Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Ramutė Bingelienė   2019 m. rugpjūčio 7 d. 20:08

1     

    

Grėsmė praėjo, Sinagogą ir beigelių krautuvę galima vėl atidaryti. Grįžau iš mitingo su puikia žinia – Faina Kukliansky ir Renaldas Vaisbrodas liko gyvi, nė vienas LŽB funkcionierius nenukentėjo!

Dabar rimtai: mitingas buvo kaip reta puikus.

Nusisekė visomis prasmėmis. Ir oras, ir dalyviai, ir kalbėtojai, ir dainininkai, ir susipratę pareigūnai, ir net etatiniai žydų bendruomenės ir užingridų provokatoriai – viskas buvo taip, kaip turi būti!

Oratoriai nepiktnaudžiavo kalbomis, rėžė esmę trumpai drūtai ir nenuobodžiai.

Kalbėjo Arvydas Juozaitis, Jonas Burokas, Stanislovas Buškevičius, Sakalas Gorodeckis. Pasisakęs Seimo narys Mindaugas Puidokas susilaukė šiokio tokio nepasitenkinimo iš publikos, bet buvo vienintelis parlamento atstovas. Kiti pasidrovėjo ateiti ir užlipti ant tribūnos. Jų bėda.

Muzikinėse pauzėse dainavo „Poliarizuotų stiklų“ Šarūnas Mačiulis bei bardas Povilas Girdenis su „Diktatūros“ koveriu (jei ko nenugirdau, patikslinkite komentaruose). Labai smagiai ir kabinančiai.

Bet man asmeniškai labiausiai iš visų kalbėjusių patiko pačioje pabaigoje Sakalo ekspromtu ant scenos pakviestos Čikagos gyventojos, Pasaulio teisuolių dukters ir Sausio 13-tą žuvusio Tito Masiulio tetos Ligijos Tautkuvienės pasisakymas.

Susakė motera apie lietuvių-žydų santykius istorinės atminties kontekste viską tiksliai, aiškiai, korektiškai ir nevyniodama į vatą, kaip nūnai pas mus įprasta. Pastatydama orią Lenkijos elgseną su suįžūlėjusiais Holokausto industrijos komivojažieriais mūsų skystaklyniams politikieriams už sektiną pavyzdį.

Puikiai ir kietai!

O dar smagiau, kai pradėjęs taginti vardą tekste supratau, kad ponia Ligija yra pas mane FB drauguose. Labai dėl to malonu!

Dalyvių, kaip rugpjūčio viduriui, buvo labai daug. Keli šimtai!

Publika labai įvairi – politikai, senimas, moterys, baikeriai, jauni tėvai, jaunimėlis, vaikai. Bendra atmosfera buvo labai gera ir draugiška.

Buvo ir pasaulio galiūnas Nr.1 Žydrūnas Savickas BIG Z, buvo ir žinomi konservatorių žmonės, kurių vardų neminėsiu dėl viso pikto. O tai maža kas.

Prof.V. Radžvilo nemačiau, tačiau Vytautas Sinica dalyvavo, tai kaip ir atstovautas.

Kol tėvai mitingavo, mažesni vaikai smagiai čiuožė nuo Karaliaus Mindaugo granitinio postamento. Pasirodo, puikiai tam tinkamas daiktas. Baikerių motociklai tyliai rymojo netoliese.

Daugiausiai piktų žodžių ir kandžiausių plakatų susilaukė meras Šimašius. Pasigailėjimo jam nebuvo jokio. Kremliaus tarnas –  švelniausias epitetas. Vyti lauk šlapiais skurliais per nugarą iš mero posto – dažniausias palinkėjimas.

Antroje vietoje pagal „populiarumą“ pasisakymuose bei plakatuose – Lietuvos žydų bendruomenės funkcionieriai. NE žydai kaipo tokie, o būtent LŽB ir konkrečiai Faina bei Renaldas. Mitingo dalyviai nepasidrovėjo pavadinti jų tikraisiais vardais.

Na, ir dar labai nepagarbiai ir pašaipiai buvo minimas „Misteris Atsiprašau, gal dar ko pageidaujate?“, t.y. iš komjaunimo funkcionierių persikvalifikavęs amžinasis URM ministras ponas Linas Linkevičius.

Dalyvavo ir beveik visi tradiciniai tautinių renginių provokatoriai – išskyrus tik prof.Dovydą Katzą. Matyt, atostogauja žmogelis, kitaip tikrai nebūtų praleidęs progos.

Užtat vos ne jėga ant scenos veržėsi Izraelio vėliavą apsigaubęs, peraugusiu damsku šuneliu nešinas Danielius Lupshitzas.

Tik policijos pareigūnams vos ne vos pavyko įtikinti ribų nebejaučiantį užsienio pilietį, kad jam nedera kiekvienose vestuvėse būti nuotaka, o laidotuvėse – nabašniku.

Vienžo, „Lietuvos patrioto“ vaidmenį pamėgęs D.Katzo draugas nusiramino tik atokiau nuo mitingo susiradęs Info TV žurnalistus, kuriems pusvalandį kažką energingai pasakojo į kameras, mosikuodamas rankose laikomu šunėku. Matyt, vėl sekė pasakas apie savo begalinę meilę Lietuvai ir didžią neapykantą jos didvyriams Škirpai bei Vėtrai.

Du tradiciškai sijonuoti-sukneliuoti Katzo komandos nariai šį kartą dalyvavo persirengę vyrais: Markas Adamas Haroldas suko ratus ant paspirtuko, o tas nuolatinis sijonuotas fotografas landžiojo tarp dalyvių su aptemptomis kelnėmis. Fotografavo dalyvius Katzo ir Zuroffo archyvui.

Na, ir atokiau su antilietuvišku plakatu stovėjo negausi LŽB provokatorių komanda. Niekas jų nei puolė, nei skriaudė, nei lindo aiškintis.

Iš egzotiškų dalyvių buvo viena įspūdingų formų juodaodė panelė. Labai viskuo domėjosi, fotkino, bet paskui dingo. Matyt, turistė pro šalį ėjo.

Trumpiau tariant, puikiai praleidau vakarą. Kas nebuvo, tas daug prarado.


Nuotraukoje – mitingo dalyviai. Labai šaunios mergaitės su vaikinuku ir įspūdingai plėvesuojančia vėliava. Net užsižiūrėjau ir paslapčiom nufotkinau iš nugaros….

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Anzelmas Kvinta       2019-08-19 10:38

Pagarba autoriui už objektyvų straipsnį!


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.