Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 12 d. 7:10

31     

    

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Aiškėja, jog galimai daug metų dangstomas Klaipėdos mero V. Grubliausko ir konservatorių dosnus rėmėjas tyliai leido nuodus į unikalaus, UNESCO saugomo gamtos stebuklo krantus skalaujančias marias. Dešimt metų klaipėdiečiai atkakliai mynė savivaldybės slenksčius, prašydami suvaldyti nepakeliamą smarvę gyvenamuosiuose rajonuose. Tūkstančiai jų žygiavo protestuodami prieš uostamiesčio valdžios abejingumą ir dirbo detektyvais ieškodami, kas nuodija jų gyvenimus ir gamtą. O tuo tarpu Klaipėdos liberalas meras Vytautas Grubliauskas džiaugėsi „Grigeo“ teikta parama muzikos renginiams, kuriuos organizuodavo jo žmona, o džiazo muzikantas V. Grubliauskas rengdavo solo pasirodymus žiūrovams.

Įsikišus prokuratūrai V. Grubliauskas ima dėtis tikru kovotoju, lydi delegacijas prie vamzdžių, rengia kovos planus. Dar pora asmenukių į Facebooką – ir meras jau praktiškai didvyris!

Analogiška situacija Alytuje. Keletą metų prieš nelaimę į Alytaus savivaldybę susirūpinę „Ekologistikos“ kaimynai ėmė siųsti laiškus. Tačiau pavojaus rimtumo savivaldybėje niekas tinkamai neįvertino ir galiausiai kilo gaisras, padaręs milžinišką žalą gamtai, gaisrininkų ir miestiečių sveikatai, šalia esantiems ūkiams. Įvykio vietoje miesto meras ir ilgametis miesto tarybos narys dalinosi asmenukėmis ir tapo didvyriu, nors tikrasis jo didvyriškumas verkė kamputyje iš gėdos… Viskas atrodytų kitaip, jei meras savo laiku būtų išdrįsęs pasakyti, kad įstatymų ir tvarkos būtina laikytis, kad nekiltų grėsmė tūkstančiams Alytaus ir jo apylinkių gyventojų... bet neišdrįso.

Šie įvykiai turi vieną bendrą paralelę – kažkas nutinka, kad daugelį metų miestų vadovai geba ne tik nepamatyti ir neužuosti, bet ir tampa kurčiais žmonių skundams. Skaudžios nelaimės nutiko vietos valdžiai nesiimant savalaikių ir būtinų priemonių, nors jos buvo prašoma tai padaryti. Abiem atvejais kaltę bandoma primesti centrinei valdžiai – Vyriausybei, ministerijoms, nors vienos iš jų ministrė darbą buvo pradėjusi vos prieš kelias savaites iki gaisro Alytuje, o aplinkos ministras, skirtingai nei Klaipėdos meras, ėmėsi visų reikalingų ir realių (!) žingsnių, kad klaipėdiečiai pagaliau sulauktų pagalbos.

Kodėl savivaldybės vadovas staiga nori tapti nebereikšmingas, neįgalus spręsti problemas, nors vis dažniau kalbame apie savivaldos ir vietos valdžios galių didinimą, lėšų auginimą, kuris turi būti skiriamas žmonių poreikiams? Kur staiga dingsta atsakomybė ir lyderystė, kuomet metų metus prašoma padėti? Kodėl kai kurie merai XXI amžiuje vis dar sugeba „marinuoti“ problemas, tarsi niekas niekada nepastebės ir gal kaip nors problemos pačios išnyks?

Trejus metus kalbame apie politinės korupcijos žalą, kuri ne visada yra matoma – juk ne visada kyla gaisrai, ne visada prasmirsta oras ir nuodijamas vanduo, ne visada pavyksta fiksuoti verslininkų perduodamas dėžutes politikams.

Tai tampa lėtine liga, graužiančia valstybę iš vidaus ir verčiančia jos žmones bėgti. Po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto tyrimo visuomenei pasidarė aiškiau, kad po gražiais demokratijos fasadais iš tiesų slepiasi politinė „kleptokratija“ – jau nebebuvo paslaptis, jog anksčiau rinkimus laimėjusios partijos su interesų grupėmis naudojosi valstybės iždu, dešimtmečius ignoravo visuomenės poreikius, valdžia rūpindavosi tik savo pragmatiškais interesais, švaistė mokesčių mokėtojų pinigus. Viskas sukosi aplink galią.

Daugelis ja piktnaudžiavo, siekdami sau asmeninės naudos, pinigų, prabangos ar dar daugiau valdžios. Prieš rinkimus interesų grupės su politinių partijų lyderiais derindavo būsimus įstatymus, politines darbotvarkes ir programas. Ir šiandien tiek Alytaus, tiek Klaipėdos pavyzdžiai rodo įsisenėjusias problemas, kurių daugiau negalima toleruoti. Piktnaudžiaujantys valdžia turi patirti savo veiksmų padarinius ir būti baudžiami, nes to reikalauja mūsų moralės ir vertybių sistema. Priešingu atveju tai tampa įpročiu, norma, kuri daro nepataisomą žalą valstybei.

Aktyvių klaipėdiškių pavyzdys teikia daug vilčių. Jie parodė, jog stiprėja ir drąsėja paprasti žmonės, jie nebijo grasinimų ir imasi iniciatyvų. Jie daro spaudimą susiformavusiems kleptokratijos klaneliams ir neabejotinai užtikrina teigiamus pokyčius ateities kartoms.
Pats veiksmingiausias vaistas, kurį turime puoselėti ir auginti – tikroji, nefasadinė demokratija, kuri tarnauja visiems valstybėje gyvenantiems žmonėms.

Už tai verta kovoti tiek dabar, tiek ateityje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-01-25 23:41

kas liecia Grubliauska,manyciau reiketuskelbti rinkimus naujai,tai mano nuomone,nes jis apgavo ir + mokytojus,kuriems pazadejo 20% prideti algos ,taip ir nepridejes.Sis dudorius nera tas ,ka megina vaizduoti viesumoje.Tai tik mano nuomone,nes as uz ji nesu balsavusi,nes savivaldoje toks liberalizmas,kad net keiktis nera kur.Per visa nepriklausomybe niekas kitas prie valdzios nera prileistas ,tik liberalai,fui.

Nemaukit visų ant vieno kurpalio       2020-01-13 15:32

Alytaus meras išrinktas 2019 balandį. Gaisras įvyko spalį. Meras Cesiulis dirbo tik 5 mėn. Taigi kritiką prašom nukreipti į kadenciją baigusį Grigaravičių, kurio valdymo laikotarpiu “Ekologistika” buvo net finansiškai remiama. Cesiulio ir Grubliausko meravimo laikas žiauriai skirtingas, taigi ir lyginti nėra ko

stasys        2020-01-13 11:12

Stasiui G > Praeitais metais viename iš savo ekonominiu forumu Putinas irgi prakomentavo tokia Zelenskio pozicija , kaip nederybine , ir apie tai jog sienų kontrolė ir toliau turi likti separatistu rankose. Matote techniškai išsprendus Donbaso klausimą su Ukraina sekančiu klausimu tektų spęsti ir Krimo likimą, o tai ne Putino interesuose todėl ir manau tas procesas liks užšaldytas .. ar geriausiu atveju privestas prie Moldovos pavyzdžio . Bent vienas sėkmingas atvejąs atveria galimybes susitarti ir į kitus konfliktus kuriu ir be Ukrainos buvusioje Sovietu Sąjungos teritorijoje yra užsilikusių. Tokie sprendimai ne Putino administracijos jėgoms ..

StasysG       2020-01-13 10:44

stasys: “o Minsko susitarimai yra tas dokumentas ant kurio sudėti visu suinteresuotu pusių sąrašai”.
Taip, tada buvo Porošenkos vyriausybė.

O ką V. Zelenskis?
Jis kartoja: Minsko susitarimo punktas, numatantis, jog sienos su Rusija Rytų Ukrainoje kontrolė būtų grąžinta Kijevui PO vietos valdžios rinkimų separatistiniuose regionuose, NĖRA dabartinės Ukrainos vyriausybės nuostata.  Ir tai galutinis sprendimas.

stasys        2020-01-13 8:30

Stasiui G..Klausimas ar Jus pats tykite jog Merkel geri santykiai su Putinu gali pastumti taikos procesus Ukrainoje , o Zelenskio naujos iniciatyvos turi koki tai pasverta planą kaip išeitį iš tos situacijos ?  Juk po paskutinio pokalbio su Trumpu daug kas labai suabejojo jo galimybėmis ka nors suvaldyti Ukrainoje . Lietuvoje irgi pritilo laukdami tolesniu žingsniu iš Zelenskio .  Taikos procesas Ukrainoje juda Moldovos scenarijaus kryptimi , o Minsko susitarimai yra tas dokumentas ant kurio sudėti visu suinteresuotu pusių sąrašai . Merkel ,tas langas, kuris leidžia tas problemas su Putinu aptarti į Maskva nuvykus su šlepetėmis , man baugu pagalvoti kas nutiks, kai ta moteris pasitrauks iš didžios politikos ir vairą perims įstabusis Macronas su tomis savo fanfaromis Eliziejaus rūmuose. Po paskutinio belaisviu apsikeitimo į akis krenta kad Ukrainos sąrašuose dominavo civiliai piliečiai nuteisti už įvairius ‚prasižengimus‘ Rusijoje ir Donecke , kariškiu ten buvo tik dvylika . Pirma dalį savo pažado Zelenskis baigia įgyvendinti , nutraukti karą ir atnešti taiką . Laukime pavasario sekančiam ketvertuko susitikimui , bet kaip pagal mane tai ten daugiau mažiau viskas aišku .

Grubliauskas neatsistatydins       2020-01-13 7:45

nei po pašto aferos, nei po Grigeo… Juk jis vienas geriausių prez. G.N. draugų, rengusių rinkiminę kampaniją. Nesulauksite, deja. ranka ranką vis dar plauna…

konservams       2020-01-12 22:42

Seimo rūmuose nuo seno
Tata Landsbergis gyveno.
Ir turėjo jis anūką —
Riestanosį Gabrieliuką.
Paikas buvo tas anūkas —
Riestanosis Gabrieliukas:
Nesurūgęs, nesustiręs,
Bet… kur eina, ten ir girias:
— Moku kalti…
Moku malti…
Užsakyti…
Užkamšyti… 
Suvaidinti…
Apraminti…
Perkalbėti…
Nugesinti…
Visą šalį, jei norėčiau,
Apkerėti aš galėčiau!
Kartą per rinkimų pūgą,
Tata vedasi Anūką.
O anūkas Gabrieliukas
Rateliu su chebra sukas.
Žiūri — važy sėdi ponas,
Nuo LSDP raudonas,
Ir į kailinius storiausius
Storas ponas įsirausęs,
Ir kelius, ir ilgas kojas
Zebrų kailiais apsiklojęs.
Šast anūkas
Gabrieliukas
Ir po zebrų kailiais brukas:
Ponas šąla,
Ponas bąla,
Ponas dantimis kalena
Ir nuo rankų
Ligi kojų
Ponas kaulan suragojo.
— Na, matai,— anūkas girias,
Ar, seneli, aš ne vyras:
Moku kalti - pažadėti,
Šūdą malti - netesėti,
Ir sušaldyt storą poną,
Nuo LSDP raudoną.
Visą šalį, jei norėčiau,
Į tvartelį susidėčiau…
— Na jau, na! — diedukas sako.—
Dar tau girtis neužteko.
Šalį apkerėt tau knieti,
O sušaldyk tu valstietį.
Pažiūrėk — tenai už valkos
PaNaisiuos jis kerta malkas.
— Chi! — nusijuokė anūkas.—
Aš nebūčiau Gabrieliukas,
Jei valstietį palei traką
Nesušaldyčiau į ragą.
Ką valstietis! LNKą,
Tautai pasakos bet ką!
Pasigyrė, na ir dumia,
Pas Valstietį į pakrūmę.
O valstietis — malkas kerta.
Kirvis skamba.
Darbas verda:
Užsimoja
Ir kad tvoja,
Tai net skiedros išlekioja.
Meta pirštines į šalį:
—Ū ta ta! Karšta dienelė! —
Vienas sau valstietis šneka,
O jo rankoj kirvis žvaga.
Gabrieliukas galvą kraipo.
Pasižiūri.
Pasivaipo.
Ir galvoja:
„Tuoj tu bėgsi,
Kaip korka iš bonkės lėksi
Va, ir bus tada, žmogeli,—
„Ū ta ta! Karšta dienelė…”
Ir sutelkęs visą delfį,
Jis pradėjo širšą kelti.
Kaklą rankom apsivijo,
Makaronais prikabino.
Kiek galėjo tiek melavo
Kas tik klausė - tą apgavo.
Ir Gabrutis pagalvojo:
„Na, dar vieną šaltą gūsį,
Ir, vargšeli, tu pražūsi,
Suragosi kaip tas ponas,
Nuo LSDP raudonas…”
Ir nušokęs nuo pusnyno,
Vėl jis pūsti pamėgino:
Griebia ausį, griebia nosį,
O valstietis nusikosi
Ir kiek gali
Ožį engia,
Net sušalęs
Kirvis spengia.
Piktas piktas kaip angiukas
Tūpsi vėpso Gabrieliukas —
Čiupt už kojų, čiupt už rankų
Ir į antį įsirango,
Bet valstietis nesušąla,
Tik konservams pleištą kala.
Anūkėlis nebežvengia… 
Kas kirviu o kas derybom,
Kvepia LKD skyrybom.
Šaltas sniegas žaižaruoja.
Karštas prakaitas garuoja.
Pagaliau Ramūnas sako:
— Na ir karšta čia prie trako
Ko tas triukšmas išsisėmė,
Duotų gūsį šalto vėjo.
Gabrieliukas net pašoko,
Vos iš apmaudo nesprogo,
Pasitelkęs tėvė trys,
Na, dabar tai pavarys!
Ir, sutelkęs visą rūstį,
Vėl pradėjo žandus pūsti.
O Valstietis be skrebučių
Krauna malkas ant rogučių.
Baigęs darbą, ant kelmuko
Atsisėda, bet nerūko…
Pailsėjo, pasėdėjo
Ir per girią nugirgždėjo.
Liūdnas Tata atlingavo:
— Kur valstietis?
— Nuvažiavo!
— Na, matei dabar, kvaileli,
Partijai ateina galas.
Tau sušaldyt šalį knieti…
Ką ten šalį!
Jei Valstietį
Šaldei šaldei tu prie šilo —
Ne sušalo, o sušilo…
Nors Valstiečiai apšerkšnijo,
Darbas pletkų nesibijo!
Piktas piktas kaip angiukas
Susimąstė Gabrieliukas.
Ir nusivedė per pūgą
Tata tylintį Anūką.
.

manyčiau       2020-01-12 21:48

Gaila, kad valstiečiams liko tik metai. Jų žmonių aktyvios pastangos Klaipėdoje atskleidė nusikaltimą. Manau, jei ne valstiečiai - tai net nebūtų išėję į viešumą. Atėjus konservatoriams, viskas būtų užglaistyta - kaip visus 30 metų?

StasysG       2020-01-12 21:19

stasys: “Šiurės srautas 2 didiną Gazprom jungčių su ES kiekį o tai yra prielaida ekonominėmis priemonėmis spausti RYTU šalis…”.

Bet čia jau ne tiek ekonomika, kiek POLITIKA. Vokietija, gaudama 2x pigiau nusipirkti dujas, nei pvz Baltarusija, faktiškai “užsimerkia”, nemato to, ką Putino imperija daro ar darys ateityje su Rytų valstybėmis, kurios yra ES narės. Dar.  Ponia kanclerė  Merkel vėl ir vėl pritaria Putinui dėl Minsko susitarimo dėl Ukrainos, visai nekreipdama dėmesio į tai, ką sako ir ko siekia naujasis Ukrainos prezidentas Zelenskis. Tai panašu į naują Vokietijos-Rusijos suokalbį.

...       2020-01-12 21:13

Sito reikalo tauta niekada neatleis.Seip kitos salys,jei nustatytu kad buvo zmones nuodijami,mariomis plaukiojo meslas,tai seniai butu buve gatvese su srutu kibirais.O lietuvis tiki,kad kalti bus nubausti ir daugiau sudo istorija nepasikartos.Labai laukiame atsakymo,kada istirs Vilniaus grigeo,zmones tiki,kad Nerimi taip pat plaukia sudai.Daugumai jau nesvarbu,kokius mln.mokes valstybe,tegul buna tuscias biudzeto puodas,tegu moka kiek tik nori,nes mes tu pinigu vistiek nematome.Klaipedieciai unikumai,renka i valdzia lyberius,po to verkia.Vokieciai sake labai gaila,bet i prisikta pajuri nebeplauksime.Linksma tik tiek,kad valstieciu deka suseke tuos brudus,kurie siko zmonems ant galvu.LABAI SMAGU.

stasys        2020-01-12 19:36

L. Stoškaus FB papildo ne Karbauskio tekstą o Puteikio išmislu skrynele kurioje jau guli policijos proporcingos jėgos panaudojimo taisyklės ..skelbtos mitingo metu .

stasys        2020-01-12 19:31

Stasiui G ..Nemanau kad mūsų politikai tylį , kaip ir Astravo AE statybų atveju Lietuva ginasi nuo kitu šalių ekonominiu interesu tik deklaracijomis-viešais pareiškimais ir tais įstatymais kurie galioja mūsų šalies teritorijoje . Paveikti ES bendrija galima tik pasiūlant ekonominės naudos alternatyvą tam ka siūlo Gazprom ..arba sukuriant precedentą kaip tai nutiko su sgd Klaipėdoje atidarymu .Šiurės srautas 2 didiną Gazprom jungčių su ES kiekį o tai yra prielaida ekonominėmis priemonėmis spausti rytu šalis per kurias eina senieji Gazprom tranzito į ES vamzdžiai . Kol tam nebus sukurtos kitos ekonominės alternatyvos , pav. kaip dujas į Baltarusija tiekti per Baltijos šalių ( Lenkijoje ,Lietuvoje, Karaliaučiuje ) sgd terminalus Gazprom spaudimo monopolis ir toliau egzistuos vakaru augančio poreikio dujoms sąskaita . Per ateinančius dešimt metu mes sulauksime ir 3 projekto , nepadės netgi tos ES direktyvos reguliuojančios magistraliniu vamzdžiu panaudojimą ES teritorijoje nuo monopolisto .

Raigerdas        2020-01-12 18:34

Gerai, kad ponas Ramunas Karbauskis pagaliau prabilo. Suprantama. kad “švarioji” musu žiniasklaida blokuoja Ramuna Karbauski, taciau nemanau, kad nieko negalima padaryti su ta LRT. Gerai, kad tiesos.lt redakcija atspausdino Ramuno Karbauskio straipsni, bet tai irgi nedaro garbes valdžiai, nes ji gaunasi visiškai neįgali. Taip, Vytautas Grubliauskas, galimai, yra ne mažiau korumpuota asmenybe nei Egidijus Masiuslis. Taip, liberalai sumezge ištisa tinkla, kaip siurbti iš valstybes pinigus ir apraizge juo visa Lietuva, bet tokiu atveju, ka reikia daryti? Reorganizuoti ta Teisingumo sistema, kuri pagaliau pradetu medžioti SUKCIUS ir ju suregztas grupuotes. TEISINGUMO sistema Lietuvoje yra toks penimas katinas, kuris negaudo peliu, nes nei policininkas, nei teisejas nesugeba atskirti sukciaus nuo apgauto doro žmogaus. Tai, kam tinka toks katinas? Parodoms? Vytautas Grubliauskas seniai ten įsitaise, bet nejaugi niekas taip ir nepastebejo, kad tai yra labai silpno intelekto žmogus? O jeigu silpno intelekto, tai iš kur jus paimsite tos atsakomybes, kuria galima butu įdiegti į V. Grubliausko proteli? Tokiu dirbtuviu pasaulyje neegzistuoja. Tiek klaipedieciai, tiek vilnieciai vaiksto su pakabintais tu liberalu makaronais ant ausu ir nieko nejaucia. Ir nepajaus, todel mirtinai reikia skirti lesas mažiems miestams, kad ten vystyti pramone ir smulkius, bei vidutini versla. Klaipeda yra istuštejes miestas, kas yra neįtiketina, nes dauguma Baltijos šaliu juru uostu klesti. O Klaipedos gatves net sovietmeciu buvo užtvindytos jaunimo, o šiandien jos apytuštes, nes jose gali pamatyti senukus arba atvažiavusius iš rajonu žmones, na ir padaugejo rytieciu. Vaizdas liudnas. Susidaro ispudis, kad lietuviai yra neigalus valdyti savo valstybe, todel Vilniu atidavus lenkams, o Klaipeda - vokeciams, tai ten gyvenimas pradetu virti, kaip ir kituose Europos miestuose. Vytautas Grubliauskas gerai pucia duda ir galejo i ja pusti ir toliau, nes jis pats nepajegia suprasti, kad uostamiescio valdymi reikia tureti geriau isvystyta intelekta, o ne tik toki, kuris sugeba rimtas ir svarbias diskusijas paversti juokeliais. Ir Vytautas Grubliauskas ne šiaip sau stengiasi juokais viska nuleisti, o tai daro tik tam, kad niekas nepastebetu, kad jis negali kalbeti gyvybiškai svarbiais klausimais, nes tada išryškes, kad jis nusišneka del intelekto stygiaus.

Stoškaus tekstas papildo Karbauskio tekstą..       2020-01-12 18:11

Taip gaunasi visavertis -stereo-vaizdas aplinklosaugoje,skirtas abiems smegenų pusrutuliams…ONS salygomis ir ministerijos ir pseudosavivalda naikina Lietuvą, mūsų sveikatą ir galimybes .Mastant plačiai,strategiškai politinė ivykių išvada vienareikšmė -nelikvidavus ONS režimo, jis likviduos mus ir valstybę pagreitintu būdu.Kad fizinis tautos ir suvereno teisių naikinimas spartėja rodo Alytus,Klaipėda ir smurtas šimašininkų-liberastų policijos smogikų rankomis vykdomas smurtas prieš patriotus Vilniuje…
Gerbiami komentatoriai,ar tamstos drąsūs tik komentaruose?Kiek paaukojote nuo ONS nukėtusiai mokytojai,kiek paragintote prisidėti kitus prie mitingo ir aukų?
LRT įvykių esmę nutyli,nes yra ONS šulų rankose ir talkina nacionalinės valstybės naikinimui…

Diskusijai su tekstu       2020-01-12 17:32

Reikia pritarti,kad ne viskas paliesta,bet jau gera pradžia,jei nebus sustota.Be cheminės taršos aplinka kenčia ir nuo elektromagnetinės spinduliuotės dėl kurios poveikio žmonių sveikatai nevyksta jokios diskusijos,informacija netgi blokuojama.
( Žinių ,kaip saugotis elektromagnetinės spinduliuotės pateikia svetainė e-smogas.)

Karbauskio mulkinamiems L. Stoškaus FB       2020-01-12 15:04

Liutauras Stoškus FB:
“Ar girdėjote, kaip aplinkos ministras gyrėsi, kad padarys toksiškumo tyrimus ir įvertins, ar nuotekos nėra toksiškos. Iš karto ramiau? Tačiau K. Mažeika nepasakė keleto dalykų:

- pirma, kad nuo 2004 metų veikusi ir funkionavusi, o dar vėliau už ES pinigus sukurta viena geriausių ekotosiškumo tyrimų sistemų Europoje šiuo metu yra sunaikinta ir šiuo metu Aplinkos apsaugos agentūroje nėra nei prietaisų, nei praktikos atlikti tokius tyrimus; Na, bet tarkim, pas save susinaikinę, galime siųsti į užsienį. Net ir vietoje kas nors dafnijas mirusias ar bakterijų švytėjimą tarkim nustatys. Kažkokius skaičius duos.

- antra, kad teritorijų planavimo sistemą galutinai sugriovęs ir skalūnų gavybą Lietuvoje įdiegti norėjęs, o dabar didžiulis miškų gelbėtojas Valentinas Mazuronis PANAIKINO iki tol galiojusį reikalavimą, draudžiantį išleisti į aplinką toksiškas nuotekas. Todėl, net jei ir bus nustatyta, kad nuotekos yra toksiškos, tai nėra jokia problema, nes toksiškas nuotekas nuo 2014 metų GALIMA leisti į aplinką

- trečia, aplinkos toksiškumo vertinimo sistema, nors ir buvo sukurta, nebuvo įdiegta. Tai reiškia, kad jei K. Mažeika ir sužinos, kiek dafnijų numirė Grigeo vandenyje, jis galės pasakyti tik… kad tokiame Grigeo vandenyje numirė tiek dafnijų. Bet ar vanduo toksiškas negalės pasakyti, nes teisiškai nėra įteisinta, kiek dafnijų turi numirti, kad jis būtų laikomas toksišku išleisti į aplinką. Bet žr. antrą punktą - toksiškas nuotekas LEIDŽIAMA pilti į upes ir jūrą.

Todėl visuomenės kvailinimas tęsiasi. Bet 99,9 proc. to nesupras. Tačiau jie supras, jei kažkieno galva nuriedės. Aukojimo aktas bus atliktas. Taps ramiau ir toliau visi gyvensime kaip gyvenę. Ai, ne visai taip pat, jau pasigirdo balsų daryti eilinę įstaigos reorganizaciją. Tad dar ir iškabą pakeisime. Su tuo ir sveikinu!

Bet mes tikrai esame kvailiai, jei visa tai mums tinka..”

StasysG       2020-01-12 14:27

stasys     2020-01-12 12:32: “Merkel gina savo valstybės interesus , kaip ir kitos vakaru šalys”———-

Tai gal Rusija jau priimta į ES ir NATO? Ar rimtai kalbant Vakarų (Vokietija ir kt) šalys GALI ignoruoti mažesnių bendrasąjungininkių  valstybių gyvybinius interesus? Nesuprantu, ką čia mūsų Užsienio politikai išdarinėja. Tyli ausis suglaudę.

Pastabiukė to: Cinema       2020-01-12 14:16

Geri ir teisingi tekstai tik tų, kuriuose neužmirštamos savo ir saviškių nuodėmės.

Vaprosiukas       2020-01-12 14:09

O kodėl apie savuosius - anei žodelio? Juk jie taipogi įdomūs. Ypač  perskaičiusiems Pancerovo ir Davidonytės “Kabinetas 339”.

Al.       2020-01-12 13:11

Rašinys teisingas, bet jei Karbauskis pažvelgtų plačiau, tai gal pamatytų sengirių kirtimus, vaikų atėmimus ir kitas niekšybes.

stasys        2020-01-12 12:32

Stasiui G ..Kalbėjau tik apie valdžioje esančius politikus. Rusija Lietuvai ir toliau lieka viena svarbiausiu partneriu ekonomikoje , su tuo faktu reikia skaitytis . Bet politika turėtume išvalyti nuo tu interesu atstovavimo Lietuvos valdžioje . Dėl Merkel , nematau aš čia problemų , ji gina savo valstybės interesus , kaip ir kitos vakaru šalys , pav. Austrija ...dėka to naujai statomo vamzdyno taps vienu esminiu vidurio Europoje prekybos dujomis centru (chabu) . Tai kodėl jos užsienio reikalu ministrei nesušokus per savo vestuves su Putinu . ? Mes lengvai paveikus Rusijos įtakai būtent per tokius kaip R.Karbauskis .

Karbauskiui       2020-01-12 12:31

ir jo partijai galima deti pakankama kieki pliusu.Tik jis ir jo partija isdryso ir sugebejo pajudinti ta Lietuvoje uzsistovejusi liuna.Lietuva buvo issidalinta itakos zonomis.Kiekvienas atsigriebdavo savo gabala ir visiems buvo gera.Tylu ir ramu.Ir ziniasklaida ir visokio plauko logai nesitaske seilemis.Tik tas eilinis pilietis buvo pamirstas.Tik valstieciai su Karbauskiu juos prisimine.Todel ir tapo priesais Nr1.

Sigitas       2020-01-12 12:26

Iš principo mintys teisingos, tačiau keista kad rašoma trečiuoju asmeniu pagal principą “aš-mes ne prie ko”....Kas dėl aplinkos ministro: Labanoras, Punios šilas,įdtatymo projektas kuriuo daugiabučių gyventojai atiduodami į Janukonio ir kitų “globėjų” rankas čia viskas gerai? Skvernelis paskyrė Poželą generaliniu policijos komisaru po to kai jam būnant pasienio apsaugos vadu paslaptingai dingo konfiskuotos cigaretės,Kukuraitis gula ant bėgių viešai paverkęs prie Matuko kapo už “legalų” vaikų atiminėjimą, galų gale Vilnius…Ką išdarinėja su Tautos atminties simboliais: Lukiškių aikštė, Škirpos alėja,ar Kultūros komiteto pirmininkas irgi ne prieko kai “kultūringai’ daužomos paminklinės lentos ir suiminėjami Lietuvos patriotai…turiu pripažinti nuo Garliavos patobulėta…Ar čia Karbauskis ir valstiečių partija irgi ne prie ko?

stasys        2020-01-12 12:10

pupsinčios čia petrašiunu vienskiemenės galėtu būti ir dosnesnės minčių gausa .

StasysG       2020-01-12 12:07

stasiui (2020-01-12 11:41).

Karbauskis yra blogietis, Lietuvos Nelaimė, tarnauja Rusijai. O kas tada Vokietijos ponia Merkel? Putino amžina draugė?——“A. Merkel gynė dujotiekio tiesimą, nepaisant JAV ir kai kurių Rytų Europos šalių prieštaravimo. Nepaisant visų politinių implikacijų, tai visų pirma yra ekonominis projektas, pabrėžė ji ir pridūrė: „Todėl mes laikome projektą teisingu“. A. Merkel kritikavo JAV sankcijas prieš dujotiekio, kuriuo Baltijos jūra į Vokietiją ir Vakarų Europą tekėtų rusiškos dujos, statybą...”.—- žiūr. delfi.———merkel-nord-stream-2-projekta-laikome-teisingu.d?id=83249485

 

tiek       2020-01-12 12:05

Tekstas iš esmės teisingas . Nerikėtų jo nepelnytai menkinti.Bravo ,Ramūnui.

Tekstas        2020-01-12 11:41

tarsi tinkamas. Bet yra daug baisiau. Ne viskas net paliesta.

stasys        2020-01-12 11:41

Copy iš Vikipedijos : Kleptokratija būdinga diktatūrai, autoritarizmui, nepotizmui. Ar tai niekam neprimena valstiečiu partijos Seime ir ant jos sosto tupinčio Voro ?  Kai žmogus švaistosi tokiais teiginiais , netgi teisėsaugai nebaigus savo tyrimo , kiekvienas gali čia imti ir paklausti ar taip jau toli Lietuva pažengė G.Nausėdai ėmus Prezidentauti ? Manau problema atminties praradime .. kai savininkas panašaus kleptokratinio klanelio ir po šiai dienai mėgaujasi rusišku trašu importu , apeinant ES paskelbtas sankcijas .Verslininkas turintis verslo ryšiu su Rusija neturėtu vadovauti parlamentinei Seimo partijai ir tuo labiau užimti svarbias pareigas Seime . Konstitucija to nedraudžia , bet tik va tokiais atvejais galima tokius politikus pasverti kiek jie esti nuoširdus ..kaip politikai. Veidrodžiu karalystės herojus .

nelaimė       2020-01-12 11:09

lietuviškam idiotui pakanka dailaus PR tekstuko
ir jis jau gatavas balsuoti UŽ.

StasysG       2020-01-12 11:00

Negaliu prikibti prie žaliųjų Valstiečių lyderio teksto. Nebalsavau už juos. Kitą kartą balsuosiu.

Cinema       2020-01-12 9:49

Geras tekstas.
Teisingas.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Ramūnas Aušrotas. Atsitiktinumas? Abejoju

Audrius Bačiulis. Pamenat, kaip kaltinot ministrą Verygą dėl pirkimų?

Liudvikas Jakimavičius. „Reikia lietuviams išmokti mąstyti švediškai“

Tomas Baranauskas. Ar Tapinas padarys skandalą ant visos Lietuvos?

Kas yra geriausias neteisingumo ir privilegijuotos nomenklatūros Lietuvoje simbolis? Vytautas Sinica klausia ir atsako

Nida Vasiliauskaitė. Apie senus lietuviškus posakius ir naujuosius kultūrininkus

Vytautas Sinica. Mariui Ivaškevičiui reikia skirti Nacionalinę demagogijos premiją

Algimantas Rusteika. Čia visada šilta, jauku, kvepia artimų kūnų prakaitu –  ko dar reikia?

Iš Tiesos.lt skaitytojų pašto: Edmundas Paškauskas. Apie pandemijas, socialinį liftą ir savaime besidiferencijuojančias bazines pajamas

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos Poilsio Partija informuoja

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.