Kultūros, kalbos, istorijos politika

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 10 d. 11:13

18     

    

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Atsižvelgdamas į pastaruosius įvykius Klaipėdoje, kur Grigeo įmonės vamzdis buvo naudojamas teršalams į Kuršių marias nuleisti, kartoju savo penkerių metų senumo pasiūlymą klaipėdiečiams.

Uostamiestis turėtu pasirūpinti, kad toks neeilinis atvejis būtu įamžintas kultūriniame landšafte. Ir nieko geresnio, nei mūsų Vamzdis, sugalvoti neįmanoma. Tik griebkit – ir vežkitės pas save, į Danės krantinę!

O tą senamadišką Undinėlę – į Vilnių, mes ant Neries kranto pasodinsime.

2015 m. sausio 18 d.

Senamadiška Undinėlė vs šiuolaikinis Vamzdis. Keičiamės su mūsų priemoka?

Teko nugirsti, kad kažkokios Klaipėdos feministės liko labai nepatenkintos naujai atidaryta Danės upės krantinės puošmena.

Su permanentiniu viršsvoriu idėjiškai susitaikiusioms progresyvioms moteroms itin užkliuvo perdėm seksualios, vyrų akis džiuginančios undinėlės formos.

Primenančios žinomo sportininko bei rašytojo Šaruno Navickio FB puslapyje nuolat reklamuojamas riestauodeges fitnesistes.

Klaipėdiškės feminizmo puoselėtojos pareikalavo, kad skulptorius savo sąskaita pridėtu kūriniui ne mažiau, kaip 50 kg. bronzos, kas prilygtu kokiems 10-15 kg. lašinukų Undinėlės figūroje.

Pastarasis, remiamas miesto valdžioje įsitvirtinusių seksistų, spyriojasi.

Bet aš turiu geresnį pasiūlymą progresyvioms pajūrio krašto moteroms.

Mainykime tą įžūliai papingą, seniai nebemadingą, tolerantiškų estetų pašaipą keliančią realistinę skulptūrą į tolerantiškojo Vilniaus pasididžiavimą - nuostabųjį, gražųjį, šiuolaikinio postmodernistinio miano šedevrą – VAMZDĮ.

Ką šiais laikais nustebinsi gundančiai išsirangiusios pusplikės mergužėlės atvaizdu? Nieko.

O nuostabiojo Vamzdžio Jums pavydės visa progresyvi Europa. Hipsteriai važiuos juo gėrėtis net iš už Atlanto okeano.

Vienžo, brangūs klaipėdiškiai, nedelskite.

Šaukite miesto Tarybą, skelbkite džiugią žinią apie pasiūlymą iš sostinės ir surenkite neeilinę balsavimo sesiją dėl tų nelygiaverčių mainų.

Nepasigailėsite.

Na, o mes tiek jau to, paganysime akis į tą Undinėlę.

Vamzdžiu jau spėjome prisigėrėti, laikas ir provinciją prie šiuolaikinio meno pratinti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas       2020-01-12 1:29

Nebloga huoreska suskele autorius, taciau Vamzdis yra grynai Vilniaus puošmena ir jis netiks jokiam kitam miestui. Pažiurekite kaip originaliai jis sukurtas: pasodinkte Šimašiu ant to vamzdžio nesvarbu veidu į kokia puse, vis vien rodys, kad Šimašius joja į Beprasmybe. Bet tai tinka ne tik Šimašiui, bet ir Gabrieliui. Vilnius be jokios abejones yra Beprasmybes sostine, nes toks yra vadovavimas visai šaliai, kai kaire nežino, ka daro desine. Ten pilna valstybiniu institucju, bet vos ne visos jos yra veina nu kitos nepriklausomos. Kad sukurti toki Beprasmybes kurini iš valstybiniu instituciju, tai reikia tam kažkokio tai ypatingo talento, kuris kurtu nesivadovaudamas jokia logika. Ka daro tos Nepriklausomos valstybines institucijos? Visa tai ir atspindi Vamzdis. Anarchija, kontroles nebuvimas, nesugebejimas elementariai atlikti savo funkciju, ignoravimas visuomenes interesu, skurdas, emigracija, pinigu išvaistymas milijardais ir jokios atsakomybes už tai, ekologines katastrofos, TEISINGUMO nebuvimas, korupcija ir nebaudžiamumas - tai ir yra tas Vamzdis, kuris labai tinka Vilniui, ir atspindi butent tai, kas vyksta su valdžia Vilniuje. Ir su vargše Undinele jis lygintis negali. Šita Undinele gal ir tiktu kokiame nors Šimašiaus balkone, bet tokio įspudžio Vilniuje nepadarytu, kokia daro Vamzdis. Taciau kaip suvenyras “Vamzdis”, be abejo, tiktu ne tik “Grigeo” vadovybei ir savininkui, bet ir Klaipedos Miesto Merui V. Grubliauskui.

ah1       2020-01-11 22:03

nu kai žiūriu in paupio trūbą tai akurat Valdimiro dujų vamzdis pas Angelą nuo Ust lugo iki Doičlendo, Nord strymo 2 maketas grynas

stasys        2020-01-11 11:20

p. Onute tokio turto ir pati Klaipėda turi pav. Grigeo nutekamasis vis dar žemėse smile) iškasate ir še tau savas su visu kvapeliu ir grožiu .. žinau kelis gerus suvirintojus kurie tikrai padės ..jei tik reiks .smile)

Šaunuolis autorius       2020-01-11 7:26

apturėjau gero juoko labai jau šmaikščiai paporinote. Pasiūlymas superinis, tik, gaila, sunkiai įvykdomas. Klaipėdiškiai vyrai stos mūrų už liesutę undinėlę, nors moteros ir pritartų, o šūdvamzdis yra Šimašiaus vizitinė kortelė  rudas, aprūdijęs ir…Na ne, mainai nepavyks.smile))

...       2020-01-10 21:50

Neskubekime dalintis,gali buti,kad galimai tualetinis sikpoperis plaukia Nerimi???Luktelekit.Dovanoti visada suspesit,bet gal ir jums prireiks labiau,nei Klaipedai???

stasys        2020-01-10 18:52

Manau turėtume sutikrinti ir to turto likutinę vertę  ..Bijau klaipėdiečiams dar tektų ir primokėti už Vilniaus Krantinės arką.. vamzdžiai atvežti iš  plačios rytu šalelės juos iškasus iš labai šaltos žemelės . Vilnius Europos –kultūros sostinė 2009 prarastu labai brangu eksponatą-simboli .. o Vilniečiai būtu apkaltinti susiviliojus papingomis undinėlėmis iš pajūrio . su abejonėmis .

>> 15:59       2020-01-10 18:43

Jūsų minusiukai štazio kontorai yra įrodymas, kad jis dirba puikiai. Gal jo darbdaviai net lietuviškai nemoka, tačiau minusiukus suskaičiuoja. Ot, jeigu ignoruotumėt, nereaguotumėt - tada būtų liūdniau…

Paulius       2020-01-10 17:25

cha, šimaišus mirs, bet neatiduos vamzdžio- plačiomis savo haroldo ir vaintraubo krūtinėmis užstos europinę vertybę nuo purvinų niekingų nacionalistų  rankų

>super pasiūlymas       2020-01-10 17:03

na dar politkorektiškai pamelavus, kad vamzdys ten stovi nuo Mėmelio pilies pastatymo kryžiokų ordino iniciatyva laikų, iš kožno keltu parplaukusio priplaukusio vokiečio biurgerio už selfę su patriotine kryžiokiškai doičiška lentuke ant vamzdžio būt ne griekas kuklių 50 eurorublių nuimt. Suklestėtų Klaipėda. Galėtų ir bronzos centnerį parsiųst į Vilnių undinei ploitkorektiškai pastorint.

Super pasiūlymas        2020-01-10 15:41

Super pasiūlymas!!! Su rekomendacija vamzdį statyti Klaipėdos uoste, kur turistai iš keltų išlipa, žodžiu, kad iš karto būtų padarytas miesto svečiams kuo didesnis įspūdis!!!!!

stasys        2020-01-10 15:23

mazochizmas > Jei dar mane apkaltinsite ir tuo kad pats sau rašau tuos neigiamus komentarus .. busite apdovanotas antro laipsnio mazochizmo ordinu .. nuo stasio. smile

mazochizmas?       2020-01-10 14:59

Ne į temą,tas *etatinis*amžino nepasitenkinimo riteris stasys kaifuoja nuo neigiamų jo komentarų vertinimo,ne kitaip.Kaip šuo prie tvoros,įkąst negali,bet loja nesustodamas.Ir nepavargsta žmogelis!

"vamzdį palykite ramybėje .. "       2020-01-10 14:09

Vystyk taj štazio būstas.

stasys        2020-01-10 13:14

Idėja nebloga , vienas šūvis du zuikiai . Bijau Vilniuje irgi nesunkiai rastume papinga undinėle kuri mielai savimi papuoštu nauja Šimašiaus krantine ..o vamzdį palykite ramybėje .. vystyk tai Lietuvai būdingas meno įsikūnijimas ..grožis paprastume o laikas tik nuspalvina jo amžinybę..

žemyn upe       2020-01-10 13:07

Seimo rūmas stovi Neries pakrantėje. Kuo tai kvepia?
Visi žinome, kokie šūdmaliai sėdi seime. Akivaizdu, jog tokie šūdo kiekiai, kiek jo primala seimūnai, paprasčiausiai netilptų klozetuose.
Vansi, derėtų patikrinti upės krantinę ties seimu. Labai tikėtina, jog ten rastume politinių fekalijų vamzdį.

ilgiausių metų ilgiausiųūūū       2020-01-10 13:00

Įvykis labai simboliškas, kaip tik landzgrybinės kvazi"valstybėlės” 30-mečiui.
Gražus fasadas, o turinys vien fekalijos. Šūdina santvarka turi ir provalumų-
šūdas neskęsta. Apsišikimas yra valstybingumo ir naciolalinio saugumo garantas- niekas į šūdą nelips, niekas nenorės šūdo atsikąsti. Tik visuotinai apsišikę sulauksim kito jebeliejaus.
Vienu žodžiu- eikit visi šikt smile

grigeosas       2020-01-10 12:50

Marios skirkitės - šūdai atplaukia!

tiek       2020-01-10 12:46

ar tik ne laikas Šimašiui organizuot Vilniaus krantinės arkos simbolinę apsaugą: amžinąją ugnį plius garbės sargybą:))))). O tai nup….zdins vamzdį tikrai .


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.