Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 20 d. 22:00

22     

    

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Šį pareiškimą pradedu nuo padėkos Lietuvos žmonėms, kurie prieš ketverius metus suteikė pasitikėjimo mandatą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai formuoti valdančiąją daugumą, o šiemet spalio mėnesį vykusiuose Seimo rinkimuose išrinko 32 Seimo narius, kurie susibūrė į didžiausią opozicinę frakciją.

Visus praėjusius ketverius metus sąžiningai tarnavome Tautai. O tai, jog Lietuva Europos Sąjungoje išsiskiria savo ekonominiu stabilumu ir jos BVP kritimas pandemijos metu mažiausias Europoje, tik patvirtina, kad ėjome teisingu keliu.Todėl valdžios perdavimas rinkimų laimėtojams vyksta garbingai ir besididžiuojant nuveiktais darbais.

Jau pirmajame naujosios kadencijos Seimo posėdyje supratome, kad skambiai valdančios daugumos žadėta „naujoji“ politinė kultūra nereiškia, kad ji bus pozityvi ir teisinga. Ši valdžia, dar net nepradėjusi dirbti, jau demonstruoja, kad nebus toleruojama kitokia nuomonė, nei daugumos, opozicijos politikai bus tik menkinami, persekiojami, ribojamos jų teisės, netgi iki tiek, kad balansuojama ant Lietuvos Konstitucijos pažeidimo ribos.

Tenka pripažinti, kad Seime susiklostė situacija, kokios Nepriklausomos Lietuvos Seime niekada dar nėra buvę – Seimo dauguma pasiekė, jog didžiausia opozicinė frakcija neturėtų savo atstovo Seimo vadovybėje. Valdančios daugumos siekis apriboti LVŽS frakcijos veiklą Seime, neskirti LVŽS pasirinkto Seimo Pirmininko pavaduotojo, tyčiotis ir atvirai meluoti Seimo salėje yra smūgis ir už mus balsavusiems žmonėms.

Kas bus, kai ši dauguma pradės realiai dirbti? Ko laukti?

Aš puikiai suprantu, kad tai yra kerštas. Jis tapo asmeniniu ir dažnai yra nukreiptas į mane, Ramūną Karbauskį. Į įvairias pozicijas mano siūlyti ir frakcijos teikti kolegos politikai, dabartinės valdžios žeminami neturint jiems jokių pretenzijų. Jų kaltė tik ta, kad jie buvo siūlomi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio, nors frakcija šiam siūlymui pritarė bendru sutarimu, nes jie yra mūsų visų bendražygiai. Aš taip pat puikiai suprantu, kodėl dabartinei valdžiai būnant opozicijoje, visus ketverius metus aš buvau persekiojamas, stebimas kiekvienas mano žingsnis,  valstybės institucijos buvo užverstos skundais tirti mane, su manimi susijusį verslą, Naisių bendruomenę, net vaikiškas knygas leidžiantį ir jaunus rašytojus remiantį fondą.

Mes tikrai neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su jų įsivaizduojama „šunauja“, neleisime taip žeminti ir mus išrinkusių žmonių! Taip pat atsakingai pareiškiu, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga netaps valdančiųjų sąjungininke ir valstybės griovėjų dalimi. Mes protestuojame. Vardan vertybių ir demokratijos principų sugrąžinimo į Lietuvos politiką atsisakome bet kokių vadovaujančių pareigų Seimo komitetuose, komisijose, delegacijose, Seniūnų sueigoje.

Kolegos LVŽS frakcijoje pritarė mano nuomonei, jog dabar svarbiausiais uždaviniais tampa šešėlinės Vyriausybės formavimas, esant reikalui, pasiruošusios prisiimti atsakomybę už Lietuvos ateitį, jei paaiškėtų, kad dabartinė valdančioji dauguma to nesugeba. Prioritetiniu tampa ir pasiruošimas savivaldybių rinkimams, kam pasitarnaus LVŽS skyrių stiprinimas ir gerai organizuota rinkiminė kampanija. LVŽS liko vienintelė politinė organizacija, turinti Seimo frakciją, kuri puoselėja tradicines vertybes, todėl mano, kaip LVŽS pirmininko, atsakomybė tik didėja.

Protestuodamas prieš liberalios valdančios daugumos pastangas suvaržyti mūsų frakcijos narių galimybes veikti Seime, suvokdamas savo atsakomybę formuojant šešėlinę Vyriausybę, stiprinant LVŽS struktūras, rengiantis artėjantiems savivaldybių rinkimams, nutariau pasitraukti iš Seimo.

Dėkoju frakcijos kolegoms už tokio mano žingsnio palaikymą. Esu visiškai tikras, jog LVŽS frakcijos nariai sėkmingai sugriaus ketverius metus kurtą mitą, neva LVŽS frakcija dirbo tik mano diktato dėka, jog frakcijoje nėra ir nebuvo demokratijos.

Aš tikrai neplanuoju trauktis iš politikos. Būdamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku, turėdamas mokesčių mokėtojo, darbdavio, ūkininko, mecenato statusą, galėsiu apie naujosios valdančios daugumos blogus sprendimus, atsinaujinusią korupciją šnekėti dar griežčiau ir reikliau.

Žinau, kad po tokio mano sprendimo politiniai oponentai ims džiūgauti, gal net švęsti, bet jau netrukus jie supras, jog toks mano žingsnis tik sustiprins Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, o mūsų Seimo frakciją padarys dar aktyvesnę, nes tai mūsų bendras protestas ir bendra kova prieš naujosios valdžios norą Tautą vėl skirstyti į „šunaują“ ir „elitą“.

Tiems, kurie ketverius metus manęs klausė, kaip žmogus gali atlaikyti tokias patyčias, nesibaigiantį  propagandinį spaudimą, kokį teko patirti man, atsakysiu, jog atlaikiau, nes kuo stipriau iš manęs tyčiojosi, tuo didėjo motyvacija kovoti, nežiūrint į sveikatą ir laiką. Dabartinės valdančios daugumos elgesys yra toks apgailėtinas, kad pasitraukti iš tos kovos negalėčiau, net jei to ir labai norėtųsi.

Sveikatos visiems ir kantrybės – dabar jos tikrai reikės!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O. G       2020-11-23 6:19

Pasidomėkite, o kokie serveriai pas mus yra, kurie skaičiuoja rinkėjų balsus ir bus viskas aišku, nes vienas toks yra, kuris skaičiavo balsus Amerikos prezidento rinkimus. Čia kyšo V. Uspaskicho ausys, nes dokumento autorius Fiodorovas, kuris yra Darbo partijos narys.

Agnė       2020-11-21 16:42

Ačiū už info.
Banalybė tas žurnalistas o Baškienei vertėtų kukliau reikštis, jei galvoja esanti politikė. Kiek anksčiau yra minėjusi, kad Ramūnas per daug demokratiškas partijoje.

Dabar Lietuvos ryte       2020-11-21 11:50

yra valstiečius skaldantis straipsnis.

stasys       2020-11-21 10:06

..visos partijos neatstatydino , bet už tai pažadėjo ir toliau aktyviai reikštis politikoje .. aišku nenurorė kokia forma..todėl pilnai galima daryti prielaida jog čia po str. rašys pergalingus savo komentarus anonimiškai ir visaip skatins pasitikėti valstiečiais , ..o va anie ‘konservatoriai ’ ..tai tikri judoškai iš peklos. Taip kaip visa tai senai žinoma , lauksiu jo užsukant ir į Panevėžį aplankyti senos nerūdijančios meilės ... va čia tai bus naujiena ir šventė .

reikalai       2020-11-21 10:03

dvaras laukia ir ruošiasi smūgiui iš Paryžiaus arbitražo teismo, todėl daro viską,kad opozicijai būtų kuo mažiau galimybių kišt nosį į valstybinius reikalus, ypač finansinius.

Cha.       2020-11-21 9:53

Nėra dviejų tiesų, jei viskas buvo “zakono” Garliavoje, tai apie ką čia norima pasakyti? Karbauskis yra verslininkas be jokių skrupulų, tad žino ką daro. Visos partijos jis neatstatydino iš Seimo, vadinasi ir čia dvigubas žaidimas.

abc.       2020-11-21 9:42

traukiasi kad kovotų.gal paskutines eilutes galėtų paaiškint psichologas?

Nuomonė       2020-11-21 9:31

Patologinis melagis praleido progą patylėti.

stasys       2020-11-21 8:32

Jus tik pasižurėkite kaip gražiai pirštu užpakalį valo tie du apačioje apie ta pati ?

Tam cha       2020-11-21 8:22

Kuo dėtas Karbauskis ir Garliava? Kad Grybauskaitė “ nežino” kur mergaitė menka bėda, nepasakytų, bet kokiu atveju. Skvernelis gal ir ne šventasis, bet dirbo tose struktūrose, kur viską lemia įsakymas. Neabejoju, kad jis jokių asmeninių interesų Garliavoje neturi. Manau 250 buvo tam, kad neišvirstų į realią galimybę fiziškai priešintis. Sprendimas buvo priimtas aukščiausiu lygiu, o ne policininko.

Cha.       2020-11-21 7:30

Mitirambai Karbauskiui? Su nešvaria sąžine kaži ar ans gali toli nueiti. Ar tai ne jis pastatė ministru pirmininku žmogų, kuris pasiuntė į Garliavą 250 smogikų? Negi Karbauskiui nežinomi tikri faktai apie šiuos įvykius? Ar ne jo ministeris seime pasakė s. Sadūnaitei, kad ne Grybauskaitei žinoti kur mergaitė yra? Viena šutvė, tik kaukės skirtingos. O dabar tik jo eilinis demaršas išsaugant savo mundurą. Šie laikai yra tik praėjusių 4 metų tęsinys. Žmogus pasirūpino apie būsimus rinkimus. Juk jis verslininkas, moka planuoti.

stasys       2020-11-21 7:07

Agne .. vargiai . Juk rinkimus prapylė kaip stovi ir tie 200 eu pensininkams nepadėjo balsu prisižvejoti . Tinginys visada kaltina ‘ora’ , nors juk tiesa kalbant jam esant valdžioje TS LKD ‘atostogavo’ opozicijoje visus tuos ketverius metus, ar tai ne jo asm. kaltė ? Kaip bežiūrėti ir kurio šono svarbus tik tie darbai su pažadais duoti 2016.

stasys       2020-11-21 6:55

- ‘Nenugalėtas napoleonas’,mūša būgnais ir traukiasi . Jei nevertinti to fakto jog per visus tuos ketverius metus esant jam valdžioje aš nieko kito negirdėjau tik kaip jo asmenine nuomone tos valstiečiu partijos vardu ,reziumuoju , jog dar vienam verslo oligarchui pabodo vadovauti savo asmenine partija . Kuo mažiau tokiu ‘ponu’ valdžioje tuo rečiau ir čia Tiesose ‘petrunėlės’ jam bučiuos ranka peržegnodamos aukščiausiuoju . Na atvirai prisipažinsiu toks vaizdas mane vimdo , vienok tai ne į tema . R.Karbauskis mažumėlę užsimiršo todėl jam tenka priminti . Sakyčiau puikus metas naujai tradicijai ‘užveisti’ , išimti iš gilaus stalčiaus ir nupūsti dulkes nuo R.Karbauskio pažadu Lietuvai .Taip kaip planuotu darbų sąrašas buvo gana ilgas ir punktu čiut ne (87) šimtas, reikėtu juos apžvelgti ir ties kiekvienu PAŽADU ... dėti pliusą arba minusą su paaiškinimu , labai nesiplečiant . Tikiu pirmo šimto dienu, po ir ši karta laimėtu rinkimu, turėtu pakakti susitvarkyti ? “
‘Maldyvus’ poilsiui galima atidėti brandžiam pavasariui .

Agnė       2020-11-21 5:55

Per 4 metus R. K. buvo šeimos narys nuo ryto iki vakaro talžė LRT ir kas tik sugebėjo išradingai kaip nors pašiepti, sumenkinti. Kad ir tautiniai drabužėliai virto tokiu skandalu, protu nesuvokiamu! Festivaliai Naisių, kaip baubo bijojo, negalima viešinti, kaimelis kažkoks ten .... Apgultis buvo slogi
Kas vadovavo tam? Neblogas filmas išeitų, ”virtuvės” ypatumai

Vakar per LRT apie R.Karbauskį tyla
Beveik nežiūriu, gal nepastebėjau

O žmonėms jis autoritetas, tik ne ”alitui”

Kis       2020-11-21 1:14

butina pasiekti,kad bacionaline TV,bei radijas priklausytu nacijai (tautai),nes pinigai musu o propoganda Landzbergio.Kas uzsiims isspresti dedules klausima,jo tylejimas uzskaitomas,kad pripazista koloboraves iki ir siandiena kolobaruojantis su Kremliaus spectarnybomis(KGB)Okupantas isejo,bet paliko koloboruojancia armija auksciausiame lygyje,tad ir iki siol Lietuva viena is darbsciausiu tautu sedi mesle,o gauja pelnosi milijonais.Gal reikia karta pareikalautoi atsakymo,juk tikrai ne marse gyvena sis nelaimelis kuprotas.

grįžo partškolos dvasia       2020-11-21 1:10

tulpių politika reiškiasi atvirai, gi tulpė apšvietė, kad džiaugsmas pagaliau atėjo.

Žodžio laisvė...       2020-11-21 0:18

Ištisus ketverius metus buvo pažeidinėjamos Ramūno Karbauskio žmogaus teisės.Ir neatsirado Lietuvoje nei vienos rimtos žmogaus teisių organizacijos, kuri būtų stojusi ginti šį žmogų.Net ir Valstybės vadovai toleravo ir abejingai stebėjo kaip puolamas
R.K.Moralinis smurtas liejosi per kraštus.Lietuvos visuomenė nusikalto leidusi atsi-
rasti Lietuvoje NKV-istiniams žmogaus ujimo metodams,kaip buvo elgiamasi pokaryje.
Man neteko susidurti su tokiu siabingu elgesiu tarp žmonių nei brežneviniu,nei gorbačioviniu laikotarpiu.Visa siaubą pamačiau jau nepriklausomoje Lietuvoje.Gal jau
yra pasirengusių imti ginklą į rankas ir šienauti neįtikusius???Nuo sovietmečio
gyniau žmones,kai maniau kad pažeidinėjamos žmogaus teisės.Bet tokio šlykštaus pažeidinėjimo matyti tuomet neteko.Patyčių kultūra mus užvaldė.Man tik baisu dėl vaikų,kad jie mato visa tai ir panašiai,teko girdėti,elgiasi kieme,mokykloje.Turiu teisę manyti,kad moralinio smurto metodus naudoja tie subjektai,kurie yra užaugę
smurtinėje aplinkoje.Chamizmas užvaldęs mus visus ir tai tampa pavojingu reiškiniu
mūsų valstybingumui.

Al. autoriui       2020-11-21 0:07

Žingsnis suprantamas. Bet padėtis panaši į JAV - jei leisim komunoliberalams perimti visą valdžią, sąžiningų rinkimų gali daugiau ir nebūti. Dabar jau gal vėlu, bet reikėjo rinkimų sąžininkumu pasirūpinti iš anksto. valdžia, nors ir teikė šiokių tokių vilčių, vistik savo progą labai menkai išnaudojo. Vietoj plynųjų kirtimų, būtų tą banką geriau įsteigę. Suprantu, kad trašų pirkliui neapsimoka, bet reiktų visą Lietuvą paversti ekologinės žemdirbystės zona. Reiktų riboti ūkių dydžius. Steigti kaimo mokyklas. Priešintis šliaužiančiam komunosodominiam perversmui. Valstiečiai galėtų pasivadinti valstiečiais liaudininkais, o miestuose kurti liaudininkų partiją.  Atsisakyti ne partijos narių paslaugų.

Kad ir ne valstiečius remiam,       2020-11-21 0:07

tačiau iš principo,kai naujoji koalicija vienijasi tik neapykantos asmeniui pagrindu,darydami jį, anot žydų, “atpirkimo ožiu”,tai jau nusikalstama.Kad traukiasi ,daro teisingai.Išmuš vienybės pagrindą aniems iš po kojų.Ieškos jie naujų priešų.Nes jų nevienija vertybinės idėjos,o tik ideologinės.Tai per silpna,kad atsilaikyti prieš pinigines,postų ir kitų privilegijų  pagundas.

Ačiū Ramūnui       2020-11-21 0:00

Sitiprybės! Daug tautiečių Jus palaiko. Kiti dar praregės kokia tatos dvasia atėjo. Sėkmės valstiečiams, kurie Jus suprato ir palaikė.

Principinė priešprieša seime,       2020-11-20 23:35

naujai išrinkti, agresyviai tvarkosi su opozicija, ruošdami sau kuo patogesnį valstybės (nu)valdymą. Atėmus galimybes opozicijai dirbti, faktiškai bus galima daryti, ką panorėjus. Pakankamai grėsminga situacija. Visų progresyvių politinių partjų vadovai turėtų ieškoti galimybių vienytis,bendradarbiauti ir kartu pasipriešinti konservatliberalams. Sėkmės,Ramūnai ir ačiū!

Dalužė       2020-11-20 23:10

Didelė pagarba jums ir visai LVŽS.Jūs reikalingi Lietuvai.


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Andrius Švarplys. Štai kas yra tikroji demokratijos erozija

Dovydas Norkūnas: Norėčiau būti šių laikų Antanas Gustaitis, bet aš tikrai nekursiu lėktuvų valstybei, kuri man neužtikrina laisvės ugdyti savo vaikus

Politinės užuovėjos nebus: Genocido centras ir toliau bus puolamas

Lietuviškai įgarsintas filmas „Plandemija. Indaktarnacija“

Algimantas Rusteika. Iš ciklo „Idėjos Lietuvai“: Op. Nr.25

Agnė Širinskienė. Hibridinio karo formos:  nuo „lėkštų Laptevų istorijų“ iki privatizuotos neužmirštuolės

Liudvikas Jakimavičius. Politinė katastrofa

Romualdas Žekas. Ar tą patį regime žvelgdami ta pačia kryptimi? arba Priešai jau viduje

Andrius Švarplys. Klasta: katalikas J. Bidenas šią savaitę sieks priimti Lygybės įstatymą

Žymus britų istorikas: universitetuose valdžią užgrobė kairieji

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.