Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Bažnyčios socialinis mokymas, Krikščionių pilietinis veikimas

Ramūnas Aušrotas. Kokią žinią neša naujųjų kardinolų paskyrimas?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 5 d. 10:15

23     

    

Ramūnas Aušrotas. Kokią žinią neša naujųjų kardinolų paskyrimas?

Džiaugsmas, apėmęs lietuvius dėl Kauno arkivyskupo emerito Sigito Tamkevičiaus SJ paskyrimo kardinolu, užgožė tą žinią, kurią neša naujų kardinolų paskyrimas. S. Tamkevičiaus, kaip ir dar dviejų vyskupų emeritų paskyrimas kardinolu, yra mandagumo gestas: dėl savo amžiaus jie negalės dalyvauti naujojo popiežiaus rinkimuose. Visai kas kita yra su ta dešimtimi kardinolų, kurie popiežių rinkti galės. Mūsų (katalikiška) spauda apie jų paskyrimą plačiau nerašo. Aptakia ir politiškai korektiška kalba, kaip dera Vatikano oficiozui, juos pristatė Vatikano radijo lietuviškoji sekcija, pristatymo gale, tarsi paraštėje, įvardijusi, kad „tarp trylikos būsimų kardinolų yra ir dviem Europos vyskupijoms vadovaujantys ganytojai: Bolonijos arkivyskupas Matteo Zuppi, dialogiškas ir labai atidus egzistenciniuose paribiuose atsidūrusiems žmonėms ganytojas, nuo seno susijęs su Romos Šv. Egidijaus bendruomene, ir Liuksemburgo arkivyskupas Jean-Claude Höllerich, Europos Sąjungos vyskupų konferencijų komisijos pirmininkas, pasisakantis prieš nacionalizmą ir populizmą, už tolerantišką ir laisvą tautų Europą.

Suprantu, kad Vatikano radijas yra oficiozas, bet aš asmeniškai nuo špakliuotų naujienų jau pavargau. Man kai kurių vyskupų paskyrimas kelia klausimų, ir aš lietuviškoje katalikiškoje spaudoje norėčiau ne tik gražių žodžių, bet ir platesnio komentaro, analitinių įžvalgų. Žodžiu, druskos ir pipirų, o ne vien nuraminimo, jog „būkite ramūs vaikai, viskas kontroliuojama“ smile Juk šiaip ar taip vaduojamės iš kleriklalistinės kultūros, turinčios ir globėjiško paternalizmo bruožų.

O štai užsienio spauda gyvai aptarinėja naujai paskirtų kardinolų sąstatą. Štai „Crux“ (ČIA) teigia, kad tarp naujai paskirtų kardinolų yra aktyvių jo pontifikato linijos šalininkų, įskaitant Bolonijos arkivyskypą Matteo Zuppi, vadinamą „Italų Bergoglio“ ir popiežiaus korta įtakingoje Italijos vyskupų konferencijoje. Jis, kaip ir čekų kilmės kanados jėzuitas tėvas Michael Czerny, yra aktyvus popiežiaus migrantų ir pabėgėlių politikos šalininkas.

Galbūt Matteo Zuppi paskyrimas kardinolu nebūtų sukėlęs tokio didelio alaso, jei ne amerikiečių jėzuito James Martin žinutė tvitterio paskyroje, kad jis yra didelis LGBT katalikų rėmėjas („He is a great supporter of LGBT Catholics“).

Jėzuitas James Martinas yra žinomas savo pažiūromis apie homoseksualumą, kurios balansuoja ant katalikų bažnyčios mokymo ribos. Jis ypač pagarsėjo savo fraze, kad „homoseksualūs santykiai yra „kitaip tvarkingi“ („differently ordered“), savotišku semantiniu bandymu legitimuoti homoseksualius santykius, kuriuos KBK vadina „iš esmės netvarkingais“ („intrinsically disordered“). Įtikinamą šios frazės konstrukcijos kritiką galite skaityti ČIA.

Matteo Zuppi parašė įvadą James Martin knygos „Nutiesti tiltą“, kurioje šis jėzuitas dėsto savo požiūrį apie LGBT sielovadą Katalikų Bažnyčioje, itališkam vertimui, patvirtindamas, kad joje dėstomos mintys neprieštarauja KB mokymui ir atliepia popiežiaus Pranciškaus „Amoris laetitia“ savotiškai interpretuotai „laipsniškumo“ taisyklei (ČIA).

O kad tai netiesa, bando įrodyti „Aleteia“ portalo redakcinis straipsnis italų kalba „Kodėl Matteo Zuppi nėra LGBT kardinolas“ (ČIA), kurį ir cituoja Vatikano radijo tarnyba („atviras ir labai dialogiškas“).

Jis teigia, kad kardinolų paskyrimas nėra tikėjimo dalykas („perché il cardinalato non è materia di fede“), bei tvirtina, kad jėzuitas James Martin „nepadoriai instrumentalizavo savo tikslams“ Zuppi paskyrimą („sull’indecorosa strumentalizzazione che di essa hanno fatto prima un noto gesuita americano“).

Matteo Zuppi, kaip ir kitas nominuotas kardinolas, Liuksemburgo arkivyskupas Jean-Claude Höllerich, yra aršus tariamo ar realaus populizmo ir nacionalizmo priešininkas. Interviu Corriere di Bologna laikraščiui jis sakė, kad populizmas „duoda netikrus tapatybinius atsakymus“ mūsų laikų problemoms (Populism „gives untruthful identitarian answers“ to the problems of our time). „Populizmas yra netinkamas atsakymas į realias problemas: tautinė priklausomybė ir identitetas yra svarbu, kaip ir meilė šaliai. Bet tai nėra teisingas atsakymas. Svarbiausia yra rasti būdą kaip suderinti tautinę tapatybę ir globalizaciją“, – aiškino jis interviu. („Populism is to respond incorrectly to real problems: belonging and identity are important, love for one’s homeland also. But it is not the right answer. The point is how to bring together belonging and globalisation“, the archbishop explained). Plačiau skaitykite ČIA.

Be abejo, iš dalies teisūs ir tie, kurie teigia, jog Zuppi savo nominaciją užsitarnavo savo aktyvia veikla Šv. Egidijaus bendruomenėje. Jis kartu su savo kolegomis dalyvavo derybose, kurios leido 1992 m. pabaigti ilgai trukusį pilietinį karą Mozambike ir tapo tos šalies garbės piliečiu. Jam, tapus vyskupu, buvo patikėta rūpintis Romos Trasrevere rajonu, kur yra šv. Egidijaus bendruomenės centras. Ten jo pastangų dėka buvo įgyvendintos programos, skirtos pasirūpinti vargšais, senjorais, narkomanais ir romų tautybės žmonėmis.

Bet negali nematyti, kad popiežiaus Pranciškaus formuojamame kardinolų kolegijos korpuse mažėja vadinamųjų tradicionalistų ir daugėja vadinamųjų
progresyviųjų. Ar tai nuves į didesnį atvirumą, ar, atvirkščiai, į didesnį liberalumą, mes, Dievui leidus, pamatysime patys.

P.S. Tuo tarpu lenkai skundžiasi, kad dėl Lenkijos vyskupų aiškios pozicijos Pranciškaus enciklikos „Amoris laetitia“ atžvilgiu, Lenkija apie naują kardinolą gali nė nesvajoti.

Paprastai kardinolo kepurės buvo siejamos su vadovavimu tam tikroms vyskupijoms, savo FB poste sako lenkų publicistas Tomasz Terlikowski (daugiau ČIA). Lenkijoje tokia ne viena. Bet per šešis pontifikato metus popiežius paskyrė net 88 naujus kardinolus, bet nė vieno iš Lenkijos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kodėl?       2019-09-7 15:15

Trolis pasivadina vardu, nors ir jau yra atpažintas todėl, kad jam sumoka už šį šuns darbą.

Jota > 22.12       2019-09-7 12:15

Iš pažiūros būtų logikos paties paaiškinime, bet kad ir kaip neįtikima, pagonys vis dėlto buvo imlesni Kristaus žiniai, nei žydai. Juk ir visa Evangelijos paskelbimo istorija tai liudija: žydų tauta atstūmė Išganytoją, priėmė tik nedidelė Izraelio dalis. Pagonys buvo daugiadieviai, dėl to apaštalų žinia apie Dievo Sūnų jiems buvo lengviau įkandama nei monoteistams žydams.
Buvo kita priežastis, dėl ko Kristus iš pardžių draudė savo mokiniams eiti pas pagonis.

Jota       2019-09-7 11:47

ah1, jeigu tu tvirtini, jog Kristus buvo siųstas tik pas pražuvusias Izraelio namų avis ir primeni Jo draudimą nenuklysti pas pagonis, tuomet kaip suprasti Jo įsakymą po Prisikėlimo, pasakytą savo mokiniams: “Eikite į visą pasaulį ir skelbkite Evangeliją visai Kūrinijai” (Mt 16,15)? Išeitų, Jėzus prieštarauja pats sau?

>22:12       2019-09-7 11:15

Tu iš tiesų toks kvailas ar tik apsimeti? Tai ką, tavo manymu, veikė šv. Paulius, kurį taip pat pašaukė pats Jėzus, kur stovi šv. Jokūbo katedra, ir t.t.? O pas ,,pražuvusias Izraelio namų avis” eita pirmiausiai todėl, kad ten susišnekėti buvo lengviausia, nes jie JAU buvo monoteistai ir lengviausiai galėjo suprasti Kristaus mokslą. Juk reikėjo kažkur padaryti pradžią. Bet ką aš čia tau, troliui, aiškinu…

ah1>2019-09-6 20:46       2019-09-6 21:12

jokio mano Komiteto nėra, todėl nedaryk nuodėmės Dvasiai/ Tiesai. Geriau padėk žydui Jėzui dievui grįžti pas pražuvusias Izraelio namų avis, kadangi jį Jėzų atnešė pas pagonis, nors jis Jėzus griežtai 12 apaštalų buvo davęs nurodymą nenuklysti pas pagonis -  “Dievas nėra žmogus kad meluotų ar mirtingasis, kad keistų savo mintį” Sk 23, 19.

> Life Site News       2019-09-6 19:46

Negadink oro nevalstybine kalba.

>ah1       2019-09-6 19:44

Tu - įstrigusi plokštelė? Niekas neduoda sprigto, kad peršoktum į kitą takelį? Blogai dirba tavo Komitetas.

Toto Jotai       2019-09-6 18:43

Gydykitės Ponia

Life Site News       2019-09-6 17:13

SAN FRANCISCO, September 5, 2019. A celebrity abortionist who boasted in court she “starred” in a documentary on late-term abortion testified at the criminal preliminary hearing of two pro-life undercover investigators Wednesday that born-alive babies are “one of the worst nightmares” for an abortion center.
Doe 3 is one of 14 individuals the state of California claims were criminally victimized by being secretly taped by David Daleiden and Sandra Merritt of the Center for Medical Progress during their undercover investigation into the illegal selling of baby body parts.
Daleiden and Merritt are charged with 14 felony counts of illegal recordings under Penal Code section 632, and a 15th count of conspiracy to violate section 632, in connection with undercover videos CMP released in 2015.
If convicted, they could be sentenced to 10 years in prison.
Their legal team is arguing that the law does not apply when there is a reasonable expectation that the conversation will be overheard, and that undercover taping is permitted when those doing so have a reasonable belief they are collecting evidence of a violent crime.
Presiding judge Christopher Hite of the San Francisco Superior Court ruled that the names of abortion providers be sealed during the prosecution.
Doe 3’s celebrity status made it clear that “she didn’t really care about her conversation with [Daleiden] and she didn’t care about whether it was confidential or not, and I think that came through during her testimony,” defense lawyer Brentford Ferreira told LifeSiteNews.
Doe 3, who sported a tiny silver coat-hanger dangling from a chain around her neck, volunteered during Ferreira’s cross-examination that a documentary “starring me” had been shown on PBS.
“I was in no way secretive about being an abortion provider,” she told the court. “I loved my work.”
That work was specializing in late-term abortions at Southwestern Women’s Options in Albuquerque, New Mexico, one of two abortion centers owned by Curtis and Glenna Boyd.
Now retired, Doe 3 told the court that “one of the worst nightmares” for the abortion facility was “if a living fetus is delivered out of center,” that is, in a hotel.
A late-term abortion in which labor is induced by injections of Misoprostol can take up to four days — for example, if a woman has never given birth before, Doe 3 testified.
So mothers coming to Southwestern Women’s Options would stay in a hotel after “being treated during the day,” she said.

Doe 3 used an injection of digoxin, a drug intended to overwhelm the unborn baby’s heart, for babies over 18 weeks’ gestation to kill them before inducing labor, thus virtually eliminating the possibility of live births. “Our failure rate is about two percent,” she said.
When Ferreira asked Doe 3 what dose of Misoprostol she used to induce labor, Deputy Attorney General Johnette Jauron objected that the information wasn’t relevant.


https://www.lifesitenews.com/news/celebrity-abortionist-at-baby-parts-hearing-born-alive-babies-one-of-the-worst-nightmares?utm_source=LifeSiteNews.com&utm_campaign=fb28709ba9-ProLife_9_5_2019&utm_medium=email&utm_term=0_12387f0e3e-fb28709ba9-401886513

Jota       2019-09-6 17:07

Laikykite mane kuo tik norit, bet saugokitės Vaido. Jis nuolat jums pila melus ant To, kuris jums yra ar turi būti brangiausias - ant Jėzaus. Jėzus niekada taip nekalbėjo, kaip rašo šitas sektantas. Iš pažiūros atrodo, kad nieko blogo jis neprideda, bet esmė, viską sudėjus, visiškai pasikeičia. Jis siūlo jums iškreiptą evangeliją, jis supainioja klausytojus ir primeluoja nebūtų dalykų. Laiške Galatams Paulius tokius evangelijos niekintojus prakeikia:
“Ir nors mes patys ar angelas iš dangaus imtų jums skelbti kitokią evangeliją, negu esame paskelbę, tebūnie prakeiktas! (Gal 1,8).
O ir tie, kurie klausosi, ką tas niekdarys tauškia, arba nuolaidžiauja jam, gali užsitraukti prakeikimą!

>klaustučiui???       2019-09-6 14:16
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
???Jota???       2019-09-6 13:02

Čia draudimo bendrovė, ispanų futbolininkas, graikiška raidelė? Ar tas pats daugiavardis trolis? Nijolė nerašo nei taip, nei ne. Jotos mintys kai kada fantastiškai sutampa su Dzeiko ir Juleso mintimis. Taigi - ???

> Life Site News       2019-09-6 11:31

Čia VIS DAR Lietuva. Tau jau nebe?

Life Site News       2019-09-6 11:13

Facebook censors LifeSite, claims opposition to giving kids trans hormones is ‘hate speech’
https://www.lifesitenews.com/news/facebook-censors-lifesite-claims-opposition-to-giving-kids-trans-hormones-is-hate-speech?utm_source=LifeSiteNews.com&utm_campaign=fb28709ba9-ProLife_9_5_2019&utm_medium=email&utm_term=0_12387f0e3e-fb28709ba9-401886513

September 4, 2019. Facebook has removed yet another LifeSiteNews post on “hate speech” grounds, this time suggesting it’s beyond the pale to argue that children should not be given puberty blockers.
On August 1, LifeSite published an article by Radiance Foundation founder Ryan Bomberger criticizing TV personality Mario Lopez for apologizing to pro-LGBT activists who were outraged that he said children were too young to decide whether they should “transition” to another gender.
“As parents, something should stir inside of us to see this for what it is — brokenness,” Bomberger argued. “While mainstream media celebrated a 11-year-old boy in drag being sexualized in a gay bar, who would be celebrating the same if it were a dad hustling his 11-year-old daughter in a ‘gentlemen’s club?’”
This week, Facebook notified LifeSite that it had removed a LifeSite post linking the article because it “violated Community Standards,” specifically the platform’s definition of hate speech as any “direct attack on people based on what we call protected characteristics” including “gender identity.”
“We define attack as violent or dehumanizing speech, statements of inferiority, or calls for exclusion or segregation,” Facebook declared. In fact, Bomberger’s piece does not assert that the gender-confused are unequal, inhuman, or should be shunned from society. It merely argues that it’s unhealthy to reinforce gender confusion in children, and warns that the broader “gender fluidity” push will “erase” society’s understanding of “actual womanhood.”
LifeSiteNews sought another review, only to receive another notification later on Tuesday that the post was still removed and the review case was marked “closed,” with no option to see further details on the matter.
The incident is not the first time Facebook has suppressed LifeSiteNews content, or pro-family content generally. Other individuals and organizations to see ads rejected or posts suppressed include Save the Storks, the Susan B. Anthony List, the American Pregnancy Association, Choice For Two, Elizabeth “Activist Mommy” Johnston, theologian Dr. Robert A.J. Gagnon, ex-gay speaker Joseph Sciambra, and recent pro-life films about Kermit Gosnell and Roe v. Wade. Facebook also opted to block foreign pro-life ads in Ireland’s 2018 abortion referendum, despite Irish law not requiring such a ban, nor did Irish officials request one.
Most recently, Facebook came under fire for labeling Live Action stories as “false news” based on the word of two abortionists affiliated with far-left advocacy groups.
In addition, multiple analyses have found that Facebook’s algorithm changes instituted at the beginning of 2018 disproportionately impacted conservative politicians and websites. Earlier this year, an insider revealed that Facebook “deboosts” traffic to several mainstream conservative sites.

Šiaip,       2019-09-6 10:13

Katalikų Bažnyčiai vadovauja Šventoji Dvasia. Ji skiria ir nuima popiežius ir visa kitą daro vardan mūsų išsivadavimų iš visokių vergijų. Tik aklas galėjo nematyti ženklus, kurie vertė popiežių atsistatydinti. Bene ryškiausias tai, kai per jaunimo dienas Šv. Mišių metu kilo audra ir nusviedė jo popiežišką mitrą, o apsauginiai puolė jį apsaugoti ir kitas ryškus ženklas kai popiežius Benediktas XVI negalėjo su malūnsparniu pakilti, dėl audros,  į LaVernos kalną. Kur prieš mirtį, ant LaVernos kalno šv. Pranciškus Asyžietis sukūrė ir ant pergamento užrašė padėkos giesmę, kitoje pusėje – palaiminimą broliui Leonui, paraštėje pažymėdamas raidę „T“ iš profilio kylančią aukštyn. Galėjo tai būti ir LaVernos kalno kontūras.

Asyžiaus neturtėlis šį ženklą užrašydavo ant sienų, langų visose vietose, kur jis kaip piligrimas melsdavosi. Šiuo ženklu jis pasirašydavo visus savo laiškus, „T“ buvo net ant jo celės durų.
O, kad Dievas pasirinko popiežiumi Jorge Mario Bergoglio, liudija netikėtai pasirinktas vardas Pranciškus, taip pat duotas energingumas, dvasios pakylėjimas. Man šie įvykiai liudija apie Viešpaties VALIOS išpildymas šiame žmoguje.

Gerb. Nijole,        2019-09-6 9:02

1. Jei pašnekovas Jūsų teiraujasi dėl konfesijos (svarstant kardinolų skyrimo klausimą), būtų gera, jei atsakytumėte, o ne nukreipinėtumėte į savo fb.
2. Klaidingai skelbiate, kad pop. Benediktu XVI buvo NUŠALINTAS.
Kita vertus, jo solidžių darbų mintimis galima vadovautis ir vadovaujamasi nepriklausomai nuo to, jis yra ar nėra popiežiaus pareigas vykdantis vyskupas.
3. Nesusipratimas teigti, kad Bažnyčios ir Dykumos Tėvai “NEPRIPAŽINO popiežiaus valdžios”.

jau buvo       2019-09-5 21:41

Perskaitykite “TIESOS KNYGĄ”, Dievo siunčiamą pasiklydusiai žmonijai, ir suprasite, kad paskutinis, tikras popiežius nuo Dievo, jau buvo…...nors ta žinia ir labai nemaloni…....

Tvankstas       2019-09-5 17:33

Gerb. Nijole, tai Jūs pasirašote / pasirašėte Jota vardu ?

Tai       2019-09-5 16:46

Žiūriu socialistai jezuitai visai baime prarado,nebetiki nei Dievu nei velniu.

The Papacy in Jesuitical Captivity: Archbishop Viganò and the “60-Year-Old Plan”

Popiežių priešstata - eschatologinis ženklas       2019-09-5 16:46

Mes, katalikai, unikaliai turime ir kitą popiežių - Benediktą XVI - jo klausykime, jo Šv. Dvasios įkvėptus darbus studijuokime, jais drauge su Bažnyčios ir Dykumos Tėvų mokymais, įžvalgomis vadovaukimės. Nepasiduokime redukcijai - Transcendencijos į antropologinę ir socialinę plotmes, nes tai veda į tikėjimo nususinimą, galiausiai į Bažnyčios ir žmogaus sunykimą. Ir mes nugalėsime.

Gerb. Nijole,       2019-09-5 15:55

Jūs ortodoksė ar katalikė?

>>>Nijolė...       2019-09-5 14:43

Labai gerai, kad tradcionalistus-lefebristus uja lauk.  Kaip tik pastarieji yra tie, kurie Jėzų nukryžiavo.

Tvankstas       2019-09-5 13:11

Pranciškus gerai pasirengia nenutrūkstamai vykdyti islamizaciją ir LGBT-izaciją.

Žiūrėkime tikrovei į akis.

Nu tie        2019-09-5 10:36

lenkai ( skirtingai nuo papos dabartinio )  biški tikri katalikai , tai iš jų ir nepaskiria naujo kokio kardinolo .

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

>klaustučiui???       2019-09-6 14:16

kartą anoji(-asis) labai supyko ir puolė teismais grąsintis, kai tiesiai paklausiau kokį karininko laipsnį turi komitete. Paskiau matyt po pasiaiškinimo su saviškiais nusispakajino.
Suprato, kad neįmanoma apšmeižti ar įžeisti NIEKO (nulio) - jotasąsiodzeikojūlzo… Nėra subjekto, nėra teisės pažeidimo sudėties.


Rekomenduojame

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.