Dienos aktualija, Istorija, Iš propagandos frontų

Ramūnas Aušrotas. Net ir katalikiškoje mokykloje apie „Didžiąją Prancūzijos revoliuciją“ dėstoma liberalų propaganda

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 28 d. 12:25

17     

    

Ramūnas Aušrotas. Net ir katalikiškoje mokykloje apie „Didžiąją Prancūzijos revoliuciją“ dėstoma liberalų propaganda

Na, štai. Mokausi su sūnumi istoriją. Tema: „Didžioji Prancūzijos revoliucija“. Ir nors mano sūnus mokosi katalikiškoje mokykloje, medžiaga imama iš valstybinio istorijos vadovėlio, kurio istorinis naratyvas paremtas liberalizmo ideologija.

Pagal ją, revoliuciją sukėlė karaliaus ir bažnyčios piktnaudžiavimas valdžia, ją skatino teisingos apšvietos idėjos, švietėjai svajojo apie lygių žmonių visuomenę. Revoliucija iškėlė laisvės, lygybės ir brolybės idealą, garantavo visų žmonių lygybę prieš įstatymą, paskelbė žmogaus ir piliečio teisių deklaraciją. Viskas labai gražu. Tiesa, pamini ir giljotiną, kuria buvo giljotinuotas karalius smile

O tai, kad apšvietos atstovams, buržua intelektualams švietėjams rūpėjo tik asmeninė (individuali laisvė), o jų teorijos apie valstybės valdymą praktikoje buvo netinkamos valstybei valdyti, kad galiausiai valdžiai stabilizuoti reikėjo įvesti diktatūrą, kad revoliucija buvo neteisėtas ir smurtinis būdas paimti validžią, kuris pareikalavo daug aukų, kad gražūs „Žmogaus ir piliečių teisių deklaracijos“ žodžiai apie žmogaus teises ir visuotinę lygybę buvo sausa teorinė šaka ir praktikoje buvo taikoma toli gražu ne visiems (jie negaliojo Revoliucijos priešams, o jais buvo ir kunigai, ir vienuoliai, ir bet kas kitas, nesutikęs su naujo režimo politinėmis idėjomis), kad prancūzai išrado terorą kaip valdžios išsaugojimo priemonę (jų revoliucinis šūkis iš tiesų skambėjo: „Laisvė, lygybė, brolybė arba mirtis“, t.y. prievartą kaip priemonę), kad jie atsakingi už pirmąjį pasaulyje genocidą (Vandėjos valstiečių sukilimo numalšinimą, kurio metu be teismo buvo nužudyta ne mažiau kaip 10 000 (o kai kas sako – 400 tūkstančių ir daugiau) žmonių, kad siekdami išsaugoti savo valdžią revoliucionieriai nacionalizavo banyčių ir vienuolynų turtą tam, kad apginkluotų savo armiją, išmokėtų algas savo biurokratijai, kad vieša relginė praktika buvo uždrausta, o visi religiniai ordinai buvo išvaikyti (ir sugebėjo sugrįžti į Prancūziją tik po Antrojo pasaulinio karo su de Golio pagalba), kad Prancūzijoje įsigaliojo religijos laisvę varžanti laicistinė dvasia, kuri mutavusiom formom tebeegzistuoja iki šiol, kad revoliucijos propaguojamos moralinės nuostatos buvo žemiau plintuso – apie visa ta nė žodžio.

O apie tai turi būti kalbama katalikiškoje mokykloje, ypač toje, kurios įkūrėja kilusi iš tos pačios Prancūzijos ir kurios įkurtai kongregacijai irgi teko patirti antibažnytinės politikos pasekmes Trečiosios Respublikos laikais (1870–1940).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

asde       2020-04-1 17:29

Homoseksualistas – narkotikų mėgėjas Džonis: „Dzeikai, tu esi tikras mano bičas, nes politikoje esame vienminčiai. Aš taip pat nekenčiu bet kokios spalvos davatkų“.

Dzeikas       2020-03-31 16:36

Apie laisvei…:
Aha, kaip Sovietija vadavo tuos kurie pateko jos valdzion: “Laisve - isisamoninta butinybe”.  Spalio revoliucija isvadavo zmogu nuo kapitalo diktato ir suteike tikraja laisve - laisve kurybiskam gyvenimui ir kitas blah-blah-blah.
Visi isgamos norintys sukurt pragara zemeje pradeda butent nuo laisves profanavimo. Tipo iki ju laisve netikra, o va jie nesa tikraja, realia laisve.
Sukis “laisve , lygybe , brolybe” implikuoja laisve rinktis.Tavo laisves riba yra kito asmens laisves ribos. Tuose remuose gali rinktis blogi taip pat. Bet tai toli grazu nereiskia, kad tu atlaisvinamas nuo atsakomybes uz netinkama pasirinkima.
Tik tautisku ideju slapimu apsvaige ivairaus plauko bolshevikai, naciai ir panasus kergia siam sukiui prasme ATRIBOTA nuo atsakomybes.

Apie laisvę ir lygybę       2020-03-31 12:31

Pasklidus įtikėjimui lozungų „laisvė, lygybė, brolybė“ absoliučiu teisingumu, šiandieninis pasaulis pateko į dvasinio nihilizmo, ištižimo ir ištvirkavimo liūną. Juk neatsitiktinai šiandien yra tiek daug žmonių (ypač tarp jaunimo) kenčiančių nuo depresijos, įvairių neurozių, kartais žmogų privedančių netgi prie savižudybės. Giliau pamąsčius, galima nesunkiai prieiti išvadą, kad žmogų padaro laimingu tik jo išsilaisvinimas iš didžiųjų ydų (nuodėmių) pančių.

Dorovinė tiesa visuomet būna paprasta ir aiški       2020-03-29 17:21

Laisvė, lygybė, brolybė? O aš sakau, kad laisvė, bet ne visiems; lygybė, bet ne tarp visų; brolybė, bet ne su visais. Argi būtų gerai, jeigu visi kriminaliniai nusikaltėliai ir prievartautojai visuomet būtų laisvi; jeigu doras žmogus morališkai būtų sulygintas su ištvirkėliu; jeigu krikščionis būtų sulygintas su satanistu; jeigu doras žmogus broliautųsi su kriminaliniais nusikaltėliais ir ištvirkėliais…

Dzeikas       2020-03-29 10:24

Ir dar:
Jeigu kalbeti apie revoliucionieriu , ne visu bet visisku Robespjero stiliaus “marozu” siautejima ir kunigu zudyma, tai tebunie papildomas priminimas Dievo tarnams ir “tarnams”, tiek praeityj, tiek dabartyj, tiek ateityj - jie turi tarnauti Jam, ne sio pasaulio Valdovui, o ne zemiskiesiems valdovams, prezidentams, karaliams ir siaip ministeriams pirmininkams.
Ir nuokrusoms nuo sakyklu vapantiems “tik nebalsuokite uz komunistus” verta prisiminti sias Prancuzijpos Didziosios revoliucijos pamokas. O butent, tarnausite ne Jam, o mamonai - is mamonos ir gausite atlygi(kulka kakton, nes jus druska nustojusi sudyti, ir pasakyta “ismesti tik tinkama”).
Bevaiksciojantis uz parankes su Putinu metropolitas, ar styrantis koks lietuviskas kataliku bonza salia salies vadovo nenuteikia manyt,kad baznytgalviai sias pamokas ismoko.

Profesionalūs dezistai       2020-03-29 8:25

kalba apie vokiečių kontrolės metus, bet nekalba, kas buvo iki jos, kodėl? Pliekia Napoleoną, bet nekalba, kas buvo iki jo ir po jo.

to G Orvelas       2020-03-29 8:19

Vadinasi, jie valdo ir Koronę 2020? Ir autorių taip pat.

dar tikintiems "holokausto" kliedesiais        2020-03-28 23:45

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:

sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

Tai jules       2020-03-28 21:27

Trockis tkrai buvo artimas gyminaitis ,be jo nei zingsnio.

Dzeikas       2020-03-28 20:14

Susilaikysiu vienareiksmiskai vertinti Prancuzijos Didziaja revoliucija.
Aisku viena, ji ant lygios vietos neatsirado ir Prancuzijoje toli grazu nebuvo kazinkokia katalikiska idile su kulturingu, visais besirupinanciu karaliumi.
Revoliucija atnese visu lygybes pries istatatyma ideja.Ar tai blogai?
Nemanau.
O jeigu kokia tai katalikiska mokykla ne taip desto - na tai siaura tos katalikiskos mokyklos problema ir ar ji verta diskutuoti?

Jeigu kas nors nori       2020-03-28 18:00

bent kiek suprasti 1789-1794 metų Didžiosios Prancūzijos revoliucijos ištakas ir pasekmes, gali paskaityti anglų mąstytojo Tomo Karlailio knygą “Prancūzijos revoliucijos istorija”. Tiesa, skaityti šį didelį veikalą irgi reikia proto. Bet šiek tiek tikėti žmogumi, kuris nelabai tikėjo Dievu, bet pripažino tikėjimo būtinybę, vis dėlto galima. Klysta tie, kurie mano, kad galima tokius istorijos periodus kaip nors suprantamai išaiškinti vaikams. Vaikus geriausiai palikime ramybėje. Jie karčias savo pažinimo taures išgers patys, šituo galima neabejoti..

G Orvelas        2020-03-28 17:43

Jau 1947 m rašė: ” Kas valdo praeitį, valdo ir ateitį.  O kas valdo dabartį, valdo ir praeitį.”

Po Prancūzijos revoliucijos       2020-03-28 17:27

ir Napoleono Lietuvoje buvo be galo žiauri caristinė Rusijos imperijos okupacija(Vienos kongreso viešpatija) plius dar vietinė lenkystė, deja. Uždrausta kalba, raštas ir t.t. Toks įspūdis, kad vėl rimtai laukiama Rusijos sugrįžtant drauge su Didžiuoju trejetu, nes Putinas nori surengti tokią Trejeto konferenciją po Rusijos imperijos sienų atstatymo, po Tautų Sąjungos penketuko priedanga dar iki gegužės devintosios. Kas jei ne ta Prancūzų revoliucija, nes tos jų revoliucijos, ir Napoleonas sužadino Tautų pavasarį Europoje ir pasuko ją link pavergtų tautų išsivadavimo - sužadino viltį lietuviams, kad jie gali pakilti iš pelenų, iš užmaršties. Susidaro toks įspūdis, kad tokius niekus rašinėja koks tai pseudo VDU ar VU docentas - oligarchijos dvaro pamišęs moksliukas-pavyzdukas.

Kai baigsis       2020-03-28 15:53

Kai baigsis liberalkomunizmas, tai baigsis ir istorijos perrašinėjimas. Mane labiausiai nervina Lietuvos istorijos perrašinėjimas. O tokių dirbančių ir dėstančių studentams universitetuose stribvaikių netrūksta. Tie dėstytojai, mano nuomone, yra š. verti propagandistai.

Neoliberalizmas,       2020-03-28 14:45

paprastai ,liaudiškai galvojant,yra lengvų kelių ieškojimas.Ir dabar kaip toje pasakoje “Katės namai” katė Europa šventė,ilsėjosi,o darbštuolė Kinija,kaip tie kačiukai,dirbo.Dabar visi prašo iš Kinijos kaukių aprangų,testų.Sudegė Europa?Ar susipras,kad atėjo laikas gyventi kitaip?“Budėkite”...

Jules       2020-03-28 13:44

Tai buvo ne revoliucija, o bolševikų organizuotas rūmų perversmas, laiveliu atplukdyto drg.L.Trockio iš Naujojo Jorko su babkėmis ir prievaizdais bei gautu pasu tiesiai iš prezidento rankų “na vsiaki sluči”. Kritikuojate vienus dėl istorijos slėpimo, o patys ką darote? Ar ne tą patį? Vėliau šiam buvo paliepta perleisti valdžią Leninui dėl paikų runkeliokų akelių, kaip dabar. Peterburge turėtų išties stovėti ne kreiseris Aurora, o Kristianiafjord’as - Trockio atplūkdytojas. Ramūnas, deja, irgi mėgaujasi daline tiesa, kaip ir visi kiti, ypač prapiesoriai, ypač VU ir VDU. Prašom išvardinti, kokie prievaizdai ir slaptieji prezidento patarėjai kartu su drg.L.Trockiu plaukė į Peterburgą, į Europą? Žinote Molotovo Maskvos paktus, o kitų nežinote, kodėl? Kodėl apsimetinėjate nežinančiais ir kvailinate studenčiokus ir mūsų runkeliokus. Napoleonas sustabdė išsigimstančią Prancūzijos revoliucija, bet iš jos paliko ką? O kas dėjosi po jo, nežinote? Esate Rusijos carų ir Kompartijos(bolševikų arba kitaip internacių) sekretorių pusėje ar kaip? Norit Lietuvos prastuomenę palenkti link Rusijos, norėdami ją prispausti, ar taip reiktų suprasti?

grumstas       2020-03-28 13:19

  Daugeliui, ypač tiems , kuriems žodis “Revoliucija” skamba kaip gražiausia muzika, bet, dabar, sužinoję , kokia ji ta išliaupsinta ir nesenų bolševikų, ir ES garbintojų,“Didžioji Prancūzijos Revoliucija” nesinorės prisipažinti , kad buvome mulkinami , apgaudinėjami ir nežinojome kruvinosiosPrancūzijos revoliucijos istorijos. Nes istorija rašo nugalėtojai taip , kaip jiem tinkama- kad jie atrodytų gražiai ir patraukliai. Kada istorija rašoma teisingai , nefalsifikuojant ir nevyniojant į blizgantį popieriuką - tada valstybė gali rinktis teisingą istorinę perspektyvą . kai jai vadovaujama pasitelkus melaginga istorija - jos vystymosi kelias labai skausmingas , arba vedantis net į pražūtį. Šią revoliuciją kaip pavyzdį sau laikė ir bolševikiniai perversmininkai Rusijoje. O Lietuivos istorikai ir švietimo specialistams nė nerūpi istorinė tiesa ir kad meluojama iki šiol kaip sovietmečiu.


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Dominykas Vanhara. Kas yra blogai su šia publikacija?

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

„Neredaguota“ pokalbis su Aurelijumi Veryga apie pandemija ir politiką

Lietuvos šeimų sąjūdžio tarptautinė konferencija po mitingo: „Valstybių ateitis diktatūros šešėlyje“ (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Kas bandė organizuoti riaušes?

Liudviko Jakimavičiaus pastebėjimas: ant ko tada visas bėdas vers?

Rugsėjo 10 d. mitingo Katedros aikštėje rezoliucija

Mero rinkimai Trakuose. Ramūno Aušroto programa: kaip išspręsti įsisenėjusias Trakų komunalinio ūkio problemas?

Nidos Vasiliauskaitės kalba rugsėjo 10 dienos mitinge Katedros aikštėje (vaizdo įrašas): „Mes nesiderame!“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.