Žiniasklaida

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 2 d. 9:08

12     

    

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

LRT giriasi, kad vienam gyventojui ji tekainavo tik 1,24 Eur.

Paskaičiuojam, broliai kurmiai, kaip sako viena garsi politikė.

1,24 per mėnesį, vadinasi, 14,88 per metus. LT 2019 m. pabaigoje buvo 2 mln. 793,3 tūkst. nuolatinių gyventojų. Iš viso: 41 564 304 eurus.

Apkaičiuota kaip ir teisingai: Finansų ministerijos duomenimis, asignavimai LRT iš valstybės biudžeto 2019 m. sudarė 41 649 Eur (žr. ČIA).

Palyginkime: pagal tokį pat apskaičiavimą, LR Seimas Lietuvoje nuolatinę gyvenamąją vietą turintiems asmenims kainuoja nepilną eurą (0,949 Eur), LR Vyriausybė – 0,43, o štai LR Prezidentas – tik 0,17 euro per mėnesį. Štai policija piliečiams kainuoja net 7 eurus per mėnesį, prokuratūra – 1,04 , o teismai tik 0,255 euro,

Tačiau LTR iš tiesų gudrauja, „dempinguodama“ mokestinį krūvį, tenkantį Lietuvos gyventojui. Tokia suma būtų, jei LRT mokestį mokėtų bedarbiai, seneliai, neįgalieji, vaikai ir ką tik gimę kūdikiai.

Bet asignavimai LRT yra skiriami ne nuo „pagalvės“ mokesčio, kurį moka kiekvienas Lietuvos pilietis, o nuo gyventojų pajamų mokesčio. Taigi, reikia žiūrėti, kokia mokestinė našta tenka mokesčius mokančiam nuolatiniam Lietuvos gyventojui.

VMI duomenimis, 2020 m. sausio mėn. 1 d. mokesčių mokėtojų – fizinių asmenų – Lietuvoje buvo 1 840 351 (ČIA).

Taigi, nuolatinis gyventojas, mokantis mokesčius, iš jų LRT skyrė 22,63 Eur, arba 1,88 euro per mėn.

O jei skaičiuosime ne individualius asmenis, o namų ūkius, ši suma bus dar didesnė. Jei laikysime, kad namų ūkį sudaro du dirbantys asmenys, ši suma bus 45,26 euro per metus, arba 3,77 euro per mėnesį.

Šiaip, jei palyginsime LRT finansavimą su kitomis valdžios struktūromis, ir jei neskaičiuosime ministerijų biudžetų, VšĮ Lietuvos radijas ir televizija gauna daugiausiai negu bet kuri kita valstybės ir valdžios institucija. Palyginimui: 2019 m. LR Seimo kanceliarijos finansavimas sudarė 31 733 tūkst. Eur, LR Valstybės saugumo departamento – 32 795 tūkst. Eur, LR Generalinė prokuratūra – 35 079 tūkst. Eur, LR Vyriausiosios rinkimų komisijos – 28 486 tūkst Eur, LR Vyriausybės kanceliarijos – 14 437 tūkst. Eur, o LR Prezidento kanceliarija – tik 5 750 tūkst Eur.

LRT finansavimas lenkia ir kai kurias ministerijas, kurių ženklią biudžeto dalį sudaro ES ir kita tarptautinė finansinė parama. Atmetus europinį finansavimą, kai kurių ministerijų tikslinės biudžeto lėšos yra tokios pačios kaip ir LRT (Ekonomikos ir inovacijų ministerija – 43 842 tūkst. Eur) ar net ženkliai mažesnės (Energetikos ministerijos – 14 281 tūkst. Eur).

Beje, įdomu tai, kad Kultūros ministerijos biudžetas 2019 m. , atmetus europinius pinigus (skirtus projektams, t.y. išdalinimui, o ne vidaus naudojimui) sudarė 85 290 tūkst. eurų. Taigi, Lietuvos didžioji kultūrinė įstaiga – LRT – iš esmės gavo pusę Kultūros ministerijos finansavimo.

LRT finansavimu lenkė visus universitetus (išskyrus VU – 63 138 tūkst. eurų), o taip pat ir visas kultūrines įstaigas. Palyginimui: Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatrui 2019 m. buvo skirta 11 888 tūkst. eurų, Lietuvos nacionaliniam muziejui – 8 335 tūkst eurų.

Be abejo, televizija, kaip ir kinas, brangus malonumas: kainuoja transliacijos, kameros ir kita įranga. Bet pagal LRT finansavimą, įstaigos atlyginimai sudarė net 33 proc. lėšų (13 900 tūkst. eurų).

Pagal įstatymą, LRT biudžetui dabar yra skiriama 1 proc. suma nuo gyventojų pajamų mokesčio. Reikia priminti, kad 2018 m. GPM buvo surinkta 1 840 347 tūkst. eurų, tačiau dėl mokesčių reformos 2019 m. gyventojų pajamų mokestis išaugo ir sudarė 3 280 993 tūkst. eurų, taigi, LRT finansavimas išaugo beveik dvigubai.

Pagal LR Biudžeto Lietuvos Respublikos 2020 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą, yra numatoma gauti 3 713 912, t.y. dar daugiau (ČIA).

Ir nors jau akivaizdu, kad dėl koronaviruso epidemijos GPM šiemet bus surinkta mažiau, įstatymo niekas nekeis, ir LRT gaus savo dalį. Taigi, gyvename gerai. Ir gyventi gerai yra gera.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2020-07-3 11:54

Čia reikia atlikti žurnalistinį tyrimą, kaip parazitai gana sėkmingai ir “teisėtais keliais” įsisiurbia į valstybės kūną ir užsiklijavę etiketę, kad jie “dirba visuomenei”, siurba mokesčių mokėtojų pinigus. Bet tokių žurnalistų Lietuvoje nėra, todėl parazitai ir toliau sėkmingai dauginsis. LRT yra tokia sėkmingo parazitavimo pavyzdys. Štai ką reiškia nebaudžiamumas. Kinijoje, pavyzdžiui,  jiems seniai būtų paskelbta mirties bausmė.

stasys        2020-07-2 20:17

Autorius galėtu sau užduoti ir kita klausimą kiek viena ar kita valstybinė įstaiga sukuria visuomenei naudingo produkto . Ar tu paslaugu atsisakius pavyktu jas greitai kažkuo pakeisti . Ar visuomenė ju pasigestu ir kokiu paslaugu ta visuomenė norėtu gauti už tuos išleidžiamus pinigus . Taip kaip autorius geba tik lyginti išlaidas tikėtis kad žmogus sugebėtu apskaičiuoti kiekvienos įstaigos naudingo balą labai mažai tikėtina .

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-07-2 19:53

Lrt vadovų atlyginimai - kosminiai:
- Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei 2019 priskaičiuota 70400 eurų darbo užmokesčio (5900 per mėnesį, neatskaičius mokesčių);
- Tomas Rytel - net 99000 eurų (8300 eurų per mėnesį);
- Ričardas Baltaduonis daugiau nei 121000 eurų (daugiau nei 10000 eurų per mėnesį).
Va čia
https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/lrt_vadovu_atlyginimai__kosminiai/

Ehrmantraut       2020-07-2 16:11

pakalbėt ekonomikos temomis kviečiami kelių bankų ar odiozionio LLRI atstovai, tai ar gali žiūrovas gauti objektyvią, neideologizuotą informaciją.

Kis       2020-07-2 14:42

Ka ten daro si Rasos Juknevicienes giminaite ka tik is politologes iskylusios iki rektores Romerio universiteto,kokie tos spuogoyos paneles nuopelnai pries moksla ir jos pasiekimai,tik tai ,kad ji Urbonaite?Cia vienas klausimas ir labai rimtas.O antras; tai tegu LTV primadona Mildazyte paaiskina is kur ji istrauke si mita,kad milijonas surinktas Norvegu buvo atsvaras Landzbergio personai,nes Gorbaciovas 1990 metais gavo Nobelio premija,o sis musu muzikologas ne,tada liama,paskyre Norvegai asmeniskai oziui?Ir tai skelbia LTV,tad noriu isgirsti garsiai pasakytus zodzius,kad tie pinigai buvo skirti ne Lietuvai,o Landzbergiui,tada nurimsiu,kitaip ji priversiu grazinti i biudzeta.

Šiaip žmogus       2020-07-2 14:36

Kai mus, mielus Lietuvos žmones, pavadina gyventojais, atrodo, kad turime reikalų su namų valdybos atstovu, pone Aušrotai

Idomu,       2020-07-2 11:55

prie kokios valdzios buvo isuktas sis ,LRT klestejimo ir turtejimo uz musus pinigus, ratas.AS kategoriskai pries, kad mano pinigai butu naudojami leftistinei propogandai ir dezinformacijai.

Daloj LRT       2020-07-2 11:22

liekam prie rusiškų serialų (tikrai ne kanalų). O iš esmės - tai gi iš kur LT gyventojas gauna informaciją? Iš interneto mažuma, lieka TV. LRT vargu bau ar gali pasigirti dideli žiūrovų dėmesiu, jiems daugiau įdomūs rusiški kanalai ir pirmiausia serialai. Taigi sėkmės naikinant LRT, nepamirškit pamokint anūkus rusų kalbos.

Taigi kiek       2020-07-2 10:46

kainuoja antilituanistų ir lenkomanų pasiplaukiojimai?

Taip       2020-07-2 10:44

Kiek kainuoja Bumblausko ir jo išrinktųjų paplaukiojimas upėmis. Šis renginys trunkantis jau keletą metų -tipiškas daugeliu atveju lietuviškos istorinės atminties šleivas pristatymas tautai, dažnai atrajojantis Lenkijos interesus atstovaujančią mąstyseną.Šis renginys pavadintas ,,Nacionalinė ekspedicija” ištisus metus užima LRT tv geriausį eterio laiką,o tai irgi didžiulės eterio išlaidos.Alio, LRT Taryba,ar jums tai tinka?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-07-2 10:29

Pati didžiausia ir e_s_m_i_n_ė problema: kai LRT taryboje yra valstybės įstaigų seimo bei prezidentūros tarnybų atstovai net 8 iš 12, tai gaunasi vyraujantis jųjų (seimo bei prezidentūros tarnautojų) kalbėjimas apie pačius save. Tai - absurdas.
Svajonių LRT:
1) kurios taryba - be seimo 4 narių;
2) kurios taryba - be prezidentūros 4 narių;
3) laisva ir nepriklausoma nuo partijų;
4) Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti;
5) Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.
Darykime būtent tokius pokyčius.
_________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų
2020 liepos 2

Nenustebino       2020-07-2 9:29

Norint išlaikyti kokybišką vėmalų srautą, kainuoja.


Rekomenduojame

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Darius Kuolys. Tado Kosciuškos įspėjimai savo bičiuliui JAV prezidentui Thomui Jeffersonui

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Justas Stankevičius. Sąžiningas balsavimas internetu – neįmanoma utopija

Kastytis Braziulis. Kaip Lukošenkos režimas ruošėsi įvykdyti keturias politinių oponentų ir žurnalisto žudynes užsienyje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.