Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Raimondas Navickas. Partija skazala: „Nado“, komsomol otvietil: „Jest!“*

Tiesos.lt redakcija   2018 m. balandžio 25 d. 17:48

24     

    

Raimondas Navickas. Partija skazala: „Nado“, komsomol otvietil: „Jest!“*

Šiandien Vokiečių gatvėje įvyko dvi protesto demonstracijos. Vienos jų siekiai man yra visiškai aiškūs – garbūs ano meto Sąjūdžio vyrai kartu su Lietuvos patriotais bei demokratinių pažiūrų jaunimu iš judėjimo Pro Patria piktinosi dėl akademinės ir žodžio laisvės suvaržymo TSPMI.

Iš kurio klastingai grūdamas lauk vienas iškiliausių Lietuvos intelektualų prof.V.Radžvilas. Grūdamas būtent už tai, kad drįsta manyti, kalbėti ir veikti kitaip, nei pageidauja universiteto vadovybė. Kas europinių universitetų tradicijoje yra visiškas skandalas ir baisi gėda. Kitaminčių akademikų persekiojimas yra būtent totalitarinių visuomenių bruožas.

Pakanka prisiminti „filosofų garlaivį“, kuriuo V.Leninas išsiuntė į Vakarus iškiliausius savo meto Rusijos intelektualus, arba masinį žydų profesorių išstūmimą iš nacių Vokietijos universitetų.

Yra, yra tokia kitaip manančių profesorių grūdimo lauk iš akademijos tradicija, bet demokratinėje valstybėje būtų gėda ja sekti.

Tačiau, kaip matome savo akimis, TSPMI vadovybė laikosi būtent tokios, totalitarinės akademijos tradicijos. Anot jų,kitamaniui profesoriui jų universitete ne vieta.

Nepaisant to, kad V.Radžvilas realybėje pagal visus parametrus yra iškiliausias to universiteto bendruomenės narys ir realiausias pretendentas į Lietuvos intelektualo Nr.1 statusą.

Savaime suprantama, kad gebantis protauti ir gerbiantis demokratinės valstybės nuostatas dėl žodžio laisvės bei europietišką universitetinės kitamanystės tradiciją studentaujantis jaunimas dalyvavo šioje protesto demonstracijoje.

Jie gynė demokratiją, žodžio laisvę bei europinę akademinę tradiciją. Juos galima suprasti.

Ko negaliu suprasti, tai ko siekė ir dėl ko protestavo tas pagyvenusių dėdžių diriguojamas negausus būrelis TSPMI studentų, surengusių komišką kontrdemonstraciją?

Prieš ką jie protestavo, tie homoseksualistų judėjimo spalvų skėčiais mosikuojantys ir žvaigždėtomis ES vėliavomis apsigobę jaunikaičiai? Prieš Žodžio laisvę? Prieš europietiškas akademines pakantumo kitamanystei universiteto sienose tradicijas?

Prieš studentų teisę susipažinti su įvariomis nuomonėmis tuo pačiu klausimu ir išmokti pagrįstai pasirinkti ir atstovauti vienai iš jų arba turėti dar vieną?

Prieš prof.V.Radžvilo teisę turėti ir reikšti kitokią nuomonę pasaulėžiūros klausimais, negu pono R.Vilpišausko ir Co?

Kas galėtų ateiti ir aiškiai bei suprantamai man paaiškinti, kokie buvo to jaunų žmonių būrelio susibūrimo tikslai?

Nes jeigu jie buvo tokie, kaip aukščiau išvardinti, tai dovanokite, bet tuomet stovėti tame būrelyje padoriam žmogui turėtu būti baisi gėda. Nepaisant jo pažiūrų!

Kadaise liberalai sakydavo: nesutinku su Jūsų nuomone kategoriškai, mielas pone, tačiau esu pasiryžęs numirti už Jūsų teisę ją viešai ir nebaudžiamai išsakyti!

Bet tai buvo tikrieji Liberalai, kokių nūnai Motina Gamta nebegamina.

Dabartiniai, kaip matome, pasiryžę – ne, ne mirti, bet priešingai – mesti iš darbo savo ideologinius oponentus, kad tik pastarieji neturėtų galimybės išsakyti savo nuomonę.

O kai kurie neokomjaunuoliai, kaip matėme vakar, uždaruose FB pokalbiuose išsako atvirus siekius tiesiog naikinti kitaminčius. Tai iš jų reiškiamos pozicijos V.Radžvilas dar turėtų padėkoti, kad lieka gyvas ir sveikas, nors ir be mylimo darbo ir jo paskaitų išsiilgusių studentų.

Beje, bandydamas suvokti tos naujųjų komjaunuolių grupelės siekius veltui stebeilinausi į jų plakatus su lozungais.

Ten buvo surašytos kažkokios totalios ....kvailystės!

Buvo skundžiamasi, kad dėl šios demonstracijos praleistas seminaras. Buvo graudus prašymas „nejuodinti TSPMI“, nors jis turėtu būti adresuotas gėdingus antidemokratinius kitaminčių persekiojimo veiksmus vykdančiai administracijai.

Buvo pats save paneigiantis reto kvailumo užrašas „Prieš jus tik jūs patys“, idiotiškai atrodantis būtent prieš protestą nukreiptos demonstracijos dalyvio rankose.

Gerai, su plakatais nekas. Tuomet bandžiau įsiklausyti, kas skanduojama ir dainuojama. Gal paaiškės protestuotojų siekiai?

Deja, deja.

Grojo škotiška dūdmaišių muzika. Dainavo užstalės girtuoklių himną „Ant kalno mūrai“. Neina suprasti.

Buvo ritmingai skanduojama: „Lietuva, Landsbergis, Žalgiris“.

Besiklausant ištiko kognityvinis disonansas: kodėl „Lietuva“, o ne „Europa, Europa“ – jeigu chebra svajoja tapti europiečiais ideologine prasme, pečius apsigobusi ES vėliavomis ir mosuoja gėjų spalvų skėčiais?

Kuo čia dėtas prof. V.Landsbergis, jeigu būtent jo bendražygiai iš Sąjūdžio veteranų tarpo stovėjo Europinės Akademinės tradicijos bei Žodžio laisvės gynėjų priešakyje? O gal buvo turimas omenyje G.Landsbergis?

Tuomet taip ir reikėjo skanduoti: „Gabrielius, Gabrielius“ arba „Anūkas, anūkas“, nes kol kas pavardė Landsbergis pirmiausia asocijuojasi su profesoriumi, o ne su jo atžalomis.

Na, o dėl skandavimo „Žalgiris, Žalgiris“ ir išvis nesupratau, apie ką čia studentai protestuoja.

Senobės mūšis? Vilniaus futbolo klubas? Ar Kauno krepšinio? O gal patyliukais apmokėta geriamojo vandens reklama? Tskant, sekant lietuviškųjų liberalų tradicijomis?

Nežinia.

Taip ir nesužinojau, ko ten tas jaunimas stovėjo, grojo dūdmaišiais škotiškas maliodijas, mosikavo gėjų skėčiais bei reklamavo sporto klubo pavadinimą ar geriamojo vandens brendą.

Panašu, kad tiesiog paklusniai vykdė su kitamaniais akademijoje klastingai kovojančių vyresnių dėdžių parėdymus „biškį paprotestuoti, kad atsverti vaizdelį“, t.y. atliko baisią gėdą užmaskuoti skirtos dekoracijos funkcijas.

Kaip ir priklauso neokomjaunuoliams pagal seną paprotį: partija skazala „Nado“, komsomol otvietil „Jest!“*

* Partija pasakė „Reikia“; komjaunimas atsakė „Klausau!“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Oi, oi       2018-05-1 18:50

Jie ir rašyti nemoka. Stovi vienas su plakatu “Ne Juodinkit VU ir TSPMI”

Uranto "dvasingumas"       2018-04-29 13:00

“Vis tik tikra pažanga yra gana lėtas procesas…”
Vėl 20 aukų užkibo ant sektanto masalo.

bet jūs ir mažvaikiai       2018-04-28 20:01

kaip kokie vaikai, džiaugiatės radę kuo “taiklesnį”, t.y. labiau pažeminantį kitą įvardijimą...
na, radote, tėškėte jį anonimiškai lyg spjūvį jiems į veidą, ir kas toliau?
jums palengvėjo, jie dar labiau savo klaidoj įsitvirtino - ir dar kartą: kas toliau?
mūsų tiek daug, kad mes vėl galim taip susipriešinti, kad liktų tik vieni kurie nors… ir… kas toliau?

Pikc       2018-04-28 19:08

“ruta” - Tai panašiai - homjaunuoliai, homunistai… O dėl spaliukų - na, pagal mentalitetą jie gana artimi spalinukėms, tad, manau, “užskaitom”. smile
P.S. Labai patiko vieno komentatoriaus epitetas: “konjaunimo chunveibynas”. LABAI taiklu! smile

ruta       2018-04-27 9:06

Prie raudonu okupantu irgi buvo bolsevikinio rezimo ideologijos atstovu gradacija - spaliukai , komjaunuoliai , komunistai .. kokioje idiotizmo stadijoje randasi sitie euroliberstai ?

Ir iš tiesų       2018-04-27 7:55

Vilpišistų lozungai buvo gerokai marsietiški.

Konservai pasakė NADO!       2018-04-26 17:08

Padlaižys Vilpišauskas pasakė JEST!

Musk komunista       2018-04-26 13:42

Visi situ pro EU ir pro komunizmo homsomolcai 98% atveju buna finansuojami Soroso fondu. Sitas scenarijus kartojasi visame vakaru pasaulyje. Tas pats ir su krastutine kairiaja univero “grietinele”, ju tikslas sunaikinti tauta, seima ir valstybe.

ar nežinojai to... 2018-04-26 13:04       2018-04-26 12:40

kad tik tas, kuris pats “spoguotas”, mato kitą tokį pat. Apgailėtinas esi.

...       2018-04-26 12:04

Negaliu pavadinti drąsuoliais tų spuoguotų komsomolcų su vaivorykštiniu skėtuku, dabar gi jų valdžia, jų pinigai, gal ir valdžiukė juos pasiuntė parėkoti, gal ir taškų už tai gaus? Mano simpatijos Pro Patrios jaunimo pusėje, džiaugiuosi, kad yra tokio jaunimo, tai jie drąsuoliai, kurie ir Lietuvai neabejingi.

cha, cha, cha....       2018-04-26 10:52

(to 2018-04-26 11:42)  atsirado ale dievukas radžviliukas. Be jo sugrius visas aukštasis mokslas. Tai bent dievukas susitupėjo?

Pagal Raimondą,       2018-04-26 10:47

gaunasi, kad niekas daugiau negali išsakyti savo nuomonės. Arba - patys muša ir patys rėkia, tikrai, tip-top, pagal Radžvilo ir buvusių “pažangiečių” taktiką.

be prof Radzvilo       2018-04-26 10:42

TSPMI greitai pataps eurokomjaunuoliu ir neochunveibinu perykla. Tiesa, yra dar pora profesoriu, Radzvilo bendraminciu, kurie bando tam priesintis, bet chunveibinai prisikas ir prie ju.

vauuuuuuuu       2018-04-26 10:33

kiek daug visokių  pravardžių... O be jų protelis nebeturi ką daugiau pasakyti?

Uola       2018-04-26 10:29

Grupelė infantilų su vaikiškais šūkiais.

dėdės tomo trobelė       2018-04-26 10:21

žygiuoja homsomolas su stilizuotu banko ar farmacijos koncerno logotipu…

Klara, Klara tikrai Klara!       2018-04-26 9:34

Ne, ne tą garlaivį reikėjo paminėt kvailiems studenčiokams-mamyčiukams, naujajai Komsomolo pamainai, o draugo Trockio(Trotsky) SS Kristianiafjord‘ą, atplukdžiusį draugus su babkėmis ir ypatingais prievaizdais, pavedimais ir Prezidento patarėjais tiesiai iš Banko į Petrapilį. Tiesa, dalį kelio reikėjo važiuoti ir kulniuoti, kol buvo pasiektas tikslas – Pasaulinė Revoliucija arba kitaip Globalizmo Revoliucija. Neįtikėtina, kiek daug pas mus Europos duobkasių. Juk ne šiaip Prezidentas pats asmeniškai draugui Trockiui įteikė superinį pasą, ane, studenčiokai? Viskas vardan ubagų gerovės, vardan Taikos pasauly ir lovoje.

Na klar!       2018-04-26 9:19

Bank skazal - Komsomol otvietil „Jestj!“ Valatkux, Tapux su greituoju konservatorių Algiuku otvetil “Jestj!” Miaso jestj!

Manau, kad       2018-04-26 8:42

patraukliau atrodė ta “mažuma”, nes tik drąsūs dvasia gali pasakyti “NE” titulais prisidengus ir pataikūnais apsistačiusiam Radžvilui.

VaidasVDS       2018-04-26 8:18

Iš pradžių, tik pažvelgęs į pavardę, pamaniau, kad čia Andrius kažkokiu keistu būdu praregėjo. Bet pasirodo tikrovė yra kiek kita - čia tik Raimondas eilinį kartą taikliai pakomentavo.
Vis tik tikra pažanga yra gana lėtas procesas…

trūko       2018-04-26 6:09

homjaunimo būrelyje labai trūko vieno prityrusio protestuotojo-
to Smaukūnaitės rėmėjo kuris stovėdavo su šuniu.
šuns lojimas būtų labai gerai iliustravęs lozungus ir įprasminęs skanduotes

Vilnietis       2018-04-26 0:51

Nu ką - daug gonoro, pas vilpišausko degrdavusius gynejus- bet mažai smarvės.
Jau tiek čia buvo įsirėkavę- atrodė tuoj ne tik Radžvilą vers bet ir Lietuvos valdžią užims- o pasirodo 5 spuoguoti iškrypeliai su pederastų zontiku ir tai viskas ką jie gali ir tai visi kas juos remia.
Oi ateis rinkimai- neliks valdžioje nei liberastų nei koncervų- ką tada darys šitie spuoguoti chunveibinai be finansavimo ir kaip tada mes su jais pasikalbėsim- tas kas spės pabėgti agurkų skint ir kelią į Lietuvą užmirš- tai tam dar labai pasiseks.
-ohh net dabar gera.

Pikc       2018-04-25 23:19

Zeppelinus kaip visada taikliai - tik siūlyčiau šūkį pabaigoje “suaktualinti” - “komsomol” pakeisti į “homsomol”. wink

zita.       2018-04-25 22:23

pasirodo putino našistai ne vieni.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.