Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 16 d. 20:33

9     

    

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Keletas pastabų apie šiandien spaudos konferencijoje pristatytą Civilinės sąjungos įstatymo projektą.

Pirma, tai tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu. Buvo pasirinkta padaryti ėjimą žirgu O. Benderio stiliumi, tikintis išlošti laiko, kol tauta susigaudys vykstančioje šachmatų partijoje.

Akivaizdu, jog tam, kad projektas praeitų pateikimo Seime stadiją, reikalingas kiekvienas balsas. Todėl pavadinimo keitimu (ir, neabejoju, po to prasidėsiančia viešųjų ryšių kompanija) tikimasi ir vieną kitą Seimo narį apkvailinti.

Projektą matė valdandiesiems palanki žiniasklaida. Pvz. Portalas LRT.lt džiaugiasi, kad turėjo galimybe susipažinti su projektu. Įsivaizduoju, kad ne tokia palanki žiniasklaida, pvz. kokia “Respubika” tokios galimybės neturėjo.

Iki šiol jos neturi ir visuomenė: nors projektas pristatytas, teisės aktų registre jo dar nėra. Bet, kaip sako vienas liberalkatalikas, reikia mokėti naudotis internetu ir duomenų bazėmis. Darau išvadą, kad a priori Partnerystės (atsiprašau - Civilinės sąjungos) įstatymui pritarę “akademikai” tą daryti moka. Ne veltui jie - akademikai.

Projekto pavadinimas kelia minčių, jog buvo konsultuotasi su liberalkatalikais. Abejoju, kad idėjos “frontrunneris” TVR būtų pats iki “civilinių sąjungų” sąvokos “dasigalvojęs”. Pažymėtina, kad terminas “civilinė sąjunga’ buvo linksniuojamas praeitais metais bandant išsiaiškinti, ką turėjo omenyje popiežius Pranciškus duotame interviu. Būtent ten jis panaudojo ir “civilinių sąjungų” terminą. Tad tikrai nenustebsiu, jog liberkatalikų spaudoje prasidės sava viešų ryšių kampanija, kuria bus siekiama pagrįsti, koks geras, moraliai teisingas ir svarbiausia įtraukus yra valdančiųjų teikiamas Civilinės sąjungos įstatymo projektas. Jam net pats popiežius pritartų (sic!).

Beje, jei kas užmiršo, popiežius Pranciškus, kalbėdamas apie “civilines sąjungas” šnekėjo apie Argentinos patirtį. Argentina, ne Europa. Kodėl tai svarbu? Ogi Pietų Amerika neturi supranacionalinių institucijų (teismų), kurie išaiškintų, jog civilinė sąjunga yra tapati santuokai ir civilinę sąjungą sudarę asmenys yra šeima ir turi tokias pačias teises, kaip ir santuoką sudarę vyras ir moteris. O mes turime ETT, kuris išaiškino jog partnerystę  sudarę asmenys savo teisių ir pareigų apimtimi negali būti diskriminuojami lyginant su santuoką sudariusiais asmenimis, ir turime EŽTT, kuris civilinių sąjungų sąvoką vartoja kaip sinonimą partnerystės sąvokai. Ir t.t., ir t.t.

Ir galiausiai, kadangi dabar jau kalbėsime ne apie partnerystes, bet apie civilines sąjungas, verta pacituoti Tikėjimo ir mokymo kongregacijos instruiciją “Pastabos dėl homoseksualių asmenų sąjungų teisinio pripažinimo projektų”, kur civilinės sąjungos terminas kaip tik yra naudojamas:

“5. Faktiškai egzistuojančių homoseksualiųjų sąjungų reiškinio akivaizdoje civilinė valdžia laikosi įvairiai: kartais apsiribojama šio reiškinio toleravimu, kartais skatinama tokias sąjungas pripažinti teisiškai dangstantis noru išvengti žmogaus, gyvenančio su kitu tos pačios lyties asmeniu, diskriminavimo tam tikrų teisių atžvilgiu, kai kuriais atvejais netgi pritariama homoseksualiųjų sąjungų teisiniam sulyginimui su santuoka tikrąja šio žodžio prasme, neišskiriant nė teisinės įsivaikinimo galimybės.<...>

Tada, kai valstybė laikosi faktiškumo toleravimo politikos, nenumatančios įstatymo, kuriuo tokios gyvenimo formos būtų aiškiai teisiškai pripažįstamos, būtina

<...>

priminti valstybei būtinybę neleisti reiškiniui peržengti ribų, keliančių pavojų viešosios dorovės audiniui, ir pirmiausia apsaugoti jaunąsias kartas nuo klaidingos lytiškumo ir santuokos sampratos, kuri atimtų iš jų būtinas gynybos priemones ir, be to, prisidėtų prie paties reiškinio plitimo. “

“Homoseksualiųjų sąjungų teisiniam pripažinimui ar jų teisiniam sulyginimui su santuoka, kai joms suteikiamos santuokai būdingos teisės, privalu aiškiai ir griežtai prieštarauti. Būtina susilaikyti nuo bet kurio formalaus bendradarbiavimo skelbiant ar taikant tokius labai neteisingus įstatymus ir, kiek įmanoma, nuo materialaus bendradarbiavimo juos taikant. Šioje srityje kiekvienas gali apeliuoti į sąžinės prieštaros teisę.”

UPDATE: projektas jau įregistruotas. Deja, kažkodėl civilinę sąjungą sudarę nevadinami “sąjungiečiais”, bet partneriais.

Jo pabaigoje yra įdomus 24 straipsnis. Įstatymo taikymas

Kituose teisės aktuose vartojamos sąvokos ir formuluotės „*asmuo, įregistravęs partnerystę įstatymų nustatyta tvarka“, „asmuo, su kuriuo registruota partnerystė“, „asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis“, „partneris, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka“, „partneris (kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka)“, „partnerystės ryšiais susijęs asmuo“*, „sugyventinis“, „sugyventinis (partneris)“, „sugyventinis, įstatymų nustatyta tvarka įregistravęs partnerystę“, „sugyventinis, kai įstatymų nustatyta tvarka yra įregistruota partnerystė“, „sugyventinis, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka“ taip pat *atstoja sąvoką „partneris“ – asmenį, kurio civilinė sąjunga yra įregistruota šio įstatymo nustatyta tvarka.*

Ne, tikrai ne partnerystė smile

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2022-05-17 18:58

Žmogų, dukart pamiršusį pasižymėti autobuso bilietą, gali pripažinti negalinčiu auginti savo vaiką. Žmogų, ligonį pavadinusį ligoniu, gali pasodinti į kalėjimą ir, taipgi, atimti vaikus. O iškrypėliai ir ištvirkėliai tuos vaikus galės sėkmingai įsivaikinti. Taip valdžia įgyvendina kažkada akademiko Vilko duotą pažadą, kad Lietuvoje gyvensim kaip Švedijoj.

jei       2022-05-17 17:41

jei žmogus lytiniu organus naudoja ne pagal paskirtį tai jam su protu gerai ar negerai?

???       2022-05-17 17:39

o gal tiesiog įstatymiškai pripažinti nęįgaliais turėti ir auginti vaikus dėl protinių nukrypimų?

Algimantas       2022-05-17 11:14

Viskas yra netgi labai aišku. Po civilinės sąjungos priedanga homoseksualistai ir jų rėmėjai tokiu būdu stengiasi palaipsniui pakeisti kitos sąjungos, dabartinės santuokos, sampratą visuomenėje ir tuo pačiu dar labiau homoseksualizuoti visuomenę. Juk homoseksualizuotoje visuomenėje išsipildys homoseksualistų svajonė: jiems bus žymiai lengviau susirasti partnerį arba jį pakeisti. Argi visas paslaugas bendrai gyvenantiems homoseksualistams negalima įforminti su notaro pagalba – klausimas tik retorinis.
Net neabejoju, kad būtent taip iki šiol elgiasi heteroseksualai, gyvenantys „susidėję“, bei visi kiti, vedantys bendrą ūkį, ir jiems dėl to nereikia jokios civilinės sąjungos ar santuokos įteisinimo.

Išvada       2022-05-17 7:56

Svarbu prastumti bet kokį įstatymą, o toliau bus galima taip patobulinti, kad maža nepasirodys.

T0mas J. 2020 10 27 14:26, alkas lt       2022-05-16 22:02

Civilinių santuokų įstatymas yra ir Italijoje, ir Lietuvoje. Vyrų santuokoms su moterimis.
Civilinė sąjunga.. – kas tai? Aliuzija į santuoką? Skamba truputį panašiai ir tai gali klaidinti. Du žmonės ne tuokiasi bažnyčioje, ne tuokiasi valdiškoje įstaigoje, bet… sudaro kitą kažkokį susitarimą? Kokį?
Na, žmonės gali daryti įvairius susitarimus, SUTARTIS, tvirtinti jas pas notarą ar dar kaip kitaip.. bet tai neturi nieko bendra su santuoka.
Įstatymų leidėjai neturėtų gaišti laiko ir kurti įstatymus, numatančius
– naminių gyvūnų santuokas (sąjungas),
– telefono pakrovėjo sąjungą su rozete ir t.t.
Įstatymai kuriami NORMALIEMS žmonėms, VEIKSNIEMS žmonėms. Visais kitais turi pasirūpinti specialių įstaigų specialistai. Jei asmuo viešai aktyviai demonstruoja savo nenormalumą – teisėsaugos ir medicinos atstovai turi užtikrinti jo veiksnumo patikrinimą.

T0mas J.       2022-05-16 22:00

Partnerystės įstatymas = Civilinės sąjungos įstatymas nėra reikalingas.
Seksualiai sveiki žmonės orientuoti į skirtingą lytį - vyras orientuotas į moterį, moteris į vyrą. Normaliai orientuotų žmonių sąjungas, jei jie to pageidauja, įteisina įstatymas (santuoka) - tai seniai numatyta, nieko nauja šioje srityje kurti nereikia, juolab kad ir tokių pageidavimų iš sugyventinių nėra.
Asmenų su nenormalia orientacija (seksualiai nenormalių) santykių įstatymu įteisinti nereikia, kaip ir bet ko kita, kas yra nenormalu. Nenormalumą galima gydyti, pvz. kleptomanija yra gydoma, yra žmonių kurie ir nuo homoseksualumo išsigydė.

Ziv       2022-05-16 21:51

Ačiū, Ramūnai, už taiklų ir valdančiųjų klastą tiesigiai apnuoginantį tekstą.

Ramūnas Aušrotas - Putino draugas?        2022-05-16 21:47

Kaip sako Ėlėrtė :
Prie Seimo – mitingas už partnerystę: kova už LGBT žmonių teises yra ginklas prieš Putiną

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.