Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Ramūnas Karbauskis. Vakar dienos įvykių akivaizdoje valdžia taip nieko ir nesuprato

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 12 d. 10:10

9     

    

Ramūnas Karbauskis. Vakar dienos įvykių akivaizdoje valdžia taip nieko ir nesuprato

Ji veikiau į Tautą paleis dujas, išvadins ją visokiais epitetais, pavers Lietuvos priešu, toliau skaldys, bet neklausys ir juo labiau nesieks jokio dialogo.

Gabrielius Landsbergis po vakar dienos įvykių prie Seimo susirinkusius žmonės be skrupulų prilygina „jedinstvininkams“, kurie veikė prieš Lietuvos nepriklausomybę. Tai vienas šlykščiausių palyginimų ir jis taikomas, ne priešams, o visiems nusivylusiems dabartine valdžia…

Nei Gabrielius, nei I. Šimonytė, nei I. Bilotaitė, nei kiti valdantieji nesuvokia vieno fakto, kad didžiausią grėsmę šiandien Lietuvai ima kelti jų nekompetentinga valdžia – tuoj sugriaus ekonomiką, susipyks su visu pasauliu, o liūdniausia, jog į neviltį nuvarys didžiąją dalį Lietuvos gyventojų. Didžiausiam Lietuvos priešui nieko nereikia daryti, tik laukti, kol ši valdžia viską sugriaus…

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė yra visiškai praradusi savitvardą, ką rodo bandymas susieti migrantų protestą Rūdininkuose su mitingu prie Seimo. Jie siejasi tik ponios ministrės ribotu suvokimu, jog visi, kuo nors trukdantys dabartinės valdžios ramybę, yra susiję.

Vis laukiu, kol šita nevykusi valdžia viskuo ims kaltinti LVŽS ir mane, nes be įvardintų priešų jiems darosi vis sunkiau dar kažkuo patikti savo rinkėjams.

Aš nepritariu nesankcionuotiems protestams, juos turi įvertinti tos institucijos, kurios turi tam įgaliojimus, o ne politikai. Negalima pateisinti riaušių, bet jas akivaizdžiai išprovokavo valdžios arogancija, abejingumas ir jėgos naudojimas. Jei 2018 m. prieš A.Tapino organizuotą mitingą būtų panaudota jėga, mes būtume pasielgę kaip ši valdžia, būtume buvę tokie pat bailiai tūnoję už Seimo sienų ir pasekmės būtų tokios pačios, kaip vakar. Bet mes išėjome kalbėtis ir pagrįsti savo sprendimus, išsakyti motyvus.

Nepritariau ir nepritarsiu neproporcingos bei nepagrįstos jėgos naudojimui prieš mūsų žmones. Mes – ne Rusija, juo labiau ne Baltarusija, bet konservatorių ir liberalų valdžia kažkodėl elgiasi kaip šių šalių vadovai – įvedamas vienas ir neginčijamas tiesos monopolis, politinė propaganda mokesčių mokėtojų išlaikomoje žiniasklaidoje, susirinkimai išvaikomi jėga, sprendimai priimami be diskusijų, veiksmai persismelkę panieka ir diskriminacija kitaip manantiems.

Su šia valdžia nėra demokratijos. Dabartinės valdžios ir jos pakalikų veiksmai bei politine laikysena jau panaši į tą, nuo kurios Lietuva sėkmingai pabėgo ir gaila, kad ši valdžia pati to nemato.

Tauta aklai nepaklus prievartos ideologijai ir netarnaus valdžiai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-08-13 0:40

,,Negalima pateisinti riaušių, bet jas akivaizdžiai išprovokavo valdžios arogancija, abejingumas ir jėgos naudojimas.” O jei bus įrodyta, kad riaušės, kaip ir Kapitolijaus šturme, buvo suplanuotos iš anksto, pačios valdžios ? Kokios tada bus pasekmės ? Ar tada jau atsiras prielaida atstatydinti vyriausybę ?

Kis       2021-08-12 16:49

po mitingo ir jo isgainiojimo su dujomis ir specpriemonemis,pradedu manyti,kad visos komandos eina ne is Briuselio,o is Kremliaus-pono Putino,ponui rezidentui lietuvoje Vytautui Landzbergiui.Paklausite kodel.Faktu kaip blynu neturiu,bet paziurekite visai nesusijes dalykas SGD duju saugykla.Kiek buvo (atsiprasau) zviegimo panasiu i kriu-kriu,o gavosi kas ?Dujos rusiskos,Sgd skurdina tuos naudotojus,pelna 22% gauna kiti(nesunku perskaituyti ju pavardaed)viska paslepta ofsuorose(kodel)is kur tas slaptumas,turetu atsakyti VSD dalinys Lietuvoje,Lietuvos mokesciu moketojams.To neraPirma karta pamaciau ir isgirdau generaline prokurore,nekantriai laukiu teisingo ir issamaus paaiskinimo.Juk Pozela,kuris “state ir nepastate tvoros,vaidina atsiprasau sikanti katina,baisiai moka su Bilotaite bausti nusikaltelius miske km2 be kaukes.Idomu pasidomejus kas sis individas(zinau laipsni,nesakau,nes jis ir jefreitoriaus nera vertas 200 smogiku suvaryti i seneliu kiema proto nereikia,sis veiksams viska nusako apie zmogu,valdzia kuriai tarnauja.Issigando kartuviu,kodel nebijotevogti viduri baltos dienos.Baltruko naktis ir dienas norite sulaukti?Nezaiskite su tauta,jos nesustabdysite,jeigu nepaklusyte jos norams.

AAA       2021-08-12 16:25

Matot, šios valdžios ir tikėtinas tikslas yra įvesti faktinę diktatūrą.

Dzeikas       2021-08-12 13:30

Siuolaikine valdzia tai Lietuvos pjuvis?
Kas daro “navara”? Valdzia ir prie jos prisplake. na mechanizmo neaiskinsiu bet trumpai, tai atrodo kaip valdziunai daro politinius sprendimus ir priima istatymus, o tiem kam jie buvo naudingi ir leido be konkurencijos klijiot virspelnius klijavo pelna nepamirsdami valdziunams “otkato”. Kitaip kokie aitvarai sunese tautiskiems valdziunams turtus?
Sioje schemoje reikia turet lankstu stubura, jautria uosle, - vejo kryptis pasikeis ir liksi “ant ledo” net ir “naloga” sumokejes,- nesipykt su kolegomis ir nepriimt karstakoshisku sprendimu.Sakykim atrodo koks durnelis eme skeryciotis - neskubek dusint, nutaisyk susirupinusi “abrozeli”, pakinkuok , tempk laika. O tuo tarpu suzinok kas cia muzika uzsake, ar siaip 6-ke kaimynu kukariekuoja ar istiesu durnelis"vienas ant ledo” (kaip N. Venckiene) bando schema siubuoti. Tada elkis pagal aplinkybes, atsipirk, nutylek arba uzkask issisokeli.
A jei koks pridurkas Yale univerke pabaiges pirstus grebliu stato, na tai kelnes jam numauti ir tegul ciuozia issipardaves i niujorkus , dar atvez kai uzdirbs.
Na dar yra sava chebra is kriminalo, gudriausi is 90-uju, kuriu nepavyko pridusint nes gudrus pasirode. Na tiems atseilint reikia biski, gal dusint muzikus reiks - pravers.
Tai sakykite, kur jus atkasite Entelektualu opozicionieriu? I savuju , “del pauksciuko” opozicionierius tik durneliai apsviestunai eina, nes korta betusuojant palinkt gali, ziurek gali krastiniu padaryt. Rimtiems vyrams to nereikia.
Va toks musu tautiskas “soushal laifas” smile)))

113       2021-08-12 12:44

Kai valdžioje ne konservatoriai, mitingus organizuoja televiziniai veidai (tiksliau, tie mitingai tokie pseudo dirbtiniai, kažkokie su šou elementais), o prieš konservatorius žmonės susitelkia patys. Štai, Jums ir skirtumas.

Apie tokią poziciją sakoma:       2021-08-12 11:14

,,Gaila žento, gaila varškės”. Deja, p. Ramūnas irgi ne kažką tesuprato. Rodos, Alvis Mozeris suprato kiek daugiau, nors jis ir iš ,,Delfio”. Kad suprastum viską, tereikia išklausyti trečiosios transliacijos valandos pačią pradžią. Girdisi aiškiai.
P. Ramūnai, Lietuva jau daugiau niekada nebus tokia, kokia buvo, taigi ir jūsų mąstymo ir valdymo metodai jau atgyveno. Kad ir kokie padugnės būtų tie TS, už jų nugaros jau nebepasislėpsite. Pradėkite ,,sąžinės sąskaitą”. Dar laikas.

Profilaktikai       2021-08-12 10:36

O kam tai valdžiai suprast, jei yra toks viens proto bokšts, kompensuojantis bent jau dalį tos valdžios nesusipratimų. Vienžu, valdžia tiesiog naudojasi šia palankia situacija. Kad taip yra iš tiesų, galima pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=Xodw98raS-w Graž.aus žiūrėjimo.

stasys       2021-08-12 10:34

Visai neprastai parašyta ir argumentai yra . Galiu nesutikti su Ramūno išvadomis ir sprendimais vienok ugnies be dūmų nebūna .  Nežinau ar viskuo čia dera girtis R.Karbauskiui taip kaip Jis irgi su savo partija nėra įdealas . Ar ne Jis ketverius metus Seime ‘vienasmenjškai karaliavo’ o jo valdymo periode nemačiau daugiau demokratijos kuria čia taip Jis rūpinasi .Juokiasi puodas kad katilas juodas , o esmė ne išvaizda o kas juose verdama ..Pradėkite Ramūnai nuo savikritikos .. tai padeda atsibusti iš per didelės meilės sau .

Pasivadinusių       2021-08-12 10:21

konservatoriais rūšis niekada nieko nesupras,nes mąsto piniginėmis.Gal vienas kitas ir atsivers,o kiti turi būti patraukti ir jiems parodyta jų vieta,kaip lygūs su kitais,o ne aukščiau.Ir pastoviai tai priminti,kaip su dvasios ligoniais arba neįgaliais.Dėl to ir parašyta :“Budėkite”.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.