Dienos aktualija, Politika, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Ramūnas Aušrotas. Palaikau mitingo idėją, bet nerimauju dėl to, kas gali įvykti

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 10 d. 21:18

5     

    

Ramūnas Aušrotas. Palaikau mitingo idėją, bet nerimauju dėl to, kas gali įvykti

Šiandien prie LR Seimo įvyks mitingas prieš Galimybių pasą.

Palaikau mitingo idėją, bet nerimauju dėl to, kas gali įvykti.

Palaikau, nes mitingas – tai pilietinės savimonės išraiška. Valdžios prigimtis ir esmė yra primesti savo valią.

Piliečio teisė ir pareiga tam priešintis, matant neteisingumą. Šioje įtampoje ir gimsta pusiausvyra, kurią galima vadinti demokratija.

Mitingas yra ne prieš vakcinaciją, ne prieš jos privalomumą, bet prieš GP. Kodėl reikalinga protestuoti prieš jį? Dėl vienos paprastos priežasties. Priėmus GP pas žmones įvyks paradigmos poslinkis. Taps norma situacija, kai piliečiams yra apribojama laisvė ne dėl to, kad jie kažką padarė, o dėl to, kad jie nedaro, kas paliepta. Skiepai tik pirma situacija, bet ne paskutinė. Todėl GP įsitvirtinimas yra daug didesnė žala nei ekonominė žala dėl karantino. Tai žala visuomenės mentalitetui.

Teisė sako ir reikalauja, kad žmogaus teisės gali būti ribojamos tik įstatymu, bet ne vykdomosios valdžios sprendimais.  Vieną kartą apribojus žmogaus teises vykdomosios valdžios sprendimu, atsiras precedentas tokiu pačiu būdu jas apriboti ir kitoje situacijoje. Pavyzdžiui, apriboti konstitucinę tėvų teisę ugdyti vaikus pagal savo įsitikinimus, įvedus į švietimo sistemą privalomą lytinio švietimo ar genderistinę programą, motyvuojant tuo, kad švietimo sistema yra valstybinė ir kad tai valstybė, o ne tėvai nustato švietimo sistemos turinį. Ir, beje, šis pavyzdys ne toks jau nerealus.

Kaip parodė vaiko teisių apsaugos reforma, netgi ir įstatymas gali būti ydingas, neatitinkantis žmogaus teisių apsaugos standartų. Jei ne piliečių iniciatyva ir jų sutelktumas, tuo metu nebūtų pavykę priimti įstatymą koreguojančių pataisų. Tad piliečių balsas verčia įstatymo leidėją devynis kartus patikrinti ir tik dešimtą kartą pjauti. Ir tai yra gerai.

Galiausiai, nėra jokio įtikinamo mokslinio paaiškinimo, kodėl GP nustatomi tokie, o ne kitokie ribojimai.

Prisiminkime, daugiau kaip prieš metus, kai gyvenome primosios Covid-19 bangos sitaucijoje, ją suvaldyti pakako atstumų laikymosi, kaukių, rankų higienos, saviizoliacijos. Kodėl jų nebepakanka dabar, kai daugiau kaip pusė populiacijos jau yra paskiepyta? Kodėl šių priemonių nepakanka norint visiems saugiai važiuoti viešuoju transportu ar apsipirkti didelėse parduotuvėse? Atsakymo į šį klausimą nėra.

Kaip aiškėja iš oficialių pandemijos valdymo LT ekspertų prasitarimų socialiniuose tinkluose, siūlomi GP apribojimai nebuvo svarstyti nei Ekspertų Taryboje prie Vyriausybės, nei ET prie Prezidentūros. Vienas ekspertas tiesiai šviesiai pasakė, kad jie yra politiniai, o ne grįsti mokslu. Dar daugiau, naujausi moksliniai duomenys iš Islandijos, Jungtinės Karalystės ir JAV verčia abejoti tuo, kad siūlomos priemonės yra tinkamiausios Covid-19 delta atmainos valdymui, kaip ir tuo, kad totali visų visuomenės grupių vakcinacijos nauda yra didesnė už galimą žalą.

O nerimauju dėl to, kas gali nutikti. Neatsakingi ir smurtiniai (kitaip nepavadinsi) vykdomosios valdžios veiksmai, pasėjo žmonėse nerimą, baimę, pyktį. O į smurtą paprastai atsakoma smurtu. Galiausiai, abejoju mitingo organizatorių gebėjimais suvaldyti minią ar ją pakreipti. Todėl labai viliuosi, kad žmonės bus išmintingesni už valdžią.

Nuotraukoje: protestai prieš GP Prancūzijoje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pasvarstymui       2021-08-11 10:09

Apie 2008 m. sausio riaušes prie Seimo spauda rašė taip: (c) “Iš pradžių taiki akcija, kuria siekiama stabdyti kai kurias valdančiosios koalicijos vykdomas reformas, [...] peraugo į neramumus.” Apie 2021 m. rugpjūčio riaušes prie Seimo kas parašęs tuos pačius žodžius ar bus suklydęs? Juk ne!
Atidesni turėjo pastebėti dar vieną sutapimą: abiem atvejais mitinguotojų ir riaušininkų kontingentas gerokai skyrėsi - matyti iš jų veidų, stoto. Tad šabloniškai vykstančių “priemonių” dalyvius, organizatorius ir kuratorius išaiškinti problemų nebus… Juolab dabartinis visos policijos vadas tada kuravo viešąją policiją, viską žino ir reikalą bežiūrint išgliaudys.
Ir trečia: ‘klūpėjimo” prieš policiją prie II Seimo rūmų veiksmas labai priminė vaizdus iš Minsko. Va, puiki proga išlukštenti Lukos fanus, suvaidinusius spektaklį jo naudai, gerbėjus, pritarėjus (?).

Valdžia tik dangstosi       2021-08-10 23:03

skiepais,turėdama visai kitus tikslus įvesti diktatūrą.

Skiepai tik paskutinis       2021-08-10 23:01

lašas valdžios neteisybių,melo,apgaulių,grobstymų,nesiskaitymų...grandinėje.Galvoja,kad turi Briuselio užnugarį,tai gali elgtis kaip dievai?Atitolo nuo moralės,iki kurios teisei augti ir augti.Vieną kartą kantrybė trūksta net ir lietuviui.Geriau to nesusilaukti,o tartis su tauta,kaip su šeima.

Jules       2021-08-10 22:29

Abejose pusėse yra negerų, sakyčiau, pavojingų mūsų egzistencijai dalykų. Bet gi tai išprovokavo pseudo elitas ir jo valdžia - priartino prastuomenę arčiau Rusijos arba Lukašenkos, o tai jau nusikaltimas ir gana rinkas. Išprovokuotas karas, išprovokuota migracija, išprovokuotas smurtas ką sako? Be desovietizacijos ir įslaptintų kagebistų paviešinimo nieko gero nebus. Ar ne keistai atrodo, kai įslaptinti kagebistai stabdo Putino Rusiją?

bronius       2021-08-10 22:04

Nesuvaldė organizatoriai minios, bet, kitavertus, net ir riaušių nebuvo, tiesiog nustūmė blokavusius išėjimą iš seimo ir tiek. Seimo langai neišdaužyti. Tai gal pažanga nuo 2009 metų. Aišku, valdantieji dabar bandys šitą dalyką išnaudoti, kad galėtų užblokuoti ateities protestus. Bet galgi kažkiek pro biurokratiškas galvas prasimuš, kad būtent nuo jų veiksmų ir priklauso šitie dalykai…


Rekomenduojame

Alina Laučienė. Kada mokytojo profesija bus prestižinė? (I dalis)

Daniel Pipes. Migrantai iš Artimųjų Rytų turi likti savo kultūrinėje zonoje

Andrius Švarplys. Kaip greitai keičiasi mūsų konservatizmas

Vokietijoje gėjams, lesbietėms ir migrantams išskirtos atskiros stovėjimo vietos automobilių aikštelėse

R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

Jungtinės Tautos nori uždrausti genderizmo kritiką

Vidmantas Misevičius. Mėlynas herbas – nauja norma?

Danutė Šepetytė. Auka ant dvasiškai merdėjančios valstybės altoriaus

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

Tomas Čyvas. Savivaldos dienos proga – politologo žinia: savivaldos Lietuvoje nėra

Justas Sakavičius. Galimybių pasas nepasiekė savo tikslų

Bausmės ir Sankcijos. Marijus Velička

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Marius Parčiauskas. Lepanto mūšis už katalikybės kūną ir kraują

Vytautas Sinica. Neleisti žmonėms gyventi normalaus gyvenimo!

Karikatūristo žvilgsniu

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl elektros energijos ir dujų kainų kilimo ir jo valdymo

Lenkija atsakė ar laikysis visų Briuselio nurodymų

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kvietimas pasirašyti peticiją prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje

Jungtinės Karalystės universitetuose kursai apie rasinę įvairovę ir genderistinę tapatybę taps privalomi

Laisvūnas Šopauskas. Ar Nidos Vasiliauskaitės individai apgins savo laisves ir teises? (II)

Iš propagandos frontų. Linas Slušnys: „Mielieji, pasiskiepykite kuo greičiau – nereikės mirti natūralia mirtimi“

Gintautas Terleckas. Barbarai

Alvydas Mozeris. Apie A. Dulkio paskelbtas žiurkių lenktynes: kuo didesnis sergamumo rodiklis, tuo didesnis šansas merui gauti premiją...

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“. Versija: dujų kainos sukeltos sąmoningai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.