Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Liustracija ir desovietizacija

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Tiesos.lt siūlo   2020 m. birželio 24 d. 21:05

15     

    

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Vietoje Vyčio liberalesnis už liberalus R. Šimašius pasirinko „Open Beach“, „Sharks“ ir „La!svės lauže“ apatinius deginančias moteris. Amoralu, apgailėtina ir tai tikrai nereiškia laisvės ir gyvenimo džiaugsmo, kaip teigia pats R. Šimašius. Atvirkščiai, toks sprendimas rodo miesto valdžios mąstymo nelaisvę, kūrybos stoką, ribotumą. Vilniaus meras vietoj sėkmingų ir miesto žmonėms reikalingų projektų savo idėjų stoką bando pridengti „figos lapeliu “ – pliažu – istorinėje Lukiškių aikštėje ir taip siekia pigaus populiarumo.

Manau, jog tokie Vilniaus mero žingsniai yra Laisvės partijos rinkimų kampanija, kurioje dedama daug pastangų stengiantis visur naudoti žodį „laisvė“ ir tokiu būdu didinti partijos pavadinimo matomumą. Tačiau neabejoju, kad šis žodis daugumai Lietuvos piliečių asocijuojasi su kitais dalykais – mūsų Laisvę gynusiais partizanais, sovietmečiu pogrindyje platintais leidiniais, Baltijos keliu ir Sausio 13-ąja, bet tikrai nesiasocijuoja su pliažu bei liemenėlių deginimu skaudžią Tautos praeitį menančioje Lukiškių aikštėje. Daugeliui žmonių, kurių šeimos nariai negrįžo iš KGB būstinės rūsių, R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu.

Istorijos tėkmėje įvairaus plauko okupantai šią aikštę naudojo Tautos pažeminimui – žudė sukilimų ir pasipriešinimų dalyvius, statė okupacinę valdžią šlovinančius paminklus, kuriais siekta trynimo būdu pakeisti Tautos atmintį. Skauda matyti, kad šiandien, prisidengiant Tautos iškovotos laisvės vardu, daroma lygiai tas pat – pliažo smėliu bandoma užžerti istorinė atmintis, gyva Laisvės kovotojų krauju.

Meras R. Šimašius spjovė į Lukiškių aikštės istoriją, į 1863 metų sukilimo dalyvių, kurie buvo nužudyti šioje aikštėje, atminimą, į atmintį tūkstančių žmonių, kurie buvo kankinami ir žudomi šalia aikštės esančiame pastate, kuriame penkiasdešimt metų buvo KGB būstinė. Man tenka žmonių atsiprašinėti už Vilniaus valdžios neįgalumą sprendžiant šios aikštės sutvarkymo klausimus, įprasminant Lietuvos aukas kovose už Nepriklausomybę. Juk Vyčio skulptūros statyba Lukiškių aikštėje Vilniaus valdžios buvo nesprendžiama eilę metų, o Kaunui tam prireikė tik kelių mėnesių.

Liberalai tampa Vilniaus prakeiksmu. Visiškas nesugebėjimas valdyti, kurti, įgyvendinti. Vilniuje yra tiek teritorijų prie upių, parkų, o miesto valdžia tesugeba pripilti smėlio Lukiškių aikštėje. Rajonų merai, mažų miestelių seniūnai, kaimų bendruomenių atstovai turėtų daug daugiau fantazijos ir idėjų nei liberalai Vilniuje.

Žmonėms reikalingi pliažai, o kažkam – netgi laužai moteriškų liemenėlių deginimui, bet viskam galima rasti tinkamą vietą, kuri netaptų pasityčiojimu iš lietuvių Tautos istorinės atminties, paniekinimu aikštei, kurios išskirtinis statusas įtvirtintas visų mūsų širdyse. Seimas dar 1999 m. savo nutarimu yra išreiškęs savo valią – „Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais.“

Rytoj su kolegomis Seime registruosime projektą įstatymo, kuris užkirstų galimybę tolesniam Lukiškių aikštės išniekinimui. Kartu inicijuosiu diskusiją ir klausiu, ar savivaldybė yra pajėgi toliau rūpintis Lukiškių aikšte, galbūt atsakomybę už Lukiškių aikštę galėtų prisiimti kokia kita institucija? Taip pat kviesiu Seimo narius, Vyriausybę kreiptis į teisėsaugos institucijas reikalaujant įvertinti Vilniaus savivaldybės veiksmus Lukiškių aikštę paverčiant pliažu, ten organizuojant neaiškaus pobūdžio renginius, kurių vienintelis tikslas – menkinant istorinę atmintį daromas Laisvės vardu prisidengusios partijos populiarinimas.

Gaila, jog tokia apgailėtina Vilniaus valdžios akcija su nieko nebuvo derinta, todėl jai nebuvo galima užkirsti kelio. Apgailestauju, kad yra tokių žmonių, kuriems viskas, kas asocijuojasi su Lietuvos istorija ir lietuvybe, yra svetima. Už tai, kad Vilniaus širdyje, reprezentacinėje Lietuvos aikštėje, šalia plazdančios vėliavos su Vyčiu, išdėliotos instaliacijos ne lietuvių kalba, kas ypatingai stebina, žinant, jog koronavirusas n-kartais sumažino Vilniuje apsilankančių užsieniečių skaičių.

Tikiuosi, kad tai taps gera pamoka ir paskutiniu atveju Lietuvoje, kai taip šlykščiai pasityčiojama iš Tautos istorinės atminties.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> 20:23       2020-06-27 15:02

O aš nepritariu. Tai bent ,,herojiškumas”! Tai kas jūsų vardu valdo Lietuvą, kad to š.mero plekšnės ten vis dar kaitina kumpius? To, atsiprašant, pliažo” turėjo nelikti tą pačią dieną, per suskaičiuotas minutes.  Ant kokio kabliuko jūs ten visi pamauti, kad vienas nevisprotis š.meras gali tyčiotis iš Lietuvos - su visa jos istorija, dabartimi ir ateitimi? Teisinga to š.mero doagnozė: impotentai. Visi. Visuose rūmuose.

pritariu gerb. Karbauskiui 100 proc.       2020-06-26 20:23

na nėra tame Šimašiuje nė lašo inteligencijos - tai tipiškas kažkiek teisę pastudijavusio “šašo” ant šiknos pavyzdys. Čia tik chirurgo skalpelis ...

Dugnas       2020-06-25 20:05

Su Valstybės aikšte šikmašius elgiasi kaip karvė bulvių lauke.Prie visų jo debiliškų “sprendimų”  šios aikštės apdergimas tik tokiems pat debilams, kaip pvz.hiperaktyvus stasys,suprantamas veiksmas

Kis       2020-06-25 19:52

kam rusai,pasirodo savu iskrypeliu pakanka?

Verčiau dėl Lietuvos miškų       2020-06-25 16:48

bent Kažką pradėtų lementuot. Užsieno “vystytojai” su vietiniais “chalujais” ir asfaltinių klerkučių “medžiotojų” batalionu nugrauš viską. Kokia dar reprezentacinė ten ta aikštė? Sukillėlius pakorė priemiesčio turgaus aikštėj, o sovietmečiu pastatė Leniną. Tokia ten “reprezentacija”. Na - nebent sovietinių paradų. Muilas ir “pieskos” iš tos reprezentacijos. Užpylė smėlio - per kovydą žmonėms ir šuneliams - nu ir tegu kapstosi. Yra svarbesnių dalykų nei pieskos ciuckiams. O čia kad putoja HEROJAI. Girulius va reik gelbėt nuo “plano” ir nuo velniai žino kokių ten transeuropų. Neišgelbėsit - pajūrio neteksim - mazutinę prieplauką gausim. Ateinančioms kartoms. Vietoj konkurencingo Baltijos švarinimo ir kurortinės zonos plėtros. Jūrų komisarą net turim. Nu kada bent kas nors pradės galvot galva dėl valstybės teritorijos perspektyvų. Negi nėra jokio žmogelio visame klerkyne, kuris ne vakarykšte “pramsocekonomika”, o į priekį galvoja ir mato, ko dabar jau NEREIKIA DARYT? BŪTENT TAIP - KO DABAR NEREIKIA DARYT, NES TAI - NEBEPERSPEKTYVU. Būtent ta transeuropinė prieplauka ir yra tai - ko DABAR JAU NEREIKIA DARYT. Dabar jau reikia tempt gumą ir planuot kitokią perspektyvą. O čia mat seimas ciuckių smėliuką pilsto.

ko norėti       2020-06-25 15:32

iš tokio žmogaus kuris pedofilijos ikarštyje dalivavo,pamiršote kaip liudijo kad važiavo paskui keturačiu skriejanti (U) i balute.Valstybę kolkas valdo nedorėliai kurie tik viska griauna.

Manau       2020-06-25 13:51

Šį išpuolį prieš Lietuvą Lukiškių a. organizavo ta pati chebra, kuri organizavo prie Katedros BLM mankurtėlių siautėjimą. T. y. Liberalai ir koncervatoriai.

karabasas barabasas       2020-06-25 12:56

mieli buratinai, jūs klausykit ką kalbu, bet nesidairykit ką darau.
va, netrukus mano partijos frakcija seime atmes lukiškių aikštės dešimašimavimo projektą, tada galėsit ir paploti smile

Yra sakoma:       2020-06-25 11:56

Pasakyk, kas tavo draugai, ir aš pasakysiu, kas esi tu. Įdomu, koks procentas Valstiečių programos buvo įgyvendinta, o koks liko tik popieriukuose ar net virto savo priešingybe? Viskas logiška. Nuolaidos liberastams skatina juos vis labiau gyvulėti. Įdomu, ar po rinkimų atsirastų tokia jėga, kuri ryžtųsi įvesti Vilniuje tiesioginį valdymą? Turbūt ne. Pabūgtų visos gejropos pasmerkimo. Čia, deja, ne Vengrija ir net ne Lenkija. Taigi perspektyvos liūdnos. O mes, šios ,,valstybės” piliečiai, pasmerkti kęsti stebėdami valstybės mirtį ir nieko negalėdami padaryti, nes nėra tokios partijos, kuri be revoliucijų ir vitrinų daužymo imtųsi mėžti tas Augijo arklides.

Tie,        2020-06-25 11:37

kurie vartosi tame pliaže, yra galvijai. Nors ir tas vardas jiems per gražus. O p. Ramūnui reikėjo stabdyti jau tos jonsonės siautėjimą.

Elena       2020-06-25 11:02

ačių už aiškų ir teisingą barbaro mero įvertinimą. Jo veiklą reikia stbdyti. Žmogus, kuris nuolat tyčiojasi iš Lietuvos ir jos piliečių yra nusikaltėlis ir jo veiklą būtina ęvertinti pačiu aukščiausiu lygiu.

Jei Karbauskis        2020-06-25 9:46

prieš tą pliažą, tai aš tada už .

Pastaba       2020-06-25 7:18

Pliažą Lukiškių aikštėje būtina nedelsiant panaikinti, atstatyti Kazio Škirpos alėjos pavadinimą ir atstatydinti Šimašių iš Vilniaus mero pareigų, kurių atlikti šis asmuo apgailėtinai nesugeba.

stasys        2020-06-25 6:56

Na ko čia dabar purkštauti tam R.Karbauskiui ? Jis pats kaip POVAS keturis metus ne tik juokino bet ir grąžino pačiu savimi visą Seimą . Be jokios abejonės galima teigti jog šis žmogus ČEMPIONAS Seime pagal konfliktu ir rietenų juose dalyvavus skaičiumi .Tai iš kur čia tas pražydęs jo patriotinis pamaldumas ? tas didelis rūpestis Lukiškių a. ? Aš matyt viena ausimi buvau kurčias ir o kita akimi aklas ir nepastebėjau Ramūno išpuoselėtu rankelių viešo grąžimo anam R.Šimašiui „taikiai ir be konfliktu“ nuėmus J.Ramanausko suklijuota atminimo lenta , nemačiau didelių žaibų pro Seimo langus kai K.Škirpos alėja virto Trispalvės ir visiems kitiems R.Šimašiaus padarytiems abejotiniems sprendimams , .. anam būnant antros kadencijos Vilniaus meru. Taip , kaip dera geram šeimininkui R.Šimašius padovanojo miesto gyventojams, miesto centre, viešą pliažą ..norintiems pasimėgauti saulės voniomis po priverstinio karantino . Gal idėja nederinta su miestiečiais ir nevykusį , bet primesti jam norą išniekinti Lukiškių a. man ranka nepakiltu . Kai žmogus nori ir toliau likti jaunas ir energingas jam kartais išmušą vidurio amžiaus saugiklius o tada žmogus pasileidžia paskui tas jaunas kumelaites ..į pievas su va panašiais sprendimais . Negalį R.Karbauskis per naktį tapti patriotu ir jau manyti sau jog kailis greitai išverstas prieš rinkimus į Seimą jam atneš papildomo populiarumo rimtoje publikoje !!  nebent tos plaukiojančios „dziundzės“  vis pakarksinčios apie blogus konservatorius .. Dar vienas bandymas užsitikrinti sau ,tik jau kitos Seimo daugumos,  pagarbą  .smile

Al.       2020-06-25 1:18

Na, paskutiniu tai tikriausia netaps. Valstiečiams taip pat priekaištų surasčiau - pvz dėl Aplinkos ir Kultūros ministrų, šeimų terorizavimo…


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.