Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 29 d. 12:58

8     

    

Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

JTO Moterų teisių komiteto rekomendacijos iš SocMino (plius mano komentaras).

„Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas išreiškė nuomonę, kad Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba turėtų būti sustiprinta, kad galėtų geriau kovoti su stereotipais apie moterims ir vyrams priskiriamus vaidmenis, atsakomybes šeimoje ir visuomenėje.“

Kitaip tariant, kalbama apie horizontalią nediskriminavimo strategiją, kuri reiškia lyčių lygybės priežiūrą ne tik darbo, bet ir kitose srityse, įskaitant šeimos gyvenimą ir švietimo sistemą. Naujas Lygių galimybių įstatymo (LGĮ) pakeitimo projektas atspindi šią kovos su diskriminacija strategiją.

„Užkertant kelią stereotipams švietimo sistemoje komitetas siūlo įtraukti į mokyklų programų vertinimą lyčių lygybės ekspertus bei moterų nevyriausybinių organizacijų atstovus, o įtvirtinant viešajame ir privačiajame gyvenime aktyvios moters paveikslą – didinti žiniasklaidos priemonių ir reklamų kūrėjų suvokimą apie lyčių stereotipų žalą moterims, stiprinti Žurnalistų etikos inspektoriaus ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos bendradarbiavimą.“

Atsiskleidžia naujame LGĮ įstatymo projekte siūlomo LG kontrolieriaus kompetencijos išplėtimo tikslas: ne, kaip rašoma Aiškinamajame rašte, galimybė vykdyti švietimo projektus (tą ir taip gali pagal kompetenciją), bet turėti galimybę tiesiogiai įeiti į švietimo sistemą ir „prieiti“ prie mokymo turinio ir daryti jam įtaką/kontrolę ir diewkti gender ideologiją. Taip dabar neleidžia kompetencija, be to blokuoja ŠMM patvirtinta SLURŠ (lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa ir joje esančios nuostatos, neleidžiančios gender ideologijos). Leidimas vertinti mokyklų programas leistų įtakoti/kontroliuoti jų turinį ir apeiti SLURŠ paliekant jos nuostatas popieriuje, bet praktikoje formuojant kitokį turinį.

„Komitetas, be kita ko, rekomenduoja suderinti Lietuvos teisės aktus su Stambulo konvencija, kuria siekiama mažinti smurtą prieš moteris, smurto artimoje aplinkoje atvejais visuomet teikti prioritetą baudžiamajam persekiojimui, o ne taikiam ginčų sprendimui bei siūlo parlamentui ratifikuoti konvenciją, kurią Lietuva pasirašė 2013 m.“

LT teisės aktai dera su Stambulo konvencija, o prioritetas baudžiamajam persekiojimui, o ne taikiam ginčų sprendimui yra kritika greit įsigaliosiančiam Mediacijos įstatymui. Ironija ta, kad iš tikeųjų Mediacijos įstatymas parengtas pagal ES direktyvą ir niekaip neprieštarauja Stambulo konvencijos teisiniam rėžimui, nes kalba apie mediaciją ne baudžiamąjame, bet civiliniame ir administraciniame procese. O smurto atveju visada yra baudžiamasis procesas.

„Lietuva raginama užtikrinti švietimą apie lytinę ir reprodukcinę sveikatą visuose švietimo sistemos lygmenyse, o turinys turėtų priklausyti nuo vaikų amžiaus. Pagrindinis principas yra skatinti tik atsakingą seksualinį elgesį, mažinti ankstyvo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų atvejų skaičių.Pasak komiteto, taip pat svarbu užtikrinti lytinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugų prieinamumą moterims ir prieigą prie modernios kontracepcijos.“

Kitaip tariant tai netiesioginis skatinimas įteisinti LT nelegalų medikamentinį abortą.

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/lyciu-lygybe-ir-moteru-diskriminacijos-panaikinimas-kas-pasiekta-ir-kokias-rekomendacijas-siulo-igyvendinti-jt-komitetas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2019-12-15 8:39

Tu durnė ir tokias kaip tu reikia izoliuoti. Deja, parsidavėliai valdžioje gatavai tarnauti globalistams ir Vakarams ir jie tokių kaip tu neliečia.

Išties       2019-11-30 11:03

Briuselinis įkyrus ir autokratinis liberalmarksizmas skverbiasi į Lietuvą ,ypač švietimo ir kultūros erdvę,pasitelkiant net ,deja,teisinę sistemą.Nemalonu ir tai,kad Lietuvoje minėtos ideologijos pasekėjų ir išpažintojų yra gana daug.Saugokimes ir prieštaraukim liberalmarksizmo užkrato plėtotei,-taip užtikrinsim Lietuvos kultūrinę ir tautinę tapatybę,valstybės savarankiškumą.

Šviantas Ėlėrtėo žodis.Nuoroda:       2019-11-29 22:41

LRT aktualijų studija. Lietuva per penkiolika metų nepadarė jokios pažangos moterų ir vyrų lygybės srityje

Pasaulio pabaiga       2019-11-29 21:53

Kaip veikia moderni,programuojama žmogaus apdirbimo mašina
https://youtu.be/hIv-KOQ5F4A

ah1       2019-11-29 19:28

greičiau nėštuminą prdėtų gaminti kad vyrai galėtų gimdyti kaip švrcnegeris ir galutinai būtų išlyginta vyras su moterimis ir įvesti privalomą vyrų gimdymą ir gimdymo kvotas - vieną vaiką gimdo, žindo moteris, kitą vyras. Gana moterų diskriminacijos - moterie dirbk, gimdyk, žindyk,pusnuogė staipykis… Už lygias moterų ir vyrų teises ir pareigas, tegul vyrai eina gimdyt - žinos ką reiškia vaiko išgimdymas ir išnešiojimas.

stasys        2019-11-29 18:15

O kaip su meilės jausmu ar jau ir ten bus įvestos lygiavos kvotos .Kartais žmonės pasiklysta noruose ir nebesuprantą kodėl tokia višta , o ne gaidys deda kiaušinius .. Kaip tarp tu dviejų padėtį lygybės ženklą ? ar jie gali būti lygiaverčiai ir vienas kita pakeisti ? ot mano bobulė džiaugtųsi .Tiesa sakant man neramu .

ah1       2019-11-29 17:24

jo . Įvest kvotas - kiek nuogom subinįm moterų tiek nuogom subinėm vyrų žiniasklaidoje, jei moterys išstatomos pusnuogėmis žiniasklaidoje, kultųriniuose renginiuose tai lai ir vyrai tebūna išstatomi pusnuogiai a tai baisu darosi žiūrėti į moterų nuogo kūnodemonstravimą, kai šalia stovi vyrai įlindę į  kostiumus, tegul vyrai irgi šala pusnuogiai šalia pusnuogių moterų, kad dašustų kaip smagu šalti. Ir įvest privalomą kontracepsinių priemonių naudojimą vyrams a tai dabar akivaizdi moterų diskriminacija - moterys kontraceptikais, abortais turi žaloti savo sveikatą, o vyrai tapę privilegijuota klase ir nesuka galvos apie pimpalo valdymą ir negimusių vaikų žudymą. Turi būt tvarka ir disciplina - ten kur laisvė ten bardakai, o musulmonai lai pas save įsivedą tvarką  ir prisiiminėja Stambulo konvencijas musulmoniškame pasaulyje.

O kaip       2019-11-29 13:19

su nuogais papais beveik visuose portaluose? Tai dabar ir vyrai turės dėtis implantus? Ir kodėl tik moterims ,,užtikrinti lytinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugų prieinamumą”? O vyrams? Juk ir vyrai galėtų būti ribotai reproduktyvūs - pagal norą ar poreikį.


Rekomenduojame

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Tomas Baranauskas. Tokia policija – grėsmė nacionaliniam saugumui

Audriaus Bačiulio replika apie naująją tvarką „Šimašiaus okupuotame Vilniuje“

Buitinė trauma ar policininkų smurtas? arba Popierius viską pakenčia, o lietuvis?

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Algimantas Rusteika. Pasaka ne pasaka apie tai, kas visada skęsta, o kas tik paviršiumi plaukioja

Geroji Naujiena: Kad Dievo išmintis apsigyventų ir mūsų tautoje

Susipažinkime: Dievo tarnaitė Elena Spirgevičiūtė

Liudvikas Jakimavičius: Pagaliau supratau

Raimondas Navickas. Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva?

Vytautas Radžvilas. Taip – tai dar vieno „bananų baliaus“ repeticija

Nida Vasiliauskaitė. Išsilavinusių žmonių Lietuvai nereikia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.