Demokratija ir valdymas, Partijos

Raimondas Navickas. Kodėl taikomi dvejopi standartai: vienokie – LLRI veikėjams ir visai kitokie – L. Kasčiūnui, L. Kojalai ir Co?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 31 d. 23:26

23     

    

Raimondas Navickas. Kodėl taikomi dvejopi standartai: vienokie – LLRI veikėjams ir visai kitokie – L. Kasčiūnui, L. Kojalai ir Co?

Jau žinome, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Priežiūros komitetas, įvertinęs jo elgesį per susitikimą su buvusiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimundu Kurlianskiu, sustabdė metams Seimo nario Lauryno Kasčiūno narystę partijoje.

Tiesa, ilgametis konservatorių vadovas, o dabar – garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis siūlė jį iš partijos tiesiog pašalinti – kaip „įtakos agentą“:

„Iš STT tyrimų, pagrįstai ar nepagrįstai dozuojamų spaudoje, atrodo, kad mūsų partijoje veikė „MG Baltic“ įtakos agentas, gaudavęs iš ten pinigų savo įkurtai organizacijai ir mėginęs paveikti aukštą Seimo ir partijos pareigūnę Ireną Degutienę tos verslų kompanijos naudai“, – sakoma V.Landsbergio laiške Priežiūros komiteto nariams.

Kaip V. Landsbergis vertina su R. Kurlianskiu susitikinėjusį savo anūką, taip pat apklaustą šioje byloje, spauda nutyli. Tyli ir pats V. Landsbergis.

Beje, iš viso tirdama Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir „MG Baltic“ koncerno politinės korupcijos bylą STT apklausė daugiau nei pusantro šimto asmenų, apie trečdalis jų – politikai.

Stebiu pastarųjų dienų spaudoje pučiamą skandalą dėl konservatorių bendravimo su R.Kurlianskiu ir bandau suvokti jo esmę?

Tai, kad Laurynas Kasčiūnas apklausiamas kaip liudininkas skandalingojo verslininko galimai korupcinės veiklos byloje, yra normalu.

Jis tuo metu nebuvo joks oficialus politikas ar pan., todėl jokių pretenzijų dėl to, kad asociacijos rėmėjui paprašius nuėjo pasikalbėti su pažįstamais politikais kelti negalima.

Svarbu, kad nebuvo jokio nelegalaus pokalbių turinio, neteisėtų pasiūlymų bei veiksmų. Pokalbiai ir klausimai dėl požiūrio į vienokią ar kitokią problemą kol kas dar nėra uždrausti.

Panašiai yra ir su Linu Kojala, kurį žurnalistai bando iškvosti dėl paramos studentiškam leidiniui „Tribūna“ – girdi, kam ji buvo panaudota? Nors pastarasis, kaip minima, po paramos gavimo paliko postą asociacijoje ir įtakos paramos panaudojimo skirstymui neturėjo.

Visus tuos reikalus gal ir įdomu būtų pasiskaitinėti neturint ką veikti, jei ne viena keistoka, švelniai tariant, aplinkybė.

Kodėl spauda pateikia reikalą taip, tarsi pats paramos gavimo faktas iš MG Baltic koncerno jau pats savaime būtų kažkoks kriminalas nepolitinės asociacijos atveju? Kame jis yra, gal kas galėtu paaiškinti?

Kodėl spauda nepuola taršyti kitų tos paramos gavėjų (žr. nuotraukoje)?

Ir neklausinėja bei neremia prie sienos, pvz., LLRI veikėjų? Kurie de facto vykdo įvairią lobistinę veiklą ir reguliariai landžioja po Seimą, Vyriausybę bei politikų ir valdininkų kabinetus su visokiais pasiūlymais ir nuomonėmis dėl teisinio reguliavimo?

Nes norisi kažkokio nuoseklumo ir vienodų standartų analogiškiems atvejams taikymo.

Jeigu jau paramos gavimas iš „MG Baltic“ yra labai įtartina ir kenkia reputacijai, tai toks požiūris turėtų galioti visiems tos paramos gavėjams.

O jeigu vis dėlto ne – ir ta parama yra toksinė tik kriminaliniais atvejais, tai kokios pretenzijos L.Kasčiūnui bei L.Kojalai ir Co?

Neapleidžia jausmas, kad minčių dėl tokios nevienodos spaudos reakcijos gali kilti įvairių.

#MGBalticRKurlianskis
#LaurynasKasčiūnas
#LinasKojala

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dabar       2018-04-4 20:21

Kasčiūnui tinkamas laikas spjauti Dėdulei į barzdą. Žiūrėk, ir nugrius.

Pikc       2018-04-2 23:13

Partijos Vadui nereikia PROTINGŲ - jam reikia PAKLUSNIŲ. wink

dar gerai       2018-04-2 21:44

kad yra tiesos.lt ir propatria.lt - o tai nežinotume, kas Lietuvoje iš tikrųjų vyksta, nes delfi ir 15min net skaityti baisu - atrodo, kad jiems nėra neko švento. O apie Kasčiūną - iškart matyti, kad jis priskirtinas mąstantiems, o netgi demokratiškiausiose partijose yra žmonės - kiekivienas, su savo charakterius, pergyvenimais ir džiaugsmais, svajonėmis, ambicijomis, siekiais. O žmonės ne visada ir ne visur taikiai sugyvena - todėl ir šalinami galimi konkurentai. Bet jeigu žmogus protingas ir dirba vienai partijai, jos vadai turėtų suprasti, kad nekvailas visada bus nekvailas, kad ir kur jis bebūtų. Ir Jeigu vienos partijos vadai nenori, kad jis dirbtų jiems, šalindami tokį žmogų iš partijos, jie rizikuoja - žmogus pasijus įžeistas, įskaudintas, jis jus visą polegio neteisingumą ir nusiteiks priešiškai.  Todėl, jeigu vienos prtijos vadai nenori, kad protingas žmogus dirbtų jiems, jie rizikuoja, kad jis gali dirbti prieš juos.

O kada       2018-04-2 10:55

O kada, p. Tarabilda, ateis eilė Karbauskiui, Skverneliui, Bernatoniui, Kirkilui, Šiaulienei, Blinkevičiūtei… Reik manyt, kad to melo kojos labai ilgos ir su kiekvienais metais vis ilgėja? Deja. Paskaitykite Daliaus Stanciko straipsnį “Apsivalymas”.

Papa Borgia       2018-04-2 9:13

Žinai, Tarabilda, Vaterlo(Waterloo) konservatoriams gausis su Kasčiūnu ir beliks jiems tik sala. Na, o salą, kaip mes visdi čia žinome, pats labai mėgsti, tiesa? Anglų drapalintoją Viniuką kuo ten vadini?

Pikc       2018-04-1 20:54

“Juos eliminuoja po vieną ne kokia nors komsomolkė ar Respublika, o pati gyvenimo logika.” - aš Partijos vidinių rietenų nebūčiau linkęs vadinti “gyvenimo logika” - ypač atsižvelgiant į tai, kieno dūdelę pučia “didžioji” purvasklaida. wink

Tarabilda       2018-04-1 19:17

kartais lyg ir teisingai tas Hrikščiūnas pašnekėdavo, bet kai matai jį su Mantuko Adomėno dešreliniais - Mė - sos, tai , kas belieka, - tik riebiai nusispjauti į jų pusę. Nei jie krikščionys, nei jie demokratai, nei konservatoriai. Juos eliminuoja po vieną ne kokia nors komsomolkė ar Respublika, o pati gyvenimo logika. Melo kojos trumpos ir jis pats save ėda. Ateis eilė ir anūkėliui, pamatysit.

to Pikc       2018-04-1 16:22

Partijos gretas kadais valė Paksius energingiau, tapęs konservatorių valdybos pirminyku, nežinai? Nebuvusius Kompartijoje vijo lauk.

to Pisokas       2018-04-1 16:19

Ar pats kartais ne “Istrebitelio” anūkas, a? Visas KGB rezervisto popierkas turi ar patikrinti?

toKiek Jūs, dezistai,        2018-04-1 16:04

Visa Lietuvos turtą ir ūkį užgrobė landzberginė klika su visu Centro Komitetu.

Pikc       2018-04-1 15:56

Sprendžiant pagal šitas pavardes, kabinamasi ne prie “konservatorių” (turbūt nereikia aiškinti, kodėl tą pavadinimą į kabutes įdėjau? smile), o prie krikdemų. Gal nuspręsta, kad atėjo laikas “apvalyti Partijos gretas”? Be to, L. Kasčiūnas Didįjį Partijos Vadą Anūką jau buvo užrūstinęs su savo kvietimu AfD atstovams (tiesa, po to jų vizitą praleido “palindęs po stalu” – bet vis tiek), o Kojala, nors “šiltą kėdę” gavęs “pakeitė plokštelę” ir šoktelėjo į liberalų stovyklą, bet anksčiau irgi yra buvęs “ideologiškai neteisingas” (kaip ir dauguma su “Tribūnos” leidimu susijusių asmenų).
Be to, yra tikrai daug žmonių, kuriuos “konservatoriai” (libkonai) yra smarkiai užknisę – o čia puiki proga tų žmonių nepasitenkinimą nukreipti lyg ir prieš libkonus, bet realiai – prieš pačių libkonų nemėgstamus asmenis (ir organizacijas). Kaip sako, du zuikiai vienu šūviu. Net trys – gi šitaip “apsivalę” libkonai galės trimituoti, kokie jie didūs kovotojai su korupcija. smile
Štai ir Anūko Senelis pasireiškė: “Ilgametis konservatorių vadovas Vytautas Landsbergis dar prieš susirenkant Priežiūros komitetui išreiškė nuomonę, kad L. Kasčiūnas turėtų būti šalinamas iš partijos. „Iš STT tyrimų, pagrįstai ar nepagrįstai dozuojamų spaudoje, atrodo, kad mūsų partijoje veikė „MG Baltic“ įtakos agentas, gaudavęs iš ten pinigų savo įkurtai organizacijai ir mėginęs paveikti aukštą Seimo ir partijos pareigūnę Ireną Degutienę tos verslų kompanijos naudai“, – sakoma V. Landsbergio laiške Priežiūros komiteto nariams.” (delfių kloakos info)
Labai panašu į Partijos “kadrų valymo politiką” – kaip “senais gerais laikais” (tik be sušaudymų). Kasčiūnas reikiamus balsus surinko, savo darbą padarė – o dabar tegu nešdinasi, nes ne pagal Vado norus ir Partijos Liniją veikiantys asmenys Partijai nereikalingi.

Pisokas       2018-04-1 14:17

SSSR nebuvo sekso, o Litxuanijoje nėra nepotizmo.
Kas su tuo nesutinka, tie dirba rūsams.

Agnė       2018-04-1 14:16

Man jau beveik užteko Kasčiūno su Adomėnu susirūpinimo dėl tilto per Baltosios Ančios upę per zapad pratybas. Pagalvojau, kad kažkas ne taip su šiais jaunuoliais…

Kiek Jūs, dezistai,       2018-04-1 13:43

galit čia tyčiotis iš tų runkeliukų švenčių proga? Jums gi lietuviškai sakoma, kad jei renkama - jokio nepotizmo nėr. Jūs ką, mus visus idiotais per šventes laikote? Mes gerai prisimename su kokia ugnele, su kokiu entuziazmu, užsidegimu 1992 m. Jūs rinkote į valdžią Centro Komitetą ir jo fiurerį, ir atidavėte jo šaikai visą Lietuvos turtą ir ūkį, o dabar dejuojate, piktinatės, apsimetate nežiną, kas yra nepotizmas.

O gaila!       2018-04-1 13:12

Laurynas Kasčiūnas yra vienas iš protingiausių jaunųjų politikų. Labai gaila, kad remiantis tik komsomolkės liudijimu ir manipuliacijomis priimami tokie skuboti sprendimai? Aš jį rinkau, reitingavau 2016 m. Seimo rinkimuose. Linkėčiau užsigrūdinti, nepalūžti, o ir pačiam Laurynui patariu labiau apsvarstyti, apgalvoti, priimant įvairius sprendimus, o juos priėmus - neatsitraukti, kad ir koks šaršalas kiltų.

Tam - "O kas yra nepotizmas LT?"       2018-04-1 12:52

Kai ateinama į politiką rinkimų būdu, tai yra vadinama išrinktu politiku. Jūs galite lyginti su Lukošenka kiek tik norite, iki nukritimo, vis tiek nieks nepatikės. 2016 m. Seimo rinkimuose už Gabrielių balsavo (reitingavo) daugiausiai rinkėjų, ir Jūs šito fakto niekaip nenuneigsite. Jis reitingo balsų surinko daugiau ir už Jūsų Karbauskį, ir už Skvernelį. Taigi.

O kas yra nepotizmas LT?       2018-04-1 11:11

Tarkim, kuo mūsų Gabrielius skiriasi nuo Lukašenkos auginamo įpėdinio?
Kad iš meilės vienam nubalsuota už kitą, tai yra demokratiniais formalumais pridengtas “paveldėjimas” - tai jau nebe nepotizmas?

to Jasha       2018-04-1 10:54

Ar žinai, kas yra nepotizmas? Nepotizmas būna tada, kai paveldima, o ne renkama, supratai?

Konservatoriai niekada nebuvo protingi       2018-04-1 10:41

Jie tiesiog naudojosi gearai išmokta tarybinių nomenklatūrščikų (o jie visi tokie) taktika valdyti ir grobti.

Sąžiningi nariai       2018-04-1 10:38

tapo atpirkimo ožiu kad pridengtų kitus?

Arvydas       2018-04-1 10:09

Kas gali paneigti, kad Senolis padeda šalinti Anūko potencialius konkurentus?

Jasha       2018-04-1 8:48

Bėda ta, kad šiuolaikiniai konservatoriai už valstiečius, deja, jau nėra nei inteligentiškesni nei politiškai protingesni, tik daug piktesni. Landsbergiukas netgi trumparegiškesnis ir politiškai blankesnis už Karbauskį ir netgi Skvernelį. Štai prie ko atvedė landsberginis nepotizmas. Todėl ateinantys rinkimai greičiausia pasibaigs kaip ir pastarieji. Lietuvai tai reiškia, kad ji šiandien neturi jokių bent kiek didesnių perspektyvų iš visiško negatyvo (masinės emigracijos, savižudybių, mirtinų  autoįvykių, pasibaisėtinos socialinės atskirties, mirštančios provincijos ir jau pradedančio socialiai vegetuoti Vilniaus, etc) pasukti link pozityvo. Labai gali būti, kad Lietuvos istorijai baigiasi. Ir konservai prie tos pabaigos bus prisidėję svariai. Panašiai, kaip ir tarpukario krikdemai, kurie 1940 birželio 13-15 sąmoningai didino Smetonis režimo krizę, kad tik gautų valdžią.

Nuomonė       2018-04-1 8:23

Dvejopi standartai taikomi dėl to, kad “valstiečiai” jaučia, jog konservatoriai ir kokybiškai, ir intelektualiai yra gerokai pranašesni.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.