A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Raimondas Navickas. Nacistinis akibrokštas įrašytoje (!) LRT televizijos laidoje – kas prisiims politinę atsakomybę už tokį tarnybinį aplaidumą? | Tiesos.lt

Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

🌄Raimondas Navickas. Nacistinis akibrokštas įrašytoje (!) LRT televizijos laidoje – kas prisiims politinę atsakomybę už tokį tarnybinį aplaidumą?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 8 d. 18:57

20     

    

Raimondas Navickas. Nacistinis akibrokštas įrašytoje (!) LRT televizijos laidoje – kas prisiims politinę atsakomybę už tokį tarnybinį aplaidumą?

Veidaknygė

Jau kelios dienos mūsų viešojoje erdvėje siautėja baisus skandalas, kurį sukėlė žymi komedinio amplua aktorė Asta Baukutė.

Norėdama išreikšti savo karštus judofilinius jausmus ir simpatijas velionio Leonido Donskio pusbroliui Simonui Donskovui, pastaroji nesugalvojo nieko gudresnio, nei laidos filmavimo metu mėtyti nacistinius saliutus, vaizduoti A.Hitlerio-Č.Čaplino ūsiukus bei šūkalioti priekaištus, kad grojant dainą niekas nedrįso paminėti išrinktosios tautos vardo!

„...Pasidomėjus, kodėl atspėjusi S. Donskovo dainą A. Baukutė ėmė garsiai rėkti „žydas“, ši patikino, kad tai tiesiog jo tautybė. „Jis mano draugas. Jo pusbrolis amžiną atilsį Leonidas Donskis, mano geriausias draugas, tai pat. Mes draugaujame, – kalbėjo pašnekovė. – Turbūt žinote, kad pasaulyje žydas yra pats stipriausias ir giliausias visomis prasmėmis.“

Atvirai sakant, ne pati išmintingiausia reakcija šiais tolerantiškais laikais.

Tačiau derėtų nepamiršti, jog mieloji Asta yra aktorė! O tikėtis iš tos profesijos atstovo itin didelio intelektualumo būtų nedovanotinas naivumas ir profesijų pasaulio nesuvokimas. Aktoriaus darbas yra vaidinti įvairius personažus ir perdėm aukštas intelektas tam gali tik trukdyti.

Ypač sėkmingai vaizduojant visokius kvailelius, nes žiū – proto blyksniai ims ir prasikiš sugadindami vaidmenį!

Bet palaukite – juk tai nebuvo tiesioginio eterio laida! Pranešama, kad LTV buvo rodomas jau įrašytos laidos įrašas!

Tokiu atveju man nėra suprantama, kodėl šis spontaniškas aktorės judofilijos proveržis, išvirtęs į skandalingą nacistinį akibrokštą viešojoje erdvėje, pateikiamas kaip ... A.Baukutės skandalas?

Aktorė filmavimo metu gali nusišnekėti, nesusivaldyti, nusičiaudėti, jai gali nukristi sijonas ar plyšti aptemptos kelnės, bet juk tam ir egzistuoja tokia profesija, kaip televizijos laidų montuotojai ir režisieriai, kad visi tie nesklandumai nepasiektų žiūrovų akių!

Kaip taip nutiko, kad šiuo atveju spontaniškas nacistinis akibrokštas nebuvo iškirptas montuojant laidą ir pateko į valdiškos televizijos eterį?

Per klaidą?

O koks tos klaidos vardas, pavardė ir užimamos pareigos LTV? Kieno pareiginėje instrukcijoje įrašyta „šalinti necenzūrinius ir nepolitkorektiškus laidos dalyvių pasireiškimus“ bei „užtikrinti į eterį išleidžiamų laidų kokybę ir atitiktį įstatymų reikalavimams“?

Kas už tai valdiškoje televizijoje mokesčių mokėtojų pinigus gauna?

Per porą skandalo dienų visuomenė taip ir nesulaukė atsakymo į šiuos elementarius klausimus.

Panašu, jog LTV vadovybė, padedama draugiškos žiniasklaidos, bando skandalą suvesti tik į A.Baukutės išpuolį visaip nukreipdama dėmesį nuo savo asmeninės-politinės atsakomybės už tai, kad jų vadovaujamoje televizijoje tapo įmanomas nacistinių akibrokštų demonstravimas prime time metu!

Laikinai einantis LRT generalinio direktoriaus pareigas A.Siaurusevičiaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis graudenosi:

„... Esu šokiruotas. Tai niekaip nesiderina su LRT propaguojamomis vertybėmis. Kaip atsakingas už LRT programą ir laikinai einantis LRT generalinio direktoriaus pareigas, nuoširdžiai atsiprašau mūsų žiūrovų. Apie incidentą informuotas LRT generalinis direktorius priėmė sprendimą laidą nedelsiant stabdyti. Šeštadienį numatyti projekto filmavimai neįvyks. Laida jau išimta iš LRT Mediatekos, nuimti savaitgalį suplanuoti kartojimai“.

Šokiruotas? Apsiverkė? Reiškia užuojautą žydų bendruomenei?

Palaukite – argi tokia turėtų būti atsakingo vadovo reakcija į PR katastrofą jo vadovaujamos televizijos eteryje, kurios priežastis yra tiesioginis tos televizijos darbuotojų aplaidumas?

Kur ponų R.Paleckio ir A.Siaurusevičiaus pareiškimai apie atsakomybės prisiėmimą už nacistinį akibrokštą jų vadovaujamame eteryje ir atsistatydinimą iš LTV vadovų pareigų be išeitinių pašalpų?

Dar keisčiau – kodėl žiniasklaida ir valdantys politikai dar nepareikalavo visuomenine save tituluojančios valdiškos televizijos vadovų galvų?

Kitose valdiškose įstaigose vadovams tenka atsakyti už visokius smulkius pavaldinių tarnybinius nusižengimus, o čia juk ne kokia vairuojanti girta kaip tapkė pageidavimų koncertų vedėja – čia Putino Agitpropo pasičiuptas baisus nacistinis akibrokštas, sukėlęs milžinišką žalą Lietuvos įvaizdžiui!

Tai negi ponams R.Paleckiui ir A.Siaurusevičiui pavyks išsisukti nuo atsakomybės už tai, ką pridirbo LTV eteryje?

Veidaknygė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Povilas       2017-01-11 15:11

Na, susiradau aš tą laidą. Peržiūrėjau.
Nėra apie ką kalbėti. Baukutė, dėl to jog galvoti nesugeba, įmetė naują glėbį malkų į seniai užkurtą verslą.
Verslas sukasi. Baukutė dega.
Tiek būtų žinių...
Bet!!!
Abejingai pamiršti šios laidos nepavyko.
Pašiurpino tai, kad niekam neįdomu, nebaisu ir niekas niekam nesiskundžia dėl kitos - tikrai rimtos bėdos:
Toje pat laidoje mažametė mergaitė su ausinėmis klausosi ir kartu dainuoja štai tokio turinio dainušką:
.....
“Ryte ji man sako tu pasielgiai negražiai
Nepilnametė aš dar, kur tavo pinigai
Nesumokėsi aš tave į teismą paduosiu
Nebūk kvailas, nesilaužyk, susitarkim gražiuoju
Tai bent įkliuvau, neišlaikiau
Silpnumo akimirką pasidaviau, toliau bus tik blogiau
Aš nieko nedariau, nekalbinau jos,
Ji pati prie manęs lindo, aš nekaltas ji pati palindo

Ji lindo lindo po manim palindo (ji pati ji pati ji pati po tavim palindo)”
....
Tai transliuojama visai Lietuvai.
Visiems viskas gerai?
Jokio kriminalo čia niekas nemato?
Tikro kriminalo!

Julius        2017-01-10 16:40

Kartais būna tokių paradoksų - p. Navickas, aistringai burnodamas liberalų statytinius p. Siaurusevičių ir p. Paleckį, kloja raudoną kilimą paralelėms su 1937 m. Sovietija. Juk užteko užklijuoti p. Baukutei “fašizmo propaguotojos” etiketę, kaip tučtuojau prasidėjo visa eilė atsiribojimų, apgailestavimų, viena ponia net reikalauja, kad aktorė jos nebeparodijuotų... Lauktina, kad greitai kokia nors medija parodys pvz. aktorių mitingą, kuriame bus reikalaujama atitinkamų žinybų imtis griežtų priemonių prieš šią.... Ar šių ponų “galvos” apskritai vertos to, kad leidžiamos laisvės dozė dar labiau susitrauktų? Nebent yra didžiulis noras tapti kokios nors diktatoriškos jėgos ištikimais opričnikais, svaigstančiais nuo kitų engimo, žeminimo ir trypimo laisvės.

Elena       2017-01-10 15:57

Pavyks ,nes tai elektros skydineje dirbes Siaurusevicius ir paleckio anukas.

Mix       2017-01-10 14:46

Pritarčiau ponų Siaususiavičiaus ir Paleckio atstatydinimui, kadangi jiems vadovaujant iš LRT dingo kultūra. Negaliu pamiršti, kai kitame televiziniame šou, skambiai pavadintame “Auksinis balsas”, vienas iš dalyvių po kiekvieno dainos posmo pagarsindavo rusišką keiksmažodį. Buvau šokiruota ir dar iki šiol negaliu pamiršti tos ne pagarbos žiūrovui.

Grybų karas       2017-01-10 13:24

Grybai, - Astos ranka pakelta į viršų,o nacistinis pasveikinimas - ranka horizontaliai- pirmyn į priekį -išmetama.Jau vien iš to negalima sutapatinti šių dviejų judesių.Dabar ,nuo šiol, jeigu prašysit žodžio kokiame nors piliečių susirinkime,ir pakelsite ranką - galite būti pakaltinami nacių garbinimuir jų ideologijos skleidimu.

Al.       2017-01-9 23:58

,,stebuklu krastas ar samoninga provokacija” - 100 %.

Irena       2017-01-9 10:57

Straipsnyje iškeltas labai rimtas ir teisingas įvertinimas/sprendimass.

Tokiais “akibrokštais” juokauti turi būti griežtai uždrausta.

Vieną        2017-01-9 10:16

kartą reikia baigti su siaurais ir paleckiukais. Jų vieta - valyti gatves. Ir pabarstyti šaligatvius, kad padorūs žmonės nepaslystų.

stebuklu krastas ar samoninga provokacija       2017-01-9 10:15

debilavota, bet itin slidi ir landi aktore(idealiai tinkanti ir besispecializuojanti vaidinti ivairaus plauko idiotus)besibiciuliaujanti su iskiliausiais isrinktosios tautos atstovais musu kraste bei mananti kad zydai yra visomis prasmemis tobuliausi sutverimai zemeje, staiga, laidos filmavimo metu ima elgtis taip issaukianciai, kaip sau neleistu elgtis net didziausi antisemitai.
Bet visi elgiasi kuo ramiausiai. Laida nufilmuojama ir be problemu patenka i itin tolerantiskos bei daug demesio isrinktosios tautos kulturai bei religijai skiriancios nacionalines televizijos eteri. Kilus skandalui, savaime aisku kad kaltu nera.Vis labiau puciantis skandalui, vis garsiau transliuojama ir suponuojama, kad kalta yra genocida vykdziusi lietuviu tauta, kurios elitas, exparlamentarai yra slykstus nacistai, antisemitai.

Stasys       2017-01-9 10:11

Nieko baisaus ir absurdiško nematau tame baukutės pasispardyme. Juk ji artistė, kartais pakankamai keistoka su kompleksais. Iš tiesų per daug trydaliojam dėl smulkmenų. Galėjo režisieriai iškirpti jos šou, bet matyt, kažkam tas visa ardymelis reikalingas buvo, kad praleido, gal, triukšmo norėjo, ar kai kam suteikė peno, kad Lietuvą burnotų.

mama iš kaimo       2017-01-9 8:43

  Iš karto nesupratau,iš ko čia daroma problema, visas skandalas atrodė taip kvailai, bet paskui prisiminiau “skandalą’ apie Mios ar Zvonkės nagą, užpildžiusį televizijas gal porą savaičių, jei ne ilgiau, ir viskas stojo į savo vietas.
  Įdomu tik viena - kodėl nebuvo jokio skandalo, kai gerbiamas tolerastas iš Vilniaus savivaldybės pasiuntė labai toli visą Lietuvą, kurios valdyme dirba.
  Bet gal Baukutė svarbesnis asmuo, “reprezentujantis Lietuvą”, o jos “gestai, vaizduojantys Hitlerį” /po šiai dienai nesuprantu, kaip įmanoma vienu gestu pavaizduoti žmogų/ žemina Lietuvą labiau, nei atviras kažko “dėjimas ant Lietuvos” jai atstovaujančio valdžažmogio.

Joks čia ne akibrokštas-       2017-01-9 3:18

tai eilinė lietuviška TRYDA iš nieko.

Tarabilda Stasiui       2017-01-9 0:34

Tai nors sakot, kad Jums keista, iš tikro juk suprantat, kad nieko keisto nėra. Priešingai, viskas labai dėsninga.

Stasys       2017-01-9 0:31

Man labai keista, kad siauriusevičius liko savo poste po kai “broliavimosi” su transformatorium. Kaži kodėl ? O apie paleckiuką geriau nekomentuosiu.

Vilė       2017-01-8 23:12

Jei ne ta režisierių praleista nesąmonė, būčiau nesužinojusi, kad LRT tokios laidos buvo.

Pensininkas       2017-01-8 23:01

Perskaičiau šia tema daug straipsnių ir nesuprantu kas buvo. Ar galite kas nors paaiškinti ką blogai Baukutė padarė? Jei jau gyvename tolerancijos laikais kodėl nebegalime toleruoti tokio poelgio?

Dočys       2017-01-8 22:30

Kurvalinskas žiūrėjo žiūrėjo ir pražiūrėjo.

Klausimas       2017-01-8 21:12

tai buvo režisūrinis sprendimas? Jei taip, tai prie ko čia aktorė?

suderinta provokacija       2017-01-8 21:09

puikiai dirba rebiatos.
vieni biudžetą tuština, kiti - provokacijas rengia.
treti klykia:  holokaustas, lietuviai žydšaudžiai !!
——-
(kaip reaguoja tarnybos, tai aišku, kad tame spektaklyje dalyvauja - ir savo dalį pasiima - GP ir VSD rebiatos)

Gal tai buvo       2017-01-8 20:30

personažas ir jo siužetas?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.