Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 29 d. 12:58

8     

    

Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

JTO Moterų teisių komiteto rekomendacijos iš SocMino (plius mano komentaras).

„Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas išreiškė nuomonę, kad Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba turėtų būti sustiprinta, kad galėtų geriau kovoti su stereotipais apie moterims ir vyrams priskiriamus vaidmenis, atsakomybes šeimoje ir visuomenėje.“

Kitaip tariant, kalbama apie horizontalią nediskriminavimo strategiją, kuri reiškia lyčių lygybės priežiūrą ne tik darbo, bet ir kitose srityse, įskaitant šeimos gyvenimą ir švietimo sistemą. Naujas Lygių galimybių įstatymo (LGĮ) pakeitimo projektas atspindi šią kovos su diskriminacija strategiją.

„Užkertant kelią stereotipams švietimo sistemoje komitetas siūlo įtraukti į mokyklų programų vertinimą lyčių lygybės ekspertus bei moterų nevyriausybinių organizacijų atstovus, o įtvirtinant viešajame ir privačiajame gyvenime aktyvios moters paveikslą – didinti žiniasklaidos priemonių ir reklamų kūrėjų suvokimą apie lyčių stereotipų žalą moterims, stiprinti Žurnalistų etikos inspektoriaus ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos bendradarbiavimą.“

Atsiskleidžia naujame LGĮ įstatymo projekte siūlomo LG kontrolieriaus kompetencijos išplėtimo tikslas: ne, kaip rašoma Aiškinamajame rašte, galimybė vykdyti švietimo projektus (tą ir taip gali pagal kompetenciją), bet turėti galimybę tiesiogiai įeiti į švietimo sistemą ir „prieiti“ prie mokymo turinio ir daryti jam įtaką/kontrolę ir diewkti gender ideologiją. Taip dabar neleidžia kompetencija, be to blokuoja ŠMM patvirtinta SLURŠ (lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa ir joje esančios nuostatos, neleidžiančios gender ideologijos). Leidimas vertinti mokyklų programas leistų įtakoti/kontroliuoti jų turinį ir apeiti SLURŠ paliekant jos nuostatas popieriuje, bet praktikoje formuojant kitokį turinį.

„Komitetas, be kita ko, rekomenduoja suderinti Lietuvos teisės aktus su Stambulo konvencija, kuria siekiama mažinti smurtą prieš moteris, smurto artimoje aplinkoje atvejais visuomet teikti prioritetą baudžiamajam persekiojimui, o ne taikiam ginčų sprendimui bei siūlo parlamentui ratifikuoti konvenciją, kurią Lietuva pasirašė 2013 m.“

LT teisės aktai dera su Stambulo konvencija, o prioritetas baudžiamajam persekiojimui, o ne taikiam ginčų sprendimui yra kritika greit įsigaliosiančiam Mediacijos įstatymui. Ironija ta, kad iš tikeųjų Mediacijos įstatymas parengtas pagal ES direktyvą ir niekaip neprieštarauja Stambulo konvencijos teisiniam rėžimui, nes kalba apie mediaciją ne baudžiamąjame, bet civiliniame ir administraciniame procese. O smurto atveju visada yra baudžiamasis procesas.

„Lietuva raginama užtikrinti švietimą apie lytinę ir reprodukcinę sveikatą visuose švietimo sistemos lygmenyse, o turinys turėtų priklausyti nuo vaikų amžiaus. Pagrindinis principas yra skatinti tik atsakingą seksualinį elgesį, mažinti ankstyvo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų atvejų skaičių.Pasak komiteto, taip pat svarbu užtikrinti lytinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugų prieinamumą moterims ir prieigą prie modernios kontracepcijos.“

Kitaip tariant tai netiesioginis skatinimas įteisinti LT nelegalų medikamentinį abortą.

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/lyciu-lygybe-ir-moteru-diskriminacijos-panaikinimas-kas-pasiekta-ir-kokias-rekomendacijas-siulo-igyvendinti-jt-komitetas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2019-12-15 8:39

Tu durnė ir tokias kaip tu reikia izoliuoti. Deja, parsidavėliai valdžioje gatavai tarnauti globalistams ir Vakarams ir jie tokių kaip tu neliečia.

Išties       2019-11-30 11:03

Briuselinis įkyrus ir autokratinis liberalmarksizmas skverbiasi į Lietuvą ,ypač švietimo ir kultūros erdvę,pasitelkiant net ,deja,teisinę sistemą.Nemalonu ir tai,kad Lietuvoje minėtos ideologijos pasekėjų ir išpažintojų yra gana daug.Saugokimes ir prieštaraukim liberalmarksizmo užkrato plėtotei,-taip užtikrinsim Lietuvos kultūrinę ir tautinę tapatybę,valstybės savarankiškumą.

Šviantas Ėlėrtėo žodis.Nuoroda:       2019-11-29 22:41

LRT aktualijų studija. Lietuva per penkiolika metų nepadarė jokios pažangos moterų ir vyrų lygybės srityje

Pasaulio pabaiga       2019-11-29 21:53

Kaip veikia moderni,programuojama žmogaus apdirbimo mašina
https://youtu.be/hIv-KOQ5F4A

ah1       2019-11-29 19:28

greičiau nėštuminą prdėtų gaminti kad vyrai galėtų gimdyti kaip švrcnegeris ir galutinai būtų išlyginta vyras su moterimis ir įvesti privalomą vyrų gimdymą ir gimdymo kvotas - vieną vaiką gimdo, žindo moteris, kitą vyras. Gana moterų diskriminacijos - moterie dirbk, gimdyk, žindyk,pusnuogė staipykis… Už lygias moterų ir vyrų teises ir pareigas, tegul vyrai eina gimdyt - žinos ką reiškia vaiko išgimdymas ir išnešiojimas.

stasys        2019-11-29 18:15

O kaip su meilės jausmu ar jau ir ten bus įvestos lygiavos kvotos .Kartais žmonės pasiklysta noruose ir nebesuprantą kodėl tokia višta , o ne gaidys deda kiaušinius .. Kaip tarp tu dviejų padėtį lygybės ženklą ? ar jie gali būti lygiaverčiai ir vienas kita pakeisti ? ot mano bobulė džiaugtųsi .Tiesa sakant man neramu .

ah1       2019-11-29 17:24

jo . Įvest kvotas - kiek nuogom subinįm moterų tiek nuogom subinėm vyrų žiniasklaidoje, jei moterys išstatomos pusnuogėmis žiniasklaidoje, kultųriniuose renginiuose tai lai ir vyrai tebūna išstatomi pusnuogiai a tai baisu darosi žiūrėti į moterų nuogo kūnodemonstravimą, kai šalia stovi vyrai įlindę į  kostiumus, tegul vyrai irgi šala pusnuogiai šalia pusnuogių moterų, kad dašustų kaip smagu šalti. Ir įvest privalomą kontracepsinių priemonių naudojimą vyrams a tai dabar akivaizdi moterų diskriminacija - moterys kontraceptikais, abortais turi žaloti savo sveikatą, o vyrai tapę privilegijuota klase ir nesuka galvos apie pimpalo valdymą ir negimusių vaikų žudymą. Turi būt tvarka ir disciplina - ten kur laisvė ten bardakai, o musulmonai lai pas save įsivedą tvarką  ir prisiiminėja Stambulo konvencijas musulmoniškame pasaulyje.

O kaip       2019-11-29 13:19

su nuogais papais beveik visuose portaluose? Tai dabar ir vyrai turės dėtis implantus? Ir kodėl tik moterims ,,užtikrinti lytinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugų prieinamumą”? O vyrams? Juk ir vyrai galėtų būti ribotai reproduktyvūs - pagal norą ar poreikį.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.