Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Ugdymo politika, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 1 d. 23:59

12     

    

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi! Ko ir reikėjo tikėtis – ligų užkrato ir fekalinės taršos šaltinis pačioje sostinės širdyje.

Kai buvo pranešta, kad Lukiškių aikštėje atsiras fontanas – labai nudžiugau. Tokio tipo dekoratyviniai įrenginiai yra Europos miestų ir parkų puošimo klasika. Galvojau, bus gražus fontanas, aplink kurį bus suoliukai ar kėdės, kuriuose sėdėdami miestiečiai galės grožėtis vandens čiurkšlėmis karštomis vasaros dienomis bei vakarais.

Tačiau kai pamačiau tą keistą įrenginį, labiau primenantį ne iki galo įrengtą automobilių plovyklą, nustebau. Nuostaba dar padidėjo, kuomet išvydau, jog šį vandens purškimo įrenginį leidžiama naudoti kaip vaikų ir šunų prausyklą.

Ne, tokių apsiprausimo įrenginių irgi reikia – tačiau jiems tikrai ne vieta reprezentacinėje sostinės aikštėje. Jau nekalbant apie tai, kad pirčių, baseinų, dušinių ir šunų prausyklų sanitarijos priežiūra kardinaliai skiriasi nuo dekoratyvinių fontanų normų.

Fontanuose pagrindinis taršos šaltinis yra monetos, kurias turistai mėto į vandenį, tikėdamiesi sugrįžti į šį puikų miestą.

Su vaikų ir šunų prausyklomis situacija kita. Ypač turint omenyje nūdienos supermamyčių, supertėvelių bei šunų savininkų mentalitetą, linkusį leisti daryti savo augintiniams viską, ką tik jie pageidauja. Net ir atlikti didelius ar mažus reikaliukus į „fontaną“
.
Būtent tokio požiūrio pasekmes ir užfiksavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento specialistai, patys pakraupę nuo to, ką užfiksavo tyrimų rezultatai.

Ta vaikų ir šunų prausykla Lukiškių aikštėje tikrovėje tėra fekalijų ir išmatų fontanas, keliantis grėsmę aplinkai ir gyventojų saugumui!

Pirmiausia, tų pačių vaikų, kuriuos praustis kartu su kitais augintiniais atveda jų tėveliai. Nes fekalizuoti aerozoliai yra ypač pavojingi vaikiškiems plaučiams. Senukams irgi, bet man neteko regėti tame fontane besiturškiančių pensininkų.

O štai vaikų ir šunų – aibė!

Vienžo, belieka tikėtis, kad Seimo priimtas įstatymas dėl Lukiškių aikštės bus ryžtingai ir nuosekliai įgyvendintas.

Tikiuosi dar išvysti toje vietoje didingą fontaną, supantį ne mažiau didingą Vyčio monumentą. Kuriuo galima grožėtis, džiaugtis - ir kuriame kategoriškai negalima praustis, tuštintis ir maudyti šunų!

O kol kas bent jau purškiklius dezinfekuokite ir chlorkos papilkite. Vardan vaikų bei šunų sveikatos.

Šaltiniai ir nuorodos:
Sveikatos specialistai ragina nutraukti Lukiškių fontano naudojimą dėl fekalinės taršos

Užterštas Lukiškių aikštės fontanas – rado fekalinių mikroorganizmų

Lukiškių aikštės fontanas užterštas fekaliniais mikroorganizmais

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kaip       2020-08-5 12:06

ir kokiais budais isdezinfekuoti tu pilieciu smegenis, kurie vis dar traukia i aikste, kuri buvo kankiniu mirties vieta, pasivolioti uzkrestame smelyje ir paiturksti fontane, pilname uzkrato.

Šiandien klausiau Italijos gidės pasakojimą       2020-08-4 15:33

Italijoje išsidirbinėti gali tik aikštėse bei erdvėse, nesusijusiose su miesto istorija. Kas SUSIJĘ SU ISTORIJA, su paveldu, yra NELIEČIAMA, ŠVENTA. Ir ant tai padaryti išdrįsusio mero žmonės raiti iš miesto išjotų.
Bet mūsų kūdikis dar nesubrendo iki tokio supratimo…

O TARŠA DECIBELAIS?       2020-08-4 15:23

Kada vilniečiai (o gal ir daugiau tokių yra?) bus apginti nuo savivaldybės teritorijų priežiūros technikos skleidžiamų DECIBELŲ? ,,Bumčikų” decibelai dar nieko, lyginant su šiom mašinom. Ta išklerusi, džeržgianti, gigantiškų gabaritų (lyg pabūklas ar tankas) dundanti technika savo darbą kartais ir 7 ryto pradėti geba! Tačiau tiek decibelų skleidžianti technika apskritai, jokiu paros metu negali būti paleidžiama dirbti į gyvenamuosius rajonus, žmonių kurtinti. Ko tyli ŽT, vartotojų, aplinkos gynėjai, Nacionalinės sveikatos prižiūrėtojai? Dar praeitą Šimašiaus kadenciją jie turėjo kategoriškai uždrausti tokios technikos naudojimą. Juolab, kad profesionaliai neprižiūrima, ji virto dar triukšmingesniu, toli aplink girdimu džeržgiančiu kledaru.
Kai į tavo rajoną įvažiuoja šie kledarai, nesusikalbėsi, žinių neišklausysi - net ir visu garsumu radiją įjungęs.  Tai gali net kelias valandas trukti. Dėl jų keliamo,  kelias valandas trunkančio triukšmo tenka pamokas nutraukti, vaikams pogulio užmigti trukdoma, terorizuojami kraujospūdį bei skausmą kenčiantys. Kas suteikė teisę taip sauvaliauti, atvažiuoti po pat žmogaus nuosavybės langais ir BOMBARDUOTI DECIBELAIS butų savininkus?
Sovietmečiu teko lankytis vienos gamyklos plūkimo (trombavimo) ir formavimo ceche. Nuo to cecho darbo kentėjo miestelis.  Bet bent cecho darbininkų ausis saugojo spec. ausinės. Tačiau miegamieji rajonai tai ne plūkimo cechai! Jie skirti poilsiui po darbo arba ramiam darbui susikaupus. Ir švariai, žaliai aplinkai, o ne mašinų nugremžtoms pajuodavusioms ,,pievelėms”.

Fekalinis meras       2020-08-2 21:19

Liaudyje fekaliniu meru vadinamas liberastas savo vardą nenuilsdamas darbais toliau sėkmingai įrodinėja. Pasimaudžiusiems fekaliniame fontane rūpestingasis meras įrengė ir tokį patį antisanitarinį fekalinį “pliažą”. Fekalijos matyt naujausia liberastų saviraiškos priemonė. Bet iš kur tokia atrodytų net labai hyperprogresyvi vilniečių meilė tokiems dalykams? PS. Nuo šiol gliti Šimašinė šypsena kels gilų fekalinį pojutį, nuo kurio sulaikius kvėpavimą norėsis instinktyviai kuo greičiau sprukti į šoną...

Rinkėja iš Kauno       2020-08-2 16:37

Koks vis dėlto progresyvus yra liberalų valdomas Vilnius, toli palikęs kitus šalies miestus. Pirmiausiai pasiskelbė visam pasauliui apie susitapatinimą su moteriškų genitalijų specifiniu tašku, dėl ko aštrialiežuviai šnekamojoje kalboje jau sostinę vadina P..zdataškiu. O dabar pirmieji Lietuvoje įsirengė šū/do dušą. Jėga!

užterštumo tikrintojams ir šimašiui       2020-08-2 14:15

nieko nepadės filtrų valymas ir panašiai. Ešerichijos ateina nuo pasturgalio. Pirmas žingsnis įrengti “pliaže dušus” o po to leisti eiti į fontana. Ir dar - reikia naudoti jautrius “spalvotus” detektorius kaip baseine, kad susekti šlapinimosi ir pakakojimo epizodus smile

Ona       2020-08-2 13:00

Nesuprantu   rinkeju ,  jei jie drista   puspliukiai , garbingoje   aiksteje   nukvaiseliams   pripylus   smelio   ir vandens,  voliotis.  Kaip   gerai   nemastancius   valdyti.  O jei   po   200   euru   ismaldos   duos,  tai   pilna   aikste   vartysis.

Kis       2020-08-2 12:40

Kada nustosime aimanave,o uzsiimsime reikalave pareigunu atsakomybes.Kaip jie sako;sunys loja(as),o karavanas eina(jie).Gal pastabdykime ta karavana ir paklauskime,o kas jus sito ipareigojo?Nes tokios savivales nemaciau per savo amzeli.Stai ka sukureme per trys desimtmecius,ateis Putinas su 33 zaliais zmogeliukais ir puse Lietuvos nubegs sveikinti su bukietais,o priekyje laisves istriske Simasius,Armonaite ir butinai nesanti glebi kanapiu Majauska pagerbti isvaduotojus.Armijos nereikes,uzteks Vagnoriaus kariu(ne Gedmino)

Daina       2020-08-2 9:14

Š meras pasileido į “laisvę”...
Gal tai viduriniojo amžiaus krizė taip pasireiškia?

Laisvės partija       2020-08-2 8:41

Laisvę fekalijoms!

Agnė       2020-08-2 6:33

Kaip ”pargelbėtieji” Europoj, taip į Vilnių ”alitas” sulėkęs ir gerą merą išsirinkę, mėgaujasi laisve!
P.S. Dabar ramu. Lauksim šalčio

Paulisu       2020-08-2 6:16

puikiai suprantate, kad fontaną įrengti daug lengviau nei pirtį. be to universalesnis įrenginys. o dėl fekalijų.... nenorėkite per daug iš pasaulio apskritai ir iš mero š konkrečiai smile


Rekomenduojame

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.