Dienos aktualija, Žmogaus teisės, Žiniasklaida

Raimondas Navickas. Lenkija apgins savo piliečių žodžio laisvę nuo socialinių tinklų savininkų/administratorių cenzūros. Net pavydu

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gruodžio 31 d. 15:43

20     

    

Raimondas Navickas. Lenkija apgins savo piliečių žodžio laisvę nuo socialinių tinklų savininkų/administratorių cenzūros. Net pavydu

Internetų milijardieriai neturi teisės užčiaupti burną teisėtas nuomones reiškiantiems žmonėms. Lenkija apgins savo piliečių žodžio laisvę nuo socialinių tinklų savininkų/administratorių cenzūros

Žvelgiu į kaimyninę šalį ir ima pavydas.

Tenykštė valdžia nutarė ne žodžiais ir padūsavimais, o konkrečiais teisės aktais ir milžiniškomis baudomis apginti savo piliečių konstitucinę teisę į žodžio laisvę nuo socialinių tinklų ir interneto platformų savininkų cenzūros prisidengus nuoroda į nerašytines „tinklo taisyklių“ nuostatas.

Taip nutiko po to, kai internetų milijardieriai išdrįso blokuoti Vengrijos vyriausybės oficialius akauntus Twiteryje bei šalinti Lenkijos parlamentarų įkeltą turinį.

Belieka tikėtis, kad ir mūsų valdžia pasimokys ir tiesiog nusikopijuos kaimynų patirtį. Kitu atveju netrukus gali tekti rašyti iš kokio lenkiško IP, kad Zuckerbergo klapčiukai bijotų kišti nagus prie turinio.

Taigi, naujiena:

————————

breitbart.com (vertimas į lietuvių kalbą iš infa.lt; vertimo kalba taisyta Tiesos.lt):

„Lenkijos Teisingumo ministras Zbigniewas Ziobro praėjusį ketvirtadienį paskelbė imsiąsis niciatyvo teikti įstatymo projektą, kurio tikslas – suteikti interneto vartotojams galimybę pateikti skundus dėl jų įrašų, nuotraukų ar video pašalinimo ar paskyros blokavimo, o taip pat įsteigti specialų Žodžio laisvės teismą, kuris nagrinėtų tuos klausimus.

Z. Ziobro teigė, kad įstatymo projekto tikslas – suteikti Lenkijos interneto vartotojams galimybę pajusti, kad jų žmogaus teisės yra ginamos ir kad jų įrašai bei profiliai negali būti savavališkai šalinami iš internetinių platformų.

Visas įstatymo projekto pavadinimas skamba taip: „Įstatymas apie laisvę reikšti savo nuomonę, o taip pat ieškoti bei skleisti informaciją internete“.

Pagal šio įstatymo projekto nuostatas, socialinių tinklų administratoriams nebus leidžiama šalinti jų paslaugų vartotojų įkelto turinio ar blokuoti jų paskyrų, jei jose esantis turinys nepažeidžia Lenkijos įstatymų.

Postų, vaizdų, komentarų pašalinimo ar vartotojo paskyros blokavimo atveju skundą bus galima nusiųsti socialinio tinklo platformos administratoriams, kurie turės per 24 valandas jį apsvarstyti ir pateikti atsakymą.

Per 48 valandas nuo socialinio tinklo administratorių sprendimo priėmimo vartotojas galės pateikti Žodžio laisvės teismui prašymą grąžinti jam prieigą prie paskyros ar atstatyti Lenkijos įstatymų nepažeidžiantį turinį. Žodžio laisvės teismas tokius skundus išnagrinės per septynias dienas nuo jų gavimo, o visas procesas turės vykti elektroniniu būdu (internetu).

„Dažnai ideologinės cenzūros tendencijų aukomis tampa ir įvairių Lenkijoje veikiančių grupių atstovai, kurių turinys pašalinamas ar užblokuojamas vien dėl to, kad jie išreiškia pažiūras ir nurodo vertybes, kurios nepriimtinos bendruomenių požiūriu […] darant vis didesnę įtaką socialinių tinklų žiniasklaidos funkcionavimui“, – sakė p. Ziobro.

„Mes suprantame, kad tai nėra lengva tema, taip pat mes suprantame, kad internete turėtų būti garantijų sfera visiems, kurie jaučiasi šmeižiami, įvairaus turinio, kuris gali turėti neigiamą poveikį kitų žmonių laisvės sferai, ribojimo sritis “, – sakė jis. „Bet mes norėtume pasiūlyti tokias priemones, kurios leistų tiek vienai, tiek kitai pusei pareikalauti sprendimo tokio organo, kuris galės nuspręsti, ar kurioje nors socialinio tinklo paskyroje rodomas turinys tikrai pažeidžia kito asmens teises ir gali būti pašalintas ar tai yra cenzūra“.

„Taip pat kiekvienas socialinio tinklo vartotojas turėtų turėti galimybę pateikti skundą dėl internete paskelbto turinio“.

Ministras pabrėžė, kad ministerija nori „subalansuoti“ santykį tarp asmens teisių pažeidimo ir žmogaus orumo įžeidimo sferos bei diskusijų ir viešų debatų laisvės, kuri „neturėtų būti ribojama remiantis bet kokios valdžios sprendimais“.

Jei specialusis Žodžio laisvės teismas priima sprendimą ieškovo naudai, jis turi būti vykdomas nedelsiant, o jeigu Lenkijos piliečiams paslaugas teikiančios interneto platformos ar socialinio tinklo administravimo tarnyba nepaklūsta tokio teismo nutarimui, Elektroninių ryšių tarnybos vadovas jai gali skirti iki 8 mln. zlotų (1,8 mln. EUR) administracinę baudą.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Diedas        2021-01-1 20:11

Sakai, kad vadovėliuose daugiau tiesos? Jei ne diletantai - paprasti žmonės mažai ką žinotų. Knygose apie istoriją daugiau melo nei intike.

Tvankstas       2021-01-1 15:13

Su Naujais Metais bičiuliai !
Sveikinimai su KARANTINO metais 2021 !
Yra gera naujiena iš Anglijos - tuščią Gloucestershire Royal Hospital filmavusi 46 metų moteris yra policijos areštuota.
Antsnukiuojama labai jau įtikinančiai - Mokslinis Kovidas turi triumfuoti !

štaziui       2021-01-1 15:07

staze, geriau tu neprasižiotum. Oralinius gabumus kitur demonstruok. Čia tau reikštis netinka.

gataka       2021-01-1 12:37

asmeninė informacija - XXI amžiaus nafta, kas valdo metaduomenis, tas gali koreguot, paveikt masių elgesį. ateityje apie asmenį informaciją rinks ir perduos į datacentrus ne tik išmanieji įrengimai ar kokios kavavirės, bet ir taip vadinami skaitmeniai paviršiai: stalviršiai, rūbai ir panašiai. jau dabar FAGMA (feisbuk, amazon, gugl, mikrosoft, epl) įtaka visuomenei išaugo tiek, kad grasina demokratijai, kaip ją supranta civilizuotas žmogus. gaima pasakyt, kad šiandieniniame pasaulyje demokratiją keičia manipuliacija piliečių elgesiu. jei šitai fermai nebus uždėtas apynasris tai vakarų civilizacijos laukia modernizuoto feodalizmo, pagerinto genetikos inžinerija (kurią, aišku galės sau leist tik turtingieji), laikotarpis.

Vivat Polska       2021-01-1 11:01

Šaunuoliai lenkai, tegyvuoja Lenkija

Diedas       2021-01-1 10:09

LIETUVIŠKA VIKIPEDIJA
XXI amžiaus informatyviai galutinai karūnuotos visuomenės absurdai.
Apie knygą viešai galima reikšti nuomonę jos net neskaičius smilesmile:):)
Naujų laikų pusrobočiui užtenka pažiūrėt vikipedijon ir jis viską žino, gali ginčytis ir įrodinėt tą vienintelę tiesą, kurią jam į tuščią makaulę įkrėtė kompiuteris.
Orvelo knygos ne literatūriniai šedevrai, bet jose tiek atvirų, paslėptų ir dviprasmiškų minčių, kad dviejų vienodų nuomonių negali būti. Nes tai filosofija.
Orvelo veikalus kiekvienas suvirškina pagal savo sugedimo laipsnį.
O Vikipedija sukurta durnint žmonėms. Nupaišyt Pasaulį ne koks yra o “kokio reikia”
Geriausias pavyzdys mano krašto istoriniai įvykiai.
Pagal vikipediją čia sukilimų prieš carą nebuvo, sukilėlių žandarai nekorė ir neplakė nagaikom iki mirties. Netgi šalia mano namų  sukilėlių kapelių ant kurių tebestovi seni kryžiai nėra.

 

Lietuviška vikipedija       2020-12-31 21:56

apie “Gyvulių ūkį” - “Knygoje apibūdinama, kaip pavieniai asmenys, turintys politinių galių, gali keisti ir manipuliuoti visuomenės ideologijomis. Aprašoma, kaip utopijos vizija tampa diktatūra.”

Diedas Orvelui       2020-12-31 20:53

Romane kiaulės buvo būtent komunistai.
Jie meldėsi portretui ūsuotam, storais antakiais, su pypke dantyse stabui.
Todėl, kol kare anglai su rusais buvo sąjungininkai, “gyvulių ūkio” Anglijoje nepraleido cenzūra.
Kad neįžeist Stalino.

Orvelas       2020-12-31 20:28

Rašiau apie ateitį. Kiaulės nebuvo vien komunistų vardas - tai VISŲ totalitaristų vardas. Šunys - omonas, chunveibinai, kom(hom)somolas, BLM, aNTIFA.

stasys       2020-12-31 20:20

DDD 2020-12-31 19:07 ...aš tik rašau kad tai muilo burbulas , o kaip žinia ir Lenkijoje jie vienodai spalvoti . Teisingai Diedas rašo .. viena sakyti kita padaryti , pas lenkus jau kuris laikas tokios briedovos idėjos gimsta ..na kad ir tas miestas ju be lgdt .

Diedas to DDD       2020-12-31 20:10

Pats gyvulių ūkio neskaitei.
Kažką girdėjai apie tai, tik labai iš tolo, bet komentarus rašai kaip išmanantis.
Orvelo romane kiaulės komunistai buvo užgrobę žmogaus trobą ir kurdami taisykles su išimtimis sau, valdė visą ūkį.
Šunys buvo tik komunistinių kiaulių sargai.

Diedas       2020-12-31 20:03

Straipsnyje neparašyta, kad lenkai priėmė kažkokį įstatymą ir bus būtent taip.
Rašoma, kad kažkoks tūlas Ziobro “imsiąsis iniciatyos teikti įstatymo projektą”
Jeigu autoriui pavydu lenkiškos tuščiapliurzytės, lai įsijungia lenkišką radiją, arba jūtūbe.
Tiek prisiklausys tiek “iniciatyvų:, kad ausys links.
Lenkai - slavai.
Kaip ir rusai, gali tauzyt gali nuo ryto iki vakaro neužsičiaupdami.
Kad tik dažniausiai nėra kam klauso.

DDD       2020-12-31 19:07

Kažkas pateisina Glavlitą ir minčių policiją, pasiekia Orvelo kiaulių ar net šunų kategoriją. Kaip dar žemai galima pulti, stasy?

Prašalietis       2020-12-31 19:06

Amerikoniškoje “demokratijoje žmonių žodžio laisvė ir visoss kitos laisvės yra šventas dalykas”, tik yra daugelį kartų istorijos patvirtinta viena smulkmena galiojanti visoms tiek senoms, tiek naujoms proamerikinėms “demokratijoms”- gali “laisvai tautiškai ir patriotiškai” dainuoti ką tik nori, bet gausis kieno vežime sėdi to ir daina skamba….. Kad neatsitiktų kokių nesusipratimų, kiekvienoje “demokratijoje” būna “demokratijos gynimui, tautinio” choro “teisingam repertuarui” sudaryti ir t.t. įtaisyta vienas kitas užjūrio tankelis amerikoniško dirigento nepriekaištingam darbui užtikrinti…. Pavyzdys Vokietija, Lenkija, Lietuva ir t.t.

Jei galimybės LYGIOS,        2020-12-31 18:34

tai lai būna jos IŠ TIESŲ lygios!
Jei niekas neužčiaupia tų, kas sklaidosi viešumoje (net ir vaikams girdint ir matant!!!) apie savo požiūrį, kiek turi būti lyčių, ir kad reikia didžiuotis, jei tavo lytiškumas neatitinka gamtos tvarkos,  ir kad vienos lyties pora yra šeima,
tai niekas neturi teisės užčiaupti ir mano priešingos nuomonės, drausti man ginti savo vaikus nuo tokios ,,pažangos”!
Viskas labai paprasta - ginate lygias galimybes, teises, tai ir patys to mūsų atžvilgiu laikykitės, kad ta jūsų ,,lygybė” kasdien vis ,,fašisčiau” nekvepėtų...

stasys       2020-12-31 17:52

O kas nutiks kai twiter ilgai nemastę pasakis , susikūrkite savo socialine platforma ir ten tvirkinkitės savo laisvu žodžiu . Ne paslaptis jog lenkai daug daugiau nukentės jei pabandys be ES įvestu suvaržymų tiems patiems tinklams dar ir atskiras savo .Ta žinutė skamba kaip ydioto išmislas visus čia sveikinant su balandžio 1d. Na rusai pabandė youtube prispausti dėl krentančiu peržiurų jame kiseliovo , teko pabučiuoti sau į ūž..pipt ir pripažinti ta faktą jog būtina kurti savo nacionaline platforma . Ar nuo tokiu problemu spręndimo , va taip, pagerės laisvo žodžio reitingas socialiniuose tinkluose ? Vargiai ..juk ne ‘zurofai’tas teksto apribojimo taisykles sugalvoja ?..tie patys ‘navickai’ ir ju supratimas kas yra bendros taisyklės elgesio viešumoje . Na dabar jau tapo įprasta viskuo kaltinti žiniasklaidą ..o va paimi kokio “brazulio” str. ir nėra apie ka skaityti ..tik pliurpimas į viena dūdą ..su sau panašiais .

Lenkija       2020-12-31 17:51

ir vėl priekyje. Gal jau pradėti mokytis lenkiškai? Nes lietuviams laisvės nuo cenzūros ir vėl gali tekti laukti dešimt metų.

Tvankstui       2020-12-31 17:44

Tikriausiai koks nors lenkas galės įkelti necenzūruotą-originalų įrašą ir tada jis nebegalės būti ištrinamas.

tikrai pavydu       2020-12-31 16:27

Lenkijos valdzia jau anksciau su facebooko cenzura kovojo, dar pries visa sita europine isterija del teises virsenybes principo. Tikrai pavydas ima, kaip jie tvarkosi sitoje sferoje. Aisku, dabar bus sunkiau nes naujoji JAV admninistracija darys spaudima. Jiems tai ir bendrai amerikietisko verslo interesu gynimas uzsienyje, kas yra sventa visoms administracijoms, ir tuo paciu tinkamos ideologijos propagavimas per situos internetinius gigantus. Lenkijos valdziai ir diplomatams ateina dar sunkesnio darbo laikai. Musiskiams tai aisku negresia, nes musu valdziai tai nerupi, o is tikruju jie tyliai dziaugiasi ir pritaria tam, kas bendrai pasaulyje yra didziuju IT leftistu organizuojama

Tvankstas       2020-12-31 16:07

Gražu, kad Lenkijos vadovybė gina žodžio ir minties laisvę.
Bet kaip tai įgyvendinti tikrovėje, kai blokuojami cenzūruoti D. Trump ir jam artimos bendrijos narių kalbos, pasisakymai ?


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.