Dienos aktualija, Politika, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Raimondas Navickas. R.Protasievičiaus pagrobimas: pakalbėkime apie tai, ką bandoma nutylėti

Klaipėdos žinios   2021 m. gegužės 28 d. 22:25

46     

    

Raimondas Navickas. R.Protasievičiaus pagrobimas: pakalbėkime apie tai, ką bandoma nutylėti

Praėjo keturios dienos nuo to kraupaus momento, kuomet Baltarusijos opozicionierius R.Protasievičius su drauge S.Sapiega buvo išlaipintas iš „Ryanair“ reiso, dėl lukašenkinės KGB specoperacijos netikėtai nusileidusio Minske vietoje Vilniaus.

Daug kas nutiko per šias dienas. Sankcijos, demaskavimai, visuotinis pasipiktinimas.

Batka, ko gero, jau graužiasi nagus, kad prasuko tokį cirką su ES vidiniu reisu skridusiu lėktuvu. Vienžo, kas minimaliai seka spaudą – apie įvykį žino jau nemažai.

Tačiau yra viena svarbi – jei ne pagrindinė – aplinkybė, sudariusi lukašenkinės KGB specoperacijos sėkmės prielaidą, kurios aiškaus nušvietimo mūsų spaudoje kažkodėl nematau.

Dėl kokios priežasties ir kieno lieptas/įgaliotas „RyanAir“ lėktuvo vadas, kuris, kaip paaiškėjo, vienintelis turi teisę priimti sprendimą,  likus dviems minutėms skrydžio iki Lietuvos sienos staiga puolė vadovautis Minsko skrydžių valdymo centro dispečerių rekomendacijomis (NE komandomis!) nusukti toli į šoną ir skristi į Baltarusijos sostinę, nors Vilniaus mūrai jau bolavo horizonte?

Kaip suprantu, pirmos dienos spėlionės apie galimai kelią jam pastojusį ir grasinimais panaudoti ginklą privertusį pakeisti skrydžio kryptį kovinį naikintuvą MIG 29 patvirtinimo nerado?

Baltarusijos oro pajėgų vadai oficialiai pareiškė, kad komanda pakilti naikintuvui buvo duota tik Ryanair lėktuvo vadui įjungus signalą Mayday ir pranešus apie pakeistą skrydžio kryptį ir ketinimą tūpti Minske.

Gal jie meluoja, bet tuomet kur oficialūs Vakarų žvalgybų ar Lietuvos tyrėjų pranešimai, kad naikintuvas užfiksuotas prie lėktuvo gerokai anksčiau, nei teigia Lukašenkos generolai ir tam yra objektyvių įrodymų? Jei kas matė tokius paneigimus dėl naikintuvo – duokite nuorodą.

Juk ten, kur lukašenkiniai įžūliai melavo, sučiupti juos už liežuvio nebuvo sudėtinga. Tai liečiai tiek tą tariamą Hamas’o laišką iš Šveicarijos, kažkodėl išsiųstą vėliau, nei apie jį pilotams papasakojo dispečeriai, tiek pasaką apie neva atsisakiusius priimti bortą Lvovą, Varšuvą, Vilnių, etc.

Tačiau dėl naikintuvo atakos prieš keleivinį lėktuvą kol kas visiška tyla. Panašu, kad bent jau dėl to lukašenkiniai nemelavo. Kaip ir dėl to, kad Minsko dispečeriai nei atvirai grasino „Ryanair“ pilotams, nei primygtinai vertė juos keisti kryptį į Minską.

Sprendžiant iš publikuotos pokalbių stenogramos, lakūnus tiesiog buvo bandoma po pigiaiskai išdurti pasakomis apie gautą laišką su grasinimais susprogdinti lėktuve neva esančią bombą būtent virš Vilniaus.

Lėktuvo vadas tų pasakų klausėsi, bet skrido toliau. O skrisdamas, kaip teigia tiek pats Lukašenka, tiek Lietuvos tyrėjai, susiekė su savo kompanijos vadovybe bei jos atstovais Lietuvoje „Litcargus“.

Ir būtent po tų pokalbių orlaivio vadas netikėtai priėmė sprendimą paklausyti Baltarusijos dispečerių rekomendacijų, nors tam nebuvo jokių objektyvių priežasčių. Tada ir nutiko R.Protasievičiaus bei S.Sapiegos tragedija.

Tiems, kas turi supratimą apie aviakompanijos „Ryanair“ valdymo bei taupymo tradicijas, net mintis nekyla pamanyti, kad pats orlaivio vadas galėjo nei iš šio, nei iš to nuspręsti sudeginti kelias tonas degalų ir sugaišti apmokėtą laiką skrydžiui į šone esantį Minską be tikrai neišvengiamo būtinumo.

Kurio, kaip visi dabar suprantame, o pilotas suprato ir tuomet – nebuvo. Nes Vilnius buvo tiesiog arčiau ir saugumo prasme mažiau rizikingas variantas.

———————————

Tai gerbiamieji – baigiantis ketvirtai dienai po tragiško įvykio norisi paklausti: kas tai buvo?

Į kažkokią bulbašenkos KGB superorganizuotą specoperaciją nelabai panašu – net iš to pavėluoto Proton laiško išsiuntimo kažkokia chaltūra atsiduoda.

Labiau užneša į elementarų kagėbistų bandymą pabandyti laimę pagauti sekamą R.Protasievičių tiesiog užmetant tuščią meškerę – informuojant praskrendantį lėktuvą apie bombą ir rekomenduojant jam nutūpti Minske.

Kuri šiaip jau neturėjo suveikti normaliomis sąlygomis. Bet ...suveikė. Lėktuvas nutūpė. Kodėl?

Nes jį privertė ginkluota jėga? Nepanašu, įrodymų nesimato.

Nes lėktuvo vadą apgavo dispečerių pasakos? Nepanašu, kitaip būtų pasukęs į Minską anksčiau.

O gal, dovanokite, čia buvo kažkoks korupcijos elementas?

Jei pasitvirtins įgarsinta versija, jog „Ryanair“ lėktuvo vadui paskutinę minutę apsisukti ir skristi į Minską (brangesnis sprendimas) , o ne tūpti Vilniuje (ekonomiškesnis ir saugesnis sprendimas)  liepė kompanijos vadovai – minčių apie tai kils įvairių! Tame tarpe ir nelabai gražių.

Vienžo, truputį smalsu – per keturias dienas mūsų žurnalistai kažkodėl pasidrovėjo pakapstyti ir šia kryptimi. 
O juk tam tikrų požymių, kad hipotetinė versija jog R.Protasievičius galėjo būti tiesiog parduotas paskutiniam Europos diktatoriui, neatmestina, esama.

Juolab, kad tos kompanijos lėktuvai, berods ir toliau skraido virš Baltarusijos, nepaisydami Vakarų boikoto?

Gal net kokią nuolaidėlę gavo?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Hm.       2021-06-8 0:02

Visai verta paklausyti, kaip tas kankinys Protasevičius niekina Lietuvą. Paskelbta 2021-06-04; iki šiol mūsų mainstream’ai tyli it vandens burnon prisisėmę. YouTube reikia ieškoti žodžių Protasevich interview; įrašo ilgis 1:36:00. Šneka, žinoma, rusiškai; angliški subtitrai teoriškai yra, bet praktiškai nieko nerodo. Dėl to išverčiau iš originalo (nuo 28:22 iki 29:39):

„Išnagrinėkime situaciją požiūriu tos užsienio politikos, kurią vykdo Lietuva, maža ir, sąžiningai pasakykime, skurdi šalis. Tai yra, pagyvenęs iki tol Lenkijoje, pajutau įspūdingą kontrastą su tuo, kas vyksta Lietuvoje: didesnės kainos, pajamų lygis visai kitas, tai yra ir apskritai, tai yra, gyvenimas daug brangesnis ir skurdesnis nei Lenkijoje. Pažiūrėkite, kas dabar vyksta su Lietuvos užsienio politika: ji, Lietuva, netgi Kinijai mėgina pastoti kelią; bet juk tai tiesiog juokinga: kur yra Lietuva, o kur yra Kinija? Kadangi ir vėl, tai yra, už tai, kad Lietuva išlaiko minėtą Cichnouskos štabą ir teikia tarsi visokeriopą pagalbą a… Baltarusijos opozicijai, ji, žinoma, gauna taip pat ir politinių dividendų nuo kolektyvinių Vakarų. Tai yra, kolektyviniai Vakarai leidžia, šiurkščiai tariant, Lietuvai be jokių pasekmių loti ant viso pasaulio (gavkat na vies mir). Nors atvirai, ir vėl, na, juokinga kalbėti, kur Lietuva, kur Rusija arba Kinija.“

Visada sakiau, kad su tais baltarusiais mes auginame angį užantyje.

>autoriau       2021-05-31 9:17

perdi, kas iš analinės angos išeina ir daugiau nieko nesigauna. Turi kokių kontrargumentų? Ar tik trysčioti netaikliai komentaruose tesugebi?

Autoriau,       2021-05-31 8:08

Visgi per skystas tavo straipsniukas. Niekaip nesuprantu, kodėl pilotui, pranešimas, valdant lėktuvą su keleiviais, turėjo pasirodyti pasaka. Dabar tai pasaka, kai žinai pabaigą, bet tuomet… Kad išgimdyti “sensacingą str.” jau nesistengiama net pagalvoti. Rašo, kas ant seilės užeina.

Al.Raimiui       2021-05-30 23:36

Vakrietiški marksistai tikriausia nori patraukti Gudus į savo stovyklą. Bet visos tautos vertos laisvės. Visom joms, kaip ir žmonėms, galioja nekaltumo prezumcija. Ir net nusikaltusios, kaip žmonės, atlikę bausmę, gali atgauti laisvę.O laisva tauta prisijungs prie ko nors, ar ne - tai jau, manau, jos pačios reikalas. Ir yra tų pavojų, aišku. Bet ne čekistams ar kolūkių pirmininkams tai spręsti už tautą.

Dzeikas       2021-05-30 17:09

Raimiui: va, Putinas tai tikras savo zemes valdovas. Dumoje jau diktuoja istatyma, kad koznam uzsienio paso nebeduos. Nera ko cholopams po uzsienius vazinetis, tegul Rusijoje pinigeli kala ir vaikus daro, kad Sibira butu kuom apgyvendinti. O ,jei nors rubli kam nors skolingas tai net ir su pasu neisvaziuosi uz spygliuotos vielos.
Lietuvoje taip reiktu,kad kumeciai neissilakstytu, a ne?

puikus straipsnis       2021-05-30 5:48

tuoj iškapstys, kad Landsbergis liepė skristi į Minską

Pauliui 2021-05-29 5:50 dėl "Svobodos"       2021-05-29 23:21

Kieno “ruporu”? Gal ir čečėnai, kelintą šimtmetį naikinami vis to paties pavergėjo, prakalbo juos naikinančiųjų “ruporais”? O kur paties “ruporas”?
Gal ir Levas Tolstojus pačiam “ruporas”:
https://www.kavkazcenter.com/russ/content/2020/02/06/118755/znaj-svoego-vraga—reznya-v-aldy-prestuplenie-bez-sroka-davnosti-video.shtml

Al. tiekui       2021-05-29 23:18

Plėšikai, be abejo, turi teisę ginti savo grobį. Tai jiems garantuoja jėgos teisė. Kol jėgos yra.

kamaz.       2021-05-29 22:29

Protasievičius ydomiau nei Paleckis..

Tvankstas       2021-05-29 21:46

21:08————-The Bank for International Settlements (BIS) is an international financial institution owned by central banks that “fosters international monetary and financial cooperation and serves as a bank for central banks”.
Visa pasaulio ekonomika valdoma iš šio banko Bazelio mieste Šveicarijoje.

Rinkimės prie Seimo...       2021-05-29 21:45

Velniop ir batką ir visas, ONS režimą palaikančias , partijas..Burkimės b. 15 d. prie Seimo ir raginkime visus geros valio žmones., Reikalaukime žydrųjų lagerį (už mūsų pinigus…) aptarnaujančios antivisuomeninės LRT pusgalvės Garbačiauskaitės ir ko pasitraukimo. Reikalaukime politinių reformų, naikinančių oligarchinę- nomenklatūrinę santvarką (ONS), nuo kurios veikimo padarinių jau milijonas pabėgo…

Sutapimai       2021-05-29 21:08

ar ne keista jei pranešimas apie bombą atėjo iš  Šveicarijos, kaip Lukašenka sakė, Putins su Bidonu susitinka Šveicarijoje, Šveicarijos nacionalinio banko valdytojas T. Jordanas teigė, kad labai svarbu švelninti karantino priemones, kadangi reikia didinti ekonominį aktyvumą ir taip suvaldyti skolos augimą - dėl patiriamos koronaviruso krizė kas mėnesį atsieina iki 17 mlrd. frankų (16,1 mlrd. eurų).
Valdoma iš Šveicarijos? 
Putinas su Bidonu važiuoja ant “kilimėlio”, kursas dėl koronos duotas?  Batka nevaldomas, nesikoronovirusuoja, nesidemokratizuoja, nuvertimai fiaske tai tam “bombą pyst”, o jei neklausys Bidonas su Putins tai ir tiems gali būti kokią nors “bombą” “pyst”,  kaip įspėjimas ?
Ar ne tik Šveicarija taip gazdina Bidoną su Putinu?

DD plius DD       2021-05-29 20:18

Blėnis ant blėniės ir dar penkios blėnys viršaus.
Pradėti reiktų nuo to, kad pilotui dispečerio nurodymai yra pirmoje vietoje.
Šis autorius tiesiog kartoja vieną iš kremlinio agitpropo versijų- pilotas papirktas…..

Kis       2021-05-29 20:17

o tai ka daro Makaraityte?Juk sis Serlokas sekapasirodo visus nuo pat savo gimimo metu ir visua patvarko,ypac tuos ,kurie priestarauja nusikalteliams?

Raimis       2021-05-29 20:17

Ko siekiama,norint sunaikinti Baltarusija?Esu isitikines,kad visa landsbergine hunta su visais prielypais valdzioje,jau senai siekia kad Baltarusija prisijungtu prie rusijos (arba atvirksciai).Ir tai jau bus greit igyvendinta.I ka paversa Ukraina sendien,matosi ir be akiniu.Iszudyti ir zudomi zmones iki siolei,zemes turtai isvogti ,zmones islaisvinti nuo santaupu ir uzdarbiu ir priversti begti i vakarus.Visai kaip Lietuvoj istojus i grybauskynes atnesta jevreiska sajungos roju.Ir pas mus jau antras miijonas priversti emigruoti.Cia tie garsiai prasivardziuojantys penktakoloniais,matyt uz sorosho skambancius ir provokuoja,kad bltarusija butu sunaikinta iki ukrainietisko lygio??O kas ant Baltarusijos pylat savo nieksiskas putas,jus tiesiog apgailetii .

Romualdas       2021-05-29 20:10

Dristu teigti, kad yra pindosine “valdzia”, kuri sedi londone, prisidengus karunomis, wstreetais, iv. klubais, kuri sukioja ir strateguoja pagrindinius ivykius. Kieno “rupesciu” ivyko 1917 spalio revoliucija? Pirmas, antras pasaulinis karas? Kam reikejo sugriaut TSRS? Kam reikejo sukurt ES? Kam ja reiks isardyt? Ir siaip visokios “smulkmenos”, kaip Europos islamizavimas, lgbt sakralinimas bei veisimas{ideologinis}, krikscionybes naikinimas, covido eksperimentai??? Ypatingai paskutiniu metu, atrodo viskas valdoma is vieno tasko.

Raimis       2021-05-29 20:02

ANT BATKOS PYKSTA LT PATRIOTAI, kad Baltarusijoje nėra demokratijos, nes neleidžia vyrams su vyrais ženytis

Nuomone       2021-05-29 19:57

LT tokio prezidento reikia kaip Luka. Su pagaliu atluptu lietuvius ir ismokintu dirbti, myleti ir gerbti tevyne. Per amziu amzius zmones auklejo ir tramde musant pagaliu, bizunu. Veliau paklusnuma ponams skiepijo baznycia. Atsiradus tarptautiniams pinigams zmones tramdomi paskolomis. Bet lietuviams kaip ir ju vyresniems broliams slavams vis dar reikalingas auklejimas pagaliu. Putia ir Luka butent tuom ir uzsiima. Atsilikusius krastus reikia aukleti tik bizunu ir pagaliu.

Raimis       2021-05-29 19:56

Palyginimui: Lukošenka Bielorusiją valdo virš 20 metų,Putinas Rusiją virš 20 metų,o senelis Vycka Ožys iš Žvėryno bunkerio Lietuvą valdo jau virš 30 m.

ačiū komentatoriams,       2021-05-29 19:43

kažkaip aiškėja.

Pastebėjimas       2021-05-29 18:11

Keleivinio lėktuvo pilotams dispečerio rekomendacijos yra privalomos. Paskelbtuose įrašuose girdimas dispečerio nurodymas…“primygtinai rekomenduoju”... Naikintuvas netgi yra nufilmuotas keleivių pro lėktuvo langą. Jis tikrai buvo. To neneigia ir Baltarusijos pusė. Dispečerio nurodymai prasidėjo vos tik įskridus į BY oro erdvę ir kaip matote pilotai nepuolė vykdyti tų nurodymų iki pasirodant naikintuvui. O toliau - yra tiktai vienintelė galimybė nepaklusti naikintuvui - kuomet tu pats irgi pilotuoji naikintuvą ir gali stoti į kovą.

ah1       2021-05-29 17:02

ar autorius susipažinęs su pilotų skrydžių sauga?  turgui girdėjau kad pilotas tai lietuvis… Gal autoriui reikėtų pasiteirauti apie pilotų skrydžių saugą ir tvarką kaip pilotas privalo elgtis gavęs pranešimą apie bombą lėktuve.
Jei lietuvis, arba kad ir ne lietuvis, pilotas saugojo Vinių nuo bombos tai gerai ar blogai?

ah1       2021-05-29 16:18

atsakymas :
  3: 15 „...Kas atsitiko Minske“? –„ Minske atėjo keistas pranešimas nuo Xamas, apie tai kad lėktuvas bus susprogdintas virš Vilniaus, jei Izraelis ten kažko tai nenutrauks kažko tai daryti… Kaip elgiamasi tokioj situacijoj bendrai bet kuriam pasaulio taške?  Pakelia naikintuvą ir lėktuvą nutupdo artimiausiam aerodrome. Naikintuvas pakeliamas ne dėl to kad priversti nutupdyti , o dėl to kad palydėti – toks protokolas, na žinote kaip orkestras, raudonas takas nereiškia kad atvykęs politikas ar diplomatas mylimas toje šalyje kurioje priimamas, bet jei nepatiesite tako tai įžeidimas taip ir čia, beliko ir paleisti tą pranešimą, kai veikimas baltarusių pusės bus aiškūs ir bus aiškūs veiksmai pilotų. Kokie buvo variantai ?  Dar 10 min. praskristi, nes atstumas nedidelis, nusileisti Vilniuje ir viskas, bet pranešime sakoma - lėktuvas bus susprogdintas virš Vilniaus. Štai įsivaizduokit kad jūs pilotas… pilotas veda lėktuvą, jo užduotis kad skrydyje nieko neatsitiktų, jūsų sprendimas? ...Jūs įsivaizduokit, jūs pilotas, jums pranešama jus susprogdins virš Vilniaus, kur lėktuvas turi nusileisti ? kur nori bet tik ne Vilniuj, arčiausias aerouostas Minskas… pakyla naikintuvas. Lėktuvas nusileidžia“
https://youtu.be/TKLSeOEthNw
Manau kad tokiu atveju turėtų pasitarnauti lėktuvo juodoji dėžė
Be to pat Lukošenka sakė kad pranešimas atėjo iš Šveicarijos ir tik juodoji dėžė galėtų patvirtinti arba paneigti iš kur, kas ir kaip

ah1       2021-05-29 16:13

cit.“Dėl kokios priežasties ir kieno lieptas/įgaliotas „RyanAir“ lėktuvo vadas, kuris, kaip paaiškėjo, vienintelis turi teisę priimti sprendimą,  likus dviems minutėms skrydžio iki Lietuvos sienos staiga puolė vadovautis Minsko skrydžių valdymo centro dispečerių rekomendacijomis (NE komandomis!) nusukti toli į šoną ir skristi į Baltarusijos sostinę, nors Vilniaus mūrai jau bolavo horizonte?”
atsakymas :

Cha,       2021-05-29 16:06

mūsų žurnalistai per silpni tirti tokius dalykus. Va sukurpti kokį paskvilį ar kompromatą apie nekenčiamus politikus (ypač kai į valdžią išrinkti ne tie) - tai jų duona, kam kitam jų smegenėlės per minkštos, nors susireikšminti jie laba moka.

Tvankstas       2021-05-29 15:06

Kaip A. Dolmatovas, atidirbęs demokratijai idealistas, buvo paruoštas išsiųsti iš Nyderlandų į Rusiją ir nusižudė deportaciniame kalėjime, nesuteikiant politinio prieglobsčio, taip Lietuva susitvarkė su R. Protasevičiumi. Matyt, seno ryšio su langų majorais pagrindu.

Ne į temą...       2021-05-29 13:06

jeigu jau apie “pabėgusius “virusus prašneko,tai ir šitą incidentą gal kaip nors išaiškins,juk ir laineris sveikas,ir keleiviai gyvi.Ne į temą klausimas:kiek Diedui metų,kad jis rašto mokėsi nuotoliniu būdu,kitaip,iš kur tiek klaidų?

> Dzeikas 8:04       2021-05-29 12:58

„Tik ar eilinis lietuvis atsisakys skristi Ryanair lektuvais jeigu ju kaina 100 euru mazesne? Jeigu ne, neatsisakys, tai ko jus norite is Lietuvos vyriausybes?“
Kokia tauta, tokia valdžia. Puvėsis…

Teisingos mintys,-       2021-05-29 12:12

jei Turkija gali sustabdyti NATO,tai kokią aviakompaniją papirkti vieni niekai.Juk nedaug kas ginčysis,kad Turkija galimai įtakojama rusų,o per ją galimai rusų įtakojama ir NATO.Tad mūsų saugumas tampa iliuzija.O aviakompanijos vadovai bendrauja nenoriai.Tikėkimės išsiaiškins.Jei jau imasi aiškintis faktą,kad virusas kilo iš laboratorijos,apie ką seniai žmonės net kaime kalba.Europa leidžiasi paperkama daugeliu būdų,dangstydama tai tolerancija,ekonomine laisve ir pelno siekimu.

keistoka       2021-05-29 10:10

Tai ko gero pirma tokia skystai kryptinga analYtika šiame portale.

tiek       2021-05-29 9:56

Baltarusija turi teisę gintis nuo vykdomo puolimo ,turi teisę savo teritorijoj ir oro erdvėj neutralizuoti akivaizdžius valstybės priešus kaip ir kiekviena kita suvereni valstybė. O kad puolimas nesiskaitant su priemonėmis buvo vykdomas ir vyksta toliau - labai gerai pademonstravo mūsų “nepriklausoma” paskelbdama 11 mln. usd sumą praktiškai už Baltarusijos Prezidento galvos medžioklę. Kas tai - jeigu ne grynas terorizmas prieš kaimyninės valstybės vadovą ?

Diedui       2021-05-29 9:33

Tai Raimis ir rašo, kad dabar rusų daliniai apguls Lenkijos “Suvalkų koridorių” tiek iš Kaliningrado, tiek iš Gardino pusės.

Diedas, tipo "Raimiui"       2021-05-29 9:12

Jemelia, kur pats gyveni nežinia, bet Lietuva turi sieną su Rusija - Kaliningradska oblastim, kuri yra labiausiai militarizuota zona Pasaulyje.

 

Raimis       2021-05-29 9:05

Glušai puldami Baltarusiją, stumia ją į Rusijos glėbį. Greitai turėsime sienas su Rusija. Džiaukitės pasiekimais, konservatnikai.

pranašautojas       2021-05-29 8:56

o buvo taip .Globalistų -sorošistų prezidiumas nusprendė paaukoti tą ;disidentą; nes perversmas Baltarusijoje nepavyko o išlaikyti tokius ;revoliucionierius; taigi kainuoja. Na ir paskambino batkai tipo: pasiimk tik labai nemušk ,juk jaunas dar:Ir šiaip kažkokios naudos turės ir viena ir kita pusė,o triukšmo kiek bus DD.po tuo triukšmu bus galima kai ką ir užmaskuoti.

StasySG       2021-05-29 8:51

Pritariu. Kaltas dėl išdavystės lėktuvo vadas, kuris 12 km aukštyje ir max greičiu nusprendė apsisukti.

>Nepolitiniai klausimai       2021-05-29 8:45

Taip, Vilnius e-laišką apie bombą gavo anksčiausiai, dar skrendant virš Ukrainos. Taigi reikia aptarinėti ne vien Ryanair, bet ir Vilniaus iniciatyvą keisti kursą. Lieka klausimas - kodėl būtent Minske? Vilniaus vaikinų tarpe yra kurmis?
Apie naikintuvą pats KA ministras A. Anušauskas per LRT pasakė - buvo 40 km atstumu. Klausimas - ar buvo kurso keitimo momentu, ar jau artėjant nusileidimui Minske?

Diedas       2021-05-29 8:09

Perverčiau žiniasklaidą, paskaitinėjau komentarus, ir koks sutapimas. Nuo šiandien
visi kremliaus penimi smegenėlių tarkuotojai kiauksi pagal tą pačią metodyčką, nesivargindami net teisingai išverst iš rusų kalbos.
Neišskiriant straipsnio autoriaus.
“Specoperacijos ne buvo, bortą smilesmile:):) lakūnas nusodino pac, dispečerei ni pri čiom, reike buva ne klausyt, o sava galva galvot” t.t. ir t.t.

Dzeikas       2021-05-29 8:04

Zemyna 2021-05-28 23:54 teiginys priestarauja straipsnio autoriaus teiginiui (su islygomis,kad pagal turimus duomenis Batjkos naikintuvas lydejo jau pasukusi i Minska orlaivi, bet neverte jo to daryti), kad Ryanair orlaivis NEbuvo jega verciamas tupti Minske.
Tai kas cia is judvieju meluoja?
Nes galima teigti kad 2+2 yra 4 arba 5, bet negalima teigti abieju teiginiu vienu metu.
Jeigu pasitvirtintu straipsnio keliama ideja, jog lektuvo pilotas prieme sprendima tupti Minske, o ne Vilniuje. Tada neatsakytu klausimu tik daugeja, ir daugeja geometrine progresija.
1. Minske tupti isake Ryanair dispeceris(arba aukstesnis vadovas is pacios dispecerines).
2. Kas paveike Ryanair duoti toki isakyma?
a) Batjka per valstybines Baltarusijos strukturas ar spectarnybas - nesvarbu?
b) Lietuvos vyriausybes atstovai ar ju igalioti asmenys/organizacijos?
Uzmaisyta giliai, ir bet kuriuo atveju Ryanair tyles kaip prisisike. Ar isikisusi Lietuva tegalesime spresti pagal salutinius pozymius, zinome kaip tautine valdzia veikia kai reikia koki nesvaru darbeli nuslept - ijungiamas durnius, nustoja veikti istatymai, prokurorai tampa advokatais. jeigu isikises Batjka - sprestsunkiau, nes menkiau pazistame jo veikimo budus.
Reikalas painus ir jokie istatymai nepazeisti isskyrus dorovinius. Ir tegalime atsakyti krikscioniskai - su tokiais nebendrauti ir jokiu reikalu netureti. Tik ar eilinis lietuvis atsisakys skristi Ryanair lektuvais jeigu ju kaina 100 euru mazesne? Jeigu ne, neatsisakys, tai ko jus norite is Lietuvos vyriausybes?

Nepolitiniai klausimai       2021-05-29 8:02

Buvo skelbta, kad Vilnius gavo laišką su perspėjimu, jog sprogmuo sprogs būtent virš Vilniaus, anksčiau nei Minskas. Ir čia kyla klausimai į kuriuos norėtųsi tiesaus atsakymo - ar tai tiesa ir jei tiesa, tai kokių veiksmų ėmėsi Lietuvos spec. tarnybos, kad apsaugoti Lietuvos gyventojus

Senis       2021-05-29 7:47

Jei taip toliau ziniasklaida ir ivairus apzvalgininkai, bebandydami isteisint Lukasenka, vartys savo teorijas, po savaites paaiskes, kad viska organizavo Lanzbergis.

R.Navickas        2021-05-29 7:34

taisyklingai parašė Baltarusijos žurnalisto pavardę - taip, kaip visos slaviškos pavardės turi būti verčiamos, rašomos lietuvių kalba- R.ProtasIEvičiaus. Nes, rašydami vietoje IE - E, pavardes sulietuviname, o jei iš klausos (taip I bangos į JAV atvykėliai lietuviai buvo lenkinami - iš klausos užrašomos jų  pavardės ), tai autorius užrašė labai teisingai. Taip, kaip patys slavai jas taria. Tekstas, kaip visada, - į dešimtuką. L.T.

stasys       2021-05-29 7:14

Užduodamas klausimus autorius turėti vadovautis žiniomis - patikrinta informacija . Tai vistik ši operacija buvo tvarkingai suplanuota baltarusijos KGB ar kaip autorius sako ’ tuščias kabliukas meškerės’. Čia elementariai trūksta informacijos .Klausimai :
1. Kas tie keturi žmonės pasilikę Minske ?
2. Kaip nutiko jog nukentėję žurnalistai taip užsimiršo ,jog leidosi oru per Baltarusijos teritorija .
3. Ar tiesa jog diena anksčiau Graikija paliko tuo pačiu reisų Baltarusijos opozicijos vadovė .
5. Ar įmanoma techniškai spėti palideti lėktuvą apsisukusi nuo Lietuvos sienos
i Minska jei naikintuvas dar ant žemės . Laikas skrydžio nesiekia ir 15 min. ? Mano supratimu neturint naikintuvo ore vargiai Jūs suspėsite .
Sutinku su autoriumi jog kol kas neaišku kokia priežastis privertė orlaivio vada pasukti iš maršruto . Aš tik noriu priminti jog svetimoje oro erdvėje lėktuvo kontrolė perduodama tos šalies oro tarnybos ir pilotas PRIVALO tu nurodymu klausytis nežiūrint kokių tai kuro ir laiko sąnaudų  . Po grėsmę buvo papuolė šimtas su virš to orlaivio keleivių . Todėl vargiai čia kuo kaltas pilotas -vadas . ‘birizonnovo jog birizot’ o žurnalistai aiškiai pasimirso .
Tirimas vyksta ir normalu jog kokia dalis informacijos neviešinama kol kas .

Paulius       2021-05-29 5:50

svoboda evoliucionavo. ir gan seniai. tiek žurnalistų profesionalumo tiek objektyvumo aspektais. toli gražu ne į gerąją pusę. tapo „šiuolaikiniu“ propagandos ir dezinformacijos ruporu. Net klausyti nemalonu. Kaži ar rimta juos pateikti kaip solidų šaltinį

Žemyna       2021-05-28 23:54

Svobodos radijas užpraeitą naktį patvirtino, kad naikintuvas pastojo lėktuvui kelią ir privertė link Minsko sukti.
„Ryanair“ tyli, nes bijo prarasti tokį svarbų (gal ir jo pagrindinį!) klientą, kaip Kremlius su RU ir jiems draugiškos kaimynės?

Peržiūrėkit pirmus pranešimus:       2021-05-28 23:10

https://kavkazcenter.com/russ/content/2021/05/24/119890/russkij-sled—glava-
mid-britanii-zayavil-chto-trudno-poverit-chto-rossiya-ne-prichastna-k-zakhva
tu-samoleta-v-belarusi.shtml
https://kavkazcenter.com/russ/content/2021/05/23/119883/na-bortu-zakhvachenn
ogo-passazhirskogo-samoleta-rejsa-afiny-vilnyus-nakhodilis-agenty-fsb—istre
bitel-ugrozhal-sbit-samolet.shtml
https://kavkazcenter.com/russ/content/2021/05/23/119882/zakhvat-samoleta-pod
-ugrozoj-ego-unichtozheniya—kto-organizoval—-lukashenko-ili-putin.shtml

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.