Dienos aktualija, Žmogaus teisės, Policija

Raimondas Navickas. Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 5 d. 8:25

19     

    

Raimondas Navickas. Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva?

Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva? Žmonės sulaikomi už mosavimą valstybine vėliava „be [valdžios] leidimo“ ir asmens dokumento neturėjimą?

Vakarykštė istorija, kurios niekaip negalima praleisti negirdomis, nes tai precendentas, kuris turi virsti aiškia ir vienareikšme taisykle:

– kas galima ir ko negalima daryti Vilniaus gatvėse, kad nebūtum supakuotas policijos pareigūnų!
– ir ar tikrai patriotinių jausmų išraiškai viešoje vietoje bei mosavimui vėliava būtinas valdžios išrašytas leidimas?

Taigi, jei kas nežino: prieš parą, vėlų penktadienio vakarą, keturi vilniečiai atėjo į buvusią K.Škirpos, o nūnai Trispalvės alėją tam, kad pagerbtų šlovingą savanorio Kazio Škirpos žygdarbį – Lietuvos vėliavos iškabinimą Gedimino pilies bokšte. Jie uždegė žvakutes ir turėjo su savimi Trispalvę.

Staiga prilėkė net 4 (keturi) policijos ekipažai, vieną kurių sudarė savotiška Čarlio Angelų komanda – trys dailios pareigūnės, vadovaujamos žinomos kinologės Karinos Antipovos.

Vilniečiams buvo pareikštos pretenzijos dėl nesankcionuoto mitingo, bet pastarieji pasirodė teisiškai pasikaustę ir nesunkiai atsikirto, kad jų renginukas neatitinka to, kas vadinama mitingu, apibrėžties.

Tuomet energingosios pareigūnės pareikalavo iš vienintelės kompanijoje buvusios moters, tautine veikla plačiai pagarsėjusios mokytojos Astros Astrauskaitės pateikti asmens dokumentus bei pasiaiškinti, kas jai leido mosuoti Trispalve viešoje vietoje.

Pastarajai pradžioje atsisakius pateikti dokumentus bei prisistatyti, žavioji Karina Antipova priėmė rūstų sprendimą – sulaikyti mokytoją ir nugabenti ją į policijos nuovadą.

Asmenybei nustatyti ir valdžios organų nesankcionuoto mosavimo Trispalve priežastims bei teisėtumui pamatuoti.

Supratusi, kad pareigūnės nusiteikusios rimtai, mokytoja joms prisistatė pasakydama vardą, pavardę bei gimimo datą, kas sudarė visas sąlygas patikrinti jos asmenybę niekur nevažiuojant, bet stebint iš šalies tolimesnius pareigūnių veiksmus vaizdo įraše neapleidžia jausmas, kad išvydome tipine įžeistų moteriškų ambicijų emocinę išraišką - nieko daugiau.

Nes vienintelė nurodyta sulaikymo priežastis - teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymas. Tačiau jei turėtas omenyje reikalavimas PRISISTATYTI, kad būtu galima nustatyti asmens tapatybę, tai šis reikalavimas buvo įvykdytas. Mačiau tai savo akimis.

Tiesa, ne iš karto, o tik prie voronoko, bet įvykdytas. Taigi grūsti į narvą ir vežti į nuovadą rimtos priežasties tikrai nebebuvo.

Bet kas sakė, kad užgautos moteriškos ambicijos nėra rimta priežastis? Kaip daug metų vedęs žmogus, galiu patvirtinti – ir dar kokia rimta.

Kitas reikalas, kad jeigu mokytoją pradėjęs tampyti policijos ekipažas būtų vyriškas ar bent mišrus, vargu ar būtų prieita prie tokio kraštutinumo.

Nes ta savaime užsisukanti moteriškos isterikos (Ach tu taip? Tada aš tau taip!) spiralė, kurią visi išvydome vaizdo įraše, būtų prigesinta.

Juk objektyviai vertinant, visiškai akivaizdu – jokios rimtos priežasties sulaikyti mokytoją nebuvo. Jokios. Tik pareigūnių komandos genderiškai sąlygotos ambicijos.

Įdomu, kad kiti trys policijos ekipažai, sudaryti iš vyrų, nesikišo ir iš kitų K.Škirpos gerbėjų bei žvakučių degintojų dokumentų nereikalavo. Jau nekalbant apie rankų laužymus ir grūdimą į voronoką. Persimetė tingiai keliais žodžiais su Škirpos gerbėjais, ir tiek.

———————

Taigi ką mes čia regėjome, gerbiamieji?

Nemokšiškai sukomplektuotos iš vienos lyties pareigūnių komandos alogišką prisikabinimą prie vėliava mosuojančios mokytojos tuščioje vietoje su moteriškais įsižeidimais dėl tariamos „nepagarbos“ iš jos pusės?

Ar vis dėlto sostinės mero inspiruotą ir nežinia kodėl miesto policijos vadovybės palaikomą tautiškai ir patriotiškai nusiteikusių piliečių viešosios raiškos persekiojimą?

Kaip suprasti net keturių policijos ekipažų atitraukimą nuo kovos su nusikaltimais ir miesto saugumo užtikrinimo tik tam, kad pasižiūrėtų, kas degina žvakutes K.Škirpos alėjoje ir mosuoja Trispalve vėliava?

Čia jau nusikaltimas Šimašiaus Vilniuje ar kaip?

Ir juo labiau sunku suvokti, kodėl reikėjo sulaikyti ir gabenti į nuovadą moterį, kuri buvo viešoje vietoje ir nedarė nieko neteisėto bei PRISISTATĖ policijos pareigūnėms primygtinai pareikalavus?

Gal vis dėlto policija turėtų dirbti savo tiesioginį darbą  saugoti viešąją tvarką bei gaudyti jos pažeidėjus, o ne auklėti skandalingojo Vilniaus mero kontroversiškų sprendimų negerbėjus?

Tikėkimės, atsakymų sulauksime.

 

———————

Šaltiniai (su videomedžiaga):

Alkas.lt
15min.lt
Tiesos.lt

P.S. Atsiprašau už tą „jus“ be brūkšnio ant raidės paveikslėlyje. Tas šriftas neturi lietuvybės, tai diakritikus dėlioju rankomis – ir netyčia praleidau. Gėda mano žiloms garbanoms.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

čia daug visko       2020-01-7 0:36

Visų pirma perduokite kas nors tolerantiškam retrogradui Šimašiui, kad žydų galima nebebijoti, nes jau ir Trampas su savo žentu žino, kad kai kurie žydai dirba ranka rankon su Putinu ir “žydiška tema” dėl to vis labiau nuvertėja. Nes tie mūsų visi pažangieji-tolerantiškieji vis kažkaip nespėja eiti koja kojon su sparčiai besikeičiančiu pasauliu. smile Nebent Šimašius nuo pat pradžių ne Trampo ir Kušnerio, o kraštiečių palikuonio Romano Abramomičiaus bijojo.
Kad beveik visi Vilniaus mentai trykšta neapykanta viskam kas lietuviška, jau daug kalbėta ir plačiau apie tai plėtotis neverta. Jei kas labai nori, gali per VPN pasidairyti po rusiškus socialinius tinklus su raktiniais žodžiais “Vilnius”, “Вильнюс”, “Litva”, “Litwa”, “Литва”, tai ten suras daug uniformuotų “koloradkių” gerbėjų iš Vilniaus mentų ir ugniagesių tarpo. Mažų mažiausiai ten sovietinė nostalgija liepsnoja Sausio 13-osios laužų liepsna. Viešojo Saugumo Tarnybos skandalas nugrimzdo užmarštin, tai ir vėl galima nebebijoti.
Na ir lyčių lygybės klausimas čia aktualus. Kiek gi galima skausmingai daužytis buką snukį į gelžbetonį, kad suprasti, jog dauguma moterų negali būti sėkmingomis kai kurių profesijų profesionalėmis, kaip ir vyrai daugumoje negali būti sėkmingi kai kurių profesijų profesionalai? Jei šiuo atveju būtų buvęs bent mišrus ekipažas, tikėtina, viskas būtų pasibaigę labai gražiai. Nepriklausomai nuo ekipažo tautinės sudėties.
Lyčių lygybės nesąmonę puikiausiai iliustruoja vienas pavyzdys iš Antarktidos. Prieš daug metų buvo nuspręsta idiegti tą patį beprasmišką lyčių lygybės principą mokslinėse ekspedicijose Antarktidoje. Eksperimento metu į vieną iš mokslinių stočių buvo išsiųsta vien moteriška įgula. Visos jos buvo gerai parengtos savo sričių profesionalės. Net ir su moskliniais tyrimais nesusijusioje veikloje - inžinierės, medikės, mechanikės, logistės.
Misiją skubos tvarka teko nutraukti, berods, po 3 mėnesių ir skubiai rengti itin ekstremalų evakuacijos planą, nes mokslinėje stotyje sugedo visa gyvybės palaikymo inžinerinė įranga, o įgula nesugebėjo jos sutaisyti. Gyvybėms iškilo mirtinas pavojus. Kad geriau suprastumėte, Antarktidoje lėktuvai gali leistis tik 3 mėnesius per metus - vasarą, kada temperatūros yra sąlyginai švelnios: -30 -45 laipsniai. Kitais mėnesiais, kai temperatūros krenta iki -60 ar -80, joks lėktuvas negali ten nusileisti, nes jam “ant žemės” užšals ne tik kuras, bet ir visi tepalai. Bet kai labai reikia, tenka rizikuoti ir kartais pavyksta. Po to incidento dar labai ilgai moterys nebuvo siunčiamos į misijas Antarktidoje apskritai. Paskui vėl pradėta pamažu, bet visos įgulos jau yra mišrios.

nesistebiu       2020-01-6 22:48

gal jau pamirsote, kas atsitiko Kaune, kai Nemuno krantineje vaikai pradejo delioti zodi TIESOS! ? Vilniuje turime tesini.

apie rašančius ir karvedžius       2020-01-6 18:16

Atsakau - rašantieji tam ir yra, kad pažadintų tautą. O kai yra tik besipiktynantys, rašinėjantys apie “tik rašančius” ir karvedžių trūkumą... Pradžiai pats nors nuo tekstų rašymo ir skelbimo pradėk. Žiū, gal ir nauda, bent pačiam bus. Pats gal iš letargo prabusi. Rašai - vadinasi egzistuoji. Ne vien komentaruose.

Dėl Puteikio - pritariu. Šaunuolis. Ką apie jį belotų. Konkrečiai padėjo nukentėjusiam nuo savivaldžiavimo asmeniui.

štaziui       2020-01-6 18:12

Susirenki savo vėmalus ir išsidangini atgal į durnyno palata. Ten su Napoleonu ir Gajumi Julijumi Cezariu aptarsite tavo įsivaizduojamo “Juozapėlio” problemą.

stasys        2020-01-5 20:54

Ir vėl vaikučius žaidžiančius patriotus ..stasys turi mokyti iš elementoriaus . Prie bet kokiu gyvenime susiklosčiusių  aplinkybių tikras pilietis , mylintis savo šalį , neims mindyti svetimos valstybės simbolio ir nebandys taip elgdamasis rodyti savo atsidavimą savo šaliai .  Jei koki Juozapėlį pamatysiu taip elgiantis , būtinai įkrėsiu į kailį . Te pasigailį tamstas dievulis .. nepadės ir Moa Dzedongo maldaknygės .Gal gi laikas suprasti ..kad žilstelėjęs pakaušis neišlaisvina žmogaus nuo moralės .

pastebėjimas       2020-01-5 19:48

dar būtų gerai ,kad Vilniuje , mūsų sostinėje ,tie policijos ekipažai būtų lietuviški,nežiūrint to,kad VMR vadovauja kitataučiai.

>>ah1       2020-01-5 18:57

pirma pradinę mokyklą pabaik, komentatoriau. Sugalvok tu man—- Lietuvos vėliava pagal tamstelę afrikietiškų spalvų.Paaiškinu- Lietuvos trispalvė patvirtinta Lietuvos Tarybos 1918 metais, kai tavo afrikiečiai buvo prancūzų, anglų, portugalų koloniojos.Teisinga būtų sakyti, kad afrikiečiai nusikopijavo savo vėliavas nuo Lietuvos

kodel       2020-01-5 16:01

tyli musu Skvernelis? Kodel is Daukantines ne murkt nesigirdi? Juk cia Lietuvos zmoniu visiskas pazeminimas kad negalima   kulturingai mosuoti taip sunkiai iskovota trispalve.Ar jau visiemsi tai nusispjaut?

Artėja Sausio 13-ji       2020-01-5 15:31

Šiukštu, niekas neįsisekit į atlapą Trispalvės, nes būsit supakuoti. Leidžiamos tik nezabūdkės. Gal vertėtų pareikšti ,,viešą pagarbą” tam, kas pirmasis vėliavą pakeitė nezabūdkėmis, o dabar tyli uodegą įtraukęs? Ei, didvyriai, 1992 metais su tuo sutikusieji! Jūs vis dar savimi didžiuojatės? Už tai ir kovojote? Škirpa, Noreika, Astrauskaitė... - ir jūsų priešai? Jei šiame portale lankosi ir ,,tėvsąjungiečiai”, prašau tik vieno: daugiau nebeloti. Jūs jau pasirašėt sau nuosprendį.

Rašančių-tuntai,karvedžių nėra...       2020-01-5 15:02

Pezėtojai siautėja,karvedžių nėra…
Ačiū žm.teisių gynėjmams Kavaliauskui , Jonaičiui ir Ko už ryžtą aukoti pinigus kontrveiksmui dėl policijos neteisėtų veiksmų..Ačiū prof. Merkiui už veiklumą... Deja, nuvilia tylintis žm. teisių vedlys R.Povilaitis, vėl nuvilia ,eilinį , nieko nekeičiančių teisingų tekstų pliūpsnį paskelbęs ,Radžvilas ir vėl nuspėjami Rusteikos tekstai vietoje veiksmo…Rusteika galėjo paskambinti adv. S.Dambrauskui, nes mokytoja patyrusios advokato neturi, bet tyli…Galėjo pask. R. Povilaičiui iš žmog.teisių organizacijos dėl sąskaitos aukoms, bet rašinėja…Kaip tikras pamokslautojo Radžvilo pasekėjas… Sąjūdis po bananų baliaus miestuose darė staigius mitingus. Sąjūdžio eksšulo Radžvilo atsakas- rašymas…- Nieko profesorius ,matyt, nepasimokė iš LPS ir realių politikų........Tyli mislingai Juozaitis, Dagys,Kuolys, seimūnas Urbšys, tautininkas G.Songaila…Kai reikia veikti, ar bent perimti ,kitų keliamas BŪTINO SOLIDARAUS SAVALAIKIO KOMPLEKSINIO VEIkimo prieš ONS šiurpų veiksmą, idėjas, mūsų-daugelio ONS oponentų- formlūs esantys vedliai vėl daugina teisingų tekstų kalnus ... Kol kas lyderio -KARVEDŽIO savybes rodo tik seimūnas Puteikis-jis padarė gerą ir SAVAIKĮ užklausimą policijos vadams kaip partijos lyderis. Per ankstesnius prez. rinkimus jis pelnytai gavo 9 procentus, nes,ko GERO VIENINTELIS, geba būti dar piliečiais išlikusių 10 procentų rinkėjų lyderiu, O NE TEISINGU PEZĖTOJU ŠIMTO ŽMONIŲ LANKOMAME tiesos.lt PORTALE.. Mes prieš ONS pralaimime kapitaliai ,nes turime tik lyderius pamokslininkus, bet neturime lyderių karvedžių..Kai reikia adekvačiai stoti mūšin su ONS šulais ir veikimu, mūsų radžvilai, rusteikos, sinicos ir ko rašo teisingus tekstus…Šaunuolis Rusteika, jau pritapo prie puikaus pamokslininko V.R. tradicijų...Vyrai, jums jau ploja Šimašius ,Skvernelis ir policininkės Karinos Antipovos bendrai ….Rašykit, popierius viską ištveria…VALIO,vyrai…:) Mūšis už teisingumą palauks,kol kita lyderių karta užaugs…?? Ši Vilniaus smurto situacija mums parodo, ar tautos likučiai turi lyderius…Deja,radžvilai, sinicos, juozaičiai,kuoliai, dagiai ir Ko muša dinderį,kai reikia burti legioną ir stoti jo priekyje…Kiekviena pradelsta kontrsmūgio diena artina sistemos pergalę vėliavos ir smurto tema…Pašvilpkim visi tiems vedliams, gal pakils nuo kompiuterių ekranų? Kas iškels mitingo- eisenos sausio 12 ar 13 dieną,vėliavą? Kas pasirūpins,kad mokytoja ir ko, turėtų lėšų kontrieškiniui dėl policijos neteisėtų veiksmų jau šį pirmadienį ir patį ieškinį pirmadienį? Sistema veiks staigiai, o tada liks tik gintis ir pezalai,ar ne, ponai tekstų kūrėjai ir jūs, anonimai komentuotojai… Aū,aū- ieškomi lyderiai…. Aū,aū,komentuotojai, pezėsim toliau, ar aukosim teisininkui kontrsmūgiui ,dėl mokytojos ir teisingumo, rengti?  A.K. LPS veteranas

ah1       2020-01-5 14:21

ko laksto ekipažai? Atsakymas dėl pinigų - kad pateisintų ekipažų reikalingumą ir ekaipažistai gatų algą už “etatus” kurių reikalingumą būtina viešai pademosntruoti, o objektyvių priežasčių nelabai ir yra, tai ir gaunasi kad žmonės daromi nusikaltėliais prikeptų specialistų ekipažistų visokiausių  etatams pateisinti, kad ekipažistai visokiausi būtini, fabrikuojamos bylos pritempinėjant prie žiniasklaidos versijų,
“ekipažininkų” visokiausių klastojami ir nerenkami greitai ir išsamiai įrodymai kad advokatai ir teisėjai turėtų darbo ir pinigų, žmonės skelbiami kaltais nesant įsiteisįjusio teismo nuosprendžio, žmonėms suvaržoma laisvė be teismo nuosprendžio - paskutiniai pavyzdžiai N.V. ,  Paleckio laisvės suvaržymas be teismo nuosprendžio, be greitai ir išsamiai nesurinktų įrodymų  taip pažeidžiant LR BPK 2 str. ir LR Konstitucijos nekaltumo prezumpciją. Kur Paleckio advokatas?  Kodėl Paleckio advokatas nesikreipia į Generalinę prokuratųrą dėl LR BPK 2 str. pažeidimo ir LR Konstitucijos neaklatumo prezumpcijos?  Vėl kartojamas E.K. atvejis - finansavimui gauti žmogų daryti nusikaltėliu,  žaloti žmogaus sveikatą, trypti žmogaus garbę ir orumą?  Į EŽTT praktika Lietuvos etatiniams ” ekipažistams” visokiausiems negalioja, JTO praktika negalioja.

Susidomėjęs       2020-01-5 13:18

Tai kas su Trispalve mosavo? Ar Astrauskaitė, ar Astrauskė?

ah1       2020-01-5 12:24

Vėliava tai ženklas, ženklinantis/žymintas tą ar aną.Spalvotas ženklas - prasmių laukas, su kuo spalvos dažnuma siejasi tokia spalvos prasmė, kelios spalvos - prasmių laukas, prasmių laukas - ateities programavimas… va toks pastovių/pagonių žinojimas sukauptas per nuolatinai pasikarojančių gamtos reiškinių stebėjimą. Net neabejoju.

ah1       2020-01-5 12:07

parinktos “afrikinės spalvos” vėliavų politiniame žemėlapyje žymi juoduojų ir baltųjų vergų rezervuarus, vsišką priklausomybę,  net neabejoju, net neabejoju pagonišku/ nežydišku prigimtiniu tikėjimu grindžiamu AUM ( laiko)  susiformuotais vaizdiniais… matomai ir prezidentas A. B. žinojo vaizdinių įtaką sakydamas “skuduras”, tik tiesiogiai nepasakė... Simboliais kuriama ateitis per samonę, pasamonę ir rezonavimo mechanizmą. Kur gali nueiti valstybė su tokiais simboliais - su sąmonės pasirinkimą blokuojančiomis splavomis, su sąmonėje formuojančiu vaizdiniu - arkliu rujojančiu arba besiruošiančiu tuštintis bo arklys pakėlęs uodegą, su sąmonėje formuojamu vaizdiniu lysti po žeme simbolio bunkerio pagalba ir rezovavimo dėsniu,  su kertančiu kardu - simboliu formuojančiu vaizdinį kad priešas jau užpuolė, jau kardu ketama ir rezonuojant pasamonę kad karas jau vyksta,  kad mirtis jau vyksta? Gyvename pagal simbolius - kokie simboliai taip ir gyvename.Pasižiūrėkit į valstybių vėliavų spalvas ir suprasit vyksmą vienyje AUM (laike).  Galit nevadint savęs pagonimis /nežydais bet bent jau matyti gamtos dėsnius, spalvas, spalvų reikšmes kas dažnumoje siejasi su spalvomis, spalvų derėjimą ir ” besipjaunančias” spalvas kol dar auga bent vienas medis Lietuvoje. Manot šiaip kapojami miestuose medžiai o nauji pasodinti “kankinami” kad neaugtų?

Policijos       2020-01-5 11:31

naujos vadovybes nuostatos mums nieko nesako?

ah1       2020-01-5 10:53

nėra ko mosikuot bukinimo mechanizmu : raudona spalva stabdymo energetikos, žalia augimo- sugretinus užblokuojama sąmonė energetiniam lygmenyje, raudos ir žalios kombinaciją apkarųnavus geltona prdažios bangos spalva gaunasi absoliutus sąmonės užblokavimas prigimtinėje plotmėje, sąmonės pasimetimas energetinėje plotmėje kaip elgtis ...Vienio AUM tūkstantmečiais ir milijonais metų suformuota vedanta išlikusi ir saugoma bobučių

nuomone       2020-01-5 10:12

jūs atleiskit jiems,jie gi nežino ką daro,paprasčiausiai nesuvokia,nes juose tūno įsikūręs šėtonas ir skatina daryti juodus darbus ir ekipažų buvo daug ,nes jie bijo vienos moterėlės…

stasys        2020-01-5 10:05

Kam čia atsiprašinėti jei bandymai policijos paaiškinti įvykį sumetami į šiukšlių dėže neskaičius ? Reikia dar vieno bananu baliaus (tikro) ? prašome pasilinksminti ..tikiu kad prieštaraujančiu nebus .

Pastaba       2020-01-5 9:51

Nepagarba Lietuvos patriotams, jų persekiojimas, religijos niekinimas ir panašūs veiksmai gali sukelti netikėtai nemalonias pasekmes atlikėjams ir net jų palikuonims. Turime istorinių pavyzdžių.

Rekomenduojame

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.