Demokratija ir valdymas

Ramūnas Karbauskis. Atsakymas R. Valatkai: man nėra dėl ko gėdytis

Tiesos.lt siūlo   2016 m. balandžio 11 d. 22:22

26     

    

Ramūnas Karbauskis. Atsakymas R. Valatkai: man nėra dėl ko gėdytis

Veidaknygė

Paskelbus, jog Saulius Skvernelis rinkimuose dalyvauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąraše, kaip iš gausybės rago pasipylė informacija apie „blogąjį“ R. Karbauskį.

Dėkoju Jums, pone R. Valatka, už progą išsakyti savo argumentus.

Per 20 m. politikoje esu padaręs ne vieną klaidą ir tegu į mane meta akmenį tas, kuris klaidų nėra padaręs. Viena iš didžiausių mano klaidų buvo pasitraukimas iš Valstiečių partijos pirmininko pozicijos po 2000 m. Seimo rinkimų. Partijos narius įtikinau, jog po pralaimėtų rinkimų partijai reikia stipresnio lyderio ir pakviečiau juo tapti Kazimierą Prunskienę. Buvau jaunas ir nepatyręs. Jums, pone R. Valatka, bus naujiena, jog 2007 m. pats buvau priverstas pasitraukti iš Lietuvos valstiečių liudininkų sąjungos, nes nepalaikiau tuometinės partijos vadovės požiūrio į partijos tikslus. 2009 m. grįžau į sąjungą ir vėl tapau jos pirmininku, o K. Prunskienė pasitraukė iš sąjungos ir įsteigė kitą partiją. Todėl teiginys, jog tai buvo K. Prunskienės ir R. Karbauskio partija, švelniai tariant, neatitinka tikrovės. Daugumai mūsų sąjungos narių valdžia niekada nebuvo tikslas ir galiu Jus nuraminti – ji ir dabar tikslu netapo. Jei bus tokia Lietuvos žmonių valia, mes imsimės atsakomybės ir sąžiningai dirbsime.

Jūs bandote požiūrio nenuoseklumu vadinti mūsų poziciją dėl Ignalinos atominės elektrinės veiklos pratęsimo bei Visagino atominės elektrinės projekto atsisakymo. 2002 m. daugelis Lietuvos žmonių palaikė poziciją, jog su Europos Sąjunga reikia derėtis dėl Ignalinos atominės elektrinės veiklos pratęsimo nors keletui metų. Ignalinos atominė elektrinė turėjo visus tarptautinius saugumo sertifikatus, gamino pačią pigiausią elektros energiją. Reikia priminti ir tai, jog tada vienintelė alternatyva Ignalinos atominei elektrinei buvo iškastinio kuro naudojimas. Visagino atominės elektrinės projektas buvo pasiūlytas tada, kada visame pasaulyje elektros energija iš atsinaujinančių resursų tapo konkurencinga ir rekomenduojama plėtoti. Jūs sąmoningai apeinate tą faktą, jog mes visada pasisakėme ne prieš Visagino atominės elektrinės statybą, o prieš atominę energetiką visame Baltijos regione, tame tarpe – ir Kaliningrado srityje bei Baltarusijoje.

LVŽS pozicija dėl Astravo atominės elektrinės yra patvirtinta mano parašu šalia Prezidento Valdo Adamkaus ir Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio. Europos Komisija Lietuvai yra pateikusi skaičiavimus, jog Lietuvos bioenergetikos resursai yra 1,5 karto didesni nei mūsų potencialūs elektros energijos poreikiai. Prisiminus, jog turime elektros tiltus su Švedija ir Lenkija, energijos trūkumas mums tikrai negresia. Turime siekti kuo greitesnės sinchronizacijos su Vakarų Europos elektros tinklais – tai užtikrintų visišką energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos ir Baltarusijos. Baigdamas Visagino atominės elektrinės temą, noriu pabrėžti, kad tai nesaugus, ekonomiškai beviltiškas projektas, kurio atžvilgiu savo valią referendume išreiškė Lietuvos žmonės. Kuo greičiau šiame projekte bus padėtas taškas, tuo greičiau Lietuva imsis biodujų, biomasės energetikos vystymo, o tai padės įkurti dešimtis tūkstančių naujų darbo vietų bei gaminti elektros energiją konkurencingomis kainomis.

Jūsų straipsnyje minimas P. Šliužas, kaip nepartinis žmogus, yra dalyvavęs LVŽS sąraše rinkimuose į Seimą 2012 m. ir tame nematau jokio kriminalo. Jo inicijuotas Žemės referendumas vyko gerokai vėliau ir referendumo iniciatyvinėje grupėje nebuvo nei manęs, nei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos. Referendumo dėka valdžiai teko pripažinti, jog būtinas Žemės įsigijimo užsieniečiams saugiklių įstatymas, kokie galioja visose Vakarų Europos valstybėse. Jei toks įstatymas būtų buvęs priimtas anksčiau, tokio referendumo iniciatyva nebūtų sulaukusi žmonių palaikymo. Pats faktas, kad referendumo iniciatoriai sugebėjo surinkti 300 tūkstančių parašų, yra labai svarbus signalas valdžiai, jog būtina girdėti žmonių balsą. Apie žemės įsigijimo saugiklius žemdirbiai valdžiai šnekėjo daugiau kaip penkiolika metų.

Pone R. Valatka, Jūs mane visur vadinate latifundininku, kas reiškia „didelės privačios žemės valdos valdytojas“. Nebandysiu tam prieštarauti. Taip Jūs galėtumėte pavadinti dar mažiausiai kelis tūkstančius žemdirbių. Tikiuosi, Jūs žinote, kad Lietuvoje dirbamos žemės plotas sudaro apie 3,5 milijonų hektarų. Kada šnekame apie verslus, sakome, kad monopolijos atsiranda tada, kai jų koncentracija viršija 25 procentus rinkos. Mano valdomų ūkių dirbamos žemės plotas neviršija vieno procento. Jums nekliūna „Maxima“, bet kliūna R. Karbauskis.

Pridėsiu, jog Lietuvoje vis dar dirvonuoja iki 15 procentų dirbamos žemės. Paminėsiu dvi bankroto situacijoje buvusias žemės ūkio įmones Anykščių rajone, kurių nesiryžo pirkti joks pirkėjas iš Lietuvos ir užsienio. Tapau didžiausiu darbdaviu Anykščių rajone, o šios bendrovės tapo sektinu agrokultūros pavyzdžiu. Pone R. Valatka, mane vadindamas oligarchu, Jūs tarsi pareiškiate, jog negerbiate žmonių, kurių verslas moka dešimtis milijonų eurų mokesčių, milijoninėmis sumomis mecenuoja kultūrą, švietimą, sveikatos apsaugą, o svarbiausia – iš bankų ima šimtamilijoninius kreditus, kad galėtų išsaugoti ir kurti naujas darbo vietas, skirti stipendijas šimtams studentų...

Prieš keliolika metų mano įsteigtame versle atsirado įmonė, prekiaujanti žemės ūkio technika. Daugelį metų buvo kreipiamasi į visus pasaulio žemės ūkio technikos gamintojus prašant galimybės prekiauti jų nauja technika. Visi atsakymai buvo neigiami, nes visi gamintojai buvo patenkinti savo atstovais Lietuvoje. Prieš keletą metų du žemės ūkio technikos gamintojai ėmė dairytis naujų partnerių, tikriausiai dėl blogėjančių jų ilgalaikių atstovų veiklos rezultatų. Tarptautinis koncernas, kurį sudaro gamyklos Kanadoje ir Rusijoje, pasiūlė UAB „Agrokoncerno technika“ bendradarbiavimą. Jūsų teiginiai apie neva buvusį dempingą, spaudimą, mažų mažiausiai – juokingi. Žemės ūkio technikos prekyboje, kaip ir automobilių versle, gamintojai yra labai konservatyvūs, partnerių nekeičia tol, kol juos tenkina bendradarbiavimo rezultatai. Jūsų straipsnyje dėstomi teiginiai apie situaciją žemės ūkio technikos rinkoje yra neteisingi, nes jie pateikti vienos suinteresuotos pusės. Jūs nenoromis buvote įtrauktas į ginčą, kuriame turi aiškintis žemės ūkio technikos gamintojas ir nepatenkintas atstovas, o ne du atstovai tarpusavyje. Jei norite ką nors teisti, įsigilinkite į aplinkybes.

Suprantu, kad Jus prajuokinsiu sakydamas, jog savo gyvenime vadovaujuosi moralės normomis, kurių neperžengiu jokiomis aplinkybėmis. Telieka paklausti, ar Jums, kaip žurnalistui, svarbi žurnalistinė etika, kuri reikalauja nepateikinėti tendencingos, nepatikrintos informacijos? Jei būtų įdomu, galiu atsakyti į visus Jūsų klausimus ir pateikti paaiškinimus visomis Jus dominančiomis temomis.

Tikiuosi, kad nebūsiu smerkiamas vien dėl to, jog esu.

Veidaknygė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2016-04-12 19:13

Karbauskis labai savija uzsidares ir daug ko napasako zmones to nepastebi ir is cia kyla tas aklas zmoniu tikejimas juo. Ka noriu pasakyti idant Skvernelis tai yra ta Karbauskio puse kuria jis visados slepe.

abelis       2016-04-12 19:10

Taip, Karbauskio sumanymas priglausti skvernelius ar vareikius išties atrodo kaip idiotizmas.
Labai daug žmonių tai yra tiesiog nepriimtina.
Absoliučiai NE.

Deja        2016-04-12 19:00

Karbauskui sakyčiau TAIP, bet Skverneliui NE NE NE. Kodėl su juo susidedat? Dėl reitingų? Taigi jis pirmai progai pasitaikius jus parduos už tuos pačius reitingus, už kuriuos jį dabar ,,perkat,,. Gaila, kad su velniu einat obuoliaut. Teks gerai pasukti galvą už ką, ir ar iš viso bus už ką.
O Valatka gavo kažkada į snukį nuo tikro vyro, jau tada žinojau, kad teisingai.

Žmonės Galvolit       2016-04-12 17:52

Konserviniai liberastiniai daro savo juodą darbą. Iki rinkimų pradžios dar bus daugiau visokių perliukų išlaužtų iš piršto. O kiek jums bus makaronų kabinimo pamatysitKonservines liberastines gaujas reikia naikinti per balsavimus.

Paulius       2016-04-12 15:06

Mastem balsuoti uz valstieciu partija, kuri daugiau atitinka liaudies nuomonei, bet kai Karbauskas susidejo su Skverneliu, tai biuleteni teks gadinti. Kur valstybeje TIESA ir TEISINGUMAS demokratijos pamatas? Kada bus baudziama uz vagyste (korupcija).Kodel saziningesnieji politkai esantys nepriklausoje frakcijoje tyli ir po viena blaskosi.

Ateina "gelbėtojai " sukluskit.       2016-04-12 13:48

Karbauskis + Skvernelis + Vareikis tiesiog ” tobula” partija. Nauji šventieji ateinantys prie valdžios lovio. Apie kokias vertybes jie šneka? Gal apie pinigines juk valdžia ir dideli pinigai tai neatskiriama. O Tiesos laikraštis atrodo tampa milijonieriaus Karbauskio ruporu, gal greitai ir reitingų karalius čia įsitaisys. Mano nuomonė.

Aldona       2016-04-12 13:42

Ketinome balsuoti už valstiečius , deja Svernelio kandidatūra mums nepriimtina.P.Karbauski praradote 4 balsus.

Matrioška       2016-04-12 12:58

Mano stasys yra nešališkas. Jis tik labai ištikimas.

stasys       2016-04-12 12:52

Tikra žurnalistika turi kalbėti ne tik logikos ir savianalizės kalba ..tikra žurnalistika turi pataikauti ir savo abejonės viskuo ką mato jausmui. Taip sudarydama pašnekovui konkretizuoti savo pačio pozicija ..ką ir daro meistriškai Valatka ..Priešingų atvejų ji jau ne žurnalistika , o prijaukinta nutrija ..kuri pati savaime graži miela ir elgiasi taip kaip reikia. Nereiktu tokiuose str. ieškoti kažko labai prasmingo. Prasmė gimsta diskusijose ..o ne str. antraštėse ,...mes ta nuolat pamirštame . Valatka geba užkabinti klausimais tinkamai ...ko rezultate žmogus priverstas atsakyti.
p.s. Tarabilda ..tu šališka kad galėtum ką nors vertinti .

pagarba Karbauskiui       2016-04-12 12:34

uz tvirta ir aisku atsakyma Valatkai. Tik nebalsuosime uz sia partija, nes su jais i Seima braunasi liudnai pagarsejes Garliavoje su 240 iki dantu ginkluotais policininkais, ta lemtinga ryta neatsiliepes prezidentei Skvernas. Uz Jovaisa nalsuociau, bet, kai Saraso nr.1 yra Skverna - daugelis nebalsuos. daugelis.

Leliukas yra puteikistas       2016-04-12 11:44

vienas iš piratų laivo

karbauski       2016-04-12 11:02

skvernas =garliava,net nebesiaiškink

Pasirodo       2016-04-12 10:43

Šis leliukas ne liberastas, o paksistas. Tai štai kodėl jis taip komentuoja, nes Karbauskis pasakė, kad su TT partija neis grybauti.

Leliukai       2016-04-12 10:39

O kiek pažeidimų padarė tamstos libderastai kažkodėl nerašai. Matyt esi laaaabaaaai kvailas, kad taip rašinėji.

Tarabilda       2016-04-12 10:28

Va ir iššlindo Leliukas iš Puteikio kopūstų. Nesugraibo paprasto dalyko.Leliukas, - ko iš tokio norėt. Partijai rinkiminė kampanija prasideda ne tada, kai ją paskelbia Matrioška, o tada, kai ji įsiregistruoja VRK kaip rinkiminės kampanijos dalyvis ir prisiima dalyvio atsakomybę.

Iš M.Leliuko feisbuko       2016-04-12 9:56

Vyriausiajai rinkimų komisijai
2016.04.11
SKUNDAS DĖL RINKIMŲ REKLAMOS TVARKOS PAŽEIDIMŲ, KURIUOS PADARĖ VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGA BEI PORTALAS http://WWW.PANKSLIAUTAS.LT
Rinkimų kampanija prasidėjo 2016 04 09 d. - ir iškart pirmas rinkimų reklamos tvarkos pažeidimas, ir, kaip bebūtų keista, jį padarė labiausiai kitas partijas labiausiai moralizuojanti ir apie vertybes daugiausia postringaujanti Valstiečių ir žaliųjų sąjunga: šios partijos vadovas R.Karbauskis davė grynai rinkiminį-reklaminį interviu portalui „Žino, kur sieks Seimo nario mandato“ - panskliautas.lt/zino-kur-sieks-seimo-nario-manda… .
Ši rinkiminė reklaminė publikacija paskelbta portale panskliautas.lt 2016 balandžio 09 d. 11:18 val., joje rašoma tik apie rinkimus ir minėtos sąjungos ir jos vadovo rinkiminius planus.
Jokios užsakomosios publikacijos numerio nėra.
Šiame straipsnyje skelbiama taip pat ir karikatūra, kurioje pirmais numeriais apsimetę sportininkais bėga du pieštiniai žmogeliukai, panašūs į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovą R.Karbauskį ir jo vadovaujamos partijos skelbiamą rinkimų sąrašo lyderį S.Skvernelį. Karikatūros autoriaus nėra.
Publikacija pasirašyta slapyvardžiu. Kas gali paneigti, kad tikrasis autorius – galimai minėto portalo bendrasavininkas Bronius Matelis, kuris taip pat yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Seimo rinkimuose: „Portalo JP žiniomis Vakarinėje Panevėžio apygardoje „valstiečiai“ kelia parlamentaro judėjimo „Kartu“ lyderio Povilo Urbšio kandidatūrą, kuriam sąraše numatyta 5-oji pozicija. Nevėžio apygardoje nuo „valstiečių“ turėtų kandidatuoti laikraščio „Panevėžio kraštas“ savininkas ir vyriausias redaktorius Bronius Matelis, kuriam sąraše numatyta 7 ar 11 vieta“ - jp.lt/valstieciai-toliau-tebesidangsto-paslapties-s…/# Neatmestina, kad galimas laikraščio „Panevėžio kraštas“ savininkas ir vyriausias redaktorius Bronius Matelis kartu yra ir portalo http://www.panksliautas.lt bendrasavininkas arba ką tik jais buvo.
Prašau visų įstatymo griežtumu už rinkimų reklamos tvarkos pažeidimus nubausti straipsnio herojų ir portalo bendrasavininką.

Panevėžio mietos savivaldybės tarybos narys Mantas Leliukas

Tarabilda       2016-04-12 9:56

Valatka yra Liberalų sąjungos rinkimų štabo baslys. Po jo straipsniais turėtų būti užsakymo numeris. Tai ne straipsniai, o rinkiminė propaganda, siekiant susidoroti su konkurentais. Karbauskis jiems tapo labai pavojingas. beje visiems sisteminiams. Puls visi, ir tam reikia būti pasiruošus.

Visi žino,       2016-04-12 9:43

kad Valatka proto išsigimėlis. Ačių už paaiškinimus, o Valatkai šie paaiškinimai yra vis vien DZIN. Su jo smegenine nesuprasti.

MWM       2016-04-12 9:35

niekada netikėkite ir nepasitikėkite įbaugintais, kurie viešai atsižada savo bendražygių, kurie juos išvedė į žmones, padavė ranką, pakišo petį.... Tokiais pasitikėti pavojinga.

g Karbausi       2016-04-12 9:24

Pasakykit Valatkai ir Purui eikit jūs…, na jie žino kur.

ar verta su jais diskutuoti?       2016-04-12 9:21

nemanau, kad Karbauskis turetu aiskintis valatkai- pastarasis tik vykdo seimininku kompanija FAS! Visi zinom, ko vertos Komjaunimo Tiesos siuksles- valatkos, sadokvietkeviciai, kuznecovaites…

nuomonė       2016-04-12 8:56

Gerbiu p. Karbauskio mecenatystę, jo kovą prieš alkoholizmą, kultūrinę veiklą, bet nepatinka “ėjimas su velniu obuoliauti” - tai yra į savo partiją priimti S. Skvernelį. Apie pastarąjį informacijos turime nemažai: gausūs būriai ginkluotos policijos su vandens patranka per taikias Kovo 11 - osios ir Vasario 16 - osios eitynes Vilniuje ir Kaune, 240 ginkluotų iki dantų pareigūnų, su ašarinėmis dujomis purškiant žmonėms į akis, Garliavoje, privačioje valdoje…garsus signatarų teismas, manau, taip pat ne be jo žinios ir t.t. Ar netapsime policine valstybe (manau, kad iš dalies, jau tokia tapome), jei šis žmogus prasibraus į aukštus postus? Jis tokių ambicijų turi ir to neslepia.

Lietuvai       2016-04-12 8:23

kenkia desimtveidis Valatka.

kas-kenkia-lietuvai       2016-04-12 7:14
Julius Puras       2016-04-12 2:23

“Lietuvoje vis dar dirvonuoja iki 15 procentų dirbamos žemės. ”  bet Karbauskis tikrai nesirūpino ir nesirūpins kad atsirastu ūkininkai kuriems apsimokėtų dirbti ta žeme. Ka Karbauskis daro tai tik kovoja su vėjo malūnais tai yra alkocholizmu. Kur jo žemės ūkio strategija? Ji yra tik Karbauskis ją slepe. Beja ta užslėpta žemės ūkio strategija spėju kad nieko gera ūkininkams ne stambiems žemvaldžiams, nežada.

Al.       2016-04-11 23:53

Manau,negerai,kad lietuviai taip kontrastingai skiriasi savo turtingumu. Bet Karbauskis pasirodė geresnis žurnalistas už Volatką.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.