Ugdymo politika, Šeimos politika

Raimondas Navickas. Kalėdinės mintys apie vaikų auklėjimą Šakalienės reformos kontekste

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 29 d. 21:34

17     

    

Raimondas Navickas. Kalėdinės mintys apie vaikų auklėjimą Šakalienės reformos kontekste

Šiemet Šv.Kalėdos nusisekė. Tolokai nuo namų gyvenanti atžala nepagailėjo atostogų dalies, paskutinę minutę nusipirko tokiu metu laiku tradiciškai brangų bilietą, paliko mylimą žmogų darbuotis ir atskrido pas mus tam, kad turėtume galimybę sutikti Kūčių vakarą ir atšvęsti Kalėdas šeimoje, be jokių Skype konferencijų ir distancinių palinkėjimų.

Buvo netikėta ir labai smagu. Šurmuliuodami su seneliais prie šventinio stalo įsileidome į pokalbius apie laikus, kai vieni buvo sveiki, kiti jauni, o treti - maži.

Besidalindami maloniais ir įvairiais prisiminimais apie visokius nuotykius, zbitkas, jų užkardymo priemones, charakterio ugdymo ir vertybių perdavimo jaunosioms kartoms ypatumus, nejučiomis perėjome ir prie rūsčios šakalistinės dabarties konteksto.

Ir tuomet atžala su nuostabos ir siaubo gaidele balse konstatavo elementarią tiesą:

– Tėti, o juk pagal dabartinius įstatymus mane iš jūsų su mama kokius dešimt kartų būtų galėję atimti!

Beliko tik patvirtinti šį netikėtą jauniausios šeimos kartos atradimą:

– Tikrai taip. Dešimt kartų, ne mažiau. Jei tuomet būtų galiojęs Šakalienės-Majausko vaikų atėmimo įstatymas, nūnai turėtum našlaičio su gyvais tėvais statusą ir vaikystę praleidęs valdiškuose vaikų namuose ar pas kokius profesionalius globėjus užkampyje.

Nes mūsų jaunystės gyvenime visko būta - ir mažas butas su daug gyventojų, ir negausus bei nesubalansuotas maistas, ir visokie nesmurtiniai (bet kam tai nūnai įdomu?) vaiko kūno susižalojimai bei mėlynės po treniruočių, ir triukšmingi tėvų barniai su indų daužymu bei aistringu taikymusi, ir vaiko gimtadieniai kieme su atskiru belkoholiniu stalu vaikams, ir užsispyrusių ožiukų apsilankymai pas vaikus su išdygusių ragiukų laužymu, ir griežtos tėvo bausmės bei rūstūs didaktiniai pamokslai, ir mamos isterikos priepuoliai dėl paaugliškų maištavimų.

Visko buvo. Visą tą Kukuraičio grėsmių vaikui lentelę kryžiukais nuliukais išmarginti būtu galima - tereikėtu kokio entuziastingo neonacio ar neobolševiko su Šakalienės įgaliojimais.

Bet svarbiausia [man] - vaikas niekada nesuabejojo, kad yra mylimas, kad juo yra rūpinamasi, kad visi tėvų veiksmai – net jei jie jam tuomet nepatiko – buvo nukreipti į jo gerovę ir ateitį. Taip pat kaip ir aš niekada dėl to nesuabejojau savo tėvų atžvilgiu.

Todėl prie Kūčių stalo mes su šypsena veiduose ir dėkingumu širdyse primename savo tėvams, kaip jie nepaisydami nepritekliaus ar kokių nors trūkumų mus auklėjo ir mokė būti dorais žmonėmis - ir nejaučiame jokio piktumo ar pagiežos dėl to, ką nūnai visokios nukvakusios isterikės su gilias psichologines problemas išduodančiais diplomais, vadina “smurtu” . prilygindamos mylinčių ir gero savo vaikui linkinčių tėvų griežtumą visokių psichinių ligonių išpuoliams bei narkomanų vykdomiems nusikaltimams.

Todėl mūsų atžala iš kito žemyno galo skuba prie Kūčių stalo, kad galėtu pabūti su tėvais ir seneliais, netaupydama pinigų ir laiko. Nors pagal Šakalienės ir Co logiką ji tėra savo laiku neišgelbėta „tėvų smurto auka“.

Vienžo, pakalbėjome apie tai su atžala. Palinkėjau vaikus auginti taip, kaip tai buvo daroma mūsų šeimoje iš kartos į kartą. Ir spjaut, kad barneverneto metodikos siūlo kitaip.

Nes mūsų tradicinio auklėjimo rezultatai visai neblogi – ir visi tai puikiai matome. O štai kas per vaisiai užaugs iš „Šakalienės paskiepytos nuo tėvų smurto“ vaikų kartos - dar nežinia.

Po tų žodžių kažkaip susigraudinome, apsikabinome ir grįžome prie stalo švęsti toliau.

O tą velnio Šakalienės įstatymą reikia atšaukti ar pakeisti kuo greičiau. Apie tai, kad pačios Šakalienės reikėtu prie Seimo ir teisėkūros neprileisti per 100 km. mažiausiai - net nesakysiu, dėl visiško to akivaizdumo kiekvienam, turinčiam akis kaktoje ir košės galvoje.

#KalėdųStebuklai
#JieMyliJūsųVaikusLabiauNeiJūs
#PraktikosPatvirtintiVaikųAuklėjimoBūdai

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Alisa       2018-12-30 23:30

Kalėdų senelį, padovanok tiems besarmačiams šikalien-maujskėnui teisingą fizionomiją, kad nesumąstytų pasikabinti gestapinių ir berazumių virvučių, kurios juos atvestų į protingumo lygį, o ne į žiaurumo ir vaikų išgąsčio klyksmus. Bjaurybės liksit visam likusiam gyvenimui.

ah1       2018-12-30 17:01

slepk vaikus nuo gestapininku - kol esi nemkatomas tol saugus, pagal gamtos desni.

Taip       2018-12-30 16:00

Tie gestapininkai su sapnininkais iš tikrųjų baisūs.

Dzeikas       2018-12-30 15:11

albina, nesusikurkite stabo. Ar tai butu AMB, Dedule ar net sesuo Nijole. Visi mes turime vienokius ar kitokius talentus taciau jie turi buti PAREIKALAUTI.
Winstonas Churchilis labai talentingas zmogus(greta to, lygiagreciai niekadejas ir mulkis kokiu paieskot) bet savo talenta atskleide tik del to, kad britams prireike TOKIO talento, o Chamberlaino , irgi talentingo zmogaus, - nebeprireike, nes visi pamate kur atvede jo politika.

albina       2018-12-30 12:40

Dėkoju Džeikui už išsamų paaiškinimą,bet pagal Tamstos gabumus laukčiau bent kokio plano-projekto pakeisti šitą pelkę.Ar be revoliucijos kito kelio nėra?Ar revoliucija išvis įmanoma,jeigu net karingi prancūzai išsikvėpė?Jeigu vokiečiai panašėja į paklusnius ėriukus?

Tada       2018-12-30 12:35

Tamstų peticija jau seniai Grigiškėse perdirbta į platesnio vartojimo popierių. Tokia valstybinė tradicija- “šiknon runkelių peticijas!” Nepatinka? Laukite vasarėlės ir tada rūrą galėsite nusivalyti natūraliais runkelių lapais.

Kada       2018-12-30 12:21

bus svarstoma peticija? Ar 39965 balsai ką nors sprenžia, ar ne?

Dzeikas       2018-12-30 11:58

>saviraiškos laisvės džiaugsmas :
Plakatas isties geras.Taciau pagal stilistika cia greiciau kolazas pries pussimti metu paisyto plakato.
Vienzo as kitaip papaisyciau:
1) Vaiku ir mamos rankose peiliu neturetu buti.
2) Uz ponios “smurto prevencininkes” nugaros turetu stoveti 2 besisypsantys vyrai po kairei ir desinei.Vienas Gestapo , kitas NKVD uniforma.

p. albinai       2018-12-30 11:42

Jums dar neaišku - kodėl išrinkti politikai surupūžėja?
Todėl kad tamstos pagal šv. konstituciją turite tik teisę sumesti balsiukus į urnas. Tuo jūsų teisės beveik baigiasi. Jokių teisių atšaukti surupūžėjusius tamstos neturite. (Todėl konstitucija ir šventa). Pagal šv. konstituciją, jūs niekaip negalite reikalauti, jog tamstų prirankiotieji laikytųsi rinkiminių pažadų ar kažkokių ten moralių- šv. konstitucija tiesmukiškai nurodo, jog gavęs mandatą, seimūnas yra laisvas balsuoti kaip jam šaus galvon ir niekas negali varžyti seimūno norų bei ketinimų.
Kitas dalykas, kad šv. konstitucija įgalina Santvarką kiekvieną kas patenka valdžion, tuoj pat performatuoti į Santvarkos tęstinumo užtikrinimo vykdytoją.
Geros algos už pilstymą iš tuščio į kiaurą, nemokami limuzinai, papildomi ir sultingi algų priedai, priedai sąvaržėlėms, pramoginės komandiruotės į egzotiškus kraštus, galimybė įdarbinti padėjėjais gausius giminaičius, skanus ir nebrangus maistas seimo restoranuose, spec. kirpykla kur gali užcsimbolinę kainą kasdien darytis vis naujas šukuosenas, SPA paslaugos, poilsio kambariai,...
Plius absoliučiai jokios atsakomybės už tai ką veiki arba kad nieko neveiki!
Patikėkite, visokiems tomylinams iki patekmo seim an skurdusiems už minimalkę, visokioms kaimo širynckienėms riebaluotais pkaukais, seime atsiveria rojus žemėje.
Kas atsilaikys prieš malonumą gražiai ir sočiai gyventi be rūpesčių, koks glušas rizikuos nusileisti iš edeno sodų atgal į ašarų pakalnes?
Todėl visi kurie valdžion eina mosikuodami alaviniais kardukais nukirsdinti Dakoną, visada vos peržengia valdžios rūmo slenkstį , akmirksniu virsta drakonais.
O ką įbtai galite jūs?
Nieko?
Tamstos galite tik plekšnoti sau ausimis per veidus ir laukti kitų gelbėtojų, kurie prieš rinkimus jums prisiekinės jog jau jie tai tikrai nesurupužės.
Įtikėjusiems dangus po smerties, o pažadus dalijantiems - Rojus žemėje čia ir dabar.
Kiekvieniems savo. Bet vyyyskas pagal šv. konstituciją.smile
Tad malonėkite nesimuistyti ir vykdykite savo pareigas-
dirbkite, pirkite,sirkite ir mirkite.
Ir nepamirškite prie viso to mokėti mokesčių Drakonui ir balsuoti už tuos kurie prižadės nebūti drakonais.

Smagus       2018-12-30 11:07

Ironiškas straipsnis. Gaila, kad jo neperskaitys garsi “vaikų gynėja” Šakalienė su savo uoliais vykdytojais ir padlaižiais kartu su
daugiavaikiu Kukuraičiu, užkūrę šitą peklą su vaikais. Kad jie prasmegtų su iškreiptom vaikų teisėm.

albina       2018-12-30 11:02

Bijau,kad dėl paveikslėlio gali kilti problemų,kol kas šikalienė drąsi ir energinga.Užtat stebina Baškienės pasikeitęs elgesys:jokio komentaro apie peticiją,balsavo už emigrantus,balsuos už Stambulą.Kas nutinka,kad žmonės taip kardinaliai pasikeičia?Juk po to,kai prisiekia ir dar Dievo pagalbos paprašo,turėtų vadovautis ir konstitucija,ir Šv.raštu?

tiek       2018-12-30 10:24

šakalienės/majausko vaikgrobystės įstatymas privalo būti kuo skubiau išmestas į šiukšlyną. JOKIO KEITIMO ,PILDYMO.

fanei Agnei       2018-12-30 9:27

Pdticijas reika įteikti valdžiai, t.y. tamstos fanatiškai mylimiems klchoznnkams. Tik nepamirškite greta parašų prirašyti “pagarba, pagarba, stiprybės, stiprybės”:)
PS:
Jūsų numylėtiniai Baškienė ir Kukū-raitis pasigyrė, jog po Naujųjų ratifikuos Stambulo konvenciją. Ministras delfiuose giriasi, jog skvernelinė vyriausybybė jau triūsia išsijuosusi dar nesulaukus ratifikavimo ir rengia poįstatyminių aktų pakeitimus, kad šie atitiktų konvencijos dvasią.
Taigi netrukus galėsite pagarbų prilinkėti dar daugiau.
O jeigu persiorentuosite į vieną iš naujų pažangių 70 lyčių, neabejotina, kad ir pati sulauksite liaupsių. Ir ne tik delfouose. Kaip aktyvistei, gal jums įteiks medalį. Vaivorykštinį:)

Agnė       2018-12-30 6:34

Ačiū, Raimondui, kad parašėte paprastai kaip mes visi gyvenam ir be šakalienės- majausko instrukcijų. Ir visada buvo įstatymas draudźiantis smurtauti. Ir visi tai žino, žino kur kreiptis ir t.t.
P.S. Tikrai, kam tas peticijas reikia įteikti, kad kažkas (kas?) reaguotų į žmonių nuomonę?

tiesai į dešimtuką!       2018-12-30 5:34

Šakalienės karjera Seime turėjo pasibaigti - juk R.Janutienė surinko per 38 tūkst. parašų po peticija atšaukti Šakalienę iš Seimo. Reiktų ištirti jos psichiką - ar tikrai nėra nukrypimų nuo normos?

Ačiū, Raimondai, už kalėdinį pasidalijimą!       2018-12-29 22:56

Šakalienė išdavė psichologijos mokslą ideologijai, atvirai nukreiptai prieš žmogaus prigimtį. Šitaip ji pažemino ne psichologiją, bet savo asmenį.
Tai pakankamas pagrindas naikinti jos, kaip praktikuojančios psichologės,
licenziją (jeigu tokią išvis buvo gavusi).

saviraiškos laisvės džiaugsmas       2018-12-29 22:17

Superinis plakatas.
Ot tai būtų gražu, kad koks vikrus vaikiščias papjautų jo išsivesti atėjusią gestapininkę:)
Ir kaltų ieškoti nereikėtų- juk vaikų teisės uber alles:)
Nieko neprikiši - būtų vsio zakonno:)
Kalėdų Seneli,
nebenešiok vaikučiams pliušinių meškiukų, padovanok peilį arba kirvuką:)

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.