Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Raimondas Navickas. Asmenvardžio keitimo terapija

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 3 d. 10:27

11     

    

Raimondas Navickas. Asmenvardžio keitimo terapija

Įdomiai prasideda metai.

Paskutinę praėjusių metų dieną Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pasirašė įsakymą, kuris leis translyčiams asmenims dokumentuose pasikeisti asmenvardžius į būdingus kitai lyčiai.

Kaip pranešė Teisingumo ministerija, nuo 2022 metų vasario 2 dienos iš tokių asmenų nebus reikalaujama medicininio lyties pakeitimo, t.y. chirurginės kastracijos ar imituojančių lytinius organus implantų prisiuvimo patvirtinimo – visiškai pakaks Lietuvos ar ES šalies sveikatos priežiūros įstaigos išduotos apie diagnozuotą transseksualumą (TLK kodas F64.0).

Bandau suprasti logiką.

Tarptautiniame ligų klasifikatoriuje (TLK) F64.0 diagnozė apibūdinama kaip transseksualumas – noras gyventi kaip priešingos lyties asmuo ir būti juo laikomam, paprastai lydimas diskomforto dėl savo anatominės lyties ar jos netinkamumo jausmo, ir noras būti gydomam (-ai) hormonais bei chirurgiškai, kad kūnas kiek galima labiau atitiktų pasirinktą lytį.

Kitaip sakant, žmogus taip kankinasi savo kūne, kad tenka atlikti jam chirurginę kastraciją bei šerti arklinėmis hormonų dozėmis, kad bent kiek palengvėtu. Įvykus nebeatstatomiems kūno pokyčiams iškyla poreikis keisti dokumentus ir asmenvardį.

O dabar, kaip suprantu, to nebereikės. Pakaks nueiti pas gydytoją, papasakoti jam graudžią istoriją, gauti pažymą apie nustatytą F64.0 diagnozę – ir …viskas! Tu jau pakeitei lytį į priešingą – ir pasų poskyris su TM pritarimu išduos tau naują pasą, kuriame bus įrašytas kitos lyties asmenvardis, bei, kaip supratau, nurodyta kitokia lytis.

Gal ta pačia proga net asmens kodo pirmą skaičių pakeis – nežinia, nes TM įsakymo tekstas dar nėra paskelbtas.

Trumpiau tariant, teisiškai lyg sukurta situacija, kaip kai kuriose pažangiose šalyse, kuomet moterimi dokumentuose gali būti laikomas vyras su visais savo vyriškumo padargais ir jų funkcionavimo sukeliamais poreikiais bei siekiais.

Ir tas pimpaluotas žmogus turės pasą moterišku vardu ir – jei teisingai suprantu – visas moterims skirtas teises bei privilegijas.

Galės vaikščioti po moteriškas saunas ir masažo salonus bei džiuginti personalą ir lankytojas įspūdingais dauginimosi įnagiais. Internetas skamba nuo tokio tipo komiškų istorijų iš Kanados ir pan. šalių.

Ir beje – o kaip ten bus su „pasinių moterų“ išėjimo į pensija amžiumi bei tarnyba kariuomenėje? Eis anksčiau, kaip biologinės moterys ar tarnaus, kaip vyrai? Kaip ten su įkalinimo įstaigų reikalais – „pasinės moterys“ sėdės su vyrais ar su moterimis?

O gal tas moteriškas asmenvardis pase nesuteiks pimpaluotam asmeniui jokių moters teisių?

Bet juk tai nedelsiant bus įvertinta, kaip …diskriminacija ir transfobija! Mus po EŽTT ir panašius teismus užtampys!

***

Ko išvis negebu suprasti – bet gal kokie į komentarus užklydę teisininkai sugebės paaiškinti – kaip tokie dalykai išvis tampa įmanomi BE JOKIO ĮSTATYMO KEITIMO?

Taigi kol kas dar galiojanti (nuo 2021-02-27) Asmens vardo ir pavardės keitimo taisyklių redakcija aiškiai nustato sąlygą:

„..4. Pasirinktas vardas ir (ar) pavardė, į kurį keičiamas turimas vardas ir (ar) pavardė, TURI ATITIKTI PAREIŠKĖJO LYTĮ, neprieštarauti gerai moralei ir Lietuvos Respublikos viešajai tvarkai, o kai keičiamas nepilnamečio vaiko vardas ir (ar) pavardė, – taip pat ir geriausiems vaiko interesams.“

Na KAIP, KOKIU TEISINIU PAGRINDU Teisingumo ministrė gali imti ir nuspręsti, kad kiekvienas žmogus, turintis medicinos specialistų nustatomų sutrikimų, numatytų Tarptautiniame ligų klasifikatoriuje ir gavęs medikų pažymą su diagnoze, kad jam rekomenduotina chirurginė kastracija bei hormonų terapija iškart automatiškai laikytinas …pakeitusiu lytį?

Be jokios chirurginės operacijos ar hormonų terapijos – buvo vyras su pimpalu iki kelių, toks ir liko, bet teisiškai jau …moteris su atitinkamu pasu ir asmenvardžiu?

Čia gal toks naujas F64.0 sutrikimo gydymo metodas – paso ir asmenvardžio keitimo terapija?

Ir pasirodo, jog tokiai, ėėė, medicininei reformai nereikia nei Konstitucijos keisti, nei įstatymo priimti, nei Stambulo konvencijos ratifikuoti! Nereikia netgi Vyriausybei vargintis į posėdį rinktis – Teisingumo ministrė pasitarė pati su savimi – ir prašom!

Buvai biologinis vyras – toks ir likai, tik gavai moterišką pasą ir vardą. Ir gyveni sau, klaidindamas aplinkinius.

Vienžo, nuostabus ir kupinas dyvų tas Pažanga Švytintis Pasaulis. Paso keitimo terapija, kaip transseksualumo gydymo metodas, pimpaluoti vyrai moterų kalėjimuose, dušuose bei tualetuose.

Apsaugok Viešpatie.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ministrės signalas pažeidinėti esamą įstatymą?       2022-01-4 12:06

Visi žinome, kad pirmiausiai Seimas išleidžia įstatymą, o tik po to ministras atitinkamą įsakymą pagal Seimo priimtą įstatymą. Todėl manau, kad E. Dobrovolskos taktika šiuo atveju reiškia signalą homoseksualistams ir jų rėmėjams, jog reikia pradėti pažeidinėti įstatymą analogiškai kaip ir su lenkiškos pavardžių rašybos įvedimo lietuviškuose dokumentuose: pirmiausiai pažeidinėjami kalbos įstatymai, kad po to Seime būtų galima lengviau prastumti įstatymą, teisinantis jog ir taip nėra laikomasi įstatymų.

A matai       2022-01-3 20:56

Kokis grybas unt tos ministerkos gulvos?! Nu dzyvu, dzyvas, o ne grybus?!

Rinkėja iš Kauno       2022-01-3 17:06

Kas jus čia stebina? Mano nuomone, teisingumo ministra yra Evaldas Dobrovolskis. Pažiūrėkit į tas akmenskaldžio letenas, Aleknos pečius ir torsą ,  į fizionomiją, kurioje moteriškumo net užuominų nerasit. Gal pasilengvino sau padėtį žmoga.

Nuomonė       2022-01-3 15:15

Teisingumo ministrė visiškai netinka savo pareigoms.

fungicidas       2022-01-3 15:07

Raide F prasideda psichinių ligų kodifikavimas

stasys        2022-01-3 14:55

aš pabusių pranašu , ne už ilgo toks kaip Skvernelis ir KO (partija) ims stabdyti ta jaunimo pertvarku traukinį  .. o tas ‘dobrovolskas’ išleis į atsargą poilsiui kaip atlikusias tavo vaidmenį . Bėda ta kad niekam jau nešaus į galva sugražinti sena tvarką mokyklose, taip kaip pasekmės bus baisios teismuose . Galima piktintis iki pažaliavimo ta su akiniais mergaite,  tik ji viena iš daugelio pasišventusių susprogdinti sena tvarka savo asmeniu .

Al.       2022-01-3 14:33

Jei kada nors pavyks išrinkti bent kiek padorius žmones, jie privalės teisti visą šią vyriausybę už antikonstitucinį pučą, t.y. valstybės išdavystę.

StasySG       2022-01-3 11:32

Reikia jau prašyti Lukašenkos pagalbos. Dievo tvarkos laisvĖs šaukliai jau nebebijo.

Išlaisvinti (os) nuo proto       2022-01-3 11:12

Pradžia buvo dar tada, kai drąsios Lietuvos moterys kaip pasimaišę puolė striukintis pavardes. Strategai neapsiriko nusitaikydami į silpniausą vietą visuomenėje. Dabar matome tolimesnį etapą. Nenusiminkite, bus dar daugiau.

Bei       2022-01-3 10:48

Moterų pliažuose

... trumpas protas - drąsus,       2022-01-3 10:47

Gyvename laikais, kai trinamos ribos ir keičiamos sąvokos. Stengiamasi sujaukti net nepajudinamas dalykus. Lengviausiai sutrikdomi paaugliai, pasipils blogai besijaučiančių savo kūne, po to savo pakeistame kūne… Saugokime, kiek įmanoma, vaikus. O ministrė ryžtingai daro tai, dėl ko buvo išrinkta į šį postą. Gal įsivaizduoja, kad visuomenė taps geresne, kad bus lengviau gyventi sutrikusios sveikatos žmonėms? Nujaučiu, kad blogio padaugės.

Rekomenduojame

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.