Demokratija ir valdymas, Referendumai

Raimondo Navicko patarimas: Kam skubėti rinktis, kurią pusę palaikyti? Verčiau žiūrėkime, kaip mums patiems bus geriau

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 2 d. 17:01

28     

    

Raimondo Navicko patarimas: Kam skubėti rinktis, kurią pusę palaikyti? Verčiau žiūrėkime, kaip mums patiems bus geriau

Veidaknygė

Katalonijos Nepriklausomybės riaušės ir referendumas: lietuvaičiai puolė rinktis - už kurią pusę sirgti!? O gal neskubėkime ir žiūrėkime, kaip mums patiems bus geriau?

Tarptautinių reikalų mėgėjų iš pikinių liemenių klubo laukia įdomi savaitė. Ar vadovaudamasis neteisėto ir nežinia ar įvykusio referendumo rezultatais Katalonijos parlamentas nubalsuos už atsiskyrimą nuo Ispanijos Karalystės ir tapimą Nepriklausoma Katalunija? Kaip Ispanijos valdžia ir pasaulio galingųjų bendruomenė reaguos į tokį akibrokštą? Klausimų daug ir atsakymus į juos netrukus pamatysime.

Tačiau dabar norėčiau grįžti į Lietuvą ir nusistebėti socialiniuose tinkluose kilusiomis reakcijomis dėl sekmadienuio įvykių, kuomet Ispanijos valdžios siųsta policija ėmėsi griežtų priemonių, kad vietos policijos sabotažo kontekste įvykdytų teismų sprendimus ir apgintų Konstitucijos nuostatas nuo separatistinių maištininkų.

Nemažą dalį reakcijų būtų galima apibūdinti, kaip „JėzusmArija, dangus griūva, valdžia panaudojo jėgą ir smurtą! Demokratinėje Europoje to negali būti, nes negali būti niekada, nes smurtas – tai baisu, labai baisu, viską reikią spręsti taikiai, pokalbiais ir apsikabinimais, bet negalima mušti žmonių bananais bei tručinti dujomis – geriau jau duoti jiems, ko tik jie nori…“

„Panaudota jėga ir smurtas, Ispanijos valdžiai amen, dabar katalonų separatistai gaus viską, ko norėjo“, – maždaug tokias išvadas siūlo rimti apžvalgininkai.

Ir čia galiu tik pradėti nepatikliai krapštytis galvą.

Panaudota jėga? Jėgos struktūrų pareigūnai smurtavo prieš taikius piliečius, nepaklūstančius demokratinės valstybės valdžios nurodymams ir nepaisančius įstatymų? Nutiko kažkas neįtikėtinai baisaus?

JPRST, kas čia mumis nutiko, gerbiamieji?

Bene pats kvailiausias iš visų įmanomų atvejų – patys įtikėjome savo pačių skleidžiama propaganda, skirta sukurti pagrindą tam tikrų priešų veiksmų pasmerkimui, ir pradėjome imti ją už gryną pinigą?

Įtikėjome į pasaulį be smurto, kuriame visi gyvena taikiai, kur valstybėms kariuomenės ir kitos jėgos struktūros reikalingos tik paradams bei dūdų orkestrams išlaikyti? Kur valstybės taikiai tariasi su savo ir kitų šalių piliečiais, kurie dėl kokių nors sumetimų tiesiog nenori vykdyti tos šalies įstatymų bei teisėtų valdžios nurodymų,  kokiomis sąlygomis šie gali nevykdyti tų įstatymų, kurie jiems nepatinka?

Aišku, regint tas kvailystes su masiniu „pabėgėlių“ įsiveržimu, kai buvo laužomi savo pačių įstatymai, ir girdint primygtinius raginimus nenaudoti jokio smurto prieš svetimšalių gaujas, jėga įsibraunančias į ES šalių teritoriją, toks kvailas įspūdis galėjo susiklostyti.

Bet grįžkime į realų pasaulį, gerbiamieji.

Pačios sąvokos „valstybė“ ir „valdžia“ yra apie JĖGĄ. Ir smurtinį tos turimos jėgos demonstravimą tiems, kas drįsta nepaisyti tos jėgos turėtojo valios, išreikštos vienokiu ar kitokiu pavidalu. Dažniausiai – įstatymais, teismų sprendimais bei privalomais nurodymais ir pan.

Kitaip pasaulyje niekada nebuvo ir artimiausius porą šimtų metų tikrai nebus.

Valstybę valdo jos teisėta valdžia, kuri turi jėgos struktūras būtent tam, kad esant reikalui jėga ir smurtu apgintų savo valdžią ir priverstu visus ją gerbti bei su ja skaitytis. Iš kur ta naivi nuostaba, kai ta valstybės jėga yra panaudojama proporcingai iššūkio rimtumui?

Negi po Maidano, arabų pavasarių ir pan. įvykių kas nors rimtai patikėjo, kad demokratinėse valstybėse nuo dabar valdys ne išrinkti parlamentai, bet minios gatvėse ir už jų stovintys organizatoriai? Kuriems leidžiama nepaisyti įstatymų, o valdžia net negali galvoti apie smurtą jų atžvilgiu?

Baikite, gerbiamieji. Nejuokinkite.

Beje, ypač juokinga, kai apie tą „neleistiną valdžios smurtą“ pradeda postringauti tie, kurie karštai plojo policijos ir teisėsaugos veiksmams Garliavoje bei per riaušes prie Seimo. O Katalonijos nepriklausomybę imasi remti tie, kas griežtai smerkia Krymo pabėgimo iš Ukrainos istoriją.

Patarčiau jiems perdėm neskubėti, kad paskui neatsidurtų idiotiškoje padėtyje.

Grįžtant prie temos.

Sunku nesuprasti, kad Ispanijos valdžia šiuo atveju bando gelbėti visą šalį nuo suirimo. Nes jei Katalonija taps nepriklausoma be jokių paskemių, tai jos pavyzdžiu nedelsiant gali pasekti ir Baskija, ir kiti padidintos autonomijos regionai. Ispanijos Karalystei tuomet amen.

Ar Ispanijos valdžia turi teisę ginti savo šalį nuo neteisėtų separatistų veiksmų? Tame tarpe ir jėga? Taip, turi. Teritorinio nedalomumo principas aiškiai apie tai byloja.

O katalonai – ar turi teisę siekti savo valstybės sukūrimo, net ir Ispanijos griūties sąskaita? Irgi ...turi. Apie tai byloja tautų apsiprendimo principas, kurio taikymas Europoje nūnai lyg ir pristabdytas, bet kituose pasaulio regionuose vis dar puikiai veikia ir yra palaikomas tarptautinės bendruomenės.

Vienžo, abi pusės sąvotiškai teisios ir viską galų gale nulems ...jėga. Užteks jos Ispanijos valdžiai – separatistai bus numalšinti. Neužteks, pasiduos išorinių jėgų spaudimui – Katalonija taps laisvą, o vieninga Ispanija, tikėtina, žlugs. Bus daug mažų Ispanijėlių, ir tiek.

- - -

Kaip ir per daugumą konfliktų bei varžybų, tiesiogiai jame nedalyvaujantys suskubo užimti žiūrovų ir sirgalių vietas. Stebint socialinius tinklus, bent jau mano skaitymo ratą, panašu, kad daugelis lietuvaičių linksta sirgti už Katalonijos separatistų pusę.

Suveikia tos pasenusios asociacijos su mūsų pačių išsilaisvinimu iš SSSR glėbio, nepastebint akivaizdžių ir esmingų situacijų skirtumų. Siūlyčiau kolegoms-internautams šalčiau reaguoti ir perdėm neįsijausti į katalonų draugų ir sąjungininkų vaidmenį. Kad netrukus netektų nusivilti, kuomet paaiškės, kas ten per publika yra tie separatistai ir kokios jų nuostatos daugeliu principinių mums klausimų.

Juolab, kad akivaizdu, jog pavykus separatistų sumanymui Katalonijos gyventojų lauktų ekonomiškai labai nelengvas dešimtmetis ir iliuzijų dėl staigaus gyvenimo pagerėjimo krachas.

Beje, nesu kategoriškai prieš Katalonijos laisvę bei Nepriklausomybę. Jeigu jie sugebės išsikovoti tą laisvę ir susitarti su Ispanijos valdžia bei kitomis ES šalimis dėl savo pripažinimo, pirmas juos pasveikinsiu. Tačiau jeigu nesugebės ir Ispanijos valdžia juos numalšins, net ašaros neišliesiu.

Dėl vienos paprastos priežasties – tai nėra mus tiesiogiai liečiantis reikalas. Visada vertinant tarptautinius reikalus ir įvykius derėtų pradžioje suvokti bei apsibrėžti savo interesus ir tik tada rinktis, kuriai konflikto pusei reikšti karštą palaikymą bei paramą ir ar reikšti jį išvis?

O gal geriau reikšti susirūpinimą, pergyvenimą, tiesiog palaukti, kuo ten viskas užsibaigs, o jau tada ir…?
Nes bandau suvokti – kas Lietuvai ar lietuviams iš to, jeigu viena po kitos į smulkius šipulius pradės byrėti didžiosios ES valstybės: Ispanija, Britanija, Belgija, Prancūzija, Italija ir pan.? IMHO, nieko gero iš to tikėtis neverta ir jokio Lietuvos ar lietuvių intereso tame nėra.

Juolab, kad yra jėgų, kurios ir mums patiems gali pabandyti užkurti separatizmo lauželį. Ką tada darys ir kur bėgs Katalonijos Laisvės entuziastai? Šauks, kad „čia visai kitas atvejis“? Bijau, kad nebepadės.

Gal daugiau ramybės, gerbiamieji. Ir mažiau entuziazmo svetimuose reikaluose. Žiūrėkime savo uodegos, kad jos nenumindytų po svetimas muštynes belandžiojant.
#KatalonijosNepriklausomybė
#IspanijosKovaSuSeparatizmu
#ValdžiosBeJėgosNebūna
#LietuvosInteresasKur

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Esminis klausimas       2017-10-4 17:08

Straipsnis mąstančius verčia susimąstyti. Jeigu karštai remsime visus norinčius atsiskirti ir gauti valstybinę nepriklausomybę, ar nekils Europoje tokių norinčių gauti savo valstybinę nepriklausomybę epidemija, kuri gali neaplenkti ir Lietuvos? Ar neįsivyraus Europoje chaosas? Juk šis dalykas - tikrai gali būti užkrečiantis.

s.m. >Arvydui 19:35       2017-10-3 23:11

mea culpa, - atidumo stoka.

Matematika       2017-10-3 22:14

Ar yra kada įvykusi kokia nors patikima, nepriklausomų stebėtojų garantuota Katalonijos apklausa, liudijanti absoliučios gyventojų daugumos apsisprendimą atsiskirti nuo Ispanijos? Susidarė įspūdis, kad “referendume” tarptautiniai oficialiai skiriami stebėtojai net nebuvo organizatorių kviečiami. Kažkur girdėta…

Bon cop de falç!       2017-10-3 21:52

“O Katalonijos nepriklausomybę imasi remti tie, kas griežtai smerkia Krymo pabėgimo iš Ukrainos istoriją.” Autorius įžvelgia prieštaravimą, kurio nėra. Vadinti išorinės valstybės - Kacapistano - įvykdytą Krymo okupaciją ir aneksiją “Krymo pabėgimu iš Ukrainos”, reiškia skleisti iškreiptą vaizdą. Katalonai patys, be jokių išorės įtakų, šimtmečius siekė išsilaisvinti nuo nekenčiamos Madrido valdžios. Jų nesikėsina atplėšti nuo Ispanijos jokia valstybė.
Visais atžvilgiais nerimtas sulyginimas.

Viva Barcelona!       2017-10-3 20:22

Jaunystėje teko ne savo noru atbūti ruskių armijos rekrūtuose.
Pačią pirmą dieną, išrikiuotų naujokų ruskis seržantas iš tombovščinos, paklausė- Kto iz Pribaltiki- šag v perriod” ( Katrie iš Pabaltijo - žingsnis į priekį”.
Po to sekė penkiolikos minučių pamokslas apie tai kokie mes, ( lietuviai, latviai ir estai) esame nedamušti fašyyystai( jeigu skaičiuoti su keiksmažodžiais, tuomet gautųsi virš pusvalandžio).
Reziumuojant, ruskis deržimorda išdidžiai pareiškė:
Vy tut pribyli naučitsa sovietskuju Rodinu liubitj. Liudej s vas sdielajiem!
Kto neumejet, naučim, a kto nechočet- zastavim!
( Jūs čia patekot išokti mylėti sovietinę Rodiną. Padarysim iš jūsų žmones!
Kas nemoka, išmokysim, o kas nenori- priversim!)
Yra tik vienas skirtumas tarp to šovinisto kacapo ir imperininkų ispanų-
ispanai kalba ispaniškai.
Visa kita ruskiu smirda.

Arvydas >bevardžiui s.m.-ui       2017-10-3 19:35

Reikia turėti labai lakią fantaziją ir neribotą interpretavimo laisvę, kad “tūlo Arvydo” komentare rasti teiginius apie “Garliavos stribų” veiksmų teisinimą. Mano įdėta citata, mano supratimu, kaip tik ir parodo, kad autorius piktinasi tais, kurie DŽIAUGĖSI policijos veiksmais Garliavoje, o šiuo metu PIKTINASI policijos veiksmais Katalonijoje (”...kurie karštai plojo policijos ir teisėsaugos veiksmams Garliavoje…”).
P.S. Dėl viso pikto paaiškinu, kad kabutėmis išskiriami cituojami kito asmens žodžiai smile

albina       2017-10-3 17:17

Kodėl neleidžiate pritarti ar ne komentuojantiems? KODĖL?

albina       2017-10-3 17:10

O Jūs kas toks,kad duodate mums savo išmintingus patarimus?Kai Ukrainoje,tai savo kiemas nerūpi,ir jie lai patys nusprendžia? Nereikia kaltinti kaimynų,jeigu nepatvari šeima byra.Nes nuo tos visagalės rusų įtakos griūva viskas.Tai būkim tvirti,teisingi ir mylintys,ir niekas nesugriaus,niekas neišskirs.

Egidijus       2017-10-3 15:32

Apgailėtina, Raimondai.Kitų žodžių nerandu.

G.P.       2017-10-3 14:08

Šaunuolis Autorius. Visiškai jam pritariu. Lietuva - pirmiausia! O Lietuvos interesai - tai “alfa-omega”!

P.S. Džiaugiuosi spėdamas, kad Makiavelį Lietuvoje be manęs bus pastudijavęs ir praktiškai perpratęs dar mažų mažiausiai bent vienas žmogus.

s.m.       2017-10-3 13:30

kaži kaip neskaniai skaitėsi Cepelino šitas rašinėlis. Kuriam antai tūlas Arvydas apačioj paantrina, kokie stebėtinai teisėti buvo Garliavos stribų veiksmai, kokios baisios ir neteisėtos buvo guminėmis kulkomis sušaudytos tautiečių sniego gniūžčių riaušės prie Seimo, na tokios tiesiog kaip penkiagubas maidanas…
Nors niekada šio portalo skaitytojams nerekomenduočiau skaityti paplavinio delpiaus, betgi Katalonijos tema fantastiškai rišlų ir protingą straipsnį vakar tenais paskelbė Užkalnis… Aišku intelekto nesužalotiems runkeliams užkliuvo ir jo žandai, ir storumas, ir t.t., bet keletas komentatorių po anuo straipsniu buvo tiesiog apstulbinti Užkalnio pozicijos.
Vyksta tiesiog kažkokie stebėtini virsmai???

Rapolas       2017-10-3 11:45

Šįkart vaikinas nusišnekėjo. Nusivyliau.

$+$       2017-10-3 10:29

Bergždžias reikalais, vien tik emocijos, jokių argumentų arba politinis “išskaičiavimas”.

Kiekviena tauta turi teisę į laisvę ir apsisprendimą, tačiau reikia suvokti skirtumą tarp laisvės ir nepriklausomybės. Nepriklausomybės katalonai niekada neturėjo, nes neturėjo savo valstybės. 18 amžiaus pradžioje, po įpėdinystės karo, jų teritorija tapo Ispanijos monrcho teritorija, kurią, kažkur apie 12 amžių, patys užėmė.

Norint įkurti valstybę, reikia teritorijos. Ispanija jos atiduoti nenori. Tas pats yra ir su kurdų valstybės įkūrimu. Turkija neatsisakys dalies teritorijos. Tik kažkodėl Turkijos valdžios veiksmais mažai kas piktinosi.

Ar Ispanijos valdžios veiksmai buvo adekvatus, tai jau atskiras klausimas. Nors ir čia stebina tai, kad niekas nekreipia dėmesio į tai, jog katalonai savo veiksmais niekieno judėjimo laisvės ar kitokios laisvės neapribojo, niekam nieko netrukdė daryti. Nepakluso - taip, bet tas nepaklusimas niekam žalos nedarė. Škotų referendumo metu, Londonas istrebitielių į Škotiją nesiuntė!

Arvydas       2017-10-3 9:37

“Beje, ypač juokinga, kai apie tą „neleistiną valdžios smurtą“ pradeda postringauti tie, kurie karštai plojo policijos ir teisėsaugos veiksmams Garliavoje bei per riaušes prie Seimo. O Katalonijos nepriklausomybę imasi remti tie, kas griežtai smerkia Krymo pabėgimo iš Ukrainos istoriją.” - tie dalykai ir man užkliuvo. Nomenklatūra ir šiknalaižiai niekada nepraleis “savo” momento.

teritorinis vienetas, vis dar vadinamas Lietuva       2017-10-3 9:14

neturi nei teisės , nei autoriteto, nei galios pareikšti SAVO nuomonę šiuo ir panašiais klausimais.
Morališkai teisingiausia šioje situacijoje yra palaukti ir elgtis taip, kaip elgsis Islandija…

Ale       2017-10-3 7:54

gerai, kad autorius priminė garliaviadą (ji tebesitęsia teismuose). Bet norisi priminti tautiečių iniciatyvą dėl žemės referendumo - kaip buvo niekinamas ir slopinamas teisėtas demokratinis procesas. Neaikčiokime - rūpinkimės savo laisve kasdien, mokykimės būti laisvi.

DDD       2017-10-3 7:28

Autorius užsiminė apie galimą didelių Europos valstybių (Ispanijos, JK) byrėjimo poveikį Lietuvai. Dar įdomiau būtų svarstyti tokį efektą NATO galios mažėjimo kontekste. Nepamirškime, kad antitrumpiškoje Kalifornijoje irgi pasigirdo atsiskyrimo gaidelių.

Kitas momentas - dauguma komentatorių pageidauja aktyvaus viršnacionalinio Centro-Briuselio įsikišimo ir ryžtingo Ispanijos valstybingumo ambicijų sutramdymo.

Nelabai krikščioniškas       2017-10-3 6:56

pasiūlymas.Solidarumas yra gerai.

Kaip čia pasakius       2017-10-3 6:30

autorius praleido progą patylėti:) Dabar šia proga naudojasi visas eurosojūzas.

Pasimetimas       2017-10-3 6:08

Įdomi padėtis su tuo referendumu. Kai jis buvo ruošiamas, niekas apie nieką nekalbėjo, tikėjosi bus užgniaužtas. O va, pyst, ir įvyko. Kaip elgtis, kaip jį sudirbti? Vieniems pametės mintį, kad tai kremliaus darbas, kitiems pametės mintį, kad už to stovi Sorošas. Dar vieniems pasakys, kad tai padarė mafija, kuri nori per Kataloniją negrų užvešti. Tarptautinis patarėjas Butkevičius papostringaus apie visokias blogio jėgas, kurios aplimpa tokius judėjimus (matyt šneka apie savo patirtį ir to negalima paneigti) ir t.t. Berazumiams, į “nesuderintą” žurnalisto klausimą atsakys stribo duktė, kad tai ne pagal okupantų konstituciją (ko gero, kad gautų išmokų už lietaus žalą žemdirbiams savo reitingui pasikelti). Matyt turėjo omenyje kokį nors “išstojimo įstatatymą” (kur apie tai girdėjau?). O jos kuratorius “facebooke” tuo metu pasisakys “aktualiausia” tema nuomonę apie kanapes. Ir niekas nepasakys, kad tai atskira tauta, kuri tiesiog nori būti nepriklausoma. Istorijos ratas apsisuko, cholopai seimo Lietuvos!

vertinau,       2017-10-2 23:18

dabar - NE! Nesitikejau tokios rasliavos. Arba- nejau islindo yla is maiso?!

dvasių aiškintojas       2017-10-2 23:13

KKKtititiucinės dvasios prieštarauja!
KKK dvasios liepa ispanų manjanoms mušti, daužyti, spardyti ir šaudyti katalonus.

balkonėlio patriarxas       2017-10-2 23:08

-Referen-dum-dūmas! Tfu, tfu!

Gal ir "protingas" patarimas       2017-10-2 22:18

oi - turi būti “lukštentoją”

Gal ir "protingas" patarimas       2017-10-2 22:17

bet dar gyvi prisiminimai, kaip Širakas mokė patylėti, ir aiškino, kad mes neverti nepriklausomybės…
O jei islandai būtų patylėję? Jie juk irgi mažiukai…
Kažkaip neskanu buvo skaityti.
Ir nedera su tuo vaizdiniu, kurį turėjau apie R. Navicką - principingą įvairių demagogijų luštentoją.
Tiesa, su vienu dalyku sutinku - valstybės turi teisę gintis, tačiau ir piliečiai turi teisę gintis nuo valdžios, kuri peržengia tam tikras ribas.
Jei Garliavos istorijoje ką nors konstruktyvaus ir galima įžvelgti, tai tik tai, kad reikia skirti teisėtumą nuo teisingumo ir kad teismai linkę piktnaudžiauti savo sprendimus pristatydami kaip teisinius, o ne teisminius…

dub       2017-10-2 20:43

dar vienas stovėtojas po medžiu…
ničego neznaju, moja xata s kraju:)
tipiška šakalo pozicija- palaukti kaip baigsis kitų tarpusavio kova, o po to nugvelbti kokį papjauto bedžiaus liekanų kaulelį ar žarnigalį.
nu ale gi juk naxaliavai!

tipisko liberasto rasliava       2017-10-2 20:06

niekur nesikiskite, tik ziurekite savu interesu ir naudos.

Tokios demokratinės vertybės        2017-10-2 19:40

Aš už Kataloniją! Tokių patyčių neturi būti demokratiniame pasaulyje, o ypač ES čia ne gėda Ispanijai - čia gėda Europos sąjungai - kur jūsų demokratinės vertybės,tolerastai ,tai kur ? Briuselio stori paršeliai, kur žmogaus laisvės ir teisės į balsą???

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.