Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 19 d. 20:33

8     

    

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Ramūnas Aušrotas | Veidaknygė

Teisės ir teisėtvarkos komitete vyko civilinės sąjungos įstatymo projekto svarstymai. Jų metu, be kitų dalykų tapo aišku, jog su įstatymu viskas nestustos. LŽTC siūlymas suteikti civilinę sąjungą sudariusiems asmenims tėvų valdžią buvo atmestas. Tačiau tapo akivaizdu, jog šį įstatymą priėmus, LGBT organizacijų patengti pasiūlymai Seimo nariams papildyti įstatymą numatant galimybę vienos lyties poroms"gauti vaikų” pagalbinio apvaisinimo būdu ar įsivaikinant, pasipils iš gausybės rago. Nes bus įstatymas, į kurį bus galima šį briedą siūlyti. Kol nėra įstatymo - nėra į ką to siūlyti. Kitaip tariant - nėra įstatymo, nėra problemos, yra įstatymas - yra atsiranda ir problema. Pandoros skrynia.

Nuotrauka pasiskolinta iš Agnės Širinskienės FB

Rengimo šeimai asociacija | Veidaknygė

Šiandien Rengimo šeimai asociacija antrą kartą dalyvavo Teisės ir teisėtvarkos komiteto klausymuose dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto ir pateikė savo pasiūlymus:

- Įtvirtinti nuostatą, kad civilinės sąjungos įstatymas reguliuoja ne šeiminius, bet privačius tarpusavio turtinius santykius ir su jais susijusius asmeninius neturtinius santykius, aiškiai atribojant civilinę sąjungą nuo santuokos, kuria sukuriami šeimos teisiniai santykiai.

- Nustatyti civilinės sąjungos įstatyme partnerio sąvoką - du asmenys (nepriklausomai nuo lyties) įstatymų nustatyta tvarka įregistravę civilinę sąjungą ir neturintys tikslo tarpusavyje sukurti šeimos teisinių santykių, tokiu būdu ją atribojant nuo civliname kodekse esančios sugyventinių (partnerių) sąvokos, kuri taikoma vyrui ir moteriai, ketinantiems sukurti šeimos teisinius santykius;

Dabar Lietuvos teisinėje sąvoka partneriais yra vadinami sugyventiniai, t.y. vyras ir moteris. Pagal Civilinį Kodeksą, registruotoje partnerystėje gyvenančiais asmenimis yra pripažįstami tik asmenys, kurie atitinka keturis kriterijus: yra vyras ir moteris, yra įregistravę patrnerystę, gyvena ne mažiau kaip vienerius metus neįregistravę santuokos, turi tikslą sukurti šeimos teisinius santykius įstatymų nustatyta tvarka (sudarydami santuoką). Taigi, iki šiol įstatymo leidėjas partnerystę siejo su ketinimu sukurti šeimos teisinius santykius. Civilinės sąjungos įstatymas įveda visai kitą partnerystės sampratą, kurios Lietuvos teisėje nebuvo, todėl reikalinga speciali sąvoka.

- Atsisakyti automatinio Civilinės sąjungos įstatyme vartojamos “partnerių” sąvokos prilyginimo kituose teisės aktuose vartojamai “partnerių” sąvokai, nes tai gali nepagrįstai išplėsti Civilinės sąjungos įstatyme numatytas partnerių teises. Toks prilyginimas, pvz. suteiks civilinę sąjungą sudariusiems asmenims teisę į pagalbinį apvaisinimą, taip pat socialines garantijas kurios taikomos tik šeimoje gyvenantiems asmenims.

Dabartinis projektas, kuriuo ketinama vienos lyties asmenims sudariusiems civilinę sąjungą suteikti visas teises, kurias turi sugyventiniai (vyras ir moteris), lemia teisinį neapibrėžtumą, nes nėra aiški teisinio reguliavimo apimtis - t.y. niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, CS sudarę asmenys. Įvesti teisinį reguliavimą, nežinant, kokias pasekmes jis sukurs, yra teisiškai ydinga.

Be to, toks teisinis reguliavimas lems, kad ateityje, keičiant įstatymus ir numatant sugyventiniams teises, susijusias su tėvų valdžia ar įvaikinimu, reikės visada daryti išlygą, kad tai netaikoma partneriams pagal civilinės sąjungos įstatymą.

Visos šios pastabos buvo komiteto išklausytos, bet nepriimtos. Peršasi išvada, kad įstatymo projektu iš tiesų siekiama prilyginti vienos lyties asmenų civilinę sąjungą šeimai ir suteikti jai maksimalias teises, kokias turi santuoką sudarę asmenys. Nėra jokios kitos priežasties, kodėl šie pasiūlymai, kuriais siekama aiškiai reglamentuoti, kad civilinė sąjunga nesukuria šeimos teisinių santykių, bei nustatyti įstatymu teisių, kurios įstatymu suteikiamos civilinę sąjungą sudariusioms vienos lyties asmenims, ribas, buvo atmesti.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nuotraukoje       2022-09-21 11:46

koks baisus veidelis tos madam. Viską pasako.

keista antraštė       2022-09-20 17:49

Kam čia kas dar neaišku, link ko taip skubama. Tai kodėl tokia antraštė? „Nes bus įstatymas, į kurį bus galima šį briedą siūlyti.“ Ne joks „briedas“ (barbarizmas), o nusikalbėjimas, nesamonė. Gerbkime lietuvių kalbą! Kaip krikščionys balsuos, galima lengvai atspėti. Kas juos palaikys, taip pat lengva atspėti. Vaikų labai labai gaila.

Tribunolas bus       2022-09-20 17:12

Kai smartmatic kompai išrenka į seimą vis tuos pačius visokius sabatauskus ( dėl dukros jis iš vis turi būti nušalintas nuo tokių svarstymų), tai atrodo, kad keletas parsidavėlių sprendžia Lietuvos sugriovimo ir vaikų pardavinėjimo klausimus.

netikiu        2022-09-20 13:31

kad jei   ir ką tai tokio gan keistoko   Briuselis ( ES, EP ) nutars , taip bus , kad kada nors bet kokia Lietuvos valdžia paprieštaraus .

As tai galiu       2022-09-20 13:27

pasakyt,kad Tiesu uzgrobejai su siuo portalu elgiasi visai kaip russkiai,uzgrobe AE.Patys nemoka,neismano,o kazka daro…

ką galiu pasakyti       2022-09-20 7:37

Aušrotas yra vienintelis iš NS dirbantis darbą, o ne šūdą malantis apie Ukrainą.

Melskimės,       2022-09-20 5:03

kad vyro ir moters santuoka pagrįsta šeima nebūtų sulyginta su įvairiais kartu gyvenančių asmenų dariniais.

T0mas J.       2022-09-19 22:18

Kaip Nacionalinis Susivienijimas perėmė TIESOS lt portalą ir kodėl jie ABU tyli apie tai?
Visus turinčius informacijos šia tema kviečiu čia viešai pasidalinti.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.