Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Raimondas Navickas. Kodėl vėl bandomas griauti lietuvių-žydų konsensusas dėl praeities didvyrių vertinimo?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 2 d. 20:35

22     

    

Raimondas Navickas. Kodėl vėl bandomas griauti lietuvių-žydų konsensusas dėl praeities didvyrių vertinimo?

Atrodo, elementaru – istoriniai veikėjai turi būti vertinami savo epochos kontekste. Kodėl vėl bandomas griauti lietuvių-žydų konsensusas dėl praeities didvyrių vertinimo?

Propagandistai visuomet pasižymi tuo, kad „negirdi“ kitos pusės pozicijos ir argumentų. Tiesiog užsispyrę kartoja ir kartoja tą patį per tą patį, prieidami iki to, kas šiaip jau vadinama „argumentum ad nauseum“.

Štai ir apie Kazio Škirpos, Jono Noreikos-Generolo Vėtros, Ambrazevičiaus-Brazaičio bei kitų vardų įamžinimo jokiais formatais netinkamumą mums yra kartojama ir kartojama tais pačiais žodžiais, be jokių bandymų nuginčyti oponentų pozicijos pagrįstumą ar argumentaciją.

Pradžioje Agitpropas bandė aiškinti, kad mūsų didvyriai yra susitepę rankas nekaltų žmonių krauju. Tačiau po to, kai istorikai tai paneigė, buvo persijungta į kažkokį keistą moralizavimą.

Pretenzijos lietuvių didvyriams keliamos gana komiškos. Taikant jiems standartus, kurie anuo metu nebuvo taikomi. Prikišamas „antisemitizmas, tikras ar socialinis rasizmas, seksizmas, homofobija, ksenofobija, netolerancija“ ir etc.

Suprantu, kad V.Bachmetjevas ir kiti šiuo atveju norėtų apsiriboti tik konkrečių veikėjų paminklų griovimu ar atminimo ženklų trynimu. Tačiau ir jie turėtu suprasti, kad ad hoc atvejais nebus apsiribota.

Precedentas netruks tapti PAGRINDU NAUJAI TAISYKLEI, o to pasekmės mums, lietuviams, bus skaudžios. Nesunku suvokti, beje, kad tos naujos taisyklės ir vertinimai be istorinio konteksto kitai pusei nebus taikomos.

Todėl pakartosiu savo seno posto citatą, kuriame yra išdėstyta šio klausimo esmė – kodėl mums negalima nusileisti nė per nago juodymą:

* * *

Kertinis temos akmuo, kurį pabrėžė Vytautas Sinica, yra štai koks:

„....valstybei, kuri ir stato paminklus arba vadina gatves žmonių vardais, esminis yra tų žmonių indėlis į valstybingumą, o ne tikros ar tariamos pažiūros ir vertybinės orientacijos. Nėra baltų ir juodų istorinių asmenybių.

Vertindami, kaip tą siūlo daryti Škirpos, Vėtros ir Brazaičio nebegerbimo šalininkai, labai lengvai prieisime tašką, kai turėsime griežtai nebegerbti VISŲ istorinių asmenybių iki XX amžiaus vidurio – ar dėl jų autoritariškumo, ar dėl jų antisemitizmo, ar dėl žiaurių įstatymų leidimo ir t.t.

Toks požiūris tiesia kelią į visuomenę be jokios istorinės ir valstybinės sąmonės ir yra labai pavojingas valstybės saugumui. JAV nedaro tokių klaidų, nors visi jos kūrėjai – rasistai vergvaldžiai.“

 

* * *

Visiškai teisingai. Tik norėčiau papildyti keliais pastebėjimais ta pačia tema:

Nepriklausomybę iškovojusioje Lietuvoje po Atgimimo tarp lietuvių valstybės ir žydų bendruomenės buvo rastas saliamoniškas kompromisas dėl Lietuvos istorinių veikėjų biografijų bei veiklos kontroversijų vertinimo.

Buvo nustatytas labai aiškus ir vienareikšmis kriterijus, pagal kurį ir buvo nubrėžta tolerancijos riba tų personažų veiklai vertinti.

Tai – dokumentais ir faktais įrodytas asmeninis dalyvavimas taikių Lietuvos gyventojų žudyme ar tiesioginis prisidėjimas prie tokių žudynių organizavimo.

Jeigu toks faktas yra nustatomas kompetentingos Lietuvos valstybės institucijos – joks tokio susitepusio istorinio veikėjo herojizmas kovose už Lietuvos laisvę ar dideli nuopelnai lietuvių tautai nebeturėjo reikšmės.

Be jokių svyravimu tokie žmonės buvo ir yra braukiami iš Lietuvos panteono, iš jų atimami valstybiniai apdovanojimai, naikinami pagarbos jiems ženklai viešose vietose.

Lietuviai vardan taikos tai padarė – atsisakė gerbti tuos, kurie labai nusipelnė mūsų valstybei ir liejo savo kraują už jos laisvę. Tiesiog tai yra padoru ir sąžininga mūsų bendratautiečių žydų atžvilgiu. Nes sunku būtų kalbėti apie mūsų bendrą visiems Lietuvą, jeigu dalies jos taikių gyventojų žudikai būtų garbinami ir šlovinami.

Dvidešimt kelis metus šis kompromisas užtikrino sutarimą ir gerus santykius tarp lietuvių bei žydų. Tačiau vos praėjus keleriems metams kai kas, akivaizdžiai inspiruojamas užsienio jėgų, užsimanė stumtelėti sutarto kompromiso ribą ir nuleisti vertinimo kartelę gerokai žemyn.

Prasidėjo tariamų žydšaudžių masinių sąrašų, pagamintų iš Lietuvos partizanų martirologo, publikavimai. Tūkstančiai iškiliausių Lietuvos partizanų buvo apskelbti taikių gyventojų žudikais ir žmogžudžiais. Be jokių dokumentų ar rimtų įrodymų – tiesiog remiantis kažkokiais tauškalais bei pramanais.

Lietuvos teisėsauga ir istorikai geranoriškai ištyrė tuos kaltinimus ir net nustatė kelis ar keliolika atvejų, kuomet išties vokiečių okupacijos laikais kai kurie partizanai buvo susitepę nekaltų žmonių krauju. Bet visi kiti tūkstančiai atvejų jokio dokumentalaus ar faktinio patvirtinimo nerado.

Panašu, kad tie partizanų kaltinimai žydšaudystėmis tebuvo antilietuviškos propagandos išpuolis.

Bet tai buvo tik puolimo pradžia.

Netrukus kai kurie žydų veikėjai pradėjo aktyviai pūsti į vieną dūdą su Putino Agitpropu, iš pasalų puldami Lietuvos istoriją ir niekindami jos didvyrius.

Aplink Rusijos senatoriaus ir tos šalies žydų veikėjo Špygelio vadovaujamą „antifašistinę“ organizaciją „Mir bez nacizma“ Lietuvoje pradėjo telktis prorusiškos ir antilietuviškos jėgos – nuo A.Paleckio iki D.Katz’o-E.Zuroff’o tandemo su ištikimų parankinių šutve.

Netikėtai kartu su jais pradėjo dūduoti ir pasų kolekcionavimu pagarsėjęs Briuselio gyventojas Sergėjus Kanovičius, su A+A L.Donskio bei skandalingojo Vilniaus tarybos nario Marko Adamo Haroldo parama organizavęs J.Ambrazevičiaus-Brazaičio, Generolo Vėtros ir Kazio Škirpos šmeižto ir niekinimo kampaniją viešojoje erdvėje.

Kalbama apie tai, kad šie veikėjai akiplėšiškai spjauna į ankstesnį kompromisą su lietuviais ir nebesilaiko nerašytinių susitarimų dėl to, kad istorinių veikėjų vertinimo riba eina per įrodytą ir dokumentuotą asmeninį dalyvavimą taikių žmonių žudynėse ar jų organizavime.

Dabar jie vis įžūliau ir garsiau reikalauja, kad lietuviai brauktų iš panteono ir verstų nuo pjedestalo savo didžiavyrius tiesiog dėl to, kad kažkas sumanė apkaltinti juos visokiais neegzistuojančiais „nusikaltimais“.

Pavyzdžiui, antisemitizmu. Kaip žinia, tai nėra joks nusikaltimas, o visi labo subjektyvaus vertinamojo pobūdžio terminas be jokios apibrėžtos ir nusistovėjusios reikšmės. Kuriuo labai patogu manipuliuoti antilietuviškoms jėgoms savo kurstytojiškais tikslais.

Kaip jie patys grasina, Ambrazevičius-Brazaitis, K.Škirpa ir Generolas Vėtra – tik pradžia. Ateis eilė ir V.Kudirkai, ir kitiems Lietuvos istorijos titanams. Nes nuleista vertinimo kartelė sudaro antilietuviškoms jėgoms puikias galimybes apjuodinti ir suniekinti VISUS, be išimties, garsius ir nusipelniusius Lietuvai ir lietuviams didžiavyrius.

Būtų labai kvaila ir netoliaregiška lietuviams pasimauti ant tokio buko baslio. Visi tie veikėjai turi nedelsiant gauti deramą atkirtį ir viešai būti informuoti, kad jokių nuolaidų dėl kompromisinio sprendimo nebus.

Ir kad visi bandymai įžūliai šmeižti Lietuvai nusipelniusius asmenis, dėl kurių dalyvavimo ar tiesioginio prisidėjimo prie taikių gyventojų žudynių vykdymo ar organizavimo NĖRA dokumentuotų ir neabejotinų įrodymų, bus vertinami, kaip mūsų valstybei ir tautai priešiška, t.y. antilietuviška veikla. Su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.

Atvirai sakant, labai keista, kad tokia elementari sąlyga nebuvo savo laiku įrašyta į tą Vyriausybės susitarimą su tarptautinėmis žydų organizacijomis bei LŽB dėl šimtamilijoninių kompensacijų už prarastą religinių žydų organizacijų turtą, nors jos reikalingumas buvo akivaizdus jau tada.

Susidūrę su grėsme nebegauti tų srauniai tekančių iš Lietuvos biudžeto lėšų, rimti žydų veikėjai greit būtų pastatę į vietą tuos antilietuviškai nusiteikusius savo tautiečius, kurie bando lipti lietuviams ant galvų, niekindami ir šmeiždami mūsų herojus.

Bet gal dar ne vėlu panaudoti šį mechanizmą?

Nes net ir ponia adv. F. Kukliansky pastaruoju metu kažkaip dažnai pradėjo reikštis, tarsi dirbtų „Russia Today“ Vilniaus skyriaus vadove, o ne Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke.

Laikas pastatyti viską į deramas vietas. O tam būtina priminti visiems būtinybę laikytis sutarto kompromiso istorinių personažų vertinime.“

 

* * *

Taigi, kalbėti ir diskutuoti būtina dėl bendrų VERTINIMO KRITERIJŲ, kuriuos galėtume taikyti visiems ir visų tautų didvyriams, o ne dėl konkrečių lietuvių tautos didvyrių suniekinimo pagal kažkokius neaiškius ir niekam daugiau netaikomus pagrindus.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to E951 2019-07-5 9:47        2019-07-5 13:29

Gal skeptikas kalba apie Menachemą Beginą ir jo darbelius Palestinoje?
Tą patį, kuriam 2012 m. rugsėjo 24 d. Vilniuje,
ant Lukiškių kalėjimo sienos (Lukiškių skg. 6) atidengta memorialinė lenta?

E951       2019-07-5 9:47

>skeptikui. tu čia apie Rainių miškelį?

pastebėjimas       2019-07-4 16:28

Vienas iškiliausių mūsų epochos žmonių Henris Fordas buvo užkietėjęs antisemtitas. Ir ką? Šiandien net Izraelio specialiosios tarnybos ir kariuomenė noriai naudojasi “Ford” automobiliais.

O juk jau ir tais laikais būta hipersionistų, deklaravusių siekį sukurti Izraelio valstybę, nusidrieksiančią nuo Nilo iki Eufrato.(!) Įsivaizduoju, kaip jie erzino ir provokavo daugelį europiečių tada žydo-iubermenšo įvaizdžiu ir klojo pamatus, galbūt net sąmoningai, Holokausto tragedijai. O čia dar žydai - megakibuco eksperimentatoriai neaprėpiamuose krauju užlietuose Maskolijos tyruose.
Derėtų atkreipti dėmesį ir susimąstyti ar buvo hipersionistams Holokaustas tragedija, ar sutrumpintas 40 metų klaidžiojimo po dykumą variantas? Dauguma Europos žydų nenorėjo būti žydais, jie norėjo būti vokiečiais, prancūzais, olandais, čekais ir t.t. Jų santykį su žydų tauta ir tradicijomis daugiausiai galėjo akcentuoti nebent savo žydiškų šaknų radikalus neneigimas. Jiems ir Hitleris netrukdė, ir kilnoti ranką Heil! jie nesibodėjo. Kad jie žydai, jiems priminė tik Himlerio galvažudžiai, kai griebė juos nepriklausomai nuo to, kokios nacijos atstovais šie jautėsi. Tai ir paklojo pamatus geriausiems ir protingiausiems žydiško kraujo turėtojams vėliau pradėti kurti Izraelio valstybę. Nes kraujomaišos suluošintus tapatybę saugojusius žydus tiesiog nušlavė Himlerio galvažudžiai su pasišlykštėjimu, beveik neliko jokio balasto, Izraelis sėkmingai atlaikė pirmuosius arabų kontrpuolimus.

skeptikas       2019-07-4 15:37

kai jūsų vaikus ir anūkus nuvarys į miškelį ir daužys jiems galvas į medžius , tai bus įdomu ar kabinsit lentas tiems budeliams pagerbti .

Karabasas stasiui       2019-07-4 9:39

Ir čia tu nuo medžio nulipai?
Istorinę tiesa ieškai?
Blusas eik traiškyt.

Almantas       2019-07-4 8:49

Pasigirsta komentatoriu aiskinanciu,kad gal ir gerai,kad nebuvo desovietizacijos,suprask kam cia kapstytis praeityje,kad reikia su visais sugyventi suprask Vilnius daugianacionalinis miestas ir tt.Bet LIETUVA YRA CIA!Cia yra musu tevu ir proteviu zeme ir niekas neturi teises mums aiskinti pagal kokius kriterijus mums laikyti didvyriais vienus ar kitus zmones.Pagrindinis kriterijus tai NUOPELNAI LIETUVOS VALSTYBEI kokia ji maza ir gal but kai kam nesvarbi bebutu.O jeigu kam nors cia nepatinka kagi,rusai turi savo Rusija,lenkai savo Lenkija,zydai savo Izraeli,tegul vaziuoja i savo proseneliu zemes ir negadina nervu nei sau nei mums.Mums trauktis nera kur,cia yra musu TEVYNE ir jeigu kokiam kitatauciui ji yra nepriimtina kagi,laimingo kelio,mes kaip nors ir jau be jusu cia tvarkysimes.

stasys        2019-07-4 6:51

Vargiai čia kalti tik tie radikalus žydai ir jiems pataikaujantis naujai kepti politikai , mes lietuviai prie to prisidėjome patys laiku neužpildę faktais to istorijos tarpsnio . Susitarimai susitarimais bet istorinė atmintis ne stalčiuose turi gulėti .. mintį manau patys pagausite , o juk gali viena diena taip nutikti kad ‚tobulindami‘ ta istorija imsime ir nebesirasime tu Haroldo nepriekaištingos reputacijos didvyriu Lietuvai ..Aš neįsivaizduoju kaip vienu Basanavičiumi galima pasverti visa ta tragiškai permaininga Lietuvos istorijos tarpsnį , pagal mane tai jei negali suprasti tu poelgiu motyvų negali ir tu žmoniu teisti . Lietuva išmintingai ir vėlesniais laikais atsisakė aktyvuoti de-sovietizacijos procesus atgavus nepriklausomybe ..bet kalbos ir norai teisti ir po šiai dienai nenutylą ir toliau kelia erzelį visuomenėje . Ne Vilniaus Mero galioje suvaldyti tuos procesus .. geras vadovas turi išmokti laviruoti tose istorinėse subtilybėse . Vilnius daugia- tautinis miestas ir įvairiais istorijos laikotarpiais buvo skirtingu tautų traukos centras ..tai kaip dabar toje istorinėje maišalienėje surasti ta viena tikrąjį teisųjį. ?  Aš tikiuosi kad dėl tu Ginčiu nepadaugės istorinės tiesos ieškančiu su kuvalda .. Kiek menkos tokios pastangos labai nesunku suprasti prisiminus generolą Vėtra .

Ramiros       2019-07-4 5:57

Kgb ir jo klapčiukai dirba išsijuosę. Būkime budrūs ir nepasiduokime jų užmačioms.

beje       2019-07-3 22:58

Pagal laikotarpį Škirpa buvo tiek pat antisemitas, kiek F.Kukliansky komunistė.

kokie "kriterijai" bus sekantys?       2019-07-3 22:35

Tai gal LŽB ir visokie neaiškūs bachmetjevai sudarys sąrašą kriterijų, kuriuos turi atitikti Lietuvai nusipelnęs žmogus? Buvo-nebuvo antisemitas(prie ko čia arabai?), vaikščiojo į bažnyčią, ar ne, aukojo labdarai, nuomonė Lenkijos atžvilgiu, nuomonė apie NKVD, į klimato atšilimą, vienalytes santuokas ir t.t. smile Įdomu, ar bent vienas sugebėtų įveiktų šiuos kriterijus? Ir kodėl Lietuvai nusipelnęs žmogus neturėjo būti antisemitu? Žydų visais laikais visokių buvo. Gal žmogus turėjo motyvų jų nekęsti? Antisemitais tais laikais buvo daugelis Europos intelektualų. Tokie kriterijai, kaip antisemitas, ar ne, turėtų būti vienas iš paskutinių kriterijų.
Vienu žodžiu, kas jau seniausiai pastebėta: durniai paėmė įkaitais Lietuvos visuomenę.
Dabar, tarkim, aš esu antisemitas. Važiuoju ir matau nuo kelio nuvažiavusią rūkstančią mašiną. Pribėgu ir matau, kad už vairo sąmonės netekusi Kukliansky sėdi. Aš turiu(teisę) ją gelbėti, ar kaip prakeiktas antisemitas turėčiau net nesiartinti?

erkė       2019-07-3 20:18

Esmė yra ta, kad LT teisingumo ministerija tarnauja Zurof-Putin šaikai.
Jei Skvernelis nesugeba paaiškinti tam ministeriui, kad tai jo šutvė turi inicijuoti faktų(žydų žudymų) tyrimą, tai už kokią partiją balsuojame? Liumpenai?
Jei mes neturime stuburo ir bet kam temokame lankstytis(ne tik Izraeliui ) o gal ir užpakalin lysti, tai apie kokią Lietuvą kalbame?
Labai viskas paprasta: tereikia nusistatyti kriterijus. Nušovei 1,5, ar 10 ar 50, išdavei 1,5 ar 10 ar 50 nesvarbu esi Vėtra ar Ichakas esi ištrinamas iš istorijos visi pagonai nuplėšiami ir be jokių komentarų. O tai dabar negalime pyktis su JAV-nesaugos nuo rusų, negalime pyktis su Lenkija-nepalaikys jevrosojuze ir t.t. ir pan. https://www.sena.lt/gamtos-mokslai/kazlauskas_ricardas-bestuburiu_zoologija tfu…
Visa bėda, kad Sąjūdžio “batkos”-bergio šaika nešė dokumentus maišais ir dabar tais dok-ais šantažuoja vieni kitus. Nepriėmė liustracijos įstatymo-turime ką turime.
Lieka tik teisingumo ministerį duchinti.

Archeologui       2019-07-3 16:27

tu esi ne archeologas o geriausiu atveju kapu isniekintojas. gal net is stasys

Citata (iš "Niekada neatleisiu?") iš M. Šernos fb        2019-07-3 15:46

“<...> Jėzus norėjo pasakyti, kad atleisti yra taip pat būtina, kaip ir kvėpuoti. Atleidimas turi būti nuolatinis procesas, tiesą sakant, gyvenimo būdas.
Atleidimas visuomet turi būti esamojo laiko kategorija,
nes tai niekada nesibaigiantis procesas”.
“Jis nori, kad elgtumės panašiai kaip Jis: atleistume savo priešams,
pozityviai galvotume apie mūsų nekentėjus, niekintojus ar išnaudotojus…”
[Iš Antoinette Bosco knygos “Niekada neatleisiu?”]
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Akis už akį (hebr. עין תּחת עין ajin tachat ajin), dantis už dantį
– Sefer ha-Berit teisės principo dalis, įtvirtintas Toroje izraelitų tautai:… taip turi atiduoti gyvybę už gyvybę, akį už akį, dantį už dantį,
ranką už ranką, koją už koją…

Tautinė savigarba - pavyzdys Lietuvai       2019-07-3 15:21

Visai neseniai 2019-05-13 BNS inf.:
Lenkija nusprendė atšaukti Izraelio pareigūnų vizitą po to, kai izraeliečių pusė paskutinę minutę pakeitė savo delegaciją ir užsiminė, kad per derybas pirmiausia bus koncentruojamasi į klausimus, susijusius su nuosavybės restitucija“,
– savo tinklalapyje paskelbė Lenkijos Užsienio reikalų ministerija.
Lenkijos ir Izraelio santykių įtampa padidėjo po praėjusių metų Varšuvos priimto įstatymo, draudžiančio kaltinti Lenkijos tautą ir valstybę bendradarbiavimu vykdant nacistinius nusikaltimus. Po JAV ir Izraelio protestų Lenkija priėmė įstatymo pataisą, panaikindama anksčiau įstatyme numatytas baudas ir laisvės atėmimo bausmę.

Archeologas       2019-07-3 14:57

Pseudopatriotai išsiduoda tuo, kad paskaitę protingą mintį įsiunta ir ima keiktis. Jie nesupranta, kad dorai pragyventi gyvenimą galima nevagiant ir nemeluojant, neskundžiant kitų ir nekeliant savųjų, kurių nuopelnų nežino niekas, išskyrus juos, meluojančius ir siekiančius iš to naudos. Laimei, yra žmonių, kurie žino, kad jokiame kare absoliučios tiesos nėra ir būti negali, kiekvienas per jam duotą laiką Žemėje išgeria jam skirtą taurę. Tad neišmanėliai tegul geria savąją, o aš jau įsipilsiu tai, kas patinka man.

blogai maskuojies, stribvaiki 10:21       2019-07-3 14:24

NKVD/KGB duobkasių palikuoniai jokie ne archeologai.

Aciu       2019-07-3 12:31

uz puiku, argumentuota staripsni.Vienu metu santykiai su Izraeliu ir zydais lyg ir buvo stabilizavesi.Siuo metu, kaip ne gaila, dydziausi Lietuvos priesai tapo zydai.Lietuvai reikia imti pavyzdi is Lenkijos.Tai valstybe, turinti stubura ir savigarba.O mes atrodome kaip tesliai, is kuriu galima sociai pasitycioti.

Archeologas       2019-07-3 10:21

Na, taurūs patriotai pastaraisiais metais įvairiausiomis progomis iškapstė tiek naujų senos praeities didvyrių, kad jaučiamas didelis iškasamų skeletų stygius…

Almantas       2019-07-3 9:07

Gal vertetu pakalbeti apie Dusanski ir kitus zydus tarnavusius KGB strukturoje ir svariai prisidejusius prie lietuviu tremimu ir zudyniu.O atsakydamas SSaului jeigu tavo seima ir gimines butu iszude zydai ar tik nebutum stojes greta Impuliaviciaus.Negalima pamirsti,kad po lietuvos okupacijos KGB tarp kuriu buvo daug zydu pirmi pradejo naikinti lietuvius,o uzejus vokieciams gavo atgal.Mano galva kalciausias cia buvo Niurnbergo procesas kai buvo teisiama SS ir neteisiama KGB

Esmingai taikliai įvardytas neformalus klaidinimas       2019-07-3 8:59

kuris sąmoningai naudojamas Lietuvos valstybės istorinio pamato ardymui
-  ‘argumentum ad nauseum’ [lot. įrodinėjimas iki vėmimo] -
‘be jokių bandymų nuginčyti oponentų pozicijos PAGRĮSTUMĄ AR ARGUMENTACIJĄ.’
Toks veikimo būdas rodo antilietuviško gaivalo ne tik moralinį pagedimą,
bet ir jo intelektualinį skurdą.
Išmintis visuomet palieka suktą protą,
o tokia propaganda sveikai prigimčiai kelia tik šleikštulį (lot. nausea).
Pagarba Jums, Raimondai! Ačiū už tvirtumą, nuoseklų pagrindimą.

SSaulius       2019-07-3 7:54

Laukiu nesulaikiu kada pradėsim garbinti Antaną Impuliavičių...

bent jau man       2019-07-3 1:35

Kad ir kaip ten buvo, bet manęs po viso šito jau niekas neįtikins dėl vieno ar kito Lietuvai nusipelniusio asmens dalyvavimo Holokauste. Jeigu kas nors tikrai norėjo kažką įrodyti, tai ne tik, kad nieko neįrodė, bet dargi beviltiškai sukompromitavo visą įrodinėjimą ir Holokaustą, kaip didelę tragediją, apskritai.
Žydams galima būtų priminti jų premjerą-teroristą ir pasiūlyti protingai patylėti, bet kadangi pas mane nebelikę jokio geranoriškumo jų atžvilgiu, tai tegul jie jojasi ant to grėblio. Nedidelis žydų gerbėjas Napoleonas Bonapartas yra sakęs, kad nereikia trukdyti priešui daryti klaidą, kurią jis daro.
O F.Kukliansky tai manęs visiškai nestebina. Ji visada tokia buvo. Ko norėti iš “joržo”, net jeigu jis dedasi litvaku?


Rekomenduojame

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Tomas Baranauskas. Tokia policija – grėsmė nacionaliniam saugumui

Audriaus Bačiulio replika apie naująją tvarką „Šimašiaus okupuotame Vilniuje“

Buitinė trauma ar policininkų smurtas? arba Popierius viską pakenčia, o lietuvis?

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Algimantas Rusteika. Pasaka ne pasaka apie tai, kas visada skęsta, o kas tik paviršiumi plaukioja

Geroji Naujiena: Kad Dievo išmintis apsigyventų ir mūsų tautoje

Susipažinkime: Dievo tarnaitė Elena Spirgevičiūtė

Liudvikas Jakimavičius: Pagaliau supratau

Raimondas Navickas. Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva?

Vytautas Radžvilas. Taip – tai dar vieno „bananų baliaus“ repeticija

Nida Vasiliauskaitė. Išsilavinusių žmonių Lietuvai nereikia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.