir antriniai prieš pamatinius pirmojo skirsnio punktus.
Konstitucija todėl nė kiek nėra pasenusi, kol savo šerdį turi.Ji ir yra mūsų tautos ir valstybės apsigynimo bastionas.

VaidasVDS       2017-07-6 22:25

Dzin tie turtai, turčiai, politikos, įtakos, bet labai smagu, kad tradicinės šeimos vertybės pagaliau vėl akcentuojamos.
Tai labai svarbus etapas tikram dvasiniam atgimimui.
Matai, Juozapai, JAV, Lenkijoje gali veikti ir demokratija, ir Konstitucija. Lietuvą tikrai ne dievai valdo. Tai gali pradėti veikti ir pas mus. Tik netikrus dievukus reikia pakeisti. O jie patys sau duobes kasinėja…

BBC       2017-07-6 20:40

Eurolibai telkiasi. Pastebėkite, koks simptomatiškas jų lozungas “Welcome to hell”. Ir čia nėra jokios potekstės, nes jie iš tikro yra pragaro vertybių išpažinėjai:
Police and protesters have clashed in the German city of Hamburg where the G20 is due to start on Friday.
Police fired water cannon at a march attended by thousands carrying banners with slogans such as “Welcome to hell” and “Smash G20”.
World leaders including US President Donald Trump are in Hamburg for talks on a wide range of issues.
They face their own disagreements, including over climate change and trade.
TV pictures showed masked black-clad anti-capitalist activists hurling bottles, stones and other objects at police in riot gear. Medics were seen treating several people. Other protesters were building makeshift barricades on streets.
Up to 100,000 protesters are expected in Hamburg during the summit. Earlier, police had warned of possible violence and said they had confiscated a number of homemade weapons.
Putin and Trump in their own words
Five reasons why Trump visited Poland
Mr Trump has already met German Chancellor Angela Merkel and the pair spent an hour talking about North Korea, the Middle East, the conflict in eastern Ukraine and G20 issues, a German government spokesman said.

Tarabilda       2017-07-6 20:32

Tokią kalbą tikrai galime atšvęsti. Matrioška, į sveikatą, Veryga, į sveikatą.

Iš propagandos frontų       2017-07-6 20:05

Kadangi Trampo vizitas sukėlė didelį rezonansą pasaulio žiniasklaidoje, o mūsų Sarafano kalbų absoliučiai niekas nepastebėjo, matrioškynui ištikima propaganda skubiai pateikė savo “akcentą”:
BNS
2017.07.06 16:30 “JAV prezidentas moka įsiteikti: pašlovino Lenkiją”
.
Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį Varšuvoje pareiškė, kad Lenkija yra geografinė Europos širdis, o jos žmonės – Europos siela. Amerikos prezidentas sakė kalbą Varšuvos Krasinskio aikštėje, kurioje stoti paminklas Varšuvos pasipriešinimui prieš nacių okupaciją. Per šį sukilimą žuvo daugiau nei 150 tūkst. lenkų. D. Trumpas pagyrė lenkų dvasią ir drąsą, priešinimąsi pastangoms juos pakeisti, engti ir naikinti. Lenkiją jis pavadino pavyzdžiu kitoms tautoms. Lenkijos pergalė prieš negandas suteikia tautoms viltį, jog gėris nugali blogį, o taika nugali karą. “
Lansgrybinis BNSas paniekinančiai pašiepė D.Trumpo kalbą pavadindamas tai “issiteikinėjimu lenkams”.
Kodėl BNS propagandonai nepašiepia valdžiukės padlaižiavimo merkelienei, junkersui ir kitiems briuseloidams?

Iš Donaldo Trumpo kalbos Varšuvoje        2017-07-6 19:53

„Esu čia ne tik tam, kad aplankyčiau mūsų seną sąjungininkę, bet ir paremčiau visus, kurie siekia laisvės. Žmonių, kurie niekada nepamiršo, kas jie yra. [...]
Vakarų gynyba galiausiai priklauso ne tik nuo priemonės, bet ir nuo žmonių noro nugalėti. Esminis mūsų laikų klausimas yra tas, ar Vakarai turi noro išgyventi.
Amerikiečiai, lenkai ir Europos tautos vertina asmenų laisvę ir suverenitetą.[...] Privalome dirbti kartu, kad pasipriešintume jėgoms – vidinėms ar išorinėms,
iš Pietų ar Rytų, kurios grasina pakenkti šioms vertybėms ir sunaikinti kultūrinius, religinius bei tradicinius ryšius, kurie daro mus tuo, kas mes esame.“
Dar D. Trumpas gyrė lenkus, kad šie popiežiaus Jono Pauliaus II laikomose mišiose
prašė ne turtų, o Dievo.

Polikarpovna       2017-07-6 19:41

Norite papasakosiu anekdotą?
” Svarbiausius Lietuvai klausimus sprendžia Tauta referendumais”
Muahahaha! Ha ha ha!
O šūdo ant pagaliuko, nenorit?:)

Kriaukšlys       2017-07-6 19:29

Tuo labiau apgailėtina visa delpių propagandinė matrioškinė pompastika bandant sureikšminti Našos Kvaišos dalyvavimą. Akivaizdu jog kvaiša nesuvokė susitikimo pagrindinio leitmotyvo ir kas Trumpui bei lenkams svarbiausia.
Tikrai ne kažkoks astravas.
Nors ruskijos atžvilgiu Trumpas pasisakė gana griežtai, bet kaip didžiausią pavojų Vakarų civilizacijai, JAV Prezidentas įvardijo “pabėgėlių” antplūdžio keliamą terorizmo pavojų bei moralinę neolib marksistinių merkelistų degradaciją primetamą Europai.
Tuo metu kai Trumpas primygtinai akcentavo tradicoinių krikščioniškų šeimos vertybių pamatinę svarbą, vokiečiai palaimino pidarų vedybas, o mūsų matrioškiniai išdavikėliai visą savaitę paslapčiomis,  už tautos nugaros intensyviai kuždėjosi su Lietuvon sugužėjusiais vokiečių emisarais.
Akivaizdu jog tikrai nesitarė paremti lenkų ar Trumpo.
Matrioškiniai rems merkelinius.
Ir tai Lietuvai labai atsirugs.
Gali būti jog devynios ateities kartos kraujais kosės už tą Matrioškos padlaižiavimą merkelynui.

Tarabilda       2017-07-6 19:09

Svobodos liberalams Trumpo kalba išspaudžia irgi gana prastą veido išraišką. Jie dantis sukandę išstena, kad neva Trumpas pasisakęs prieš biurokratiją, kai jo kalboje aiškiai buvo suprasti mintis prieš europederastinių vertybių filosofiją.

radio svoboda org       2017-07-6 18:53

Trumpo vizito Varšuvoje vertinimas:
“B первую очередь, конечно, это очень резкое выступление. Это такая миссионерская речь своего рода. Трамп выступает от лица “западной цивилизации”.
Подчеркивая цивилизационный момент, он в этой речи не касается практически вопросов текущей политики и формулирует только основания “цивилизационного единства”. Он выступает как последовательный республиканец, причем крайне правый республиканец:
говорит о семье, о том, что семья является основой этой цивилизации, о ценности свободы и достоинства личности. При этом он вкратце описывает главную, стратегическую для себя повестку дня, состоящую всего-навсего из трех больших пунктов. Он в первую очередь называет цивилизационную угрозу терроризма.
И он называет угрожающую ситуацию внутреннего характера для западной цивилизации. Это – разрастание бюрократии. Вся остальная его речь касалась собственно польской истории, которой он отдает дань. Очень подробно, он хорошо подготовился. И надо сказать, что его речь будет воспринята совершенно по-разному в разных странах.
Во-первых, конечно, в такой форме эта речь явно в самой Польше, да и вообще в Европе будет воспринята в значительной степени как прямая поддержка правящей партии в Польше.
А между тем политика последних двух-трех лет той политической партии, которая сейчас руководит.
Трамп полностью поддерживает крайне правую политику, которую он видит в Польше.
Таким образом, его речь перебрасывает отчетливый мост между его пониманием республиканства в США и тем, как он видит свою собственную миссию, и той политикой, которая сегодня развивается в Польше.
Это момент непростой, потому что он очевидно будет с тревогой воспринят в Германии.
Вообще, хорошо, что Трамп выступает с такими ясными посланиями.
Во всяком случае, это начинает прояснять тот политический курс, который его администрация собирается проводить дальше.
Вот эти моменты делают более ясным то, с чем он будет действовать дальше на европейской сцене.

Jadzė       2017-07-6 18:20

Gerą “dovanėlę” pametėjo Trumpas valstybės dienos proga Lietuvos eurolibams - kaip karštą bulvę. Žiaugčioja neatsižagsėdami, kaip čia prasprūdo žodžiai apie tautos garbę, istoriją, tradicijas, laisvę ir žodžio laisvę, o ne apie liberastines naująsias vertybes.

Cha,       2017-07-6 18:19

pydarų vestuvių lyderystė ir alach-babachų ordų prisikvietimas stiprina mūsų saugumą?

pasirinko prioritetą       2017-07-6 18:03

D. Grybauskaitė: “-Vokietijos lyderystė stiprina Lietuvos saugumą”

Ech,...       2017-07-6 17:34

O landsgrybinė-matrioškinė “politika” Lietuvą nuosekliai ir kryptingai varo į marginalias paraštes. Finale liksime pasiutusios rusų meškos panosėje vieni su suskilusia gelda. Apmaudas ir pavydas ima žiūrint kaip savo ateities reikalus tvarkosi lenkai.

Kriaukšlys       2017-07-6 17:09

Peržvelgiau Trumpo vizito komentarus Lenkijos didžouosiuose portaluose.
Kaip ir derėjo tikėtis apie mūsų Mėlynąjį Sarafaną bei Jos pezėjimus apie astravus niekas net neužsiminė. Našos Kvaišos net nuotraukų niekur nesimato.
Tuščios vietos niekas nefotografuoja:)
Labai pikantiška buvo skaityti apie tai ko monikučių delpiai nesako:
Lenkai pažymi jog apie Nato ir 5 straipsnį buvo praktiškai nekalbėta. Užsiminta puse lūpų ir bendrame kontekste.
Tačiau tarp JAV ir Lenkijos prezidentų buvo daug kalbos apie šių šalių valdžių vertybinį bendrumą. Trumpas tai pavadino brolyste.
Amerikietis daug dėmesio skyrė ES bejėgystei babajų antplūdžio atžvilgiu, gana tulžingai pasmerkė “refuges welcomen” marazmą ir… labai garsiai gyrė lenkus už atsisakymą įsileisti į savo šalį babajus.
Maža to- Trumpas Dudai pasakė jog kategoriškai pasmerkia ES daromą spaudimą Lenkijai.
“- Amerika mato kokią neteisingą priespaudą kenčia mūsų broliai lenkai ir čia, aš turiu Amerikos vardu pasakyti kai kam- amerikiečiai daugiau nesitaikstys su tokia nuožmia priespauda prieš mūsų mylimus brolius lenkus. Tam bus padarytas galas. Griežtai ir greitai!”
Štai taip.
Apžvalgininkai gausiai komentuoja šį akivaizdžiai prieš merkel nukreiptą pareiškimą. Daug kas sako jog amerikiečiai greičiausiai išves savo karius iš Vokietijos ir panaikins karinę bazę Ramsteine perkeliant viską į Lenkiją.
Tai būtų didelis smūgis merkel nes 60 000 jankių karių ir karinė infrastruktūra kasmet duoda milijardus vokietijos bvp.
Rimtą amerikiečių ir lenkų suartėjimą rodo ir susitikimo metu pasirašytas didžiausias Lenkijos istorijoje karinių pirkimų kontraktas: JAV parduos lenkams 8 Patriot raketų baterijas. Šias ypač efektyvias sistemas jankiai parduoda tik patiems svarbiausiems sąjungininkams.
Taip pat lenkų spauda pažymi jog prezidentų pokalbių turinyje itin daug dėmesio skirta tradicinių koncervatyviųjų vertybių puoselėjimui, o Trumpo ir Kaczynskio politika pavadinta politiniais dvyniais. Merkel padlaižys ir europedaralizmo cholujus d.tuskas komentuodamas Trumpo vizitą ir atvirai demonstruojamą broliavimąsi su Dudos, Kaczinskio bei Szydlo valdžia, liejo tulžį ir apmaudą bei vapėjo apie pavojus guyropos vienybybei:)

 

Laimi išmintingi - gudrūs pralaimi       2017-07-6 16:43

Mūsų užsienio politikai, vadinasi, ir likiminiams klausimams, neproporcingai didelę įtaką daro buvusios sovietinės nomenklatūros atstovai. Jie neabejotinai labai gudrūs (perėję dešimtmečių atranką, “rinktiniai”). Mes galime norėti, kad jie vadovautųsi principais, pamatinėmis Vakarų civilizacijos idėjomis. Tačiau tam būtina i š m i n t i s, kuri esmingai skiriasi nuo instinktyvaus g u d r u m o (gudrūs ir gyvūnai) ir paklūsta doroviniam imperatyvui. Istorinės perspektyvos požiūriu karinė galia yra bergždžias dalykas, jei valstybė pirmiausiai neinvestuoja į piliečių moralinį (patriotinį) ugdymą ir išsilavinimą: be pažintu, subjektyviai ir objektyviai įpareigojančiu teisingumu siekiančių vadovautis (=išmintingų) asmenų valstybė gali tapti net Imperija, bet tai milžinas molinėmis kojomis.
Norisi tikėti, kad globalios krizės grėsmės akivaizdoje kai kurių tautų politinis elitas (JAV, Lenkija, kitos Vyšegrado šalys, gal D. Britanija ir kt.) vis aiškiau supranta šią gyvenimišką tiesą.
Lietuvių pasiaukojanti kova už laisvę, kuriai, manau, nėra analogų tarp Europos tautų, testamentiškai įpareigoja drąsiems veiksmams, taigi (!) moraliai politikai.
Antraip instinktyvūs nomenklatūrininkų gudravimai-slapukavimai (barbariškų laikų reliktas, savanaudiškai klaniškai motyvuota elgsena) visiškai sugriaus tarpusavio pasitikėjimą, todėl galiausiai išvalstybins tautą.
Jei tikėsime, nugalėsime, nes su mumis bus Dievas. NK

Tarabilda       2017-07-6 15:55

Labai gera buvo Trumpo kalba Varšuvoje. Pakanka užmesti akį, kaip vangiai, aptakiai ir padrikai kalbą komentuoja eurolibai ir mūsų Delfiai. “Lenkija - Europos siela” visiems jiems kaip šlapia mazgote per marmūzes. Tai ne kalba apie dujas ir Astravo AE.
Šlykštu žiūrėt į tuos matrioškininkus ir jų viauksėjimą. Kriaukšlys labai tiksliai sudėliojo taškus, deja portalo skaitytojų dauguma nepajėgi rimtus tekstus suprasti. Arba jiems labai nepatogu pripažinti, kad yra būtent taip.

Pikc       2017-07-6 15:42

Kriaukšlio išvardintus punktus galima dar papildyti Merkelienės grasinimu sankcijomis Amerikai, jeigu jie didins sankcijas Rusijai. tai tiek dėl “vertybėmis grįst[os] Vokietijos laikysen[os]”. smile

Lenkiją aplankė       2017-07-6 14:23

D.Trampas.Anglija ir Amerika mums yaptingai svarbios.Jos aiškesnės.

Kriaukšlys       2017-07-6 10:16

Dar vienas geras straipsnis. Gaila, ne kožnas rimtą plutą įkanda- Autorė gi paliečia vieną esminių dalykų. Lietuvos išdavystě daroma piliečiams už nugaros.
Nuolat ir metodiškai.
Straipsnis natūraliai kelia ir dar vieną neramų klausimą:
Ryškėja akivaizdus poslinkio Vokietijos link vektorius.
Ką tai mums reiškia?
Pabandykite į vieną visumą sujungti šiuos veiksnius:
Merkelienė yra eurofederalistė. Merkelienė yra “refuges welcom” iniciatorė, Merkelienė yra homikų vedybų ir sodomizmo plėtros palaikytoja.
Vokietija žodžiais formaliai pakeiksnodama putlerį, realiai vykdo Nordstreem-2 ir kt biznius su ruskija. Būtent Vokietija daugiausiai prisidėjo modernizuojant ruskių kariuomenę, pardavė karines technologijas, savo poligonuose mokė būsimus žaliuosius koloradus.
Trumpas negali pakęsti honekerio homsomolcės. Jų tarpusavio antipatija matoma be papildomos optikos.
Tik JAV karinis dalyvavimas gali užtikrinti Lietuvos saugumą.
Bet,... Lietuvoje dislokuoti merkelienės kareiviai.
Lietuvos valdžia bučiuoja merkelienės subinę.
Net Lietuvos valdžiai nesusidedant su merkelienėm, jankius prisikviesti sunkus ir ilgas darbas, o atvirai demonstruojant padlaižiavimą merkelistams, jankiai gali pasiimti iš čia ir paskutinius keliasdešimt kareivukų.
Akivaizdu- lenkai rodo pasipriešinimą eurofederalistams, priešinasi vokiečiams, tuo pačiu stiprėja jankių parama lenkams, auga karinis JAV dalyvavimas Lenkijoje.
Nesunku numatyti jog musyse viskas vyks atvirkščiai.
Logika- Lietuvą valdo išdavikai kurie tyčia ruošia dirvą ruskiams lengvai okupuoti kraštą.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.