Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 5 d. 0:07

18     

    

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

„Mūsų sutartys užtikrina, kad Europoje kiekvienas asmuo yra laisvas būti tuo, kuo nori, gyventi taip, kaip jam patinka, mylėti tą, ką nori, siekti tokių didelių tikslų, kokių tik nori. Aš ir toliau skatinsiu lygybę šioje sąjungoje“, – sakė U. von der Leyen (daugiau skaityti ČIA).

Iš esmės šie ES Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen žodžiai yra ne kas kita, kaip individualizmo evangelija.

Nenorėjau akcentuoti akivaizdaus LGBT ideologijos propagavimo ir prievartinio vertybių, kurios tikrai nėra ES vertybės, brukimo aspektų. Tad ieškojau žodžių, kurie padėtų išreikšti krikščionišką požiūrį į visą šį reikalą. Ir netikėtai juos radau t. Paskalio SJE rekolekcijų Užunevėžyje 2016 m. įrašuose:

„Šių laikų žmogus vis labiau supranta, kad Rojus negali būti sukurtas. O žmogus, kuris, kaip toks, turi teisę į laimę, vis labiau suvokia, kad tos laimės niekaip nepasiekia. Bet žmogus vis viliasi pasiekti laimę, kurios niekada nepasieks. [...] Tas didysis, ne tik Vakarų Europai, bet ir visam pasauliui būdingas beviltiškas lūkestis, pasiekti laimę ten, kur jos nėra. O taip pat reikalauti laisvės siekiant laimės, kurios jie taip ir nepasiekia. [...] Šis simptomas kelia rūpestį, nes rodo, kad žmogus ne tik nėra laimingas, bet ir puola į liūdesį, jis puola į baimę dėl ateities, dėl to, kas bus. Ir visi geopolitiniai sukrėtimai tarsi gąsdina, kad atskiro individo laimė niekada nebus realizuota“.

Jei šie ES Komisarės žodžiai žymi Europos Sąjungos vektorių, tai jis – ilgalaikėje perspektyvoje – tik nutolina laimės supratimą ir prailgina agoniją. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Prašalietis       2020-08-7 8:04

Prašalieti,    2020-08-5 12:42
Bičiuli, niekas neabejoja, kad čiabuviai savo protėvių žemėje buvo ir yra viesuomet laimingi. Tik iki visų pilnos ir darnios laimės turi būti vykdomas prosenelių priesakas. Kai pradeda atrodyti, kad laimė pradeda mažėti, prieš Seimo rinkimus ir kitokia svarbia proga, vadovaujantis ar siekiantis vadovauti tautietis visiems primindavo- “dėdu dėdu, š.i.k.i.m visi vieningai rėdu…”

stasys        2020-08-7 7:20

Gal Lietuva labai nenusimintu jei ja su visa ES paliktu e-sm-esai .. ir al . Per tiek metu neradus argumentu kodėl ES netinka Lietuvai..ju rasti bus dar sunkiau . Gal ta publika susirinks savo čemodanus ir patys patrauks ieškoti sau laimės ?

Al. s.m.'ui       2020-08-6 17:55

Nesakau, kad mums nepasiseks, tik sakau, kad, deja, turim išeiti iš Europos sąjungos. Nors dabar to nepajėgtume, bet, jei norim išlikti, teks pajėgt.

T0mas J.       2020-08-6 16:44

Vakarų šalis valdo vien pelno siekiančių iškrypusių milijardierių statytiniai (menkystos) - tai matėsi dar prieš 20 metų, todėl agitavau nedalyvauti stojimo į ES referendume.
Metams bėgant vis daugiau žmonių suvokia visa tai.
Šioje sąjungoje, kaip kadaise anoje - valdžia savo “vertybes” stengiasi PRIMESTI visiems. Skirasi tik metodai. Anoje sąjungoje žmones valdė baime, kad supūdys durnyne arba sužlugdys karjerą, šioje sąjungoje nevengia net pinigais nupirkti, kad atsisakytum moralės, savų vertybių.
Tikiuosi - Lenkija nepasiduos.

s.m.>Al.       2020-08-6 11:00

pasitaisau - apie veršius mano frazė tik šitame kontekste. Jos nebuvo Jūsų komentare ir jos autorystė yra tikrai ne mano.

s.m. >Al.ui       2020-08-6 10:58

brangus Al., na nebūkite gi toks pesimistas. Išliksime. Ir dar kaip.
Atsiprašau, kad nuklysiu nuo temos. Pastaruoju metu visai atsitiktinai skyriau nemažai laiko gudijos “licvinistinių” nesąmonių kritikos studijoms.
Skaitant apie tai, kaip iš šiandieninių pozicijų žiūrint mažutėlė “meškų kailiais apsisiautusi vėzdais ginkluota” Lietuva (karaliaus Rimgaudo, Mindaugo tėvo, laikais buvo mažesnė nei šiandien) per kelis šimtmečius (daug greičiau nei ispanai) įvykdė savo žemių rekonkistą iš slavų, apima keistas suvokimas, kad kažkokia aukštesnioji jėga užkodavo ir būsimą tęsinį. Vos keli šimtmečiai nuopuolio laikmečio tepraėjo…
Mačiau, kaip Jūsų komentare po kitu straipsniu apie “veršių tautos” (čia mano frazė) švietimą ir prikėlimą gal kokie slavų ar eurotroliai pakrovė minusą. Visiškai pritardamas Jūsų krypčiai dėl švietėjiškumo, drįstu betgi ištarti, kad vieno to tikrai nepakanka. Antra dedamoji (Juozapo) yra būtina. Vien romantizmo a la 19a. pabaigoje nepakanka, reikalinga daug griežtesnė kiek įmanoma reakcija į tautos išdavikų veiksmus. Pradžiai - visiškas nebendradarbiavimas. Aštri beprotiškų išdavikiškų vapalionių kritika, kur tik įmanoma ir kiek leidžia jėgos. Visa kita, - vėliau.

Vardas       2020-08-5 17:53

Kas nors turi seksualiai patenkinti LiberalBolsevika progresyvu zyda George Soros ir jo daikta tarp koju ir Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen tam puikiausiai tinka.

Paulius       2020-08-5 16:13

tai čia žiūrint kur ieškotumėm. niekosklaidoje taip. Bet pvz Gintaras Beresnevičius buvo aršus priešininkas. sakė galime įstoti tik su sąlyga, kad ją sugriausime. Nors jau iš šalies objektyviai buvo matyti kad vyrauja diktatas ir teisės principais ten net nekvepia. O pati referendumo dėl stojimo formuluotė vėliau kitu klausimu LKT buvo vertinama kaip visiškai nekorektiška ir netinkama kaip referendumo objektas

>> 15:04       2020-08-5 15:30

Nelabai ką stodami ir žinojome - propaganda buvo varoma į vienus vartus. Per visą agitacijos laiką girdėjau tik vieną kritišką laidą - apie Portugalijos žvejų praradimus, rodos. Dabar nė vienos tokios laidos jau nepraleistų. Dabar gi turim ką turim. Negalima sakyti, kad nuo vilko užbėgom ant meškos, bet, kaip sakoma, meška su lokiu - abu labu tokiu. Visos imperijos išsigimsta. O tautoms arba suteikiama teisė išlįsti iš po griuvėsių, arba ne. Priklausys ir nuo mūsų pačių.

Paulius       2020-08-5 15:04

žiūrint ką mes vadiname ta es „pradžia“. kai stojo Lietuva ji jau buvo nelabai kitokia, tik nelabai tuo reklamavosi

Al.       2020-08-5 14:10

Rusijos revoliucijos pradžia irgi buvo ,,visai kitokia” - pažadėsi patiešysi. O paskui daryk kaip tau reikia. Europos sąjungoj mes mažosios tautos, deja, neišliksim. Ar ji būtų sodomiškai komunistinė ar krikščioniška. Išlikti galim tik nepriklausomoj valstybėj. Bet tam turim nuo savo sprando nusimest okupanto paliktą rezervą.

Vaidai Vds,       2020-08-5 14:00

tai kodėl tu pats primetinėji kitiems savo pseudoreligiją? Laikykis šios savo nuostatos: tai yra tik tavo, asmeninis, tikėjimas. Tada jis niekam neužklius, kad ir koks idiotiškas bebūtų. Vadinti apreiškimu astralinio pasaulio būtybių suvedžiojimus yra daugiau negu idiotiška. Pats sakai, kad tie melą skleidiančių būtybių kliedesiai yra ,,sunkiai skaitomi”, bet vis tiek bruki niekuo tau nenusikaltusiems žmonėms. Kas tu per padaras? Jei tai būtų dieviškų būtybių siunčiami tekstai, argi jie būtų ,,sunkiai skaitomi”? Negi tikrai manai, kad Dievas nesugeba aiškiai mąstyti? Dabar turbūt sakysi, kad ir Blavatskajos tekstai sunkiai skaitomi. Bet, matai, yra esminis skirtumas. Blavatskajos tekstai buvo užšifruoti, jų kodus ir simbolius žinojo tik pašvęstieji. XXI amžiuje panašūs tekstai jau perduodami ir prieinami absoliučiai visiems, ir suprantami net vaikui. Nes atėjo laikas. Bet jų neranda tie, kurie savo valia žudo savo sielą, pasukę antidievišku keliu. Įtikėjai į tuos savo 1955 metus kaip karvė į negyvą veršį... Tai tavo tragedija, tavo nuodėmė, už kurią tik tu ir privalai mokėti. Nenorėk, kad už tavo nuopuolį mokėtų kiti. Nuo to tavo skola Dievui ne sumažės, bet išaugs.

Prašalieti,       2020-08-5 12:42

taip, mes čiabuviai. Tautiniai čiabuviai. Todėl už tave gerokai laimingesni. Užjaučiu, kad tu čia svetimas. Svetimoje žemėje kitaip ir negali būti. Bet kodėl jautiesi svetimas ir savo protėvių žemėje? Ar kartais ne todėl, kad ir ten reikalaujama ,,santykiauti vyrui ir moteriai”, o ne taip, kaip tu nori? Tada tu niekada ir niekur šiame gyvenime nesijausi laimingas. Bet mes čia niekuo dėti, todėl be reikalo ant mūsų tūžti. Ką susikūrei, tą ir turi. O mūsų gyvenimas - tik mūsų reikalas. Taip sakant: ,,ne tavo kiaulės, ne tavo pupos, ne tau ir ganyti”.

Nevertinkit       2020-08-5 9:01

i r neskaitykit tu nabagu prochadimcu,negi nesuprantat,kad minusas jiems didziausias orgazmas.

Prašalietis       2020-08-5 8:51

Janis     2020-08-5 8:06
Bičiuli, matomai nuo patiriamo seksualinio vakarietiško kaifo “patriotinės” smegenys jau pradeda nesuvokti kur randiesi nuo 2004 metų. Tavo žiniai, tauta yra dar 2004 metais įtaisyta į ES ir šiam tautiniam “nepriklausomo ir laisvo sexo” kardibaletui 30 metų vadovauja “tautiniai” profesionalūs komunistai ir KGB-istiniai sąjūdiečiai. Na o šios “patriotinės” publikos “vadovaujama” tauta jau nuo gorbačiovinės perestroijkos laikų yra ne gundoma, o “vakarietiškai” ir per visas angas “tratinama” už turėjimą garbės pabūti NATO, ir nuo 2004 metų už ES užsitarnaujamą arbatpinigių dydžio"pagalbą”. Taip sakant, kas moka pinigus tar ir naudojasi pagal savo poreikius… Laikas pačiam būtų nors kartais ir nesibaigiančio kaifo metu bent kartais atverti akis ir apsidairyti kur randiesi, o ne neisbaigiančiame kaifiniame sapne prisiminti “ko spaliukus ir pionierius mokė”  prieš gorbačiovinė  komunistų partija, tai yra santykiauti tik vyrui ir moteriai, nes kitu atveju tai buvo psichinis sutrikimas vertas psichiatrų dėmesio, šeima yra visuomenės lastelė, svetimoteriauti komunistui reiškė komunistinės moralės suteršimą gresiantį prarasti aukštas pareigas ir galimai karjerai, moters išprievartavimas be smurtinių sužalojimų buvo 7 metai kalėjimo (su sužalojimais buvo numatyta daugiau) ir t.t.

Janis       2020-08-5 8:06

ES hedonistai, vadovaujami U.von der Leyen, Rytų Europos šalis laiko ES viešnamio aptarnautojomis: jeigu sutiksite su mumis santykiauti iškreiptu būdu - mes jums sumokėsime, o jeigu ne - kramtysite juodą duoną. Tos tautos, kurioms vadovauja “Prašaliečiai-Prochodimcai”, su tokiais gundymais mielai sutinka, nes juos to išmokė šlovingoji komunistų partija…

stasys        2020-08-5 7:10

Be vilties siekiant tikslo netgi imperijos griūna . Noras padaryti visus laimingais taip sukuriant idealia visuomene ne nauja idėja. Tam kad žengti į priekį reikia ir klysti ..ir klupti . Aš pasiūlyčiau prisiminti sovietu įmperija ir kokiomis aplinkybėmis ji sugriuvo ..

Prašalietis       2020-08-5 6:49

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia…
Besicivilizuojančio šimtus metų čiabuvio fenomenas yra, kad jis tegali “suvokti” jį supantį  pasaulį tik “tautinių ir kitokių dvasių dėka”. Todėl pasirašomose sutartyse ši publika ir “mato” ne tai kas buna parašyta, bet tai, ką ji tuo metu po vieną ir kolektyviai įsivaizduoja esant. Todėl “intelektualiniams” čiabuviams eilinį kartą pasidaro liūdna, kai jam civilizuoti žmonės(šiuo atveju U. von der Leyen) paaiškina kas yra parašyta ES stojimo sutartyje.  Ir tai “pasirodo” yra visai ne tas, ką keliolika metų įsivaizduoja ne vieną šimtą metų siekiantys būti “civilizuotais” pseudovalstybinių darinių “intelektualiniai vakarietiško progreso, šviesaus tautinio rytojaus, nepriklausomybės, gerovės valstybės…tautiniai” ieškotojai…


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Pasirenkame kasdien ir kiekvienas. Ką?

Liudvikas Jakimavičius. Tema, kuria turėtų diskutuoti visos sisteminės ir nesisteminės partijos

Liudvikas Jakimavičius. Fokusas marokusas

Nida Vasiliauskaitė. Apie reklamą. Rimtai

Joana Noreikaitė. Tylioji tiesos akcija

Audrius Bačiulis. #Sorososus_vulgaris

Vinco Kubiliaus reportažas iš Simono Daukanto aikštėje vykusios tradicinės „Tie-SOS!“ akcijos

Vytautas Sinica. „Politikai, kurie tokiam diktatui nusileistų, laikytini nebent vasalais, bet ne tautos atstovais demokratinėje valstybėje“

Vytautas Radžvilas. Valstybė prieš Albiną Kentrą

Pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.