Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Liustracija ir desovietizacija, Partijos

Ramūnas Karbauskis. Apsivalymas prasideda

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 7 d. 0:06

22     

    

Ramūnas Karbauskis. Apsivalymas prasideda

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nustatė, kad „MG Baltic“ atstovai palaiko nuolatinius ryšius su buvusiu KGB pareigūnu, taip pat kitais asmenimis, kurių atstovaujamos įmonės siekia pakeisti Lietuvos geopolitinę kryptį. Komitetas turi duomenų, kad „Rosatom“ ir „MG Baltic“ siekia gauti itin stambius ilgalaikius užsakymus, susijusius su strateginiais Lietuvos projektais, todėl tai gali kelti grėsmę valstybės interesams. Rusijos korporacijos „Rosatom“ ir jos kontroliuojamų įmonių interesams atstovaujantys asmenys planuoja išlaikyti „Rosatom“ įtaką VĮ „Ignalinos IAE“ uždarymo procese, pasitelkdami įtakingiausią verslo grupę Lietuvoje – koncerną „MG Baltic“, kuris galimai neteisėtą poveikį valstybės institucijoms, politikams ir (ar) poliniams procesams siekia daryti pasinaudodamas plačiais politiniais ryšiais ir kontroliuojama žiniasklaidos grupe.

Tokia informacija, nurodyta NSGK išvadose, šokiruoja. Vis dėlto ne mažiau šokiruojantis faktas, jog aukščiausi valstybės vadovai ir kai kurie politikai, anksčiau ėję tokias pareigas, dabar teigia to nežinoję ar negalėję nieko padaryti.

Ar ankstesni Seimai neturėjo tokių teisių, Vyriausybė ir Prezidentė tokių galių, kurias turi dabar? Tenka aiškiai konstatuoti – ir galėjo, ir turėjo, tačiau politikus, matyt, tenkino tokia situacija. Netgi daugiau – jie galimai patys klimpo politinėje korupcijoje. Jei ne principingi, sąžiningi teisėsaugininkai, jei ne nauja Seimo dauguma, valstybė ir toliau būtų išnaudojama grupelės žmonių, kuriems sąžinė ir moralė yra nesuvokiamos vertybės. Dabar taip norisi paklausti Prezidentės – ar tikrai neatsimenate, ką rašėte laiškuose E. Masiuliui? Paklausti Andriaus Kubiliaus, ar jis ir toliau neigs savo ryšius su koncernu „MG Baltic“, „Rosatom“, teigs, jog jo sūnaus tapimas „Modus grupės“ stebėtojų tarybos nariu neturi nieko bendro su Andriaus Kubiliaus vadovautos Vyriausybės sprendimais atsinaujinančios energetikos srityje Lietuvoje ir su jo sūnumi siejamo verslo interesais Baltarusijoje? Paklausti Gabrieliaus Landsbergio: ar jis tiesiog itin naivus jaunuolis, ar vis dėlto – arogantiškas, į korupcinius santykius linkusios partijos vadovas, partijos rinkimų programą pristatęs ir kitus klausimus restorane aptarinėjęs būtent su koncerno MG Baltic atstovu?

Visus NSGK tyrimo išvadų skeptikus ir kritikus noriu nuraminti – tyrimas tęsis. Jis tikrai nesubliūkš, kaip tai vykdavo Lietuvoje anksčiau. Dabar jau ir viso Seimo garbės reikalas tyrimą pratęsti, kad būtų įvardinti visi, kurie pamiršo pažadus rinkėjams ir valstybę ilgus metus skandino politinės korupcijos liūne. Laikas atsinaujinti ir siekti kitokių standartų politikoje.

Todėl neabejoju, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija Seime palaikys NSGK išvadas. Seimas dabar turi rimtą pagrindą parengti įstatymų projektus, stiprinančius teisėsaugos institucijų galimybes užkirsti kelią neskaidriems procesams. Seime neliko ir prieštaraujančių, jog reikia didinti politikų atsakomybę už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir prekybą poveikiu. Žinoma, Seimo narių, ypač su politine korupcija siejamos opozicijos, pasiruošimą kardinaliems pokyčiams įrodys jų tolimesni veiksmai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

DD kaip mažesnysis brolis Kubiliuje       2018-06-9 16:52

Na, broliai ir seserys Karbauskio apsivalyme, tai kada “rosatom” kėslus ir ypač jų sąsajas su buvusiais valdžioje koncervais aiškinsitės? Antai tūlas Dapkus jau pradėjo, tiesa, nelabai gerai sekas ir baigės- riebia ir melaginga antim, kurią pabaidė bomba Dapkaus kelnėse. Užtarkit vargšą paklydėlį žurnalistą. Pats Ramūnas ragina ir kviečia kovot, nepasiduot ir valytis. Tik nuolankiai ir kukliai maldauju valytis tarpusavy, nes kuo labiau valotės, tuo daugiau mėšlo drimba ant kitų niekuom nedėtų mažutėlių..

Stiprybės, Ramūnai,       2018-06-9 8:34

Žmonės jau praregėjo, kas čia vyksta. Reikia telkti visuomenę. O nepasitenkinimo, žinoma, bus.

Pastaba R.Karbauskiui       2018-06-9 7:09

Pradėk apsivalymą nuo savęs, gal tuomet mažiau meluosi.

testux-ui       2018-06-8 9:35

...gerai tu čia .....    aš tiesą sakant po NSGK tyrimo net neabejojau, kad pagaliau Lietuva pradėjo kapanotis valstiečių traukiama iš melo liūno. Pažiūrėsim ar neįkiš jie mūsų į dar bjauresnį...
Tada bus aišku, kad lieka , kaip visada tik vienas, kurį visada prisimename, kai jau blogiau būti negali, - tai Visagalis davęs žmonėms tokią gražią žemę. O ką mes su ja padarėme ir tebedarome…

Ir...       2018-06-8 7:24

  ...tokia kruva tipu su isdziuvusiom smegenelem, uzkimstom ausim, uzklijotom akim,piktom sielom ir purtvinais liezuviais.Panasu i tai, kad tai savo srities profai.Jiems, menamai, uzminta ant mazolio, arba liepta taip rasineti.

tokie ,,teisučio'' rašiniaI       2018-06-7 22:43

primena anekdotą, kuomet pretendentas į darbą cirke pasakoja cirko direktoriui apie savo būsimą pasirodymą publikai: ,,Ir štai tuomet, direktoriau, du mano padėjėjai į areną įveda du baltus kupranugarius, ant kurių kuprų - po du maišus su mėšlu. Mano padėjėjai ima peilį ir prarėžia maišus. Ir viskas - mėšle: baltieji kurpanugariai - mėšle, prabangi publika - mėšle, ryškiai pašviesta arena - mėšle, spindintis orkestras - mėšle, jūs, direktoriau, centrinėje ložėje - visiškame mėšle. Ir štai tuomet į areną įžengiu aš - SU BALTOMIS PIRŠTINAITĖMIS.’’ Galėjai būti visai neblogas vyras, Ramūnai, tačiau susidėjai su Prunskiene, o ,,trašų verslo’’ pinigai viską sugadino nepataisomai.

testux       2018-06-7 20:44

Šiadien sistemos Valdovė, Naša Kvaiša pateikė seimui ratifikuoti sodomistinę Stambulo konvenciją.
Vat netrukus ir pamatysime ko realiai vertos skabios kalbelės apie apsivalymus:)
Dar nepamiršome kolūkiečių Sausio 13-ją apsikaišiusių nezabudkomis.
Dar ne0amiršome, kaip priimant šikalienės/majausko stumtą skvernavarneto gestapinį “įstatymą”, nei vienas kolchozo parcijos atstovas nepakėlė rankelės prieš.
Netikim tais kurie žada švarą mosikuodami mėšlinomis rankomis.
Ne-ti-ki-me.

Tieso metas       2018-06-7 20:19

MU-MŪnėli, nemalk š...
Niekas neprasideda, nereikia kabinti makaronų.
Apsivalymas atrodo gerokai kitaip.
Apsivalymas pradedamas informacinio lauko išvalymu nuo nusikaltėlių propagandos ir įtakų.
To net tik nedarėte ir nedarote- apvalyti žiniasklaidą nuo niekšų propagandos net neketinote.
Jūs, tapę valdžia, privalėjote pirmiausia išvaikyti siauroviziją, įvykdyti radikalią reorganizaciją išdalinant atleidimo lapelius propagandonams, paleisti elertė marionetinę” “tarybą”.
Bet jūs glušai tik imituojate veiklą- leidote seno raugo tarybai skydinės alchašą pakeisi papų portalo dūra, kuri yra tokia par arši sisteminė niekšė.
Kodėl jūsų kiauro bako “komisija” netiria mockinių įtakos ir dalyvavimo Garliavos byloje, a?
Nes jeigu mockiniai buvo sekami tiek metų, tarp perimto el. susirašinėjimo ir pasiklausytų tel įrašų neabejotinai yra ir mockinių bei liberastyno ir kitų valdžios sodomitų lobistų pokalbiai tariantis kaip ginti ūsą ir zoologinę motką. Gaidenis putojo kokiame tv kanale? Mockinių.
Bet tu mu-mūnai ir tavo adjutantas bakas net neketinate vynioti sistemą galinčio susprogdinti siūlo.
Tad malonėk užčiaupti savo vaikėzišką srebtuvę ir nekrušti mums proto.

Valytojas:       2018-06-7 19:46

išvalysim. Viską. Švariai. Tvarkingai. Garantija – 25 m. Už prieinamą kainą.

DD ir užteks- reikia jausti saiko jausmą       2018-06-7 18:16

Mūsų kaime šešios bobos penkios kūrvos du bernai
Trys gaidžiai ir penkios vištos du teliukai avinai
Trys telyčios du ožiukai viens teliuko tetia
Žąsinas cukinijus užpakalį krato

Kazys       2018-06-7 17:39

Sunkiai,dantimis griežiant,alkoholio monopolio žiniasklaida pripažįsta,kad priemonės prieš tautos girdymą duoda rezultatus.Kaip besisukiotų Gaidys ir rūmų politologai valdžioje esanti partija reitingų lentelėje antra.Komentaruose palaikymas virsmui į normalią valstybę.Tai turėtų JUS motyvuoti ryžtingai eiti priekin.Nesidairant ir nesiblaškant.O Pranckietis lai be pykčio perskaito TIESOS komentarus:negi nebus gėda dėl jauno žmogaus teisingos kalbos kritikos?

DD - nuo iki tamstai pensininkei       2018-06-7 16:40

Jurgis Gaižauskas- paskutinysis kaimo kapelų mohikanas iki Zitos Kelmickaitės neotradicinio teroro laikmečio. Jis armonika grot mokėjo, būgnus mušt, manau mokėjo irgi. O kas tas jūsų Gaižauskas? Ką nors be tarnybinio švilpuko ar moka papūst?

DD - MŪS KOLŪKIS       2018-06-7 15:25

Mūs kolūkis kiaulės snukis plastmasiniais akiniais
Kiaulės akimis padūkęs žvairos paršas lapinais
Nosim kreiva, širdim šleiva, sąžine po penkiasdešimt
Eitų šikti, bet neeiva- mūsų dar čia blet po dešimt.

Apsivalymas?       2018-06-7 9:51

Kiekvienas šeimininkas, kiek žinoma, apsivalymą pradeda nuo savojo kiemo, savos trobos. Taigi, Ramūnai, pradėk apsivalymus nuo savęs, o tada jau važiuok į kitas lankas. Ir nesuok čia, mums runkeliams, kad tamsta jau nusiprausęs ir švarut švarutėlis. Nieks nepatikės, nebent tie, kurie maitinasi iš tamstos Agrokoncerno lesyklėlės?

Pensininke       2018-06-7 9:19

Dziugau, kad yra daugiau komentatoriu mastanciu teisingai ir dabar norisi palinketi Ramunui stiprybes, nenuleisti ranku kaip kalba PRANSKIETIS,    pasitelkiant drasiu,  ryztigai kalbanciu kaip D. Gaizauska.

Tarabilda       2018-06-7 8:58

Kuo daugiau niekšų išsipjaus, tuo Lietuvai bus geriau.

Nuomone       2018-06-7 8:17

Kubilas niekšas

Pagarba Ramūnui        2018-06-7 8:16

Atskleisk Kubiliaus ir jo sūnaus biznius su rusais ir baltarusiais.Tai didžiausi melagiai niekšai .Atskleisk tikrąjį tulpės veidą , kuris stipriai nutolęs nuo pateikiamo.Manau tai zmogus, kuris nedirba Lietuvai.Ramunai, tave palaiko tauta.

DD ir dar kartą D       2018-06-7 8:02

Reto įžūlumo demagogas. Suokia apie “rosatom’, apie energetikos alternatyvininkų nenaudėlius po Kubiliaus priedanga. Nagi nagi… Skardžiui ir Basčiui lyg ir ne Kubilius uodegas išsuko? Lietuvos vilties ir patrioto neblogai pažįstamuose rusuose tokiais atvejais sakoma:- “čja by karova myčiala”.. O apie tą patį “rosatom” kalbant, ar netektų ponuliui aiškintis iš kur toks mįslingas aktyvizmas, kurio dividendus tas pats “rosatom” nusiraškė?. Lyg to būtų maža, dar apie rinkiminius pažadus pašnekėjo kaip snargliu į dangų. Pats jis, girdi, rimtas rimto žodžio vyras…Oi, tik nereikia…Juokas net neima.

Čia tokie       2018-06-7 7:05

tokius tvarko.Čia džiunglės,čia ne krikščionybės teritorija.Tik plėšrūnai imasi plėšrūnų.

Nuomonė       2018-06-7 6:47

Didžiausia gyvatė - šio straipsnio autorius smile.

Laikas imti       2018-06-7 6:44

jautį už ragų-konservatorius.Nors kaip sakydavo viena močoiutė,kad sukapok gyvatę,ji vis tiek šokinės.


Rekomenduojame

Vygantas Malinauskas. Kaip katalikai gundomi balsuoti už Ingridą Šimonytę

Algimantas Rusteika. Gal jau laikas?

Vincentas Vobolevičius. Lietuviai nesirūpina dėl savo pensijų. Ar tai blogai?

Žino, ką sako? „Mus tebesieja bendra konservatizmo pasaulėžiūra“... – suokia Jaunėlis Adomėnui, ir šiam darosi aišku: lauk politinio chaoso valstybėje

Benas Ulevičius. Bičiuliai katalikai, ramiai, ramiai…

Robertas Grigas. Šai ko reikia Lietuvai

Geroji Naujiena: Esame mylimi Dievo vaikai

Joana Noreikaitė. Ir vėl gegužės 17-oji – valstybės gėdos diena

Rūta Visocnik. Vietinė oligarchija ir toliau dusina Kauną su pačių kauniečių palaiminimu

Vytauto Radžvilo pasisakymai LRT radijo debatuose

Britų vyriausybė: „Krikščionių persekiojimas – beveik genocidas“

Nuo bačkos. A. Navickas: I.Šimonytė yra empatiška, išmintinga, turi labai gerą humoro jausmą, su kiekvienu bendrauja labai pagarbiai ir nedėvi kaukių

Algirdas Endriukaitis. „Civilizacijų niekas nesunaikina, jos baigiasi savižudybe“

Rasa Čepaitienė. Apie politinių debatų virtuvę iš vidaus

Darius Kuolys. Vieno vaiko istorija

Liudvikas Jakimavičius. Sofistinis klausimas

Rasa Čepaitienė. Šuniukas Grikis ar Žirniukai?

Tomas Viluckas. Nuo kada įrašai FB ar moralinė parama visuomeniniam judėjimui yra „aktyvus dalyvavimas politikoje“?

Povilas Gylys. Klausimas: ar dvaras tikrai diktuoja Bažnyčiai?

Ramūnas Aušrotas. Truputis džiazo apie krikščioniškas vertybes ir bendrąjį gėrį

Arvydas Daunys. Jei bijotės, kad prezidentas Nausėda gali atimti jūsų pinigus, rinkitės… Nausėdą

Rasa Čepaitienė. Apie krikščionybės santykį su didžiosiomis dabarties ideologijomis

Kandidatai į Europos Parlamentą įsipareigojo remti šeimai palankią politiką

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Vytautas Radžvilas. Baltijos „tyrimai“ ir užsakovų agonija

Antrieji kandidatų į EP turą debatai LRT: susitinka A.Guoga, V.Mazuronis, A.Paulauskas ir V. Radžvilas

Rūta Visocnik. Atgal į ateitį ar pirmyn į praeitį?

Vidas Rachlevičius. Ar jau įsidiegėte naujausią savicenzūros versiją?

Darius Kuolys. Apie bene didžiausią istorinį Dalios Grybauskaitės palikimą Lietuvai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.