Ugdymo politika, Šeimos politika

Raimondas Navickas. Skambinkite Šakalienei ir Žiobienei: tegul važiuoja gelbėti sužaloto vaiko!

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 13 d. 15:39

21     

    

Raimondas Navickas. Skambinkite Šakalienei ir Žiobienei: tegul važiuoja gelbėti sužaloto vaiko!

Skambinkite Šakalienei ir Žiobienei: tegul važiuoja gelbėti sužaloto vaiko! Kodėl Vaikų teisių įstatymas niekaip neapsaugo nuo bendraamžių smurto!?

Stulbinantis atvejis Panevėžyje, kur boksą sportuojantis nepilnametis per pamoką vardan pramogos sulaužė bendraklasiui veido kaulus, o mokyklos vadovybė, policija, vaikų teisių apsaugos tarnybą bei ministerija aiškina, kad smurtautojo nebaus ir iš mokyklos neišmes.

Nes jis gi vaikas - ir dar su specialiais poreikiais: dideliais niežtinčiais kumščiais, kuriuos būtina kasyti į kitų vaikų veidus!

Berods, kaip tik dabar išmintingieji Seimo nariai taiso skandalingąjį Šakalienės-Majausko vaikų grobimo įstatymą, bandydami įnešti į jį bent kiek sveiko proto?

Tai gal ta pačia proga, kad du kartus nesikelti, galėtu įrašyti ir kokias nors nuostatas, realiai ginančias vaikų teises nepatirti smurto nuo bendraamžių užpuolikų - su veiksniomis poveikio priemonėmis, susijusiomis su pašalinimu iš mokymo įstaigos bei nukreipimu į mažamečių nusikaltėlių socializacijos centrus su grotuotais langais ir augalotų pedagogų priežiūra, o ne idiotiškais glostymais ir įkalbinėjimais?

Nes kol kas šiurpas ima skaitant:
—————————————————————-
“...mokykloje bendraklasio sumušto, sunkią traumą patyrusio, bet po operacijos jau sveikstančio 15-mečio tėvas su siaubu laukia dienos, kai jo sūnus Marius (vardas pakeistas) vėl turės praverti tos pačios mokymo įstaigos duris.

Juk su smurtautoju nuskriaustam paaugliui teks ir toliau mokytis toje pačioje klasėje, gal net sėdėti viename suole.

Paaugliui nuo žiauraus bendraamžio smūgio sutrupėjo veido kaulai.
....
Paauglio tėvas pasibaisėjęs tuo, kad mokyklos reakcija į šį smurto atvejį buvo neadekvati.

„Mokyklos vadovai man aiškiai pasakė, jog mušeikos išmesti negali, jį gina vaiko teisių saugotojai. Esą jei noriu, galiu savo sūnų perkelti į kitą mokyklą. Kitaip sakant, man parodė duris“, – situaciją pasakoja panevėžietis Aidas K.

Bandęs išsiaiškinti, kokią pagalbą vaiko teisių specialistai siūlo jo nukentėjusiam sūnui, vyras apstulbo – realiai jokios, esą smurtautojo nuo nukentėjusiojo jie atskirti negali, nes nėra tokių įstatymų. Visa kita pagalba – tik pasišnekėjimas kabinete.

Paaiškėjo, kad šiuo atveju ir policija bejėgė: mušeika nesulauks jokios bausmės. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau jis nutrauktas dėl smurtautojo amžiaus.

„Jei kas spiria gatvėje šuniui, gauna arešto dvi paras, o čia vaiką sužalojo, ir nieko“, – logikos įstatymuose nemato Aidas K.

Panevėžiečiui netelpa į galvą, kodėl chuliganą gina įstatymai, o sumuštasis šioje situacijoje tarsi jokių teisių ir neturi.

„Mušeiką pakvietė į policiją apklausti, jam iš karto nemokamai skyrė psichologą ir advokatą gynybai, o nukentėjusiam mano sūnui – nieko. Buvo paaiškinta, kad mes, abu tėvai, dirbame, tad advokatą galime samdytis patys“, – įstatymuose dar vieną nelogiškumą įžvelgė vyras.

Po visų apklausų Aidas K. gavo iš policijos pranešimą, kad baudžiamasis procesas negalimas, atsisakoma pradėti ikiteisminį tyrimą, nes smurtautojas yra nepilnametis.

Tuo tarpu smurtautojas Mariui rašinėjo žinutes, koneveikė jį, kad nenutylėjo apie muštynes.

Rašė žargonu: „Ką čia ožini, reikėjo sakyt, kad žaidėm, netyčia.“

Panevėžiečiui tapo aišku, kad sūnui po gydymosi grįžti į mokyklą bus nelengva, gali ir vėl būti užpultas.”
——————————
Įsivaizduokite save to tėvo vietoje, gerbiamieji.

Ką siūlote jam daryti tokioje keistoje situacijoje, kuomet vaiką sunkiai sužalojęs užpuolikas nebaudžiamas ir dar grasina viską pakartoti?

Patykoti to boksininko ir armatūros strypu sulaužyti jam abi rankas, kad fiziškai nesugebėtu įgyvendinti savo grasinimų? Bet tai nelegalu - ir už tokį veiksmą teks atsakyti pagal BK straipsnį!

Kokie dar variantai galimi?

Paskambinti D.Šakalienei bei E.Žiobienei ir pareikalauti, kad jos asmeniškai apgintu vaiką nuo smurto?

O gal artimiausiuose rinkimuose balsuoti už tuos, kas aiškiai ir nedviprasmiškai pažadės sutvarkyti įstatymus taip, kad vaikai būtu apsaugoti ir nuo bendraamžių smurto, įvedant aiškias, efektyvias ir griežtas poveikio priemones nepilnamečiams smurtautojams bei jų perauklėjimo ir socializavimo mechanizmus su visu reikalingu finansavimu bei infrastruktūra?

Gal laikas baigti tą Šakalienės-Majausko vaikų atiminėjimo cirką ir imtis ginti vaikus ne nuo mamos šleptelėjimų per užpakaliuką, bet nuo realaus ir žiauraus smurto?

Nes idiotiškesnės politikos, nei dabar net įsivaizduoti negalima:

- už motinišką šleptėlėjimą per aprengto žieminiais rūbais vaiko užpakaliuką pagal anoniminio niekšelio skambutį atskubėjusi policija momentaliai atima sūnų iš tėvelių, o berniuką sunkiai sužalojusiam ir veido kaulus sulaužiusiam boksininkui niekas nieko padaryti negali ir net neketina - nes pasirodo, jog pagal įstatymus toks bendraamžių smurtas yra legalus ir nebaudžiamas!

Išties, minčių dėl to kyla įvairių....

Šaltinis:
——————
https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/02/12/news/ziauriai-suzaloto-15-mecio-tevas-isgyvena-kosmara-sunui-luzo-veido-kaulai-o-mokyklos-vadovo-fraze-pribloske-9204079/

#VaikųTeisės
#AuginamBoksoČempionus
#DovilėŠakalienėEditaŽiobienė
#NiekuoNegalimePadėtiBendraamžiųSmurtasPriešVaikusLegalus

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

UAB Šikalienė & Žopienė       2019-02-17 9:51

Tarpininkaujame Jūsų vaikus už nedideli mokesti parduodant į Naująją Zelandija. Mes irgi norime gyventi kaip Durnių laivo antstolės, turėti joberius, prabangą ir visą kitą ko reikia klimaksinių atsijauninimui.

šakalinę nuo žmonių saugo policija.       2019-02-16 20:22

labiau reikėtų saugoti nukentėjusį nuo banditėlio.
Ir nuo tokių šakalinių bei žiobinių.

Būtų logiška,       2019-02-16 8:26

Jei vaikų teisių specialistai visu rimtumu užsiimtų mušeikos ir jo šeimos auklėjimu ir stebėjimu. Priverstiniai kursai jo tėvams. Pykčio valdymo privalomi kursai boksininkui. Inspektorės kas antrą dieną į namus tikrinti kokia visų nuotaika… Taip pat būtų teismo priimtas draudimas prisiartinti prie sumušto berniuko per 100 metrų ir t.t.. Jei Kručinskienei uždraudė gyventi jos pačios namuose, tai čia analogiškai. Tuo pačiu mušeika negalės būti klasėje, tuo pačiu turės pereiti į kitą mokyklą... O šiaip už nepilnametį atsako jo tėvai - privalo atlyginti materialinę ir moralinę žalą... Ko čia tūpčioti?

Anarena       2019-02-14 17:02

To Ech
Pamėginkite prisiskambinti į R.Janutienės laidą ir suprasite iš kur atsiranda tokie skaičiai. Net tuomet, kai telefonas neužimtas, operatorės neatsiliepia. Nežinia, ar skambintojo tel.Nr.nepatinka, ar jau būna surinkta pakankamas skaičius tokių, ,,kokių reikia”. Tad pagal tokius ,,davinius” negalite objektyviai spręsti bei kaltinti, kad kažkas neskambino. Tai tik Jūsų nuomonė, o ne objektyvios žinios

Ech!       2019-02-14 13:07

Žiūrėjau Janutienės laida pirmadieni. Tiesioginis balsavimas į pateikta klausimą - Pritarete ar ne kad valdžia ignoruoja visus žmonių reikalavimus ir streikus?- kazkas tai taip panašaus.
Ir turbut patys matėte: virš 300 skambučiu pritarė, tai yra sutinka su ignoravimu, o 200 su virš nesutinka.
Sėdžiu ir taip liūdna ir pilka pasidarė. Galvoju, tai kurgi tie vardan šeimos 70 000 tūkstančių susitelkusi,galų gale kurgi tie beveik 40 000 tūkstančių pasirašiusių dėl sakalienes išmetimo iš Seimo…?
Nejaugi visiems buvo rūpestis į 0,25 centu mokestį už skambuti?
Jeigu taip, tai ko norėti, jei nenori pakelti siknu ir susimoketi už bilieta?
Karbauskis lyg tai norejo pademonstruoti savo rūpestį, pateikdamas protingesni vaikų apsaugai įstatymą, o kai atėjo metas balsuoti, nulėkė su savo komanda po medžiu ir stebėjo eiga iš šalies.
Išeina taip- darbą Seime pratęsė  dėl akių dūmimo ir leido žmonių emocijoms užmigti ir tolyn
PIRMYN - JAMAM.

stasys        2019-02-14 12:08

Atvejis bjaurus , tik kuo čia dėtas vaiku nuo smurto apsaugos istatymas suaugusiems ir tu vaiku tarpe tvyrantis smurtas ?.O kaip guzai atsirandantis vaikams dėl žiemos metu gerai nenuvalytu takeliu . Istatymas reglamentuoja labai konkrečius atvejus , nepatinka ? keiskite BK ..

Bobunė       2019-02-14 10:20

Čia buvo teigiama, kad pas tas moteriškes smegenėlės mažos. NE,ir dar kartų NE. Jų smegenys net didesnės ir kaip pas visus stuburinius nuo viršugalvio iki uodegikaulio. Tik tomis smegenimis migruoja protas. Jis būna tai galvoje, tai prie analo angų. Tad jei jeigu protas apačioje, tai negali tikėtis kažin ko protingo. Jaigu į temą, tai kada anūkėliai neklauso, aš jiems dilgėlyte per nuogą užpakaliuką, tada protas pašoka į galvą ir jie supranta, kad taip daryt nevalia. Taip paprasta, veiksminga, o kas toms čia pavaizduotoms moteriškėms užpakalius išdilgins, čia jau įdomus klausima.

Tik klausimėlis       2019-02-14 10:18

Nelaimė baisi bet kokiu atveju:provokavo,ne provokavo,sužalojimas yra nusikaltimas.Bet ar neiššoks ant šitos nelaimės naujas gynėjas?Puidokas pasinaudojo,jam ir Klonio advokatas *tinka*,nes noras,kad jo vaikai krykštautų prezidento rūmuose nustelbė protą.Nustokim laukti gelbėtojų,patys tapkime piliečiais per rinkimus,po rinkimų su paprastu šūkiu:nedaryk kitam to,ko sau nelinkėtum.Kodėl nebuvo protesto prie mokyklos,kur tie *žinias*nešantys žurnalistai?Labiausiai žudo abejingumas.

s.m.       2019-02-14 2:32

manding blogeris Cepelinas pateikė ne visą info apie žvėries, daužančio klasiokus, tėvus. Labai jau keistai supuolė visos kurapkos ir ikiteisminio tyrėjai banditą užtarti. Man liko didelis klaustukas kam be muilo į subinę nunėrė visi iš eilės valstybės pareigūnai, įjungę neįgalumo dūrą.

Al.       2019-02-14 0:33

Karbauskis, turėdamas Seime daugumą ir vyriausybę, negali priimti savo paties siūlytų pataisų. Suprask,padarė ką galėjo, ir ramus. Bet už tai kaip įsiuto, kai Puidokas pareikalavo vykdyti rinkiminę programą. Gali šarikovą aprengti kostiumu, bet šuva liks šunim.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-02-13 23:33

Seime yra nelegitimūs išsigimėliai, todėl ir priiminėja vaikų grobimo įstatymus.

...       2019-02-13 23:10

Uzsienyje,zmones butu uztvinde gatves eisenomis ir plakatais del tokiu BARNEVERNETO istatymu,butu pareikalave tokias ponias skubiai atsistatydinti.Tegul paima smurtautoja globejams,juk jis akivaizdziai suzalojo nepilnameti.Atsakykite,kas butu,jei taip butu padare tevai???Jaunimeli,auginantys vaikus turite proga iseiti i gatves ir pareikalauti atsakomybes,pareikalauti sakalienes projekta ismesti.Netikiu,kad teveliai,gyvenantys baimeje del savo vaiku,iseis i gatves.Komentuokite siltai atsisede ir laukite ale projekto pataisu savo vaiku nenaudai.Turbut vienintele salis pasaulyje,kurie nesugeba apginti savo vaiku.GEDA.

Www       2019-02-13 22:28

Aš manau Vot kas buna kai Valstybes niekas nevaldo 28m. Čia buvo straipsnis kaip pristatyti Lietuva. Tai manau šita nuotrauka įdėkite, geresnes reklamos nerasite ir visas pasaulis pamatys ir supras kaip gera Lietuvoje.

Teisė       2019-02-13 21:11

Visa teisė yra ten kur byra pinigai, vaiką paėmei, nubyrėjo, o čia jau jokie pinigai tik laiką gaišti, tegul daužo, čia jokio smurto, čia sportas.

Dzeikas       2019-02-13 20:20

Lietuvos valstybe.

ah1       2019-02-13 19:06

tai tegul tėvai kreipiasi į  policiją su pareiškimu dėl vaiko sveikatos sutrikdymo mokykloje, tegul užveda bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo,  baudžia teisėsauga o ne mokykla. Tik ar tikrai auka yra auka o ne provokatorius gavęs į liūlį? Be to nutylima apie vaiko amžių, kas taip pat svarbu tokiu atveju. Labai jau miglotai aprašyta situacija.

nuomone       2019-02-13 18:32

šitos dvi išverstaakės ,tiesiog prašyte prašosi…,Lietuva ,kur tu eini,kokių durnaropių jos apsivalgiusios,ar jų galvelėse yra bent mažos smegenėlės,ką jos čia vaizduoja,negi jos nemato ir nesupranta ,kas jų laukia dėl tokios neteisybės

skauduliui       2019-02-13 18:27

reikia atsisėsti ant sofos ir laukti Gelbėtojo kuris viską sutvarkys gretai ir niamokamai

vis tik geriausia išeitis       2019-02-13 17:33

Patykoti to išsigimėlio su armatūra ir sulaužyti jam kaulus. Bet pradžiai reikėtų bent jau paviešinti trenerio pavardę. Nes tai būtent jis tokiems individams suteikia kovinės sporto šakos įgūdžius. Tai ir jo atsakomybė.

Atsakyma       2019-02-13 17:10

Kiškių sukilimo galimybės nesvarstėte?

Skaudu       2019-02-13 16:55

Paskaitai ir supranti, koks esi bejėgis šiame gimtame krašte. Ką daryti?

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.