Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 25 d. 0:37

9     

    

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Gyveni sau žmogus, darbus dirbi, braškes valgai ir vasaros lauki. Ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!

Turiu prisipažinti, kad FB epochoje aptingau ir nustojau reguliariai lankytis Lietuvos žydų bendruomenės ir kai kurių kitų mane dominančių organizacijų interneto svetainėse. Vis vien svarbiausios tų bendruomenių gyvenimo naujienos šmėsteli jų FB puslapyje ir taip pakliūna į akis.

Todėl ir nustebau, kai pradėjau gauti žinutes su klausimais „Tamsta dar ne Lukiškėse?“ ir „Bene prokurorams kyšį davei, kad dar laisvas?“

Pradėjus domėtis tokių keistų klausimų priežastimis paaiškėjo, kad Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė, didžiai gerbiama advokatė Faina Kukliansky užvertė Lietuvos teisėsaugą pareiškimais ir reikalavimais ištirti kukliojo blogerio tariamai nusikalstamą veiklą internetų platybėse ir pasodinti visu griežtumu!

Savaime suprantama, kad po tokios svarbios asabos signalų teisingumo pramonės girnos pradėjo suktis.

Tyrėjai ir prokurorai paseilėję pieštukus skaitė ir konspektavo Zeppelinus postus ir komentarus, per padidinamą stiklą žiūrinėjo iliustruojančius memus ir net aukštos kvalifikacijos ekspertą su mikroskopu buvo pasitelkę!

Nežinau, ar kinologams teko prisidėti prie tyrimo, bet nuoširdžiai tikiuosi, kad bent tarnybiniai šunys turėjo galimybę neužsiimti ta beprasme veikla – užganėdinti ponios advokatės Fainos Kukliansky užgautas ambicijas.

Ar reikia minėti, kuo visa tai baigėsi?

Taip, tuo, ko ir derėjo tikėtis – teisėsauga jokios nusikaltimo sudėties mano tekste, kuris šiuo atveju buvo apskųstas kaip tariamai nusikalstamas nerado. Apie ką ir buvo oficialiu raštu informuota tariamo nusikaltimo auka – advokatė Kukliansky.

Kaip suprantu, taip nutiko ne pirmą ir net ne antrą kartą.

Toks neįtikėtinas teisingumo pramonės proletarų abuojumas Fainos pastangoms pasiekti, kad kuklusis blogeris už savo reiškiamas laisvoje Lietuvoje mintis atsidurtu įkalinimo įstaigoje, didžiai užrūstino visos Lietuvos žydų bendruomenės pirmininką – ir ji ta proga oficialioje LŽB svetainėje paskelbė papiktintą tekstą, užvadintą skambia antrašte:

„Dar vienas nutrauktas tyrimas dėl galimų antisemitinių pasisakymų ir neapykantos kurstymo prieš žydus“.

Nuoroda: https://www.lzb.lt/…/dar-vienas-nutrauktas-tyrimas-del-gal…/

Tiems, kas tingi vaikščioti pagal nuorodas, įdedu tekstą žemiau:

* * *

2020-05-18

Šįkart Vilniaus apylinkės prokuratūra pranešė, kad nutraukia tyrimą dėl publikacijos interneto tinklapyje laisvaslaikrastis.lt.

Tyrimas buvo pradėtas pagal Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkės Fainos Kukliansky pareiškimą.
„Jau negaliu suskaičiuoti, kiek pareiškimų yra parašiusi ir Bendruomenė, ir aš pati asmeniškai. Dešimtis. Iki šiol visi tyrimai buvo nutraukti, nes tyrėjai taip niekada ir nerado nusikaltimo požymių“, – sako F. Kukliansky.

Pasak jos, kiekvieną pareiškimą, kiekvieną pranešimą apie nutrauktą tyrimą Bendruomenė viešino ir viešins, deja, taip suteikdama platformą ir neapykantos skleidėjams, nes vėl kartojamos jų publikacijos bei komentarai.

Šįkart prokuratūrai buvo apskųsta medžiaga, pavadinta „2009 m. debatai: „Sumokėsime, kiek prašo ir jie nuo mūsų atstos!“ (https://www.laisvaslaikrastis.lt…)

Deja, Prokuratūra net nesugebėjo nustatyti šios rašliavos autoriaus. „Laisvo laikraščio“ leidėjas nurodė, kad paėmė ją iš socialinio tinklo Facebook ir autoriaus (Raimondo Navicko) kontaktai jam nežinomi.

Pasak prokuratūros pranešimo, paprašius Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pateikti savo vertinimus dėl minėtos publikacijos, pastaroji pranešė, jog tekste „nėra tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę dėl tautybės“. Teigiama, kad tekste dėstomas „autoriaus pažiūros dėl tam tikrų visuomeninių reiškinių: dėl LR vyriausybės veiklos grąžinant buvusį Lietuvos žydų bendruomenės turtą bei išmokant kompensacijas už jį, taip pat dėl bent dalies visuomenės reakcijos į LR ir žydų santykius šiuo aspektu“.

Šį Tarnybos vertinimą pasirašė Laimutis Laužikas.

Prokuratūros nutarime nutraukti tyrimą sakoma: „[…] nenustatyta, kad autorius kokiais nors konkrečiais žodžiais tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę dėl tautybės. Straipsnio tyrimą atlikęs ekspertas (specialistas) pateiktoje išvadoje pažymėjo, kad nors tekste vyrauja gana kontraversiškas pažiūrų į tam tikrus Lietuvos istorinius, politinius ir visuomeninius reiškinius skleidimas, bet neabejotinų raginimų, kuriuos galima laikyti sėkmingais skatinamaisiais komunikacijos aktais, išvis nerasta“.

Neužkliuvo tyrėjams ir nuotrauka – koliažas, kurioje prie F. Kukliansky parašyta: „Nenorime turto, tik teisybės, geriau grynais“.

„Tačiau nors straipsnyje, kurio pagrindu, matyt, ir buvo sukurta ši nuotrauka, Faina Kukliansky nėra pasakiusi būtent tokios frazės, manytina, nėra pagrindo vertinti tai kaip tikrovės neatitinkančios informacijos, kuri gali paniekinti ar pažeminti ar pakirsti pasitikėjimą ja, skleidimą. Vertintina, kad tokiu būdu autorius sarkastiškai išreiškė savo neigiamą požiūrį į pareiškėjos poziciją, pateiktą minėtame straipsnyje, bei į tam tikrus visuomeninius reiškinius, tačiau šiuose veiksmuose neįžvelgtina tyčia paskleista tikrovės neatitinkanti ir žeminančio pobūdžio informacija apie Fainą Kukliansky“, – sakoma Prokuratūros dokumentuose.

„Matau, kad visus antisemitinius pasisakymus, tautinės neapykantos skleidimą galima pridengti posakiais „autoriaus požiūris“, „sarkazmas“, – ironizavo F. Kukliansky.

Ji pridūrė, kad apie šį prokuratūros sprendimą bus pranešta Vidaus reikalų ministro sudarytai darbo grupei veiksmingam atsakui į neapykantos nusikaltimus ir neapykantos kalbą Lietuvoje skatinti. LŽB pirmininkė yra šios darbo grupės narė.

„Bus labai įdomu išgirsti kitų institucijų atstovų nuomonę“, – pridūrė F. Kukliansky.“
————————————————-
Tokie tat reikalai, broliai-lietuviai.
Rašykite, skaitykite ir platinkite, kas jums aktualu. Kol dar galite.
Nes žmonės deda pastangas, kad nebegalėtumėte.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Gyveni sau ir neįtari,       2020-05-26 19:17

kad tai internacių konspiracija ir agresija.

akivaizdu       2020-05-25 22:03

Jei į kiekvieną bent kiek kritišką ar sarkastišką žydų atžvilgiu komentarą žiūrima taip skausmingai, galima daryti išvadą, kad įsižeidusysis pats yra judošovinistas. Gal ir Kukliansky galvoje sukasi mintys a la “Mano šalis(izraelis) - nuo Nilo iki Eufrato! Pasirodo, rusakalbiai žydai, ypač pastaruoju metu, smarkiai persismelkė šovinizmu.

Jo,       2020-05-25 19:01

sveikus dabar “bojevykai” medžioja visur , kur tik gali, kur leidžia nedesovietizuoti, neliustruoti kadrai ir žiauriai baudžia - atima pragyvenimo šaltinį ir pasmerkia badui, tiesa? Lietuva tampa stribų rojumi ir kagebistų anūkų ir vaikų kirmelynu.

liaudies švietimas       2020-05-25 18:50

sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

Antanas       2020-05-25 13:55

Stasy, velniški dalykai Lietuvoje kai pensininkai izoliuojami nuo gydytojų o ne užsikrėtusieji- gydomi? Arba į duris pasibeldžia tyrėjai, kad jie turi kratos dokumentą, daryti kratą. Po kratos nieko neranda ir niekas neatsiprašo, o kaimynai pakviesti prie kratos kaip kviestiniai liudininkai, jau žnairuoja ir apkalba kaip apie “nusikaltėlį”. Ir darbe klausia, tai kaip taus su ta “byla”? Lietuva nebuvo ligonis. Ją užkrėtė globalaus pasaulio gerbėjai.

Antanas       2020-05-25 10:08

Gerb.Raimondai Navickai. Tamstos paliesti"marškiniai’ arčiau kūno. O kiek tokiais paistalais užversti prokurorai? Ir negi nekaltus asmenis grūda į kalėjimus? Atvira byla “teroristės” Kusaitės? Teisėjos N. Venckienės? Kiek tenka kitiems piliečiams aiškintis, kad jie ne “drambliai”. Pamiršote žiniasklaidoje aprašytą atvejį kaip panašia ambicija, apie kurią rašote buvo užgauta vyskupo,  ambicija dėl komentatoriaus komentaro? Dūrė manau pirštu vyskupas į raidyną ir ten pataikė kunigo vardą. Ir ką gi prokuroro sankcija kratai ūkiniuose pastatuose ir gyvenamose patalpose ir paimti visą vyskupą “šmeižiančią” medžiagą. Prie ko komentaras kompiuteryje ir ūkiniai pastatai? Nieko nerado tyrėjai nusikalstamo ir to komentaro nerado kompiuteryje pas kunigą, bet vis tiek pagal teisines normas kol vyko tyrimas kunigui buvo namų areštas pusei metų. Rašęs komentarą,asmuo buvo nustatytas, atsiprašė vyskupo. Bet vyskupas pažeidė bažnyčios kanonus su tam tikra bažnytine bausme ir dar šiandieną po keleto metų internete randama, melagingas manomai bažnyčios sekretoriato liokajo primestas “kaltumas” kunigui? Todėl ir priminiau šį atvejį, tamstai papasakojus apie savo “baltinius”.

>7:51       2020-05-25 9:58

Abejoju, ar Faina pasimokys…

Tvankstas       2020-05-25 8:49

Juokėmės iš ‘1984’, juokėmės iš ‘Brave New World’, bet pasirodo tikrovėje - tai instrukcijos pasaulio valdžiai ir jos vietininkams ‘Brave New 2020 -20..’.
Minties policija dirba savo darbą pagal aprašytas instrukcijas.

stasys        2020-05-25 7:51

Įdomi istorija ir pamokanti .


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.