Politika

Ramūnas Aušrotas. Kaip atrodo hipsterinė politika?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 27 d. 1:05

10     

    

Ramūnas Aušrotas. Kaip atrodo hipsterinė politika?

Kaip atrodo hipsterinė politika?

Istorinės sąmonės vakuumas, reikalo išmanymas, paremtas socialiniuose tinkluose skelbiamais subjektyviais pareiškimais ir deklaracijomis, pora viešojoje erdvėje pasigautų svarbių (sic!) faktų, iš kurių susidaroma „objektyvi“ nuomonė, hiperbolizuotas teisingumo jausmas. O šalia viso to: madinga barzdelė ir agresyvus tonas.

Šią hipsterinę politiką vakar Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje reprezentavo Vaidotas Ilgius, istoriją baigęs ir istoriku netapęs politikas, priklausantis Laisvės partijos frakcijai, jos vardu kvietęs balsuoti už K. Škirpos alėjos pervardinimą.

Kaip atskleidė K. Škirpos alėjos pervardinimo affaire, šiai hipsterinei politikai, kurią išpažįsta Laisvės partija, yra būdingas autentiškų (t.y. krikščioniškų) vertybių hiperbolizavimas ir iškreipimas (Paryžiaus deklaracija), šiuo atveju pasireiškęs perdėtu teisingumo jausmu, reikalavusiu nubausti asmenį neįrodžius jo kaltės.

Negana to, jai būdingas krikščioniškųjų šaknų (tapatybės) pamiršimas/jos išsižadėjimas. Be kitų Ilgiaus bendražygių (kurių nepažįstu), už K. Škirpos alėjos pervardinimą balsavo ir Gediminas Jaunius, Jo Ekscelencijos Kauno arkivyskupo emerito Sigitas Tamkevičius globotinis, buvęs jėzuitų naujokyne, dirbęs „Katalikų televizijoje“, prie Kubiliaus sukiojęsis konservatorių partijoje, o dar visai neseniai per „Marijos radiją“ vedęs laidą „Pašaukė mane“.

Trečias bruožas, kuris būdingas šiai hipsterinei politikai, yra politinė tapatybė, kurią apibūdino Europos intelektualai vadinamojoje Paryžiaus deklaracijoje (ČIA). Jos šerdimi yra progreso idėja, nesurišta su jokiu įsipareigojimu jokiai klasikinei politinei tapatybei (konservatizmui, socialdemokratijai ar klasikiniam liberalizmui), o tai reiškia – ir jokiam konkrečiam moraliniam ar etiniam kodeksui.

Paryžiaus deklaracija labai taikliai nusako šios politinės jėgos esmę: „Su pasitenkinimu disponuodama vienpusėmis mūsų istorijos karikatūromis, ši klaidingoji Europa yra nepalaužiamai priešiška savo praeičiai. Jos propaguotojai yra savanoriški našlaičiai, besivadovaujantys prielaida, jog būti našlaičiu – būti benamiu – yra kilniadvasiškas pasiekimas. Tokiu būdu klaidingoji Europa aukština save kaip universalios bendruomenės pirmtakę, kuri iš tiesų nėra nei universali, nei apskritai bendruomenė.“

Kaip taikliai pastebėjo istorikė Rasa Čepaitienė, šiuo konkrečiu atveju jai būdingas padlaižiavimas oficialiai ES viršūnių politikai, kurios propaguojamas „beapeliacinis „kovos su fašizmu“ ir ir „Aušvicui – ne!“ naratyvas nelinkęs matyti pustonių ir niuansų sudėtingoje tarp dviejų totalitarizmų atsidūrusios tautinių Vidurio Rytų Europos valstybių istorijoje“.

Ši politinė jėga ketina dalyvauti 2020 m. rinkimuose į LR Seimą. Neabejoju, kad jei ji (neduok Dieve) ten pateks, ši hipsterinė politika ten atsiskleis visu gražumu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Julesui        2019-07-28 18:16

Panašu, kad Jūs istorikas, tiesa? Jeigu taip, tada aš, kaip diletantas, galiu pačiam pasakyti, kad istorija visgi tikslus mokslas, bet, deja, tokių mokslininkų beveik nėr Lietuvoje, išskyrus dezi propagandistus ir XX amžiaus mitologijos specialistus su aukštais moksliniais laipsniais. Lietuviai, baigę VU ar VDU, nėra pasirengę Tiesai - nėra pasiruošę priimti Tiesą. Mūsų akademikai yra vienokio ar kitokio režimo suformuoti ir išugdyti, todėl jokio pasitikėjimo neverti arba mažai verti. Tikrus istorikus gali ant dviejų rankų pirštų suskaičiuoti ir tai jie labiau anų amžių tyrinėtojai, bet ne XX amžiaus. XX amžiumi rūpinasi diletantai ir tiksliųjų mokslų atstovai, inžinieriai, savamoksliai ir panašiai, nepasitikintys VU ar VDU šuleriais. Turėjau omenyje humanitarus, o ne tiksliukus, kuriuos gerbiu ir lenkiu galvą ne prieš vieną tokį, išmokiusi mane logiškai ir kritiškai mąstyti. Oligarchijos dvaro propagandistai neverti dėmesio, politikai komikai taip pat arba įvairių režimų statytiniai, kažkada baigę spec.KGB kursus Neringoje Gorbio laikais, kad valdytų dabartinę Lietuvą.

Deivis       2019-07-27 15:02

Kalbos lieka kalbomis. Kol leftistai realiai negaus per marmūzę tol nieko nebus. Veiksmo jau reikia ne kalbų.

Vilniaus vamzdis       2019-07-27 12:39

Mano kultūros pasekmės.

Vargas mums su tais rinkėjais       2019-07-27 12:08

Šimašius šį rytą nukabino ir Jono Noreikos atminimo lentą. Mes čia piktinamės, o jie toliau dirba juodus darbus. Tai va, ką pridirbome mes, rinkėjai, rinkdami tokius šimašius į visas valdžias. Susimąstykime vienąkart ir mes, rinkėjai, prieš mesdami biuletenį į balsadėžę.

⚖⚖⚖       2019-07-27 11:26

Tai ne politika, tai absurdo teatras ir dar valstybės institucijų bei atsakingų asmenų toleruojamas. Kai keletas egzaltuotų veikėjų, turinčių užsiimti administracine-ūkine veikla, imasi valstybės istorijos ir jos veikėjų revizijos, nei Prezidentui, nei Seimui tai nekliūva. O juk tai nėra šiaip sau gatvės pavadinimo keitimas, tai provokacija, turinti konkretų tikslą. Su „mūsiškiais“ nepasisekė, apeisime iš flango, vis viena – tiesa bus „mūsų“, o ne „jūsų“.
Pasitelkus tokią „technologiją“, kokia nors Plungės rajono savivaldybė galėtų Kaušėnų miškelį pervadinti į „žydšaudžių tautos parką“. Negi šioje valstybėje niekas nesupranta kokiam precedentui yra atvertas kelias?! Čia gi ne asfalto dangos storio ar šaligatvio plytelių tiesimo darbų vertinimas!
G.  Nausėda Lenkijoje pažadėjo ją ginti nuo ES biurokratų sankcijų, o kas gins Lietuvą nuo globalistų sankcijų?

Jules       2019-07-27 10:02

Man nėra ko trolinti, nes aš nebaigęs jokios Aukštosios partinės mokyklos kaip Kirkilas ir pan. Pačiam primenu, kad kas Tiesa - tas ne Melas! O klystu, kaip ir visi mirtingieji ir turiu nuopuolių, deja, nes esu paprastas žmogus ir turiu prigimtį, bet nemėgstu Sovietsko felčerių, keičiančių profesiją į Langų seržantus - į Tiesos siekiančių žmonių mėtymo pro langą puskarininkius - zu den Feldwebel des Fensters.

> 2019-07-27 9:26       2019-07-27 9:55

Jis ne delitantas, jis impotentas, baigęs KGB mokyklą. Neturi kuo užsiima, todėl ir sėdi portaluose per parą. Rašo naują pasaulio istoriją, savo milaitišką, pagal feldfebelio kurpalių.

stasys        2019-07-27 9:40

Politikas nejaučiantis visuomenės nuotaiku pasmerktas vilktis reitingu uodegoje , o kaip su partija ? Kokiam visuomenės elektoratui buvo skirtos tos Laisvės partijos pastangos .? Nesutinku su autoriumi kuriam labai maga rasti tiems reiškiniams konkrečius vadovėlinius paaiškinimus . Gyvenime viskas daug sudėtingiau ,po staliniai susitarimai tarp skirtingu politiniu interesu pasimato kai tik pradedama vykdyti duotus pažadus mainais į prieš tai gauta palaikymą .Tas persivertimo tarp valdžiu laikotarpis kaip tik tinkamas laikas bandymu iškišti viena kita prieštaringa sprendimą Vilniuje , tam galima paaukoti ir menama partija . Žaisti su tokiomis skaudžiomis temomis nesilaikant nacionalizmo klausimu įsivyravusios pusiausvyros Vilniaus krašte gali tik beprotis arba tas kuris nejaučia kojų  ant žemės ir skraidžioja padebesiais . Matyt tolesnio darbo imsis alkūnės.. be žodžiu ..ir ne kitaip .

Julesui       2019-07-27 9:26

Tu ne diletantas, nebaigęs VU. Tu baigęs partškolą. Tavo akyse tai daug aukščiau. Taigi nereikia čia taip kuklintis smile . Jei jau trolini, tai ir trolink.

Jules       2019-07-27 7:22

Ką reiškia „naratyvas nelinkęs matyti pustonių ir niuansų sudėtingoje tarp dviejų totalitarizmų atsidūrusios tautinių Vidurio Rytų Europos valstybių istorijoje“, kai vieną totalitarinę imperiją, Sovietiją, pasauliui suorganizavo, suplanavo, rėmė, industrializavo ir elektrifikavo galingiausia pasaulyje, atseit, demokratija – liberaliosios demokratijos tvirtovė? Kuo Jūs mus laikote? Idiotais? Draugo L.Brežnevo epochos dvejetukininkais? VU docentų apgautais durneliais? O jei mes nebaigę to VU ir mūsų jie už nosies nevedžiojo, nezombino ir jų paikiems mamyčiukams dėstoma mitologija niekada netikėjome, nesirėmėme ir nesivadovavome – tai ką tada daryti, kaip gyventi, kaip būti ir ką daryti su juo lietuviams brukamu Grynuoju melu ? Nesvarbu, kad mes mažaraščiai diletantai be išsilavinimo, bet mums tokie naratyvai nepraeina, ypač sukurpti Blogio imperijos ir jos sąjungininkių samdinių ir kolaborantų su aukštais VU moksliniais laipsniais, ypač demagogijos ir dezinfologijos, dezinformacijos plėtros srityse. Mes, diletantai, matome daugiau nei Jūsų matomi pustoniai ir niuansai, pritaikyti prie tų pačių Blogio imperijos sąjungininkų – modifikuoti ir modernizuoti, taip sakant, vieno garsaus Ške. Nebrukite mums, mažaraščiams, tų savo naratyvų ir pliatkų – dezi interpretacijų. Yra toks neosovietinės inteligentijos deziukas, yra kitoks – mums jie visi vienodi ir nepatinka, nes mes ne iš VU, nesame VU docentų užburti – užhipnotizuoti. Jūs gal ir netyčia, bet taip ir toliau plaunate lietuvio sąmonėje ribas tarp Tiesos ir Netiesos, tarp informacijos ir dezi propagandos, dezinformacijos plėtros. Bijote iš esmės pradėti sakyti Tiesą ir gėdinti „Biesą“(Velnią), gėdinti Blogį. Kazys Škirpa ir jo bendražygiai, ir kiti drąsūs lietuviai, pasitaikius palankiai geopolitinei progai atliko mūsų tautai labai svarbius ir istoriškai reikšmingus, ir ne tik mums, didelius darbus, kuriuos nori niekais paversti mokyti neosovietikai su oligarchijos dvaro merais priešaky. Lietuva išliko, bet ją toliau norima pribaigti. Vilniaus merą pirmiausia rinkosi dezistų, dezi propagandistų ir jų agitbrigadų apgautas jaunimėlis pirmiausia, o po to jau visi kiti likę. Nereikia toliau tęsti to melo. Kam jis mums ir vardan ko?


Rekomenduojame

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.