Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Ramutė Bingelienė   2019 m. rugpjūčio 7 d. 19:08

1     

    

Grėsmė praėjo, Sinagogą ir beigelių krautuvę galima vėl atidaryti. Grįžau iš mitingo su puikia žinia – Faina Kukliansky ir Renaldas Vaisbrodas liko gyvi, nė vienas LŽB funkcionierius nenukentėjo!

Dabar rimtai: mitingas buvo kaip reta puikus.

Nusisekė visomis prasmėmis. Ir oras, ir dalyviai, ir kalbėtojai, ir dainininkai, ir susipratę pareigūnai, ir net etatiniai žydų bendruomenės ir užingridų provokatoriai – viskas buvo taip, kaip turi būti!

Oratoriai nepiktnaudžiavo kalbomis, rėžė esmę trumpai drūtai ir nenuobodžiai.

Kalbėjo Arvydas Juozaitis, Jonas Burokas, Stanislovas Buškevičius, Sakalas Gorodeckis. Pasisakęs Seimo narys Mindaugas Puidokas susilaukė šiokio tokio nepasitenkinimo iš publikos, bet buvo vienintelis parlamento atstovas. Kiti pasidrovėjo ateiti ir užlipti ant tribūnos. Jų bėda.

Muzikinėse pauzėse dainavo „Poliarizuotų stiklų“ Šarūnas Mačiulis bei bardas Povilas Girdenis su „Diktatūros“ koveriu (jei ko nenugirdau, patikslinkite komentaruose). Labai smagiai ir kabinančiai.

Bet man asmeniškai labiausiai iš visų kalbėjusių patiko pačioje pabaigoje Sakalo ekspromtu ant scenos pakviestos Čikagos gyventojos, Pasaulio teisuolių dukters ir Sausio 13-tą žuvusio Tito Masiulio tetos Ligijos Tautkuvienės pasisakymas.

Susakė motera apie lietuvių-žydų santykius istorinės atminties kontekste viską tiksliai, aiškiai, korektiškai ir nevyniodama į vatą, kaip nūnai pas mus įprasta. Pastatydama orią Lenkijos elgseną su suįžūlėjusiais Holokausto industrijos komivojažieriais mūsų skystaklyniams politikieriams už sektiną pavyzdį.

Puikiai ir kietai!

O dar smagiau, kai pradėjęs taginti vardą tekste supratau, kad ponia Ligija yra pas mane FB drauguose. Labai dėl to malonu!

Dalyvių, kaip rugpjūčio viduriui, buvo labai daug. Keli šimtai!

Publika labai įvairi – politikai, senimas, moterys, baikeriai, jauni tėvai, jaunimėlis, vaikai. Bendra atmosfera buvo labai gera ir draugiška.

Buvo ir pasaulio galiūnas Nr.1 Žydrūnas Savickas BIG Z, buvo ir žinomi konservatorių žmonės, kurių vardų neminėsiu dėl viso pikto. O tai maža kas.

Prof.V. Radžvilo nemačiau, tačiau Vytautas Sinica dalyvavo, tai kaip ir atstovautas.

Kol tėvai mitingavo, mažesni vaikai smagiai čiuožė nuo Karaliaus Mindaugo granitinio postamento. Pasirodo, puikiai tam tinkamas daiktas. Baikerių motociklai tyliai rymojo netoliese.

Daugiausiai piktų žodžių ir kandžiausių plakatų susilaukė meras Šimašius. Pasigailėjimo jam nebuvo jokio. Kremliaus tarnas –  švelniausias epitetas. Vyti lauk šlapiais skurliais per nugarą iš mero posto – dažniausias palinkėjimas.

Antroje vietoje pagal „populiarumą“ pasisakymuose bei plakatuose – Lietuvos žydų bendruomenės funkcionieriai. NE žydai kaipo tokie, o būtent LŽB ir konkrečiai Faina bei Renaldas. Mitingo dalyviai nepasidrovėjo pavadinti jų tikraisiais vardais.

Na, ir dar labai nepagarbiai ir pašaipiai buvo minimas „Misteris Atsiprašau, gal dar ko pageidaujate?“, t.y. iš komjaunimo funkcionierių persikvalifikavęs amžinasis URM ministras ponas Linas Linkevičius.

Dalyvavo ir beveik visi tradiciniai tautinių renginių provokatoriai – išskyrus tik prof.Dovydą Katzą. Matyt, atostogauja žmogelis, kitaip tikrai nebūtų praleidęs progos.

Užtat vos ne jėga ant scenos veržėsi Izraelio vėliavą apsigaubęs, peraugusiu damsku šuneliu nešinas Danielius Lupshitzas.

Tik policijos pareigūnams vos ne vos pavyko įtikinti ribų nebejaučiantį užsienio pilietį, kad jam nedera kiekvienose vestuvėse būti nuotaka, o laidotuvėse – nabašniku.

Vienžo, „Lietuvos patrioto“ vaidmenį pamėgęs D.Katzo draugas nusiramino tik atokiau nuo mitingo susiradęs Info TV žurnalistus, kuriems pusvalandį kažką energingai pasakojo į kameras, mosikuodamas rankose laikomu šunėku. Matyt, vėl sekė pasakas apie savo begalinę meilę Lietuvai ir didžią neapykantą jos didvyriams Škirpai bei Vėtrai.

Du tradiciškai sijonuoti-sukneliuoti Katzo komandos nariai šį kartą dalyvavo persirengę vyrais: Markas Adamas Haroldas suko ratus ant paspirtuko, o tas nuolatinis sijonuotas fotografas landžiojo tarp dalyvių su aptemptomis kelnėmis. Fotografavo dalyvius Katzo ir Zuroffo archyvui.

Na, ir atokiau su antilietuvišku plakatu stovėjo negausi LŽB provokatorių komanda. Niekas jų nei puolė, nei skriaudė, nei lindo aiškintis.

Iš egzotiškų dalyvių buvo viena įspūdingų formų juodaodė panelė. Labai viskuo domėjosi, fotkino, bet paskui dingo. Matyt, turistė pro šalį ėjo.

Trumpiau tariant, puikiai praleidau vakarą. Kas nebuvo, tas daug prarado.


Nuotraukoje – mitingo dalyviai. Labai šaunios mergaitės su vaikinuku ir įspūdingai plėvesuojančia vėliava. Net užsižiūrėjau ir paslapčiom nufotkinau iš nugaros….

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Anzelmas Kvinta       2019-08-19 9:38

Pagarba autoriui už objektyvų straipsnį!

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.