Dienos aktualija, Geroji Naujiena, Bažnyčios socialinis mokymas

Ramūnas Aušrotas. Namų bažnyčia yra svarbu, bet viešo tikėjimo išpažinimo ji negali pakeisti

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 9 d. 7:13

5     

    

Ramūnas Aušrotas. Namų bažnyčia yra svarbu, bet viešo tikėjimo išpažinimo ji negali pakeisti

Vaticannews.va teksto „Būti Bažnyčia po pandemijos: šeima, tarnystė, sinodiškumas“ mintis patvirtina patirtis. Šiemet dėl corona viruso grėsmės neorganizavome tradicinės šv. Jono kino nakties poroms Gojaus kaime. Pasikvietėme tik keletą artimiausių porų. Susirinkę šeimos dalinosi karantino patirtimis. Įdomu tai, kad visos poros liudijo, kad nepaisant įvairių patirtų iššūkių, šeimos narių santykiai karantino metu sustiprėjo ar net atsinaujino.

Gražus buvo vienos poros liudijimas. Mmoteris sakė: karantino metu aš supratau, kad per darbinę veiklą visiškai nemačiau savo vaikų. Jos vyras sakė, kad jo žmona, nuo kurios pečių nukrito darbiniai rūpesčiai, tapo geresnė ir pakantesnė. Ne viena pora kalbėjo apie naują kvėpavimą įgavusią šeimos maldą. Tad jei pasaulio ekonomika dėl pandemijos pablogėjo, namų ekonomika – tikrai ne. Jei bažnyčių lankymas pablogėjo, tai dalyvavimas šeimos maldoje – tuose namuose, kur jis buvo praktikuojamas – sustiprėjo.

„Vyskupas pasidžiaugė iš naujo atrasta „domus ecclesiae“ – „namų bažnyčios“ tikrove. Anot Grecho, šeimos, kaip namų bažnyčios charizmą, nuo IV amžiaus slopina tam tikra klerikalizmo forma. Tai tęsiasi, nors Vatikano II Susirinkimas suformulavo mokymą apie namų bažnyčią ir Dievo tautos bendrąją kunigystę. Šeima vėl galėtų būti krikščioniškojo gyvenimo šaltinis, kaip buvo pirmaisiais amžiais, samprotavo Vyskupų sinodo pro-generalinis sekretorius.

„Šeimai – „domus ecclesiae“, kaip pamatinei ir nuolatinei Bažnyčios struktūrai, turėtų būti sugrąžintas jos sakralinis ir kultūrinis matmuo.“

P.S. Gal tik reikėtų pridėti, kad nebūtų neteisingo interpretavimo ir supriešinimo: namų bažnyčia yra svarbu. Bet viešo tikėjimo išpažinimo kartu su visa tikinčiųjų bendruomene ji negali pakeisti ir nepakeis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

FFP2       2020-07-10 17:06

Erdoganas šiandien vis dėlto pasirašė Turkijos AT pateiktą nutarimą atšaukt muziejaus statusą Stambulo Šv. Sofijos soborui, todėl jis bus vėl paverstas mečete. tikėkimės, kad freskas neužtinkuos kaip prie osmanų.

> Antanui       2020-07-9 17:02

Gali nakvoti pagal Altorių, gali Komuniją valgyti saujomis, bet jeigu širdyje nėra Dievo, tai jo niekur nėra. Man tavęs gaila. Tikrąjį ryšį su Dievu išmainei į išorinius ženklus, kurie absoliučiai nieko nereiškia. Taip ir numirsi nelaimingas, o tada jau sužinosi, kad tavo įsikūnijimas buvo tuščias. Ne priartėjai prie Dievo, o tik nutolai. Karas nėra dieviška ypatybė. Tuo labiau apsimetimas visažiniu ir kitų smerkimas. Bent jau pripažink, kad tu ne Dievas, ir kad tu tikrai negirdi Jo balso. Tu nesi Jo pranašas. Tarnauji tik savo paties puikybei.

ah1       2020-07-9 12:51

tikroji malda,  pagal Bibliją, eiti į savo kambarėlį užsirakinti ir melstis, škia visur kitur netikroji malda, o jei malda netikra tai ir dievas netikros maldos vargu bau ar klausosi iš viso.

Antanas       2020-07-9 11:51

Namų “bažnyčia” kabutėse - suprantu. Bažnyčia yra tik priemonė, pastatsa, erdvė išreikšti pagarbą, sakrališkumą, Kristaus aukos. To nėra namų “bažnyčioje.” “Bažnyčia” siaura prasme gali tapti ir kelmas ant kurio kunigas aukoja Šventas Mišias ( toje vietoje nukankintiems krikščionims atminti. Manipuliuoti II Vatikano klaidomis (Kristaus evangelinės bažnyčios griovimas iš vidaus) ir jas priimti prisitaikant kaip tiesą  yra klaidinga.Krikščionis turi dalyvauti betarpiškoje artumoje su kunigo aukojamomis Šventomis Mišiomis ir tąsa Šventos aukos - Komunija. To nėra per televiziją. Kaip ir nėra pagarbos ir sveikinimosi tikros esmės bučiuotis pro stiklą. Eucharistinio Kristaus nereikia bijoti. Jis atėjo ne užkrėsti žmonių bet gydyti. Šeimos bažnyčia rašau be kabučių, kai bažnyčioje dalyvauja visa šeima. Kai kurie dvasininkai per karantiną parodė, kad Eucharistinį Kristų -Komuniją “galima” ir iš dagtukų  dėžutės, parnešus iš  bažnyčios išdalinti kaimynams kaip bulvinį  traškutį. Bendrai šis karantinas akivaizdžiai atidengė  Vatikano II parodijas.

Prašalietis       2020-07-9 8:21

Ramūnas Aušrotas. “....Šiemet dėl corona viruso grėsmės neorganizavome tradicinės šv. Jono kino nakties poroms Gojaus kaime.P.S. Gal tik reikėtų pridėti, kad nebūtų neteisingo interpretavimo ir supriešinimo: namų bažnyčia yra svarbu. Bet viešo tikėjimo išpažinimo kartu su visa tikinčiųjų bendruomene ji negali pakeisti ir nepakeis.”....
  “Patriotiškai” padejuokime kartu su R. Aušrotu- ai ai ai, ui ui ui, fui ant “velnio atnštos” Coronkės viruso, dėl kurių mažiau žmonių ateina į bažnyčias pas kunigėlius “viešo tikėjimo išpažinimo kartu su visa tikinčiųjų bendruomene”. Pasekoje, yra mažiau sunešama “dievo tarnams” pinigų, kurių jiems labai reikia “Dieviškoms reikmėms”...
Aušrotų Ramūnukui, dėl jo pasakojamo"viešo tikėjimo išpažinimo svarbos”,tegalima priminti-“Kai meldžiatės, nebūkitę tokie, kaip veidmainiai, kurie mėgsta melstis, stovėdami sinagogose ir aikštėse, kad būtų žmonių matomi. Iš tiesų sakau jums: jie jau atsiėmė užmokestį. Kai tu panorėsi melstis, eik į savo kambarėlį ir užsirakinęs melskis savo Tėvui, esančiam slaptojoje, o tavo Tėvas, regintis slaptojoje, tau atlygins. Melsdamiesi nedaugiažodžiaukite…...”


Rekomenduojame

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.