Socialinės inžinerijos eksperimentai

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 21 d. 10:48

7     

    

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Gal man dar nevėlu persikvalifikuoti į transgenderizmo ir feminizmo specialistus? Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu.

Visi, kas domisi pažanga bei feminizmo ir transgenderizmo plėtros naujienomis jau girdėjo apie skandalingąsias Vilniaus Universiteto lyčiai jautrios kalbos gaires ir gal net jas skaitė.
Jei kartais ne, tuomet užsukite čia - pasisemti iš Pažangos ir Transgenderizmo Šaltinio:
https://www.kf.vu.lt/.../VU_ly%C4%8Diai_jautrios_kalbos…

To save gerbiančiai mokslo įstaigai gėdą darančio dokumento turinį bei ištakas internetuose jau aptarė rimti žmonės, tai nebesikartosiu. Kam įdomu, gali pasiskaityti kad ir čia:
Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Perskaičius tą opusą su 5 (sic!) autoriais, tarp kurių trys profesoriai-daktarai, vienas eilinis daktaras ir tik viena kukli doktorantė ir suvokus jo žanrą  man kilo klausimas - kiek toks parodijinis DUKas, kurį nebūdamas nei profesorius, nei daktaras, nei filologas, tiesiog vardan iššūkio ir pramogos, pasinaudodamas viešai prieinamais ir plačiai skleidžiamais interneto šaltiniais anglų kalba sugebėčiau sukurpti per kokį vakarą, buvo įkainotas, atsižvelgiant į jo neperdėtai ženklią apimtį bei neįžvelgiamą turinio moksliškumą?

Pažvelkime į tą 5 puslapių PDFinę brošiūrą  iš arčiau:
1 puslapis -  viršelis;
2 puslapis - biurokratinis-politinis įvadas (ne turininis);
3, 4 ir 5 puslapiai - turininis tekstas, t.y. pačios Gairės DUK formatu.

O kaip tas grožis atrodo, sudėjus į elementarų darbinio WORDo formatą TimesNew Roman 12 pt šriftu?

Nepatingėjau, nukopijavau turininį tekstą ir sudėjau į WORD dokumentą. Gavosi šiek tiek daugiau, nei 1 (vienas) puslapis, maždaug 1,2 jei tiksliau. O jei skaičių kalba, tuomet taip: 783 žodžiai, 5 426 ženklai be tarpų.

Kaip tokia teksto apimtis atrodo galima išvysti posto iliustracijoje kairėje pusėje. Negausu, atvirai sakant. 

Juk tą koncentruotos išminties puslapį  su trupučiu rašė net 5 (penki) mokslininkai. Gaunasi, jog kiekvienam jų priklauso autorinės teisės į maždaug 156 žodžius bei 1085 raides.

Ir kiek gi už tokią  viename su trupučių puslapio koncentruotą transgenderinę  išmintį sumokėjo Vilniaus Universitetas iš savo Strateginio Fondo? Kaip matome nuėję pagal šią nuorodą https://www.vu.lt/site_files/SPN-6.pdf Gairi,ų parengimas buvo įkainotas 2 500 eurų.

Vardan žingeidumo padalinkime VU skirtus 2500 eurų iš minėtų skaičių - kiekvienas Gairių žodis vertas 3, 19 eurų; kiekviena raidė (ženklas) verta 0, 46 euro. Neblogai.

Spėju, kokia mokslų daktarė Nida Vasiliauskaitė už savo parašytas raides ar žodžius DelfyjePlius ar VilniusTeche negauna nei penktadalio nuo tokių įkainių? Bet gal ji pati apie tai pasisakys.

Darome prielaidą, kad visų iškilių mokslininkų indėlis į tą feministinės-genderistinės išminties sklidiną Teksto Puslapį  bei dalis apmokėjime už jį buvo vienodi. Tuomet:
1. prof. Natalija Arlauskaitė (Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas) - 500 eurų už 156,6 žodžius, sudarytus iš 1085 raidžių.

2. prof. Loreta Vaicekauskienė (Filologijos fakultetas) - 500 eurų už 156,6 žodžius, sudarytus iš 1085 raidžių.

3. prof. Jurgis Pakeris (Filologijos fakultetas) - 500 eurų už 156,6 žodžius, sudarytus iš 1085 raidžių.

4. dr. Vuk Vukotic (Filologijos fakultetas) - 500 eurų už 156,6 žodžius, sudarytus iš 1085 raidžių.

5. dokt. Akvilė Giniotaitė (Filosofijos fakultetas) - 500 eurų už 156,6 žodžius, sudarytus iš 1085 raidžių.

Pikti liežuviai pasakytu, kad greičiausiai tuos 783 žodžius per kokį vakarą, prieš einant gulti pavarčiusi internetą sumetė doktorantė Akvilė, o didesnę dalį atlygio už opusą pasidalino tikrieji mokslininkai su laipsniais ir vardais, bet ryžtingai atmetu tokias tikėtinas insinuacijas, kaip visiškai neatitinkančias lietuviškosios akademijos tradicijų. 100% to nebuvo, nes taip būti negali niekada!

Vienžo, susipažinus su skaičiais ir mokslinio opuso turiniu nenoromis kyla minčių dėl netinkamų nuosavų profesinių pasirinkimų.

Visai smagu būtu uždirbti po 2500 eurų už puslapio apimties tekstus, reikalaujančius ne kažkokių realių mokslinių kompetencijų, bet kompiliacinių-parodijinių sugebėjimų.

Beje, jei kam smalsu - šis mano postas sudarytas iš 617 žodžių ir 4028 ženklų be tarpų, t.y. maždaug 79%  to 5 mokslininkų opuso. Pritaikius VU genderizmo akademikų  įkainį - 3,19 euro už žodį  uždirbčiau visai neblogai.

O gal dar nevėlu persikvalifikuoti į feminizmo-genderizmo specialistus?

Kur juos rengia, patarkite!

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gaila, kad situacija liūdnoka       2021-11-24 17:20

Šitas Gaires parašė ir agresyviai visomis priemonėmis gina kilus skalndaluui Naujojo Židinio komandal kurios nariai arba bičiuliai ir yra autoriai. Visi vienu balsu, kaip visada visiais klausimai vienos ir tos pačio nuomonės, užčiaupiant kitus. Kuklesni darbuotojai nuledę galvytes deja, patyli.

Al.       2021-10-25 22:31

Kai stalininiais laikais žmones tardydavo radę Putino Vivos plango, nė vienas neišdavė kas autorius ir iš kur gavo nuorašą. Važiavo į tremtį ir lagerius. Dabartiniai žmogos pardavė sielą velniui už gardaus valgio šaukštą. Po 75 metų vėl tinka Putino žodžiai: Mirusius šaukiu, gyvuosius apraudu.

Ona       2021-10-24 14:26

Liūdna įsivaizduoti, kaip slegia darbuotoju vėl atgaivinama komunistinė beliberda universiteto gyvenime. Bet atsiras gi įtaikūnų, kurie mielai griebsis kartoti “gaires” ir dauguma jų bus tie patys dar užsilikę leninizmo propagandos grandai

Vargetos.       2021-10-22 13:10

Filologai. Štai kam reikėjo permaišyti VU filogojoje per sovietmetį susiformavusį patriotinį židinį (buvo ir “tolerantų”, kur jų nebuvo)ir susodinti lojalius neoliliberaliajai sistemai. Ar ten tik tokie jau beliko? Aišku, kad jie ten nieko nedirbo, tik “prisidavė” su parašais. (Savo noru). Apgailėtina, kaip skurdu. Juk filologas - ne tik profesija, tai - pašaukimas tarnauti savo visuomenei, laikyti vieną iš fundamentaliausių sričių - kalbos prestižą. Ir še tau - kažkokius niekinius agitpopierius pasirašinėja už atlyginimą žemiau skurdo ribos. Profesinė sąžinė - žemiau skurdo ribos? Ar reikėjo profesorių šitam agitpopieriui? “Gerbiami studentai ir studentės” kreipinio “autentikavimui”? Tai kokio masto persekiojimas vyksta akademiniuose sluoksniuose? Kad profesoriai privalo pasirašinėti tokio lygio “popierius”. Viešintis visiškai jų kompetencijų nereikalingais sistemos administravimo protokolais.

Julijonas       2021-10-22 8:30

Žmoga žmogai - šikna by-is. Tvarios valstybės vienas iš naujų principų. Pagijome ir kelkimės. VU, seneliai, anūkai, švogeriai, laisvieji nuo moralės pirmoje kolonoje į naująjį pasaulį! Kas buvo niekas, tas taps viskuo…

To: Taip       2021-10-22 8:06

Kur tos gėdos ieškoti, jei žmonės savo nuosavom rankom nužudė savo sąžinę. Po 500 eurų jie gavo ne už raides, o už sąžinės nužudymą ir tūkstantmečiais gyvuojančių gyvenimo principų neigimą. Tai bedvasės būtybės. Argi nesuprantate? Žmogaus iškamšos.

Taip       2021-10-21 13:26

O kiek VU-ui kainuos gėdos jausmas?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.