Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Ramutė Bingelienė   2019 m. rugpjūčio 7 d. 19:08

1     

    

Grėsmė praėjo, Sinagogą ir beigelių krautuvę galima vėl atidaryti. Grįžau iš mitingo su puikia žinia – Faina Kukliansky ir Renaldas Vaisbrodas liko gyvi, nė vienas LŽB funkcionierius nenukentėjo!

Dabar rimtai: mitingas buvo kaip reta puikus.

Nusisekė visomis prasmėmis. Ir oras, ir dalyviai, ir kalbėtojai, ir dainininkai, ir susipratę pareigūnai, ir net etatiniai žydų bendruomenės ir užingridų provokatoriai – viskas buvo taip, kaip turi būti!

Oratoriai nepiktnaudžiavo kalbomis, rėžė esmę trumpai drūtai ir nenuobodžiai.

Kalbėjo Arvydas Juozaitis, Jonas Burokas, Stanislovas Buškevičius, Sakalas Gorodeckis. Pasisakęs Seimo narys Mindaugas Puidokas susilaukė šiokio tokio nepasitenkinimo iš publikos, bet buvo vienintelis parlamento atstovas. Kiti pasidrovėjo ateiti ir užlipti ant tribūnos. Jų bėda.

Muzikinėse pauzėse dainavo „Poliarizuotų stiklų“ Šarūnas Mačiulis bei bardas Povilas Girdenis su „Diktatūros“ koveriu (jei ko nenugirdau, patikslinkite komentaruose). Labai smagiai ir kabinančiai.

Bet man asmeniškai labiausiai iš visų kalbėjusių patiko pačioje pabaigoje Sakalo ekspromtu ant scenos pakviestos Čikagos gyventojos, Pasaulio teisuolių dukters ir Sausio 13-tą žuvusio Tito Masiulio tetos Ligijos Tautkuvienės pasisakymas.

Susakė motera apie lietuvių-žydų santykius istorinės atminties kontekste viską tiksliai, aiškiai, korektiškai ir nevyniodama į vatą, kaip nūnai pas mus įprasta. Pastatydama orią Lenkijos elgseną su suįžūlėjusiais Holokausto industrijos komivojažieriais mūsų skystaklyniams politikieriams už sektiną pavyzdį.

Puikiai ir kietai!

O dar smagiau, kai pradėjęs taginti vardą tekste supratau, kad ponia Ligija yra pas mane FB drauguose. Labai dėl to malonu!

Dalyvių, kaip rugpjūčio viduriui, buvo labai daug. Keli šimtai!

Publika labai įvairi – politikai, senimas, moterys, baikeriai, jauni tėvai, jaunimėlis, vaikai. Bendra atmosfera buvo labai gera ir draugiška.

Buvo ir pasaulio galiūnas Nr.1 Žydrūnas Savickas BIG Z, buvo ir žinomi konservatorių žmonės, kurių vardų neminėsiu dėl viso pikto. O tai maža kas.

Prof.V. Radžvilo nemačiau, tačiau Vytautas Sinica dalyvavo, tai kaip ir atstovautas.

Kol tėvai mitingavo, mažesni vaikai smagiai čiuožė nuo Karaliaus Mindaugo granitinio postamento. Pasirodo, puikiai tam tinkamas daiktas. Baikerių motociklai tyliai rymojo netoliese.

Daugiausiai piktų žodžių ir kandžiausių plakatų susilaukė meras Šimašius. Pasigailėjimo jam nebuvo jokio. Kremliaus tarnas –  švelniausias epitetas. Vyti lauk šlapiais skurliais per nugarą iš mero posto – dažniausias palinkėjimas.

Antroje vietoje pagal „populiarumą“ pasisakymuose bei plakatuose – Lietuvos žydų bendruomenės funkcionieriai. NE žydai kaipo tokie, o būtent LŽB ir konkrečiai Faina bei Renaldas. Mitingo dalyviai nepasidrovėjo pavadinti jų tikraisiais vardais.

Na, ir dar labai nepagarbiai ir pašaipiai buvo minimas „Misteris Atsiprašau, gal dar ko pageidaujate?“, t.y. iš komjaunimo funkcionierių persikvalifikavęs amžinasis URM ministras ponas Linas Linkevičius.

Dalyvavo ir beveik visi tradiciniai tautinių renginių provokatoriai – išskyrus tik prof.Dovydą Katzą. Matyt, atostogauja žmogelis, kitaip tikrai nebūtų praleidęs progos.

Užtat vos ne jėga ant scenos veržėsi Izraelio vėliavą apsigaubęs, peraugusiu damsku šuneliu nešinas Danielius Lupshitzas.

Tik policijos pareigūnams vos ne vos pavyko įtikinti ribų nebejaučiantį užsienio pilietį, kad jam nedera kiekvienose vestuvėse būti nuotaka, o laidotuvėse – nabašniku.

Vienžo, „Lietuvos patrioto“ vaidmenį pamėgęs D.Katzo draugas nusiramino tik atokiau nuo mitingo susiradęs Info TV žurnalistus, kuriems pusvalandį kažką energingai pasakojo į kameras, mosikuodamas rankose laikomu šunėku. Matyt, vėl sekė pasakas apie savo begalinę meilę Lietuvai ir didžią neapykantą jos didvyriams Škirpai bei Vėtrai.

Du tradiciškai sijonuoti-sukneliuoti Katzo komandos nariai šį kartą dalyvavo persirengę vyrais: Markas Adamas Haroldas suko ratus ant paspirtuko, o tas nuolatinis sijonuotas fotografas landžiojo tarp dalyvių su aptemptomis kelnėmis. Fotografavo dalyvius Katzo ir Zuroffo archyvui.

Na, ir atokiau su antilietuvišku plakatu stovėjo negausi LŽB provokatorių komanda. Niekas jų nei puolė, nei skriaudė, nei lindo aiškintis.

Iš egzotiškų dalyvių buvo viena įspūdingų formų juodaodė panelė. Labai viskuo domėjosi, fotkino, bet paskui dingo. Matyt, turistė pro šalį ėjo.

Trumpiau tariant, puikiai praleidau vakarą. Kas nebuvo, tas daug prarado.


Nuotraukoje – mitingo dalyviai. Labai šaunios mergaitės su vaikinuku ir įspūdingai plėvesuojančia vėliava. Net užsižiūrėjau ir paslapčiom nufotkinau iš nugaros….

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Anzelmas Kvinta       2019-08-19 9:38

Pagarba autoriui už objektyvų straipsnį!


Rekomenduojame

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Irena Vasinauskaitė. Laimėjęs daugumą Artūro Visocko komitetas savivaliauja

Algimantas Jankauskas. Romualdo Ozolo valstybės idėja

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Geroji Naujiena: Palaiminti išvydę Tavąją Šviesą

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos politikos Jobas

Britai švenčia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.