Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Ramūnas Aušrotas. Pora pastebėjimų apie vaivorykštę

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 28 d. 22:01

17     

    

Ramūnas Aušrotas. Pora pastebėjimų apie vaivorykštę

Vykstant vėliavų karams, neprošal bus pora pastebėjimų apie vaivorykštę.

Nei gėjų, nei ką

Vaivorykštė tapo LGBT vėliava apropriacijos būdu. Dar iki jos panaudojimo gėjų paraduose vaivorykštė buvo naudojama anitkarinėse demonstracijose kaip taikos simbolis. Wikipedia sako, kad pirmą kartą tuo tikslu ji buvo panaudota Italijoje 1961 m. taikos marše, nukreiptame prieš atominį ginklavimąsi. Taikos užuomina galėjo būti biblinė – atominių ginklų panaudojimas būtų reiškęs viso pasaulio žūtį, panašų į Biblijoje aprašytą Nojaus tvaną.

Vaivorykštę LGBT vėliavai pritaikė San Fransisko menininkas Gilbertas Bakeris 1978 m., kūręs transparantus tiek gėjų aktyvistų, tiek ir pacifistų organizuojamoms demonstracijoms. Pastarosiose jis ir galėjo pamatyti plazdančią taikos vėliavą. Iki tol gėjų aktyvistai demonstracijose kaip simbolį, pabrėžiantį jų beteisiškumą, naudojo rožinį trikampį – tokį patį, kokį naudojo naciai koncentracijos stovyklose homoseksualių kalinių identifikacijai.

Ne visai vaivorykštė

Vaivorykštė (suskaidytas matomas šviesos spektras) turi septynias spalvas, o štai Gilberto Bakerio sukurta sukurta pirmoji vėliavos versija turėjo aštuonias spalvas, kurių kiekviena išreiškė tam tikrą gėjų gyvenimo aspektą. Prie vaivorykštės spektro spalvų, vėliavos viršuje jos autorius pridėjo rožinę, kuri išreiškė seksualumą (seksualinį gyvenimą), vieną iš pagrindinių gėjų gyvenimo aspektų (ir rūpesčių). Simboliniu požiūriu, galima sakyti, jog vaivorykštei pridėjus papildomą, šviesos spektre nesamą spalvą, ji įgyja contra naturam (priešingumo prigimčiai) bruožų. Taigi, toks vizualinis sprendimas reiškia ir pretenziją tai, kas nėra natūralu, laikyti natūraliu.

Kur dingo seksas?

LGBT legendariume teigiama, kad gaminant transparantus demostracijai buvo pritrūkta rožinės spalvos (sic!), todėl autorius ją išėmė. 1979 m. gėjų parado San Franciske organizatoriai paprašė vėliavą dar supaprastinti – išišimti žydrą spalvą. Priežastis panaši – norėta pasiūti abipusę vėliavą, bet neturėta medžiagos, kurios abi pusės būtų žydros spalvos. Tada vietoje žydros ir mėlynos vėliavoje atsirado heraldinė karališka mėlyna spalva.

Taigi, LGBT vėliavą vadinti vaivorykšte galima tik sąlygiškai: dabartinė neturi visų šviesos spektro spalvų, o originali turėjo viena spalva per daug. Tiesa, tiek originali, tiek dabartinė vėliavos versija išlaikė šviesos spektro spalvų eiliškumą.

Ar vaivorykštė – gailestingumo ženklas?

Viešosios komunikacijos prasme itin geniali mintis buvo pasinaudojant bibliniu Tvano pasakojimu – susieti vaivorykštę su gailestingumu. Šis mentalinis naratyvas apie LGBT yra itin populiarus krikščionių tarpe. Yra sakoma, kad po Tvano Dievas pažadėjo, kad daugiau žmonių nebebaus, o vaivorykštė danguje ir yra tai liudijantis Dievo ženklas. Esą todėl reikia homoseksualaus gyvenimo būdo (elgesio) nesmerkti, priimti ir net jį pateisinti.  Ar tikrai taip?

Vaivorykštė – sandoros – ženklas

Biblijoje vaivorykštė yra sandoros tarp Dievo ir žmonijos ženklas. („Savo lanką padėjau į debesis, ir jis bus ženklas sandoros tarp manęs ir žemės“ (Pr. 9, 13).

Kas yra sandora? Teisine prasme, sandora yra sutartis. Ir čia svarbu pastebėti, kad sandora nėra vienašalis sandoris, pagal kurį viena šalis (Dievas) įsipareigoja viską, o kita (žmogus) – nieko. Taip aiškinti sandorą su Nojumi, būtų piktnaudžiavimas Senojo Testamento tekstu, ignoruojant istorinį ir religinį aprašomo fenomeno kontekstą. Sandora yra sutartis, sudaroma tarp dviejų (lygiaverčių) šalių, abiems pusėms prisiimant tam tikrus įsipareigojimus. Taigi, kalbant apie Dievo sandorą su Nojumi, reikia žiūrėti, kokius įsipareigojimus pagal sutartį prisiima Dievas, ir kokie tenka žmogui. [...]

Teisine prasme, paprastai vienai sutarties šaliai sulaužius sutartį, kita sutarties šalis turi teisę sutarties nesilaikyti ir ją nutraukti. Sandorinis gailestingumas reiškia Dievo įsipareigojimą nenutraukti sutarties, net jei žmogus jos nesilaikys. Taigi, sandora su Nojumi – ai ne licenzija žmogui ignoruoti sutartį ir elgtis kaip nori. Mūsų nagrinėjamu aspektu – tai nėra laisvė elgtis prieš prigimtį (contra naturam). Už elgesį prieš prigimtį Dievas ir toliau baudžia. Senatestamentinis to įrodymas – Sodomos ir Gomoros sunaikinimas, chronologiškai įvykęs po sandoros su Nojumi.

Šia sandorine logika yra paremta visa žydų ir Dievo santykio istorija Biblijoje. Žydų tauta nuolant išduoda Viešpatį, bet Viešpats visada lieka jiems ištikimas. Žydų tauta nusikalsta, Dievas juos teisėtai nubaudžia. Žydų tauta atgailauja ir vėl sugrįžta pas Viešpatį. Dievas visada juos priima, nes jo Sandora yra neatšaukiama. Ir tai yra gailestingumas.

Taigi, kalbant apie vaivorykštę, sakyti, kad tai Dievo gailestingumo ženklas, neva pateisinantis prigimties neatitinkančią praktiką, yra ne kas kita, kaip neteisingas ir tendencingas biblinio teksto perskaitymas.

P.S. Plačiau bus publikacijoje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2021-06-30 15:36

>2021-06-29 19:47, Upanišados - vedų aukščiausioji vedanta/vadovas yra spausdintame variante, na o biblija kurią skaitinėju apima 2679 pusl. apimanti Torą/penkiaknygę, Istorines knygas, kurių  yra 16, Išminties knygas , kurių yra 7, Pranašų knygas kurių yra 18,  NT, Apaštalų darbus, NT laiškus - 23, Apreiškimą Jonui, Priedus.
Na o dabar citata iš Upanišadų “Upanišados sudaro vadinamąją vedantų “vedų viršūnę”... pusl.21;

Vedos       2021-06-29 22:37

Šiek tiek nutuokiu, kokios apimties Vedos, ir žinau kad Vedų tokių kaip Biblijos (knygų rinkinio) viename rišime nėra. Todėl ir uždaviau suktą klausimą tokių raštų „žinovui“.

>>19:47       2021-06-29 21:06

Cha cha cha! Ahas giriasi ,,daugybę kartų” perskaitęs Bibliją ir Vedas! Vargšelis turbūt skaitė ištraukėlių rinkinius pradinukų tikybos pamokoms. Arba koks nors pokštininkas užrašė jam ant lapelio keletą mantrų ,,pagal bibliją”, ,,vedizmas/žinojimas”, dar apie žydų dievą Jahvę, tėvą-velnią ir pan., o dabar su savo draugais mandrapypkiais kiekvieną kartą skaitydami žvengia. Bet jūs juk žinote, kokios apimties knyga yra vien jau ST? O dėl Vedų... Reikia arba turėti laiko mašiną, arba gyventi šioje Žemėje jau kokius 6000 metų, mokėti jau mirusią indoiranėnų prokalbę, iš kurios kilęs sanskritas… Nežinau tiksliai, bet iš Vedų atsiradusių įvairių atšakų ir įvairių pakraipų vediškųjų raštų per kokius 4000 metų turėtų būti atsiradę kelis kartus, o gal ir keliasdešimt kartų didesnės apimties negu Biblija. Iki 18 a. ta tradicija buvo perduodama tik iš lūpų į lūpas, skirtingose vietovėse, aišku, skirtingais variantais, užrašinėti pradėta (svetimtaučių ir pačių indų) tik 18-19 a., kai iš vediškosios tradicijos jau buvo atsiradusios net kelios religijos (be kita ko, induizmas, budizmas ir dar kažkas, tingisi ieškoti). Taigi apie ,,vedizmą/žinojimą” būtų sudėtinga kalbėti. O dar teko girdėti, kad ir slavų tautos (bent jau rusai) gilioje praeityje yra turėjusios vediškųjų žinių, aišku, irgi iki rašto atsiradimo. O jūs laukiate atsakymo iš Aho, kuris, berods, kartą yra parašęs, kad ,,Visatos nėra”. Jeigu domitės ir turite laiko, galite pamėginti skaityti didžiuosius indų epus ,,Mahabharatą”, ,,Ramajaną”. Arba kokius nors grynai religinius tekstus. Man rodos, jų begalė net lietuviškai, anksčiau net gatvėje krišnaitai bandydavo įsiūlyti. Arba laukti, kol jus ,,apšvies” Ahas smile .

Vedos       2021-06-29 19:47

ah1     2021-06-29 15:47
>2021-06-29 15:01, daugybę kartų perskaityta biblija ir vedos, daugybę. Taip kad dešimt metrų pro šoną pataikei.
——
Kur gauti Vedas?

Ahai,       2021-06-29 18:22

o kas tavo tėvas, kad taip kvailai meluoji?

...       2021-06-29 17:22

1. Frankfurto mokykla, tai toks tuometinių komunistų (pagal idėją, pažiūras, nuostatas…), dabar vadinamų globalistais, neomarksistais, leftistais, naujo pasaulio kūrėjais… lizdelis sudarytas iš absoliučios daugumos* žydų (...),kurie iš Vokietijos persikėlė į JAV…
2. JAV palaipsniui užvaldydami tenykščius universitetus…, savo pasaulėžiūrą primetė (užkrėtė) jaunąją JAV kartą, taip sukurdami, įtakodami neomarksizmo, BLM, Antifa ir panašius darinius, kurie dabar griauna pačią JAV ir tą mankurtizmą platina Europoje, Pasaulyje…
P.S. LGBT įdeologija, kuria absoliuti dauguma piktinasi, irgi kilusi (paleista) iš to pačio lizdo, ar bent turi labai glaudžių ryšių...
P.P.S. Kaip vienoje 20-ties metų senumo reklamoje sakydavob „žvelk giliau“.

ah1       2021-06-29 15:50

vaivorykštė tai gamtos reiškinys o ne jokia sandora. Nebereikalo rabis mokytojas sakė - Jųsų tėvas velnias melagis ir galvažudys nuo pat pradžių kuriame niekada nebuvo tiesos/ žinojimo.

ah1       2021-06-29 15:47

>2021-06-29 15:01, daugybę kartų perskaityta biblija ir vedos, daugybę. Taip kad dešimt metrų pro šoną pataikei.

Neverta       2021-06-29 15:05

kalbėti apie vaivorykštę, kai kalbama apie gėjų vėliavą. Joje nėra violetinės - dieviškosios - spalvos. Tuo viskas ir pasakyta.

Ahai,       2021-06-29 15:01

o kada žadi pradėti skaityti Bibliją, kurią nuolat ,,cituoji”? Biblija - tai ne Vedos, kurių tau nelemta nė pauostyti. Bibliją laisvai gali perskaityti ir lietuvių kalba. Gali pradėti kad ir šiandien. Tiesa, tai užtruktų. Bet verta. Bent vieną kartą gyvenime. Tada taip kvailai nesapaliotum ir nebūtum toks juokingas. Oriau atrodytum.

Kis       2021-06-29 14:59

vaovorykste-grazus gamtos reiskinys,kai po liutiespateka saule ir atsiranda spalvinga vaivorykste.O homoseksualistu istviekavimai per pasturgali nieko bendro neturi.Mano galva tegu jie iesko izpakalyje ir toliau viavorykstes,gal ju ana ten padeta?

Ahai,       2021-06-29 14:45

o nuo ko tu nori išsilaisvinti? Nuo žalių akių? smile Tiesiog negeisk to, ko neuždirbai, ir akių spalva normalizuosis. Štai ir visas žinojimas. O makaronus kabinėti tau nelabai sekasi, nes tau pačiam to žinojimo labai trūksta. O va štai akys tai žalios… smile

ah1       2021-06-29 13:56

parazitai bijo ultravioletines spalvos, nes jis juos paprasčiausiai žudo todėl ir kaukės nuo prieš kovidą būtent tokios spalvos - parazitams mirtinos spalvos ir tai tik paprasčiausias vedizmas/žinojimas.
Ir kad būtent šios spalvos trūksta gėjų vėliavoje ir gėjų vėliava ne vaivorykštės spalvų visuma ir ne vaivorykštė - tą ir turėtumėte žinoti>2021-06-29 7:59…
Tiesa/ žinojimas jus išlaisvins mokė  rabis/ mokytojas Biblijoje. Žinok o ne tikėk - mokytojo /rabio mokymo esmė.

Puikus       2021-06-29 9:28

Puikus išaiškinimas.Kaip visada šio autoriaus.Padėka.

Dzeikas       2021-06-29 9:09

Pirmiausia reiktu atsisakyti pederastu leksikono. Ne “gejus”, bet homoseksualistas.
O kalbos apie homoseksualistu simbolio vaivorykstes panasuma-nepanasuma i tikraja vaivorykste tera skambinimas kiausais. Lygiai kaip ir naciuku kalbos esa svastika esa ne naciu simbolis,o kokiu tai druidu ar krisnaitu.
Vaivorykste - grazus gamtos reiskinys, bet suterstas homoseksualistu ir ilga laika kels pasislykstejima paprastiems zmonems, ka mes ten bekalbetme teisinga vaivorykste pas LGBT ar ne.

Ahai,       2021-06-29 7:59

savo išgalvotas pasakas sek savo sektai, bet ne visai Lietuvai. Esi juokingas, bet, patikėk, jau gerokai atsibodai.

ah1       2021-06-28 22:35

vėl žydų pasakų motyvai tvanas, Nojus… Mes ne žydai tai ko kišat mums lietuviams žydų mitologiją ir pasakas lyg savų neturėtume? Ir iš viso gėjų vėliavoje nėra vaivorykštėje esančios ultravioletines spalvos/dėvimų  žydrųjų kaukių spalvos, ultravioleto spalvos naikinančios parazitus ir todėl gėjų vėliava ne vaivorykštė ir ne vaivorykštės spalvų visuma ir todėl nėra apie ką diskutuot iš viso.
O viešpatis tai adanajus žydiškam variante pagal Bibliją. Tai taip ir rašykit - vietoj viešpaties - adanajus, vietoj VIEŠPATS - JAHVĖ.
O kas liečia bibliją tai žiūrėkit filmą  “Knyga Ilajaus” - siužetas apie tai kaip žmonėms dašuto kad karas visa ką išdeginęs kilo dėl Biblijos,žmonės surinko visas Biblijas ir sudegino ir dėl ko bandos vadeiva ieškojo Biblijos - Biblijos kaip psichologinio ginklo žmonėms valdyti.

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.