Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Raimondas Navickas. V.Radžvilo komitetas turėtų kreiptis į teisėsaugą ir pareikalauti nustatyti, kas konkrečiai kenkia demokratijai ir žmogaus teisėms

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 29 d. 22:54

10     

    

Raimondas Navickas. V.Radžvilo komitetas turėtų kreiptis į teisėsaugą ir pareikalauti nustatyti, kas konkrečiai kenkia demokratijai ir žmogaus teisėms

Nuorodos į pasirašymą už Radžvilo komitetą blokavimas FB atšauktas. Laikas aiškintis – kas konkrečiai organizavo ir įvykdė LR BK 172 str. numatytą nusikaltimą – Putino troliai ar jų šeštoji kolona Lietuvoje?

Pilietinės visuomenės jėga suveikė. Po neabejingų asmenų bei atitinkamų institucijų pastangų šią naktį Zuckerbergas peržiūrėjo savo algoritmų sprendimą priskirti spamui oficialaus rinkėjo puslapio nuorodą į pasirašymą už Vytauto Radžvilo komiteto teisę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose ir atšaukė totalinį tos nuorodos blokavimą socialiniame tinkle.

Teisingumas atstatytas, rinkėjų teisės atgautos? Taip.

Galime tuo pasidžiaugti ir ploti rankutėmis ar palikti visa tai negirdomis? Galime, bet geriau neskubėti.

Nes daiktus reikia vadinti tikraisiais vardais. Šiuo atveju FB mes susidūrėme su tuo, kas Lietuvos BK 26 skyriuje yra aiškiai įvardinta, kaip NUSIKALTIMAS ASMENŲ RINKIMŲ TEISĖMS IR [...] EUROPOS PARLAMENTO [...] RINKIMŲ AR REFERENDUMŲ TVARKAI.

Tai ką padarė kažkokie susiorganizavę asmenys neviešai sukoordinuotomis pastangomis – sąmoningai pateikdami FB žinomai melagingus skundus, neva nuoroda į oficialų rinkėjo puslapį yra spamas su tikslu paveikti Zuckerbergo algoritmus taip, kad ši nuoroda ir visi tekstai bei komentarai, kuriuose ji yra, būtu totaliai užblokuoti socialiniame tinkle – visiškai atitinka konkretaus BK straipsnio antros dalies sudėtį:

172 straipsnis. Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise

1. Tas, kas prieš asmenį, turintį teisę rinkti arba dalyvauti referendume, panaudojo psichinę prievartą, apgaulę arba jį papirko, siekdamas paveikti jo valią realizuojant savo teisę rinkti ar nuo jos susilaikyti arba dalyvauti referendume, arba šiuos veiksmus atliko prieš asmenį, turintį teisę būti išrinktam,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
2. Tas, kas šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus organizavo, juos atliko sistemingai arba jeigu dėl to rinkimai ar referendumas buvo pripažinti negaliojančiais, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.
3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

Kitaip sakant, tie kol kas nežinomi mums ir teisėsaugai veikėjai įvykdė nusikaltimą.

Ne, tai nebuvo smagus pokštas, linksmas patrolinimas ar kvailas džioukas – tai buvo organizuotas, sistemingas veiksmas, kuriuo sąmoningai ir tikslingai buvo siekiama paveikti asmenų, turinčių teisę rinkti bei teisę būti išrinktais, valią per galimybės realizuoti įstatymų jiems suteiktą teisę apribojimą neteisėtais veiksmais.

Esame teisinė valstybė, kurioje nusikaltimai turi būti ištirti, kaltininkai nustatyti ir griežtai nubausti.

Šiuo atveju nustatyti tuos FB dalyvius, kurie organizavo ir vykdė nusikalstamus veiksmus prieš Lietuvos piliečių teises, yra juokų darbas. Zuckerbergas juos visus žino.

Bereikia tik, kad nuo nusikaltėlių veiksmų nukentėję politinio proceso dalyviai oficialiu kreipimusi primintų prokuratūrai, VRK ir policijai jų pareigas ir pareiklalautu pradėti ikiteisminį tyrimą pagal aukščiau minėtą BK straipsnį bei kreiptis į Facebooko atstovybę, kad Lietuvos teisėsaugai būtu perduoti visų to organizuoto nusikaltimo dalyvių duomenys. Būtent tam, kad kiekvieno jų kaltė būtu nustatyta, dalyvavimo nusikaltime mastas ištirtas bei teismas galėtu skirti pelnytą bausmę.

Žinoma, jeigu paaiškės, kad nusikaltimą organizavo ir įvykdė Putino troliai iš Olgino, tai pasiekti jų mūsų teisėsaugai nepavyks. Rankos per trumpos.

Tačiau jeigu tą neteisėtą veiksmą įvykdė jų šeštoji kolona, esanti Lietuvoje, patraukti Lietuvos piliečių teises ribojančius organizuotus niekšelius baudžiamojon atsakomybėn yra šventa pareiga. Pradžiai netgi pakaktų jų aiškaus įvardinimo – idant visi sužinotų, kas konkrečiai kenkia demokratijai ir žmogaus teisėms Lietuvoje.

Labai tikiuosi, kad Vytauto Radžvilo komitetas taip ir pasielgs. Kreipsis į teisėsaugą ir pareikalaus tyrimo bei nusikaltėlių nustatymo. Linkiu jiems tame tvirtumo, ryžto ir užsispyrimo.

Lietuvos policija
Pro Patria

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2019-03-30 22:05
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Vilnietis to Dzeikas       2019-03-30 20:12

savo nuomonę siūlau įsikišti ten kur tapinas su šimašium vibratorių kaišo.
plius bunderlogas pas tave triusikuose.

Dzeikas       2019-03-30 19:11

Vilnieciui 7:57
Padedi galva po giljotinos kirviu , pasakai kaltinima ir uztvirtini zodziu “garantuoju”. Nes jei kaltinimai nepasitvirtins - kirvis pjauna tavo durna galva lauk. Is ko atpazinsi lietuvi banderloga, tai is atsakomybes uz zodzius jausmo neturejima. Apsaugok, Viespatie, nuo bendrazygu banderlogu, o su priesais as pats susidorosiu - turetu but ismintingojo posakis.
————————————————————————-
O del idejos sugaudyti tuos kurie konkreciai prikiso nagus prie Radzvilo dusinimo feisbuke - butu labai gerai. Nesvarbu kas tai butu, ar kokie Putino troliai is vietiniu sudlenkiu, ar koks landsbergistu homsomoloas - sodint pagal pilna BK straipsnio galia.
Like ausis sugalus ir Putinui kastus labai sudidins, nes vykdytojai nenores uopdegu ten kist.

sasiui       2019-03-30 17:32

Tyrimo išlaidas padengia kaltininkas.

maža naudos       2019-03-30 17:29

Greičiausiai tai ir bus Dergšyro dėlpių darbas. Bet kas iš to? Pažiūrėjus “policijos” pareigūno Girgžpirdo įrašus toje pačioje Veidaknygėje, nekyla jokių abejonių dėl visiško intelekto nebuvimo toje struktūroje.

Vilniečiui       2019-03-30 11:37

Čia galėtų būti ir jaunųjų ,,konservatorių” vadinamieji ,,elfai”. Jie nevengia nusikalstamos veiklos ir giriasi turintys specialistų - hakerių. Ištirti būtinai reikia, antraip tai nesibaigs. Nenustebčiau, jei pamatyčiau nuolatinių fb ,,gyventojų”.

štaziui-2       2019-03-30 10:09

O kiek tavo šeimininkai ištranžyrino pinigų Smaukūnaitės gynimui ir apsaugai, kiek pinigų ištaškyta teismams, dusinant nekaltus žmones?
To paskaičiuoti, nenorėtum?

štaziui       2019-03-30 9:20

Staska, kuily-
tik ne tau ir ne taviškiams režimo kiaulėms rypuoti apie “pinigų tranžyrinimą”
Sunku suskaičiuoti, kiek jūsiškių chebra pinigų ištaško visokiems šūdukams.

Visur konservatoriai       2019-03-30 9:12

turi savo kadrų.

stasys       2019-03-30 8:28

Šaunu kad jaunimas PRO Patrijos taip domisi Lietuvos grėsmėmis , bet ar jiems neatrodo kad toks kiekvienas tyrimas kainuoja valstybei pinigus? Sumų nevardinsiu , kas turi galva ant pečiu pats apgulniai suskaičiuos . Klausimas autoriui : kada ta jauna demokratija nustos ‘tranžirinti’ valstybės pinigus ir pradės tai valstybei juos už dirbinėti ? o čia tie bulviu laukai nearti dar nuo Smetonos ..!!

Vilnietis       2019-03-30 7:57

Aš garantuoju kad tai tapino šaika. čia net galvot per daug nereikia.
kol iš šitų išsigimelių: kaip tapinas, užkalnis, miliūtė, makaraitytė, jakilaitis ir pan išgamos- nebus atimta galimybė per facebooką griaut Lietuvos moralę, dergt politikus, diegt pederastiją, vaikų atiminėjimus, brukt savo nausėdas ir šimonytes- tol Lietuva negalės išsilaisvinti iš vergijos gniaužtų. Reikia daryti viską kad iš jų būtų atimtos galimybės kištis į vidaus gyvenimą per savo facebook akauntus- be jų jie niekas ir vadint juos niekaip. Reikia kad tie accountai būtų užblokuoti ir kad daugiau jie nebegalėtų per soc tinklus užsiiminėt savo destrukcine veikla.
Tai užduotis numeris vienas.

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

stasys        2019-03-30 22:05

Jus p.Raimonda gal daugiau įkvėpkite oro taip komentuodama, o tai čia tik paminėjus Kubiliaus pavarde vietinius kuilius suima siūtas ir jau tada graužia viską kas papuola jų kelyje.


Rekomenduojame

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Gitanas Nausėda. Visi žmonės turi teises

Dykumos tėvai. Kaip apibūdinti tėvystę ir jos praktikavimą?

Algirdas Endriukaitis. Gal nevėlu prašyti atleidimo už tokį savo prigimimą?

Rasa Baločkaitė. Jurbarkas

Algimantas Rusteika. Apie tvarką ir teisingumą

Geroji Naujiena: „Aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos“

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vladimiras Putinas „susiformavo“ Vokietijoje

Povilas Gylys. Įsisteigė dar viena individualistine filosofija besivadovaujanti partija

Darius Kuolys. Citatos (ii)

Rasa Čepaitienė. Kolonizuota valstybė? Lietuvos politinės ekonomijos bruožai (II)

Vidmantas Valiušaitis. Ką gi, turim prezidentą. Koks pozityvas?

Algimantas Rusteika. Apie orumą ir ne apie tai

Audrius Bačiulis. Kuo skiriasi patyręs politikos vilkas nuo kofeininio savimylos

Vytautas Rubavičius. Virš Lietuvos pakibo „tuščio lapo“ politika

Vytautas Radžvilas. Padėkos žodis

Rasa Čepaitienė. L

Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

Ramūnas Aušrotas. Apie Radžvilo komiteto rezultatus ir perspektyvą

Romualdas Ozolas. Riba

Darius Kuolys. Citatos

Vytautas Sinica. Osana in excelsis!

Rinkimai: pirmosios išvados

Liudvikas Jakimavičius. Ką apie Lietuvą sako rinkimų rezultatai

Andrius Švarplys. Tai į vienus vartus?..

Skelbiami rinkimų į EP rezultatai (papildyta nuoroda į visų ES šalių rezultatus)

Prezidento rinkimų rezultatai: du iš trijų balsavusiųjų valia naujuoju Lietuvos Respublikos prezidentu išrinktas Gitanas Nausėda. Sveikiname!

Europos Komisijos pirmininkas: Tie kvaili nacionalistai yra įsimylėję savo valstybes

Vytautas Radžvilas. Šis sekmadienis gali pakeisti Lietuvos istoriją

Kaip krikščionys, o ne „Apšvieta“, pradėjo proto amžių

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.