Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Teisėkūros iniciatyvos

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 15 d. 22:01

9     

    

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Jei Seimo nariai nori ginti moteris nuo smurto, tai kas jiems trukdo priimti atitinkamus įstatymus? Stambulo konvencija tam visiškai nereikalinga [demagogijos anatomija].

Šeštadienis, todėl trumpai:

Logiškai mąstant, nėra nieko keistesnio, nei Seimo nariai, raginantys nedelsiant pasirašyti ir ratifikuoti Stambulo konvenciją. Neva tik taip galima apginti Lietuvos moteris nuo smurto šeimose. Ir jokių kitų nutylėtų tikslų, tos Konvencijos pasirašymu nėra siekiama.

Tik vargšės,  artimoje aplinkoje skriaudžiamos moterys! Negi kam gali būti jų negaila? Negi mes kokie akmenširdžiai?

Todėl ir tik todėl valdančios partijos ragina kuo skubiau pasirašyti tą Stambulo konvenciją. Jau kitą dieną po šio iškilmingo akto visos alkoholikų, narkomanų ir šiaip kalėjmščikų užguitos moterėlės išdidžiai atsities, pasiųs velniop tuos smurtautojus ir pradės naują, šviesų savo gyvenimo etapą. Be smurto, vargo ir patriarchalinio seksizmo – eks-smurtautojams tyliai verkiant kamputyje!

Štai kokios magiškos galios dokumentas yra ta Stambulo konvencija!

Tiksliau, tokia ji yra tik pažangios visuomenės fantazijose – realybėje tai tėra tarptautinės sutarties formatas, kuriuo šalys prisiima tam tikrus įsipareigojimus teisėkūros ir teisės taikymo srityse.

Bet palaukite – jeigu viskas susiveda į tam tikrų moteris nuo smurto ginančių teisės aktų priėmimą ir taikymą, tuomet kuriems galams mums reikalinga ta Stambulo konvencija?

Kas trukdo tiems Seimo nariams bei partijoms, kuriems taip rūpi vargšės moterys, be jokių Stambulo konvencijų tiesiog paruošti tas moteris nuo smurto ginančius įstatymo projektus, užregistruoti bei pasiūlyti kolegoms juos priimti?

Kiek man yra žinoma, NIEKAS netrukdo. Tai kodėl tiek metų tie politikai nedaro to, kas realiai padėtų Lietuvos moterims, bet visas jėgas meta į Stambulo konvencijos stūmimą?

O gal tikrai Konvencijoje yra ne tik moterų apsaugos reikalai, bet ir dar kaikas, kas tikrovėje tiems politikams rūpi žymiai daugiau nei moterėlių ašaros? Todėl ir…?

Na, bet nepasiduokime konspirologijai, nors minčių apie tai kyla įvairių.

Grįžtant prie esmės: tai gal vis dėlto visuomenei derėtų pareikalauti iš tų tariamų „moterų nuo smurto gynėjų“ atsakymo į paprastą klausimą:

– Gerbiami Seimo nariai ir partijų lyderiai, kur yra įstatymų projektai, kuriais numatoma apginti moteris?  Kodėl jie iki šiol neužregistruoti Seime ir nepateikti svarstymams? Kodėl visuomenė jų nemato?

Man tikrai būtų įdomu susipažinti su tomis stebuklingomis priemonėmis, kurios išgelbės Lietuvos moteris nuo degradavusių vyrų bei asocialių sugyventinių smurtavimo.

Spėju, problema gali būti ta, kad tokie įstatymai, kokius bus norima prastumti po Stambulo konvencijos pasirašymo, tiesiog nepraeitų net pro šio pažangiai-liberalaus Seimo filtrą. Nes realaus moterų teisių gynimo juose gali būti nedaug, o gal ir išvis nebus. Bus kitkas.

Ką bus galima Seime prastumti tik argumentuojant, jog „nėra kitos išeities, taigi Stambulo Konvencija įpareigoja“.

Vienžo, kol kas labai panašu, kad tas plačiai reklamuojamas ir buldozeriu stumiamas Stambulo konvencijos pasirašymas tėra įžūliai demagoginis būdas apgaule įbrukti tokius įstatymus, kokių neįmanoma prastumti esamomis teisėkūros ir visuomenės nusistatymo sąlygomis.

Kitokios funkcijos ta Stambulo konvencija neturi. Nes suverenios Lietuvos Seimas gali priiminėti kokius tik nori įstatymus, neprieštaraujančius Konstitucijai – ir Seimo narių darbas yra tuos įstatymus rengti.

Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Taikli mintis       2021-02-23 13:47

Tiesiog Seimas pirma priima įstatymus “konvencijos dvasioje”, o po to ir ratifikuoti nebebus problema - liks paprasta rutina… smile

štaziui       2021-02-20 1:01

stazele, turi tu maskolių tau paskirtą trisdešimt rublių. Tai ir šliundrinėji čia, rankioji už kiekvieną pirstelėjimą savo išdraskyta analine anga. O svarbiausia - tavo perdimo viešoje vietoje pasmerkimą. Geras tas analoidinės paleistuvės darbas. Tik pirst - ir trisdešimt rublių. Tik tryst - žiū, jau ir daugiau atiriedės.

Apie Staselį       2021-02-20 0:50

Aš taip manau: kuo daugiau dislaikų gauna Stasys, tuo didesnė jo alga. Antraip žmogus tokio briedo nerašinėtų.

Al. Ar galiui       2021-02-17 0:07

Kad tauta nepriverstų valdininkus nusiimti kaukes, kaukių nešiojimą padarė privalomu.

Stambulo košmaras       2021-02-16 23:52

Po Trampo nuvertimo viskas daugmaž jau pasaulyje aišku .Lgbt buldozeris per šalies konstitucijas pajudėjo.Ir stasiams jau neilgai beliko kankintis ir laukti “pasikeičiant"lytį ,operuojant “naujiesiems politiniams daktarams” iš Stambulo ES pažangiosios sąjungos.Ar gali būti didesnis smurtas ir ašaros moteriai motinai,kai vaikas “keičia lytį”?

Ar gali       2021-02-16 14:44

vienas nesveikuojantis ,,priversti šią šalį dirbti LGBT žmonėms”? Visą šalį? Kažkas mums visiems negerai… O jei taip visi vieną dieną tą pačią valandą nusiimtume kaukes? Bet čia ir bėda: tuoj atsirastų ,,gvoltu šaukiančių”, kad tuoj tuoj visi kovidu išmirsim… Bet jei tai stebuklingu būdu įvyktų? Tada visi atsikvošėtų: NEIŠMIRĖM!

Oi stasy tu kapšy       2021-02-16 10:57

Kokių dar iniciatyvų reikia iš NS ar kitų partijų ?Lyg tai iki šiol moteris mušti galima? Ar vaikus? Ar neturime tai draudžiančių įstatymų? Ir ko čia prikaišioji tas ;krikščioniškas vertybes; lyg tai krikščionis yra smurtautojas? Greitai bus ir Lietuvoje vis daugiau ;taikos religijos; atstovų galėsite iš jų mokytis tolerancijos kitatikiams ir pagarbos moterims.

Povilas       2021-02-16 9:28

Tik vieni maži vaikai, beglobiai vaikai,palikti be priežūros.
Šitie gatvės, arba, kaip sako protinio darbo proletarai, šios asfalto gėlės, turėtų susilaukti geresnio gyvenimo.
Mes,ponai prisiekusieji tarėjai, turim jiems padėti.
ir mes, ponai prisiekusieji tarėjai, jiems padėsim.
(Ostapas Benderis).

stasys       2021-02-16 8:18

Taiklus pastebėjimai . Vienok autoriau kas gi trukdo NS imtis priemonių ir pasiūlyti alternatyva tai Stambulo konvencijai , ginant moteris šeimose. O gal žiūrėk diskusijose atsiskleis tie Jūs gąsdinantis postaliniai baubai Stambulo konvencijos. Kritika pajėgi atverti diskusijoms galimybes bet ji negali išspręsti tu nesutarimų ir problemų .Nepatinka Stambulo konvencija ? siūlome savo idėją ir priemones kurios atitiktų šeimos vertybes laikantis Lietuviškos Konstitucijos . Problema netgi ne kuri idėja geresnė , o menkas visuomenės susidomėjimas tokiomis problemomis . Smurtas artimoje aplinkoje , šeimose, nėra suderinamas su krikščioniškomis vertybėmis kurias gina NS , bet ar matome jog ta jauna partija stotų principingai ginti tas vertybes ? Aš bent nematau .Pliurpti niekus, pataikauti protesto aktyvui , vargiai toks kelias gali subrandinti tikrus vaisius jaunai partijai .


Rekomenduojame

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.