Dienos aktualija, Bažnyčios socialinis mokymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 22 d. 23:30

27     

    

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Kadangi LRT riboja žodžio laisvę ir trina komentarus po savo straipsniais, tenka juos publikuoti čia:

LRT iškraipė tekstą (žr. ČIA). Originalas: „Homosexuals have a right to be a part of the family“, t.y. NE homoseksualūs asmenys turi teisę kurti šeimą, BET „jie turi teisę būti šeimos dalimi“, t.y. Bažnyčios dalimi.

Taip pat reikėtų pastebėti, kad kai popiežius buvo Buenos Airių arkivyskupas, Argentinoje buvo bandoma įteisinti homoseksualų santuokas. Natūralu, kad jis pasisakė už mažesnį blogį – homoseksualias partnerystes. Be jokios abejonės, jam, kaip argentiniečiui, nebuvo žinoma ES teisės specifika, prilyginanti partnerystę santuokai.

Galiausiai, reikia skirti privačią asmens nuomonę (kad ir popiežiaus) nuo Katalikų Bažnyčios oficialaus mokymo. Šis nesikeičia.

Tad verta prisiminti ir pasiskaityti doktrininę notą dėl homoseksualių asmenų sąjungų teisinio pripažinimo:

„Homoseksualiųjų sąjungų teisiniam pripažinimui ar jų teisiniam sulyginimui su santuoka, kai joms suteikiamos santuokai būdingos teisės, privalu aiškiai ir griežtai prieštarauti. Būtina susilaikyti nuo bet kurio formalaus bendradarbiavimo skelbiant ar taikant tokius labai neteisingus įstatymus ir, kiek įmanoma, nuo materialaus bendradarbiavimo juos taikant. Šioje srityje kiekvienas gali apeliuoti į sąžinės prieštaros teisę.“
(visą tekstą rasite baznycioszinios.lt)

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

šungrybiui       2020-11-1 13:52

padla, tu, “rope”. Dvokiantis karvašūdis esi. Dar čia paverk, kad tavo vėmalų neišmėžė.

rope       2020-10-26 19:46

idiotai jūs visi, bažnytininkai ir kitos religinės kiaulės. ir, žinoma, neištrinsit šito komentaro, nes neribosit žodžio laisvės.

Dzeikas       2020-10-25 10:16

Kukiui:
Pasaulio politikai kalba taip, kad galima butu suprasti ir taip, ir anaip. Nes jie politikai, ir ju sekme matuojama norime ar ne, patinka ar ne ju buvimo politikoje trukme. Buna politikai kamikadzes. Nuveike labai daug, bet isbuve politikais labai trumpai(pvz. Rusijos MPai Gaidaras ir ypac Stolypinas).
Popiezius gi pastatytas ne tam, kad sedeti Dievo vietininku ,o kad nusviesti ir nepalikti beprasmybiu Dievo valios ir ivaizdzio israiskoje. T.y. jam turi rupeti sie klausimai, o ne jo buvimo vietininku trukme. Zmoniu istatymu ji neribota. Todel popieziaus pasisakymai turi buti ne migloti su daugybine interpretacija , o VIENAREIKSMISKI!
Ir jeigu vietininko pasisakymai priestarauja Sventajam Rastui, tai joks jis ne Dievo vietininkas, o nelabojo gundytojas.Daugiaprasmis kalbejimas - priestarauja Dvasiai.
Ka beje pasake apastalas Paulius: Jeigu mano zodziai priestarautu Sventajai Dvasiai - neklausykite manes.

Kukis       2020-10-25 0:21

Popiežius- Dievo vietininkas Žemėje… pasakė ir VISKAS…nėra jokių interpretacijų ar tt. Visi LT mėgsta būti teidesniais už Romos popiežių...o tokių a la Gražulis dar daugiau…

Ar šis       2020-10-23 21:25

rašytojas gėjus?

Dievas liepia       2020-10-23 20:02

Senajame Testamete “veiskitės ir dauginkitės”.Šeima teikia vaikui viską,kas jam reikalinga sielai ir kūnui.Kitokios sąjungos neveda palikuonių ir neprilygsta šeimai.Belieka tai apipavidalinti,remiantis Senuoju įstatymu.Seime pageidautini išmanantys ,cituojantys Šventą raštą.Žemiški civiliniai įstatymai visada siekia sekti,prilygti dangiškiesiems,kuriuos reikia išmanyti,kad neprašauti ir nepridaryti daug bėdos…Yra žinomi faktai,kai malonūs kitos pakraipos žmonės šalia viso jų išsilavinimo tvirkino vaikus ar nužudė eilinį vaikiną,kuris neatsakė į ano jausmus.Plona riba,skirianti gėrį nuo blogio.

Dzeikas       2020-10-23 19:33

Del pacios pop. frazes “Pederastai turi teise buti seimos dalimi”:
——————-

Vel Sventenybe pucia migla i akis.Ta pati situacija kaip frazeje “kas as toks, kad smerkciau juos(pederastus)?” Nematote klastos ar spastu sioje frazeje? Apie smerkima jau sakiau, bet pakartosiu.Pop., niekas taves nepraso smerkti pederestu ar nesmerkti, nes pats Jezus sake, kad artimo nesmerkt, nes paciam teks uz savo nuodemes be nulaidu atsakyti. Bet pop. kaip tas kaimo durnelis apsimeta ,kad negirdi ko jo klausia. Pederastija, asile , pasmerk. Nes esi ppastatytas Dievo vietininku, o Jis pasake, kad slykstu Jo akyse kai vyras su vyru sugula.
Sitas pop. ko gero pedsaka paliks kaip kiausu muzikos virtouzas, uzmeta si 3 oktavomis auksciau eilinio mudozvono. Jus isivaizdavote kada nors, kad galima issireiksti taip, kad itikt ir pederstui, ir broliui Kristuje? As ne. O pop - sast, ir issireiske. Ir krikscionys ausimis karpo - na neprisiknysi, sklandziai mala.Ir pederstai (o ypac tie,kurie i pedofilija linke dar) rankytes trina - galima seimose trintis, ileido ozius i darza pasiganyti.
Dievo vietininkas turetu kalbeti ne taip, kad itikt visiems, o taip kad nebutu jokiu dviprasmisku traktavimu.
“Atgailaujantys pederastai ir kovojantys su savo liga turi teise buti seimos dalimi” - TURI BUTI. Tada pasakysiu “tikrai taip”.

grumstas       2020-10-23 18:46

bet gi     2020-10-23 12:24
Dėl lenkų krikščioniškojo Tikėjimo nepergyvenk. Jie žino kas yra kas Vatikane. Kaip ir Vatikanas žino kokie yra lenkai ir jų ganytojai. Neveltui į jokį svarbesnį postą , į per tą laiką ,kol būna šis popiežius ,lenkų kunigai neįšventinami į vyskupus. matyt todėl , kafd lenkai kietasprandžiai. Garbė jiems, bus ir jų gatvėje šventė.

Kodėl       2020-10-23 18:39

neatsidaro nuoroda “LRT iškraipė tekstą (žr. ČIA).” Vietoj jos pateikiamas Rusteikos straipsnis.

Ramūnai       2020-10-23 16:05

Ar verta skalbti tai, kas neisskalbiama.

klausimas       2020-10-23 16:05

Ar gali save gebti organizacija, kurios darbuotojai ne tik patys išverst nemoka, bet ir translate.google.lt pasinaudoti nesugeba? Bendradarbiams negėda?

bobutei       2020-10-23 14:50

Pavelavote kokiu 30 metu. Dabar ne Jus aiskinsite, kaip kas turi gyventi, bet jie Jums paaiskins. Ir ne tik, kaip gyventi, bet ir ka kalbeti ar ko nekalbeti.

babute       2020-10-23 14:46

tegul tie homoseksualai sau ramiai gyvena (jeigu atsirado siame pasaulyje)bet nelenda i viesuma ,nereikalauja sau visokiu privilegiju. Netvirkina nepilnameciu ir viesumoje elgiasi santuriai.

Al.       2020-10-23 12:34

Visi šitie netyčiniai suklydimai yra komunosatanistų plano dalis. Ir panašu, kad Romos vyskūpas taip pat.

bet gi       2020-10-23 12:24

bet gi taip ir maniau, kad taip ivyks, cia buvo visai nesunku ta prognozuoti. tik nesakau, kad tokiu prognoziu issipildymu. o kas siandien dedasi lietuviskoje ziniasklaidoje… baisu, jau popieziu cituoja net tie kurie baznycios kaip velnio visada bijojo. bandau isivaizduoti, ka dabar galvoja pvz., Lenkijos valdantieji ir baznycia. Jiems tai is viso cia yra peilis i nugara, nevyniokime zodziu i vata si karta, deja taip. bet ir kitur sumaisties kuri laika bus daug, o neoliberalai dabar tikrai svencia

Laumėjantis       2020-10-23 10:11

Siūlyčiau atkreipti dėmesį, kur yra reiškinio esmė, o kur jį apibūdinančios sąvokos, ir ar tos sąvokos padeda išryškinti reiškinio esmę, ar jį paslėpti. Pagalvokime, ar yra didelis skirtumas, kaip bus pavadintas dviejų pi…ų bendras gyvenimas: šeima, santuoka, partnerystė, kohabitacija, kooperacija, bendro ūkio vedimas, ,,vaivorykštinė santuoka” ir pan. Taip kad tas, kuris sako: ,,aš prieš prieš gėjų santuokas, bet už jų partnerystės įteisinimą” yra tiesiog melagis.

Paulius       2020-10-23 9:38

nemanau, kad dabar reikia pulti skalbti Romos vyskupo sutaną. panašu seneliuikas „pergudravo“ save patį, jei manė kad tai - subtilūs jėzuitiškos diplomatijos žingsniai. Pirma - leftistai jokių subtilybių nepažįsta ir nepripažįsta - per daug nepaslanki tam jų pilkoji masė. Antra - šito vyskupo gerai neapgalvoti plepėjimai jau seniai balansavo ant pavojingos prie skilimo grėsmę keliančios ribos. Trečia - dabar jam tikrai teks apsiaiškiinti ką jis „norėjo pasakyti“, kadangi kylančio skandalo tylėjimu iš serijos „aš aukščiau purvinų insinuacijų“ užgesinti nepavyks. Manau, praktikuojantys katalikai panors išgirsti aiškesnę bergoglios poziciją

jaučiamės išduoti       2020-10-23 9:33

ponas Ramūnai gal geriau būtume pasakę, kad Bergoglio paprasčiausiai “užpjovė grybą” nei čia sukę aplink per aplinkui. na nedatraukia šitas kaimo klebonas intelektualiniu lygiu iki Benedikto XVI. jau kiek tų kliurkų buvo, neišvardysi. jis kelia tik sumaištį tarp katalikų ir taip sudėtingu laikotarpiu užuot, kad buvęs uola. pvz. prieš kelis metus įteikė šv.Grigaliaus ordiną (aukščiausias Vatikano apdovanojimas pasauliečiams) proaborcijos šalininkei olandei Lilianne Ploumen. šiandien LRT tinklalapį kaip “vartosi” Lietuvos vyskupai tai bjauru skaityt, jokie jie ne ganytojai,o soti klero nomenklatūra. beje apie tas partnerystes: Estija prieš kelis metus priėmė dėl jų įstatymą ir niekas tuo nesibaigė. keliami reikalavimai dėl santuokų ir įvaikinimų. bus pavasarį referendumas. tai publikai neverta nusileidinėt, nes įgeidžiai niekada nesibaigia. taip sakant “paduosi pirštą, nukąs visą ranką”

Delfio citata       2020-10-23 9:04

O čia Delfis verčia pasisakymą taip:
„Homoseksualūs žmonės turi teisę turėti šeimą. Jie yra Dievo vaikai, – sakė Pranciškus per vieną iš interviu filmo kūrėjams. – Mums tik reikia turėti civilinės sąjungos įstatymą, kad jų santykiai būtų įteisinti.“

Kol pats nepamtysiu, tol ir liks neaišku kaip ten buvo. Bet jaučiu, kad buvo ne taip, kaip Aušrotas norėtų.

Vajetau       2020-10-23 8:51

Anušauskas per radiją taip uoliai paaiškino savo supratimą apie popiežiaus pasakymą, kad ko gero LRT nesuklydo.

Vajetau       2020-10-23 8:49

Nežinojau, kad popiežius Argentinoje kažkada rinkosi mažesnę blogybę, nes nebuvo susipažinęs su ES teise. Labai atsiprašau, nes buvau pradėjęs galvoti, kad šis popiežius ne nuo Šventosios dvasios, bet nuo Sorošo. Nesitikiu, kad kas supras šią ironiją, nes tai taip yra sunkiai suvokiama. Ar ne?

Oijoi joi kad sukruto sujudo liberastikai       2020-10-23 8:44

Ir netgi mūsu negerbiamas ;stasys; jau biblija cituoja DD. Taip, popiežius nepasakė tiesiai kad galima homoseksualams tuoktis, Bet jis vis tiek paminėjo jų teisę ;būti šeimoje;  taip taip suprantu jau girdžiu oponentus sakant- gi jis čia už tai kad jie nebūtu skriaudžiami ,už tai kad būtu tolerancija, už partnerystę,- TAI TAIP IR GALĖJO PASAKYTI, BET VIS DĖLTO PASAKĖ: TURI TEISĘ BŪTI ŠEIMOS DALIMI:Tai taip ir reikia suprast kad kalbama apie šeimą.  popiežius nėra tas asmuo kuris gali viešai išsakyti savo pamastymus lovoje prieš užmiegant , jo kiekvienas žodis viešumoje yra pasvertas nes milijonai tikinčiūjų visame pasaulyje tai girdi . PS bažnyčia tai ne parlamentas kur yra demokratija ir kiekvienas gali pliaukšti ką nori, bažnyčioje demokratijos nėra.

Ringys       2020-10-23 8:32

Yra tokių kietų gimdytojų, kurie savo seksualiai
apsigimusius vaikus išvaro iš namų. Bet juk vaikai
dėl tokio apsigimimo nėra kalti, todėl K.Bažnyčia
tokius vaikus gina - jie yra aukos, o ne kaltininkai,
todėl neturi būti genami iš šeimų ir bendruomenių.

autorius yra teisus       2020-10-23 8:21

ta citata buvo isversta neteisingai ar tycia klaidingai. bet faktas yra tas, kad visas sitas sarsalas buvo puikiai surezisuotas, ko gero su paties popieziaus pritarimu. tai ne siaip kazkokia citata, tai citata is dokumentinio filmo, pristatyto kino festivaliui. tas dokumentinis filmas nebuvo kurtas slapta, ziniasklaida seniai viska zinojo ir buvo pasiruosusi. kino festivalis, kaip ir visi kiti panasaus zanro renginiai jau buvo pasiruoses anonsus, interviu su rezisieriumi ir kt. kiek galejau, ziurejau Prancuzijos (nors ten tebevyrauja mokytojo nuzudymo istorija), Belgijos, britu ir siek tiek JAV info. Visur sita zinute ejo vos ne pirmu numeriu, sudare galimybe rengti visokias diskusiju laidas su atitinkamais sveciais ir apzvalgininkais. deja, bet tenka pripazinti, kad cia jau ne tiek ir ne tik isimtinai leftistines ziniasklaidos nuopelnas. aisku, popieziui yra giliai neidomu, kas vyksta Lietuvoje, jis domisi globaliais dalykais, bet Lietuvoje jis iteike puikia dovanele Laisves partijai, Ausrine galetu net kokia sveikamarija tam reikalui skirti

stasys       2020-10-23 8:06

Leiskime visiems kalbėtis , tai kad Vaidas Vds linkes popiežiui užkimšti burna rodo jo pačio trūkumus kuriuos dar galima būtų ‘šlifuoti’ , bet taip kap Jis ne popiežius ..balai nematė ..o kam šiandiena lengva .Nemanau kad vienos išsakytos minties popiežiumi viešai pagrindu reikia daryti tokius gilius apibendrinimus .  Neteisk ir pats nebūsi teisiamas ... karštakošisškai .

Dzeikas       2020-10-23 7:05

1.Popiezius eina aukstas pareigas baznycios klyre, taciau proto branda atsilieka nuo kaimo klebono (priesingai, ne kurie kaimo klebonai gali butoi drasiai isminciais ivardinti). Nebandyk itikti nelabajam - nera sio isakymo Biblijoje, bet tai isplaukia is Jezaus kalbu su nelabuoju(gundymuose).  Neatgailaujantis pederastas yra tycinis nelabojo patarnautojas ir su tokiu JOKIU reikalu krikscioniui tureti nedera. Popiezius patspateko i savo gudrumo spastus, sukineja kalbas apie tai kaip jis myli visus zmones , tame tarpe ir pederastus. Cia kaip ir eziui aisku: myleti juos reikia ir melstis , kad Dievas i prota atvestu, taciau nuo ganomuju laikyti toliau, kad uzkrato ant silpnesniu neplatintu.
2. LRT reiktu ikalt milijonini ieskini.Nes tai prilygsta smeiztui.

Visiems       2020-10-23 6:45

,balsavusiems ir balsuojantiems uz konservatorius ir laisvunus, turi buti aisku, kokie ju prioritetai.Jau si iskreipta ir pagal save transliuojama propoganda, kad popiezius uz homoseksualu seimas, rodo, kad jie bet kuriais budais tai iteisins Lietuvoje.Ir ne tik tai.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.