Ugdymo politika, Šeimos politika, Žmogaus teisės, Vaiko teisių apsaugos tarnybos

Raimondas Navickas. O ką darysime su vaikų smurtu?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 4 d. 19:57

10     

    

Raimondas Navickas. O ką darysime su vaikų smurtu?

Veidaknygė

Smurtą prieš vaikus uždrausti nesunku. O ką darysime su vaikų smurtu?

Perskaičiau džiugią naujieną – nesibaigiančių leftistų propagandinių atakų ugnyje besiblaškantys Seimo nariai pagaliau prėmė saliamonišką sprendimą dėl Vaikų teisių įstatymo pataisų, iš naujo suformuluodami išplaukusias Šakalienės-Majausko projekto nuostatas, sudarančias galimybę pasodinti kokius 40% Lietuvos tėvų.

Nauju pasiūlymu fizinis smurtas apibrėžiamas kaip „tiesioginiai ar netiesioginiai tyčiniai fiziniai veiksmai prieš vaiką, taip pat fizinės bausmės, sukeliantys tam vaikui skausmą, žalą arba pavojų jo gyvybei, sveikatai, raidai ar žalą garbei ir orumui“. Taip pat įstatyme būtų įrašoma, kad „draudžiamas visų formų smurtas prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes“.

Papildomai Seimo Savižudybių prevencijos komisija dar siūlo nustatyti, kad kaip smurtas būtų apibrėžiama ir vaiko nepriežiūra.

Vienžo, leftistinis Bernevarneto garvežys, pakurstytas sadisto kalėjmščiko nukankinto Kėdainių berniuko kauleliais, važiuoja toliau. Panašu, kad už poros savaičių ta nevienareikšmė įstatymo pataisa – vienokiomis ar kitokiomis formuluotėmis – bus priimta.

Man tik smalsu, ar susirūpinę dėl smurto prieš vaikus absoliutaus uždraudimo gerbiami seimūnai nepamirš palikti teisės akte nedidelę išimtį ir taip pasirūpinti galimybėmis kovoti su ... vaikų smurtu!

Nes absoliutus draudimas „tiesioginiais ar netiesioginiais tyčiniais fiziniais veiksmais prieš vaiką sukeliant tam vaikui skausmą, žalą arba pavojų jo gyvybei, sveikatai, raidai ar žalą garbei ir orumui“ gali visiškai atimti galimybę policijai, mokymo įstaigų personalui ar pilietinės visuomenės aktyvistams greitais ir efektyviais veiksmais nutraukti smurtinius pačių nepilnamečių veiksmus bendraamžių, jaunesnių ar vyresnių asmenų atžvilgiu.

Juk tos nukvakusios supermamytės ir jų supermamyčiai, masiškai užflūdinę feisbuką savo isterikomis dėl „skriaudžiamų vaikučių, kuriuos pikti dėdės nori mušti“, kalbėdami apie vaikus paprastai įsivaizduoja 3–5 metų bamblį. Mat tokio amžiaus vaikus dažniausiai turi jie patys.

Tuo tarpu teisiškai „vaikas“ Lietuvoje yra suprantamas kaip žmogus iki 18 metų!

Kaip atrodo tokie dvimetriniai vaikai su vešliomis barzdelėmis, galima pasižiūrėti nuėjus į kokį populiarų naktinį klubą. O kai tokie vaikučiai vidurnakčiais grįžta iš pasilinksminimų, padoriam piliečiui jų kelyje geriau nepasipainioti. Kriminalistai žino, kad patys žiauriausi ir neprognozuojami smurtautojai, iš kurių galima tikėtis nemotyvuotos agresijos priepuolių, yra gaujomis susibūrę 15–17 m. nepilnamečiai.

Tai ar nederėtų priminti seimūnams, kad formuluodami tas įstatymo nuostatas nepamirštų palikti aiškią ir konkrečią išlygą:

„Smurtu nelaikomi teisėsaugos pareigūnų, mokymo įstaigų personalo, tėvų ir pilietinės visuomenės aktyvistų skubos tvarka taikomos vaikams fizinio poveikio priemonės, kuriomis siekiama nutraukti arba užkardyti vaikų veiksmus, keliančius grėsmę kitų žmonių gyvybei, sveikatai, turtui ar darančius žalą jų garbei ir orumui“.

Nes nepalikus tokios išimties po kurio laiko galime susidurti su absurdiškomis situacijomis, kai teisėsaugos pareigūnai nebegalės apginti žmonių nuo nepilnamečių nusikaltėlių siautėjimo, nes patys bijos patekti į ikiteisminį tyrimą smurto prieš vaikus byloje kaip kaltinamieji.

Tas pats gali nutikti ir mokyklose, kur susikišę rankas į kišenes pedagogai stebės, kaip mažamečiai chuliganėliai muša ir žaloja vaikus. Stebės, bet nesikiš, nes kišti rankas prie vaiko vienareikšmiai reikš „smurtą“, už kurį sodinama. Blogiausiu atveju – jeigu vienas vaikas užplampins kitą, juos atleis iš darbo, bet nepasodins.

O štai jeigu koks neabejingas karštakošis mokytojas nebeatlaikys ir galų gale žiebs nepilnamečiui smurtautojui per ausį, kad atsipeikėtų ir neskriaustų kitų vaikų, jo namai artimiausius kelis metus bus ... kalėjimas!

Žinoma, po vieno kito skandalo, kai girti septyniolikmečiai vaikučiai uždaužys negyvai kokį žmogelį tiesiog policijos akivaizdoje arba trylikamečiai išžagins bendraklasę mokyklos aktų salėje mokytojų akyse, įstatymą pataisys arba suformuos „teismų praktiką“.

Bet kam to laukti? Negi negalima iškart numatyti ir aiškiai suformuluoti išimtis, nepaisant supermamyčių isterikos?

Beje, man būtų smalsu išvysti tokios supermamytės reakciją, kai koks piktas bamblys iš asocialios šeimos smėlio dėžėje geležiniu kastuvėliu pradės kapoti per galvą jos atžalėlei, o lengvai įkaušęs to bamblio tėvelis piktai baubs rankas tiesiančiai atimti tą kastuvėlį aukos mamai: „Nelįsk, tegul bachuriukai patys išsiaiškina. Nedrįsk smurtauti prieš mano vaiką“.

Arba kai jos mergaitė, grįžusi iš mokyklos verkdama, papasakos, kad klasiokai numovė jai kelnaites ir kišo pagaliuką ten, „kur negalima“, o mokyklos direktorius nuramins, kad būtinai nusiųs tuos vaikus pas mokyklos psichologą, kad tas paaiškintų, jog taip elgtis negražu. Bei pasielvartaus, jog jokių fizinio poveikio veiksmų prieš tuos vaikus imtis negalėjo, nors ir matė, kaip jie tempėsi mergaitę.

Kokios mintys apie smurtą tuomet kils jos tuščioje galvoje?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Aklavietė       2017-02-6 11:28

Tam, kad nepatektumėte pas mane, niekada nepainiokite pasekmės su priežastimi. Visos Jūsų bėdos yra dėl šios priežasties. Visi nusikaltėliai ir netgi serijiniai žudikai buvo nekalti kūdikiai, tačiau aplinka suformavo iš jų monstrus. Turi būti atkreiptas dėmesys į tai kad mokyklose, dėl nepritaikytų programų, pagal mokinių gabumus yra vykdomas baisus smurtas prieš vaikus. Lėtesnio mąstymo vaikai atsilieka ir yra žlugdomi tėvų, mokytojų ir visos visuomenės. Tai sukelia vaikų agresiją nes nemato išeities. Lėtesnio mąstymo buvo net A. Einšteinas. Absurdiškai atrodo sukelta masinė psichozė dėl nužudytų vaikų, neišsiaiškinant kas, kokios priežastys išugdė tuos žudikus?

primena       2017-02-6 0:40

labai primena Lietuvos teismo suformuotą praktiką kad kai pagaini vagį atvirai vagiantį tavo telefoną kešenvagystės būdu - nusikaltėlis esi tu, o ne vagis, atvirai vogęs tavo telefoną kišenvagystės būdu, vagis vogęs telefoną kišenvagystės būdu toliau terorizuoja auką teismuose siekdamas atimti gyvenamąjį būstą - vagiui vogusiam telefoną kišenvagystės būdu padeda Lietuvos teismas ir visa teisėsauga ir nuteisia tą ių kurio vagis vogė telefoną kišenvagystės būdu - štai tokia suformuota teisėsaugos praktika ir teisingumas Lietuvoje.

pritariu šviesos tunelio gale nėra       2017-02-5 22:42

Stumiamo progenderistinio įstatymo akivaizdoje yra labai aktualus klausimas “Ko jie siekia?”. Negi skatikas yra toks svarbus jų gyvenime? Ar iš tiesų jie mano, kad po mūsų - nors ir tvanas? VISI Lietuvoj matome, kas mus atlydėjo į tokį šalies likimą, koks yra dabar: socialinė, ekonominė politika, neįgali teisėtvarka, nesibaigiančios švietimo sistemos “reformos”, didėjanti praraja tarp dirbančiųjų ir jų darbo vaisius pasiimančių, visiškas šalies perspektyvos nebuvimas ir tt. Dar įsivaizduojame, kad turime valstybę, bet joje neveikia jokie įstatymai. Ims ir įvyks stebuklas - SUTVARKYS naujoji formuluotė įsisenėjusias smurto prieš vaikus bėdas? Juk tai tik viena iš grandžių toj jau seniai sutrūkinėjusioj bendroj mūsų šalies gyvenimo grandinėj. Kas imsis privesti iki tvarkos VISĄ šalies struktūrą?

šviesos tunelio gale nėra       2017-02-5 18:36

    Ko gero genderistai pasitelkę antismurtinę leksiką nori sukurti smurtinę valstybę. Smurtas tokioje valstybėje po tam tikros pauzės taps visaapinančiu ir naikinantis pačią valstybę.Ko jie ir siekia. Neužteks ir kalėjimų. Za čto borolisia , na to i naporolisia. Niekas neieško šaknų tų rezonansinių, bet kasdieninių smurto pasireiškimų asocialiose šeimose pagal paprastą schemą: smurto pasireiškimai dažniausi asocialiose šeimose; kodėl jos asocialios tampa? Čia jau priežasčių daugiau; auklėjimas, ekonominė ir socialinė politika, kultūra ir auklėjimas ir pan.
Kokia linkme ėjo šios gyvenimo sritys? patys matome , pasigirti nėra kuo. Tik reitingai kilo tokių sėkmingų valstybės valdovų... daug asocialių šeimų, bus daug ir akcijų, bus daug prievarta atimamų vaikų ir atiduodamų globėjaams, kurių tarpe meilės svetimam vaikuiirgi nebus apsčiai. O kas be meilės užaugs geru žmogumi? Būsimas visuomenės nekenčiantis banditas- tokios aukščiau minėtos ideologijos subrandintas vaisius.

joijoi       2017-02-5 12:08

jooo, o ką daryti su mokytojų ir vaikų smurtu - melavimo ikiteisminiame tyrime ir teisme tikslu susidoroti baudžiamuoju keliu?

Arvydas       2017-02-5 11:55

Priėmus šį progenderistinį įstatymą, mokyklose koks nors neklaužada vaikas be baimės galėtų mokytoją nors ir išmatomis apmėtyti, nesibaimindamas už tokį savo elgesį nuo mokytojo gauti per žandą, kadangi, anot progenderistinių politikų, tokiu atveju, toks mokytojas būtų šiurkščiai pažeidęs “vaiko savigarbą” ir todėl turėtų būti nubaustas.

adasius       2017-02-5 9:10

Labai vertiggas pastebėjimas ir laiku.

Tikrai       2017-02-5 9:08

autorius kelia aktualią problemą. Vaiko teisės ir pareigos dar kartą aptartinos, vaikų smurto (fizinio, psihologinio) atvejai vieni prieš kitus ir prieš suaugusius momyklose ne retenybė...

Juozas       2017-02-5 9:04

Pritariu autoriui dėl piešiamų vaizdelių. Tuo labiau, kad po tokio įstatymo priėmimo turėtų būti tuoj pat atidaromi visi pataisos namai, kur uždaryti nepilnamečiai. Juk ribojamos jų teisės į laisvą gyvenimą, bendravimą su draugais ir giminaičiais.
Labai gaila, kad visuomenė ir Seimo dauguma nepajėgia pasipriešinti keletui gerai apmokamų teroristų, drumsčiančių amžių patikrintus vaikų auklėjimo ir šeimų santykius. Ypač turėtų suklusti mokytojai- jų darbas taps ypatingai sunkus ir pavojingas.

viskas pagalvota       2017-02-4 21:58

Deimantė bandė smurtauti prieš gerbiamą oberpedofilą.
Venckienė bandė smurtauti prieš gerbiamą oberpedofilą.
——
mūsų šaunieji prokurorai, teisėjai, antstoliai bei politikai neleido ir neleis skriausti gerbiamo oberpedofilo !!

Rekomenduojame

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.