Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos, Šeimos politika

Ramūnas Aušrotas. Nesileiskite nuperkami

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 25 d. 15:31

8     

    

Ramūnas Aušrotas. Nesileiskite nuperkami

Rugsėjo pradžioje Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen paskelbė apie iniciatyvą dėl įstatymų projektų, kuriuos pavadino Šeimų paketu.  Pirmąjį iš jų – vaikų kambarius viešojo sektoriaus institucijose – Seimas svarstys jau ateinantį antradienį.

Kaip politine prasme reikėtų vertinti šį Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) susirūpinimą šeima?

Partijos, kuri dėmesio šeima anksčiau nedemonstravo. Netgi priešingai, praeitoje LR Seimo kadencijoje ši partija nuosekliai pasisakė prieš, taip pat dauguma frakcijos narių balsavo prieš visas šeimos politiką valstybėje stiprinančias iniciatyvas, pradedant nuo LR Šeimos stiprinimo įstatymo.

Pastarąjį partijos pirmininkė vadino „deklaracijų rinkiniu“, „biurokratiniu instrumentu“ (ČIA), o jame minimą vyro ir moters tarpusavio papildomumą bei prigimtines šeimos narių teises ir pareigas vadino ginčytinomis (2017 m. spalio 18 d. FB įrašas ČIA), taip prisidėdama prie nuomonės, kad šį įstatymą LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė turėtų vetuoti. Nevetavo.

Aš tik priminsiu, kad būtent šio įstatymo pagrindu po dviejų metų atsirado Bazinis paslaugų šeimai paketas (žr. ČIA), kuriame buvo numatyta keturiolika paslaugų šeimoms, kurios turėjo atsirasti visose savivaldybėse. Bazinio paslaugų šeimoms paketo dėka savivaldoje atsirado paslaugų ne tik socialinę riziką patiriančioms, bet visoms šeimoms. Jo dėka tvirtą teisinį pagrindą švietimo sistemoje įgijo ikimokyklinis vaikų ugdymas ir švietimo pagalba, įdiegtas neformalaus vaikų švietimo krepšelis, atsirado tokios paslaugos šeimoms kaip tėvystės įgūdžių ugdymas, psichosocialinė pagalba, šeimos mediacija.

Kai Šeimos stiprinimo įstatymo pagridu buvo pradėta formuoti šeimų interesus instituciniame lygmenyje atstovauti skirta Nacionalinė šeimos taryba, LLS pirmininkė viešai pavadino ją „radikalių politikų tribūna“ ir „visa apimančia [...] priežiūros (o gal cenzūros?) institucija, [...] kuri gali tapti šiuolaikine inkvizicija [...] kiekvienam iš mūsų“ (2019 m. gruodžio 4 d.: ČIA).

Galiausiai, kai buvo tvirtinama Nacionalinės šeimų tarybos pirmininkė dr. Ramunė Jurkuvienė, LLS pasisakė ir balsavo prieš šią kandidatę ne dėl jos kompencijos, bet dėl konservatyvių pažiūrų, t.y. diskriminavo kandidatę įsitikinimų pagrindu (2020 m. spalis: ČIA).

Ir štai dabar LLS pirmininkė veržiasi į pirmąsias politikų, kuriems rūpi šeima gretas, nors iki tol jokios iniciatyvos susijusios su šeimos politika ji nerodė. O tiksliau – slopino. Klausimas kodėl?

Atsakymas yra paprastas. Tokiu būdu yra ruošiama dirva Partnerystės įstatymo, siūlančio įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę, priėmimui, kuris vėl bus teikiamas šioje LR Seimo rudens sesijoje. Viena iš priežasčių, lėmusių fatališką liberalių jėgų pralaimėjimą šių metų vasario mėnesį, kada projektui praeiti pritrūko poros balsų, buvo pernelyg didelė šį projektą stumiančių jėgų koncentracija į LGBT/ teises.

Prisiminkime, vasario Seimo sesijoje vienalyčių porų klausimas nustelbė visus kitus klausimus. Ir turbūt ne vienam eiliniam piliečiui, nesiveliančiam į ideologines kovas, kilo klausimas, kodėl visa energija skiriama šio klausimo sprendimui, kai šalyje yra apstu kitų spręstinų klausimų. Kodėl teikiamas išsikirtinis dėmesys šios socialinės grupės apsaugai, kai rūpesčio pagrįstai reikalingos jaunos šeimos, kurioms reikia gyvenime įsitvirtinti, daugiaviakės šeimos, kurioms reikia išgyventi, krizę patiriančios šeimos, kurioms reikia padėti.

Šis perdėtas angažavimasis vienos ir tikrai ne nuskriaustos socialinės grupės atžvilgiu neabejotinai motyvavo piliečius pasisakyti prieš vienalytes partnerystes, tą rodė ir apklausos, o pastarosios spaudė svyruojančius politikus išdrįsti balsuoti prieš. To pasekmė – politinės galios persiskirstymas Seime, dėl kurio neliko užtikrintos daugumos, reikalingos vienalytėms partnerystėms įteisinti.

Šeimų paketo iniciatyva yra siekiama parodyti, kad ir mes esame už šeimą, taip siekiant ištirpdyti visuomenės nepalankumą vienalytėms partnerystėms ir iš naujo formuoti politinę galią, reikalingą joms įteisinti.

Kruopščiai surašydamas informaciją apie iki šiol reikštą LLS požiūrį bei parodydamas darbų šeimos politikoje stoką, noriu pasakyti labai paprastą dalyką: dabartinis LLS susijaudinimas dėl šeimos reikalų yra ne kas kita, kaip politinė kohabitacija, reikalinga Partnerystės įstatymui prastumti.  Kai šis įstatymas bus priimtas, liberalai šeimą pamirš. Ne tik pamirš, bet ir išduos reikalaudami (paminėsite mano žodį), kad remiantis Partnerystės įstatymu švietimo sistemoje būtų kalbama „apie įvairias šeimas“. To jau reikalaujama, tačiau tam dar nėra įstatyminio pagrindo.

O kadangi esu kandidatas į Trakų raj. merus, savo rinkėjams priminsiu, kad tiek buvusi Trakų raj. merė pasisakė, kad balsuos už Partnerystės įstatymą, tiek ir dabartinis liberalų kandidatas A. Šatevičius per debatus taip pat išreiškė aiškią poziciją, palaikančią vienalytes partnerystes. Tad mano mieli rinkėjai, o ypač mokyklų direktoriai ir mokytojai, jums laikas apsispręsti, kas jums yra svarbiau: liberalų duodami pinigai infrastruktūrai ar prigimtinės vertybės. Nesileiskite nuperkami.

Tam tikra prasme politinė reklama, sukurta paties kandidato,
viešinama Tiesos.lt, nes pritariama.

__________________

Papildoma informacija:

Lietuvos Respublikos LIberalų Sąjūdžio „Galimybių Lietuvos programa“

Naujos koalicijos sutarties projektas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-09-26 16:56

Argumentuotai mintis išdėstyta . Šaunuolis .

Al.       2021-09-26 12:10

Visi padorūs žmonės turi priešintis kiekvienam komunofašistų žingsniui.

rudeninei sesijai būtina susikoncentruot:)))       2021-09-26 2:51

gerbiama Seimo pirmininke: ar pilnai supranti ,kokį vaidmenį žmogaus,valstybės likime vaidina subinės šikamoji anga? Sufleruoju: - išmatų šalinimui,o ne “laisvos meilės” reikalams . Meilei skirti kiti organai.

Hm.       2021-09-25 20:43

Manau, čia jiems pijarininkai patarė. „Kadangi jūs prieš šeimas ir žmonėm tai nepatinka, tai apsimeskit, kad jūs labai už šeimas, kokį įstatymą pasiūlykit ar kažką tokio“. Tie ir daro.

Kis       2021-09-25 20:18

kada zmogus gyvenime neturi savogyvenimisko kredo ,tokiu tiketi neverta,apgaus.

branguslietuvosžmogus       2021-09-25 18:25

na, kaip gali neparsidavinėti, kai aplink tiek išpardavimų akcjų?
parsidavinėjimas yra mūsų genuose - kai caro ruskija mus baudžiavose gerai perpiso, nuo to laiko kumečio genas yra esminis lietuvio kode.
sovietai tą geną tik dar giliau įsriegė, o eurosojuzo liberast-marksistai genetinę modifikaciją pritaikė orweliniam režimui.
dabar belieka mus pasodinti ant “vaistukų” adatos, sučipuoti ir…
viskas.
toliau elementarus gyvulio gyvenimėlis-
dibk,
pirk,
sirk
ir mirk.

habilitās       2021-09-25 16:58

„LLS pirmininkė veržiasi į pirmąsias politikų, kuriems rūpi šeima gretas, nors iki tol jokios iniciatyvos susijusios su šeimos politika ji nerodė. O tiksliau – slopino. Klausimas kodėl?“
✒✒✒
Tai kad nėra jokio klausimo, jūs matyt praleidote Seimo pirmininkės interviu, duotą sesijos atidarymo dieną, rugsėjo 13, kur ji paaiškino, kad sesijos darbas bus vykdomas suskirstant klausimus į paketus pagal jų svarbą.
Pirmas paketas – atbėgėliai.
Antras – šeimos ir socialiniai klausimai, į kurį patenka ir partnerystės įstatymo pakartotinis svarstymas.
Vaizdžiai tariant, šiknaskylės reikalai, dabartinei valdančiajai daugumai, yra antra pagal svarbą problema po Lukašenkos siunčiamų dykaduonių.

liberastė       2021-09-25 16:32

mias už žydrūjų šiaimū stiprynimą

Rekomenduojame

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.