Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Žmogaus teisės

Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 15 d. 13:12

30     

    

Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime

Sausio 13-oji. Kai paskutiniai sesers Nijolės Sadūnaitės žodžiai antrąkart sugrįžus į Seimo tribūną vienu mygtuko spragtelėjimu paniro į tylą, ši ėmė aidėti, net spengti: Seimas, per 1991-ųjų Sausio įvykius tapęs laisvo žodžio, visų pirma bylojusio tiesą, simboliu, minėdamas šių įvykių 27-ąsias metines… išsigando laisvo žmogaus.

Simbolinė vieta, simbolinis laikas, simbolinė taikiniu tapusi figūra: disidentė, visą gyvenimą tildyta, bet nesitraukusi – net ir okupacijos sąlygomis liudijusi tiesą, už savo laisvę kalbėti tai, kuo tiki, persekiota, teista, kalinta, bet nenutilusi. Ką tik pasakiusi dar vieną istorinę, laiko lūžius žyminčią kalbą: tik tiesa mus išlaisvins… visus.

Dar vienas desperatiškas žingsnis žengtas kiek vėliau: aidinti tuštuma Seimo interneto svetainėje šalia kitų kalbų. Kai kilo pasipiktinimas, kodėl neskelbiama ir 2017-ųjų Laisvės premijos laureatės s. Nijolės Sadūnaitės kalba, kreivai pasiteisinta: nepaskelbta, nes tapo ... nebeaktuali. Iškart – istorinė...

Galiausiai persigalvota: sausio 19-ąją, kone po savaitės, nutylėtos kalbos išrašas lyg niekur nieko patalpinamas Seimo puslapyje… tarp sausio 13-osios naujienų, kur jo ieškoti sumanytų tik žinantys, ko ieško… Išmanioji cenzūra?

Kad sesuo N. Sadūnaitė, atsiimdama Laisvės premiją, pasakė ir kalbą, o joje būta ir minčių, užsiminta ir sausio 15-osios dienos Seimo informacinės tarnybos videoreportaže „2017 m. Laisvės premija įteikta laisvės gynėjai, politinei kalinei Nijolei Sadūnaitei“, kurio anonse apybraižos kūrėjai informuoja:
„2018 m. sausio 13 d. Iškilmingame minėjime Seime pagerbta Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė. Prisimenant žuvusiuosius už Lietuvos laisvę pakelta valstybės vėliava Nepriklausomybės aikštėje, 1991 m. Sausio 13-osios aukos pagerbtos Antakalnio kapinėse. Reportaže – Nijolės Sadūnaitės, minėjimo dalyvių mintys“.

Reportažo redaktorė Saulė Gedrimaitė (filmavo Ričardas Davainis ir Artūras Semakinas, montažas – Artūro Semakino) pasistengė iš širdies: iš visos įkvėptos sesers Nijolės Sadūnaitės kalbos išdrožė... dvi citatas. Šįkart – virš-istorines, tinkančias visiems laikams. Paskandintas epitetų disidentei-legendai sraute – dar viena cenzūros grimasa (įsitikinkite ir patys – nuo 5:08 min. iki 6:15; visą Tiesos.lt talkininkių parengtą išrašą rasite ČIA):

Ir tylą – spengiančią, aidinčią, ir neva šventinį šurmulį – tebeskrodžia tiesūs LAISVO ŽMOGAUS ištarti klausimai: Ar dar gyva Deimantė Kedytė? ir Kas iš tiesų nutiko prievarta pradangintam vaikui, visų mūsų vardu, su teismo ir kai kurių jėgos struktūrų žinia paverstam valstybės paslaptimi?

Tie-SOS!

Kada tiesa išlasivins ir mus visus?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Onela       2018-02-16 21:15

Melo žaidynės…

Reikia sakyti tyliai       2018-02-16 11:45

Jeigu garsiai pasakysi, kad seimo nariai, prokurorai yra vagys, išduosi valstybinę paslaptį.

Pripažinkite. Dievas yra       2018-02-16 8:27

Kad papunia iš balkonėlio negalės spjaudyti ant žioplių išsižiojusių po balkonėliu.
    Vakar truputi pažiūrėjau kiek susirinko žioplių į kauno stadioną. Nei gėdos nei sažinės. Ir dar norima, kad Lietuvoje būtų kažkokia tvarka.

žiūrėkite       2018-02-16 5:55

Koloradai komentaruose vėl suaktyvėjo. Čia prieš Vasario 16, ar ten VSD kokiam girtam ruskių gelžkelio carui Jakuninui, Gedimino ordino kavalieriui, vaikus į lovą pakišinėjo?

žinau tą cenzorių       2018-02-16 5:51

Už cenzūrą lrs.lt atsakingas Seimo kancleris, o jį savo ruožtu spaudžia politikai. Saulė klauso jo nurodymų ir eina “ant kilimėlio” pas jį kai reikia. Techninė komanda ten išvis ne prie ko, jie visiškai apolitiški ir tolimi nuo tų reikalų žmonės. Darbo reikalais būdavau Seime ir man tekdavo pasikalbėti su tais vyrukais. Jie keikdavosi, kad dažnai mūsų politikos žvaigždės prieš kamerą sunkiai rišlų sakinį pasakyti sugeba, tenka daug montuoti jų plepalus.

maximavyčius       2018-02-16 1:41

Su artėjančia vasario 17-ja!
Ta proga ir toliau niekas nebrankZ.

išvisui       2018-02-16 0:29

Teisingai- Papunia čia Ne Prie Ko.
Ir Anūkas neprieko.
Ir kubyyylius, ir kiti - visi JIE Ne PrieKo.
Kalti ...ufonautai:)

ateis diena       2018-02-16 0:27

Žiūrėkite kaip Rusija su dopingu ir ichtamnetais prisižaidė. Olimpiadoje dalyvauja kažkokia šalis 404 su jai atstovaujančia kažkokia OAR komanda. O ichtamnetai prisižaidė taip, kad juos amerikiečiai Sirijoje tiesiog utilizavo kaip pasiutusius šunis prie Deir-Ez-Zoro.
Ateis diena ir mūsų išsigimėliams.

nėra tam blogui       2018-02-16 0:23

O prie ko čia išvis?

C-Fam       2018-02-16 0:13

Dear Colleague,
The sexual left at the UN is obsessed with spreading its dangerous ideology to innocent children around the world. Pope Francis has called this “ideological colonialism.” Africans need more help than such nasty notions as “comprehensive sexuality education” but that is exactly what the Europeans want to impose on them. Stefano Gennarini, J.D. reports on how this is playing out in the upcoming Commission on the Status of Women.
It is being reported that aid workers from major aid agencies have spent charity money on wild parties with prostitutes, many of them likely underage and trafficked. The scandal has hit the British agency Oxfam but has also touched UNICEF. Rebecca Oas, Ph.D. reports.

https://c-fam.org/friday_fax/oxfam-scandal-part-wider-sexual-abuse-cover/

C-Fam stands in constant need of your financial assistance. Please go to http://www.c-fam.org/donate and give as much as you can.
Spread the word. Be brave. Keep the faith.

Sincerely,
Austin Ruse
President

nėra to blogo       2018-02-15 22:45

Rytoj Papunėlis neužlips Balkonėlin.
Guli lovoje ir santykiauja su gripu.
Praeiviams šventė- bent ant galvų neapspjaudys.

užtai       2018-02-15 22:43

Visas mokesčių mokėtojų išlaikytinių žvėrinčius gina kažkokį labai didelį politikos ar diplomatijos sunkiasvorį. Kažką tokį, kurio netektis skaudžiai atsilieptų visai valstybei. Kažką ne mažiau už V.Ušacką pagal svorį, reikšmę. Ušacko pavardė paimta kaip palyginimo vienetas, kaip koks 1kg., 1 km., 1GB. Suprantu, kad nemalonu būti minimam tokiam kontekste, bet artėja prezidento rinkimai ir ten bus dar ne to. Tiesiog neradau nieko geriau atitinkančio. Jei tai būtų klanas, tai juos būtų buvę lengviau utilizuoti vien saugumo sumetimais, nes dėl jų kontrolės susipeštų tiek priešiškų, tiek draugiškų šalių specialiosios tarnybos ir pasekmės galėtų būti dar liūdnesnės.

Čiulbinaitė       2018-02-15 21:41

Ai, nesiraukykit.
Paburgsite, pasiraukysite ir ...ateisite Mums paploti.
Netikit?
Rytoj Mūsų Neklystamybe pasigėrėti susirinks minios.
Reiškia Mums pritaria ir palaiko.
Ir ką?!
Ogi nieko!
Nes jūs esate niekas, nuo jūsų niekas čia nepriklauso.
Bet jums priklauso Mums paploti.
Pasipustykite delnus kvailučiai.
Rytoj Mūsų šventė!
Šventųjų ir neliečiamų.

Šokinėjanti Su Balionais       2018-02-15 21:34

Taip, taip, taip! Tai ir yra Mūsų ATSAKYMAS tai atseit premijos, atseit laureatei. Nu ir jums pigūs atseit lietuvos, atseit žmonės.
O mes švenčiame ir švęsime!
Amžinai!
Nes…
Mes esame labai sumanūs.
Tai nesudėtinga- juk aplink vien kvailiai, beteisiai ir bebalsiai, cha cha cha, “balsuotojai”.
Balsuokit, balsuokit…
O mes skaičiuosim.
Ir rrrrrrezultatas bus Toks Kokio Rrrrrreikia:)
Norite, padovanosiu po balioną?
Sakysite- “- o kam mums tie balionai?”
Niu, a kam jums ta “lietuva”?
Ak, kokie jūs nesumanūs…:)

Ringys       2018-02-15 21:34

  Nusikalstamas nuosprendis Kedienei ir Girdauskienei ne atsitiktinai paskelbtas Nepriklausomybės 100-čio išvakarėse. Tai valstybės vadovų atsakymas N.Sadūnaitei ir visiems Deimantės gynėjams - štai jums špyga, o ne žinia apie mergaitę...
Tiesą sakant, tai sovietinių valstybės vadovų pasityčiojimas iš 100-čio Jubiliejaus ir iš visų Nepriklausomybės kovotojų.
  Tokio moralinės bjaurasties demonstravimo dar nebuvo.

Argo       2018-02-15 21:16

L.Kedienė ir O.Gidauskienė ;teisingo;teismo pripažintos kaltomis dėl vaiko tvirkinimo.Tai toks atsakymas į Laisvės premijos laureatės N.Sadūnaitės klausimą.Šekit jums ;tiesą ir laisvę; .VASARIO 16-TĄ ŠVĘSKIME LINKSMAI IR IŠRADINGAI….....

Juozas       2018-02-15 20:53

Labai dažnai leidžia reklamą- mergaitė su drugeliais ant baltos suknelės, be tėvų,  jėgos struktūrų pareigūnų palydima pas šokančią prezidentę...
O gal čia vis tik užmaskuotas atsakymas- mergaitė skrajoja angeliuku su drugeliais?

pensininkas       2018-02-15 19:59

Teismo sprendimas, kur be kitų bausmių Kedienė ir Girdauskienė nuteista 10000 Eur suma atlyginti Deimantei patirtą žalą, nusiunčiant jos motinai Stankūnaitei tuos pinigus. Klausimas, tai kaip Kedienė ir Girdauskienė galės Stankūnaitei ir Deimantei nusiūsti tuos pinigus jeigu niekas Lietuvoje nežino kur jos yra. Taigi, teismo sprendimas sąlyginis - NEĮVYKDOMAS.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-15 19:23

to “Julius     2018-02-15 18:03”. Vidinė okupacija taip pat yra. Tačiau yra ir išorinė okupacija, tik ji padaryta NEMATOMA. Tik analizės būdu tai pavyko pamatyti akivaizdžiausiai. Tačiau apie tai vėliau bus aiškiai parašyta, nors visi tyrimo duomenys jau dabar yra išsiaiškinti ir paskelbti. Vykdomas gudrus hibridinis karas prieš Lietuvą, to paprastos emocijomis pagrįstos smegenėlės yra nepajėgios suprasti, nes propaganda užgožia. Jau vien pastarasis teismo posėdis dėl Kedienės ir jos kaimynės parodo, kad Lietuva yra valdoma iškrypėlių ir yra OKUPUOTA.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-15 19:10

“Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime” Taip, Seime, ne tik tiesos.lt yra cenzūra. Reikia kalbėti tiesą, o toji tiesa yra tame, kad ne bet kas, o vienas iš dviejų, Juozas Olekas arba Viktoras Pranckietis kalbos gale išjungė mikrofoną ir abu apsidžiaugę pasisveikino.  O ne taip, kaip rašo Ramutė Bingelienė “...sugrįžus į Seimo tribūną vienu mygtuko spragtelėjimu paniro į tylą, ši ėmė aidėti, net spengti:..”

Sarafan       2018-02-15 18:53

Užčiaupkime burnas protestuotojams sumaniai!
Kas užčiaupinės burnas sumaniausiai, tam įteiksiu premiją, paaukštinimą ir vardinę vietos prie lovio rezervaciją.

Sadūnaitė padėjo mums suprasti       2018-02-15 18:29

kad gyvename butaforinėje pseudodemokratinėje melo valstybėje, kurios vyriausi vadovai nesivargina ir nebijo neatsakyti visuomenei į klausimą, ar gyvas žmogus, kurį jie apsiėmė saugoti ir prižiūrėti. Kaip bežiūrėsi, čia gryna chunta pagal visus požymius.

Kaip švęsti?       2018-02-15 18:00

Valdžia neatsakė. Tad kaip švęsti? Linksmai šokti ant galimai jau…
Ar kelti vėliavą rytoj?
Valstybės vardu teisingumą vykdę “pareigūnai” trypė trispalvę ir liko ne tik nenubausti, bet daugelis paaukštinti. Tai gal neturime valstybės, kurios vėliavą trypė?
Trispalvė buvo išniekinta, ir valdžia jos garbės neprikėlė, neatšventino.
Tad ar galime ją garbingai ir be širdies skausmo ją iškelti šią dieną? Nežinau…

Julius       2018-02-15 17:03

Vistik dr. Jonas Ramanauskas teisus Lietuva išgyvena vidinę okupacija. Vietoje atsakymo kur mergaitė visuomenė gavo nekaltų žmonių. Kėdžių nuteisima.

Ats.:       2018-02-15 16:29

“kaip gyveni?”-“gerai”-“kaip tu jauties?”-“laiminga(s?)”...

E951       2018-02-15 16:04

nesinori nei švest kartu su šitomis “elito” bioatliekomis.

Tarabilda       2018-02-15 15:36

Šimtmetis yra šimtmetis, didingas dalykas, bet padugnių valdžia dalykas yra menkas ir gėdingas.

hau       2018-02-15 15:30

Liko dar 1 diena…

Ale       2018-02-15 15:09

O Seimo vadovybė tyli. Aplamai ar ne per daug randasi nutylėjimų, ypač žiniasklaidos?

Nuomonė       2018-02-15 14:50

Nuoširdžiai tikiu, kad tiesa paaiškės, žmonės ją sužinos. Ačiū gerb. Nijolei Sadūnaitei!


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.