Gynybos politika

Ramunė Sotvarė. Apie pilkąją skylę ir pilką viršininką

Tiesos.lt siūlo   2015 m. gegužės 23 d. 3:51

11     

    

Ramunė Sotvarė. Apie pilkąją skylę ir pilką viršininką

lrt.lt

Netiesa, kad mūsų kariškiai, jūrininkai, gelbėtojai, krizių valdytojai ir politikai su savo komandomis nesugeba koordinuotis, sutelkti technikos ir greitai reaguoti į krizes. Tiesiog praėjusį šeštadienį bėda atslinko ne iš tos pusės ir ne tokio dydžio, kokiam pastaruoju metu rengiasi Lietuva.

Nė sekundės neabejoju – jeigu trąšų bėrėjais apsimetusių „kukurūznikų“ eskadrilė atsklęstų iš Rytų, kariuomenė su šauktiniais arba be jų kaip mat išsirikiuotų, pakiltų ir išplauktų visi, ką tik galima surinkti.

Ir mūsų premjeras Algirdas Butkevičius susivoktų ne ketvirtą, o galbūt jau trečią parą. Net krašto apsaugos ministras Juozas Olekas suskubtų į įvykių epicentrą ne ketvirtą parą, o tuojau pat. Taip nutiktų ne tik dėl sparnuotos eskadrilės, bet net ir dėl kelių žalių žmogeliukų.

Bet, jų visų ir mūsų nelaimei, bėda virš Baltijos pasivijo tik du paprastus saviškius. Todėl logiška, jog sistema iš pradžių jų nelaimės nepastebėjo – iš tos pusės nelaimių nelaukiama. O po to palaidojo lakūnus iš anksto. Mat sistema nujaučia, jog eiliniai mūsiškiai, ne žali ir ne iš tos pusės, tokio vėjo, šalčio ir bangų neišgyvena. Juk neišgyventų nei ponas Olekas, nei kariuomenės, nei kuris jūrų reikalų ar pasienio vadas.

Todėl Lietuvos kariuomenės Karinių pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo pranešimą apie dingusį lėktuvą praėjus bemaž dviem valandoms po paskutinio įgulos pranešimo. Pirmasis sraigtasparnis pakilo tik po pustrečios valandos.

Tik todėl šeštadienio naktį kuklios lietuvių gelbėtojų pajėgos sumigo, o sekmadienio vakarą nusprendė viską pabaigti. Kam gi ieškoti to, ko jau nebėra. Jūra pati atiduos. Kitaip sakant, palaidojo lakūnus arba racionaliai nurašė.

Tokia lyg kaštų ir naudos analizė. Tikimybės išgelbėti gyvybę sulyginimas su pinigu – sunaudotų degalų kiekiu, technikos amortizacija, viršvalandžių kaina.

Koks likimas bebūtų pasitikęs lakūnus, niekas ir niekada nebeištrins jausmo, kad viskas galėjo būti kitaip. Neištrins ir gėdos, kad kitaip nebuvo.

Karingiausiai Europos Sąjungoje atrodanti, kilti į kovą narsiai raginanti valstybė šleptelėjo veidu į purvą. Užsimojusi dideliam karui, pralaimėjo mažą. Dėl dviejų žmonių. Pralaimėjo progą parodyti, jog kilus net mažytei visos šalies mastu krizei, gali veikti žaibiškai ir tiksliai, gali sutelkti tarptautinę paramą. Kad visi—už vieną.

Straipsnio tęsinį skaitykite LRT.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mindaugas Selmistraitis       2015-06-2 1:00

Dekui visiems uz palaikyma!!!!!

Mindaugas Selmistraitis       2015-06-2 0:58

Tikra geda uz tokia aplaidzia bei niekinga musu uz gelbejima atsakingu instanciju reagavima!
Suprantu ,  kad visi tie dabar atliekami tyrimai ir bandymai issiaiskinti kas gi del viso to istiesu yra kaltas jau nebesugrazins mano tevelio , bet tikiu, kad galbut po sios tragedijos bus imtasi priemoniu , kuriu deka bus isgelbeta ateityje I nelaime pakliuvusiu zmoniu gyvybes. Tikiu , kad tevelio bei kartu skridusio piloto mirtis bus skaudi pamoka visoms siuo atveju turejusioms skubiai reaguoti instancijoms!!!

hmmmmm       2015-05-24 23:52

man ji nepatikti… net neturiu jėgų skaityti….

Lioleko uždavinys       2015-05-24 17:53

Sąlyga: Du nužudyti žmonės prie Kauno - karjeros pradžioje. Du galimai pražudyti žmonės - karjeros viduryje. Klausimas: kiek žmonių pražus karjeros pabaigoje?

Pilkoji       2015-05-23 21:46

zona su kaukole jau ir Sveikatos apsauga.Kiek ten tyliai ir netyliai iškeliauja be laiko anapilin,nes sulaukia pagalbos,nepatenka į eiles,nėra talonų užsiregistruoti,neturi pinigų,nevažiuoja autobusai.Ir visiems tai normalu?Kapeliai užburiančiai žydinčiame alyvų slėnyje pasakoja daug graudžių istorijų.Kas už jas atsiprašys?

Pilietis       2015-05-23 14:40

Tai, kad įvykus šiai nelaimei atskiros tarnybos, šiai minutei kol nepakeltas laivas ir nematyti situacijos lėktuvo viduje, galima patvirtinti, kad atsakingi vadovai ne viską padarė, kad būtų sąžinė rami, pasitikėjo savo pavaldžiomis tarnybomis ir jų žmonėmis. Tačiau dabar kaltinti vien tik Oleką ar Sinkevičių yra nesąžininga, o kur buvo ir kodėl tylėjo Lietuvos mama. Ką, ji “ne prie ko”, kur jos balselis skardusis dingo? Konservai ir liberastai tik dabar pabudo. Kodėl kai žūva jauna moteris su vaikais Juknevičienė tyli, kad grobiami Lietuvos vaikai-piliečiai Norvegijoje ši konservų gaujos dama taip pat tyli. Jai nieko švento nėra, o konservų “draugams” liberastams tuo labiau į viską nusispjauti. Taip balų ponai nesurinksite.

Bravo!       2015-05-23 11:06

Taikliai ir stipriai.

StasysG       2015-05-23 9:46

Olekas, vis kitoks ministras, nepaskandinamas niekur…

ruta       2015-05-23 8:36

Labai teisingas komentaras , visa Lietuvos politika tai pilka zona , prie lovio besistumdanciu politiku .Viskas pasimato tik kai atsitikus nelaimei pilka zona apsvieciama sviesos / trumpai/ .Ar galima gerbti , ginti tokia sistema normaliam , mastanciam , turinciam morale, zmogiskuma, padoruma ,istorine atminti , pilieciui ?

Prie ko čia komunistai       2015-05-23 7:40

Dabar jau ne komunistai, o išverstaskūriai konservatoriai, liberastai sukūrė tokią tvarką Lietuvoje, tai jiems ir turim “dėkoti”. Ponial konserve.

komunistai...       2015-05-23 6:50

komunistams otkatai rūpi.
o otkatus leidžia gauti tik tiems, kas sugeba kenkti Lietuvai ir jos žmonėms, pvz. olekas labai nusipelnęs gauti labai labai didelius otkatus.
du pražuvę žmogeliai tik patvirtino, kad komunistai ir tovariščius olekas - nadiožni tovariščiai. rusija jiems gausiai atsilygins.


Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Sušimašinta Lietuva

Vytautas Radžvilas. Apie vienašališkas „dekonstrukcijas“ ir keistas Eurasia Daily bei lrt.lt sąsajas

Valdas Vasiliauskas. Ar Lietuva turi sostinę?

Linas V. Medelis. Sąmokslo teorija: kaip skęsta Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Kai istorikai ima bijoti faktų

Vitalijus Karakorskis: „Tai yra valstybės šantažas“

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.