Dienos aktualija

Ramutė Bingelienė. Kad trisdešimtieji atkurtosios Nepriklausomybės metai netaptų dar vienu apmaudo ir netikėjimo Lietuva dešimtmečiu!

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 11 d. 10:49

29     

    

Ramutė Bingelienė. Kad trisdešimtieji atkurtosios Nepriklausomybės metai netaptų dar vienu apmaudo ir netikėjimo Lietuva dešimtmečiu!

Brangūs Tiesos.lt skaitytojai, bendratiksliai,

esame Dievo palaiminta Tauta – prieš 29 metus ryžęsi įveiksminti žodį dar kartą gavome neįkainojamą dovaną – Nepriklausomybę: laisvę tartis ir pareigą sutarti, viltį įsišaknyti savo žemėje ir siekį ją puoselėti.

Tai, kas atrodė neįmanoma, išsipildė. Ir ne todėl, kad buvome to verti – neregimą vaisių subrandino tūkstančių brolių ir seserų, kankinių ir kovotojų, auka. Bet ši dovana buvo patikėta mums: ir tiems, kurie savo parašu pasiryžimą patvirtino, ir tiems, kurie sutartu žodžiu pasikliovė. Ir radosi stebuklas – 1990-tųjų Lietuva, mūsų tautos Pažado žemė.

Ir vieni, ir kiti turėjome rinktis, kuo tikėti ir pasitikėti. Ir vieni, ir kiti klydome. Tikslo suvienyti, kurį laiką žengę vienu ritmu, ilgainiui ėmėme dairytis kitų kelių: rinkomės pagal savo sąžinę ir supratimą. Kas ir kaip prarado orientyrus ar ne, ne mums vieniems kitus teisti – tai Jo prerogatyva ir ... kiekvieno mūsų gundymas. Deja, labai saldus gundymas.

Štai ir klaidžiojame metų metus po savo dykumas, ir kol lyderiaujama nemeile ir nepasitikėjimu (ko vertas vien pastarasis dešimtmetis), Lietuva virsta dykromis, o galimi bendratiksliai – nesusisiekiančiais indais.

Istorija nesikartoja – dabartinė situacija ir Sąjūdžio laikai skiriasi iš esmės: tąkart vienijo ne tik Tikslas, bet ir išorinis priešas. Tas, kuris dabar kitokį (savą ne savą) verčia priešu, ne Blogio imperiją skaldo ir trupina.

Ir Lietuva yra, gūra…

Ne, nei Lietuva, nei Kovo 11-oji netaps tuščiu žodžiu – tai, kas Dievo norėta, ras būdą įsikūnyti, bet tik nuo mūsų visų apsisprendimo priklausys, ar šie naujieji – trisdešimtieji – atkurtosios Nepriklausomybės metai taps dar vienu apmaudo ir netikėjimo Lietuva dešimtmečiu.

Štai kodėl jungiuosi prie Liudviko Jakimavičiaus kreipimosi į visas patriotines jėgas, susitelkusias aplink savo lyderius Vytautą Radžvilą bei Arvydą Juozaitį, ir kviečiu sudaryti santarvės paktą – net gamta šį rytą atvertė baltą lapą.

Jei Dievas nenusigręžia nuo klystančių – kas ko esame vertas, Jis nuspręs tik kelio pabaigoje, pažvelkime ir mes vienas į kitą ne Kaino akimis: visi mes esame skirtingų dovanų ir jos visos tebūna skirtos Lietuvai.

Lietuvai mes reikalingi visi – tegul ši žinia tampa gerąja Kovo 11-osios naujiena.

Su Švente visus, kurie myli Lietuvą!

Viltingai.

Ramutė Bingelienė
Tiesos.lt redaktorė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>neįtikėtina 2019-03-12 20:37        2019-03-12 23:51

neįtikėtina, kad esama visiškų dalyko neišmanėlių, vis dėlto gebančių surinkti
tokio pobūdžio beprasmius sakinius: “Net religiniai fanatikai įsisuko į komentarus.”
Ir dar pridėti kvailio “smile”.
Tikėjimas viską nulemdavo, - nulems ir dabar!

neįtikėtina       2019-03-12 20:37

Net religiniai fanatikai įsisuko į komentarus. smile

kad       2019-03-12 19:51

A.Juozaitis ir Vilties ir Išminties Prezidentas.

Juozaitis - ne Lozoraitis       2019-03-12 17:46

Iškalbingas, charizmatiškas, bet ne Vilties prezidentas. Vardan šventos ramybės santaika įmanoma, bet aš už jį nei pasirašinėsiu, nei balsuosiu.

> 2:08       2019-03-12 8:48

“Aš ir Tėvas esame viena” (Jn 10,30).
Pats pirmiau išmok.

Julius       2019-03-12 3:03

Jo labai graudu. Bet dar graudžiau kad tiesos prisidėjo prie Karbauskio-Skvernelio-Urbšio propagandos skleidimo. Dabar tiesos turi nauja propagandos žvaigžde A.Juizaiti o pastarasis komunistų bičiulis kurstanto nesaitaika tarp išeivijos ir Lietuvoje gyvenančių lietuvių. Gėda.

> 2019-03-11 21:26       2019-03-12 2:08

Dievą Tėvą pamiršote ar sąmoningai ignoruojate?

Nenugalėtieji ir nenugalimieji        2019-03-11 21:26

Lietuvių, kaip ir kitų tautų protėviai, būdami religingi iš prigimties, ieškojo Dievo, ir štai Jėzuje Kristuje, ir tik jame, išsipildė visos žmonijos ir kūrinijos viltis. Todėl nėra ir nebus jokio kito vardo po Saule per kurį ateitų Išganymas, išskyrus Jėzaus.
Mūsų partizanai kovėsi ir savo kankinyste, atėjus metui, pelnė mums laisvės galimybę anuomet melsdamiesi į Jėzų Kristų, Švč. Mergelę Mariją, šventuosius.

Jota dėl propatrijos ir Pranciškaus       2019-03-11 20:27

Kokias nesąmones rašinėjat, kada atsikvošėsit?

>>> 2019-03-11 18:14       2019-03-11 20:13

Pro Patrija, einanti prieš katalikų tikėjimą, net nesugebėjo suorganizuoti eitynių. Lietuva yra katalikiškas kraštas, išlaikęs savo tikėjimą ir savo praeities stiprybę semiasi iš savo partizanų, kankinių gyvybės kaina. Tai jie nedvejojo savo katalikų tikėjimu į Dievą. Tad pasimokykime iš savo šv. Tėvo Pranciškaus, kuris savo pavyzdžiu rodo, kaip reikia kalbėtis su kitatikiais, bei kitokių pažiūrų žmonėmis, tai per jį mus moko Šventoji Dvasia.

to>>>>> na       2019-03-11 18:14

Katalikybė,yra globali.Baltiškas tikėjimas yra Tautinis,atsakingas,Tautos globėjas.Ir ne tikėjime reikia ieškoti priežąsčių.Ir vieniems ir kitiems vietos ušteks.Negebėjimas stiprybės ir išminties pasisemti iš praeities,įvertinti dabarties ir numatyti pasekmių ateityje yra galimas politinis neįgalumas.Atmesti išmintį,ar jos neįžvelgti,neįvertinti,tai nedoros kelias.Juozaitis siekia darnos.Kur atsakas į išmintį jos vertas?Tik darnoje mes galime kurti,ne darnoje vyksta griovimas.Kvietimas dorų,atsakingų žmonių darnai,sutarimui,supratimui,gebėjimui vieniems kitus išgirsti labai reikalingas žingsnis.Gal atsilieps tie,kuriems sudėtinga atsiliepti?

Kas to       2019-03-11 17:42

nežino, kad oligarchui rojus žemėje, o jo vergui ir ubagui tik po mirties?

bent jau       2019-03-11 17:01

nerinkit EP senbuvių

SUSUMAVUS       2019-03-11 16:57

Buratinai ir liks Buratinais, beviltiška

Mieliems Ramutei, Liudvikui ir jų benratiksliams       2019-03-11 14:34

„Palaiminti tyraširdžiai:
jie regės Dievą.
Palaiminti taikdariai:
jei bus vadinami Dievo vaikais.” (Mt, 5).

Na,       2019-03-11 13:14

krikščioniui svarbiausi dalykai yra MEILĖ, VILTIS ir TIKĖJIMAS.O štai pagoniui viltis yra kvailybė, tad jis, gyvenimo pabaigoje ir dvesia kaip gyvulys, nesupratęs kodėl ir dėl ko gyveno.

tikrai,       2019-03-11 12:47

viltis yra motina smile

Ačiū mielai Ramutei       2019-03-11 12:46

už viltį, kad Lietuvoje sužydės VIENYBĖ.

Raudonajai       2019-03-11 12:43

oligarchijai reikalingi ne lietuviai, o vergai, vergaujantys už minimalkę, iš kurios nevokdamas, neplėšdamas ir neapgaudinėdamas durnesnių nepragyventi. Eiliniai žmonės elito priversti kriminalizuotis.

santarvei       2019-03-11 12:27

labai nuostabus palinkėjimas. tiesiog su akmeniu už an—-tino

už Santarvę       2019-03-11 12:17

Su Švente, mielieji.
Pritariu p. Ramutės mintims - mes visi reikalingi mūsų Tėvynei. Ir tegul neieško tiesos monopolio joks judėjimas, jokia partija, politikai ar profesoriai. Padaryta daug klaidų - kai kurių, ypač jaunų žmonių, dar be jokių nuopelnų Tautai, susireikšminta, pradėta nešvari skaldomoji veikla, pasitelkta šmeižikiška leksika. Tai nedovanotina. Jei tokiu keliu - skaldyk ir valdyk bus eita ir toliau, tad visokių forumų ir propatrijų gyvenimas bus trumpas. Paprasčiausiai būsite mums nereikalingi. 
Šiandien būtų teisingiausias sprendimas šių kiršintojų atsiprašyti Tautos, kad tokios iškilios dienos proga savo tautiečius įskaudino ir sugadino šventinę nuotaiką.

Aciu.       2019-03-11 12:03

Prasmingi ir puikus zodziai.Teissipildo!

Lietuvis       2019-03-11 11:46

Ir vėl trūksta Laisvės Lygos…..

lietuvis       2019-03-11 11:41

ką švenčiam?  Kapitalistinę santavarką su džiunglių įstatymu - jei tu silpnas turi mirti? Teisingumo kapitalistinėje visuomenėje neegzistavimą finale?  Absurdą įėjusį į šiandieninį mūsų gyvenimą - kuo apsurdiškiau tuo teisingiau?  Demokratiją - kai nieko nesuprantantys apie valstybės valdymą renka tuos kurie turi valdyti valstybę?

$+$       2019-03-11 11:35

Keli užsiangažavę ir špygas vienas kitam rodantys „spartuoliai“, dar ne elektoratas, L. J. sutirštino spalvas. O popieriaus lapas taip ir liks baltas, nes nei vienas neturi rimtų ketinimų kuo nors tapti. A.J. ruošiasi seimo rinkimams, nenustebsiu, jei jis bus naujuoju kultūros komiteto pirmininku. V.R. net parašų nesurinks. Tie paradai, tik eiliniai piarai, daugiau nieko.

O patriotizmą tikrai buvo kur rodyti. Ar labai esame patenkinti apreitinguotais į Daukantūrą? Kodėl niekas nerodė to patriotizmo, kad atsirastų vienas ir visiems priimtinas pretendentas, negi tarp visų lietuvių tokio neturime?!

Radžvilui reikėtų įveikti       2019-03-11 11:31

Savo pasipūtimą, nes jis visų pirma jam pačiam ir jo skleidžiamoms idėjoms labiausiai kenkia. Nusileiskite ant žemės, gerbiamas Vytautai. Jau vieną pasipūtėlį profesorių Vytautą turėjome, užtenka.

lietuvis       2019-03-11 11:17

Mes esame priklausomi nes neturim savo piniginio vieneto lito. Ir nereikia mūsų mulkinti. Lietuva gyvena iš Europos pašalpos/dotacijos - esame valstybė ubagas ir savarankiškai valstybė negali vystyti Lietuvos ekonomikos - kas duoda pinigų tas ir valdo.

Visada iieškok saugumiečio       2019-03-11 11:16

Tie dabar dirba tarp jūsų išsijuosę. Stumia į priekį kokį keistuolį, kuris skelia skambius lozungus ar šaudo į orą. Kelia ant scenos neva Sąjūdžio pirmeivius, neva žygeivius. Kurie kitą dieną eina pas gerbiamą PROFESORIŲ paklausyti Čiurlionio. Bailesnius pagązdina, drąsesnius pamotyvuoja kokiu šunio kaulu. BET visada turiu būti branduolys. Susitarkite branduolyje, išsišluokite jį. Iš Lietuvos išdavikai Jūsų nenugalės.

Gavom       2019-03-11 11:07

Ir 1992 spjovėm. Kartojam?


Rekomenduojame

Robertas Grigas. Apie kunigišką santūrumą, stilių ir kultūrą

Vytautas Radžvilas. Tvirtai kartu ištarkime „Susigrąžinkime valstybę“

Vytautas Sinica. Šiuose rinkimuose demokratija ir pamatinės laisvės jau pralaimėjo, arba Balsuokime už Gitaną Nausėdą

Prof. Rasa Čepaitienė. Ar galimas kitas pagrindas Europos tautų vienybei nei jų krikščioniškoji civilizacija?

Donatas Malinauskas. Teisingumo ir sveiko proto pergalė

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Reitinguokite Kubilių, Juknevičienę ir Anušauską

Andrius Švarplys. Ir dabartiniai Lietuvos Prezidento rinkimai – post-sovietinio mentaliteto tąsa

Speciali LRT radijo laida: kandidatų į Europos Parlamentą debatai

Vytautas Radžvilas. Rinkimai politologiniu žvilgsniu: MGB ar Agrokoncernas?

Arvydo Juozaičio žodis ir padėka

Algimantas Rusteika. Jūsų be galo daug, bet esat vieni

Kas TAI? Internetas ūžia: kad įvyko sprogimas, ir patys matome. Paaiškinkite mums, kas ir kodėl ČIA sprogo

Povilas Gylys. Dvaras prieš patriotus laimėjo aiškia persvara

Andrius Pauga. Atsisveikinimo laiškas išstojant iš TS-LKD

Robertas Grigas. Vis dėlto geriau jau ...

Popiežius siūlo paktą pasaulio ekonomikai atgaivinti

Prezidento rinkimai: paskutinę akimirką „partiniai tankai“ pasiveja ir aplenkia – Ingrida Šimonytė  pirmoji, Gitanas Nausėda – antras

Arvydas Juozaitis: „Mes Lietuvą suarėm, apakėjom, apsėjom, laukiam želmenų...“

Dr. Vincentas Vobolevičius. Paskutinis paaiškinimas: kada referendumai bus laikomi įvykusiais?

A. Juozaičio rinkimų štabo informacija apie šiurkščius rinkimų stebėjimo pažeidimus Jungtinėje Karalystėje

Geroji Naujiena: Niekas neišplėš mūsų iš Tėvo rankos

Povilas Gylys. Neilgai trukus sužinosime, ko Lietuvoje daugiau

Lietuvos vyskupų laiškas Prezidento ir Europos Parlamento rinkimams artėjant

Liudvikas Jakimavičius. Pelėkautai

Andrius Švarplys. In memoriam Vytautas Šerėnas

Ką aš vienas galiu… – pasakė trys milijonai

Jūratė Baranova. Liudiju

Algimantas Rusteika. Šventosios trejybės atmintinė

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Ir aš noriu antros pilietybės

Ligija Tautkuvienė. Referendumas. Visuotinė psichozė, klaidinimas ir supriešinimas. Kodėl?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.