Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Ramūnas Aušrotas. Naujoji Zelandija skubos tvarka liberalizavo abortus

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 28 d. 19:33

5     

    

Ramūnas Aušrotas. Naujoji Zelandija skubos tvarka liberalizavo abortus

Ypatinga (kritinė) situacija yra laikas, kada pasireiškia tiek gerosios, tiek, deja, ir blogosios žmogaus prigimties savybės. Tai galioja ne tik Lietuvoje. Vienas pavyzdėlis – Naujoji Zelandija, kurioje pasinaudojant koronaviruso pandemijos situacija, skubos tvarka buvo priimtas aborto atlikimo sąlygas liberalizuojantis įstatymas. Jis dekriminalizavo aborto atlikimą po 20 savaitės, legalizavo jo atlikimą paciento „gerovės“ (well being) pagrindu iki pat gimimo, nesiejant su konkrečiomis medicininėmis indikacijomis. Ši arbitrali nuostata, kurios taikymas priklauso nuo gydytojo diskrecijos, t. y. jo požiūrio, kas laikytina „moters fizine ir psichine sveikata ir jos gerove“, iš esmės atvėrė duris nėštumo nutraukimui pareikštine tvarka iki pat gimimo. Ji gali apimti abortą bet kokio, net lengviausio vaisiaus fizinio ir psichinio neįgalumo atveju.

Visame šiame affaire, įsimintini yra du dalykai:

- pirmiausia tai, kad dešiniųjų ir pro-life pažiūrų balsus 2017 m. rinkimuose pritraukusi populistinė dešiniosios pakraipos partija „Naujoji Zelandija – pirmiausia“ „išdūrė“ savo rinkėjus leisdama koalicinei vyriausybei parengti ir užregistruoti šį įstatymą, ir nors ji pati už jį rinkėjų spaudžiama nebalsavo, daugumos balsų Parlamente pakako jį priimti.

- ir antra, Naujosios Zelandijos vyriausybės galva, buvusi socialistinio jaunimo sąjungos prezidentė ir Tony Blairo padėjėja Jacinda Ardern 2018 m. pradžioje pradėjo lauktis, o vasarą išėjo motinystės atostogų, t.y. kaip tik tuo metu, kai šis įstatymas buvo rengiamas (tiesa, tik šešioms savaitėms). Čia kaip sakant, elitui galioja viena moralinė paradigma, o plebsui – kita. Panašiai yra ir santuokos atžvilgiu: kaip rodo JAV ir JK tyrimai, nepriklausomai nuo santuokos insitituto devalvacijos, elito sluoksniuose jis yra vertinamas, nors viešojoje erdvėje (eliniam žmogui) apie santuoką sakoma visai kitaip.

„Aborto įstatymas, kurį priėmė Naujoji Zelandija – liberalizuojantis aborto atlikimo sąlygas ir tuo pačiu numatantis teisines garantijas medikams, dėl sąžinės prieštaravimo nenorintiems atlikti abortų – iš esmės išreiškia šiuolaikinės pozityvistinės teisės bandymą suderinti visų interesus ir sureguliuoti teisinius santykius taip „kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika“. Tačiau toks teisės aktas iš esmės pataikauja individualiems žmogaus troškimams, ignoruodamas faktą, kad žmogaus teisės yra ne voliuntaristinės, o prigimtinės. Kitaip tariant, kad yra tam tikrų dalykų, kurių žmogus negali daryti ne tik su kitu, bet ir negali leisti sau.”

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Paieška       2020-03-30 22:45

Pedogate, adrenochrome. Pasižiūrėkit, gal čia priežastis. Pakentėkim, gėris turi nugalėti.

tiek       2020-03-30 15:17

jau ir iš nėštumo nutraukimo daroma politika - nei verkt ,nei bėgt . Palikit tai apsispręst moterims. O gimdyt ar ne - savo ruožtu palikit apsispręst kunigams smile. Tas pats ir su eutanazija - kultūringam žmogui tikrai neateis net į galvą kažką pradėti protinti ,auklėti. Tai kiekvieno žmogaus ir jo asmeninio daktaro ,atsakingo už žmogaus sveikatą pasirinikimo reikalas. Ir iš šito politikos daryt visiškai netinka (atseit taip sakė liberalas ,taip atsakė komunistas/konservatorius ,etc. proto   bokštas).Nes šiandien tuos dalykus ,kaip ir viską nulemia ,deja , “B A B K Ė S ” . Ir nieks daugiau . Juk ir arkliui aišku,kad iš bažnčios tarnų tiesiog atimama galimybė lupt pinigus už veik visą paskutinės kelionės komplektą,jei žmogus susitaria sumokėt 3500 kur nors Šveicarijoj (juk Lietuvoj - tai kąąąą jūūūūūs….) už galimybę kultūringai , be smaugimosi , smegenų taškymo ant asfalto ....etc.  “padėt šaukštą” ir išeit ,pavirst kosmine dulkele (iš kurios savo laiku patapo žmogumi).

Keistas       2020-03-30 12:37

Neaišku kodėl jie skuba užbaigt egzistavimą.

Ką naikina       2020-03-29 10:10

gaisrai, potvyniai ir žemės drebėjimai, o kas naikina save patys. Nei gamtai nereikės.

Matant ,       2020-03-28 20:59

kaip Lietuvoje nenoriai jauni laikosi karantino ir pasiryžę aukoti senolius,atrodo,kad iš šios pamokos liberalai nenori mokytis.Tikisi,kad viskas ateityje bus kaip buvę.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.