Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Raimondas Navickas. Asmenvardžio keitimo terapija

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 3 d. 10:27

11     

    

Raimondas Navickas. Asmenvardžio keitimo terapija

Įdomiai prasideda metai.

Paskutinę praėjusių metų dieną Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pasirašė įsakymą, kuris leis translyčiams asmenims dokumentuose pasikeisti asmenvardžius į būdingus kitai lyčiai.

Kaip pranešė Teisingumo ministerija, nuo 2022 metų vasario 2 dienos iš tokių asmenų nebus reikalaujama medicininio lyties pakeitimo, t.y. chirurginės kastracijos ar imituojančių lytinius organus implantų prisiuvimo patvirtinimo – visiškai pakaks Lietuvos ar ES šalies sveikatos priežiūros įstaigos išduotos apie diagnozuotą transseksualumą (TLK kodas F64.0).

Bandau suprasti logiką.

Tarptautiniame ligų klasifikatoriuje (TLK) F64.0 diagnozė apibūdinama kaip transseksualumas – noras gyventi kaip priešingos lyties asmuo ir būti juo laikomam, paprastai lydimas diskomforto dėl savo anatominės lyties ar jos netinkamumo jausmo, ir noras būti gydomam (-ai) hormonais bei chirurgiškai, kad kūnas kiek galima labiau atitiktų pasirinktą lytį.

Kitaip sakant, žmogus taip kankinasi savo kūne, kad tenka atlikti jam chirurginę kastraciją bei šerti arklinėmis hormonų dozėmis, kad bent kiek palengvėtu. Įvykus nebeatstatomiems kūno pokyčiams iškyla poreikis keisti dokumentus ir asmenvardį.

O dabar, kaip suprantu, to nebereikės. Pakaks nueiti pas gydytoją, papasakoti jam graudžią istoriją, gauti pažymą apie nustatytą F64.0 diagnozę – ir …viskas! Tu jau pakeitei lytį į priešingą – ir pasų poskyris su TM pritarimu išduos tau naują pasą, kuriame bus įrašytas kitos lyties asmenvardis, bei, kaip supratau, nurodyta kitokia lytis.

Gal ta pačia proga net asmens kodo pirmą skaičių pakeis – nežinia, nes TM įsakymo tekstas dar nėra paskelbtas.

Trumpiau tariant, teisiškai lyg sukurta situacija, kaip kai kuriose pažangiose šalyse, kuomet moterimi dokumentuose gali būti laikomas vyras su visais savo vyriškumo padargais ir jų funkcionavimo sukeliamais poreikiais bei siekiais.

Ir tas pimpaluotas žmogus turės pasą moterišku vardu ir – jei teisingai suprantu – visas moterims skirtas teises bei privilegijas.

Galės vaikščioti po moteriškas saunas ir masažo salonus bei džiuginti personalą ir lankytojas įspūdingais dauginimosi įnagiais. Internetas skamba nuo tokio tipo komiškų istorijų iš Kanados ir pan. šalių.

Ir beje – o kaip ten bus su „pasinių moterų“ išėjimo į pensija amžiumi bei tarnyba kariuomenėje? Eis anksčiau, kaip biologinės moterys ar tarnaus, kaip vyrai? Kaip ten su įkalinimo įstaigų reikalais – „pasinės moterys“ sėdės su vyrais ar su moterimis?

O gal tas moteriškas asmenvardis pase nesuteiks pimpaluotam asmeniui jokių moters teisių?

Bet juk tai nedelsiant bus įvertinta, kaip …diskriminacija ir transfobija! Mus po EŽTT ir panašius teismus užtampys!

***

Ko išvis negebu suprasti – bet gal kokie į komentarus užklydę teisininkai sugebės paaiškinti – kaip tokie dalykai išvis tampa įmanomi BE JOKIO ĮSTATYMO KEITIMO?

Taigi kol kas dar galiojanti (nuo 2021-02-27) Asmens vardo ir pavardės keitimo taisyklių redakcija aiškiai nustato sąlygą:

„..4. Pasirinktas vardas ir (ar) pavardė, į kurį keičiamas turimas vardas ir (ar) pavardė, TURI ATITIKTI PAREIŠKĖJO LYTĮ, neprieštarauti gerai moralei ir Lietuvos Respublikos viešajai tvarkai, o kai keičiamas nepilnamečio vaiko vardas ir (ar) pavardė, – taip pat ir geriausiems vaiko interesams.“

Na KAIP, KOKIU TEISINIU PAGRINDU Teisingumo ministrė gali imti ir nuspręsti, kad kiekvienas žmogus, turintis medicinos specialistų nustatomų sutrikimų, numatytų Tarptautiniame ligų klasifikatoriuje ir gavęs medikų pažymą su diagnoze, kad jam rekomenduotina chirurginė kastracija bei hormonų terapija iškart automatiškai laikytinas …pakeitusiu lytį?

Be jokios chirurginės operacijos ar hormonų terapijos – buvo vyras su pimpalu iki kelių, toks ir liko, bet teisiškai jau …moteris su atitinkamu pasu ir asmenvardžiu?

Čia gal toks naujas F64.0 sutrikimo gydymo metodas – paso ir asmenvardžio keitimo terapija?

Ir pasirodo, jog tokiai, ėėė, medicininei reformai nereikia nei Konstitucijos keisti, nei įstatymo priimti, nei Stambulo konvencijos ratifikuoti! Nereikia netgi Vyriausybei vargintis į posėdį rinktis – Teisingumo ministrė pasitarė pati su savimi – ir prašom!

Buvai biologinis vyras – toks ir likai, tik gavai moterišką pasą ir vardą. Ir gyveni sau, klaidindamas aplinkinius.

Vienžo, nuostabus ir kupinas dyvų tas Pažanga Švytintis Pasaulis. Paso keitimo terapija, kaip transseksualumo gydymo metodas, pimpaluoti vyrai moterų kalėjimuose, dušuose bei tualetuose.

Apsaugok Viešpatie.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ministrės signalas pažeidinėti esamą įstatymą?       2022-01-4 12:06

Visi žinome, kad pirmiausiai Seimas išleidžia įstatymą, o tik po to ministras atitinkamą įsakymą pagal Seimo priimtą įstatymą. Todėl manau, kad E. Dobrovolskos taktika šiuo atveju reiškia signalą homoseksualistams ir jų rėmėjams, jog reikia pradėti pažeidinėti įstatymą analogiškai kaip ir su lenkiškos pavardžių rašybos įvedimo lietuviškuose dokumentuose: pirmiausiai pažeidinėjami kalbos įstatymai, kad po to Seime būtų galima lengviau prastumti įstatymą, teisinantis jog ir taip nėra laikomasi įstatymų.

A matai       2022-01-3 20:56

Kokis grybas unt tos ministerkos gulvos?! Nu dzyvu, dzyvas, o ne grybus?!

Rinkėja iš Kauno       2022-01-3 17:06

Kas jus čia stebina? Mano nuomone, teisingumo ministra yra Evaldas Dobrovolskis. Pažiūrėkit į tas akmenskaldžio letenas, Aleknos pečius ir torsą ,  į fizionomiją, kurioje moteriškumo net užuominų nerasit. Gal pasilengvino sau padėtį žmoga.

Nuomonė       2022-01-3 15:15

Teisingumo ministrė visiškai netinka savo pareigoms.

fungicidas       2022-01-3 15:07

Raide F prasideda psichinių ligų kodifikavimas

stasys        2022-01-3 14:55

aš pabusių pranašu , ne už ilgo toks kaip Skvernelis ir KO (partija) ims stabdyti ta jaunimo pertvarku traukinį  .. o tas ‘dobrovolskas’ išleis į atsargą poilsiui kaip atlikusias tavo vaidmenį . Bėda ta kad niekam jau nešaus į galva sugražinti sena tvarką mokyklose, taip kaip pasekmės bus baisios teismuose . Galima piktintis iki pažaliavimo ta su akiniais mergaite,  tik ji viena iš daugelio pasišventusių susprogdinti sena tvarka savo asmeniu .

Al.       2022-01-3 14:33

Jei kada nors pavyks išrinkti bent kiek padorius žmones, jie privalės teisti visą šią vyriausybę už antikonstitucinį pučą, t.y. valstybės išdavystę.

StasySG       2022-01-3 11:32

Reikia jau prašyti Lukašenkos pagalbos. Dievo tvarkos laisvĖs šaukliai jau nebebijo.

Išlaisvinti (os) nuo proto       2022-01-3 11:12

Pradžia buvo dar tada, kai drąsios Lietuvos moterys kaip pasimaišę puolė striukintis pavardes. Strategai neapsiriko nusitaikydami į silpniausą vietą visuomenėje. Dabar matome tolimesnį etapą. Nenusiminkite, bus dar daugiau.

Bei       2022-01-3 10:48

Moterų pliažuose

... trumpas protas - drąsus,       2022-01-3 10:47

Gyvename laikais, kai trinamos ribos ir keičiamos sąvokos. Stengiamasi sujaukti net nepajudinamas dalykus. Lengviausiai sutrikdomi paaugliai, pasipils blogai besijaučiančių savo kūne, po to savo pakeistame kūne… Saugokime, kiek įmanoma, vaikus. O ministrė ryžtingai daro tai, dėl ko buvo išrinkta į šį postą. Gal įsivaizduoja, kad visuomenė taps geresne, kad bus lengviau gyventi sutrikusios sveikatos žmonėms? Nujaučiu, kad blogio padaugės.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.