Dienos aktualija, Bažnyčios socialinis mokymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 22 d. 23:30

27     

    

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Kadangi LRT riboja žodžio laisvę ir trina komentarus po savo straipsniais, tenka juos publikuoti čia:

LRT iškraipė tekstą (žr. ČIA). Originalas: „Homosexuals have a right to be a part of the family“, t.y. NE homoseksualūs asmenys turi teisę kurti šeimą, BET „jie turi teisę būti šeimos dalimi“, t.y. Bažnyčios dalimi.

Taip pat reikėtų pastebėti, kad kai popiežius buvo Buenos Airių arkivyskupas, Argentinoje buvo bandoma įteisinti homoseksualų santuokas. Natūralu, kad jis pasisakė už mažesnį blogį – homoseksualias partnerystes. Be jokios abejonės, jam, kaip argentiniečiui, nebuvo žinoma ES teisės specifika, prilyginanti partnerystę santuokai.

Galiausiai, reikia skirti privačią asmens nuomonę (kad ir popiežiaus) nuo Katalikų Bažnyčios oficialaus mokymo. Šis nesikeičia.

Tad verta prisiminti ir pasiskaityti doktrininę notą dėl homoseksualių asmenų sąjungų teisinio pripažinimo:

„Homoseksualiųjų sąjungų teisiniam pripažinimui ar jų teisiniam sulyginimui su santuoka, kai joms suteikiamos santuokai būdingos teisės, privalu aiškiai ir griežtai prieštarauti. Būtina susilaikyti nuo bet kurio formalaus bendradarbiavimo skelbiant ar taikant tokius labai neteisingus įstatymus ir, kiek įmanoma, nuo materialaus bendradarbiavimo juos taikant. Šioje srityje kiekvienas gali apeliuoti į sąžinės prieštaros teisę.“
(visą tekstą rasite baznycioszinios.lt)

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

šungrybiui       2020-11-1 13:52

padla, tu, “rope”. Dvokiantis karvašūdis esi. Dar čia paverk, kad tavo vėmalų neišmėžė.

rope       2020-10-26 19:46

idiotai jūs visi, bažnytininkai ir kitos religinės kiaulės. ir, žinoma, neištrinsit šito komentaro, nes neribosit žodžio laisvės.

Dzeikas       2020-10-25 10:16

Kukiui:
Pasaulio politikai kalba taip, kad galima butu suprasti ir taip, ir anaip. Nes jie politikai, ir ju sekme matuojama norime ar ne, patinka ar ne ju buvimo politikoje trukme. Buna politikai kamikadzes. Nuveike labai daug, bet isbuve politikais labai trumpai(pvz. Rusijos MPai Gaidaras ir ypac Stolypinas).
Popiezius gi pastatytas ne tam, kad sedeti Dievo vietininku ,o kad nusviesti ir nepalikti beprasmybiu Dievo valios ir ivaizdzio israiskoje. T.y. jam turi rupeti sie klausimai, o ne jo buvimo vietininku trukme. Zmoniu istatymu ji neribota. Todel popieziaus pasisakymai turi buti ne migloti su daugybine interpretacija , o VIENAREIKSMISKI!
Ir jeigu vietininko pasisakymai priestarauja Sventajam Rastui, tai joks jis ne Dievo vietininkas, o nelabojo gundytojas.Daugiaprasmis kalbejimas - priestarauja Dvasiai.
Ka beje pasake apastalas Paulius: Jeigu mano zodziai priestarautu Sventajai Dvasiai - neklausykite manes.

Kukis       2020-10-25 0:21

Popiežius- Dievo vietininkas Žemėje… pasakė ir VISKAS…nėra jokių interpretacijų ar tt. Visi LT mėgsta būti teidesniais už Romos popiežių...o tokių a la Gražulis dar daugiau…

Ar šis       2020-10-23 21:25

rašytojas gėjus?

Dievas liepia       2020-10-23 20:02

Senajame Testamete “veiskitės ir dauginkitės”.Šeima teikia vaikui viską,kas jam reikalinga sielai ir kūnui.Kitokios sąjungos neveda palikuonių ir neprilygsta šeimai.Belieka tai apipavidalinti,remiantis Senuoju įstatymu.Seime pageidautini išmanantys ,cituojantys Šventą raštą.Žemiški civiliniai įstatymai visada siekia sekti,prilygti dangiškiesiems,kuriuos reikia išmanyti,kad neprašauti ir nepridaryti daug bėdos…Yra žinomi faktai,kai malonūs kitos pakraipos žmonės šalia viso jų išsilavinimo tvirkino vaikus ar nužudė eilinį vaikiną,kuris neatsakė į ano jausmus.Plona riba,skirianti gėrį nuo blogio.

Dzeikas       2020-10-23 19:33

Del pacios pop. frazes “Pederastai turi teise buti seimos dalimi”:
——————-

Vel Sventenybe pucia migla i akis.Ta pati situacija kaip frazeje “kas as toks, kad smerkciau juos(pederastus)?” Nematote klastos ar spastu sioje frazeje? Apie smerkima jau sakiau, bet pakartosiu.Pop., niekas taves nepraso smerkti pederestu ar nesmerkti, nes pats Jezus sake, kad artimo nesmerkt, nes paciam teks uz savo nuodemes be nulaidu atsakyti. Bet pop. kaip tas kaimo durnelis apsimeta ,kad negirdi ko jo klausia. Pederastija, asile , pasmerk. Nes esi ppastatytas Dievo vietininku, o Jis pasake, kad slykstu Jo akyse kai vyras su vyru sugula.
Sitas pop. ko gero pedsaka paliks kaip kiausu muzikos virtouzas, uzmeta si 3 oktavomis auksciau eilinio mudozvono. Jus isivaizdavote kada nors, kad galima issireiksti taip, kad itikt ir pederstui, ir broliui Kristuje? As ne. O pop - sast, ir issireiske. Ir krikscionys ausimis karpo - na neprisiknysi, sklandziai mala.Ir pederstai (o ypac tie,kurie i pedofilija linke dar) rankytes trina - galima seimose trintis, ileido ozius i darza pasiganyti.
Dievo vietininkas turetu kalbeti ne taip, kad itikt visiems, o taip kad nebutu jokiu dviprasmisku traktavimu.
“Atgailaujantys pederastai ir kovojantys su savo liga turi teise buti seimos dalimi” - TURI BUTI. Tada pasakysiu “tikrai taip”.

grumstas       2020-10-23 18:46

bet gi     2020-10-23 12:24
Dėl lenkų krikščioniškojo Tikėjimo nepergyvenk. Jie žino kas yra kas Vatikane. Kaip ir Vatikanas žino kokie yra lenkai ir jų ganytojai. Neveltui į jokį svarbesnį postą , į per tą laiką ,kol būna šis popiežius ,lenkų kunigai neįšventinami į vyskupus. matyt todėl , kafd lenkai kietasprandžiai. Garbė jiems, bus ir jų gatvėje šventė.

Kodėl       2020-10-23 18:39

neatsidaro nuoroda “LRT iškraipė tekstą (žr. ČIA).” Vietoj jos pateikiamas Rusteikos straipsnis.

Ramūnai       2020-10-23 16:05

Ar verta skalbti tai, kas neisskalbiama.

klausimas       2020-10-23 16:05

Ar gali save gebti organizacija, kurios darbuotojai ne tik patys išverst nemoka, bet ir translate.google.lt pasinaudoti nesugeba? Bendradarbiams negėda?

bobutei       2020-10-23 14:50

Pavelavote kokiu 30 metu. Dabar ne Jus aiskinsite, kaip kas turi gyventi, bet jie Jums paaiskins. Ir ne tik, kaip gyventi, bet ir ka kalbeti ar ko nekalbeti.

babute       2020-10-23 14:46

tegul tie homoseksualai sau ramiai gyvena (jeigu atsirado siame pasaulyje)bet nelenda i viesuma ,nereikalauja sau visokiu privilegiju. Netvirkina nepilnameciu ir viesumoje elgiasi santuriai.

Al.       2020-10-23 12:34

Visi šitie netyčiniai suklydimai yra komunosatanistų plano dalis. Ir panašu, kad Romos vyskūpas taip pat.

bet gi       2020-10-23 12:24

bet gi taip ir maniau, kad taip ivyks, cia buvo visai nesunku ta prognozuoti. tik nesakau, kad tokiu prognoziu issipildymu. o kas siandien dedasi lietuviskoje ziniasklaidoje… baisu, jau popieziu cituoja net tie kurie baznycios kaip velnio visada bijojo. bandau isivaizduoti, ka dabar galvoja pvz., Lenkijos valdantieji ir baznycia. Jiems tai is viso cia yra peilis i nugara, nevyniokime zodziu i vata si karta, deja taip. bet ir kitur sumaisties kuri laika bus daug, o neoliberalai dabar tikrai svencia

Laumėjantis       2020-10-23 10:11

Siūlyčiau atkreipti dėmesį, kur yra reiškinio esmė, o kur jį apibūdinančios sąvokos, ir ar tos sąvokos padeda išryškinti reiškinio esmę, ar jį paslėpti. Pagalvokime, ar yra didelis skirtumas, kaip bus pavadintas dviejų pi…ų bendras gyvenimas: šeima, santuoka, partnerystė, kohabitacija, kooperacija, bendro ūkio vedimas, ,,vaivorykštinė santuoka” ir pan. Taip kad tas, kuris sako: ,,aš prieš prieš gėjų santuokas, bet už jų partnerystės įteisinimą” yra tiesiog melagis.

Paulius       2020-10-23 9:38

nemanau, kad dabar reikia pulti skalbti Romos vyskupo sutaną. panašu seneliuikas „pergudravo“ save patį, jei manė kad tai - subtilūs jėzuitiškos diplomatijos žingsniai. Pirma - leftistai jokių subtilybių nepažįsta ir nepripažįsta - per daug nepaslanki tam jų pilkoji masė. Antra - šito vyskupo gerai neapgalvoti plepėjimai jau seniai balansavo ant pavojingos prie skilimo grėsmę keliančios ribos. Trečia - dabar jam tikrai teks apsiaiškiinti ką jis „norėjo pasakyti“, kadangi kylančio skandalo tylėjimu iš serijos „aš aukščiau purvinų insinuacijų“ užgesinti nepavyks. Manau, praktikuojantys katalikai panors išgirsti aiškesnę bergoglios poziciją

jaučiamės išduoti       2020-10-23 9:33

ponas Ramūnai gal geriau būtume pasakę, kad Bergoglio paprasčiausiai “užpjovė grybą” nei čia sukę aplink per aplinkui. na nedatraukia šitas kaimo klebonas intelektualiniu lygiu iki Benedikto XVI. jau kiek tų kliurkų buvo, neišvardysi. jis kelia tik sumaištį tarp katalikų ir taip sudėtingu laikotarpiu užuot, kad buvęs uola. pvz. prieš kelis metus įteikė šv.Grigaliaus ordiną (aukščiausias Vatikano apdovanojimas pasauliečiams) proaborcijos šalininkei olandei Lilianne Ploumen. šiandien LRT tinklalapį kaip “vartosi” Lietuvos vyskupai tai bjauru skaityt, jokie jie ne ganytojai,o soti klero nomenklatūra. beje apie tas partnerystes: Estija prieš kelis metus priėmė dėl jų įstatymą ir niekas tuo nesibaigė. keliami reikalavimai dėl santuokų ir įvaikinimų. bus pavasarį referendumas. tai publikai neverta nusileidinėt, nes įgeidžiai niekada nesibaigia. taip sakant “paduosi pirštą, nukąs visą ranką”

Delfio citata       2020-10-23 9:04

O čia Delfis verčia pasisakymą taip:
„Homoseksualūs žmonės turi teisę turėti šeimą. Jie yra Dievo vaikai, – sakė Pranciškus per vieną iš interviu filmo kūrėjams. – Mums tik reikia turėti civilinės sąjungos įstatymą, kad jų santykiai būtų įteisinti.“

Kol pats nepamtysiu, tol ir liks neaišku kaip ten buvo. Bet jaučiu, kad buvo ne taip, kaip Aušrotas norėtų.

Vajetau       2020-10-23 8:51

Anušauskas per radiją taip uoliai paaiškino savo supratimą apie popiežiaus pasakymą, kad ko gero LRT nesuklydo.

Vajetau       2020-10-23 8:49

Nežinojau, kad popiežius Argentinoje kažkada rinkosi mažesnę blogybę, nes nebuvo susipažinęs su ES teise. Labai atsiprašau, nes buvau pradėjęs galvoti, kad šis popiežius ne nuo Šventosios dvasios, bet nuo Sorošo. Nesitikiu, kad kas supras šią ironiją, nes tai taip yra sunkiai suvokiama. Ar ne?

Oijoi joi kad sukruto sujudo liberastikai       2020-10-23 8:44

Ir netgi mūsu negerbiamas ;stasys; jau biblija cituoja DD. Taip, popiežius nepasakė tiesiai kad galima homoseksualams tuoktis, Bet jis vis tiek paminėjo jų teisę ;būti šeimoje;  taip taip suprantu jau girdžiu oponentus sakant- gi jis čia už tai kad jie nebūtu skriaudžiami ,už tai kad būtu tolerancija, už partnerystę,- TAI TAIP IR GALĖJO PASAKYTI, BET VIS DĖLTO PASAKĖ: TURI TEISĘ BŪTI ŠEIMOS DALIMI:Tai taip ir reikia suprast kad kalbama apie šeimą.  popiežius nėra tas asmuo kuris gali viešai išsakyti savo pamastymus lovoje prieš užmiegant , jo kiekvienas žodis viešumoje yra pasvertas nes milijonai tikinčiūjų visame pasaulyje tai girdi . PS bažnyčia tai ne parlamentas kur yra demokratija ir kiekvienas gali pliaukšti ką nori, bažnyčioje demokratijos nėra.

Ringys       2020-10-23 8:32

Yra tokių kietų gimdytojų, kurie savo seksualiai
apsigimusius vaikus išvaro iš namų. Bet juk vaikai
dėl tokio apsigimimo nėra kalti, todėl K.Bažnyčia
tokius vaikus gina - jie yra aukos, o ne kaltininkai,
todėl neturi būti genami iš šeimų ir bendruomenių.

autorius yra teisus       2020-10-23 8:21

ta citata buvo isversta neteisingai ar tycia klaidingai. bet faktas yra tas, kad visas sitas sarsalas buvo puikiai surezisuotas, ko gero su paties popieziaus pritarimu. tai ne siaip kazkokia citata, tai citata is dokumentinio filmo, pristatyto kino festivaliui. tas dokumentinis filmas nebuvo kurtas slapta, ziniasklaida seniai viska zinojo ir buvo pasiruosusi. kino festivalis, kaip ir visi kiti panasaus zanro renginiai jau buvo pasiruoses anonsus, interviu su rezisieriumi ir kt. kiek galejau, ziurejau Prancuzijos (nors ten tebevyrauja mokytojo nuzudymo istorija), Belgijos, britu ir siek tiek JAV info. Visur sita zinute ejo vos ne pirmu numeriu, sudare galimybe rengti visokias diskusiju laidas su atitinkamais sveciais ir apzvalgininkais. deja, bet tenka pripazinti, kad cia jau ne tiek ir ne tik isimtinai leftistines ziniasklaidos nuopelnas. aisku, popieziui yra giliai neidomu, kas vyksta Lietuvoje, jis domisi globaliais dalykais, bet Lietuvoje jis iteike puikia dovanele Laisves partijai, Ausrine galetu net kokia sveikamarija tam reikalui skirti

stasys       2020-10-23 8:06

Leiskime visiems kalbėtis , tai kad Vaidas Vds linkes popiežiui užkimšti burna rodo jo pačio trūkumus kuriuos dar galima būtų ‘šlifuoti’ , bet taip kap Jis ne popiežius ..balai nematė ..o kam šiandiena lengva .Nemanau kad vienos išsakytos minties popiežiumi viešai pagrindu reikia daryti tokius gilius apibendrinimus .  Neteisk ir pats nebūsi teisiamas ... karštakošisškai .

Dzeikas       2020-10-23 7:05

1.Popiezius eina aukstas pareigas baznycios klyre, taciau proto branda atsilieka nuo kaimo klebono (priesingai, ne kurie kaimo klebonai gali butoi drasiai isminciais ivardinti). Nebandyk itikti nelabajam - nera sio isakymo Biblijoje, bet tai isplaukia is Jezaus kalbu su nelabuoju(gundymuose).  Neatgailaujantis pederastas yra tycinis nelabojo patarnautojas ir su tokiu JOKIU reikalu krikscioniui tureti nedera. Popiezius patspateko i savo gudrumo spastus, sukineja kalbas apie tai kaip jis myli visus zmones , tame tarpe ir pederastus. Cia kaip ir eziui aisku: myleti juos reikia ir melstis , kad Dievas i prota atvestu, taciau nuo ganomuju laikyti toliau, kad uzkrato ant silpnesniu neplatintu.
2. LRT reiktu ikalt milijonini ieskini.Nes tai prilygsta smeiztui.

Visiems       2020-10-23 6:45

,balsavusiems ir balsuojantiems uz konservatorius ir laisvunus, turi buti aisku, kokie ju prioritetai.Jau si iskreipta ir pagal save transliuojama propoganda, kad popiezius uz homoseksualu seimas, rodo, kad jie bet kuriais budais tai iteisins Lietuvoje.Ir ne tik tai.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.