Demokratija ir valdymas

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą lipama ant to paties grėblio

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 30 d. 20:31

37     

    

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą lipama ant to paties grėblio

Kaip priminė Dominykas Vanhara, konservatoriai jau bandė savo patriarchui suteikti Respublikos Prezidento statusą, ir po kelių metų Konstitucinis Teismas jį panaikino.

Dar kartą lipama ant to grėblio. Neabejotinai, bus byla Konstituciniame Teisme dėl valstybės vadovo statuso suteikimo prof. V. Landsbergiui.

Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko teisinio statuso įstatymo projektu siūloma nustatyti, jog
pirma, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas, pagal 1990 m. kovo 11 d. patvirtintą Lietuvos Respublikos Laikinąjį Pagrindinį Įstatymą būdamas aukščiausiuoju Lietuvos Respublikos pareigūnu, nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 1992 m. lapkričio 25 d. turėjo ir vykdė konstitucinius valstybės vadovo įgaliojimus.
antra, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas nuo 1990 m. kovo 11 d. buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas.

O istorija sako kitaip. Kaip pastebėjo A. Širinskienė, perskaičiusi to meto galiojusius teisės aktus, Sąjūdžio dokumentus, nurodančius Laikinojo Pagrindinio įstatymo metmenis ir paaiškinančius jo normų tikruosius tikslus:

„Valstybės vadovo funkcijos pereinamuoju laikotarpiu paliekamos kolegialiam parlamento organui – Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumui“ (plg. 1990 m. sausio 26 d., „Atgimimas“,  Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio rinkiminės programos projektas),

„Laikinojoje Konstitucijoje Prezidento funkcijas reikia pavesti kolegialiam organui – Aukščiausios Tarybos Prezidiumui“ (Sąjūdžio rinkimų programa)
Lietuvos Respublikos Laikinojo Pagrindinio Įstatymo 86 straipsnis nustatė, kad Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas yra aukščiausias Lietuvos Respublikos pareigūnas ir atstovauja Lietuvos Respublikai tarptautiniuose santykiuose.

Konfliktą būtų galima išspręsti labai paprastai: jei senolis pasakytų, jog jam to statuso nereikia, tai valdantieji neprieštarautų. Alas!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J. -> Al.       2022-07-3 23:16

Aš ką turiu omeny, apie tai ir kalbu.
Ir visiems linkiu taip elgtis.

Edukuotieji, vakcinuotieji,       2022-07-3 8:34

nežinot, kad kalba eina apie valstybės vadovą, o ne apie dabartinius prezidentus po 1993 metų. Kuo jūs galite pasigirti, kad pirmuoju neosovietiniu prezidentu išsirinkote Lietuvos Bolševikų partijos Centro Komiteto Pirmąjį sekretorių? Dabartinių prezidentų galios daug mažesnės nei tuometinio AT Pirmininko. Ko apsimetate nežinančiais?

Al. Tomui J.       2022-07-2 21:54

Kalbam apie 2022-tus, bet turim omeny 1990-tus. Kalbam apie 1990 -tus, bet turim omeny 1944-tus. Kalbam apie 1944-tus, bet turim omeny 1941-tus. Kalbam apie 1940-tus, bet turim omeny 1918-tus…

T0mas J. -> Al.       2022-07-2 18:36

Kodėl tu taip?
Juk supratai kad Dalia rašė apie 2022 metus, o ne 1990…

Al. Daliai       2022-07-2 18:32

Tikrai, konservatoriai pasityčiojo iš ,,senuko” - būtų išrinkę draugą Brazauską ar Šatrijos Raganą, būtume Stepas po Stepo judėję į Nepriklausybę Tarybų Sąjungos sudėtyje.

Delfi       2022-07-2 18:26

Iš esmės - apie suteiktą valstybės vadovo statusą ir Kaliningrado rebusą - Vytautas Landsbergis

https://www.youtube.com/watch?v=LpYTeK3HNfM&ab_channel=Delfi

Dalia        2022-07-2 17:06

Man gaila to senuko padare ji pajuokos objektu.Kad jis to nesupranta tai aisku juk amzius,bet kad pasityciojo anukas,pasityciojo konservatoriai nesuprantu.Matyt specialiai nekaip kitaisp

Antanas       2022-07-2 13:03

Tai dabar manau, kad liepos 6 d. Prezidentas Nausėda perduos postą naujam vadovui “Dėdulei” . Taip priimtina GARBINGŲ valstybių protokoluose. Taip ir Vatikane buvo padaryta, kai buvo išrinktas naujas valstybės vadovas Bergolis, tai senasis Ratzingeris užleido jam postą(manau, “durniams duokim kelią”) Nu va. Paskelbs naujas vadovas Rusam karą ir bus manau tvarka su Rusija ir baigsis SLAVA su Ukraina. Juk Berlyno sieną tai “nugriovė” “DĖDULĖ”?

T0mas J.       2022-07-2 12:50

Kodėl man nereikia pripažinimo jog prieš 4 dešimtmečius tikrai buvau abiturientas? Nes turiu tai patvirtinantį dokumentą. Prieš 34 metus buvau Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio narys – turiu nario pažymėjimą. Valstybių vadovai turi tai patvirtinančius dokumentus, tai akivaizdu ir nėra vietos abejonėms ar interpretacijoms. Ar galima diskutuoti, jog pagal Laikinąjį pagrindinį įstatymą Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pareigos 1990 m. po Kovo 11-os buvo panašios į valstybės vadovo?
Taip, galima. Bet tai daryti nedera parlamentarams Seimo posėdžių metu. Istorijos juk nepakeisi. Ir jau visiškai nedera priiminėti sprendimus atbuline data.
V.Landsbergio įprezidentinimas kyla iš TS-LKD noro reabilituotis dėl liūdno fakto, kad per 30 metų vienas vienintelis šios partijos narys tik
vieną vienintelį kartą kandidatavo į prezidentus ir… nelaimėjo. 
O rinkimų juk buvo ne du ir ne trys. Solidžiai partijai nedalyvauti prezidento rinkimuose yra nesolidu. Solidžia save laikanti, bet tokia nesanti partija sumanė įrodyti Lietuvai, kad ji vistik TURI savo gretose didį žmogų, o tą jo prakilnumą partijos nuomone pagrindžia tik titulas.
V.Landsbergio STATUSAS visam laikui tautoje liks pajuokų objektu, nes valstybės vadovu jį IŠRINKO bendrapartiečių valdomas Seimas NE PAGAL rinkimų įstatymą ir po išrinkimo jis šių pareigų nėjo.

vincas       2022-07-2 12:32

Sitas pasigailetinas mega bandos veiksmas dar viena vinis i bergou karsta. Laukiam nauju reitingu…

habilitâs       2022-07-2 11:09

Prie ko čia grėbliai ir dėl ko laužomos ietys?!

Negi taip sunku suprasti, kad visos pastangos nuo pat 2002 m. birželio mėnesio, kai Konstitucinis teismas pateikė išaiškinimą (nepamenu, kada į KT buvo kreiptasi dėl V. Landsbergio statuso), yra tik dėl 2 m² žemės sklypo kapinėse. Jei bus šalies vadovu, tai atguls šalia A. Brazausko, jei V. Adamkus neiškeliaus pirmas, jei nebus šalies vadovu, tai keliaus į menininkų kalnelį, kaip „čiurlionistas“.

Pirmas Didysis perdažymas įvyko, kai LR Aukščiausioji taryba buvo pervardinta į Atkuriamajį Seimą, nes V. Landsbergis, būdamas AT pirmininku nuo 1990 03 11 iki 1992 11 25, negalėjo pretenduoti į nei į prezidento pareigas ėjusio asmens statusą, nei į faktinio šalies vadovo statusą, nes galiojo Laikinoji konstitucija.

Su antruoju perdažymu truputi užtruko, bet… kas ieško, tas randa. Esu tikras, kad po V. L. mirties kils dar vienas sambrūzdis: vieniems bus aišku, kur laidoti, kiti - prieštaraus. 

Lietuvos imperatorius tam "taigi"       2022-07-2 10:16

Taip ir nepateikėte kur juodu ant balto būtų parašyta, kad Aukščiausios Tarybos pirmininkas yra aukščiausias valdžios organas. Arba kur būtų parašyta, kad įvedus prezidento postą Aukščiausios Tarybos pirmininkai (ne vien tik Landsbergis, gi buvo ir kitų) bus prilyginti prezidentui? 86 ir 87 straipsniai tik dar sykį patvirtina, kad visas parlamentas, t.y. Aukščiausioji Taryba yra viršesnis valdžios organas, NES pirmininką renka pati Aukščiausioji Taryba ir pirmininkas yra atskaitingas AT. Jūs nesuprantate, kad “pareigūnas” nėra tas pats kas “vadovas”. Samdomas vadybininkas nėra tas pats kas ir įmonės savininkas.

Taigi, pone TOmai,       2022-07-2 6:58

kokia Jūsų išvada? Laukiame atsakymo, dėkodami avansu.

T0mas J.       2022-07-1 21:59

86 straipsnis. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas yra aukščiausias Lietuvos Respublikos pareigūnas ir atstovauja Lietuvos Respublikai tarptautiniuose santykiuose.

Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininką renka Aukščiausioji Taryba iš Aukščiausiosios Tarybos deputatų slaptu balsavimu penkeriems metams ir ne daugiau kaip dviem kadencijoms paeiliui. Jį slaptu balsavimu gali atšaukti Aukščiausioji Taryba.

Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas atskaitingas Aukščiausiajai Tarybai.

87 straipsnis.

Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas:

1) vykdo bendrąjį vadovavimą rengimui klausimų, kuriuos turi apsvarstyti Aukščiausioji Taryba; pasirašo Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus Aukščiausiosios Tarybos ir Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo priimtus aktus;

2) pateikia Aukščiausiajai Tarybai pranešimus dėl Respublikos padėties ir dėl svarbių Lietuvos vidaus ir užsienio politikos klausimų;

3) pateikia Aukščiausiajai Tarybai kandidatūras išrinkimui į Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko pavaduotojų ir Aukščiausiosios Tarybos Sekretoriaus pareigas;

4) pateikia Aukščiausiajai Tarybai kandidatūras paskyrimui arba išrinkimui į Lietuvos Ministro Pirmininko, Lietuvos Aukščiausiojo teismo pirmininko, Lietuvos Respublikos prokuroro, Lietuvos vyriausiojo valstybinio arbitro pareigas;

5) veda derybas ir pasirašo Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis, pateikdamas jas ratifikuoti Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai.

Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas leidžia potvarkius.

Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko pavaduotojai vykdo Pirmininko įgaliojimu kai kurias jo funkcijas ir pavaduoja Pirmininką, jeigu jo nėra arba jis negali eiti savo pareigų.

Taigi,        2022-07-1 21:14

JūS atdžiai skaitykite Laikinąjį Pagrindinį Įstatymą ir viską rasite. Ypatingai atidžiai skaitykite 10 skirsnį, o ten - 86,87 straipsnius ir dar daugelį kitų. Jeigu nesate melagis - rasite ir suprasite…

Tam "gaila"       2022-07-1 20:00

Patekite konkretų straipsnį iš laikinojo pagrindinio įstatymo, kur juodu ant balto būtų parašyta, kad Aukščiausios Tarybos pirmininkas yra aukščiausias valdžios organas. Arba straipsnį iš laikinojo pagrindinio įstatymo kur būtų parašyta, kad įvedus prezidento postą Aukščiausios Tarybos pirmininkai (ne vien tik Landsbergis, gi buvo ir kitų) bus prilyginti prezidentui.

T0mas J.       2022-07-1 19:21

“1992 m. spalio 25 d. referendumu Lietuvos gyventojai priėmė naują, ir dabar galiojančią, Lietuvos Respublikos Konstituciją”.
-
Dabar galioja jau pakeista ir sudarkyta 1992 m. konstitucija, su neteisėtais papildymais dėl svetimos, ne nacionalinės teisės viršenybės
prieš savąją, lietuvišką.

Gaila,       2022-07-1 19:11

Kad nesuprantate sąvokų: Aukščiausias valstybės pareigųnas tai ir yra valstybės vadovas. Tą aukščiausią valstybės pareigūną galima vadinti Pirmininku, Aukščiausiu valstybės pareigūnu, Prezidentu, Kancleriu, Seimo Prezidentu, Asamblėjos Prezidentu ir taip toliau, ir pan. Juk dabar Seimo pirmininkė yra aukštesnė pareigūnė už visą Seimą - antras valstybės pareigūnas po Prezidento.

Kolegialių       2022-07-1 19:07

valstybės vadovų nėra - tai tik Kapsukės prapiesorių išdaigos runkeliokų atžvilgiu. Baisi nepagarba paprastų, sąžiningų, eilinių lietuvių atžvilgiu. Kapsukę būtina desovietizuoti, kad ta “zaraza” nebesklistų - kiek galima tyčiotis iš tų paprastų lietuvių. Šiandien Liepos Pirmoji, kai Napoleonas paskelbė atstatantis Lietuvos valstybę ir sudarantis Laikinąją Vyriausybę. Jei valstybę valdo keli konsulai, bet vis vien yra Pirmasis Konsulas - jis valstybės vadovas. Jei Direktorija kaip Prancūzijoje - yra Pirmasis Direktorius, pavyzdžiui, Barasas ir taip toliau, kapsukiečiai.

jo jo       2022-07-1 19:03

“Kas meluoja tas ir vagia”, v. lanzbergis

Tam "nesupratau"        2022-07-1 18:14

Va todėl ir nesupratote. Aukščiausios Tarybos pirmininkas tada buvo tik pareigūnas, tebūnie ir aukščiausias pareigūnas, bet ne valstybės vadovas. Tai kad atstovavo užsienyje taip pat nieko nekeičia, diplomatinis aparatas tik formavosi. Yra skirtumas tarp termino pareigūnas ir vadovas. Skaitome Laikinojo pagrindinio įstatymo 78 straipsnį: “Aukščiausiasis Lietuvos Respublikos valstybinės valdžios organas yra Lietuvos Respublikos
Aukščiausioji Taryba.” Va taip visas parlamentas ir buvo aukščiausioji valdžia, suprask kolegialus valstybės vadovas.

Nežinot, ko        2022-07-1 16:35

verta tauta Pirmuoju LR Prezidentu išsirinkusi LK(bolševikų)P CK Pirmąjį sekretorių? Ji taip lengvai gali ir Putiną išrinkti Lietuvos caru ar imperatoriumi paskelbti, nemanote?

Runkelyno kvailintojai       2022-07-1 16:30

“O istorija sako kitaip. Kaip pastebėjo A. Širinskienė”, - tarsi pati nežinotų, kad XX amžiaus istorija ir ypač Perestroikės dar neparašyta ir greit nebus parašyta. Visos partijos nevykdo savo pažadų ir spjauna į rinkimines programas Brazausko pavyzdžiu.

Nesupratau       2022-07-1 16:28

Kodėl čia lyginama Sąjūdžio programa su Kovo 11-ąją priimtu Laikinuoju Pagrindiniu įstatymu? Rinkiminių programų buvo, yra ir bus devynios galybės. Galioja tik priimti įstatymai, o ne pažadai? Laikinojoje Konstitucijoje niekur neradau, kad būtų parašyta: - „Laikinojoje Konstitucijoje Prezidento funkcijas reikia pavesti kolegialiam organui – Aukščiausios Tarybos Prezidiumui“ Radau: - Laikinasis Pagrindinis Įstatymas. 86 straipsnis. “Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas yra aukščiausias Lietuvos Respublikos pareigūnas ir atstovauja Lietuvos Respublikai tarptautiniuose santykiuose.”

realistas       2022-07-1 16:06

Silpnai!!! Siūlau atbuline data Vytautą Landsbergį paskelbti buvus Lietuvos imperatoriumi ir Tautos vadu!!! O visi tam besipriešinantys esate Kremliaus agentai.

123.       2022-07-1 15:57

Laukiu Radžvilo ir Sinicos komentarų.

to ???       2022-07-1 15:17

Jo, tik Bolševikų partijos CK sekretoriai ir jų meilužės gali būti Lietuvos valdovais, be jokios abejonės. Pilviškės už, o Jūs? Bet viso pasaulio viršininku tik PSO.

Reikia "Šatriją"       2022-07-1 15:15

kuo greičiau skelbt Lietuvos eks-prezidente, žinoma. Niekas tuo neabejoja - ubagai pritaria.

Valstybė be vadovo - valdo prezidiumas       2022-07-1 15:14

Nuo kada dauguma runkelių ką valdo? Valdo Bankas ir Pasaulio Kunigaikštis - Pasaulio Vyriausybė, o ne prasčiokai.

Birutė Rutkauskaitėn iš Šiaulių       2022-07-1 14:11

...tarp kitko—DEMOKRATIJA tai daugumos valdžia… o ne vieno individo…

Trojos arklys       2022-07-1 13:08

Tai buvo skubus reikalas - daugelis mūsų opozicijoje apie tai sužinojome vakar iš vakaro. Skubiai, staigiai, nedelsiant - suteikti Vytautui Landsbergiui valstybės vadovo statusą!


Kodėl taip staigiai? Greičiausiai buvo galutinai kažkas sutarta su Sauliaus Skvernelio “Vardan valdžios”, oj “Vardas Lietuvos”. Nes būtent jų balsų ir prireikė šiam sprendimui.
Yra tokių kyšių, kurie neišpurvina. Pavyzdžiui tie, kurių įrodyti neįmanoma.
Ar šis dar vienas žingsnelis Lietuvos imperatoriaus link nebus konservų ir Skvernelio tuoktuvių balius? Laisviečiai - ar matot? Jus išdūrė ir tuoj mes iš barščių.

>Ant grėblio       2022-07-1 9:23

Su didelėm išlygom dar galima sutikti, kad V.L. buvo faktinis valstybės vadovas. O bet tačiau - o Prunskienė tai ne? Juk tai ji važinėjo po visą pasaulį, Lietuvą ir jos politiką pristatinėjo, su Tečer ir kitais susitikinėjo, ją pasaulio spauda berods “gintarine ledi” buvo praminus. Kodėl tuomet ji pamirštama???... Kalbama, kad dėl to Landsbergis ir paskubėjo jos atsikratyti, ir išsirinko tūlą Šimėną - tas buvo visiškai tuščia vieta, užtat kaip paranku “faktiniam vadovui”.

Ant grėblio       2022-07-1 7:03

visų pirma ant grėblio užlipa tik koks apsimiegojęs žmogus,o jei dar ir ne pirmą kartą, tai gal tik vaikas. Antra, - kalba eina, kad V.L. buvo faktinis valstybės vadovas. O faktu vadinama tai, kas įvyko ir ką galima įrodyti.

biblija       2022-06-30 22:53

tikrai
Jn 8,44
44 Jūsų tėvas-velnias, ir jūs norite vykdyti savo tėvo troškimus. Jis nuo pat pradžios buvo žmogžudys ir nesilaikė tiesos, nes jame nėra tiesos. Kalbėdamas melą, jis kalba, kas jam sava, nes jis melagis ir melo tėvas.

???       2022-06-30 22:31

O gal pripažinti   neligitymiu   Lansbergio su Sabučiu sustabdytą 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimą Į S T A T Y M U “DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS LAIKINOJO PAGRINDINIO ĮSTATYMO"Vilnius, kadangi :
1990 m. kovo 11 d.Nr. I-14 ir negaliojančiu pagal 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos konstituciją
1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba priėmė įstatymą Dėl 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimo atstatymo, o Lansbergis su Sabučiu sustabdė 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimą Į S T A T Y M U “DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS LAIKINOJO PAGRINDINIO ĮSTATYMO"Vilnius, 1990 m. kovo 11 d.Nr. I-14;
tačiau 1990 m. kovo 11 d. Lansbergis nebuvo prezidentas rinktas tautos pagal 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstituciją ir jos galiojančius straipsnius, po priimto įstatymo “Dėl 1938 m. gegužės 12 dienos Lietuvos Konstitucijos galiojimo atstatymo”  :
https://www.herder-institut.de/fileadmin/user_upload/quellen/Litauen_zw_Weltkriegen/002_1_020_3.Verfassung.pdf
A.M. Brazauskas seimo pirmininkas laikinai ėjo prezidento pareigas 1992 lapkričio 25 - 1993 vasario 25, prezidento 1993 vasario 25 - 1998 vasario 25.;
1992 m. spalio 25 d. referendumu Lietuvos gyventojai priėmė naują, ir dabar galiojančią, Lietuvos Respublikos Konstituciją.
Lietuvos Respublikos Konstitucija įsigaliojo 1992 m. lapkričio 2 d.
Skelbta: Lietuvos Aidas, 1992, Nr. 220 (1992-11-10);
Valstybės Žinios, 1992, Nr. 33-1014 (1992-11-30)???

Mickėyus Mouseas       2022-06-30 20:54

Nuoroda:
A. Širinskienė sako sulaukusi grasinimų: žada kreiptis į policiją

Koks begalinis       2022-06-30 20:52

noras tusciagarbystei.Uz valstybes privedima i visiska xaosa,senolis nusipelno kaliuzes iki negyvos galvos,kadangi mirties bausme necivilizuota.O gaila.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.