Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 17 d. 1:22

12     

    

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Pensilvanijoje paštu balsavo 11 vyresnių nei 120 metų ir du jaunesni nei 14 metų asmenys.

Į oficialius duomenis pažvelgus minčių kyla įvairių.

Kaip žinia, dėl JAV Prezidento rinkimų rezultatų vyksta aršūs ginčai bei teismai.

Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta šūkaliodami apie galimai klastojamus rinkimus bei sėdami įtarimus dėl balsuotojų paštu.

Siūlau pakartoti mano veiksmus ir patiems pasižiūrėti – ar net iš pirmo žvilgsnio jums viskas pasirodys gerai.

Taigi, einame į valdišką  Pensilvanijos duomenų tinklalapį domene .GOV. (ČIA).

Pasirenkame duomenų apie rinkimus skiltį  „General election data“.
Išmeta į štai tokį puslapį:  data.pa.gov/browse

Tuomet ten pasirenkame skiltį „2020 General Election Mail Ballot Requests Department of State“, kur galime aptikti duomenis apie valstijos rinkėjų prašymus atsiųsti biuletenį balsavimui per paštą bei užpildytų biuletenių gražinimą.

Tuomet spaudžiame „View data“ (parodyti duomenis) – atsiveria balsavime paštu ketinusių dalyvauti nuasmenintas 3 milijonų rinkėjų sąrašas, kurį galima skaityti, rūšiuoti arba parsisiųsti įvairiais formatais.

Pradžiai atrūšiuokime gimimo datas pagal jaunėjimą  – paspauskite ant Birth Date stulpelio pavadinimo ir pasirinkite Sort Ascending.

Pasirodo sąrašas, prasidedantis nuo seniausių balsuotojų jaunėjimo tvarka.

Nenustebkite – tie, kurių gimimo data 01/01/1800 yra smurto šeimose aukos – jų gimimo datos tiesiog paslėptos po šiuo sąlyginiu kodu ir tai yra aiškiai deklaruota. Juos reikia praleisti ir žiūrėti kitas gimimo datas. 

Taigi, žiūrime kartu. Ir matome, kad Prezidento ir kitais rinkimais Pensilvanijoje labai domėjosi, biuletenio prašė ir paštu balsavo išties garbaus amžiaus JAV piliečiai.

Vien šioje valstijoje paštu balsuoti pageidavo 1497 rinkėjai, kurių amžius rinkimų dieną viršijo 100 metų!
Vienas senolis, kaip matome, net 1850 m. gimimo. Pamena vergijos laikus, o gal net pats ją patyrė? Spėju, kad žinau jo pavardę. Maklaudas iš Maklaudų giminės Škotijoje.

Matome dar dešimt XIX a. atstovų, išgyvenusių virš 120 metų ir vis dar dalyvaujančių politiniame gyvenime. Palyginus tikrai nemažai. 

Ilgaamžių valstija, ta Pensilvanija, ne kitaip. Ir dar kokių politiškai aktyvių! Iki balsavimo apylinkės tokiems senoliams nueiti jau per sunku, bet paštu – visai kitas reikalas.

Įdomumo dėlei pasižiūrėjau filtrus.
Virš 90 m. amžiaus balsavusių paštu, t.y. gimusių iki 1930-11-03, priskaičiavo virš  58 800!
O senesni nei 80 metų, t.y. gimę iki 1940-11-03, sudaro apie 259 650.
Na, taip rodo filtras, pats neskaičiavau. 
Vyresni nei 75 metų – 446 000 balsuotojai. Beveik pusė milijono garbaus amžiaus senjorų! 
Septyniasdešimtmetį viršijo jau 759 000 balsuotojų paštu.

Tapo smalsu, kaip tie senolių rinkiminio aktyvumo skaičiai saveikauja su tradicinių grupių aktyvumo rinkimuose:
– kategorijoje virš 85 metų 146 810 Pensilvanijoje pageidavo balsuoti paštu. Iš viso valstijoje tokio amžiaus senjorų yra apie 237 500.

Taigi, šios amžiaus grupės rinkėjų dalyvavimas balsuojant tik paštu sudaro ne mažiau 62%!
Sakyčiau, įspūdinga ir statistiškai ne visai tipiška.

Na, bet kas juos, tuos XIX–XX a. pirmos pusės atstovus, supaisys. Tokie ir iš kapo duobės nubalsuos.

Bet ne vien senoliais gyva Pensilvanija. Yra ten ir politiškai aktyvaus jaunimo.
Aptinkame vieną Filadelfijoje (PHILADELPHIA) nubalsavusį ...keturiolikmetį.
Taip, jo gimimo diena yra 07/14/2006.  Kreipėsi dėl biuletenio 10/14/2020, gavo ir nubalsavo. Galime spėti – už ką?
Matyt, už kupiną jėgų ir intelektu trykštantį Pažangos Jėgų kandidatą. Negi toks jaunas žmogus balsuos už Trumpą?

Bet Amerikos talentingais ir politiškai aktyviais paaugliais nenustebinsi. Yra tarp balsuotojų paštu ir kažkoks šių metų vasarą (05/07/2020) gimęs kūdikis. 
Tokio amžiaus žmogus dar nemoka rašyti, tai nelabai aišku, kaip jis tą prašymo dėl biuletenio gavimo formą užpildė? Gal tėvai rašiklį į rankutę įspraudė  ar dar kokie susipratę pažangūs piliečiai padėjo?
Vunderkindas, vienžo. Dar vienas Pažangos partijos balsas.

Na, ir krūva balsavusių paštu rinkėjų, kurių gimimo datos valstijos rinkimų organizatoriams nėra žinomos. Gal jų tarpe yra ir 200 metų perkopusių ar išvis vakar gimusių rinkėjų – nežinia.
O koks galų gale skirtumas?

Juk KIEKVIENAS BALSAS TURI BŪTI ĮSKAIČIUOTAS, kaip teigia Demokratų partijos lozungai. Negalima diskriminuoti rinkėjų dėl amžiaus ar kitų nepalankių aplinkybių.

—————————————————

Taigi, ką noriu pasakyti?
Ne, ne tai, kad Trumpas neabejotinai laimėjo rinkimus. Balsai dar skaičiuojami, tikrinami, galimi klastojimai tiriami, užsisuko teismų mašina – tai dar pasižiūrėsime.

Tik tai, kad JAV rinkimų vykdymo, rinkėjų apskaitos ir balsų skaičiavimo kontrolės sistema verkiant reikalauja esminės reformos. Nes tai, ką tiesiog matau savo akimis oficialiame duomenų tinklapyje be jokių gilių tyrimų – stulbina.

Tikrai niekam ten neužkliūna tie 120–170 metų balsuotojai? Ar šimtamečių balsuotojų gausa? Ar nepilnamečiai bei kūdikiai? Jau nekalbant apie rinkėjus, kurių gimimo datos nežinomos?

Pabandykite įsivaizduoti tokį keistą vaizdą, pvz., kokioje bankininkystėje?
Kaip manote, per kokį laiką bankas, toleruojantis aktyvų lėšų judėjimą tarp tūkstančių 100+ metų sulaukusių verslo sąskaitų savininkų susilauktų mokesčių inspekcijos ar finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnų vizitų? Spėju, kad laukti tektų neilgai.

O čia – viskas gerai? Gal ir taip, bet minčių apie tai kyla įvairių.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-11-19 15:01

stasele, sifilis, kaip matome, galutinai tavo smegenėles suėdė. Nesivargink, neplatink čionai dar ir ideologinio triperio. Tausok jėgas. Atsipalaiduok, visomis kūno angomis aptarnauk savo šeimininkus. Vis dėlto trisdešimt norveginių pravers. Karantinas juk, izoliacija, pajamų tau reikia.

Klaviatūrą išsitrauk iš analinės angos ir nebepersk čia. Klientai išsirikiavę laukia, o tu svarbų kanalą užkišusi laikai.

The Epoche Times       2020-11-18 0:05

Du vyrai buvo areštuoti ir apkaltinti Pietų Kalifornijoje dėl kaltinimų sukčiavimu rinkėjams po to, kai jie tariamai pateikė tūkstančius apgaulingų rinkėjų registracijos prašymų benamių vardu, antradienį pranešė Los Andželo apygardos prokuratūra.

53 metų Carlosui Antonio De Bourbonui Montenegro ir 34 metų Marcosui Raului Arevalo buvo pateikti kaltinimai už sąmokslą įvykdyti rinkėjų sukčiavimą.

Tarnyba pranešė, kad jis pateikė daugiau nei „8000 apgaulingų rinkėjų registracijos paraiškų nuo 2020 m. liepos iki spalio“. Jis taip pat apkaltintas vardų, parašų ir adresų klastojimu nominacijos dokumentuose.
Vienam gresia 15 metų ir aštuoni mėnesiai kalėjimo, o kitam - septyneri metai kalėjimo, pažymėjo pareigūnai.

https://www.theepochtimes.com/2-charged-with-voter-fraud-allegedly-submitted-8000-fraudulent-registration-applications_3583016.html?utm_source=pushengage

ah1       2020-11-17 20:19

ir vėl apie tą patį kad laisvė tai betvarkė?

DD plius DD       2020-11-17 17:01

Navickui su Bačiuliu metas gelbėti Trampą. Jo advokatai tokie molio motiejai- ką jie ten amerikose supranta skirtingai nuo navickų ir bačiulių?
Teisybės dėlei galiu pasakyti, kad “antitrampininkai” motiejai ne mažesni. Antai vakar mačiau Tapino TV energingą mergužėlę, kuri grynu pinigu skelbė paistalus, kad “Trampas 26000 kartų pamelavęs, dar ten kažką, bet jau nebeklausiau.

Prašymas       2020-11-17 11:02

Nekliedėkite. JAV balsuojamadaug kur paštu ir tiesiogia, kiekvienas pilieti turi ID kodą, teismus respublikonai prapylė. Susijaudino Maskva ir Navickas. Viduriavimas praeina, o Lietuva nieko nepralošė, gal JAV tankų Lietuvoje ir Europoje bus daugiau, todėl gelbįtojai ir Putiniškos rinkimų sistemo apologetai nerimsta.

stasiui       2020-11-17 10:45

Klausiate, kaip mes Lietuvoje pasielgtume? Lietuvoje net už mažesnės apimties įtarimus buvo naikinami ir apylinkių, ir net apygardų rezultatai (šiuo atveju - paskelbti nauji rinkimai).

Marksistinė demokratija       2020-11-17 10:30

NTD (youtube.com/watch?v=LkHJLOuqMhk) pasakoja, kad Mičigane užsiregistravusių balsuotojų (~8,129 mln) yra daugiau nei yra balsavimo amžiaus sulaukusių gyventojų (~7,885 mln). Skirtumas ~244 tūkst. Taip pat, analizė parodė, kad čia prabalsavo ir daugiau kaip 10 tūkstančių jau mirusių gyventojų. Dar būtų nieko, jei būtų vienetinis atvejis! Minima “Judicial Watch” studija, parodžiusi, kad dar 353 apygardose iš 29 valstijų balsavimai viršijo 100%. Kairieji savo klastojimais šį kartą peržengė visas ribas. Kadangi JAV įstatymai už rinkimų klastojimus yra pakanakamai griežti, laukiam šitų genijų, būriais siunčiamų už grotų. Atėjo laikas Amerikai kaip reikiant apsivalyti nuo visų valdžion patekusių amoralių padugnių.

stasys       2020-11-17 10:00

..ar žinokite jog pas juos biuletenius skaičiuoja programinės mašinos,panašiai kaip pas mus bankuose pinigus . ? o Trump advokatai iš tam tikrų federalinių teismų reikalauja teisės perskaičiuoti tam tikros , o ju yra ne viena ,konkrečios programinės irangos suskaičiuotos rezultatus teigdami jog veikia netinkamai ?Niekas Amerikoje negriauna ir neabejoja sistemos darbų tik nurodo jos galimo darbo trūkumus . Pamastykite apie tai ..kaip mes Lietuvoje pasielgtume .

stasiui       2020-11-17 9:21

JAV irgi yra reikalavimų rinkėjams: būti sulaukus tam tikro amžiaus ir būti gyviems. Iš vokų išimtų ir suskaičiuotų biuletenių nebeįmanoma priskirti nei prie gyvų, nei prie mirusių. Jei kokioje apylinkėje pasirodytų, kad yra pažeidimų, tektų anuliuoti visą urną, į kurią tokie biuleteniai pateko (ar saugomų biuletenių pluoštą, į kurį jie galėjo patekti).

stasys       2020-11-17 8:53

Juokinga skaityti tokius tekstus autoriaus ,jei nesupranti svetimos valstybės. 
rinkiminės sistemos darbo ipatumu imi ir pasidomi ją , bet jokių būdu nebandai jos perprasti savo supratimu kaip ji turėtų veikti pagal tave . Sukčiavimo atvejų ir Lietuvoje renkant Seima buvo rasta šimtinemis , vienok tam Amerikoje ir veikia kelių pakopų rinkiminė sistema. Gerai pagalvojus jau kelis šimtmečius veikianti Amerikos įstatyminė bazė turėjo laiko numatyti visus įmanomus ir neįmanomos tokio sukčiavimo atvejus. Gal ir keistai tulam lietuvaičiui atrodo ta ‘rinkikų’ sistema ir tas pusantro mėnesio laukimas kol bus paskelbtas Prezidentas . Bet taip veikia tikroji demokratiją reikalaujanti po tokių rinkimų ir federalinių teismų darbo ir dar mėnesio laiko kol tie ‘rinkikai’susigaudys kurie ten ‘vaikštantys lavonai’ turėtų elgtis pagarbiau ir nekisti nosies kur jiems neprivaloma .Visa tai detaliai pas juos aprašyta įstatymuose numatyti visi atvejai tam kad leisti piliečiams iš anksto žinoti kaip vienu ar kitų atveju pasielgs sistema .Aš pav .labai nenustebciau jei pasirodytų kad testamentu įpareigota anūkė metai iš metų balsuoja promočiutės vardu už demokratus ir tai jau tapo tos šeimos tradicija .Lietuvos demokratiją ir jos vis. vis dar jauna ir nesupranta kad ta demokratiją yra skirta žmogui ,tenkinti visus jo keistus poreikius, o ne tik kovai dėl valdžios kaip įrankis. Autoriui nustokirte mielasis triesti brytvomis ,susipjaustysite užpakalį ir tiek naudos ,geriau priseskite ir pamastykite ..galų gale pasiklausykite ką apie tai mano kiti protingi žmonės.

Tokia       2020-11-17 8:47

rinkimu tvarka Amerikoje yra geda.Visiskas rinkimu farsas.

teisininkas       2020-11-17 4:13

Raimondas priminė vieną bene septyniolikos metų senumo įvykį.
Ateinu į teismo posėdį, kliento nėra. Nėra net kaip paskambinti žmogui, kuris mobilaus nenaudoja išvis…
Teisėja, aiškiai mėgindama uždelsti minutes, bene ateis, man sako, - jūsų atstovavimo sutartyje klaida. Ne, atsakau, B.J. yra 1915 metų gimimo.
Po kelių minučių per duris įvirsta su ligoninės chalatu maniškis (pabėgo iš ligoninės, taip jam atrodė svarbu atvykti). Priešinga šalis, ieškovas, pamatę narsų ligonį, kažkaip keistai jų laimimoje byloje staiga pasiūlė taiką, kurią per kelias minutes ir surašėme.
*************
Faktas tas, kad net neypatingo sudėtingumo bylelėje teisėjai kilo abejonių, ar >87 metų žmogus bylinėtųsi ar eitų į teismą išvis.
************
O čia gi ištisomis Pensilvanijos ir Mičigano kapinėmis darnūs tūkstantiniai pulkai numirėlių linguoja įmiestelius pabalsuoti paštu.
Na žinoma už bideną, po be kelių metų ar mėnesių saviškį...


Rekomenduojame

Eva Tombak. Kairė – dešinė

Šarūnas Jasiukevičius. Tik pasižiūrėkite – taip atrodė paskutinis „žmonių zoologijos sodas“

Andrius Švarplys. Apmąstant giliamintišką Lietuvos TikToko ministrės ištarmę „pokyčiai-po pokyčių / pokyčiai-po pokyčių ir t.t.“...

Nuo bačkos. Ekonomikos ir inovacijų ministrė: pokyčiai po pokyčių... Šarūno Jasiukevičiaus pastebėjimai

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Pareiškimas dėl iškilmingo Birželio 23 d. sukilimo 80 metų sukakties minėjimo

Tomas Baranauskas. Mokslas prieš 10 dienų ir po 10 dienų...

Nida Vasiliauskaitė. JEI tik… arba Tik tiek reikėtų

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie Koronos pasą:

Delegatas. Andrius Švarplys apie naująją Vito Vasiliausko misiją

Ramūno Aušroto pastabos apie Seimo Priklausomybių prevencijos komisijoje pristatytus tyrimus

Tomas Viluckas. Kun. James Martin SJ paskaita: mitais apipinta LGBT pastoracija

Priklausomybių prevencijos komisija: ruošiamės galimoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms

Valdas Vasiliauskas. Tautos genijus

Kastytis Braziulis. Gal valstiečiams reikėtų sukurti savo naujienų portalą ir viešinti savo pozicijas?

Andrius Švarplys.  Laisvės partijai labiau rūpi ES piliečių teisės nei Lietuvos valstybė ir jos piliečiai

Dr. Irena Eglė Laumenskaitė. Išmokome nešioti kaukes, kad saugotume save…

Ar švietimas valdžiai tikrai yra prioritetas? Dovilo Petkaus pokalbis su Robertu Ramanausku

Nida Vasiliauskaitė. Grįžta feodalizmas?

iš propagandos frontų. Linas Karpavičius. Štai kas sukūrė mūsų istorijos griovimo planą ir davė komandą pulti. Silpnų nervų žmonėms nerekomenduoju

Tomas Baranauskas pastebi: Jei „nėra tobulų vakcinų“, vadinasi, ...

Geroji Gailestingumo sekmadienio Naujiena: „Palaiminti, kurie tiki nematę!“ (Jn 20, 29)

Andrius Švarplys apie progresyvųjį liberalizmą

Europos Parlamente išpuolis prieš žmogaus gyvybę ir krikščionis

Vytautas Sinica. Vata, ne stiklo

Agnė Širinskienė. Koks praregėjimas…

Policijos virtualus patrulis informuoja: „Pradedame „patruliuoti“ elektroninėje erdvėje“

Ramūnas Karbauskis. Šis Seimas išrinks ir kitą prezidentą, arba Kokius konservatorių planus pridengia liberalų nesąmonės

Nida Vasiliauskaitė: veikiantys laisvės vardu labiausiai nori ją iš žmogaus atimti

Andrius Švarplys. Tradicionalistai turi teisę ginti savo konstitucines sampratas, tačiau gintis ir pulti yra tiktai pirma ir nebrandi politinė fazė

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.